Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1231. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12291230123112321233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yedek lastiğin yanındaki çukur olan yere sandık veya benzeri bir şey yaptıran yada alan var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratgazi

arkadaşlar yedek lastiğin yanındaki çukur olan yere sandık veya benzeri bir şey yaptıran yada alan var mı

o boşluga sandık yatırsan sandıgın icine hiç birsey sıgdıramazsın yaptırdıgınla kalırsın veya herhangibirsey olursa.
    ben orayı beyaz eşyaların içinden çıkan beyaz sert köpükle doldurup üzerini karton koyarak saglamlastırıp öyle kullanmıstım....

illa köpük bulamam felan dersen , gazaete kagıt parcalarını basacaksın. tabi üzerinden bant ile gececeksin.
  • arkadaşlar dün arabamın ön farımın lambasının yanmadığını fark ettim simsiyah olmuş patlamış üstteki lamba (gece lambası) ucuz yollu nasıl değiştirebilirim teşekkür ederim.
  • s.a arkadaşlar 2001 model 1.4 16 v clio da silecek otomatıkteyken hız ayarı varmı çalışma hızı bana uzun geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: F-138

s.a arkadaşlar 2001 model 1.4 16 v clio da silecek otomatıkteyken hız ayarı varmı çalışma hızı bana uzun geldi

herhangibir arabada olsa symbolda olsa 3 veya 4 ayardan olusur.
    symbolde 3 ayardan olusuyor,
    siz birinci kademede calıstırmıssınız 8 saniyede bir siler.
    silecek kolunu 1 cıt aşagı indirdiğinizde 8 saniyede 1 calısır
    2 cıt indiriseniz yavas ve saniyede siler
    3 cıtta hızlı saniyede siler...

siz bir kere aşagı indirmişsiniz
    1 veya 2 kademe daha indşirin durum ne olcak....

su fıskırtmak için silecek kolunu kendimize dogru yukarı cekiyoruz :)
  • quote:

s.a arkadaşlar 2001 model 1.4 16 v clio da silecek otomatıkteyken hız ayarı varmı çalışma hızı bana uzun geldi

h100 de vardı çok güzel bir özellikti,4 kademe çıkıyordu 16ya .aslında her araçta olmalı

• RENAULT YETKİLİ SERVSLERİNDE 4 YAŞ ÜSTÜ ARAÇLARA %25 İNDİRİM VAR.
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    mart- nisan gibi yaparmı acaba 4. yıl bakımı var bayaa tutar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

mart- nisan gibi yaparmı acaba 4. yıl bakımı var bayaa tutar.

bi sonraki kampanya şubat -mart gibi olması lazım. ondada %25 olcak bilemedin %20 olur.
    mayıs haziranda %20 olcak

sanırım agır bakım yaptırcaksınız.
    standart bakım
    triger seti
    aksesuar seti degişir fiyatı ortalama 1200 tl civari indirimle 900 tl tutar.
    ekstra bi durum olursa fiyat degişe bilir.
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    evet,olmazsa trigelle aksesuar seti için servise giderim duruma göre bakıcaz artık,normalde sanayiye gidiyorum ama sanayi ustalarında ince işçilik yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

evet,olmazsa trigelle aksesuar seti için servise giderim duruma göre bakıcaz artık,normalde sanayiye gidiyorum ama sanayi ustalarında ince işçilik yok.

bu kampanyalar sanayiden araba cekmek.
    %20-%25 indirimle zaten sanayi fiyatına yaklaşıyor.

atıyorum sanayide standart bakım orjinal yedek parca 5-40 yag ile 200 tlden aşagı çıkamazsın
    serviste 360 lira indirimle 270 tlye geliyor... 70 tl için sanayiye gitmek agız egmek gereksiz kalıyor.
    serviste hersey garanti altında. ve birsey oldugunda karsınızda biri oluyor olmasa bile genel müdürlük oluyor

ben aracımı sattım satmadan önce 4 yıl devamlı servise götürdüm. devamlı mayıs ayı kampanyasına denk getirerek bakımını yaptırdım.
    kampanya acılmasını gözlerim acıldıgında servisi arar randevu alır giderim..

renault devamlı aynı aylar içerisinde kampanya yapıyor şaşmıyor.
    mayıs-haziran arasında
    eylül- ekim arasında
    şubat-mart arasında
    nisanda yapıyor
  • quote:

yeni aldınız sanırım kaça mal oldu ve hangi renk :)
  • arkadaşlar aracımda marş sorunu yaşıyorum. lpg ayarsızlığı bu sorunu yapar mı? bazen ilk marşta alıyor. bazen almıyor. bunu sık yapmaya başladı. lpg gaz regülatörü değişti 500 km sonra ayar yaptırın dendi. aparatı olmadığı için ayar yaptıramıyorum. sıralı sistemde ilk benzinle çalışıyor. yine de marş sorununa sebep olur mu dersiniz. marşa bastığımda lpg göstergesindeki işikların tamamı sönüyor ve çalışmıyor. ben de gaz pedalıyla bir kaç kez pompalıyorum. sonra bazen çalışıyor bazen çalışmıyor... yolda kalmaktan korkuyorum. bir de elektrik tesisatını serviste mi elden geçirtmeliyim ?
  • a7k8nx A kullanıcısına yanıt
    Sıralı sistem olduğu için ilk çalıştırmanın bence lpg'yle alakası yok.Ateşleme ekipmanlarına baktırmanızı tavsiye ederim.Buji, buji kablosu veya ateşleme bobininden kaynaklanabilir.
  • Bir kaç gün sonra 150km gibi bir yola çıkacağım. Bagajı dolduracağım. Max 4 min 3 kişi olacak araçta. Lastik basıncını sormak istiyorum normalde 32 basıyorum yine 32 basayım mı yoksa 1 2 psı arttırayım mı ? Bilğili bir arkadaş cevap vere bilir mi ?
    Leon hocam sizinle konuşmalarımız olduğu için, sizi etiketledim fikrinizi almak için.
  • _M-U-E_ kullanıcısına yanıt
    önler 29 arkalar 32 .buna göre şehirdışı için +2 psı yüksek olabilir.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Önleri neden düşürüyoruz ? Düşük olmasının yüksek olmasının etkilerini biraz anlatır mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _M-U-E_

Önleri neden düşürüyoruz ? Düşük olmasının yüksek olmasının etkilerini biraz anlatır mısınız ?

benim loganın kapısında öyle yazıyor,teknik olarak doğrusu bu.

• _M-U-E_ kullanıcısına yanıt
    32 yukluyken ideal.daha az basarsanız daha konforlu olur.çukur ve tümsekleri daha az hissedersiniz ama yakıt tüketimi artar.ben uzun yola çıkarken 34 başlıyorum.bariz yakıt tasarrufu oluyor ama süspansiyon çok sert oluyor.

• Tabi bu degerler 185 65 14 lastik için.aracinizda farklı bir ebat varsa değerler değişir.bir de fazla şişmiş lastiğin ıslak yolda fren mesafesi uzar ve viraj kabiliyeti azalır.ancak suda kızaklama dediğimiz yoğun su birikintisine yüksek hızla girdiğinizde yol tutma kabiliyeti 29 hava basılmış lastiğe gore fazladır.bunlar benim bizzat deneyerek gözlemlediğim tecrübeler.1987 den beri araç kullanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 12291230123112321233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.