Avea için MMS ayarları nasıl yapılıyor acaba?
11 Cevap14940 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2696 Mesaj
23 Haziran 2008; 0:04:51 

Avea için MMS ayarları nasıl yapılıyor acaba?

1736 Mesaj
23 Haziran 2008; 1:14:11 

AVEA MMS AYARLARI

MMSC: mms.avea.com.tr/servlets/mms

Proxy: 213.161.151.201:8080

APN: mms

Username: mms

Password: mms

Bilgileri girdikten sonra SAVE demeyi unutmayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baha40n -- 23 Haziran 2008; 1:15:47 >

IPhone'un versionu ne olursa olsun 1.1.4-3.9 bt yapabileceğiniz,sorunsuz kurulum sağlayan anlatım,program ve oyun yükleyebileceğiniz, sürekli güncellenen "olmazsa olmaz" önemli bilgilerin toplandığı çok yararlı bir sayfa.
http://forum.donanimhaber.com/iphone_icin_sorunsuz_program_ve_oyunlar/m_22312859/tm.htm

725 Mesaj
23 Haziran 2008; 1:17:57 

Otomatik gelmesi lazım

2696 Mesaj
23 Haziran 2008; 1:43:52 

baha hocam bu kısım neyin içinde acaba?

196 Mesaj
23 Haziran 2008; 11:35:01 

Attın şimdi :)
quote:

Orjinalden alıntı: CmonBaby42

Otomatik gelmesi lazım

2696 Mesaj
23 Haziran 2008; 12:20:47 

tele ilk sim kartımı taktığımda ewt otomatik hepsi gelmişti ama teliniz mms desteklemiyo diye uyarı vermişti

1736 Mesaj
23 Haziran 2008; 15:26:34 

iPhone’un Flash ve Java gibi eksikliklerinden sonra bir eksiği de MMS gönderememesi. Ne MMS gönderebiliyorsunuz ne de MMS mesajlarını okuyabiliyorsunuz. Flash ve Java şu an için halledilemez. Doğru düzgün bir yama yok. Apple’ın Haziran ayında WWDC 08′de sunması planlanan yeni iPhone güncelleştirmesini beklemeliyiz. Ama MMS göndermek veya okuyabilmek için WWDC 08′i beklemenize gerek yok.

iPhone’unuza Swirly MMS adındaki MMS istemcisini yükleyip, ayarlarını yaparak iPhone’unuzdan MMS yollayabilir veya okuyabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek MMS özelliğini iPhone’unuza getirebilirsiniz.
0

Notlar:

Eğer “Installer” uygulamasının şu an için son sürümü olan 3.11′e sahip değilseniz yüklemenizi öneririm. Böylece ileri ki adımlarda işinize yarayacak olan arama özelliği iPhone’unuzda yoksa eklenmiş olacaktır.
Eğer Türkiye dışında yaşıyorsanız SwirlyMMS’in diğer ülkeler de kullanılan ayarları için buraya gidin.
SwirlyMMS’in kurulumu:

“Installer” uygulamasını açın,
“Source” bölümüne gidin,
Sağ üstteki “edit” tuşuna dokunun,
Dokununca sol üstte beliren “Add” tuşuna dokunun,
Açılan pencerede adres çubuğuna aşağıdaki adresi yazın,
http://swirlymms.com/swirlyspace.xml
“OK”e dokunun ve Swirly Space kaynağının iPhone’unuza eklenmesini bekleyin,
Daha sonra “Install” bölümüne giderek “All Packages” kategorisine dokunun,
Arama bölümüne ”Swirly” yazın. Eğer herhangi bir şey belirmezse “Installer” uygulamasından çıkıp tekrar girip yukarıdaki adımı tekrardan uygulayın,
Arama sonuçları içerindeki “Swirly” yazısına tıklayıp yazılımın sayfasına gidin,
Burada sağ yukarıda bulunan “Install” butonuna tıklayın ve uyarı mesajında “Install”u seçin,
SwirlyMMS yüklendikten sonra Installer’dan çıkıp iPhone’unuzu tamamen kapatıp yeniden başlatın.
SwirlyMMS’in ayarları:
“SwirlyMMS” uygulamasına giriş yapın,
Sağ altta bulunan “Settings”e dokunun ve operatörünüze göre aşağıdaki ayarları girin,
Avea
MMSC: http://mms.avea.com.tr/servlets/mms
Proxy: 213.161.151.201
Turkcell
MMSC: http://mms.turkcell.com.tr/servlets/mms
Proxy: 212.252.169.217:8080
Vodafone
MMSC: http://mms:6001/MM1Servlet
Proxy: 217.31.233.18
Pssword: mms
Ayarları girdikten sonra sol üstte bulunan “save” butonuna dokunun.
0

