- x
CLİO SYMBOL GRUBU
23380 Cevap1211657 Görüntüleme52 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     261 [263] 265 266 267 268 269 270      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

8 Mesaj
1 Ağustos 2011; 19:42:54 

quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

hocam senin anlattıgın sorun ile karsılastım sayılır, benim aracım lpgsiz. bende rolantinde yapmıyordu fakat 2700-2800 devirlerde sabit durdugunda cırrr diye ses geliyordu, özellikle sabahları, motor ısındıgında cok az geliyordu fakat ustanın duyabilecegi bir yükses sesle gelmiyordu , 2,3 kere servise gittim usta halen kabullenmedi duymadı,işten izin aldım sabah cıktım yola servise gittim, aracı tam 6 saat serviste bekledim motor soguması icin cıktık yola test ediyoruz bül bül gibi ötmeye basladı, ustada kestiremedi o sesin nerden geldiğini motor bölümünden geldiği belliydi, fakat yeri belli degildi..

ben daha önceleri bu sesi duymaya basladıgımda egzostan geliyormuş gibi geliyordu halbuki motordan geliyormuş.. aynı sekilde bir arkadasımın aracındada ses geliyordu yeni symbol formunda yazmıştı az com yardımcı olmuştım...

o arakasın problemi şu sekilde giderilmiş aynen yazdıgını kopyalıyorum..
Problem sac borusundaymış, arabanın en ön kısmında ön tekerlerin ortasında altta ince bir sac tabakası varmış,(karter korumai motor koruma) hatta onun koruyucu bir çepheri de var önce onları söktüler saca ulaşmak için ve sonuçta vidaları gevşemiş... ve sorun giderilmiş...

benim sorunumuda katalizörün oldugu vidaları sıkılastırdılar fakat bir kaç işlemde yapmışlardı bunun dısında.....

şimdilik benim aktaracaklarım bu kadar...

evet leon_312 hocam bül bül gibi ötme tabiri cuk oturmuş sanırım aynı sorun bilgiler için teşekkürler müsait olduğum en kısa sürede bahsettiğin parçalara baktırıp sonucu paylaşırım bilgiler için çok teşekkürler

Symbol 1.4 Expression 75 bg - 2010 - Bulut Gri - BRC MY11 LPG

2473 Mesaj
1 Ağustos 2011; 19:54:00 

quote:

yok abi nerdeee : ) sedan düsünüyorum.. hb kasanın tasarımını begenmiyorum tosba gibi birsey benim gözümde : )

yeni kasaları 2012 acakta gelcekmiş, normalinde bu agustostaymış, debrem ve tusunamiden dolayı ertelenmiş.. zaten yeni cıkacak olan civic modelini begenmediğim gibi. eger türkiyeye öyle gelecekse. genelde türkiyedeki ile abd nin tasarımı azda olsa farklı oluyor..

arka tasarımı neyse bizim arabalara ve mercedes c serisine benziyor, öndende kia ceratoya.. özellikle ön tasarımı hic hosuma gitmedi... ic konsol zaten facia, eski kasa daha hosuma gidiyor, gidiytordu zaten yeni kasayı görünce dahada hosuma gitmeye basladı civic..

Neden hocam aslında HB lerin çok enteresan bir dizaynı var benim hoşuma gitmiyorda değil hani,aslında sana jetta,passat ve avensis öneririm özellikle yeni jetta tam senin düşündüğün bir araç gibi geliyor bana.

...

6053 Mesaj
1 Ağustos 2011; 21:21:12 

quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

Neden hocam aslında HB lerin çok enteresan bir dizaynı var benim hoşuma gitmiyorda değil hani,aslında sana jetta,passat ve avensis öneririm özellikle yeni jetta tam senin düşündüğün bir araç gibi geliyor bana.

