Özel Üniversite mi Devlet Üniversitesi mi
76 Cevap120822 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

882 Mesaj
21 Haziran 2008; 19:59:36 

bu 2 ortamın + ları - leri nelerdir seneye öss ye gireceğim tercih konusunda biraz kafam karışık tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim

Euw ==> TR
MercuryCannon

Kesilen KIL daha gür çıkar

262 Mesaj
21 Haziran 2008; 20:08:41 

özel üniversite ancak iyi bi özel üniversite olursa tercih edilebilir imkanları, hocasıyla çoğu devlet üniversitesine göre avantajlıdır ama sıradan özel üniversiteler kafası basmayan paralı veletlerin sırf üniversite mezunu olmak adına gittiği yerlerden başka bişey değildir artısı yoktur bi bölüm bitirirsin..
iyi bi puan yap masraflarını karşılayabiliyosan çakarsın bilkenti senden kralı yok

2156 Mesaj
21 Haziran 2008; 20:11:28 

bilkent sabancı koç haricindekilere boşa para verirsin sadece.

625 Mesaj
21 Haziran 2008; 20:21:51 

Ozel, devlet vs vs farketmez...

Okul degil, bolum sec...Sana soyleyecegim budur...

Hiçbir mazeret basarinin yerini tutamaz... M.K. Ataturk
Gomdugunuz sadece bedenimdir... Ilk Felsefe Sehidi Sokrat...

900 Mesaj
21 Haziran 2008; 20:24:32 

başkent üniversitesi nasıldır peki

2275 Mesaj
21 Haziran 2008; 20:30:28 

quote:

Orjinalden alıntı: KayTheRock

arkadaş okuyor 13,500 ytl

882 Mesaj
21 Haziran 2008; 20:32:45 

quote:

Orjinalden alıntı: Sum 41

Ozel, devlet vs vs farketmez...

Okul degil, bolum sec...Sana soyleyecegim budur...

doğru da üni. seçimi de önemli bence

Euw ==> TR
MercuryCannon

882 Mesaj
21 Haziran 2008; 20:35:39 

quote:

Orjinalden alıntı: TwiNChiL

memnun mu peki veya senin bir bilgin var mı bu üni hakkında ?

Euw ==> TR
MercuryCannon

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Haziran 2008; 20:39:15 

Hangi bölüm istiyorsun ona göre sana Başkenti ve diger özel ve devlet üniversitelerini anlatayım?

5732 Mesaj
21 Haziran 2008; 20:40:07 

Bir örnekle başlayayım; Havasındanmıdır, suyundanmıdır bilinmez önceden Mülkiye denen Ankara Siyasal mezunları Kamuda üstdüzey memurluk ( memurluk dediysem Müfettişik, İdari hakimlik, kaymakamlık vs.) sınavlarında yüksek başarı sağlıyorlar. Nedeni bence havasından ve suyundan. Çünkü oradaki ögrenciler güdüleniyor, okullarına olan güvenleri kişisel güvene dönşüyor. Burdan çıkarsak özel üniversitelerin belli başlı olanların dışında böylesi bir atmosfer olacağını zannetmiyorum. Ayrıca, en azından kendi hocalarımdan gördüğüm kadarıyla, eskiler ki şimdi onların çoğu prof. , devlet üniversitesinde ders vermeyi seçiyorlar. Bu tamamen ideolojik. Çoğunun zaten danışmanlık vs. gibi işlerden geliri olduğundan özel üniversitede düşük puanla gelmiş kişilerle uğraşmak istemiyorlar. Hatta şöyle söyleyeyim, ben devletteyim ve tezli yüksek lisans yapıyorum. Aynı hocalar hem bize hemde tezsizlere ders veriyorlar. Kendi ağızlarıyla söylüyorlar, tesizlere sizin kadar eğilmiyoruz diye. Ancak yrd. doç larda gördüğüm kadarıyla geçim derdi için özel üniversitelere gidebiliyorlar. Hem devlette hemde özelde ders veren hocalarım var. Hatta arada bir konuşuruz, kıyas yaptırdığımızda devletteki ögrencilerden daha memnun. Yani söylemek istediğim şudur ki hem hocaların ilgisi ve ögrenciye verdiği güven, hem okulun atmosferi ve hocaların kalitesi bazı özel üniversiteler hariç devlette daha iyi. Ama şu var ki birazda kişide biter. Eğer çalışmayı başarıyı arzuluyorsan her üniversitedi hocalar yeterde artar bir ögrenciye.

