- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
CLİO SYMBOL GRUBU
23563 Cevap1249301 Görüntüleme50 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     31 [33] 35 36 37 38 39 40      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

37 Mesaj
17 Aralık 2008; 21:26:10 

@altunismail arkadaşım, lpg yi 77 ytlye doldurdum demişsin, senin tank kaç litrelik ki, o kadar büyük depoları varmı bu lpg'lerin. Varsa iyi bari uzun yolu rahatla yaparız sağa sola girmeden.

2008 Hyundai Era 1.5 Select

16 Mesaj
17 Aralık 2008; 21:28:59 

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşım güle güle kullan. ben de de aynı model var. bütün arabalar tenekedir. sen kafanı yorma. üstelik bizimkinin sağ ve sol çamurluğu teneke değil plastik. onu tenekeciler düşünsün.

quote:

Orjinalden alıntı: toshıbaa21015j

arkadaşlar
clio 1.4 rna 2000 model
fiyat 11.250
88 000 de g gri benzinli
temiz olduğu boya ve darme olmadığı söyleniyor, devir göstergesi var harhalde bunlarda
bunu kullanna arkadaşlar varsa,
uygunmudur
,hangisine niyetlensek birileri çıkıyor
bişeyler söyleyinci insan almakta terdüt ediyor,ilk arba alınacaksa etkili oluyor ,
teneke tabiri yaygınmış kime söylesem aynı şey
ne dersiniz

bir arkadaş kliması yoksa 10 ancak edr demiş
klima yokmuş,, okadar etmezmi pazarlıkla 11 belki verir
baktıracam arbayı haftasonu

cevap çin teşekkürler arkadaşlara

208 Mesaj
17 Aralık 2008; 21:30:16 

Vay arkadaşlar forum bayağı canlanmış hep böyle devam...

2003 1.5 dci 57.000 km beyaz symbol sedan.

4896 Mesaj
17 Aralık 2008; 21:35:42 

quote:

Orjinalden alıntı: damonbounce

gıcırtı gelen yerlere sıvı gres sıkın olsun bitsin.emniyet kemeri gıcırtısı bende yok.sadece araba 18,000kmye geldiğinde debriyaja basarken gıcırtı geliyodu. marketten aldım bitane sprey gres sıktım sesi kesti.emniyet kemerinde de işe yarar belki

nerden bulacağız onu

349 Mesaj
17 Aralık 2008; 22:03:58 

arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var!!
arabayı yeni aldım malum yazmıştım.
2007 clio.arabayı aldım getirdim dün saat 11:40 gibi parkettim kapıya.
az önce gittim çalıştırayım diye(yaklaşık 33 saattir çalıştırmadım)
ama kapıları ancak anahtarla açabilidm anahtarı taktım kontağı çevirdim ama hiç tık yok ne lambalar( göstergelerin) ne bişey... hiç bişey yok sankii dondu yada...
acemiyim de ne yapacağız lütfen yardım edin.

not: sivastayım hava soğukk.

796 Mesaj
17 Aralık 2008; 22:42:05 

quote:

Orjinalden alıntı: res80

herhalde öyledir, markası modeli imzada yazıyor diye ayrıntılı yazmıyorumda, valla arkadaşlar 130 a falan düşecekse hiç düşünmeye gerek yok herhalde. Klimayı falanda açabilirim herhalde yazları, kasmaz değilmi? Ya inanın 250 den aşağı hiç düşemedim. Aynı modelde bazı arkadaşlar 170 falan diyolar, nerde, uzun yol yaptığımda oluyor, valla arkadaşlar taktırcam herhalde 1-2 ay içinde

araba 1.4 olduğu için klima rölantide ve yokuşta benzinde de zorluyor. ben öyle bir durum da klimayı bir süre kapatıyorum sorun olmuyor.

2011 MEGANE 3 1.5 DCİ 85 HP BEYAZ EXPRESSİON + KONFOR PAKETİ Fujifilm Finepıx s1500 10 mp

796 Mesaj
17 Aralık 2008; 22:46:29 

quote:

Orjinalden alıntı: hilter

ama kapıları ancak anahtarla açabilidm anahtarı taktım kontağı çevirdim ama hiç tık yok ne lambalar( göstergelerin) ne bişey... hiç bişey yok sankii dondu yada...

forumun sayfalarında bu konu ile ilgili yazılar görmüştüm incele istersen. belki yardımı olur immobilizer ile ilgili olabilir diye düşünüyorum

2011 MEGANE 3 1.5 DCİ 85 HP BEYAZ EXPRESSİON + KONFOR PAKETİ Fujifilm Finepıx s1500 10 mp

1700 Mesaj
17 Aralık 2008; 23:35:21 

quote:

Bence sorunun kaynağı ya immobilzer ya da aküdür.

