Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.467
Cevap
83
Favori
1.898.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: turbox

@Sessiz@Saglıkcı

Yine kaptırdınız sayfa başını..

Ne olacak bu durum?

Çok çalışmanız lazım çok..

Rekabete devam..

yaşasınn sayfa 3.lüğü benım oldu.. artık ıkıncılık bıle zor oluyor

yok kesinlikle arkadaşlar sayfa başı hikaye sadece renklendırmek için küçükbir samimiyet başka birşeyden kaynaklanmıyor.. yoksa damonbounce hiçbir amacımız yok burada.. sadece paylaşım başka ne olabılırkıı ???
  • Sayfa başı olurum dedim ama kaçırdım yahu. Neyse işin esprisi zaten. Güzel ve zevkli oluyor ama.

Gelelim 30.000 km. bakımına.

Bilirsiniz, daha önce de yazmıştım. Mayıs ayının son haftasında 30 bin km. bakımını, Acıbadem'de sürekli gittiğim Renault Yetkili Servisinde yaptırmıştım. 340 lira vermiştim.
    Yapılan işlemler ; yağ, yağ filtresi, hava filtresi, bujiler, ön fren balatası, viraj demiri.
  • @brkcad34

Viraj demiri değişimi neden yapılmıştı?

Aksaklığı siz hissetmiş miydiniz, yoksa serviste yapılan kontrollerde mi ortaya çıktı?

Varsa foruma fotoğrafını koyabilir misiniz?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

pusuyamı yatıyorsun nedir bi gün bende sayfa başı olucam

bu arada bu bosch car servis i ANKARA ' da kuğulupark altında tunalı girişinde ilk soldaki sokağın sonunda war lazım olur belki temiz çalşıyorlar ama gitmek için tunalıya girmeyin ilk sol ters yön 2. soldan dönüp yukarı çıkıyorsunuz

Daha önce Kuğulu Park'taki Bosch Car servisine gittiniz mi?

Hizmetleri nasıl?

2 kere bizim müd. yardımcısının arabasını bıraktık sağolsunlar çok iyi adam soyuyorlar
    araç woswos tu :) polo clasic bide hb polo bıraktı hizmet olarakta genel bakmıyorlar siz bakım diyorsanız sadece genel bakım yapıyorlar aracı test etmiyorlar benim gördüğüm yani ben sanayide ustaya götürdüm adamın arabada bakmadığı yer kalmadı performansınada bakıyor lambalarına tekerlere balatalara motoru temizleyip yıkıyorlar aklınıza gelicek her şeye bakıyorlar test sürüşüde war
  • quote:

Köpüğü nereden aldınız?

Büyük marketlerden birinden mi acaba?

turan güneş bulvarının o tarafta yıldızda 365 alışveriş merkezinden aldım o aşşağıda war adını unuttum ya büyük bi market
    ordan 13.90 dı ozaman dün baktım beğendikte o ünlü bir marka wardıya 44 ytl idi adı neydi spex miydi
  • quote:

2 kere bizim müd. yardımcısının arabasını bıraktık sağolsunlar çok iyi adam soyuyorlar
    araç woswos tu :) polo clasic bide hb polo bıraktı hizmet olarakta genel bakmıyorlar siz bakım diyorsanız sadece genel bakım yapıyorlar aracı test etmiyorlar benim gördüğüm yani ben sanayide ustaya götürdüm adamın arabada bakmadığı yer kalmadı performansınada bakıyor lambalarına tekerlere balatalara motoru temizleyip yıkıyorlar aklınıza gelicek her şeye bakıyorlar test sürüşüde war

Anladığım kadarıyla, Kuğulu Park'taki servis pek iyi değil herhalde..

Sincan ve GİMAT'taki servisler daha güven uyandırmıştı.

Eğer gidecek olursam, Sincan veya GİMAT'taki Bosch Car servisleri tercih ederim herhalde..
  • quote:

quote:

Köpüğü nereden aldınız?

