Şimdi Ara

## Mtron SSD'lerde Vites Yükseltiyor: 260MB/sn Okuma Hızı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Mtron SSD'lerde Vites Yükseltiyor: 260MB/sn Okuma Hızı ##

SSD yani flash bellek teknolojisini baz alan katı halli disklere yönelik olarak üreticilerin çalışmaları devame diyor. 2010 yılı ile birlikte maliyet dezavantajının ortadan kalkması ve kullanıcılar arasında hızla yaygınlaşması beklenen SSD'lere yönelik olarak hazırladığı modeller ile sektöre yön veren firmalardan biri de Mtron. Yüksek performanslı çözümleriyle liderliğe oynayan Mtron, geliştirdiği yeni kontrolcü ile hızını daha da arttıracak gibi görünüyor. Firmadan yapılan açıklamaya göre hazırlanan yeni kontrolcü yüksek performansın yanında dayanıklılık ve stabilite de sağlarken, hata oranını da en aza indirmeyi hedefliyor. Geliştirilen yeni 8 kanal kontrolcüyü 2009 yılında duyuracağı SSD modellerinde kullanmayı hedefleyen Mtron bu sayede 260MB/sn okuma ve 240MNB/sn yazma hızlarının yanı sıra rastgele yazma için IOPS 8,000 ( 4KB ) performansına da ulaşabilecek. Tabi bu değerlerin SLC NAND yongası kullanan SSD'ler üzerinde hedeflendiğini de belirtelim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• duydugum yeni bir marka daha haber için sag ol fx57
  • SSD ler notebook ve desktoplarda yeni devir açacak kadar güçlü girecekler piyasaya::::::::::bu nedenle de hdd ler hızlı son yaşabilir

taaaaaa amiga dan beri hastası olduuum dızzzzt ve tıkırtı sesleri yok olacak
  • 260MB/sn okuma ve 240MB/sn yazma hızı gerçekten de mükemmel. Fiyatını merak bile etmiyorum ama 260MB/sn ve 240MB/sn hızlar..
    Haber için teşekkürler fx57..
  • Oha okuma yazma değerlerine bak!!!! Erişim süreleri zaten 0.5 ms u geçmez.
  • hakkatten. Adamlar SATA II'ni teorik hızına da ulaştı. SATA III'ün çıkması farz oldu..
  • 260 mb/sn
  • keşke fiyatlar düşse bizde faydalansak şu teknolojiden

hiç unutmuyorum pc yi yeni toplamıştım 1 ay olmuş 400 GB samsung 16 MB hdd m var pc çalışıyordu kapattım arabaya attık yenibosnadan floryaya gittik orda pcyi açınca şok HDD uçmuş sarsıntıdan sanırım garantiye yolladım yenisi geldi olan benim arşive oldu 1 ayda bi sürü şey biriktirmiştim
  • quote:

Orjinalden alıntı: AnseLmo82

keşke fiyatlar düşse bizde faydalansak şu teknolojiden

hiç unutmuyorum pc yi yeni toplamıştım 1 ay olmuş 400 GB samsung 16 MB hdd m var pc çalışıyordu kapattım arabaya attık yenibosnadan floryaya gittik orda pcyi açınca şok HDD uçmuş sarsıntıdan sanırım garantiye yolladım yenisi geldi olan benim arşive oldu 1 ayda bi sürü şey biriktirmiştim

Tahminim 1 sene sonraya biz bunların 64gb lık 120mb yazma 120mb okuma hızına sahip olan orta halli modellerini uygun fiyata alabileceğiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SanalKabus

quote:

Tahminim 1 sene sonraya biz bunların 64gb lık 120mb yazma 120mb okuma hızına sahip olan orta halli modellerini uygun fiyata alabileceğiz.

insallah 4 gb lari bile servet su an
  • quote:

Orjinalden alıntı: SanalKabus

quote:

evet bu hızların ve kapasitelerin artması bu tip daha yavaş-o da görece tabi ssd lerin bizlere olan maliyetinin düşürcektir.

şahsen ben 200$ a 32gb 100mb/sn lik ssd bulsam hiç durmam alırım.işletim sistemi için gayet yeterli bi rakam, geri kalan şeyler içinde zaten başka bi hdd yada harici çözümlere yöneliriz.

• bunlar çıkana kadar wd 20000 devirlik diski önümüze serer.
  • İnşallah çabuk yaygınlaşırda hdd den kurtuluruz. Fiyatların oturması en az 1 yıl sürer maalesef. İyiki çıktı ya değilse hdd ler geride kalmıştı. Özellikle ssd lerin erişim hızı çekici geliyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrPerFormance

bunlar çıkana kadar wd 20000 devirlik diski önümüze serer.

Karadelik oluşturmak için mi?

Mübalayı geçelim de. O devirde diskin yapacağı hızı, ortaya çıkacak hata oranını ve harcanacak enerjiyi bir yana bırakın oluşacak ısıyı tahmin edebiliyor musunuz?

Bu arada 8 kanal dediği de bildiğiniz 8 li raid0 oluyor arkadaşlar. Adamların SSD leri hikaye aslına bakarsanız. Daha güçlü bir yonga + ucuz bellekler ile daha ucuza da yüksek hızlar sağlanabilir aslında. Kimi üreticilerin kendi hafıza kartınızı taktığınız ürünleri bile var hatta.

Yani SSD ler çok abartıldı işte çok zor diye falan. Veri bölme işlemi zaten bilgisayar sistem ramlarinde yapılıyor ve oradaki veri akışı buradaki gibi 200MB/s de değil. 5GB/s nin üstünde bir veri akışı var.

Anakart çipsetleri 40$ civarı. Ve bunlar raid yanında bir çok işlevi yerine getiriyor. Çıkar bu işlevleri koy yerine 16 lı raid özelliğini al sana SSD işte. Ben diyeyim şu an arge masrafı HDD lerden bile azdır. Şu anki fiyatın sorumlusu yeni üretim bantları o kadar ki bu bile o fiyatı hak etttirmiyor. Adamlar çok kısa sürede maliyetini çıkarığp kaymak yemek istiyor o kadar. Yoksa bu ürünün o kadar yüksek ARGE si de yok ( bakın ARGE si az diyince yanlış anlamayın. Ben bize yansıtılanlara göre görece çok az diyorum. Ya 32GB lık alacağına TB lık disklerden bir iki tane alır Raid kurar gene aynı hıza ulaşırsın xaten. El insaf yani. )

Bu arada ya hakikaten benim samsung bile çok kastırdığımda bir iki tırk tırk ediyor bilgisayarın çalıştığını anlıyorum. Yıllarca alıştığım sesleri sn yıllarda giderek daha az duyunca ve sistemi de tamamen güncelleyince alışırım dedim ama hala içimde o tırk tırk sesleri var.

Yanlız ben diyeyim 2011 de falan artık SSD lere efekt hoparlör takarlar. HDD sesi çıkarsın diye. Moda olur o ses bir de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 21 Haziran 2008; 6:55:58 >

• Bunlardan 5 tane alıp Raid5 yapsam, sn 1 GB gibi bi şey eder. E o da bana yeter :)
  • Masallah ucmus yhaw süper
  • çeşit iyidir ama bunlar bize en az birsene sonra gelir o da pahalı olur
  • ssd lerin muhtemel alınabilir seviyelere gelmesi 2009
  • Elimizdeki 300 kusur usd lik wd raptorx ler 1 seneye kadar çöplük olacak desenize
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.