Immobilizer ise, aracın devamlı kullanılan "Ana(Master)" anahtarı ile aracı çalıştırmayı deneyin. Anahtarı yuvasına takın, 5 sn bekleyin, "Service" ışığının sönmesini bekledikten sonra marş verin. Yedek anahtar uzun süre kullanılmadığı taktirde, aracın elektronik donanımı tarafından tanınmayabiliyor.

Akü ise, kesinlikle "Vurdurma" (Aracın ittirilerek çalıştırılması) diye tabir edilen yöntemle aracınızı çalıştrımaya kalkmayınız. Aksi taktirde, triger kayışı "atlama" yapabilir. En iyisi akü takviyesi alıp, marş vermektir. Eğer aracın hiçbir elektrikli donanımı çalışmıyorsa veya zayıfsa (Örneğin iç aydınlatma ışığı, radyo vs.) sorun akü kaynaklı olabilir.

Marş verirken araç boşta olsa bile, debriyaja devamlı sonuna kadar basmayı unutmayınız. Aksi taktirde, soğuk hava nedeniyle kalınlaşan şanzıman yağı marş motorunu zorlar..

Benim tahminim sorununuzun akü kaynaklı olduğu yönünde..

2003 Clio Symbol 1.4 16V 98 Hp Gümüş Gri Stil+Güvenlik Paketi

349 Mesaj
17 Aralık 2008; 23:50:33 

şimdi köyde ikamet ediyorum da
acaba akü takviyesi mi almalıyım yoksa aküyü şarj edebilecek bi imnkaım varsa onu mu denemeliyimmm.
öncelikle sizce hangisi olmalı??

4896 Mesaj
18 Aralık 2008; 8:49:48 

quote:

acaba akü takviyesi mi almalıyım yoksa aküyü şarj edebilecek bi imnkaım varsa onu mu denemeliyimmm.

akü takviyesi al bence yüksek ampere dayanıklı kablodan yapıyorlar geçen zeki komşum 4 tane kabloyu bağlamış ya olmaz dedim yok olur dedi kaynak attı durdu en son o bi bobin war ondan duman çıkınca bıraktı

1700 Mesaj
18 Aralık 2008; 10:09:54 

quote:

Bence öncelikle sorunun kaynağının akü olduğundan emin olmalısınız. Eğer akü zayıfsa veya bitmişse, iç ışıklar ya çok zayıf yanar ya da hiç yanmaz.

Buna kanaat getirmişseniz, akü takviyesi yeterli olur diye düşünüyorum. Takviye yaparken, standartlara uygun takviye kablosu kullanmak önemli. Aksi taktirde, yangın riski ile karşılaşabilirsiniz.

192 Mesaj
18 Aralık 2008; 11:37:13 

araç sen alana kadar kaç gün çalışmadan kaldı belli değil bu sebeple akün zayıf olabilir aldığında yukarda denildiği gibi önce en basitinden başla aküye takviye yap ımmıbılızerla ilgili problemlerde motor marş motoru tarafından döner ama çalışmaz ateşleme yapmaz dolayısıyla senın sorunun ışıkların yanmaması v.b. sebeplerden dolayı (çunkü bizim ışıklar kontak anahtarı yokkende yanıyo)aküden ibaret gibi gözüküyo bi takviye yap olmadı vurdue gitsin bi kereden bişey olmaz

349 Mesaj
18 Aralık 2008; 11:38:21 

o[font="Verdana"]zzzy222 ve turbox arkadaşlarım çok teşekkür ederim yardımınız için. ustayı aradım sanırım aküdedir sorunununz gelip çalıoştırırız dedi. ama çalıştırdı diyelim sonra da olmayacak mı bu sorunn.
aküyü yeni,lemek gerekirse fiyatı ne kadardır bilen var mı yada değişen diyelimmm

