Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (1141. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11391140114111421143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı akşamlar abilerim, arkadaşlarım. Malum vizeler okulun son senesi bitirme tezi falan uzun süredir giremedim siteye. Önceden de söylemiştim aracın altından sürtünme, uğultu gibi bir ses geliyor diye. Birkaç arkadaşım bilyelerden olabilir dediler. Yarın veya pazartesi günü sanayiye gidip baktırmayı düşünüyorum. Sonuçlarını size aktarırım. Tekrardan hayırlı akşamlar Allah'a emanet olun.
  • leon_312 kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam .oradaki servis danışmanı biraz fazla Fiyat cikarinca nasıl olur telefondaki bayan 265tl demisti % 25kampanyasi ile dedim .benim yaptırdıgim bakimlardan % 15indirimimim varmis eger % 25kampanyasindan yararlanmak istersem benim aracim adına yürüyen her yıl verilecek % 5indirimim bozulurmus aynen boyle soylrdi .bende ilrtide kayis falan degistiriren güzel bor indirimim olur diye bozulmasin diye dusundum fiyatta biraz daha fazla cikinca polen filtresini cikarttirdim harçlık kalsin diye :)
    1ay sonra serviste baska bir isim var onun icin gittigimde bu polen filtresini degistirtmek istesem extra iscilik mi vereceğim peki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba 2003 model 1.5dci clio II için lastik tavsiyeniz var mı? Şu an üzerinde bridgestone b330 var memnun değilim.
  • icon33 kullanıcısına yanıt
    leon denen ÜYE bu yazdıklarm sana
    Birincisi ben esnaf felan değilim heleki lpg ci hic değilim Za vo Lİ ilede kullanıcı olduğumun haricinde hic bi alakam yok yazdıklarımı duzgun okusan gorurdun ben kullandığım kitin marka
    sını yazdım oraya ve dedimki yerli ve ucuz markalardan uzak dur ne alırsan al.Üslubuna dikkat et seni uyarıyorum...
    ikincici bu üslubun ve kullandığım kelimeler için seni kınıyorum..........
    Ben izmirde yasayan bi Devlet memuruyum.Menemende oturuyorum su anda an itibarı ile lpg nin litresi 2lira 39 kuruş.Depom her kırmızı yandığında lpg gider alırım ve 62 yada 65 lira arası
    tutar ve 330 ile 35o km arası Esim suruyorsa bu 290 yada 300 km yede düşüyor gider yeniden lpg alırım .Kullandıgım yol cevre yolundan hergün narlı dereye gider gelirim.
    3 ayda bir 20 yada 30 liralık benzin alırım benzin ışığını söndürmek için.Ve yaklaşıkta bu forumu 3 senedir takip ediyorum.ben taktıracağım zamanda buralardan faydalı bilgiler
    edindim ama kimseye böyle İRİTE edici bi üslupla hitap etmedim
    Tekrar Ediyorum günümüz şartlarında lpg en mantıklı çözüm gidin taktırın kardeşim ne marka alırsanız alın reno da en ufak bi problem olmuyor.Arabayı kullanan arkadaşların ekonomik
    durumları belli 3 asagı 5 yukarı hepimizin aynı.Gecim zor tekrar ediyorum ben gittim taktırdım ve cok cok rahat ettim
    o soruyu soran arkadaşta ozelden istersen sana cep nomu adresimi yazayım izmirde isen gel kendi gözünle gör bak dene benim arabamla kafana yatarsa taktır.Yatmazsa taktırma
    Diger tüm forum arkadaşlarına Allah sağlık sıhhat ve afiyetler versin...
  • cevabınız için sağolun ben zaten bazı illerde
    lpg lt fiyatlarının daha ucuz olduğunu doğru
    söylediğinizi yazmıştım şimdiye kadar lpg
    ile kaç km yaptınız yazarmısınız lpg deposunu
    stepne yerinemi taktırdınız

