Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1171. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11691170117111721173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aman arkadaşlar symboller 120 km/h ve üzeri hızlarda güven veren otomobiller değil. Yüksek hızlarda kelle koltukta demektir bizim arabalar :)
  • Selam arkadaşlar, dün yani 14.10.2014 günü imzamda yazan arabam ile dolu dolu 10 yılı geride bıraktım. Tam 10 yıl / 144418 km. dir birlikteyim 2005 model 1.4 benzinli Symbol arabamla. Günümüz araba fiyatları göz önünde tutulursa daha uzun yıllar devam edeceğim bu gidişle. İkinci ele sıcak bakmıyorum çünkü. Şu an gönlümden geçen araba Corolla 1.6 benzinli Advance donanım. Zaman ne gösterir bilemem ama şu an arabamla devam. Geçen yıl doğum günü hediyesi olarak direksiyonunu deri kaplatıp vites körüğü ve topuzunu deri olarak2009 model Expression donanımlarınkinden alıp yenilemiştim. Bu yıl niyetim 2008 model Extreme paket alaşımlı jantları taktırmaktı ama sağolsun Ağustos ayında yenilediğim klima kompresörü jantları yuttu. Olsun, sağlık olsun.

• Bunlar da diğer fotoğraflar. 14.10.2004 gününden 14.10.2014 gününe 144418 kilometre, tam yol ileri yine seninle..

• quote:

Orijinalden alıntı: CAD34
    ...arabam ile dolu dolu 10 yılı geride bıraktım. Tam 10 yıl / 144418 km. ..

Benim de 2009-2014 5 yıl 52 bin km oldu

Cümleten kazasız belasız daha nice km'lere inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icon33 -- 15 Ekim 2014; 16:23:37 >
  • gazda araba gayet ekonomik, km de 19-20 kuruş arası şehir içi
    benzinle kullanınca km de 40-45 kuruş arası şehir içi

1-benzinde yakıt tüketimi normali mi?
    2-sizin araçlarda durum nedir?
    3-ya da sıkıntı varsa nerede vardır?

duruma göre sanayi yolunu tutayım
    yorumlarınızı, tavsiyeleriniz bekliyorum
  • CAD34 kullanıcısına yanıt
    allah kazasız belasız şürüşler nasip etsin hocam
    bizim araçlarda emniyet kemeri uyarı sesi var mı?
    gösterge panelinde yeri var ama, takmayınca bendeki hiç yanmıyor
    normaldeki durum nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: icon33

quote:

...arabam ile dolu dolu 10 yılı geride bıraktım. Tam 10 yıl / 144418 km. ..

Benim de 2009-2014 5 yıl 52 bin km oldu

Cümleten kazasız belasız daha nice km'lere inşallah.

Sağolasın teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: obegzz

allah kazasız belasız şürüşler nasip etsin hocam
    bizim araçlarda emniyet kemeri uyarı sesi var mı?
    gösterge panelinde yeri var ama, takmayınca bendeki hiç yanmıyor
    normaldeki durum nedir?

Sağol teşekkürler. Kemer için sesli uyarı yok. Takmayınca lamba filan da yanmıyor aldığım günden beri. Yani öyle bir özellik yok bizimkiler de. Belki üst donanımlar da vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: obegzz

gazda araba gayet ekonomik, km de 19-20 kuruş arası şehir içi
    benzinle kullanınca km de 40-45 kuruş arası şehir içi

1-benzinde yakıt tüketimi normali mi?
    2-sizin araçlarda durum nedir?
    3-ya da sıkıntı varsa nerede vardır?

duruma göre sanayi yolunu tutayım
    yorumlarınızı, tavsiyeleriniz bekliyorum

Tüketim normal. Zaten bu aracın şehiriçi tüketimi 9.7 litre katalog verilerinde. Şu anki benzin fiyatlarıyla sürekli şehiriçi ve kısa mesafe kullanımda bende 45 kuruş civarı yakıyorum aşağı yukarı. Ha bir de kullanım tarzınız çok etkili olur. Ben gaza basmaktan çekinmem mesela. Az kullanırım aracı o yüzden lpg taktırmadım ama kullandım mı da az yaksın diye uğraşmam fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maşallah hocam nice sıkıntısız yıllara diyelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimseler yok grup da ama olsun, ben yine inceleme konumu link olarak paylaşayım..

2005 Symbol ile tam 10 yıl 144418 kilometre..!

http://forum.donanimhaber.com/m_98457398/f_//tm.htm#98467114
  • quote:

Kimseler yok grup da ama olsun, ...

Grupta aktif katılım az olsa bile "read only" kullanıcılar var.