192 Mesaj
18 Aralık 2008; 11:50:25 

bize tşk yok ama neyse geç kaldık herhal akü fiyatlarını burdan öğrenebilirsin aracındakini koduna uygun olanını
yaklaşık fiyatlar bunlardır
http://www.sirinleraku.com/?mutlu-aku-fiyatlari,37

1700 Mesaj
18 Aralık 2008; 14:58:47 

quote:

o[font="Verdana"]zzzy222 ve turbox arkadaşlarım çok teşekkür ederim yardımınız için. ustayı aradım sanırım aküdedir sorunununz gelip çalıoştırırız dedi. ama çalıştırdı diyelim sonra da olmayacak mı bu sorunn.
aküyü yeni,lemek gerekirse fiyatı ne kadardır bilen var mı yada değişen diyelimmm

Tahminen 120-140 YTL arasında kalitesi bilinen, yüksek performanslı bir akü alabilirsiniz. Ancak, aracınız 2007 modeldi galiba.. Garantisi devam ediyor mu? Başka bir deyişle, aracın trafiğe çıkışından bu yana 2 seneyi aşkın bir süre geçmiş mi? Geçmediyse, akünün garanti kapsamında onarımının yapılması, bu da mümkün olmuyorsa, değiştirilmesi lazım.. Kontrol ettikten sonra, ustaya başvurun derim..

349 Mesaj
18 Aralık 2008; 15:06:34 

DE_MOLAY kardeş sana da çok teşekkür ederim. tam ben yazarken mesajınızı yollamışsınız ben de yazdıktan sonra farkettim.
turbox hocam sanırım iki yılı geçmiş
25,5 ay olmuş trafiğe çıkalı ruhsata göre.
peki bu akünün ömrü kaç yılki servisi aradım akü boşalmasıdır ömrü bitmemiştir dediler de
ayrıca tekrar çok teşekkürlerr yardım eden herkese

349 Mesaj
18 Aralık 2008; 15:16:15 

aküyü söküp ustaya götürmemin bi mahsuru olur mu acaba?
malum adam geliyim çalıştırırız dedi ama 40 ytl istedi.
ben ona götürsem kontrol edip şarj etse alıp getirsem olur muuu??

1700 Mesaj
18 Aralık 2008; 15:42:01 

quote:

aküyü söküp ustaya götürmemin bi mahsuru olur mu acaba?
malum adam geliyim çalıştırırız dedi ama 40 ytl istedi.
ben ona götürsem kontrol edip şarj etse alıp getirsem olur muuu??

Akünün ömrü bence de bitmemiştir. Ustanın 40 YTL istemesi çok abartılı bir rakam. Benim imzamda görülen aracımın yazın aküsü bitmiş, ittirerek çalıştırmak istemediğim için "Renault Yardım" ı çağırmıştım. "Renault Yardım", getirdiği yedek aküden takviye alarak aracımı çalıştırdı. Servis eve 13 Km uzaktaydı, arıza giderilmesi dahil 13 YTL para ödedim.

Aküyü kendiniz sökmeniz -pratiğiniz yoksa- 1 günü alabilir, zira yukarıda açıkladığım olay başıma geldiğinde ben de sizin gibi düşünerek sökmeyi denedim, ancak başaramadım. Bu nedenle servis çağırdım.

Önerim, akü takviye kablosu tedarik edin/birisinden ödünç alın ve faal durumdaki bir aracın aküsünden takviye alarak aracınızı çalıştırın. Çalıştıktan sonra, yaklaşık 30 dakika uzun yol sabit hız kullanın. Şarjı yerine gelecektir. Sürüş esnasında gereksiz elektrikli ekipman kullanımından kaçının..

Takviye kablosu tedarik etme/ödünç alma imkanınız yoksa "Renault Yardım" ı çağırabilirsiniz. Her bir Km'ye 1 YTL ücret alıyorlar..