• 2011 yılında 0 km oyak kampanyasından almıştım aracı.1.2 75 beygir araç lpg ile çekmez dediler daha once de dediğim gibi cok dik yokuşlarda klima açıkken bariz cekş farkı
    oluyor onun dışında biz zaten araçtan cok fazla bi performans beklemediğimiz için bizim ıcın sorun olmuyor altı üstü yokuş bitene kadar klimayı kapatıyoruz araç 3500 4000 devir arası
    cekisi cok iyi oluyor bunu da kendei tecrübelerimden soyleyeyim ben ilk basta bagaj büyük olduğun için arka koltuğun arkasına büyük depo koydurayım diyordum bu sayede bagajda
    stepne görülmeyecekti yalnız montajı yaptıracağım yer fazladan aracın kaportası 2 yerden daha delinir dedikleri için vazgeçtim ve simit lpg yani stepnenin boşluğuna koydurdum depoyu.
    ben lpg yi taktırdığımda aracım 14000 km de idi şuan itibarı ile 29000 km ye dayandı ilk 1000 km de bi lpg yi taktırdığım yere kontrol için goturdum herhangi bi ücret almadılar onun
    dışında gecen yaz 10 bin km bakımı diyorlar 2 tane lpg filtresi değişip yeniden yazılım atıyorlar onun içinde 50 lira verdim bunların dışında ne bi kuruş arıza yada ayar parası verdim
    nede lpg ciye yolum düştü.Yalnız şunlarıda yaptım sizinde yapmanızı tavsiye ederim şayet taktıracak olursanız. Düzenli olarak heryıl arabayı bakıma götürdüğümden yağını suyunu
    vesaire filtrelerin hepsini mütemadiyen değiştirdim en önemlisi km ye bakmadan her gittiğimde bujileri otomatik olarak değiştirttim bu önemli lpg kullananlar bilir muhakkak her yıl
    km sine bakmadan bujileri değistirmnizi şiddetle tavsiye ederim yakıt olarak cok fark ediyor zaten 4 adet bosch marka buji 32 lira eger şampiyon taktırırsanız 20 lira.yakıt olarak
    misli mislini kar edersiniz aklınızda olsun.2012 yılında zaten bizim araçlar opsiyonel olarak Fabrika çıkışlı LPG li olarak üretildi bunuda not olarak düşeyim.servistede bakımları
    yapılıyor.
  • Az önce geldim sanayiden. Arka iki bilye de dağılmış ses o yüzdenmiş. Bilyeler değişti ses mes kalmadı çok şükür.
  • Arkadaslar merhaba

Sizlerden bi konu hakkında bilgi almak istiyorum.2011 model 1.5 symbol expression aldım ancak aracın expression olmasının ne gibi avantajları ve yol bilgisayınn teypteki şarkıları göstermek dışında farklı bir özelliğe sahip midir? Eger bilginiz var ise yardımcı olursanız sevinirim.Herkese teşekkürler.
  • yol bilgisayarı, mp3 teyp, yolcu hava yastığı, abs, kromajlı göstergeler, arka koltuklarda başlıklar, arka koltuklarda tutamaklar (virajlarda yolcuların tutması icin), gövde rengi ayna ve kapı kolları, sis farı. benim bildiğim şu an aklıma gelen bunlar...
  • bi de alüminyum alaşımlı jantlar
  • Teşekkürler bilgi için yol bilgisayarının ne gibi donanımları var acaba internetten baktığımda navigasyon falan yazıyordu sanırım opsiyonel bi özellik bu
  • Lazi0 L kullanıcısına yanıt
    bilye olayı şaşırtıcı, benim de başıma geldiğinde bir arkadaş söyledi yoksa bilyeden olacağını asla akıl edemezdim
  • arkadaşlar az önce kamyadan yararlanmak için yetkli servisi aradım randevu alayım diye ve ordakı kadın kafamı karıştırdı ben kampanya 152 tliken servise gideyim diyordum ama kadın aracımın triger kayışının buji kapaklarınında değişmesi gerektiğini ve fiyatın 1042 tl oldugunu soyledı ve kafam karıstı sizce bunlara gerek var mı?

Edit: Aracım 2010 model symbol 1.4 Authentiqe Lpg li 19000 km de.
  • iyi günler;
    benim 2011 1.4 symbol autotantic brc tüplü aracım var, mart 2014 de bakımını yaptırdım özel bir serviste adamlar sadece yağını, yağ filtresini hava filtresini ve polen filtresini değiştirdiler. her neyse şimdi forumları okudum bazı arkadaşlar bujilerinin ve firen balatalırınnı değişmesini gerekebileceğini söylüyorlar. acaba değiştirsem mi yoksa servise gidip kontrol ettirip mi değiştirsem bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var teşekkürle
    r.
  • alper_kizil A kullanıcısına yanıt
    Fren yaparken metalin metale sürtmesi şeklinde ses gelirse balata bitmiş olabilir. Ön fren balatası kullanıma bağlı olarak 30 bin km civarında bitebilir.
    Lpg li kullanımda yeni buji daha iyi ateşleme yapacağı için maliyetini yakıt tasarrufu ile çıkaracağından değişmekte fayda var.
    Benim kullandığım araç da lpgli, 46 binde şu ana kadar iki defa buji değişimi yaptırdım.
  • sonbahar indiriminde gittiğimde bana da 1000 tl fatura çıkardılar sonra mazot filtresi 10 bin km önce değiştiğini bildiğim için onu çıkardım, renault fix yerine motrio tercih ettim ve fiyat 700 küsüre düştü. sonra triger'i de listeden çıkarıp peşin ödeme yaptım 170 tl'ye bağladım