ewet abi degişik tarzı olan bir araba ama o kadar degişik arabayı benim bünye kaldırmaz : )
ewet dediklerin benim tarzımda olan arabalar fakat hepsini kendimce eledim.. totıtanın nerdeyse tüm arabaların arka stopları modifiyeli gibi durdugundan pek hoşnuk duymuyorum... vw markasına gelincede bayisine hic ugramadım ama daha önce sizlere söylemiştim yeni jetta türkiyey gelmeden düsünüyorum kullanıcı yorumları olumlu fakat doguş oto yüzünden arabalarına bakamıyorum. jetta herseyi ile tarzıma uygun araba ama iç kalitesini cok düsürmüş dediklerine göre eski kasadanda düsük kalitesi varmış iç dizaynının bu yüzden hakketmeyen araba icin okadar para vermeyi istemiyorum...
1.2 zaten almam ,otomatik istemediğimden 1.4 motorda eleniyor, geriye 1.6 dizel motor kalıyor full donanımı 60.000tl..

bu yüzden vw markaya soguk bakıyorum... passata gelince arka tasarımı kendimce hoş bulmuyorum...

suan icin kafamda yeni astra ile honda civic var.
astra 1.4 140 bg cosmo donanım manuel vites icin 50.000tl, civic 1.6 125 bg premium manuel vites icin 41.000tl fiyat aldım.
astranın asıl fiyatı 53.400, civic asıl fiyat 44.000tl.. honda yanında hediyeler veriyor, kromajlı camcıtaları, park sensörü, kapı esik aydınlatmalı kromaj hediye ediyor.. opel karter koruma hediye etmiyor fakat onun fiyatını indirim olarak yapıyor nasıl sistemle calısıyorlarsa artık...

renaultu 2 sene önceden ve 1 sene öncedende biliyorum 1 tl bile indirim yapmıyorlar.. vijdansızlar.. zaten almamda : )
2,3 ay önce aracı bakıma bırakıp latitudeye binmiştim inan cok kaliteli gelmişti renaultun diger arabalarına bakarak, opel astraya bindim latituden eser yok, tamamen adamlar kalite üzerine konuşturmuş arabasını, inan bagajıne bile işclik ve kaliteyi koymuş.. opel beni cok şaşırtmıştı..

hondada beni tamamen hayal kırıklıgna ugrattı okadar geniş görününen babayigitt araba nın ici undugumdan kücük cıktı normal araba boyutunda. bagajı zaten fiyaskoydu inan bizim arabanın bagajı daha büyük civicten.. bagaj derin degil klit sisteminin hizasında dümdüzdü yani alcaktı bagajı..

astrada beni cok sasırttı ic mekanının genişliği resmen agzını acık bıraktırıyor, hele arka koltuk baş mesafesine hayran kaldım hiç bir arabada bu kadar kafa mesesi uzak degildi..

astraya her türlü olumlu bakıyorum ama kronik sorunları beni düsündürüyor, hondada sorunsuz olması beni cezbediyor. tabikide sorunsuz araba yoktur ama ufak tefekseyler her arabada oldugundan onları görmezlikten geliyorum..

bu yüzden ikilemdeyim. zaten diger sayfada mertle konusmustuk okuduysan mertte honda cok yakıyor diyince biraz durakladım...

benim her konuda cesaretim vardır fakat araba konusu olunca iş cesarete felan kalmıyor tamamen mantıklı yaklasıyor ve tedirgin davranıyorsun herseye...

mert opel almamı önerdi... sen nedersin bu ise kafkas abi...

6053 Mesaj
1 Ağustos 2011; 21:26:18 

quote:

Orijinalden alıntı: murat-45

evet leon_312 hocam bül bül gibi ötme tabiri cuk oturmuş sanırım aynı sorun bilgiler için teşekkürler müsait olduğum en kısa sürede bahsettiğin parçalara baktırıp sonucu paylaşırım bilgiler için çok teşekkürler

rica ederim hocam insallah sorunun aynısıdır ve cözülür yoksa ses olayı gercekten can sıkmaya başlıyor insanın kafasında..
tahminen aynı sesi tarif ediyoruz, cözülcegine inanıyorum insallah olumlu cevabınla bu kesinleşir...