349 Mesaj
18 Aralık 2008; 15:56:08 

bugün de terslik olacak ya kimi arasam evinde değil aracı olanlardan.
bizde küçük bi böydeyiz zatenn.
akşam tekrar arayacağım bakalım akü takviye kablosu olan vardır inş.
insan bi de acemi ounca stres yapıyor hanii

4896 Mesaj
18 Aralık 2008; 16:29:03 

akü 120 civarlarında wallahi marka olarakta soruyorsan makina mühendisi war iş yerinde sormak lazım aklıma gelirse arabada sorayım acaip ucuza alıyorlar geçen bi tamirciye sordum en iyi akü hangisi diye best dedi nerden wardın bu kanıya dedim adi best dedi ne alaka dedim best ingilizce dedi türkçesi iyi e biliyoruzda ben o an şok geçiriyordum ulen tamirciye bak adamdan nasıl bir espiri çıktı felan gülmekle gülmemek arasında kaldım benimde değişmesi gerek sanırım 5 yılı geçmiş 5.5 yıl olmuş değişmemiş ama sorun yok

192 Mesaj
18 Aralık 2008; 19:53:28 

quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

akü 120 civarlarında wallahi marka olarakta soruyorsan makina mühendisi war iş yerinde sormak lazım aklıma gelirse arabada sorayım acaip ucuza alıyorlar geçen bi tamirciye sordum en iyi akü hangisi diye best dedi nerden wardın bu kanıya dedim adi best dedi ne alaka dedim best ingilizce dedi türkçesi iyi e biliyoruzda ben o an şok geçiriyordum ulen tamirciye bak adamdan nasıl bir espiri çıktı felan gülmekle gülmemek arasında kaldım benimde değişmesi gerek sanırım 5 yılı geçmiş 5.5 yıl olmuş değişmemiş ama sorun yok

208 Mesaj
18 Aralık 2008; 21:04:18 

Arkadaşlar aracımın ruhsat fotokopisini kaybettim.Birinin eline geçse bi sorun olmaz değilmi?

2003 1.5 dci 57.000 km beyaz symbol sedan.

2279 Mesaj
18 Aralık 2008; 21:11:46 

noter onaylı değilse bişi olmaz.yani aslının aynı ayağı..
@ozzzy222 sprey gres marketlerde var.carrefour real kipa vs vs.baya işe yarıyor.6-10 ytl arası değiyor fiyatları.herkese tavsie ederim incebiçıtır.kapı kilitlerine menteşelerine hareketli olan heryerde kullanılabiliyor.temizleme ve yağlama özelliği olan bişey.SonaX,AreXons.WürtH gibi markalar var.onların ürünlerini tercih ederbilersin

0

Ekteki dosya (1)

2279 Mesaj
18 Aralık 2008; 21:14:50 

Renault Cardvisit kartı ile totalden benzin alan varmı?kampanya varmış 2009ağustosa kadar.biriken puanlarla benzin alınabiliyomuş

2404 Mesaj
18 Aralık 2008; 21:25:05 

hilter arabada elektrikli bi aksamı açık unutmuşsundur oda zamanla aküyü bitirmiştir bizim arabalarda mutlu akü var köyde oturuyosan traktör bul çektir veya traktörün aküsünden takviye al takviye yapacak akü senin aküyle aynı Ah olsun mesela 60 Ah ise yine 60 Ah yada daha büyüğü olsun yoksa takviye bişeye yaramaz.Köyde ototeyp adaptörü yada benzeri bir adaptör bulursan bağla aküye 12 saatte şarj eder.Kendim bu yöntemi çok kullandım.Ayrıca ELEKTRİK TEKNİSYENİyim.Birde şöyle bir yöntem var.Traktör bulabilirsen traktör çalışırken aküsünü söküp senin arabanın aküsünü tak.Yarım saatte rolantide çalışsın yine şarj olur ki benimde traktörüm var bazaen bu yöntem işeme yarıyo.Saygılarımla

CLİO SYMBOL 1.4 8V 2006 51.000km
Yakıt rekorum 6.15lt lpg/100 km (Maşaallah)
ATİKER SAFE FAST LPG'li

349 Mesaj
19 Aralık 2008; 9:24:33 

s.a hayırlı cumalar herkese. sabah erkenden kalkıp aküyü söktüm biraz uğraştırdı ama başardım.
minübüse verdim yolladım ustaya. şarj edip kaçak var mı bakacağım dedi. bakalım bişeyi olmaz inş. sanırım yarın akşama doğru getirtirim .