Büyük marketlerden birinden mi acaba?

turan güneş bulvarının o tarafta yıldızda 365 alışveriş merkezinden aldım o aşşağıda war adını unuttum ya büyük bi market
    ordan 13.90 dı ozaman dün baktım beğendikte o ünlü bir marka wardıya 44 ytl idi adı neydi spex miydi

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Tahmin ettiğim kadarıyla büyük marketlerden alınabilir.
  • bugün gittim kartal sanayinin içindeki bosch car servicese.baya temiz güzel atelyeleri var.30.000 bakımı için fiyat aldım.yağ/polen/hava filtresi+motor yağı+bujiler+frenlerin kontrolü,temizlenmesi v.s. 150-200 ytl arası olur dedi.Peki kullanılan parçalar boschmu dedim.elimizde varsa bosch marka, yoksa orijinal renault parçaları kullanıyoruz dedi.Renault servisinde yapılan periyodik bakımların hepsini yapıyormusunuz dedim,Fazlasını yapıyoruz dedi
    Kartal Mert Otomotiv

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: akustik1979

arkadaşlar koltuk döşemelerinde lekeler var. gerçi kılıf taktırdım ama lekeleri temizlemeden taktırdım. lekeler eskiden kalma tahminim zor çıkar. kısacası arabanın içindeki kumaş aksamına temizlik yapmayı düşünüyorum. hafta sonu zamanım olacak. zor lekeler için bildiğiniz temizleyici var mı?

daha önce yapmıştım ben işine yarar belki

ve arkadaşlar döşeme yani koltuk temizleyici buldum carpex diye süper temizliyormuş uygulanışı koltuğa komple köpüğü sıkıyorsunuz ve sonra 4-6 dakika bekliyor sonra bez ile iyice siliyorsunuz acaip köpürüyor sonra kuruyor hem güzel kokuyor hemde ter temiz oluyor ilk günki gibi şok oldum 13.90 verdim ama değdi tabi bu resimler işe başlamadan gırgırına çekildi koltukları komple beyaz düşünün :)

teşekkürler ozzzy222 köpüğü kipadan alıp uygulayacağım
  • quote:

Aracınızın garantisi bildiğim kadarıyla devam ediyor.

30.000 Km bakımı için Bosch Car servise götürdüğünüzde garantisi etkilenmesin?

Evet garanti sürüyor.Eylül 2007 trafiğe çıkışlı.yani Eylül 2009da bitiyor.zaten 19,200deyim.eylülden önce 30.000e ulaşırsam yetkili servise giderim.garanti bittikten sonra bakım zamanı gelirse bosch servislerine giderim..

Ayrıca Carpex köpük Bauhaus'ta sadece 10 YTL..

bir de klima bozulmasın diye bir 10dk. çalıştırayım dedim dondum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damonbounce -- 29 Aralık 2008; 13:07:43 >
  • S.a herkese iyi haftalar bende garanti varken 2. bakımını özel serviste yaptırdım burasıda güven veren ve orjinal parça kullanan bir yer.30.000 bakımında ön fren balataları,hava filtresi,bujiler,motor yağı(10w40),soğutma suyu değişimi yapılacak.170 YTL gibi bir rakam tutuyo.Yetkili servisler ne yazıkki aşırı pahalı.
    turbox sen bizim kadrolu sayfa başımızsın hehe
  • quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL

S.a herkese iyi haftalar bende garanti varken 2. bakımını özel serviste yaptırdım burasıda güven veren ve orjinal parça kullanan bir yer.30.000 bakımında ön fren balataları,hava filtresi,bujiler,motor yağı(10w40),soğutma suyu değişimi yapılacak.170 YTL gibi bir rakam tutuyo.Yetkili servisler ne yazıkki aşırı pahalı.

10w40 mı? benim ilk bakımda 5w30 koydular.neden hep farklı farklı bunlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: damonbounce

bugün gittim kartal sanayinin içindeki bosch car servicese.baya temiz güzel atelyeleri var.30.000 bakımı için fiyat aldım.yağ/polen/hava filtresi+motor yağı+bujiler+frenlerin kontrolü,temizlenmesi v.s. 150-200 ytl arası olur dedi.Peki kullanılan parçalar boschmu dedim.elimizde varsa bosch marka, yoksa orijinal renault parçaları kullanıyoruz dedi.Renault servisinde yapılan periyodik bakımların hepsini yapıyormusunuz dedim,Fazlasını yapıyoruz dedi
    Kartal Mert Otomotiv

Güzel ve temiz iş yapan bir servise benziyor..

Yazın Renault Fix kampanyasında, yukarıda açıkladığınız işlemler için (ilave olarak yakıt filtresi değişimi) 200 YTL civarında ödemiştim. (Renault Yetkili Servisine)
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: CLİO SYMBOL

S.a herkese iyi haftalar bende garanti varken 2. bakımını özel serviste yaptırdım burasıda güven veren ve orjinal parça kullanan bir yer.30.000 bakımında ön fren balataları,hava filtresi,bujiler,motor yağı(10w40),soğutma suyu değişimi yapılacak.170 YTL gibi bir rakam tutuyo.Yetkili servisler ne yazıkki aşırı pahalı.