2473 Mesaj
1 Ağustos 2011; 22:17:13 

quote:

ewet abi degişik tarzı olan bir araba ama o kadar degişik arabayı benim bünye kaldırmaz : )
ewet dediklerin benim tarzımda olan arabalar fakat hepsini kendimce eledim.. totıtanın nerdeyse tüm arabaların arka stopları modifiyeli gibi durdugundan pek hoşnuk duymuyorum... vw markasına gelincede bayisine hic ugramadım ama daha önce sizlere söylemiştim yeni jetta türkiyey gelmeden düsünüyorum kullanıcı yorumları olumlu fakat doguş oto yüzünden arabalarına bakamıyorum. jetta herseyi ile tarzıma uygun araba ama iç kalitesini cok düsürmüş dediklerine göre eski kasadanda düsük kalitesi varmış iç dizaynının bu yüzden hakketmeyen araba icin okadar para vermeyi istemiyorum...
1.2 zaten almam ,otomatik istemediğimden 1.4 motorda eleniyor, geriye 1.6 dizel motor kalıyor full donanımı 60.000tl..

bu yüzden vw markaya soguk bakıyorum... passata gelince arka tasarımı kendimce hoş bulmuyorum...

suan icin kafamda yeni astra ile honda civic var.
astra 1.4 140 bg cosmo donanım manuel vites icin 50.000tl, civic 1.6 125 bg premium manuel vites icin 41.000tl fiyat aldım.
astranın asıl fiyatı 53.400, civic asıl fiyat 44.000tl.. honda yanında hediyeler veriyor, kromajlı camcıtaları, park sensörü, kapı esik aydınlatmalı kromaj hediye ediyor.. opel karter koruma hediye etmiyor fakat onun fiyatını indirim olarak yapıyor nasıl sistemle calısıyorlarsa artık...

renaultu 2 sene önceden ve 1 sene öncedende biliyorum 1 tl bile indirim yapmıyorlar.. vijdansızlar.. zaten almamda : )
2,3 ay önce aracı bakıma bırakıp latitudeye binmiştim inan cok kaliteli gelmişti renaultun diger arabalarına bakarak, opel astraya bindim latituden eser yok, tamamen adamlar kalite üzerine konuşturmuş arabasını, inan bagajıne bile işclik ve kaliteyi koymuş.. opel beni cok şaşırtmıştı..

hondada beni tamamen hayal kırıklıgna ugrattı okadar geniş görününen babayigitt araba nın ici undugumdan kücük cıktı normal araba boyutunda. bagajı zaten fiyaskoydu inan bizim arabanın bagajı daha büyük civicten.. bagaj derin degil klit sisteminin hizasında dümdüzdü yani alcaktı bagajı..

astrada beni cok sasırttı ic mekanının genişliği resmen agzını acık bıraktırıyor, hele arka koltuk baş mesafesine hayran kaldım hiç bir arabada bu kadar kafa mesesi uzak degildi..

astraya her türlü olumlu bakıyorum ama kronik sorunları beni düsündürüyor, hondada sorunsuz olması beni cezbediyor. tabikide sorunsuz araba yoktur ama ufak tefekseyler her arabada oldugundan onları görmezlikten geliyorum..

bu yüzden ikilemdeyim. zaten diger sayfada mertle konusmustuk okuduysan mertte honda cok yakıyor diyince biraz durakladım...

benim her konuda cesaretim vardır fakat araba konusu olunca iş cesarete felan kalmıyor tamamen mantıklı yaklasıyor ve tedirgin davranıyorsun herseye...

mert opel almamı önerdi... sen nedersin bu ise kafkas abi...