796 Mesaj
19 Aralık 2008; 11:58:27 

hayırlı cumalar Hilter geçmiş olsun inşallah akün tamir edilir. herkeze kazasız ve sorunsuz sürüşler diliyorum

4896 Mesaj
19 Aralık 2008; 13:53:38 

quote:

Orjinalden alıntı: damonbounce
@ozzzy222 sprey gres marketlerde var.carrefour real kipa vs vs.baya işe yarıyor.6-10 ytl arası değiyor fiyatları.herkese tavsie ederim incebiçıtır.kapı kilitlerine menteşelerine hareketli olan heryerde kullanılabiliyor.temizleme ve yağlama özelliği olan bişey.SonaX,AreXons.WürtH gibi markalar var.onların ürünlerini tercih ederbilersin

bundan gördüm o gün benim kapının gergiye sıkmıştı usta açınca tak tak ses gelio bazen gösterdim yenisine 38 lira dediler işçili kfelan 50-60 ı bulur deyince kapı kopana kadar dursun dedim zati kriz war teşekkürler denk gelirse bi tane alayım

43 Mesaj
19 Aralık 2008; 16:03:51 

arrkadaşlar merhaba

43 Mesaj
19 Aralık 2008; 16:06:33 

1.4 8v 2008 extrem modeli sahibiyim. gösergelerde sıfırlanan bir sayaç var. o bende gözükmüyor. zadece kendi km gözüyüor. bu normal midir. birde bu modellerde yol bilgisayarı var mı yardımcı olursanız sevinirim kalın sağlıcakla

796 Mesaj
19 Aralık 2008; 19:32:42 

ft251 aramıza hoşgeldin
quote:

Orjinalden alıntı: ft251

arrkadaşlar merhaba

2279 Mesaj
19 Aralık 2008; 21:33:35 

quote:

1.4 8v 2008 extrem modeli sahibiyim. gösergelerde sıfırlanan bir sayaç var. o bende gözükmüyor. zadece kendi km gözüyüor. bu normal midir. birde bu modellerde yol bilgisayarı var mı yardımcı olursanız sevinirim kalın sağlıcakla

silecek kolunun ucunda düğme var ona bas seçenekler çıkıyor..anlık tüketim,ortalama tüketim.ne zaman benzinin biteceği vsvs
------------
Renault Otomobiller Yaratır

43 Mesaj
19 Aralık 2008; 21:52:12 

sağol yardımın için gördüm hepsini.

1700 Mesaj
19 Aralık 2008; 22:55:55 

quote:

arrkadaşlar merhaba

Foruma hoşgeldiniz. Değerli katkılarınızı bekliyoruz.

796 Mesaj
20 Aralık 2008; 12:03:13 

arkadaşlar hepinize güzel bir hafta sonu diliyorum. kaskoyu birlik ( altın kasko) sigortadan yptırmaya karar verdim pazartesi evrakları götürüp ilk taksiti yatıracağım

1700 Mesaj
21 Aralık 2008; 11:24:49 

quote:

Orjinalden alıntı: akustik1979

arkadaşlar hepinize güzel bir hafta sonu diliyorum. kaskoyu birlik ( altın kasko) sigortadan yptırmaya karar verdim pazartesi evrakları götürüp ilk taksiti yatıracağım

Full kasko mu? Bir de, ne kadara mal oldu?

349 Mesaj
21 Aralık 2008; 12:11:47 

ben de yaptırdım kaskoo ama full mu değil mi nasıl biliyoruz kii?? 740 ytl ye yaptırdık. kredi kartına 8 taksit yaptılar bu arada sanırım akü işini merak ettiniz yoolladım ama birde getirte bilsemm ahhh.. belki bu gün gelir diye ümit ediyorumm

349 Mesaj
21 Aralık 2008; 12:14:46 

inş. sorunumuz akü boşalmasıdır yoksa başka bi problemse işim zor zorlar buzladı malum sivas burası bide aracı yeni aldığımız dan elimizi avucumuzu ona verdik 5 parasız kaldık zatenn..

