Şimdi Ara

günümüzdeki en geçerli mühendislik ne sizce..?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
1
Favori
17.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

günümüzdeki en geçerli mühendislik ne sizce..?

(En Son Oy Tarihi: 17.10.2021)
Giriş
  • arkadaşlar bu sene öss ye girdim tercih yapıcam ama hangi mühendisliği araştırsam her yerde imkanı var çok aranan bi meslek gibi gösteriyor bu da beni kararsızlığa itiyor..sizce günümüzde hem iş olanağı hem parası ve geleceği ile ümit veren mühendislik dalı sizce ne..?

şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BetaMode -- 22 Haziran 2008; 10:24:07 >

• Bilgisayar,Makina
  • ben bılgısayar ıstıyorum dostum.cok cok fazla dallara bolunebılıyor daha sonra.yapay zeka mesela bır ornek.tabi su anda en yuksek puanlı olanlan eklektrık elektronık ve endustrı.ben yıne de bılgısayar derım
  • metalurji ve malzeme mühendisi hakkındaki düşünceleriniz ne peki..?

bu arada arkadaşlar düşüncenizi yazarken sebebini de yazarsanız çok sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BetaMode -- 20 Haziran 2008; 15:25:16 >
  • endstri ve otomotiv.özellikle hacettepe otomotiv.
  • uzay mühendisliği
    matematik mühendisliği
    tıp mühendisliği

Bunları bitir aç kalmazsın. Ama bitirmek için insan olmaman lazım orası kesin.
  • Endüstri, elektrik-eloktronik.
  • bende bilgisayar mühendisliği istiyordum ancak arkadaslarım yüzünden vazgeçtim edeni ise bana dedikleri bilgisayar kursları var artık 1 yıl bunlara gidip diploma alıp bizle aynı konumda oluyormus şuan en iyi makina mühendisliği girebiliyorsan oraya gir birde elektronik-haberlesme mühendisliğini düsünüyorum
  • makine,otomotiv,bilgisayar
  • quote:

Orjinalden alıntı: My_MoRuK

endstri ve otomotiv.özellikle hacettepe otomotiv.

otomotiv sadece hacettepede var diye biliyorum zaten..?
  • quote:

Orjinalden alıntı: T818

bende bilgisayar mühendisliği istiyordum ancak arkadaslarım yüzünden vazgeçtim edeni ise bana dedikleri bilgisayar kursları var artık 1 yıl bunlara gidip diploma alıp bizle aynı konumda oluyormus şuan en iyi makina mühendisliği girebiliyorsan oraya gir birde elektronik-haberlesme mühendisliğini düsünüyorum

yok bu düşünce kesinlikle yanlış kursla falan senin 4 senede okuduğun seviyeye nasıl gelebilir ki insan mühendisliği bu kadar küçümsemeyin arkadaşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: .ImpossibleIsNothing

metalurji ve malzeme mühendisi hakkındaki düşünceleriniz ne peki..?

bu arada arkadaşlar düşüncenizi yazarken sebebini de yazarsanız çok sevinirim...

Benim bir arkadasım var oda burayı istiyor İzmir Dokuz Eylül üni. de var arkadasımın üni. leri gezme imkanı oldu arastırdı ve söylediğin bölümün çok iyi olduğunu söylüyor sınıfın en çalıskanıydı
  • Şuanda Gerçekci olursak Elektronik ve petrol mühendisliği petrol ne kadar az puan isterse istesi şuanda birçok yabancı şirket petrol mühendisi arıyor.Elektronik ve Bilgisayar 2.ci sıralarda gitceksen elektorniğe git paraya para demssin Özel çalışırsan daha fazla para kırarsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kill-joy

quote:

bende bilgisayar mühendisliği istiyordum ancak arkadaslarım yüzünden vazgeçtim edeni ise bana dedikleri bilgisayar kursları var artık 1 yıl bunlara gidip diploma alıp bizle aynı konumda oluyormus şuan en iyi makina mühendisliği girebiliyorsan oraya gir birde elektronik-haberlesme mühendisliğini düsünüyorum

yok bu düşünce kesinlikle yanlış kursla falan senin 4 senede okuduğun seviyeye nasıl gelebilir ki insan mühendisliği bu kadar küçümsemeyin arkadaşlar

Aynen, bilgisayar kurslarında yapay zeka kodlamayı mı öğretiyorlar? Hayır. Kurslar word ve paintten ileri gitmez...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kill-joy

quote:

valla tabi mühendisliği küçümsemek amacım değil tanıdığım bilgisayar mühendisleride öyle söylüyor zaten artık torpil ile oluyor bu işler bilgisayar mühendisi yerine kurslardan bişey öğrenmis insanlar giriyor işlere torpil varsa istersen dandik yeri bitir en kral yere girersin
  • itü metalurji veya yıldızteknik makina yazmayı düşünüyorum ama yıldız teknik makina üniversite ve bölüm olarak nasıl tam olarak bilmiyorum yardımcı olrsanz sevnirim..
  • ha evet öyle dalgınlığıma geldi bi an. şu anda işi bilen az oldugu için talep az ve taban puanı düşük. yeni yeni mezun veriyorlar zaten. mezunlar mercedes te çalışıyo hacettepe ile anlaşmalı mercedes. tek olumsuz yanı 6 yıl olması ( 1 sene ing. hazırlık 1 sene alm. hazırlık)
  • Bilgisayar
  • Ben inşaat müh. 3.sınıf öğrenciyim.En gözde meslekleden biridir tavsiye ederim!
  • quote:

Orjinalden alıntı: My_MoRuK

ha evet öyle dalgınlığıma geldi bi an. şu anda işi bilen az oldugu için talep az ve taban puanı düşük. yeni yeni mezun veriyorlar zaten. mezunlar mercedes te çalışıyo hacettepe ile anlaşmalı mercedes. tek olumsuz yanı 6 yıl olması ( 1 sene ing. hazırlık 1 sene alm. hazırlık)

puan düşük mü :/ yapma kardeşim 2007 taban puanı say2-356.808 di bence ciddi bi puan :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.