Leon dostum senin için kötü birşey istemeyeceğime emin olabilrsin öncelikle onu belirtiyim
Bende fazla çaktırmıyorum ama 2-3 ay önceden beridir bir arayış içerisindeyim araç konusunda mert karipin dediği doğru alfa romeo,honda,volvo gibi daha çok sport araçlar üreten markaların araçları fazla yakıyor bu bir gerçek performans çok daha önemli onlar için benim arkadaşımda var 2010 civic sedan oda çok yaktığını söylüyor içi dediğin gibi basık biraz,bende bmw hastalığı var bilirsin ama bir araça 100 bin lira verilir mi diye düşündüm vaz geçtim bu sevdadan,sıfır araç istiyorum bende öncelikle buna karar verdim,piyasa biraz araştırma yaptım aslında yeni jetta güzel ama motor seçeneklerinden dolayı senin gibi bende direk eledim araçı senin araç konusunda arka bölgede sıkıntıların var hiç bir araçı beğenmiyorsun benim şuan ki favorilerim yeni focus,citroen c4,yeni astra ve mitsubishi lancer sport bu araçların bagajlarıda geniş içleride konforlu araçlarda birde gönlümden wv polo geçmiyorda değil ne olursa olsun bu yazdığım araçların beni yarı yolda bırakmayacağına eminim leon dostum kararsız kalmak doğal çünkü en az 7-8 sene bineceğimizi düşünerek sıfır araç alıyoruz aceleye gerek yok ve müsait zamanlarında araçları yerlerinde incelemeni tavsiye ederim her an değişik bir karar çıkabilir belli olmaz gidersin hiç aklında olmayan bir araçda alabilirsin birde dizel araç kesinlikle düşünmüyorsun değil mi ?

...

6053 Mesaj
1 Ağustos 2011; 23:09:58 

quote:

eyvallah abi yorumun çok doyurucu oldu..
dediğin gibi her arabanın arka tasarımını begenmiyorum, kendimce göz zevkime göre hepsinde tasarım olarak kusur buluyorum, göz zevkime hitap eden araba yok diyebilirim, nadir begeniyorum.

senin dediğin gibi benim düsüncem hem aile arabası olsun hemde 8,10 sene temiz rahat bine bilecek araba almak istiyorum.. benim acelem kesinlikle yok,rahat saglam kafayla düsünüyorum.. opele daha sıcak bakıyorum ,tercihim opelden yana olursa 1,2 sene beklerim diye tahmin ediyorum kronik sorunların cözülmesi icin.. hondayı secersemde direk beklemeden alırım ama ek olara yakıt beni düsündürüyor.

dizel düsünmüyorum ama düsündüğümdede dizelin önü kapalı her yol renaulta ve citröene cıkıyor : )

focus iyi hos araba ilk resmi tanıtımda facusu tercihlerimin arasına koydum fakat iyi düsününce tipo unu gibi benzetmeler olunca sogudum.. focus XL beden fiesta L beden gibi birsey oluyor... uzaktan baktıgında arabanın markası belli olcak abi... tamam focusun saglam donanımlı ve konforlu oldugunu biliyorum ama X paketlide alınmaz, ben olaya full donnaım olarak bakıyorum fakat daha öncede söylemiştim okadar para verip Xenon far olmayacaksa o arabaya para bayılmam..

sen focus hb modelini alırsın gibime geliyor... veya yeni astrada olabilir ama düsüncelerine göre focus daha agırlıklı.. diger arabalara bakma derim. bayag sportif arabalara bakıyorsun :) fakat aile arabası olcagından bu durum yanlıs olabilir,

misal şahsen ben yol giderken arabaların icindekilerine bakarım , sürücü ile araba bir birine uyum saglamalı ,yoksa düsündüğüm teksey almış altına arabayı kızıda atmış icine kostaklı kostaklı geziyor derim.

ama arabadaki ile icindeki uyum saglarsa efendi efendi kız arkadasını, eşini almış geziyor derim : )

kimiside para bende hersey yaparım icabı kendi kro icindeki süper bayan parasıyla hersey yapıyor derim..

bu yüzden arabayı giyisi olarak kabul edersek sana uygun olanını secmelisin, diye düsünüyorum...

konuyu nerden nereye getirdim ama durum bundan ibaret.
konuyu toparlarsam bende bir arabaya 100.000tl veya katlarını baglamam baglarsamda herseyim dört dörtlük olur hayatı güle oynaya sıkıntısız dertsiz gecirisem lüx arabalar binerim... neticede sokaga atıyorsun : ) ya arabanın icine yatak dösek atıp uyuyacaksın yada acam arabaya bakıp uyumayacaksın : ) ikisinden biri..

yeni kasa polodan bahsediyorsan, genç işi sokak sürtmeleri icin ideal araba, polo uzun sürülebilen arac degil. fakat orta kasa şahane yenisi,nden daha cok begeniyorum...

bayag uzun yorum oldu şimdilik bukadar : ) yaslım cümlelr kurduysam affola..

