Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (112. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bosch car services hakkındaki görüşlerinize katılıyorum @turbox
    adamlar reklama ihtiyaç duymuyorlar ya da reno servisleri gibi her adım başı servis istasyonları olmadığı için tv reklamları yapmıyorlar..ben de isterdim tabiki daha fazla duyuru yapılmasını..

önceki sayfada bir arkadaşımız bosch servisine gideceğini söylemese, boschun böyle bir uygulaması olduğunu bile bilmiyordum ben..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damonbounce -- 28 Aralık 2008; 18:09:01 >
  • @Sessiz@Saglıkcı

Yine kaptırdınız sayfa başını..

Ne olacak bu durum?

@damonbounce

Symbol RNA'nın, benim Broadway 1,4 RNI'ye göre daha hızlı bir şekilde gaz tepkilerine tepki veriyormuş hissini uyandırmasının en büyük sebebi, Broadway 1,4 RNI'nin tek nokta, Symbol RNA'nın çok nokta enjeksiyona sahip olmasıydı.

Beygir gücünde Broadway 80 BG gücüyle, Symbol'den 5 BG daha güçlüydü.

Kasa olarakta 40 Kg daha hafifti.

Tüm bu faktörler, Broadway'i daha hızlı yapıyordu.

(Broadway 1,4 RNI Azami Hız:175 Km/s, Symbol RNA Azami Hız:170 Km/s)
  • quote:

Orjinalden alıntı: damonbounce

3,1miş..

CLİO SYMBOL GRUBU

Paylaşım için teşekkürler..

1,4 16V'lerin yağ kapasitesinin filtre dahil 4,9 Litre olduğunu hatırlıyordum, ancak tahminimde 0,1 Litre yanılmışım demek ki..

O kadar kusur "Kadı Kızı" nda da olur.
  • Unutmadan;

Broadway'in, Symbol'e göre daha seri hızlanmasının sebeplerinden biri de kısa son dişli ile donatılmış olması..

Diğer vites oranları aynı diye hatırlıyorum.

Symbol RNA Ayna Mahruti(Son Dişli) Oranı: 4,2:1

Broadway Ayna Mahruti(Son Dişli) Oranı: 4,5:1

Arkadaşlarımızın bilgisine..
  • quote:

zam mı gelcekmiş
    benim bakıma gitmeme daha 10.000km var..
    @akustik1979 elf yağ nasıl 50 ytl oluyor? kaça kaç o yağ? yani 15-40 , 5-30 falan?
    @cozep benzinle silmenin zararıda yoktur faydasıda.sonax veya turtle wax markalarını hızlı cilaları var.araç yıkandıktan sonra kurumadan ıslakken bunu sıkıp siliyorsun.işe yarıyor..onlardan kullan.banana silecek nasıl oluyor onuda bilmiyorum.2ay önce serviste değiştirttim silecekleri Valeo 25ytl

motor yağına baktım / ELF MOLİGRAF F1 10-40/
  • quote:

Orjinalden alıntı: turbox

quote:

Orjinalden alıntı: akustik1979

arabaya bakım yaptıracak arkadaşlar bosch car servis te söylediler. parça fiyatlarına yılbaşından sonra zam gelecekmiş. bilginiz olsun.

Ne kadar zam gelecekmiş?

Bir de, Bosch'un da ara ara "Servis Günleri" gibi indirimli kampanyaları var mı acaba?

zam oranını bilmiyorum. şubat ve haziranda kampanyaları varmış. ödemelerde peşin fiyat üzerinden taksit sayılarını artırıyorlar.
  • Orjinalden alıntı: turbox

elf motor yağlarını total benzin istasyonlarında kolaylıkla bulabiliriz herhalde..benzin alırken bakarım.
    bosch car servicesin sitesine baktım.yedek parça bölümünden renault seçiliyor ama bizim arabaları bulamadım ben.clio1 2 3 diye gidiyor ama clio yazanların hepsi hatchback.altta bitane Thalia var o da 1,2 16V ve 1,5dCi

http://ecat-online.bosch.de/toc/tr/0000a-lwzEnpmbEpi6NkPysdrCY:-1.srv?view=VIndexFramesetJsp

30.000 bakımında neler yapılacağını biliyorum
    motor yağı - yağ filtresi -hava filtresi- polen filtresi- karter tapa contası ve bujiler değişecek
    bunların hepsi bosch servislerinde vardır.motor yağından emin değilim gerçi.yoksa 4 litre alır götürürüm..
    [/q
    ben 3 hafta önce yağı değiştirdim denizli de. elf yağı 50 ytl, yağ filtresi 10 ytl, karter tapa contası ( hediye ) debriyaja falan baktı. birkaç somun, civata taktırdım. 10 ytl de işçilik aldı. toplam 70 ytl ye mal oldu. yağı 10000 km sonra değiştireceğim.

Aracın yağ kapasitesi ne kadar?