10w40 mı? benim ilk bakımda 5w30 koydular.neden hep farklı farklı bunlar

5W-30 olsaydı, totalde 10 YTL daha pahalı olurdu.

Özellikle özel servisler, genelde daha ucuz olduğu için 10W-30/10W-40 standardında yağ koyma eğiliminde..

Şu ana kadar aracımın bütün bakımlarını Renault yetkili servisinde yaptırdım. Her seferinde 5W-30 standardında yağ koydular..
  • 5w30-10w40 bunlar iklime göre motora konan yağlar soğuk bir yerde yaşıyosan 5w30 eklemeleri normal.Bulunduğum şehirde -5 dereceden fazla soğuk olmadığından 10w40 kullanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: akustik1979
    teşekkürler ozzzy222 köpüğü kipadan alıp uygulayacağım

mudür acıma köpüğe sık iyice koltuk iyice ıslansın ve 1 tane yetmedi açıkçası aracın tümüne biraz daha cimri kullan yeter yada 2 tane al
  • quote:

Anladığım kadarıyla, Kuğulu Park'taki servis pek iyi değil herhalde..

Sincan ve GİMAT'taki servisler daha güven uyandırmıştı.

Eğer gidecek olursam, Sincan veya GİMAT'taki Bosch Car servisleri tercih ederim herhalde..

adamlar benim yüzümden 2 müşterimi kaybetti şimdi ya gimat bu şaşmaz kavşağı tarafımı bende orada yaptırdım erdoğan usta war çok temiz ve iyi niyetli bir usta :D herkese tavsiye ediyoruz bakımı yaptırırken gerekenlere bakıyorlar sonra parçaları birlikte alıyorsunuz ustayla gidip isterseniz karttan işçilik parasınıda çekiyorlar isterseniz tel felan veriyim
  • quote:

adamlar benim yüzümden 2 müşterimi kaybetti şimdi ya gimat bu şaşmaz kavşağı tarafımı bende orada yaptırdım erdoğan usta war çok temiz ve iyi niyetli bir usta :D herkese tavsiye ediyoruz bakımı yaptırırken gerekenlere bakıyorlar sonra parçaları birlikte alıyorsunuz ustayla gidip isterseniz karttan işçilik parasınıda çekiyorlar isterseniz tel felan veriyim

Şaşmaz sanayide mi adresi?

Anladığım kadarıyla, Bosch car servis değil, doğru mu?

Yine de adresini yazarsanız, değerlendirmeye alınabilir.
  • quote:

Ayrıca Carpex köpük Bauhaus'ta sadece 10 YTL..

Ankara CEPA'daki Bauhaus'ta da aynı fiyattır herhalde..

Uygun bir ara almak lazım esasında..
  • Merhaba;

Daha önceki sayfalarda bahsetmiştim triger ve aksesuar kayışı değişimi için farklı fiyatlar verildi diye;
    Samsun Bosch a gittim ama (benim işi yapmayacak olanlar) pek tavisye etmediler (garanti konusunda), ben de soğudum doğal olarak. Daha ucuza yapacak olan ustanın yanına gittim.
    Ama iş öyle 200 YTL ye bitecek iş değilmiş.
    Triger seti, bunu sökünce tapa lazım,
    aksesuar kayışı, bunu sökünce falan lazım,
    bozoksa su pompası vs vs derken 450 YTL parçalar tuttu, artık işçilik ne diyecekti bilmiyorum.

Dönüşte yetkili servise uğradım; not aldığım kağıt evde kaldı ama

triger 300 civarı
    aksesuar kayışı 300 civarı ikisi toplam 632 YTL (Toplamı unutmadım :) )
    bir de su pompası dedim 400 küsür dedi (triger söküldüğünde işçilik yok bu fiyatta dedi)

atladım arabaya çektim evin önüne bir müddet dinlendireceğim.

Renault bahar aylarında sanırım fix indirimi yapıyor % 20 falan. Hangi aylarda yapıyor hatırlayanınız var mı?

Bir de renault un int. sitesinde triger için 130 + kdv fiyat yazmışlar ama uygulama bir birini tutmuyor, mail attım gelen cevap "serbest piyasa koşulları olduğundan her bayi kendi kar marjından düşerek fiyat verdiğinden fiyat farkı.." olurmuş.

Kazasız, belasız sürüşler.
  • 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.