2473 Mesaj
1 Ağustos 2011; 23:32:09 

quote:

Düşünce bunlar leon hocam kırılma yok ama ben evli değilim aile arabası aramıyorum açıkcası o yüzden bu kadar rahatım fazla sportif diyorsun ama yeni astrada pek farklı değil açıkcası dediğim araçların hiç birinden sana neresi farklı geldi anlamadım,polo düşüncene katılıyorum ama.
Birde nedense benimde içim bir türlü ısınamıyor şu opele hep bir korku var içimde opele karşı senin yerinde olsam civici alırdım böyle düşünüyorsan.

...

6053 Mesaj
1 Ağustos 2011; 23:52:49 

quote:

: ) abi ben seni evli biliyorsum vala ..... bende evli degilim ama genelde ailemle cıkarım gezmelere...
ewet astra sportif tasarımına sahip fakat ön tarafı agır baslı duruyor,arka tarafı sportif. ama diger modellere nazaran opel daha agır başlı...

focus daha sportif oldugundan focusu tercih etmelisin kendine göre. fakat astra senin acından nokta atış olur diye düsünüyorum...
mitsubishi lancer sport tamamen tarz araba ama tamamen sportif ruha özgü...

mazda 3 düsünürsen mazdada görünümlü araba fakar ben mazdayı moda arabası gibi görüyorum.. mini cooper gibi ara moda oldu sonra modasını devam ettiremedi...

opel benide korkutuyor fakat biraz beklendiği sürece korkmaya hic gerek kalmayacak diye düsünüyorum... civic sorunsuz ve tercih edilen araba oldugunu söyledim fakat sende yakıt konusuna deginince biraz geri adım attıgımı söyleyebilirim..

2473 Mesaj
2 Ağustos 2011; 0:03:24 

quote:

Bende seni evli sanıyordum leon hocam : ) mazda çok nazik araba kendime yakıştıramıyorum acıkcası,alıcağım araba sakın oturaklı ama bastınmıda canavar olucak araba astra bunu verebilir mi bana sence ?

...

1071 Mesaj
2 Ağustos 2011; 0:07:15 

merhaba arkadaşlar iyi akşamlar bayadır tatile çıkmam sebebiyle foruma girniyorum kaldığım yerden itibaren forumu okudum

SAYIN LEON arkadaşım hondalrın çok yakığını sölemiştim ki öle kafkas arkadaşımız onayladı bu durumu yorumları okurken tanseltan arkadaşıma hayırlı olsun diyorum renk hakkında gerçektende leon doğru sölemişsin gece mavisi gerçektende çok yakışıyor yolda arasıra rastlıyodum bayağı hoşuma gidiyor hocam bana sorarssan civic den uzak dur derim parça pahalı+çok yakıyor+bakımlarıda pahalı citroen ne ben bir türlü ısınamadım ndense bide citroeni alıp uzun süre 5 10 yıl kullancam diyosan citroen yanlış araba hatırlatıyım benim şahsi görüşüm öle ben citroen e peugeot un çakması gözüyle bakıyourm ford diyosan fiestaya bende hastayım bide titanium versiyonuna bayılıyorum bagaj problemim olmasa bir sonraki arabam alabilirdi bir ara mynet de okumuştum sedan versiyonu gelecek diye ama traşşş belki gelir ve yol tutuşu çok iyi fokus diyossan flunceyle yarışyo hangimiz daha büyük diye benimde hoşuma gtti amaön tarafını beyenmedim şahsen bana göre değil bide yanlış okumadıysam dizel düşünmüyosun hacom bu devirde benzinliye binilirmi vallahi ben tatile eneze gittim 100 tl benzin aldım birazda vardı depodo benzin ışığı yanmamıştı giderken kilima ful açık vallahi bezini içiyo bide şimdi bugün gelirken aştım yol big. baktığıma göre 190 km daha yol yapamilirim yazıyodu enson bide yolda giderken araba 3000 devirde 100 km yapıyo motor hantlaşmışmı acaba ve bizim symbollerde test modu hakkında bir bilginiz varmı kaç lt benzin kaldığını ve yağ seviyesini gösteriyomuş ve -----h nedir test modunu biliyor iseniz

