Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1177. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11751176117711781179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sağol hocam.3 yıl one bu zamanlar symbol alsammı almasammı derken leon hocayla beraber şimdi satıyoruz.kısmetse başka araç düşünuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: daldiy

[simage][/simage]SATILIK 2011 model beyaz 1.2 Exp symbol . Arkadaslar aracımı gereken luzum üzerine satıyorum. 41700 km.İlk sahibiyim.Araç Afyonda. sağ arkaya kapıda motorsiklet çarpması sonucu 10 cm hafif bi gocuk olmuştu 2 sene once ,boyada bişi olmadığı için elletmedim.onun dışında başkaca bişi yok boya değişen gibi.LASTİKLER 6 aylık michelin. vize muayne bakımlarına daha 1 sene var .servis bakımlı zaten.Garantiden direksiyon simidide değişti soyulma emareleri yuzunden .içi yepyeni.Bildiğiniz aile aracı .hiç lpg takılmadı temiz bakmaya çalıştık. resimler sahisinden ve arababam da var yada yarın görünür. 26.900 YAZDIM BEN.YORUM SİZLERE AİT.

abi ilana böyle yazdıysan biraz sıkıntılı. bunun için benzim hazır şablonum var gereken yerleri düzeltir öyle ilan verirsin. birazdan son satıra eklerim :)
    direksiyon olayını sil tamen ....

aracın fiyatına gelince uygun fakat.27,900-26,900,-25,900 gibi rakamlardan uzak dur.
    27 diyse 27 yaz 25 se 25 900 lü rakamlar insanı irite edici rakam.

sonu 750-500-250 gibi rakamları tercih et.
    yani sen ya 27.000 yazmalısın yada 27,250 yazmalısın en son kaçda durcaksın bilmem ama muhtemelen 26,750-500 de durcaksın.

26,750 yazma 27,250 yaz.

Memurdan Satılık Renault Symbol Expression 1.4 8v 75bg
    ilk Sahibinden

* 2009 model Expression (full) donanımlı, orijinal 38.000 km’de sıfır ayarında bir aile arabasıdır.Tüm bakımları Eskişehir yolu üzerindeki Renault Mais Şube müdürlüğünde yapılmıştır.

* Titizlilikle kullanılıp ,kendim özenle yıkayıp temizlemişimdir , içerisinde hiç sigara içilmemiş olup,stepmenesi dahi kullanılmamıştır.

* Kesinlikle aracımda değişen ve boyanan parça yoktur, hatasız full orijinaldir.
    * istediğiniz Expertize,Servise veya ustaya göstere bilirsiniz.
    * usulünce ufak bir miktar pazarlığımız olur.Takas düşünmüyorum.

* Aracın bakımını 8 haziranda 2012 yılında Renault mais şube müdürlüğünde yaptırdım.
    * muaynesini 11 mayısda yaptırdım, (2014) 2 sene muaynesi uzatıldı.

* Aracın plakası açık istedğiniz sorgulamayı yapabilirsiniz.
    * Söylenecek herseyi söyledim atladığım bir konu varsa telefonda belirtirsiniz.

Aracın Genel Özellikleri

Hidrolik direksiyon ,ABS, klima, yol bilgisayarı, 2 tane ( sürücü ve yolcu) hava yastığı, elektrikli ön camlar, alüminyum alaşimlı jantlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit,Immobiliser, Direksiyondan Kumandalı Radyo CD MP3 çalar,sis farları.
  • Sağol hocam. Satıcının acemiside bole oluyor sanırım.:). Dediğin gibi yapıyım. Direksiyon işini forumdaki arkadaşlar için yazdım yoksa ilanda o şekilde değil.tekrar yayına girsin link atarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daldiy -- 16 Kasım 2014; 21:01:43 >
  • İstanbul içinde bir depo fulden ışık yanıncaya kadar 780 km den fazla yapamadım.Ancak tasarrufa dikkat ettiğimi söyleyemem gaz pedalına asılıyorum baya bi.Turbo basıncım da oldukça yüksek ölçmedim ama araç çok atak ve hızlı 1.5 dci auth.2010.Yakıt tüketimi/performans bence gayet makul.Uzun yolda 1100 km gördüğüm oldu daha önceleri kullandığım 1.6 Nissan Primera lpg araca göre çok daha az yakıt masrafım var.Ama geçen gün bir arkadaşımın Jetta dizel 2014 binince farkı anlıyor insan.Bizimki araba onlar Limuzin gibi geliyor ama sonuçta o lüksü yaşamak için her sene cebinden en az 10 bin fazladan çıkıyor.Bence değmez.Gece sokağa 100binlik aracı bırakmak bana göre değil.Kedi köpek gelip tekerine ....şiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mardina

