- x
KPSS'ye Girersem Kazancım Ne olur ?
33 Cevap6500 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2620 Mesaj
21 Haziran 2008; 15:14:22 

Arkadaşlar bu KPSS nedir ne işe yarar? Sınavı kazanınca direk iş sahibi mi oluyor ? Girmezsem ne kaybederim ? Girersem ne kazanırım? Beni bilgilendirirseniz sevinirim...

2620 Mesaj
21 Haziran 2008; 16:00:58 

Ne işe yarar mı KPSS arkadaşlar ?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Haziran 2008; 16:04:51 

Kpss benim bildiğim kadarıyla kazancın Sabah 10 akşam 5 800YTL maaş Cumartesi Pazar Tatil Senede 2 kere maaşa zam her ayın 15'den 15ine garanti maaş verme resmi ve mübarek bayramların tatili Paton yok başında birşey yok işten atılma olasılığın %0,05 anlat anlat bitmez...Böyle sınava nedengirilmesin ben Pazartesi tam başvurumu yapacam hadi hayırlısı....

1308 Mesaj
21 Haziran 2008; 16:05:55 

Devlet memuru olursun

alacağın max para 1200ytl . oda sağlık memuruydu galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caglarus -- 21 Haziran 2008; 16:07:01 >

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!

2620 Mesaj
21 Haziran 2008; 16:13:48 

Arkadaşlar ikinizin de dedikleri birbirini tutmuyor ?

1752 Mesaj
21 Haziran 2008; 16:19:08 

bende bu sene girmeyi düşünüyorum KPSSye ilk defa, pazartesi başvurumu yapıcam. Sınav olucagımız yeri nasıl öğreniyoruz yani sınav merkezini

afineday2die
Intel i7 4770K || Corsair H100i || Asus Z97-PRO (Wi-Fi AC ) || GSkill RipjawsX 2x4 Gb 1866 Mhz || Sapphire R9 290 TRI-X OC || 2 x Kingston HyperX 3K 120Gb SSD RAID 0 & Samsung 1 Tb || Corsair 400R & CX750 || Logitech Z623 2+1 || Logitech G105 & Razer Deathadder 2013 & SS QcK+
Galaxy S3 & Nexus 7 (flo) 2nd

Uzaklaştırılmış
21 Haziran 2008; 16:21:37 

quote:

Orjinalden alıntı: engintunbel

Arkadaşlar ikinizin de dedikleri birbirini tutmuyor ?

Şu anda bir devlet memurunun aldığı ennnnnnnnnnnnnnnnn ennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn düşük maaşı 800YTL arkadaş doğru söylüyo sağlık memuru yüksek bi kıdem yüksek kıdeme yüksek para Üniversiteyi oku okulunu bitir daha çok para kazan....

2620 Mesaj
21 Haziran 2008; 16:37:08 

Peki sınavı kazanan herkes kesinlikle işe başlıyor mı? Yani sınavı kazanan işi ve maaşı hazır diyebilir miyiz ?

826 Mesaj
21 Haziran 2008; 16:49:03 

quote:

Peki sınavı kazanan herkes kesinlikle işe başlıyor mı? Yani sınavı kazanan işi ve maaşı hazır diyebilir miyiz ?

kazanmak diye bi olay yok yüksek puan alıp atanmayı beklemek var

Go Long, Go Deep, Go State!

94 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
zXr
21 Haziran 2008; 16:52:55 

sınadan iyi bir puan alıp ve tercihlerinden birini kazanabilen kişi kesinlikle iş sahibi oluyor

geçen şubat ayındaki kadrolu öğretmenlik atamasını 0,054 puanla kaybettim

Post Kasmak Gibi Bir Niyetim Yok
Boşuna Fake Demeyin!!!

1099 Mesaj
21 Haziran 2008; 16:56:56 

Üniversite-lise?
Üniversite ise bölüm nedir???

478 Mesaj
21 Haziran 2008; 17:03:05 

ben açıköğretim işletmeyi bitirince kpsste hirmek istiyorum. hesap uzmanı müfettişlik gibi üst düzey memurluk istiyorum zormu bunları kazanmak

1099 Mesaj
21 Haziran 2008; 17:04:31 

Üniversite mezunu isen Agrubu kadrodan gireceksen minimum maaş 1200 civarı olur.Fakat zordur,yorucudur,bıktırıcıdır...
Örneğin KPSSye girdim iyi puanlar aldım,o puanlar ile bir bakanlığın sınavına girmeye hak kazandım,yazılı sınavına girdim(bildiğin klasik yazılı hukuk-maliye-muhasebe-iktisat-hukuk-ingilizce başlıklarından oluşan bir sınav),yazılıyı bitirdim mülakata girdim mülakatta da 5 kişi bombardımana tuttu şimdi pazartesi açıklanmasını bekliyorum.İnşallah olur

1099 Mesaj
21 Haziran 2008; 17:07:42 

quote:

Orjinalden alıntı: Coder85

ben açıköğretim işletmeyi bitirince kpsste hirmek istiyorum. hesap uzmanı müfettişlik gibi üst düzey memurluk istiyorum zormu bunları kazanmak