Chi of love

700 Mesaj
21 Haziran 2008; 20:41:42 

Bilip bilmeyen herkes yorum yapıyor

2275 Mesaj
21 Haziran 2008; 20:42:08 

quote:

Orjinalden alıntı: mert_961

memnun mu peki veya senin bir bilgin var mı bu üni hakkında ?

Pek deil parayı ver gerisine pek karışmıyorlar en iisi devlet üniversitesi ya paraya yazık..

882 Mesaj
21 Haziran 2008; 20:42:14 

quote:

Orjinalden alıntı: Dallassimo

Hangi bölüm istiyorsun ona göre sana Başkenti ve diger özel ve devlet üniversitelerini anlatayım?

inşaat mühendisliği istiyorum

Euw ==> TR
MercuryCannon

952 Mesaj
21 Haziran 2008; 20:42:35 

quote:

Orjinalden alıntı: mert_961

bu 2 ortamın + ları - leri nelerdir seneye öss ye gireceğim tercih konusunda biraz kafam karışık tecrübeli arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim

ha devlet ha özel her ikiside aynı mobilyacıda calısıyom bir okulun işini yapıyoz özel okulla kıyaslasan mersindeki özel okullara gecer bi tek özelde 20 kışılık
devlette ise 30 okul olsunda nasıl olursa olsun

9314 Mesaj
21 Haziran 2008; 20:45:06 

quote:

Orjinalden alıntı: TwiNChiL

Yıllıkmı?İyimiş fiyat

403 Mesaj
21 Haziran 2008; 20:47:19 

quote:

Orjinalden alıntı: vata

bilkent sabancı koç haricindekilere boşa para verirsin sadece.

niyeki sonuçta diploma vermiyorlarmı ? veriyorlar.

2007 Mesaj
21 Haziran 2008; 21:09:01 

quote:

Orjinalden alıntı: KayTheRock

orda okuyorum, memnun değilim. keşke birazcık daha para verip bilkente gitseydim diyorum. tıp bölümü iyidir ama...

Intel® Core� 2 Duo E6300 @ 1.86GHz | Asus P5LD2 SE Rev 2.0 | AXLE 9600GT 1GB | Kingston 1GB DDR2 667MHz X 2 | 80Gb Samsung Sata2 | Hyundai N91W 19" LCD | Asus AAM6000UG ADSL | Feel Hurricane | Asus 52x Cd-Rom | Samsung DVD-RW | Lc-Power 550W | Powercom IMD-625AP UPS

900 Mesaj
22 Haziran 2008; 0:10:32 

quote:

Orjinalden alıntı: TuGhAn

orda okuyorum, memnun değilim. keşke birazcık daha para verip bilkente gitseydim diyorum. tıp bölümü iyidir ama...

diş hekimliği bölümü nasıldır ?

7362 Mesaj
22 Haziran 2008; 0:16:29 

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

4848 Mesaj
22 Haziran 2008; 0:22:31 

öncelikle bölümü iyi seçin.. isterseniz en iyi üniversitede okuyun zamanla yanlış yaptığınızı anlayacağınız bir bölüm seçmişseniz kusura bakmayın ama o üniversite hayatı çok fazla sürmeden biter..

mesela ben hukuk okumak istiyordum fakat kazanamam diye tercih yapmadım.. sonuçlar açıklandıktan sonra istanbul hukuka dahi puanımın yettiğini görünce şok geçirdim.. (ben neymişim yavv)

neyse istanbul siyasala girmişim hangi ara tercihimde bulundurduysam.. şimdi bir kamu kuruluşunda çalışıyorum.. ha memnunmusun diye sorarsanız memnunun ama hukuk okumayı çok isterdim..