KAFKAS abi iyisindir inşallah ya bekar isen sana bi megane cc coupe alak be bide forumda okuduğuma göre şahin kullanmak zorunda kalmışsın abi kuş sersinin ne olduğunu bilirim ilk arababm 1988 şahin karşıdan 4 vites idi bi kaç yıl kullandım dsattım ozaman arabam 5 yaşında idi yani lpg yoktu bezine çalışırdım en son 160 yaptım ve çok kaba bir araba idi kapıları illa sert kaptman lazım ve motor sesi çok kaba idi en son geçenlerde ünivesitenin 1992 kartalına bindim kardeşim buna yaaaiçi çöplük gibi neye elimi neye atsam elimde kalıyo motor sesi direk içeriye şöföre sordumçok yakıyomu diye malum benzinli araba şöför yok diyo abi az yakıyo ş.içi 1tl bir kahkaha koptu arabanın içinde benim 1991 broadway 1 yaş daha eskidi ama benim arabaya binenler hayran kalıyodu benim broadway kartalın yanında sıfır araba gibi kalır okdar temizdi gelen geçen soruyo orjinal boyasımı diye değildi ama olsun çok seviyodum broadvayımı ne zamn abant yeşili bir broadway görsemeski arabamı hatılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert karip -- 2 Ağustos 2011; 0:18:27 >

2013 FİAT LİNEA ACTUAL PLUS MULTİJET 95 HP

6053 Mesaj
2 Ağustos 2011; 0:25:29 

quote:

Bende seni evli sanıyordum leon hocam : ) mazda çok nazik araba kendime yakıştıramıyorum acıkcası,alıcağım araba sakın oturaklı ama bastınmıda canavar olucak araba astra bunu verebilir mi bana sence ?

abi sen tam dizellik arabasın , performans acısından, her benzinli araba 3500 devirden den sonra performans gösterir. veya dizel 2500den sonra performas gösterir dizel düsük devirde hızlandıgı icin seni fazlasıyla tatmin eder. tabi ilk 1. vites haric.. yanlıs anlasılmasın dizeli ekonomi acısından degil performans acısından öneriyorum.. benzinli araca gelirse turbolu benzinli ile normal benzinli motor arasında 3500 devere kadar bir fark yok. turbolu arac 4000 devirde turboya girdiğinden normal benzinlilere göre daha seridir...

tabikide performans acısından dizel uygun fakat ileride sana sıkıntı yarata bilir. dizel nazik motordur bu yüzden devamlı performanslı kullanırsan elinde kalır diye düsünüyorum..

bende senin gibiyim araba oturaklı ve agır baslı alcak, yeri geldiğinde yolda kendini hissettireceksin yeri geldiğinde bu araba neden hızlı gitmiyor diye insanları şaşırtacaksın...

misal yolda ferrari ile 80-90 km hızla gitmenlemi göze daha hoş görünür, veya bir anda basıt gitmenlemi. insanlar ferrarinin hızlı gittiğini biliyorlar fakat agır baslı efendice gidince insanlar seni taktir eder.. adam bassa araba ucacak ama basmıyor demeleri var. birde symbolü düsünürsek bassan ayrı dert basmasan ayrı der. basınca insanlar arabayla bir yere tırlayacak derler, basmayıncada zaten aracın gücü bu daha ne olsun derler...

dediğim gibi bende senin gibi düsünüyorum altımda atım olsun yeri geldiğinde basayım yeri geldiğinde efendice yol alayım diyorsun...
benim kafadansın kısaca.. dizel düsünürsen opeli tercih etmeni istemem ama benzinli düsünürsen opeli tercih etmeni isterim. veya turbolu benzinli motor tercih etmeni isterim ama opelde arkada turbo yazıyor, veya diger arabalarda T ve benzeri yazılarla belli edilmiş durum , yazılı olunca ayrı bir havası oluyor bence..