Zaten aracımı almadan önce clio symbol forumunu yaklaşık bir yıl boyunca üye olmadan tamamını okuyup kafama yattıktan sonra Symbol almıştım. Bunda sizin ve daha önceden foruma katkı veren eski kullanıcıların katkısı oldu. Aracı aldıktan sonra da aktif katılıma başladım. Paylaşıma devam.
  • Buradayızzz...
  • Araçlarda çok sorun olmayınca forumda pek fazla gezinen de olmuyor.
  • 1998 clio-1 incelemesinden sonra nasip olursa symbol incelemesi yapacağım.Malum özel sektör insanın iş yerinde değilken her dakikası değerli oluyor.
  • CAD 34 Değerlendirmeni okudum eline sağlık. ben de kısmet olursa Ocak ta 7. yıl değerlendirmemi paylaşırım. Eskilerden pek kimse kalmadı forumda. Ben de genelde okuyucu olarak giriyorum. Bu forumdan çok şey öğrendim. Nice 144000 lere
  • Merhaba,

2007 Model Clio Symbol var. Akü değişiminden sonra radyosunu bir türlü ayarlayamadım.
    Arabanın evrakları içinde radyo kodum var, bunu giriyorum ama yine de error diyor, kod doğru, acaba girişi mi yanlış yapıyorum.

teybin tuşlarından 1'den 2'den 3'ten ve 4'ten tek tek basa basa kodu giriyorum, sonra onaylamak için 6 tuşuna uzun basıyorum olmuyor.
    direksiyon altındaki kumandadan kodu giriyorum onaylamak için burada hangi tuştu hatırlamıyorum da başka bir forumda okumuştum alttaki bi tuşa uzun basıyorum yine kabul etmiyor.

Acaba onaylamak için bastığım tuşlar yanlış olabilir mi bunun çözümü ne illa servise gitmek mi
  • merhaba arkadaşlar; yakın zamanda aracın triger setini değiştiren var mı? ortalama fiyatlar nedir?
    bir sorum da yetkili servise gitsem sadece triger setini değiştireceğim desem sadece triger setini değiştiriyor mu?
  • tabi yetkili servise gidip sadece triger değiştirin dersen sadece onu değiştirirler.yanında aksesuar kayışını da değiştirsiniz.bunları değiştirirken rulmanlarını da değiştiriyorlar.500 civarı tutmuştu benim yetkili serviste 2 sene önce falandı
  • aracımı daha yeni yeni tanıyorum sabah iş çıkışı test modunu denedim kmleri sıfırladım
    aracımda otomatik kapı kilitleme özelliği varmış dun akşam forumları incelerken bunu ögrendim acaba çoğu symbol kullanıcıları bunu biliyormu bilmiyorum kapı kilitleme düğmesine uzun basılı tuttugumuzda bip sesinden sonra aktif oluyor aynı şekilde deaktif de yapabiliyorum... kurcalasak neler cıkar neler bilmeyen arkadaşlar için eklemek istedim
    aracımı tanıdıkça seviyorum eksi yonleri çok tabi ama kullanılabilecek en ekonomik aile araçlarından birisi
    bakım parçalarını bugun netten sipariş ettim
    http://www.hepsiburada.com/liste/cas...tegoryId=26005
    http://www.hepsiburada.com/liste/fuj...oryId=20023958
    http://www.hepsiburada.com/liste/fuj...oryId=20023958
    http://www.hepsiburada.com/liste/bos...oryId=20024146 siparişim gelsin hemen bakıma gideceği ayrıca fren balataları ve bujilerde değişecek
    akabinde kış lastikleri alınacak bu yıl baya masraf acacak symbolüm vergisi muyene derken bu yıl symbol yıl
    şuan araştırdığım konu süspansiyon : özellikle gece iş çıkışı soguk havadanmıdır nedir aşırı sert süspansiyonlarım inanın köydeki dedemin traktör bu kadar sallamıyor uzun yolda sıkıntım yok lakin şehir içi 2 vites kullanımlarda hele bozuk yol ise kafamı yan cama çarpacak kadar sallanıyorum abartmıyorum genel olarak forumları incelediğimde eralarda da ve genel araçlarda da aynı sorun varmış düzeltmek mümkün diyorlar ama güvenlik zafiyeti doğurabilirmiş bi ustama da soracagım yağı suyu ne ihtiyacı varsa süspansiyonların baktırmaya calışacağım... eğer oo sorunu halledersem tadından yenmez symbolüm ki uzun büre satmayı düşünmüyürum bi on yıl biçtim hedef 2020
    aracıma çok yatırım yaptım:
    -aux
    -deri direkdiyon kılıfı
    -koltuk kılıfı
    - park sensörü (aracımın rengi)
    - siyah film
    -rüzgarlık...
    şimdiki hedefim ise krom kapı çıtası göruntuden ziyade koruma için bence küçük am etkili detay
    velhasıl symbolum benle bir yaşlanacak...
  • 
Sayfa: önceki 11691170117111721173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.