İstanbul içinde bir depo fulden ışık yanıncaya kadar 780 km den fazla yapamadım.Ancak tasarrufa dikkat ettiğimi söyleyemem gaz pedalına asılıyorum baya bi.Turbo basıncım da oldukça yüksek ölçmedim ama araç çok atak ve hızlı 1.5 dci auth.2010.Yakıt tüketimi/performans bence gayet makul.Uzun yolda 1100 km gördüğüm oldu daha önceleri kullandığım 1.6 Nissan Primera lpg araca göre çok daha az yakıt masrafım var.Ama geçen gün bir arkadaşımın Jetta dizel 2014 binince farkı anlıyor insan.Bizimki araba onlar Limuzin gibi geliyor ama sonuçta o lüksü yaşamak için her sene cebinden en az 10 bin fazladan çıkıyor.Bence değmez.Gece sokağa 100binlik aracı bırakmak bana göre değil.Kedi köpek gelip tekerine ....şiyor

hocam söylediğin mantıken doğru ama neticede herkez 50-100-200-300.bin liralık arabasını sokağa atıyor Allah'a teslim edip kapısını kapatıp gidiyor.
    20 bin 50-100-200binliralık arabayada zarar gelse insan aynı açıyı yaşayıp paylaşıyor.

simdi senin yaşam tarzın, gelirin bu sizleri sarfettiriyor, bi başkasıın ki başka sarfediyor.
    BMW Mercedes ve diğer lüx markalar hariç Renault honda opel Volkswagen gibi tüm markaları sokağa bırakmak benim için normal.

söyle bişeyde var zaten BMW mercdesin olsa sen farklı yerde oturursun. ankarada çayyolunda oturmakla mamakta oturmak farklı.
    mamakta aracını çizerler cayyolun ise park halinde kapı açışlarına dikkat ederler.
    genel anlamda söylediğin doğru.
  • Sevgili arkadaşlar.. 2005 model Renault Symbol arabamla 14.10.2004 gününden bu güne kadar 145637 km birlikteydim. Öğlen bu birlikteliğim son buldu. Buraya kadarmış. 29 yıllık Tofaş ve 14 yıllık 90 model siyah Şahin dönemi, 10 yıllık kırmızı Renault dönemi ve perşembe gününden itibaren beyaz COROLLA dönemi başlıyor. Arabamı yenilemek yaz aylarından beri kafamdaydı. Geçen hafta Renault'un sıfır faiz kampanyasına baktım. CLIO'lara baktım ama küçüktü. Bagaj bize uygun değildi. Megane desen bagaj bakımından yine öyleydi. Fluence'nin ise tipini beğenmiyordum. COROLLA ise ilk çıktığı geçen yıldan beri hoşuma giden ve sevdiğim bir arabaydı. Yazın bakıyordum COROLLA'ya da ve 1.6 motorlular 60 - 70 bin aralığındaydı. 1.33 motorlu COROLLA'lara baktım geçen hafta. ÖZellikleri, donanımı içime sindi. Ve fiyatı da cazipti. Benim arabama da iyi fiyat verdiler ve peşinattan arta kalan kısım kredi olarak ve vade olarak bize cazipti. Cumartesi el sıkışıp imzayı attık ve bugün öğlen Renault'umu ağlayarak teslim ettim. 10 yıl, kolay değil. Ne günlerimiz oldu onunla. Yeni sahibi güle güle kullansın. Umarım iyi biri alır. Perşembe günü bende Corolla'mı teslim alıp TOYOTA dönemini başlatmış olacağım.. Sağolun var olun. Eski Symbolcüyüz evel Allah. Ona göre..
  • CAD34 kullanıcısına yanıt
    Gözünüz aydın. Hayırlı olsun. Kazasız belasız iyi günlerde kullanırsınız inşallah.