2473 Mesaj
2 Ağustos 2011; 0:40:43 

quote:

abi sen tam dizellik arabasın , performans acısından, her benzinli araba 3500 devirden den sonra performans gösterir. veya dizel 2500den sonra performas gösterir dizel düsük devirde hızlandıgı icin seni fazlasıyla tatmin eder. tabi ilk 1. vites haric.. yanlıs anlasılmasın dizeli ekonomi acısından degil performans acısından öneriyorum.. benzinli araca gelirse turbolu benzinli ile normal benzinli motor arasında 3500 devere kadar bir fark yok. turbolu arac 4000 devirde turboya girdiğinden normal benzinlilere göre daha seridir...

tabikide performans acısından dizel uygun fakat ileride sana sıkıntı yarata bilir. dizel nazik motordur bu yüzden devamlı performanslı kullanırsan elinde kalır diye düsünüyorum..

bende senin gibiyim araba oturaklı ve agır baslı alcak, yeri geldiğinde yolda kendini hissettireceksin yeri geldiğinde bu araba neden hızlı gitmiyor diye insanları şaşırtacaksın...

misal yolda ferrari ile 80-90 km hızla gitmenlemi göze daha hoş görünür, veya bir anda basıt gitmenlemi. insanlar ferrarinin hızlı gittiğini biliyorlar fakat agır baslı efendice gidince insanlar seni taktir eder.. adam bassa araba ucacak ama basmıyor demeleri var. birde symbolü düsünürsek bassan ayrı dert basmasan ayrı der. basınca insanlar arabayla bir yere tırlayacak derler, basmayıncada zaten aracın gücü bu daha ne olsun derler...

dediğim gibi bende senin gibi düsünüyorum altımda atım olsun yeri geldiğinde basayım yeri geldiğinde efendice yol alayım diyorsun...
benim kafadansın kısaca.. dizel düsünürsen opeli tercih etmeni istemem ama benzinli düsünürsen opeli tercih etmeni isterim. veya turbolu benzinli motor tercih etmeni isterim ama opelde arkada turbo yazıyor, veya diger arabalarda T ve benzeri yazılarla belli edilmiş durum , yazılı olunca ayrı bir havası oluyor bence..

nazik motor bana gitmez düşüncesideyim leon hocam ama bellide olmaz tamda karar vermiş değilim açıkcası,diğer düşüncelerine katılıyorum symbolle yavaş gitsen dert hızlı gitsen ayrı dert hiç rahat hissetmiyorum içinde ben kendimi Allaha şükür iyi işimizi görüyor memnunuz ama sıktı beni acayip artık devir saati görmek istiyorum en azından ya

...

6053 Mesaj
2 Ağustos 2011; 0:48:13 

quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

abi bende citröene peugeota soguk bakıyorum, iyi arabası olsa gam yemem ama gercekten yok...
ford iyi ,saglam ve kaliteli ügretiyor kendince ama X paketsizde gercekten olmuyor. 5000tl cok fazla buluyorum. özellikleri fazlasıyla deger ama standart bicimde olsaydı cok daha iyi olurdu.. fiestanın sedanı türkiyey ugramaz, ugrasa bile tamamen satısı olmaz alan bir kaç kişi olur ama onunda aklından süpe ederim...

mantıklı düüsnüldüğünde dizelde 6 seneden sonra kendini amorti ediyor ve 6 senden sonra cebe para gecmeye baslıyor.. zaten cok km yapan birisi degilim bu yüzden bakımına boştan yere para vercem bu yüzden dizel düsünmüyorum.. düsünsem bile her yol renaulta cıkıyor...

edindiğim bilgilere göre sizinde katkı payınızvar opela daha sıcak bakar oldum, hondanın yakıt konuusndan dolayı, yakıt konusu olmasaydı %50 %50 görüyordum iki modelide..

abi 3000 devirde 100km görmesi normal, yani hantallaşma felan yok arabada.. cünkü 1.6 motorda dene 2.0 motorda dene 5. vites 3000 devir 100 km hızı gösteriri bazıları 120 130 felan diyor ama arabaları nedir ne degildir bilmem. belki 6. vites oldugundan dolayıdır.. bu konuda kafan rahat olsun...

bir arkadaşımız yazmıştı yol bilgisyarın sıfırlama tusuna uzun basarak arabayı calıstırdıgımızda test modu oluyormuş... nekadar dogru bilmem hiç denemedim...

vala benim klimada full acık 1 litre oynattı yolbilgisayarını. 100km 6,8 iken 100kmde 7,8 oldu.. 1 litre bence hic birsey bence gayet normal ve konfor iicin fazlasıyla deger benzinin litresi 4,34tl düz hesap 4 tl ile arabadaki herkes yol boyu rahat ediyor bence bu paha bicilemez. bu yüzden klima hemen hemen her arabada 1 litre oynatır klimanın yaktıgı benzinden korkmuyorum. korkarakta klima acmıyorum..

bence rahatca kullanın aracın zevkini cıkarın...