edit:
    triger'i bir sonraki %30 indirim döneminde değişeceğim. en son 2008 yılında değişmiş yani yaklaşık 6 yıllık. normalde 5 yılda değişmesi tavsiye ediliyor. yıl ömrü haricinde aşınma dolayısıyla 60 bin km'de değişmesi de öneriliyor; hangisi önce dolarsa. triger'in sağlamlığını ölçme yolu yoktur; önerilere uymak gerekiyor. değişmemenin de hiçbir zararı yok fakat koptuğu anda motoru "eline alma" riski var. yani triger'i değişmemek büyük masraflar çıkarabilecek bir risktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darklord Sauron -- 8 Nisan 2014; 12:38:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darklord Sauron

sonbahar indiriminde gittiğimde bana da 1000 tl fatura çıkardılar sonra mazot filtresi 10 bin km önce değiştiğini bildiğim için onu çıkardım, renault fix yerine motrio tercih ettim ve fiyat 700 küsüre düştü. sonra triger'i de listeden çıkarıp peşin ödeme yaptım 170 tl'ye bağladım

edit:
    triger'i bir sonraki %30 indirim döneminde değişeceğim. en son 2008 yılında değişmiş yani yaklaşık 6 yıllık. normalde 5 yılda değişmesi tavsiye ediliyor. yıl ömrü haricinde aşınma dolayısıyla 60 bin km'de değişmesi de öneriliyor; hangisi önce dolarsa. triger'in sağlamlığını ölçme yolu yoktur; önerilere uymak gerekiyor. değişmemenin de hiçbir zararı yok fakat koptuğu anda motoru "eline alma" riski var. yani triger'i değişmemek büyük masraflar çıkarabilecek bir risktir.

Anladim hocam tesekkur ederim o zaman bende cumartesi internet sitesindeki 158 tl olan fix paketi uygulatayim sadece en mantiklisi o arac zaten 19000 kmyi yeni gordu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: haydarz

Sağol hocam .oradaki servis danışmanı biraz fazla Fiyat cikarinca nasıl olur telefondaki bayan 265tl demisti % 25kampanyasi ile dedim .benim yaptırdıgim bakimlardan % 15indirimimim varmis eger % 25kampanyasindan yararlanmak istersem benim aracim adına yürüyen her yıl verilecek % 5indirimim bozulurmus aynen boyle soylrdi .bende ilrtide kayis falan degistiriren güzel bor indirimim olur diye bozulmasin diye dusundum fiyatta biraz daha fazla cikinca polen filtresini cikarttirdim harçlık kalsin diye :)
    1ay sonra serviste baska bir isim var onun icin gittigimde bu polen filtresini degistirtmek istesem extra iscilik mi vereceğim peki

hocam kullancagım kelime yanlış olabilir ama seni resmen keklemişler.. o kişilerde ya bilmiyor yada servisi kazandırmak amaçlı yapılan komplo gibime geliyor çünkü işin içinde bende bizzat ben varım.
    senin biriken puanın ayrı, maisin yaptığı kampanya ayrı. birisi senin daima her koşulda kullancagın indirim, diğeri süreli kampanya.

şimdi ikiside kampanya , yani hangisi kullanırsa kullanılsın sana gelen + indirimi etkilemez. bunu bilmeni isterim ve hakkını sonuna kadar ara . mais müdürlüğünü ara durumu bildir böyle böyle ordaki servis danışmanın bilgisizliği yüzünden %25 yerine benim mevcut olan %15 lik indirim sağladı neymiş. %25 uygulanırsa maisin sadık müşterilerine verdiği %5 lik indirim gelmeyecekmiş diye beni yanılttı ve kampanyadan yararlandırmadı. geriye kalan %10 luk indirimi tarafıma verilmesini istiyorum diye belirt.

ben 4 senedir aracımı servise götürdüm, hersene puanım birikti, 4 senedirde mayıs -haziran %20 kampanyadan yararlandım.
    hatta ordaki görevli ile konuştum benim puanım kampanya puanını geçerse ne olcak dediğimde hangisinin % deliği fazlaysa o geçerli olur dedi.

hocam yağmurdan kaçarken doluya tutulmuşsun resmen. 30 tl önemli değil gibi görünsede otomabil sektöründe 1 tl bile çok önemli rol oynuyor.