Sakıncası yoksa toplam kaça mâl oldu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Sevgili arkadaşlar.. 2005 model Renault Symbol arabamla 14.10.2004 gününden bu güne kadar 145637 km birlikteydim. Öğlen bu birlikteliğim son buldu. Buraya kadarmış. 29 yıllık Tofaş ve 14 yıllık 90 model siyah Şahin dönemi, 10 yıllık kırmızı Renault dönemi ve perşembe gününden itibaren beyaz COROLLA dönemi başlıyor. Arabamı yenilemek yaz aylarından beri kafamdaydı. Geçen hafta Renault'un sıfır faiz kampanyasına baktım. CLIO'lara baktım ama küçüktü. Bagaj bize uygun değildi. Megane desen bagaj bakımından yine öyleydi. Fluence'nin ise tipini beğenmiyordum. COROLLA ise ilk çıktığı geçen yıldan beri hoşuma giden ve sevdiğim bir arabaydı. Yazın bakıyordum COROLLA'ya da ve 1.6 motorlular 60 - 70 bin aralığındaydı. 1.33 motorlu COROLLA'lara baktım geçen hafta. ÖZellikleri, donanımı içime sindi. Ve fiyatı da cazipti. Benim arabama da iyi fiyat verdiler ve peşinattan arta kalan kısım kredi olarak ve vade olarak bize cazipti. Cumartesi el sıkışıp imzayı attık ve bugün öğlen Renault'umu ağlayarak teslim ettim. 10 yıl, kolay değil. Ne günlerimiz oldu onunla. Yeni sahibi güle güle kullansın. Umarım iyi biri alır. Perşembe günü bende Corolla'mı teslim alıp TOYOTA dönemini başlatmış olacağım.. Sağolun var olun. Eski Symbolcüyüz evel Allah. Ona göre..

hayırlı uğurlu olsun kazasız sürüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: icon33

Gözünüz aydın. Hayırlı olsun. Kazasız belasız iyi günlerde kullanırsınız inşallah.

Sakıncası yoksa toplam kaça mâl oldu?

Çok teşekkürler sağolun. 48.500 liraya bıraktılar arabayı. 49.950 liraydı web sitelerinde. Park sensörü, bagaj havuzu, kauçuk paspas hediye ettiler. Perşembe yeni ve beyaz bir sayfa açıyoruz artık.
  • quote:

Sevgili arkadaşlar.. 2005 model Renault Symbol arabamla 14.10.2004 gününden bu güne kadar 145637 km birlikteydim. Öğlen bu birlikteliğim son buldu. Buraya kadarmış. 29 yıllık Tofaş ve 14 yıllık 90 model siyah Şahin dönemi, 10 yıllık kırmızı Renault dönemi ve perşembe gününden itibaren beyaz COROLLA dönemi başlıyor. Arabamı yenilemek yaz aylarından beri kafamdaydı. Geçen hafta Renault'un sıfır faiz kampanyasına baktım. CLIO'lara baktım ama küçüktü. Bagaj bize uygun değildi. Megane desen bagaj bakımından yine öyleydi. Fluence'nin ise tipini beğenmiyordum. COROLLA ise ilk çıktığı geçen yıldan beri hoşuma giden ve sevdiğim bir arabaydı. Yazın bakıyordum COROLLA'ya da ve 1.6 motorlular 60 - 70 bin aralığındaydı. 1.33 motorlu COROLLA'lara baktım geçen hafta. ÖZellikleri, donanımı içime sindi. Ve fiyatı da cazipti. Benim arabama da iyi fiyat verdiler ve peşinattan arta kalan kısım kredi olarak ve vade olarak bize cazipti. Cumartesi el sıkışıp imzayı attık ve bugün öğlen Renault'umu ağlayarak teslim ettim. 10 yıl, kolay değil. Ne günlerimiz oldu onunla. Yeni sahibi güle güle kullansın. Umarım iyi biri alır. Perşembe günü bende Corolla'mı teslim alıp TOYOTA dönemini başlatmış olacağım.. Sağolun var olun. Eski Symbolcüyüz evel Allah. Ona göre..

abi öncelikle hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullan.
    yeni kasa gerçekten çok güzel, donanım konusuna gelince symbolle kıyaslayınca araba full donanım gibi oluyor. symbolden corollaya geçmek mercedese geçmek gibi bişey.

abi keşke bütçeyi 3-5 zorlayıp 1.6 motoru tercih etseydin. neden dersen 1,3ün vergisi ile 1.6 nin vergisi aynı.
    bizim burdaki Toyota kapıya adın atmaz 4000 lira kafadan düşüyor. gercisenin baz donanım olduğundan ufak miktar düşmüşler.

