- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
SİEMENS ANKASTRE EV ALETLERİ KULLANICI YORUMLARI
24 Cevap31924 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

515 Mesaj
21 Haziran 2008; 22:15:13 

Arkadaşlar içimizde siemens in ankastre ev aletlerini kullanan varmı

FIRIN , DAVLUMBAZ OCAK

Lütfen kullananlarımız varsa memnunlarmı birde bunların üretim merkezi neresidir acaba?

Birde FRANKE ANKASTRE SERİSİ NASILDIR?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PALADİUS_ARAGONES -- 21 Haziran 2008; 22:17:43 >

세르다르 비치크.
나는 반은 한국인이고 반은 터키인입니다.
L@ND@N€R- S€@UL-€R€ĞLİ
Uygarlık tarafından yokedilme tehlikesiyle karşı karşıya olan bir uygarlık çağını yaşıyoruz.^Nietzsche^

12247 Mesaj
21 Haziran 2008; 22:44:44 

Siemens'ler ya Alman ya Türk malı oluyor. Modele göre değişiyor. Bütçe belirtirseniz model seçiminde yardımcı olurum.

331 Mesaj
21 Haziran 2008; 23:06:53 

Ben,

fırın , bulaşık makinesi olarak siemens'in ankastre ürünlerini kullanıyorum çok memnunun , davlumbaz ve ocak da franke , tüm kullandığım ürünler ankastre ve oldukça memnunum .

2325 Mesaj
21 Haziran 2008; 23:06:59 

Merhaba,
ben Siemens Ankastre Fırın ve Ocak kullanıyorum ve memnunum.Gerçekten ekonomik ve kullanışlı.

293 Mesaj
21 Haziran 2008; 23:48:48 

Ekonomik'ten kasıt ilk alımmı, kullanımmı, bakım maliyetimi? neyi kast ettiğinizi açarsanız memnun olurum.
quote:

Orjinalden alıntı: loko

Merhaba,
ben Siemens Ankastre Fırın ve Ocak kullanıyorum ve memnunum.Gerçekten ekonomik ve kullanışlı.

Siz hiç bir sarrafın bağırdığını duydunuz mu? Kıymetli malı olanlar bağırmaz.NFK

515 Mesaj
21 Haziran 2008; 23:53:15 

Aslında biz SİEMENS ANKASTRE VE FRANKE ANKASTRE ARASINDA KALDIK

SİEMENS MODELLERİ;

ocak: EC25160 EU-ÇELİK (CAM SERAMİK SİYAH)

Fırın:HB 230510E-CELİK

Davlumbaz: LC 46950-CELİK

FRANKE MODELLERİ:

ocak: PULSAR SERİSİ INOX PPI 4 4GAV

Fırın: Design Glass seri DG 56 M XS 2L

Davlumbaz: Format 60 seri FDF 6046 XS /600

Bunlar arasında seçim yapmam gereki fakat tam olarak kalite bakımından değerlendiremediğim için gerek FIRIN GEREK OCAK size danışmak istedim

2 sininde maliyetleri ortalama 2.7 civarı .

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

세르다르 비치크.
나는 반은 한국인이고 반은 터키인입니다.
L@ND@N€R- S€@UL-€R€ĞLİ
Uygarlık tarafından yokedilme tehlikesiyle karşı karşıya olan bir uygarlık çağını yaşıyoruz.^Nietzsche^

2325 Mesaj
22 Haziran 2008; 3:24:30 

quote:

Orjinalden alıntı: hs37

Ekonomik'ten kasıt ilk alımmı, kullanımmı, bakım maliyetimi? neyi kast ettiğinizi açarsanız memnun olurum.

ekonomikten kastım ben şahsen piyasa fiyatının yarısına aldım:)
Benim kullandıgım ocak ve fırın elektrikli ve A sınıfı enerji.Bildiginiz gibi A sınıfı ürünler elektrigi az kullananlar.Elektrik Faturasıda daha öncede elektrikli kullandıgım için aynı geldi.Alacagınız ürünlerin A sınıfı veya A + sınıfı olmasına dikkat etmenizi öneririm.
iyi günler

515 Mesaj
22 Haziran 2008; 12:30:17 

Yukarı

세르다르 비치크.
나는 반은 한국인이고 반은 터키인입니다.
L@ND@N€R- S€@UL-€R€ĞLİ

515 Mesaj
22 Haziran 2008; 15:14:32 

Arkadaşlar aramızda FRANKE ürünlerini kullananamız yokmu?