2279 Mesaj
21 Aralık 2008; 13:39:31 

@hilter, sivasın iklim şartlarını bilmiyorum ama aküler soğuk havayı pek sevmezler..hele bir de akü 'eski' denebilecek haldeyse hiç çekilmez.en basitinden garajın varsa akünün boyutlarının 3te1i kadar akü şarj cihazları var. ben hiç kullanmadım gerçi ama işe yarayabilir.. bizim eski renodada kışın çalışmama problemi olurdu.en sonunda şarj dinamosunu yeni aldım(bosch).ondan sonra bir daha çalışmama olayı olmadı.bir de aküyü 105 amperlikten almıştım.araba dizel reno9du gerçi..ön ısıtma bujileri çok enerji çekiyrdu..bizim cliolarda nasıl olur daha büyük amperli akü takmak servise sormak lazım.bir zararı yoksa yüksek amperli akü takmak daha iyi olabilir.benim symbolün örjinal aküsü 47A.aküyü değiştireceğim zaman en az 70A bi akü almayı düşünüyorum

4463 Mesaj
21 Aralık 2008; 15:40:50 

bu sağ kapıyı sokup atıcam valla tıkır tıkır hiç susmuyo

2013 Renault Megane 1.6 16v 110 HP iCON

478 Mesaj
21 Aralık 2008; 16:15:59 

sen sağ kapıyı söküp atarsan sesten kurtulursun. ya ben tavandan gelen sese ne yapayım. bu arada benzer problemleri yaşayan nasıl çözüm bulduklarını da yazarlarsa faydalı olacak.
tavandaki ses her zaman değil de zaman zaman geliyor. yaklaşık iki aydır sol arka amörtisörden de ses geliyor. patlak değil amam neden ses yapıyor anlayamadım hala.

quote:

Orjinalden alıntı: Sessiz@Saglıkcı

2000 RNA 1.4 8v 75 BG lapis mavi

4463 Mesaj
21 Aralık 2008; 17:28:34 

quote:

Orjinalden alıntı: akmanhoca

sen sağ kapıyı söküp atarsan sesten kurtulursun. ya ben tavandan gelen sese ne yapayım. bu arada benzer problemleri yaşayan nasıl çözüm bulduklarını da yazarlarsa faydalı olacak.
tavandaki ses her zaman değil de zaman zaman geliyor. yaklaşık iki aydır sol arka amörtisörden de ses geliyor. patlak değil amam neden ses yapıyor anlayamadım hala.

sorma hocam yanı neden kaynaklandıgını anlayamıyorum.. amatsorlerdende gacur gucur dıyemı ses gelıyor?

2013 Renault Megane 1.6 16v 110 HP iCON

796 Mesaj
21 Aralık 2008; 18:21:29 

quote:

Orjinalden alıntı: turbox

Full kasko mu? Bir de, ne kadara mal oldu?
full kasko,araç lpg li olduğu için 723 ytl ye 8 taksit yapacaklar. benzinli olsa 627 ytl ye düşer dediler

478 Mesaj
21 Aralık 2008; 21:07:23 

garç garç diye ses geliyor. özellikle kasislere girdiğimde. malum yolların hali. asfalt ama adı asfalt.

2000 RNA 1.4 8v 75 BG lapis mavi

4896 Mesaj
21 Aralık 2008; 21:15:37 

quote:

ne oldu kapının son durumu nedir

349 Mesaj
21 Aralık 2008; 21:42:22 

akümü getirtebildim sonunda takar takmaz bi de baktım ki bizim kız (2 yaşında da) ne kadar elektrikle çalışan şey varsa açmış meğer aküde boşalmış. sonun da rahatladım ama bu defa da sanırım cd çalar code istiyor ne yapacağız nerden bulacağız kullanma klavuzu da yok ki bakalım ayrıntısına..

1700 Mesaj
22 Aralık 2008; 6:52:40 

quote:

akümü getirtebildim sonunda takar takmaz bi de baktım ki bizim kız (2 yaşında da) ne kadar elektrikle çalışan şey varsa açmış meğer aküde boşalmış. sonun da rahatladım ama bu defa da sanırım cd çalar code istiyor ne yapacağız nerden bulacağız kullanma klavuzu da yok ki bakalım ayrıntısına..

Hadi geçmiş olsun..

1700 Mesaj
22 Aralık 2008; 6:58:47 

quote:

Orjinalden alıntı: akustik1979

full kasko,araç lpg li olduğu için 723 ytl ye 8 taksit yapacaklar. benzinli olsa 627 ytl ye düşer dediler

LPG'li araçların kaskolarının daha pahalıya yapıldığını bilmiyordum.

Benzinli ile LPG'li araç arasında neredeyse 100 YTL fark varmış

Mazotlu araçlarda durum ne acaba?