................
    polene gelince.
    takmasında çıkarmasında işçilik yok gibi bir şey, adamlar sıkıntı yaratmayabilir ama işçilik isterlerse en fazla 10 liradır.
    sisteme yedek parça olarak girerlerse işçiliksiz ücret almazlar, sende belirtirsin devamlı sizin müşterinizim işçilik felan almayın dersin. 30 saniye bile değil takması diye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: symbol38

arkadaşlar az önce kamyadan yararlanmak için yetkli servisi aradım randevu alayım diye ve ordakı kadın kafamı karıştırdı ben kampanya 152 tliken servise gideyim diyordum ama kadın aracımın triger kayışının buji kapaklarınında değişmesi gerektiğini ve fiyatın 1042 tl oldugunu soyledı ve kafam karıstı sizce bunlara gerek var mı?

Edit: Aracım 2010 model symbol 1.4 Authentiqe Lpg li 19000 km de.

152 tllik kampanya kafanızı karıştırmasın , kampanyanın arka yüzünde ne dönüyor tam bilmiyoruz dolayısıyla servise giderken veya sorarken %25 üzerinden indirimin ne olduğunu öğrenin ya %25 indirim yapılcak diye servise gidin en garanti şekli budur.

ordaki kadın ezbere yada gelişi güzel konuşmuş, aracınız 4 yaşını doldurduğu için agır bakım yapılcak diye size fiyat söylemiş.
    buji kapağı diye bir şey yok ki, bujiye bağlı olan kabloları çıkartırsın , bujiyi sökersin, yeni bu takarsın kabloyu bağlarsın neresinde kapak var anlamış değilim..

size söylenen fiyat agır bakım
    triger seti- aksesuar seti-standart bakım. haydar nikli arkadaşıma söylediklerim sizin içinde geçerli.. standart bakım yaptırın. 350 küsürmüş %25 indirimle 265 tllik fiyat çıkıyor ortaya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Beyler araç bakım ürün ihtiyacınız varsa ,kendi aracıma almış olduğum ürünleri satıyorum : )
    satmamın sebebi aracımı sattığımdan dolayıdır.

daha 2 ay önce almıştım çok az kısmını kullandım. neredeyse hiç kullanılmamış gibi.
    almayı düşünenlere ürün seviyelerini belirtip resmini çeke bilirim

meguiars ntx şampuan ........35tl......cilalı şampuan
    meguiars nxt wax..................50tl.....boya koruyucu
    meguiars ultimate Quik wax....30l.... boya koruyucuya destek daha kalıcı olsun diye
    meguiars hyper dressing ........ 20tl....genel amaçlı parlatıcı, temizleyici ve koruyucu....... tüm plastik aksama(konsol,lastik,kapı içi,ön panjur gibi)
    orijinal silecek (silgeç marka)...30tl...
    bu ürünleri almaya gitmişken önümüz kışken silecekte alayım dedim. fiat orijinal yedek parçacıdan aldım. hiç açmadım zaten zımbalı ambalaj şeklinde paketlenmiş.

meguiars hyper dressing ürünü çok daha öncesinden aldım 4 litrelik konsantre seklinde. 250 milmini o fiyta vermekteyim.
    konsantre ürün olduğundan dolayı ne kadar parlaklık istiyorsanız fıs fıs şişeye okadar koyun.
    kendim doğal natürel görünümden hoşlandığım için 250ml 10 litre su yeterli olcaktır.

....................

benden almanız şart değil , aracınıza bakım yapıyorsanız , bu ürünleri tercih edebilirsiniz, gayet kaliteli ve güzel ürünler.
    fiyatlarını araştıra bilirsiniz ,

sıfırları arasında pek bir fark yok ama benim ürünlerimde neredeyse hiç kullanılmamış.

kargo size ait... herşey güven meselesi olduğu için kapıda ödeme ile ürünleri göndercem.
    yani siz ürünün ücretini ve kargo ücretini ödeyerek ptt benim kesaba para aktarcak... havaleden dolayıı bendende ücret kesecek.

..................
    benden alırsanız bana yardımcı olursunuz.
    almazsanız artık ne zaman araba alırsam ,ozaman bu ürünlerimi kullanmaya başlıcam...

teşekkürler
     CLİO SYMBOL GRUBU

GÜNCEL.
  • 
Sayfa: önceki 11391140114111421143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.