914 Mesaj
22 Haziran 2008; 0:25:03 

ben her zmaan dostluklara bakarım..ve devlet üniversitesindeki dostluklarda paraya dayalı olmayanlarla daha çok karşılaşabileceğimi düşünüyorum ( kesinlikle kişilere bir lafım yok..bu sadece benim düşüncemdir)

96 Mesaj
22 Haziran 2008; 0:33:49 

Yeditepe üni. ile Bahçeşehir üni. hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum...

423 Mesaj
22 Haziran 2008; 1:16:27 

quote:

Orjinalden alıntı: kosekuu

Yeditepe üni. ile Bahçeşehir üni. hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum...

Ben Yeditepe'yi istiyorum.Araştırmaktayım...Üniversitenin dışarıdan her vakıf üni gibi genelde kötü bi prestiji var ''manken okulu,bütün soytarılar orada gibi''yorumlar yapıyorlar,ama orada okuyanlara ve mezunlara sorduğumda tam tersi yorumlar alıyorum geneli çok memnun.Üniversitede çok kaliteli hocalar var,hazırlığı elini kolunu sallayanın geçeceği bir üniversite değil.Sosyal aktiviteleri de çok fazla,isterseniz msn yoluyla isterseniz özel mesaj ile Yeditepe hakkında sorularınız varsa yanıtlayabilirim ben de sizin gibi araştırmaktayım,forumda Yeditepe'li arkadaşlar var kayıt zamanı onlardan da yardım alırız.

Katılım zamanı: 10 Nisan 2006

825 Mesaj
22 Haziran 2008; 1:34:48 

yeditepede kalınca burs kesiliyormu

6386 Mesaj
22 Haziran 2008; 10:31:36 

Ben Ankarada Çankaya üni.deyim Hukuktayım ve Hukuk eğitimi iyi diyebilirim... bunu haricinde bizim okulun bilg. müh. ve endüstri bölümleri iyi diye biliyorum diğerleri hakkında bi bilgim yok.... bilkent şu bu dışında işe yaramaz gibi geniş açılı bi cümle ne yazıkki artık geçerli değil günümüzde.... olay okduğun bölüme ..bölümün hocalarına ,kalitesine ve sana bağlı ...

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

262 Mesaj
22 Haziran 2008; 10:37:53 

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Ben Ankarada Çankaya üni.deyim Hukuktayım ve Hukuk eğitimi iyi diyebilirim... bunu haricinde bizim okulun bilg. müh. ve endüstri bölümleri iyi diye biliyorum diğerleri hakkında bi bilgim yok.... bilkent şu bu dışında işe yaramaz gibi geniş açılı bi cümle ne yazıkki artık geçerli değil günümüzde.... olay okduğun bölüme ..bölümün hocalarına ,kalitesine ve sana bağlı ...

kusura bakma da çankaya da ticari üniversitelerden biri yani ilk tercih sebebi olamaz şöyle sorayım sen ankara hukuk a girebilcekken çankayayımı tercih ettin?

96 Mesaj
22 Haziran 2008; 10:40:37 

quote:

Orjinalden alıntı: NakkrazeN

Ben Yeditepe'yi istiyorum.Araştırmaktayım...Üniversitenin dışarıdan her vakıf üni gibi genelde kötü bi prestiji var ''manken okulu,bütün soytarılar orada gibi''yorumlar yapıyorlar,ama orada okuyanlara ve mezunlara sorduğumda tam tersi yorumlar alıyorum geneli çok memnun.Üniversitede çok kaliteli hocalar var,hazırlığı elini kolunu sallayanın geçeceği bir üniversite değil.Sosyal aktiviteleri de çok fazla,isterseniz msn yoluyla isterseniz özel mesaj ile Yeditepe hakkında sorularınız varsa yanıtlayabilirim ben de sizin gibi araştırmaktayım,forumda Yeditepe'li arkadaşlar var kayıt zamanı onlardan da yardım alırız.

tşk ederim açıklaman için, orda elektrnoik, bilgisayar, gibi mühendisliklerden hangileri var?