MMS göndermek:
SwirlyMMS’i açın,
Sağ üstteki “New” butonuna dokunun,
Açılan sayfada “Title, To, ve File” bölümlerini doldurun ve “Send” butonuna tıklayın,
Eğer ayarlarınızı doğru yaptıysanız mesajınız gönderilecektir. Ama eğer ayarlar bölümünde yazım hatası yaptıysanız, ki iPhone’un otomatik düzeltme özelliği sizin doğru yazdığınız ayarı yanlış yapmış olabilir, yukarıdaki bölüme dönüp ayarlarınızı kontrol edin.
0

Not:Ben bu tür şeylerle uğraşmadığım için,arkadaşların işi görülsün diye alıntı yaptım.
Ayrıca,bunu uygulayan arkadaşlar,görüşlerini yazarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baha40n -- 23 Haziran 2008; 15:30:04 >

IPhone'un versionu ne olursa olsun 1.1.4-3.9 bt yapabileceğiniz,sorunsuz kurulum sağlayan anlatım,program ve oyun yükleyebileceğiniz, sürekli güncellenen "olmazsa olmaz" önemli bilgilerin toplandığı çok yararlı bir sayfa.
http://forum.donanimhaber.com/iphone_icin_sorunsuz_program_ve_oyunlar/m_22312859/tm.htm

196 Mesaj
24 Haziran 2008; 10:34:32 

:) yine atıyon iphone otomatik olarak interner wap mms gibi ayarları almaz.
quote:

Orjinalden alıntı: ramroat

tele ilk sim kartımı taktığımda ewt otomatik hepsi gelmişti ama teliniz mms desteklemiyo diye uyarı vermişti

1736 Mesaj
24 Haziran 2008; 11:08:32 

Bağlı bulunduğu oparatör'den MMS ayarları istendiğinde,otomatik olarak bu ayarlar gelir "nasıl görünür bilemem" ama senin sistemin desteklemiyorsa arkadaşın dediği gibi DESTEKLEMİYOR diye seni uyarabilir.Yani bunda yalan söyleyecek bi şey olduğunu düşünümyorum.

291 Mesaj
24 Haziran 2008; 14:54:55 

quote:

Orjinalden alıntı: CmonBaby42

Otomatik gelmesi lazım

hehe otomatik iphone mms ayarı way beaaa
iphone ilk çıktığında mms problemi vardı büyük olasılık bunu bilmiosun
onuda geçtim resmi olarak sen bu cihazı bile kullanmıosun türkiyedeki
bide üstüne operatörler otomatik dion oda güsel

bu arada mms için ayrı programlar fln fln kullanıosun ilk başlarda sorun yaratıo die
hiç yüklenmedi ama kullanan arkadşlar var sanırım ben hiç denemedim
aveaya bi mms gelince msg atıo işte avea.com.tr ye gir ordan bak fln dio ozmn
girip bakıom.. buda bi çözüm tabide forumda biraz arasan kesin bi sürü daha verimli makale bulabilrsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertach_khan -- 24 Haziran 2008; 14:57:52 >

196 Mesaj
26 Haziran 2008; 0:17:26 

iphone cihaz ne mms ne de internet ayarlarını otomatik alır teknik olarak mümkün değil..
quote:

Orjinalden alıntı: baha40n

Bağlı bulunduğu oparatör'den MMS ayarları istendiğinde,otomatik olarak bu ayarlar gelir "nasıl görünür bilemem" ama senin sistemin desteklemiyorsa arkadaşın dediği gibi DESTEKLEMİYOR diye seni uyarabilir.Yani bunda yalan söyleyecek bi şey olduğunu düşünümyorum.

12725 Mesaj
20 Temmuz 2011; 2:29:15 

İphone 4 için avea mms ve internet ayarları nasıldır arkadaşlar?

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » Programlar, Yazılım sorunları » Avea için MMS ayarları nasıl yapılıyor acaba?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391