Hesap Uzmanlığı ve Maliye Teftiş KPSS dahilindeki en zor sınavlar.KPSS de 90'a yakın puanlar alıp girdiğinde boş kağıt verenleri biliyorum
Ben geçen sene iyi puanlar aldım girmeye cesaret edemedim bile :p
Her sınava 2 kez girme hakkın vardır o yüzden doğru zamanı beklemek gerek.Hakikaten bu ikisinin sınavları çok ağır ama gittiğin her yerde 1-vali 2-sen

2620 Mesaj
21 Haziran 2008; 17:20:03 

lise yi bitirdim bu sene.. ÖSS ye de girdim şimdi ise KPSS diye duydum nedir diye öğrenmek istedim...
Peki bu KPSS de aynı ÖSS gibi mi bir baraj falan var mı? Aynı ÖSS tipindeki sorular mı geliyor...

228 Mesaj
21 Haziran 2008; 17:42:11 

baraj yok öss gibi arkadaşım. boş kadrolar ve aranılan özellikler açıklanıyor. puanın yetiyorsa ve senden daha yüksek puanlı biri seçmemişse ve özel şartları sağlıyorsan(işte lise mezunu olmak, bilgisayar mühendisi olmak gibi...) devlet memuru oluyorsun. eğer üniversiteyi kazanırsan birde aynı ilde kpss ile işe girersen değme keyfine artık :)

fOrUm
http://www.youtube.com/watch?v=x1DHm7p1sm4

2620 Mesaj
21 Haziran 2008; 17:50:31 

anladım dostum sağol... İnşallah dediğin gibi olur yaa üniversite ve kpps ile işe girersem süper olur .... En iyisi ben pazartesi başvurayım... Kaybedeceğim birşey olmayacak n de olsa.. Peki bu kpss ile hangi meslekleri seçebiliyorum...

423 Mesaj
21 Haziran 2008; 17:51:34 

girip 90 puanın üstünde alabileceğinei inanıyosan gir ama yok ben o kadar yapam diyosan hiç bıulaşma

2620 Mesaj
21 Haziran 2008; 17:52:55 

Peki 90 puan için kaç soru üzerinden kaç net çıkartmak lazım...

1099 Mesaj
21 Haziran 2008; 19:35:03 

quote:

Peki 90 puan için kaç soru üzerinden kaç net çıkartmak lazım...

120 soruda 100-105 arası genelde...

Uzaklaştırılmış
21 Haziran 2008; 23:09:39 

quote:

Orjinalden alıntı: subsonic

hapı yuttuk o zaman çüşşşşşşşşşş....

805 Mesaj
22 Haziran 2008; 0:26:47 

quote:

o kadar değil abartmayın 90-95 arası yapman lazım...

2810 Mesaj
22 Haziran 2008; 0:32:30 

Hangi dersler soruluyor sınavda?

Acer S7-391 Ultrabook
Intel® Core™ i5 3337U 1.8 Ghz@2.60 Ghz | 4 GB DDR3 1600 Mhz Ram | 13.3" Full HD IPS Dokunmatik LED | 64 GB x 2 / 128 GB RAID0 SSD | 1.3 KG

Uzaklaştırılmış
22 Haziran 2008; 0:35:26 

Hukuk Fakültesi 3. sınıfa geçen bir öğrenci, KPSS ye girse kazancı ne olur acaba? (lise mezunlarına olan sınava girecegim sanırım)
Benim icin şimdiki kazancı ne olur okul bitene kadar?
Okul bitikten sonraki kazancı ne olur?

4941 Mesaj
22 Haziran 2008; 1:15:38 

quote:

Orjinalden alıntı: Dallassimo

Hukuk Fakültesi 3. sınıfa geçen bir öğrenci, KPSS ye girse kazancı ne olur acaba? (lise mezunlarına olan sınava girecegim sanırım)
Benim icin şimdiki kazancı ne olur okul bitene kadar?
Okul bitikten sonraki kazancı ne olur?

hiçbir kazancı olmaz..

gerek adli ve idari yargı sınavlarında gerekse de avukatlık yapmada KPSS şartı aranmıyor..

ha ben kaymakam yada müfettiş olmak istiyorum dersen girip iyi bir puan alman lazım...

5740 Mesaj
22 Haziran 2008; 1:21:33 

quote:

Hesap Uzmanlığı ve Maliye Teftiş KPSS dahilindeki en zor sınavlar.KPSS de 90'a yakın puanlar alıp girdiğinde boş kağıt verenleri biliyorum
Ben geçen sene iyi puanlar aldım girmeye cesaret edemedim bile :p
Her sınava 2 kez girme hakkın vardır o yüzden doğru zamanı beklemek gerek.Hakikaten bu ikisinin sınavları çok ağır ama gittiğin her yerde 1-vali 2-sen

hadi müfettişliği eyvallada, Maliyenin Hesap uzmanlığı, öyle her sınava benzemez, kpss çerez gibidir. İktisatta yüksek lisansdayım çevremde bu sınavı geçecek adam göremiyorum, hatta doktorada bile 10 kişiden belki 1-2 kişi ya kazanır ya kazanmaz. Çok yüksekten uçma hayal kırıklıgına ugrarsın.