16motoru pazarlıkla 55 binliraya bağlardın diye düşünüyorum.
    yinede bi düşün karşı tarafla sağlam pazarlığa gec. diyorsa dostum bütçe çıkmıyor bu araba bana yeter vergisi önemli değil diyorsan eyvallah derim :)

benim kafama motor dışında takılan bişey yok.
    her arabanın tadına bakcaksın, Allah daha uzun ömür versin son noktayıda emekliliğinide passatta bitirirsin insaalh.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

abi öncelikle hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullan.
    yeni kasa gerçekten çok güzel, donanım konusuna gelince symbolle kıyaslayınca araba full donanım gibi oluyor. symbolden corollaya geçmek mercedese geçmek gibi bişey.

abi keşke bütçeyi 3-5 zorlayıp 1.6 motoru tercih etseydin. neden dersen 1,3ün vergisi ile 1.6 nin vergisi aynı.
    bizim burdaki Toyota kapıya adın atmaz 4000 lira kafadan düşüyor. gercisenin baz donanım olduğundan ufak miktar düşmüşler.

16motoru pazarlıkla 55 binliraya bağlardın diye düşünüyorum.
    yinede bi düşün karşı tarafla sağlam pazarlığa gec. diyorsa dostum bütçe çıkmıyor bu araba bana yeter vergisi önemli değil diyorsan eyvallah derim :)

benim kafama motor dışında takılan bişey yok.
    her arabanın tadına bakcaksın, Allah daha uzun ömür versin son noktayıda emekliliğinide passatta bitirirsin insaalh.

Çok sağol teşekkürler, 1.6'yı CVT olarak düşünüyordum ama 67.500 fiyatı vardı. Manual ise 63 bin liraydı. 50 bin üzerine ise çıkamazdım. Çıkmam için peşinatı fazla vermem gerekirdi veya taksitler kafamda ki plandan fazla olup zorlardı beni. Böyle daha cazip ve iyi oldu. Motorun çok üzeceğini sanmıyorum. Zaten 150 HP araba performansı beklemiyorum. 1.4 / 75 HP'den sonra 99 HP / 128 NM tork herhalde uçurur beni.
  • quote:

Çok sağol teşekkürler, 1.6'yı CVT olarak düşünüyordum ama 67.500 fiyatı vardı. Manual ise 63 bin liraydı. 50 bin üzerine ise çıkamazdım. Çıkmam için peşinatı fazla vermem gerekirdi veya taksitler kafamda ki plandan fazla olup zorlardı beni. Böyle daha cazip ve iyi oldu. Motorun çok üzeceğini sanmıyorum. Zaten 150 HP araba performansı beklemiyorum. 1.4 / 75 HP'den sonra 99 HP / 128 NM tork herhalde uçurur beni.

anladım abi. kendine ve bütçene göre dört dörtlük araba tercih etmişsin. bunun üzerine konuşmak olmaz.
    hayırlı olsun bakalım 150.km yi bundada bekliyoruz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

anladım abi. kendine ve bütçene göre dört dörtlük araba tercih etmişsin. bunun üzerine konuşmak olmaz.
    hayırlı olsun bakalım 150.km yi bundada bekliyoruz :)

Sağolasın, Reno ile 145600 de takılı kaldım 150 bini göremedim. Bununla görürüm artık.
  • merhaba arkadaşlar, yakın zamanda triger setini değiştiren oldu mu? fiyatların ne civarlarda olduğunu öğrenebilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alistar

merhaba arkadaşlar, yakın zamanda triger setini değiştiren oldu mu? fiyatların ne civarlarda olduğunu öğrenebilir miyim?

ben agır bakım yaptımıstım ama 1,5 sene önceydi.
    ben serviste yaptırdım 1100 tl fiyat verdiler.
    bu 1100 tl nin içinde
    triger kayış seti + aksesuar kayış set (rulman egzantirk kagıs gibi parçalar mevcut) +standart bakım yapıldı bundan dolayı pahalı.

serviste triger seti 250 +200 tl işçilik olsa 450 tl ile işi bitirişiniz ama dışarıya göre mantıklı olmaz.

dısarda sanayide veya özel serviste yaptırcaksanız 150 tl triger +100 lira işçilik alsalar 250 tl civarına işi bitirirsiniz. araca bakım yapılırsa orijinal parçalarla kaliteli yag ile 175 tl civarı tutar toplamda 400 tl civarına halledersiniz...