세르다르 비치크.
나는 반은 한국인이고 반은 터키인입니다.
L@ND@N€R- S€@UL-€R€ĞLİ

8 Mesaj
22 Haziran 2008; 15:32:46 

quote:

Orjinalden alıntı: PALADİUS_ARAGONES

Arkadaşlar aramızda FRANKE ürünlerini kullananamız yokmu?

Merhabalar,
Franke ürünlerini kullanmadım ama geçen ay ankastre set alacağım zaman bir çok markayı araştırdım. Franke gayet kaliteli ve çokca isim yapmış bir marka. Tabii bu isim yapmışlık yanında yüksek maliyeti de getiriyor. Buna da dikkat etmek lazım.

İncelediğim orta seviye grubunda çoğu Franke ankastre fırında teleskopik tepsi sisteminin olmadığını gördüm. Bu biraz beni hayal kırıklığına uğrattı. Yani bir diğer markadaki özellikler için Franke'de bir üst gruba geçmek gerekiyordu. Bir başka dezavantaj ise Siemens gibi bir çok yerde bayiisi bulunmadığından fiyat rekabetinin fazla olmaması idi.

Yaptığım tüm araştırmalardan sonra Teka'yı tercih ettim. Teka'da yine ankastre alanında başarılı bir firma. Uzun pazarlıklar sonucu

http://www.teka.com/htm...nameCat=F%c4%b1r%c4%b1n

http://www.teka.com/htm...%20AI%20AL&nameCat=Ocak

bu iki ürünü 1700'e aldım.

Fakat bu fiyata almamda o sıralarda devam etmekte olan Teka kampanyasının etkisi de vardı. Şu an bu fiyata alınabilir mi bilmiyorum.

Eğer verdiğiniz paraya karşılık aldığınız özellikler sizi tatmin ediyorsa FRANKE de TEKA da tavsiye ederim

515 Mesaj
22 Haziran 2008; 18:33:03 

quote:

Orjinalden alıntı: SIRD

Merhabalar,
Franke ürünlerini kullanmadım ama geçen ay ankastre set alacağım zaman bir çok markayı araştırdım. Franke gayet kaliteli ve çokca isim yapmış bir marka. Tabii bu isim yapmışlık yanında yüksek maliyeti de getiriyor. Buna da dikkat etmek lazım.

İncelediğim orta seviye grubunda çoğu Franke ankastre fırında teleskopik tepsi sisteminin olmadığını gördüm. Bu biraz beni hayal kırıklığına uğrattı. Yani bir diğer markadaki özellikler için Franke'de bir üst gruba geçmek gerekiyordu. Bir başka dezavantaj ise Siemens gibi bir çok yerde bayiisi bulunmadığından fiyat rekabetinin fazla olmaması idi.

Yaptığım tüm araştırmalardan sonra Teka'yı tercih ettim. Teka'da yine ankastre alanında başarılı bir firma. Uzun pazarlıklar sonucu

http://www.teka.com/htm...nameCat=F%c4%b1r%c4%b1n

http://www.teka.com/htm...%20AI%20AL&nameCat=Ocak

bu iki ürünü 1700'e aldım.

Fakat bu fiyata almamda o sıralarda devam etmekte olan Teka kampanyasının etkisi de vardı. Şu an bu fiyata alınabilir mi bilmiyorum.

Eğer verdiğiniz paraya karşılık aldığınız özellikler sizi tatmin ediyorsa FRANKE de TEKA da tavsiye ederim

Çok teşekkürler bizimkiside

FIRIN
DAVLUMBAZ
OCAK
LEVYE

2.7 YE mal olacak gibi FRANKEDE

Bana biraz pahalı geldi aslında Frankenin en alt sınıf düz davlumbazı bile neredeyse 1 milyar .Bu kadar fark niye acaba?

