Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1222. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12201221122212231224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dizel symbol alırken kılı kırk yararak, ince eleyip sık dokuyarak almak lazım. Km. sine uygun fiyatına kanmayın ayrıntılı baktırıp almanızı tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanmat

Arkadaşlar yakıt değerlerinize ihtiyacım var.Arabam 2005 clio sedan 1.48valf.1 ay önce lpg taktım.Simit depo.Bir depo gaz ile yarısı şehir dışı olmak üzere 280 km yol yaptım.Hesabıma göre 21kr yaktı.Gaza geçerken silkeleme vardı.Usta alyanla sanırım gaz basıncını arttırdı.Silkeleme yok fakat bu yakıt değerini nasıl etkiler bilemiyorum.Yakıt değerlerim konusunda fikir verebilirseniz sevinirim.

Lpg tüketiminiz hakkında yardım bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanmat
    Lpg tüketiminiz hakkında yardım bekliyorum.

lpg başlığında paylaştığım bir yıllık yakıt değerlerim:

21 Mayıs 2015; 12:26:09

http://forum.donanimhab...24/f_//tm.htm#106014510

05.2014-05.2015 arası bir yılda yaptığım yol 9800 km

bir yıllık 9800 km için yakıt tüketim miktarı:

960 lt lpg * 2,5=2400 tl

102 lt benzin*4,7=480 tl

2400 tl lpg +480 tl benzin=2880 tl 9800 km için toplam yakıt giderim.

2880 tl /9800 km =0,293 tl/km benzin dahil tl/km güncel değerlerle tüketimim.

Genelde şehir içi kısa mesafe ve bol yokuşlu güzergahım var.
  • icon33 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.Lpg yi yeni taktığımdan yakıt değerlerimi kontrol için sormuştum.
  • 2009 model 58 bin km deki aracın muayenesini yenilettim.

Tüv 182+ eksoz emisyon 40 tl =222 tl

Saat 10:30 a randevu almıştım işlemlerin bitmesi 12 30'u buldu. 2013'deki muayene daha çabuk olmuştu.

Hafif kusurlar:
    Ön cam serçe parmağı kadar yuvarlak şekilde çatlak -hafif kusur
    Far ayarı -hafif kusur ->(araç sıfırken de far ayarına hafif kusur vermişlerdi)
    Yangın tüpü süresi -hafif kusur
    Camlarda Lpg etiketi yok ( halbuki ön cama yapıştırmıştım. dikkat etmiyorlar herhalde)
    Lpg sızdırmazlık belgesi (hem muayene için sızdırmazlık belgesi istenmiyor deniyor olsa bile kendileri yine de gaz kaçak kontrolü yapıyorlar ne perhiz ne turşu!)

İlginçtir geçmişte araç eksozuna da paslı diye hafif kusur vermişlerdi aynı eksoz bu sefer bir şey yazılmamış.
  • +1

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buda benim 2008 de sıfır aldığım symbol sizce nasıl arkadaşlar
     CLİO SYMBOL GRUBU CLİO SYMBOL GRUBU
  • quote:

Orijinalden alıntı: dergüla

quote:

Orijinalden alıntı: GT_500

SELAM MİLLET...

2000 model 56000 de bi symbol aldım kıbrıstyım bura sanayi bile çok pahalı :/ araca baktım ettim çok iyi bişeyi yok aldıktan 2 gün snra airbag ışığı yanıyo bazende sönüyo,
    bi temazsızlıkmı var acaba bi bilgisi olan varmı? Kolay yapılabilri bişey mi?
    zaten dünde kasise hızlı girdim aracın altını vurdum motor sağ üst takozu patlattım oda ayrı masraf oldu gitmeye korkuorum sanayiye...

Hocam air bag lambası yandığında sürücü koltuğunun altına elini at orada bir soket var. onu biraz kurcala 5-10 sn sonra lamba sönecektir. Serviste ben her bakımda bunu soruyorum. cevap aynı oluyor. Benim başıma da onlarca kez geldi. Seyir halindeyken bile bazen oluyor. Elimi şöyle bir koltuğun altına atıp sokete dokunmam yetiyor lamba sönüveriyor.