14530 Mesaj
22 Haziran 2008; 10:44:42 

come on everybody

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogameci -- 16 Eylül 2011; 16:50:48 >

Ne yapalım ? Burası Türkiye abicim !

> > < <

6386 Mesaj
22 Haziran 2008; 10:45:27 

quote:

Orjinalden alıntı: Claymoré

kusura bakma da çankaya da ticari üniversitelerden biri yani ilk tercih sebebi olamaz şöyle sorayım sen ankara hukuk a girebilcekken çankayayımı tercih ettin?

Arkadaşım kötü yanları da yok değil niye direk kötüleme olayına giriyosunuyz... iyi yanları da var ama az.. tabiki Ankara Hukuk'u kazanabilmiş olsam çankayaya girmezdim değil mi ? Ama Ankaradaki hacettepe ,gazi üni. gibi yerlerde kamu yönetimi, iktisat ,işletme gibi bölümlere puanım yetiyodu ama ben Hukuk için Çankayaya gittim.... ve çok da iyi yaptım bunun meyvelerini ilerde toplayacağıma inanıyorum

Ayrıca ticari derken hangi açılardan söyledin bilmiyorum ama bazılarının zannettiği gibi para alıp öğrencileri direk geçiren bi okul zihniyeti gelmesin aklınıza ... 2 dersten büte bıraktılar sınırda puanım vardı... büte girmek bedava bu arada... ve hocalar bıraktığı zaman cebine 5 kuruş daha fazla girmiyo... ama diğer bölümlerde yaz okulu var onlar nasıl bilemicem... Neyse sonuç olarak Çankayada benim saydığım bölümler iyi diye biliyorum o kadar...

6386 Mesaj
22 Haziran 2008; 10:53:59 

quote:

özel üniversite ancak iyi bi özel üniversite olursa tercih edilebilir imkanları, hocasıyla çoğu devlet üniversitesine göre avantajlıdır ama sıradan özel üniversiteler kafası basmayan paralı veletlerin sırf üniversite mezunu olmak adına gittiği yerlerden başka bişey değildir artısı yoktur bi bölüm bitirirsin..
iyi bi puan yap masraflarını karşılayabiliyosan çakarsın bilkenti senden kralı yok

Söylediğin şey kısmen doğru.... oraya giden herkesi nasıl aynı görüyosunuz bu mantığı anlamıyorum özel üni. deyince milettin aklına babası aşırı zengin olan altında arabası olan her gün cafe bar ortam yapan adamlar geliyo galiba... kafanızdaki at gözlüğünüzü çıkarın artık ... özel üni.de okumadan bu konuda yorum yapmak inanın yanlış.. evet kafası basmayan,çalışmayan ve zengin çocuğu çok ama bunu öçzel üni.ye giden her insana karşı yöneltmeniz saçmalığın daniskası emin olun... Klasik olucak ama kişinin kendini geliştirmesi denen bi olay var.. herkes kendini bilir ve ona göre eksiğini tamamlar... devlet üni.deki herkes süper olmadığı gibi özel üni.lerde de herkes süper değil ama özel üni.de boş beleş adam daha çok bunu kabul ediyorum.. siz de benimn gibi obj. yorum yapmayı öğrenin ondan sonra tartışalım beyler ok ?