1,4 16V'lerin filtre dahil 4,9 Litre..

araç 1.4 8v yağ kapasitesi 3.5 litre
  • quote:

quote:

zam mı gelcekmiş
    @akustik1979 elf yağ nasıl 50 ytl oluyor? kaça kaç o yağ? yani 15-40 , 5-30 falan?
    @cozep benzinle silmenin zararıda yoktur faydasıda.sonax veya turtle wax markalarını hızlı cilaları var.araç yıkandıktan sonra kurumadan ıslakken bunu sıkıp siliyorsun.işe yarıyor..onlardan kullan.banana silecek nasıl oluyor onuda bilmiyorum.2ay önce serviste değiştirttim silecekleri Valeo 25ytl

Motor yağı olarak, standart olarak 10W-40 kullanılabileceği gibi, 5W-30 veya 5W-40'da rahatlıkla kullanılabilir.

5W-30 veya 5W-40 standartlarında yağ seçerseniz, daha ince yapısı sayesinde kışın daha rahat ilk çalışma ve yakıt tasarrufu sağlarsınız.

5W-30 veya 5W-40 standartlarında olan yağlar 10 YTL daha pahalı, lakin tavsiye ederim.
  • quote:

Sizin tahmininizde de 0,4 Litre yanılma var.

Aynen benim yaptığım gibi
  • quote:

zam oranını bilmiyorum. şubat ve haziranda kampanyaları varmış. ödemelerde peşin fiyat üzerinden taksit sayılarını artırıyorlar.

Bilgilendirme için teşekkürler..

Şubat ve Haziran aylarında Bosch'un internet sitesini sıklıkla takip edeceğiz anlaşılan..
  • quote:

quote:

quote:

zam mı gelcekmiş

Motor yağı olarak, standart olarak 10W-40 kullanılabileceği gibi, 5W-30 veya 5W-40'da rahatlıkla kullanılabilir.

5W-30 veya 5W-40 standartlarında yağ seçerseniz, daha ince yapısı sayesinde kışın daha rahat ilk çalışma ve yakıt tasarrufu sağlarsınız.

5W-30 veya 5W-40 standartlarında olan yağlar 10 YTL daha pahalı, lakin tavsiye ederim.

Verdiğin önemli bilgiler için sağol turbox. yağ konusunda fazla bilgim yoktu. fiyatı kalitesi nedir bilmiyordum. ustanın tavsiyesi üzerine hareket ettim. bir dahaki değişimde elf 5W-40 veya 5W-30 yağı tercih edeceğim.
  • quote:

quote:

Sizin tahmininizde de 0,4 Litre yanılma var.

Aynen benim yaptığım gibi

aslında 3.5 lt olduğundan tam emin değilim. elf yağ 4 litre idi. dibinde biraz kaldı. kalan miktarı göz kararı söyledim. aracın aldığı yağ 3.1 lt de olabilir
  • quote:

quote:

Bilgilendirme için teşekkürler..

Şubat ve Haziran aylarında Bosch'un internet sitesini sıklıkla takip edeceğiz anlaşılan..

ben teşekkür ederim. senin bilgilerinden sık sık faydalanıyoruz. vaktiniz varsa ankarada bosch car servise uğrayın. kampanyaların detaylarını alabilirsiniz. cumartesi de açık oluyorlar. çalışma saatleri 08:30 - 19.00
  • Esasında 5W-30 veya 5W-40 standartlarındaki yağlardan daha yüksek standartlı yağlar var

0W-30 veya 0W-40 gibi..

Ancak bu yağlar, daha ziyade turbo şarjlı ve yüksek devirde kullanılan araçlarda tercih ediliyor.

Dezavantajları, daha fazla eksiltiyor ve fiyatı 5W-30 veya 5W-40 standartlarındaki yağlardan çok daha pahalı..

Bizim otomobillerimiz gibi azami 6000-6500 d/d çeviren araçlara 0W-30 veya 0W-40 standardında yağlar gereksiz..
  • quote:

aslında 3.5 lt olduğundan tam emin değilim. elf yağ 4 litre idi. dibinde biraz kaldı. kalan miktarı göz kararı söyledim. aracın aldığı yağ 3.1 lt de olabilir

Dediğim gibi o kadar kusur "Kadı Kızı" nda da olur.
  • quote:

ben teşekkür ederim. senin bilgilerinden sık sık faydalanıyoruz. vaktiniz varsa ankarada bosch car servise uğrayın. kampanyaların detaylarını alabilirsiniz. cumartesi de açık oluyorlar. çalışma saatleri 08:30 - 19.00

Ankara'da Sincan ve GİMAT'ta bulunan Bosch Car servisleri ile daha önce e-posta yazışmalarım olmuştu.

Esasında, dediğiniz gibi bir gün gidip, hizmetleri hakkında yüzüyüze bilgi ve fiyat almak lazım..

Planlamalarıma aldım.
  • motor yağı arabanın canıdır kanıdır kardeşlerim ben kitaptan bulam şu yağ tablosunu da eklerim azsonra
  • benzinli:

CLİO SYMBOL GRUBU
  • dizel:

CLİO SYMBOL GRUBU
  • arkadaşlar koltuk döşemelerinde lekeler var. gerçi kılıf taktırdım ama lekeleri temizlemeden taktırdım. lekeler eskiden kalma tahminim zor çıkar. kısacası arabanın içindeki kumaş aksamına temizlik yapmayı düşünüyorum. hafta sonu zamanım olacak. zor lekeler için bildiğiniz temizleyici var mı?
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.