Şimdi Ara

## ATi Radeon HD 4870 X2 ile İlgili Yeni Detaylar Gelmeye Devam Ediyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## ATi Radeon HD 4870 X2 ile İlgili Yeni Detaylar Gelmeye Devam Ediyor ##

AMD-ATi, Nvidia'dan farklı olarak GT200 gibi büyük gpu'lar yapmak yerine R680 yada bilinen adıyla Radeon HD 3870 X2 gibi çift grafik işlemcili ekran kartlarına yoğunlaşmış durumda. Firmanın bu konudaki yeni silahı da Radeon HD 4870 X2 olacak. R700 kod adıyla geliştirilen ve henüz kullanılacak isim konusunda AMD'nin son kararı vermediği Radeon HD 4870 X2 hakkında teknik detaylar da gelmeye devam ediyor. AMD-ATi'nin en iyisi iddiasoıyla performans liderliğini geri almak için kullanıma sunacğaı HD 4870 X2 segment bazlı model anlamında GeForce 9800GX2 ve GT280'ün tam karşısına konumlandırılacak. 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan ve Radeon HD 4870 modeline güç veren RV770 gpu'sunun çiftine sahip olacak HD 4870 X2 üzerinde AMD-ATi yeni nesil PCIe köprüsü kullanacak. Bilindiği üzere HD 3870 X2 modelinde kullanılan PLX köprüsü PCIe 1.1 desteği sunabiliyordu. Öte yandan AMD-ATi'nin gelişmiş ölçeklendirme performansı için gpu'lar aras yeni nesil bağlantı yapılanması üzerinde durduğu da belirtiliyor. GDDR5 bellek ile gelecek ve Quad-Crossfire destekleyecek HD 4870 X2 sunacağı 2 TeraFLOP'lu muazzam hesaplama gücü ve muhtemelen sahip olacağı 1600 adet paralel işlem birimiyle de dikkatleri üzerine çekecek. Ayrıca teknik değerleri ve performansının ciddi şekilde artması beklenen kart form faktör olaraksa yani fiziklsel yapısı itibariyle de HD 3870 X2 ile benzer olacak. 499-599$ seviyesinden kullanıma sunulması beklenen HD 4870 X2'nin Ağustos ayı içerisinde duyurulması bekleniyor.

• uhh nenem 1600 shader 2 teraflops hesaplama gücü neneeeeeeeem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *AMD_ATHLON* -- 20 Haziran 2008; 13:01:32 >
  • ben bu kart kadar, küçük kardeşi 4850x2 yi de merak ediyorum aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akin.ozsk -- 20 Haziran 2008; 13:01:59 >
  • AMD&ATi bu arakalar sürekli ekran kartı kasıyor. Tebrikler AMD'ye...

Ortalığı fena kızıştırıyorlar.
  • Güzel bir gelişme ama fiyat beni aşar 4870 in neler yapacağı, 4870x2 nin performansı hakkında bizlere ışık tutacaktır.
  • evet nvidia yeni kralın önünde eğil
  • iki teraflops hesaplama gücü ve 1600 paralel işlemci öyle mi
    bu bir çılgınlık
    sanırım amd 512 bit'e başka bir seride geçiş yapacak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: *AMD_ATHLON*

uhh nenem 1600 shader 2 teraflops hesaplama gücü neneeeeeeeem

oyunlara bi getirisi yok o kadar matematiksel gücün malesef fotoshop, 3drender de falan işe yarıyo
  • 1600 paralel işlemci

Teknoloji Lideri ATI Performans lideri NVIDIA
  • amde helal sana vur dun adamları
  • quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

evet nvidia yeni kralın önünde eğil

• quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

evet nvidia yeni kralın önünde eğil

• quote:

Orjinalden alıntı: *AMD_ATHLON*

uhh nenem 1600 shader 2 teraflops hesaplama gücü neneeeeeeeem

nene ne bişeymi oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: turcho

ben bu kart kadar, küçük kardeşi 4850x2 yi de merak ediyorum aslında

herkes bi tanesini merak ediyo sen iki tanesini şaka bi yana asus gene 4850x3 gibi bi model cıkartır gene ortalıgı kasıp kavurur saygılar.. o zaman ne gt280 kalır ne de 260

• x2 olyına şu an oyun tam desteği vermeden hiççç düşünmem gereksiz ve sadece üst kart diye bence o da değildi
  • x2 leri daha verimli yaparsa alınır
  • Ben gözümü hd4850'ye diktim!!!

Bu kartı kullanacak sistem yok bende, ama çıksın tabi çeşit olur!!!
  • Verimi beklendiği kadar iyi olur ve fiyatıda 280 den düşük olur ise almak istediğim kart bu diyebilirim sanırım.Umarım kısa zamanda kullanıcı testlerinide görebiliriz
  • Allah ati'nin yolunu açık etsin!!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.