262 Mesaj
22 Haziran 2008; 10:56:13 

zaten okulun sana katacağı %10 dur sen çankaya hukuka gitmekle en iyisini yapmışsın gerisi senin kendini geliştirmene kalmış önce bölüm sonra üniversite diyorum bende..

ama puanı herşeye yeten ütopik bi çocuktan bahsedersek
1.İyi Özel Üniversite
2.İyi Devlet Üniversitesi
3.Vasat Devlet Üniversitesi
4.Vasat Özel Üniversite diye sıralarım..

bu okullar taban puanlarını komik derecede düşük tuttukları için kafası basmayan adamların gittiğini söyledim parası olan gelsin hesabı ama atla deve de değil okul masrafları zengin kısmını atabiliriz.. ayrıca ben şu 4 kategori içinde + sı yoktur dedim yoksa insanın kendine kalmış bazı şeyler iş hayatında aa çankayadan mı mezunsun hadi s..git demez kimse hatta bi kaç senelik iş tecrüben olduktan sonra kimse okulunu bile sormaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Claymoré -- 22 Haziran 2008; 11:05:40 >

6386 Mesaj
22 Haziran 2008; 11:08:09 

quote:

zaten okulun sana katacağı %10 dur sen çankaya hukuka gitmekle en iyisini yapmışsın gerisi senin kendini geliştirmene kalmış önce bölüm sonra üniversite diyorum bende..

1.İyi Özel Üniversite

bu okullar taban puanlarını komik derecede düşük tuttukları için kafası basmayan adamların gittiğini söyledim parası olan gelsin hesabı ama atla deve de değil okul masrafları zengin kısmını atabiliriz..

5 senedir çankayadayım ne adamlar gördüm bi bilsen ... dışardan gördüğünde yada tanıdığında özel üni.de okuyo olamaz bu diyebileceğin adamlar old.u gibi... hiç derse girmeyen boş beleş dolaşan adamlar da gördüm.... özelüni.bile çok şey katıyo insana ortamı ,insanları ile... farklı şeytler görme şansına sahip oluyosun...

Bu arada dediğin gibi bölüm önemli... okulun da adı çoğu zaman iş yapar ama sen boşsan birşeye yaramaz o da.... ben çankaya hukuku kazandığımda dediğim gibi Ankarada iktisat işletme kamu yön. gibi bölümlere girebiliyodum ama Hukukun meslek alanı daha geniş ve çok güzel mesleklere sahip olabilme şansın var... şimdi ben iktisat ,işletme mezunu olsam iş sıkıntısı çekicem kpss ye oturup çalışmak zorunda kalıcam... belki tek umudum kpss olucak... bu benim için daha çekilmez olurdu.... yine kpsss sınavına girebilirim hayırlısı bu işler belli olmaz.... ama hukukta savcılık hakimlik avukatlık gibi meslekler önceliklte ve bende bunlar öncelikli.... ilk hedefim savcı olmak .. olmazsa sırayla hedef düşürücem.. hedefim doğrultusunda bu yüzden kendimi geliştirmek için yazın diksiyon kursuna ,uygun zamanda ing. kursuna gidicem... ayrıca mezun olur olmaz daha çok kitap gazete okumaya haber dinlemeye zaman ayırıcam... ama herkes benim gibi düşünmüyo... neyse bunları yazmakla varacağım yeri siz anlayın arttık...

9314 Mesaj
22 Haziran 2008; 11:37:13 

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Arı kolejinin yanında değilmi çankaya ünisi bizim okulun hemen yanında

