Şimdi Ara

## Galaxy GeForce 9800GTX+ Modelini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Galaxy GeForce 9800GTX+ Modelini Duyurdu ##

Nvidia rakip AMD-ATi'nin Radeon HD 4850 hamlesine yanıt olarak 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan G92b gpu'sunu kullanmakta olan GeForce 9800GTX+ modelini duyurdu. Fabrikasyon anlamında nanometrik olarak küçülen gpu'nun yanı sıra yeni model saat hızları açısından da GeForce 9800GTX'den ayrılıyor. Galaxy'nın GeForce 9800GTX+ modeli hem referans tasarımı esas alıyor hemde Nvidia'nın 9800GTX+ için belirlediği standart saat hızlarıyla geliyor. 256-bit bellek veri yoluna sahip olan ve 512MB GDDR3 bellek ile donatılan kartın grafik işlemcisi 738MHz'de, shader birimleri 1836MHz'de ve bellekleri ise 2200MHz'de görev yapıyor. Ayrıca kullanılan 0.8ns'lik GDDR3 bellek yongalarının 2500MHz'e kadar çıkabildiği de ifade ediliyor. DirectX 10 ve PCIe 2.0 uyumluluğunun yanı sıra PhysX desteği de sunan kartın fiyatı ve çıkış tarihi ise henüz netleşmiş değil.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• bellek 0.8ns baya iyi 2300mhz de en az çalışır diye tahmin ediyorum gpu da güzel çıkmış zati. gerisi fiyata bakar
  • nVidia AMD olmasa gayet iyi satacaktı 350$ 'dan bu kartları .

nVidia'ya
  • beta vhs diye dalga gectik ama harbiden arka yuzlerini de kapatmalari lazim bunlarin.
  • Vatana millete hayırlı olsun.
  • GTX+ , 9800GT bu ne abi? 6 aydır aynı yemegi yiyoruz
  • aylardır aynı tip nvidia kartlarını görmekten çok sıkıldım 9800 serisi ile hiç değişmedi bu
  • yarın - çıkar öbürgün %
  • Kart uzun baya.
  • hızlı cıkıştı ama gt serileri bekleniyor bence
  • 200-250 $ seviyesinden satılırsa iş yapabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemceminho

200-250 $ seviyesinden satılırsa iş yapabilir

Öyle olmak zorunda!!!

Yoksa 9800gtx'lerde büyük zaman kaybı yaşanır!!!

hd4850 bu kartın biraz önünde nede olsa!!!
  • YA BIKTIK

Ne G92 imiş

8serisinde kullandı sonra aynı gpu yu 9800gtx yaptı sonra 55nm uretmiş g92b olmus bu adamlar g92c yaparlarsa hiç şaşırmam.

zaten teknolojik anlamda ilerlettik dedikleri gtx280 kartlarınıda goruyoruz meshur 2 g92 nin tek gpu lu hali

9800gx2 yi bazen geciyor
  • Rekabetin gözünü seveyim şaka gibi , 199 dolara 9800 gtx satın almak :) GTX+ modelide iyi şekilde hızı artırılmış fiyatta fena değil 55 nm de az ısı daha az elektrik tüketimine yarayacak . Gerçek testleri 4 gözle bekliyoruz yaz çok ateşli geçecek bu arada işlemci dünyasını resmen unuttuk :)
  • Hakikaten bu rekabet hep son kullanıcıya yarar derdik öylede oldu ama bu kadar kısa sürede bu kadar agresif bir biçimde böyle indirimleri hiç hatırlamıyorum bundan sonra hep böyle olur inşallah
  • nvidia çok şaşkın davranıyor ya...
    ne yapacağını şaşırdı garipler...
  • 9800 gibi üst düzey bi kartın yeni revizyonu orta seviye bi kart olan 4850 ye mi karşılık geliyo? vaaay be. helal amd. şimdi bu kart 200-250$ ciavrlarında olursa tadından yenmez...
  • nvidianın bir B planı varmış demek ki. Bu ne hız, daha GTX+ çıkacak diye duyurulalı 3,5 gün olmuşken.. 290 dolara Axle 9800GTX alıp çok sevinenlerin kısa sürede çok üzüleceğini kim bilirdiki.
  • Kart gemi gibi resmen benim kasaya kesin sığmaz bu
  • nvidia 8000 ve cakma 9000 serisi ile performans satacam zanneti ama ati galiba eski günlerine dönüyor gibi tebrikler amd-ati
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.