şunu önemle söylüyorum agır bakım sırdan işlme değil ufak bir hata tekraragır bakım yapılmasına neden olabilir, bayag önce bi arkadaşımız sanayide yaptırmış
    iyi ayar yapılmadığından motorun bi yerinden ses geliyormuş, yapan kişi arkasında durmamış çünkü yeniden aynı maliyeti oluşturduğundan..
    nerde yaptırırsan yaptır bu işin ehli olanına git.

ben servis taraftarıyım sahsen . yanlış hatırlamıyorsam kasım ayında kampanya olcak %30 onu bekleyip agır bakım yaptıra bilirsin.
    servisin agır bakımını söyledim triger seti, aksesuarseti ve standart bakımdan oluşmakta. sen triger + standart bakım istersin yaparlar.
    aksesuar setinde 3 tane rulman var tanesi 75 tl basit parçalar değil...

bazen arabdan ses geldiğinde akla rulmanlar gelir o rulman bu rulman :)

.......................
    durumu toparlarsak
    serviste indirim siz sekilde liste fiyatı 1100 tl
    serviste sadece triger 450 tl
    sanayide triger+ standart bakım 400 tl fiyatları aşağı yukarı böyle. yan saniyi bakım yakılırsa 175 tl den 120 tlye düşer. yağın mobil1 5w-40 olsun.
  • CAD34 kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

merhaba arkadaşlar, yakın zamanda triger setini değiştiren oldu mu? fiyatların ne civarlarda olduğunu öğrenebilir miyim?

Ve triger kayışını değiştirirken devir daim pompasını da değiştir. Ben bu Renoyu 41 bin km'de 2009 yılında tatil için yola çıkacağımdan servise götürmüştüm. Yaşını doldurmuş trigeri değiştirelim dediler tamam dedim. Devir daim sağlam olduğu için değiştirmediler. 2011 yılında 62 bininci km'de devirdaim su kaçırmaya başladı ve triger ile birlikte değişti. Devir daimi de değiştir. Yarın öbür gün kaçırır filan tekrar trigeri değiştirirsin. Ve bence servisde değiştir. 1 yıl garantisi var, karşında servisi bulursun bir şey olduğu zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: veyiss_18

Hocam hayırlı olsun

Sağolun teşekkürler.
  • quote:

quote:

Ve triger kayışını değiştirirken devir daim pompasını da değiştir. Ben bu Renoyu 41 bin km'de 2009 yılında tatil için yola çıkacağımdan servise götürmüştüm. Yaşını doldurmuş trigeri değiştirelim dediler tamam dedim. Devir daim sağlam olduğu için değiştirmediler. 2011 yılında 62 bininci km'de devirdaim su kaçırmaya başladı ve triger ile birlikte değişti. Devir daimi de değiştir. Yarın öbür gün kaçırır filan tekrar trigeri değiştirirsin. Ve bence servisde değiştir. 1 yıl garantisi var, karşında servisi bulursun bir şey olduğu zaman.

sağolun, cevabınız için teşekkür ederim. arabanın bütün filtrelerini, yağını 3 ay önce değiştirttim, yani standart bakımını 3 ay önce yaptırdım. şimdi de triger setini değiştirtmek istiyorum.
  • quote:

quote:

quote:

sağolun, cevabınız için teşekkür ederim. arabanın bütün filtrelerini, yağını 3 ay önce değiştirttim, yani standart bakımını 3 ay önce yaptırdım. şimdi de triger setini değiştirtmek istiyorum.

600 - 700 lira tutar o zaman. Ama kafanız rahat olur.
  • 
Sayfa: önceki 11751176117711781179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.