3828 Mesaj
22 Haziran 2008; 12:37:12 

kımseye okul tavsıyesınde bulunmamak lazım aslında herkesın kendı arastırması lazım . arastırma yaparken. ıstedıgın bolumun akademık kadrosu,gecme notu,bolumun ogrenım dılı,alttan ders kaldıgında ucret verılıyormu verılmıyormu,yaz okulunun olup olmadıgı ve bunun gıbı daha cok seylerı arastırmak gerek bunun ıcın kafanda belırledıgın okullara gıdıp gorusme gerek. ınan bunu yaparsan kararını cok net verırsın . ancak forum ortamı vs her kulaktan farklı ses cıkan bır ortamda asla karar veremezsın ,aksıne yanlıs bılgı edınırsın. yukarda kımı arkadas vakıfa gırme yanarsın ders ucretı falan demıs o sekılde olmayan vakıf unıversıtelerıde var yanı yaz okulu yada alttan dersın kaldıgında ucret almayan unıversıtelerde var . o yuzden cok ıyı arastırmadan asla vakıf unıversıtesıne gırme . cunku cok arkadasım 7tepe bahcesehıre arastırmadan gırdı ve suan ayrılmayı kovalıyorlar ama olmuyor ... o yuzden yukarda yazdıklarımı cok ıyı arastır yoksa uzulursun. bıde unutmadan yukarda bı arkadas bolum sec okul secme demıs .kısmen dogru bolum cok farklılık yaratıo her okulun aynı kalıtede de olmuyor . o yuzden ılk once gırcegın bolumu belırlemen sonra tercıhler arasındakı okulları elemenı onerırım sana.

625 Mesaj
22 Haziran 2008; 19:13:48 

Yeditepeyle ilgili sorulari olan varsa beklerim...

Herhangi bir sorun cikmazsa 1.5 ay sonra bilgisayar muhendisliginden mezun oluyorum...

Hiçbir mazeret basarinin yerini tutamaz... M.K. Ataturk
Gomdugunuz sadece bedenimdir... Ilk Felsefe Sehidi Sokrat...

1286 Mesaj
22 Haziran 2008; 19:27:44 

hukuku özelde okuycak arkadaşlara bilgi, koç ve yeditepeyi öneririm istanbul için, ankara içinde başkent, bilkent ve çankaya iyidir. özel üni. de hukuk okumak hayatınızın 4 senesini gömmek istemiyorsanız en güzel tercihtir. devlet üni. lerinde hukukta çok sıkıyolar birazda gereksiz bence okul bitince birkaç ders dışında herşeyin boşuna olduğunu görüyorsunuz. uygulama zaten bambaşka hukukta. hukuk eğitimi amfilerde geçen ve herşeyin kitaptan öğrenildiği bir alan olduğu için aslında okuduğunuz okulun fazla da önemi yoktur. kimse sizin hangi okulu bitirdiğinizle ilgilenmez ama yüksek yaparsanız ve ingilizceniz iyiyse istanbul da güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz.

703 Mesaj
13 Ocak 2011; 0:33:33 

kalınca başarısız olunca burs kesilmiyor değil mi? istanbulda burs kesen vakıf üniversiteleri hangileridir? onları kafamdan eliyim en başta

3182 Mesaj
13 Ocak 2011; 0:38:04 

quote:

Orijinalden alıntı: mert_961

SANA SOLE DEYIM BEN DEVLET UNIVERSITESINDEYIM LISEDEN FARKI YOK DEVLET UNIVERSITELERININ VAKIT GECIRMEK ICIN GUZEL YERLER SADECE BIREYSEL BI PROJE FELAN YAPIM OLAYLARI HAYAL DESTEK YOK BU DEVLET UNIVERSITELERINE ODTU BOGAZICI FELANDA GIRIYOR BI FARKI YOK HIC BIRININ TURKIYEDE UNIVERSITE SEVIYELERI GUN GECTIKCE DUSUYOR BENCE PARAN VARSA OZEL ANCAK BIRAZDA KENDINE GUVENIN VARSA YURT DISINA GIT DERIM

5127 Mesaj
13 Ocak 2011; 0:38:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Claymoré

1.İyi Özel Üniversite

Aha ben

Bilkent'i seçtim

2321 Mesaj
13 Ocak 2011; 0:47:41 

Özel ünilerde hangisi olursa olsun dingil herif daima çoktur. Okunmaz. Ben okuyamam.
Her türlü ortalama bir devlet ortalama bir özelden daha iyidir.

-Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok.-
John Lennon

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Ocak 2011; 0:52:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Özel ünilerde hangisi olursa olsun dingil herif daima çoktur. Okunmaz. Ben okuyamam.
Her türlü ortalama bir devlet ortalama bir özelden daha iyidir.