Bir de, tarfik sigortasında da LPG'li olduğıu zaman daha pahalı mı oluyor?

Bilen arkadaşların paylaşımlarını bekliyoruz..

1700 Mesaj
22 Aralık 2008; 7:03:29 

quote:

cd çalar code istiyor ne yapacağız nerden bulacağız kullanma klavuzu da yok ki bakalım ayrıntısına..

CD kodu, kullanma klavuzunda değil, servis kitapçığında bulunur.

Aracın servis kitapçığı yok mu? İçerisinde kodun yazılı olması lazım.

1700 Mesaj
22 Aralık 2008; 7:11:17 

quote:

Sağ kapının neresinden ve nasıl bir ses geliyor?

Muhtemel sebepler:

* Kapı yağsız kalmıştır.

* Sağ kapı yerine oturmuyordur.

* Kapıyı kasaya tutturan vida/somunlarda gevşeme vardır.

* Sağ cam kapatıldığında tam yerine oturmuyordur.

* Sağ merkezi kiliti kapıya tutturan vida/somunlarda gevşeme vardır.

* Sağ cam otomatiğini kapıya tutturan vida/somunlarda gevşeme vardır.

* İlk aklıma gelenler bunlar..

Hiç kontrol ettirdiniz mi?

Kontol ettirdikten ve varsa düzeltici işlem yapıldıktan sonra hala sorun devam ediyorsa, mevcut hali ile binin gitsin..

Symbol'ler daha önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi, "Harcıalem" otomobiller..

1700 Mesaj
22 Aralık 2008; 7:23:12 

Hepinize iyi haftalar arkadaşlar..

NOT:

Yaklaşık her pazartesi bu notu brkcad34 yazıyordu. İşe gitmeden önce bu kez de ben yazayım istedim. Forumdaki arkadaşlara selamlar..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Aralık 2008; 8:35:52 

quote:

Orjinalden alıntı: turbox

Hepinize iyi haftalar arkadaşlar..

NOT:

Yaklaşık her pazartesi bu notu brkcad34 yazıyordu. İşe gitmeden önce bu kez de ben yazayım istedim. Forumdaki arkadaşlara selamlar..

Bu gün işe gelirken geçtiğim yerde pazar vardı ve bir el arabasının yükü devrilmiş ve yol tıkanmıştı. Bende geç geldim o yüzden biraz. Sağolasın turbox arkadaşım.
Hepinize iyi haftalar arkadaşlar.

349 Mesaj
22 Aralık 2008; 11:10:03 

valla turbox hocam servis kitapçığı derken neyi kasdediyorsunuz bilmiyorum. aracı vatandaş takasla citroene vermiş ben citroenden aldım. ne 2. anahtar verdiler ne kullanma klavuzu nede servis kitapçığı. acaba renault servisini arayıp sorsam söylerler mi kodu bilmiyorum ki?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Aralık 2008; 11:20:07 

Arkadaşlar, antifriz kontrolünüzü yapınız. Öğlen dışarı çıkıp Renault Dakik'e gidip baktıracam. Gerçi bakınca normal gözüküyor ama onlar bir derece sokup ölçüyor. İstanbul soğuk bu hafta ve karlı olabilirmiş hava bu hafta ortasında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 22 Aralık 2008; 11:18:37 >

2404 Mesaj
22 Aralık 2008; 11:29:28 

s.a. herkes iyi haftalar akmanhoca amortisör takozları yapar bahsettiğin sesi çok pahalı değiller sanırım 10 lira falan bi öndüzenciye göster bi test sürüşü yapın
hilter servisten aracın şase numarasını vererek cd kodunu alabilirsin
Sessiz@Saglıkcı dostum kapı menteşe pimlerinden kaynaklanıyo olabilir ses yapar çok fazla para tutmaz Allah korusun kareket halindeyken kapı bi düşse bir sürü masraf
antifiriz eklemiştim yazın soğyutma suyunu komple boşaltıp marketten doğal kaynak suyu ile yeniden doldurcam çeşmeden sakın su doldurmayın balçık gibi suyun rengi değişiyor

CLİO SYMBOL 1.4 8V 2006 51.000km
Yakıt rekorum 6.15lt lpg/100 km (Maşaallah)
ATİKER SAFE FAST LPG'li

349 Mesaj
22 Aralık 2008; 11:47:31