세르다르 비치크.
나는 반은 한국인이고 반은 터키인입니다.
L@ND@N€R- S€@UL-€R€ĞLİ

8 Mesaj
22 Haziran 2008; 22:31:52 

Dediğim gibi o biraz da FRANKE ismine verilecek para. Size tavsiyem FRANKE mağazasında varsa DOMINOX ürünlerini incelemeniz. DOMINOX Franke'nin alt ürünü. Fiyatı aynı fabrikadan çıkıyor olmasına rağmen FRANKE'ye göre çok daha uygun. Fırınları biraz daha az özellik barındırıyor ama Davlumbaz ve Ocak'da zaten çok fazla özellik bulunmadığı için belki onlarda DOMINOX'a yönelebilirsiniz.

Burada vereceğiniz fiyat sadece markaya olmasın özellikleri ihtiyacınızı karşılayacak olan ankastre seti alın. Çümkü Franke'ye vereceğiniz rakama (eğer liste fiyatından alıyor ve çok fazla indirim yaptıramıyorsanız) Siemens'de ya da Bosch'da çok daha özellikli bir fırın almanız olası.

515 Mesaj
23 Haziran 2008; 0:27:57 

quote:

Orjinalden alıntı: SIRD

Dediğim gibi o biraz da FRANKE ismine verilecek para. Size tavsiyem FRANKE mağazasında varsa DOMINOX ürünlerini incelemeniz. DOMINOX Franke'nin alt ürünü. Fiyatı aynı fabrikadan çıkıyor olmasına rağmen FRANKE'ye göre çok daha uygun. Fırınları biraz daha az özellik barındırıyor ama Davlumbaz ve Ocak'da zaten çok fazla özellik bulunmadığı için belki onlarda DOMINOX'a yönelebilirsiniz.

Burada vereceğiniz fiyat sadece markaya olmasın özellikleri ihtiyacınızı karşılayacak olan ankastre seti alın. Çümkü Franke'ye vereceğiniz rakama (eğer liste fiyatından alıyor ve çok fazla indirim yaptıramıyorsanız) Siemens'de ya da Bosch'da çok daha özellikli bir fırın almanız olası.

Teşekkürler.

Dominox uda önermişlerdi fakat kalitesi bakımından şüphelerimiz vardı .Daha önce bu markayı hiç duymamıştık.

Dominox ürünlerini tekrar gözden geçireceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PALADİUS_ARAGONES -- 23 Haziran 2008; 0:29:45 >

세르다르 비치크.
나는 반은 한국인이고 반은 터키인입니다.
L@ND@N€R- S€@UL-€R€ĞLİ

256 Mesaj
23 Haziran 2008; 11:04:46 

evde kı tum beyaz esyam sıemens ankastre urunlerımden cok memnunum ozellıklede fırınım bır harıka hem kendı kendını temızlıyor hemde yemeklerın lezzetı bır harıka hıc bırseyın tadını kacırmıyor...pısırme suresınde hıc gecıkme yapmıyor menşeisi ıspanya...

200 Mesaj
27 Eylül 2010; 18:03:17 

ispanya derken, siemens alman malı deil mi? bizde siemens ürünlerini almayı düşünüyoruz da...

132 Mesaj
23 Haziran 2011; 16:51:14 

Franke Alacaklara birkez daha düşünmesini tavsiye ederim.