Kedi uzanamadığı ciğere

Ortalama bi vakıf üniversitesi ortalama bi devlet üniversitesinden olanaklar bakımından her türlü iyidir. Niğde Üniversitesindemi okumak istersin yoksa Başkent demi????

En iyi üniversite şu diyemiyecem, her üniversitenin güçlü olduğu bölümler vardır, mesela Bilkent Üniversitesi, EE ve işletme de rakipsizdir

3723 Mesaj
13 Ocak 2011; 0:57:00 

süleyman demirelde okuyorum güzel ama eski şehir daha iyi olurdu galiba :D

SweetDreamzZ
E ∞ V
Knight Online HD Video Channel

2141 Mesaj
13 Ocak 2011; 0:58:17 

Avrupa Birliğine üye bir ülkede üni. okumak

Asosyallik Üzerine

Nedir bu dünyadaki yahudi egemenliği ?

2568 Mesaj
13 Ocak 2011; 1:01:23 

hertürlü imkanları sonuna kadar kullanmak istiyorsan,ciddi anlamda 1000 kişilik anfide değilde max 100 kişilik anfide ders dinlemek istiyorsan, sağcısıydı,solcusuydu,eylemdi vs.görmek istemiyorsan adam gibi okumak istiyorsan galatsaray, boğaziçi ve cerrahpaşa tıp haricinde hertürlü burslu özel üniversiteyi öneririm,bir kere dişçilik dendiği zaman yeditepe dişçilik akar,reklamcılık bilgi,hukuk bahçeşehir koç, mühendislik bilkent,iktisadi bilimler koç ve sabancı çok saygın profesörleri olan üniversitlerdir.

2984 Mesaj
13 Ocak 2011; 1:15:47 

quote:

Özel üniversiteye giden biri olarak katılıyorum dediklerine

1965 Mesaj
13 Ocak 2011; 1:29:36 

Özel Üniversite - Devlet Üniversite karşılaştırmasına farklı bir açıdan yaklaşayım.

Lisedeyken konuştuğum, çalışmakta olan birçok kişi hep aynı yorumu yaptı. İyi bölümü kötü üniversitede okuyacağına iyi üniversitede kötü bölüm oku...

Nedenine gelince; Lise Edebiyat Hocam'ın söyledikleri özetle şöyleydi. İyi üniversite demek; iyi imkân demek, bol yayın demek, kaynaklara ve bilgiye kolay ulaşım demek, iyi hocalar demek... Hocalar iyi, tecrübeli yada hocaların ufku açık olmayınca, seninde ufkun açık olmuyor. Ama iyi üniversitedeki hoca ufkunu açıyor aynı zamanda iyi üniversite kendini farklı alanlarda da geliştirmen için çeşitli imkânları barındırıyor.

Yani Özel-Devlet ayrımından önce iyi-kötü ayrımını yapıp ona göre sıralaman lazım. Bu sıralamayı yaptıktan sonra puan ve maddi ikânlar doğrultusunda seçim yaparsın.

Digital Ocean SSD VPS Disk Yazma ve Hız Testleri - saat bazında ücretlendirilen ucuz VPS

6 Mesaj
16 Eylül 2011; 16:29:16 

başkent ünüv. patoloji kaç puanla alıyor ve diger saglık bölümleri ne kadar lütfen yardımcı olabilirmisiniz oraya gitmek istiyorum ???? ve aylık parası ne kadar ???