Chi of love

4941 Mesaj
22 Haziran 2008; 1:23:53 

quote:

Orjinalden alıntı: Cem

hadi müfettişliği eyvallada, Maliyenin Hesap uzmanlığı, öyle her sınava benzemez, kpss çerez gibidir. İktisatta yüksek lisansdayım çevremde bu sınavı geçecek adam göremiyorum, hatta doktorada bile 10 kişiden belki 1-2 kişi ya kazanır ya kazanmaz. Çok yüksekten uçma hayal kırıklıgına ugrarsın.

BDDK denetçiliğini de ekleyebiliriz..

21 Mesaj
22 Haziran 2008; 1:25:33 

arkadaşlar sabah 10 akşam 5 diyorsunuz da okula nasıl devam edicez o zaman?

ikinci öğretime mi gidecez üniversitede

6437 Mesaj
22 Haziran 2008; 10:34:55 

quote:

Arkadaşlar bu KPSS nedir ne işe yarar? Sınavı kazanınca direk iş sahibi mi oluyor ? Girmezsem ne kaybederim ? Girersem ne kazanırım? Beni bilgilendirirseniz sevinirim...

Geçen sene girdim yine giricem.. sınav deeneyimi çok öenmli birşey... çalışmamış olsan da gir sınavlara... kpss-kpds -üds-toefl-ales vs. ne kadar sınav varsa... tabi amacın doğrultusunda biraz da...

*Ben kpss ye girmiş olucam 2. kez .. bi de kpds ye girdim yani ingilizce sınavına... daha da giricem girebildiğim kadar..

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

1099 Mesaj
22 Haziran 2008; 10:54:20 

quote:

Orjinalden alıntı: adil07

o kadar değil abartmayın 90-95 arası yapman lazım...

102 küsür netim vardı 2007 de 87.8 gibi bir puan geldi...

6437 Mesaj
22 Haziran 2008; 10:59:40 

KpSS den çok sağlam çalışıp girince EPDK ,BDDk, müfettişlik ,hesap uzm.lığı ,vs... çok kral işler meslekler var ama çok sağlam çalışmak lazım... herkesin bünyesi bunu kaldıramaz.... ki ben oldum olası bu kpss denen sınava lanet ederim ..resmen öğrencinin emeğini ve zamanını çalan bi sınav... kpss sınavı olmasın demiyorum ama sorumlu olunan alanlar bu kadar çok olmamalıydı... resmen gençlerin çalışma hevesini gelecek umudunu kıran bi sınav başika birşey değil...

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

1099 Mesaj
22 Haziran 2008; 11:16:19 

Sonuçta bütün derslere ağırlık vermek mümkün değil.
Hukuk-İktisat-Maliye-Muhasebe ağırlıklı çalışan biri üstesinden gelebilir.Ya da hedef belirleyip,kurumun istediği puan türüne göre çalışmak da olabilir.Fakat genelde bu 4 ders özellikle hukuk-iktisat belirleyici olur.İşletme mezunları ekstra bir gayret sarfetmeliler çünkü işletme pek istenmez kamuda

KPSSye A grubundan girmek isteyenlere tavsiyem,yılmadan çalışacaksanız,moraliniz bozulmayacaksa girin bu işin içine.Biraz çalışmayayım dinleneyim demek bile çoğu zaman temponuzun düşmesine neden olur.Sınavlardan mülakatlardan elenirsiniz moraliniz bozulur,referans(torpilin kamudaki adı ) olmadan da zordur girmek çoğu yere..İşe alımlarda kurumların alımı genelde 5-10 kişi olur yani 5 kişi alınacaktır ilan açar girmeye çalışırsınız.Tabi 500 kişi için açan da var 1 kişi için açanda.Okul bitmeden başlarsanız 2 sene önce falan ufaktan çalışmaya faydasını görürsünüz.Yoksa benim gibi mezun olduktan sonra 1 sene ders çalışır,puan aldıktan sonra 1 senede sınavlar için uğraşırsanız 2 seneniz gider

829 Mesaj
22 Haziran 2008; 15:24:50 

arkadaşlar birde kpss'de hem okuyup hemde çalışılabiliyormuş bu konuda bilgi verebilirmisiniz acaba? Bunun için netler nasıl olmalı? Ben önlisans mezunuyum, bu sene DGS sınavına gireceğim, eğer kazanırsam okuyacağım, ama bir kaç kişiden duydum okulun ders saatlerine göre ayarlıyorlarmış. Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

http://www.burakozkan.net

21 Mesaj
22 Haziran 2008; 15:41:26 

quote:

Orjinalden alıntı: Amet6

arkadaşlar sabah 10 akşam 5 diyorsunuz da okula nasıl devam edicez o zaman?

ikinci öğretime mi gidecez üniversitede

??

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » KPSS'ye Girersem Kazancım Ne olur ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.234