Franke Fırın camı patladı

Satın aldığımız evimizde yeni montajı yapılmış Franke Ankastre fırınımızı yaklaşık 2 ay önce servise açtırdık ve kullanmaya başladık. Fırını 3 yada 4 defa kullandık en son dün fırın çalışırken büyük bir ses ile beraber fırının camı patladı. Fırının bulunduğu yerden 1-2metre uzağa cam parçacıkları resmen kurşun gibi fırladı. Allah'tan o an kimse mutfakta değildi yada Allah'tan eşim fırına koyduğu pasta olmuş mu diye bakmadı. Allah korusun o anlar da olsaydı belki ciddi yaralanmalara sebep olabilirdi. Franke yetkili servisini aradık ve geldiler ürünü incelediler ve onlarda çok şaşırdı birbirlerine bakıp durdular olmaması gerekiyordu diyebildiler ki bende aynısını söylüyorum güvenip iyi bir marka diye alıyorsun camı patlıyor. Gerekli bilgileri aldılar, fotografları çekip gittiler. Daha sonra müşteri hizmetlerini aradım ki ulaşabilirsen numaramı bıraktıp onlar beni aradılar ben fırının komple değiştirilmesini istedim çünkü biz bir daha o fırına nasıl güvenebiliriz? acaba fırın bozukta camı mı patlatıyor gibi düşünceler içerisinde olduğumuzu müşteri hizmetlerine söyledim ama onlar böyle birşeyin söz konusu olmayacağını fırını değiştirmelerinin mümkün olmayacağını hatta darbeyle mi kırıldı acaba onu bile bilmiyoruz deme gafletinde bulunuyorlar, suçu hemen bizim üstümüze yıkmaya çalışıyorlar. Kısacası evinize Franke ürün alırken bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederim. Allah korusun birgün fırınınız çalışırken evinizden birisi yada o anda orda olan başka birisi heran yaralanabilir.

2011 Mercedes C180 K. - 2013 Jetta 1.4 TSI Highline

2325 Mesaj
27 Haziran 2011; 1:41:10 

quote:

Orijinalden alıntı: sem1023

ispanya derken, siemens alman malı deil mi? bizde siemens ürünlerini almayı düşünüyoruz da...

evet siemens ve Bosch alman malı fakat Tr dede üretim yapıyorlar.

579 Mesaj
20 Mayıs 2012; 20:04:32 

Evdeki herşey sıemens marka. 8 yıldır bir kere bir şey için servis çağırmadık. Çok memnunuz. Kaliteli ve kullanışlı...

396 Mesaj
16 Ağustos 2012; 11:41:58 

arkadaşlar siemens'in montaj ücreti ne kadar biliyomusunuz? ankastre set ve buzdolabı aldım, ilk montaj ve çalışma testi için çağıracamda, hazırlıklı olalım :)

88 Mesaj
8 Ekim 2012; 10:47:23 

can ve mal güvenliğini tehlikeye atan ürünler için lütfen devlete şikayette bulununuz.

Şikayet için link:

http://www.tuketici.gov.tr/index.snet?wapp=urunguvenligi_tr&open=3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exelsior -- 8 Ekim 2012; 10:51:39 >

787 Mesaj
20 Aralık 2013; 17:02:51 

Arkadaşlar ben de acil ankastre almam lazım. Yeni mutfak yaptırıyorum. Daha önce forumda başka yere yazmıştım.Cevap gelmedi. Buranın daha uygun olduğunu düşündüğüm için buraya yazıyorum.

Siemens (ankastre) marka:

Fırın HE 36 BD 560-Çelik

Davlumbaz LC 66 KA 540-Çelik

Ocak ER 626 PB70 E (Siyah) veya EP 616 PB 21 E

Bulaşık makinası SN 56 V 590 EU-Çelik

Bu ürünler nasıldır Kullanan var mı? Bulaşık makinelerinde bazı ürünlerin sonunda EU bazılarında TR yazıyo. Mesela EU yazanlar Alman malı mı?

Bir de yukarıda bir arkadaş kendi kendini temizleyen fırından bahsetmiş. Bu özellik bazı modellerde var. Benim yukarıda yazdığım fırında yok sanırım.
Bu modele mi bakmalıyım yoksa kendi kendini temizleyene mi?

Acil yorumlarınızı bekliyorum.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 3 sa. 27 dk. kadarı kaldı.
20 Aralık 2013; 23:00:43 

Siemens candır

787 Mesaj
21 Aralık 2013; 10:26:04 

Nasıl yani..

787 Mesaj
23 Aralık 2013; 17:08:33 

Bulaşık makinesinde SN 56 V 594 TR zaolit kurutma teknolojisi varmış. Bununla ilgili bilgisi olan var mı.
İnsan sağlığına zararlı olabilir mi. Bu makine de var aklımda ama zeolit konusunda bilgim olmadığından
karar veremedim.

787 Mesaj
26 Aralık 2013; 16:18:43 

Kimse kullanmıyor mu acil yorum lazım.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Diğerleri » Diğer ev elektroniği » SİEMENS ANKASTRE EV ALETLERİ KULLANICI YORUMLARI
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375