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

14530 Mesaj
16 Eylül 2011; 16:49:25 

quote:

artısı yok mudur

kısa dönem askerlik yaparsın daha ne olsun baban yapmaz o diplomanın yaptığı iyiliği sana

> > < <

6 Mesaj
16 Eylül 2011; 16:58:16 

bence amaç askerlikte kısa dönem yapmak deil önemli olan gzl bir meslek sahibi olmak

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

14530 Mesaj
17 Eylül 2011; 12:47:52 

quote:

Orijinalden alıntı: TÜRK-İŞKENCE

bence amaç askerlikte kısa dönem yapmak deil önemli olan gzl bir meslek sahibi olmak

askere gitmediğin belli

bide geldikten sonra yorumunu alırız

> > < <

6 Mesaj
17 Eylül 2011; 13:57:59 

quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

askere gitmediğin belli

bide geldikten sonra yorumunu alırız

evet gitmedim ama benim amacım gzl bir meslek

2678 Mesaj
17 Eylül 2011; 14:52:07 

Vakıf üniversitelerinin eğitim kalitesi de çok iyi şu sıralar.Bazı üniversiteler de başarılı öğrencilerine kendi şirketlerinde iş imkanları sağlıyor.Sabancı,Koç gibi üniversiteler zaten yurtdışında ki bazı üniversitelerle kafa kafaya yarışabilir.Fakat Amerika'da iyi bir burs olanağın varsa,Amerika,Kanada ve Almanya gibi ülkelerde üniversite okumak çok daha mantıklık.Bursun varsa aynı parayı harcayabilirsin fakat arada ki kalite kelimelerle anlatılamaz.

978 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
md_42
17 Eylül 2011; 15:20:07 

Özel seni kapıda karşılar her türlü sorununla ilgilenir temiz olur bakımlı olur devlette ise bunların tam tersi

1 Mesaj
17 Eylül 2011; 15:31:09 

"bahçeşehir ,koç , aydın , yeditepe , bilkent " özelde en babalar bunlar

"arel, istanbul ticaret , doğuş , okan" falan at gitsin

devlettede 15tane seçilcek okul var gerisini at :D

boğaziçi , marmara , yıldız teknik , odtu , istanbul ünv , istanbul teknik ünv , sakarya ünv , gazi ünv , v.b

atatürk ünv doğu tercih ediceksen tek geçerim. Doğunun En iyi Üniversitesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mc_deadly -- 17 Eylül 2011; 15:33:05 >

516 Mesaj
17 Eylül 2011; 15:41:31 

Ablam bu sene Sabancı Üniversite'sini burslu kazandı Kayıt için gittiğimizde ineledim üniversiteyi kampüs imkanları çok iyi zaten para vermiycez (Üstüne para alıcaz ) Yurtları harika ama maddi durumun iyi değilse ilk 1000'e girmen gerek böyle özel üniversiteler için.

3352 Mesaj
17 Eylül 2011; 15:44:24 

Karı kız yönünden özeller genelde sağlam oluyor. Hem daha verici kızlarla karşılaşabiliyorsun.
Eğitim olarak normal üstü üniv.(İstanbul,9 Eylül,Marmara,Ankara,Ege...) ile özeller arasında yoğunluk dışında çok da bir fark yok.
Odtü,Boğaziçi zaten özelleri ezer,özelde tuttuğum tek üniv. Bilkent.

Tek bir hayatın var,ona göre seçimini yap,ıssız dağ yamacındaki bir ot gibi ölmektense;dolu dolu yaşa,namın senden sonra yaşasın.

14530 Mesaj
17 Eylül 2011; 16:37:36 

şunu unutmayın özellerede hocalar boğaziçi veya itü den geliyor yani orada okuyan öğrenci ile aynı hocadan ders alıyorsun

> > < <

867 Mesaj
17 Eylül 2011; 16:38:38 

Pazartesi açılsın okullar yazıcam cevabı.

İnsan kahkahalarla güldüğü zaman, kabalığı ile tüm hayvanları geride bırakır.
Köleler, gerçek yaşamdaki güçsüzlüklerini unutmak için, bir ideale veya bir kurmaca tanrıya gerek duyarlar.
Gür ırmaklar kendileriyle birlikte bir çok çakıl ve çalı çırpıyı da sürükler; güçlü ruhlar da bir çok aptal ve mankafayı.

527 Mesaj