2001 clio symbol rna benim aracımdada airbag ışığı ara ara yanıp sönme yapıyor. genelde yanıyor.
    ama denildiği gibi sürücü koltuk altında herhangibir soket yok.
    kontrol edeceğimiz başka bir yer neresi acaba.
    yardımcı olurmusunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahancer2
    Buda benim 2008 de sıfır aldığım symbol sizce nasıl arkadaşlar

Hayırlı sürüşler...
  • karahancer2 kullanıcısına yanıt
    Allah kaza bela vermesin hocam güzel maşallah...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • icon33 kullanıcısına yanıt
    Hocam benimde gecen muayenede tas carpmasımdan ön cam hafif kusurluydu cam hala aynı ama ikinci muayenede yazmadılar

• Meraba arkadaşlar.
    Bende dün 2001 model 1.4 16v symbol alarak araniza katildim.
    Simdi sizlere bir sorum olacak. Ben bu modellerde abs var diye biliyordum ancak yaptigim testte benim araçta abs olmadigini gördüm. ha keza abs lambasi da yok sanırım.
    Sizin araclarinizda durum nedir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest

Meraba arkadaşlar.
    Bende dün 2001 model 1.4 16v symbol alarak araniza katildim.
    Simdi sizlere bir sorum olacak. Ben bu modellerde abs var diye biliyordum ancak yaptigim testte benim araçta abs olmadigini gördüm. ha keza abs lambasi da yok sanırım.
    Sizin araclarinizda durum nedir acaba?

Hayırlı olsun Güle güle kullanın.
    Benim bildiğim abs bu araçlarda opsiyonel (aracınız sanırım symbol rna) sürücü hava yastığı ise standart.Mesela benim aracımda diğer rnalardan farklı olarak arka koltuk başlıkları farklı koltuk kumaşları 4 adet(ön konsol ve arka cam önunde) hoparlör ve direksiyon ayarı var.
    Ne kadara aldınız aracınızı?
  • Aracim 1.4 16v rna değil, arka koltuk basliklari, 4 hoparlör celik jant sis fari sürücü yolcu hawa yastigi klima on camlar elektrkli direksiyon alti radyo ayari vs. Var. Ama abs yok. Ya da var da arizalimi acaba?

• Bu arada sagolun. 12bine aldim.

• Dediğim gibi abs opsiyonel.Fakat arabayı oldukça iyi bir fiyata almışsınız piyasaya göre.Bence çok uygun.
  • Gercekten cok uyguna almışsınız hocam hayırlı olsun

• Sağolun. Evet piyasaya göre biraz uygun. Onun da sebebi var tabi. her türlü sorguda herhangi bir kaza kaydi olmamasina rağmen aracin komple boyalı olmasi. Km falan da original taksi cikmasi da değil. Yalniz klima calismiyordu onu yaptiriyorum şimdi. sıkı bi pazarlikla aldik bakalim. Allah'im utandirmasin.

• Çok merak ediyorum kuzenim 2006 clio alizeyi satıyor 78000 kmde 24800 çekmiş araca bizim 2010 symbol hasarsız expression konfor paket en dolusu yani 85bg 64000 km ne kadara gider diye düşünüyorum hatta öylesinede olsa ilana vermeyi düşünmüyor değilim. sizce bizim araç kaça gider böyle bir durumda? Alırkende buradan sordum soruşturdum ilerde satarkende yine buradan sizin yardımınızla satarım inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyons. -- 9 Temmuz 2015; 11:04:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyons.

Çok merak ediyorum kuzenim 2006 clio alizeyi satıyor 78000 kmde 24800 çekmiş araca bizim 2010 symbol hasarsız expression konfor paket en dolusu yani 85bg 64000 km ne kadara gider diye düşünüyorum hatta öylesinede olsa ilana vermeyi düşünmüyor değilim. sizce bizim araç kaça gider böyle bir durumda? Alırkende buradan sordum soruşturdum ilerde satarkende yine buradan sizin yardımınızla satarım inşallah.

insanların algılarında symbol 20 bin bandında bir araç olarak yer edinmiş. az kilometre yapmış olması o parayı edeceği anlamına gelmez. o paraya satması zor yani.
  • 
Sayfa: önceki 12201221122212231224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.