2473 Mesaj
2 Ağustos 2011; 0:49:02 

quote:

KAFKAS abi iyisindir inşallah ya bekar isen sana bi megane cc coupe alak be bide forumda okuduğuma göre şahin kullanmak zorunda kalmışsın abi kuş sersinin ne olduğunu bilirim ilk arababm 1988 şahin karşıdan 4 vites idi bi kaç yıl kullandım dsattım ozaman arabam 5 yaşında idi yani lpg yoktu bezine çalışırdım en son 160 yaptım ve çok kaba bir araba idi kapıları illa sert kaptman lazım ve motor sesi çok kaba idi en son geçenlerde ünivesitenin 1992 kartalına bindim kardeşim buna yaaaiçi çöplük gibi neye elimi neye atsam elimde kalıyo motor sesi direk içeriye şöföre sordumçok yakıyomu diye malum benzinli araba şöför yok diyo abi az yakıyo ş.içi 1tl bir kahkaha koptu arabanın içinde benim 1991 broadway 1 yaş daha eskidi ama benim arabaya binenler hayran kalıyodu benim broadway kartalın yanında sıfır araba gibi kalır okdar temizdi gelen geçen soruyo orjinal boyasımı diye değildi ama olsun çok seviyodum broadvayımı ne zamn abant yeşili bir broadway görsemeski arabamı hatılıyorum

iyim abi şükür sende iyisin inşallah evet şahin kullanmak zornda kaldım yok böyle işkence çeşidi çok yordu beni anlatamam ama 170 i gösterdim ona megan cc mi naptın abi uymaz bana ya evli değilim ama evlencem illaki bir daha sat yeni bir tane al uğraştırır beni megan III olabilir ama neden olmasın.

...

1071 Mesaj
2 Ağustos 2011; 0:54:33 

quote:

abi bende citröene peugeota soguk bakıyorum, iyi arabası olsa gam yemem ama gercekten yok...
ford iyi ,saglam ve kaliteli ügretiyor kendince ama X paketsizde gercekten olmuyor. 5000tl cok fazla buluyorum. özellikleri fazlasıyla deger ama standart bicimde olsaydı cok daha iyi olurdu.. fiestanın sedanı türkiyey ugramaz, ugrasa bile tamamen satısı olmaz alan bir kaç kişi olur ama onunda aklından süpe ederim...

mantıklı düüsnüldüğünde dizelde 6 seneden sonra kendini amorti ediyor ve 6 senden sonra cebe para gecmeye baslıyor.. zaten cok km yapan birisi degilim bu yüzden bakımına boştan yere para vercem bu yüzden dizel düsünmüyorum.. düsünsem bile her yol renaulta cıkıyor...

edindiğim bilgilere göre sizinde katkı payınızvar opela daha sıcak bakar oldum, hondanın yakıt konuusndan dolayı, yakıt konusu olmasaydı %50 %50 görüyordum iki modelide..

abi 3000 devirde 100km görmesi normal, yani hantallaşma felan yok arabada.. cünkü 1.6 motorda dene 2.0 motorda dene 5. vites 3000 devir 100 km hızı gösteriri bazıları 120 130 felan diyor ama arabaları nedir ne degildir bilmem. belki 6. vites oldugundan dolayıdır.. bu konuda kafan rahat olsun...

bir arkadaşımız yazmıştı yol bilgisyarın sıfırlama tusuna uzun basarak arabayı calıstırdıgımızda test modu oluyormuş... nekadar dogru bilmem hiç denemedim...

vala benim klimada full acık 1 litre oynattı yolbilgisayarını. 100km 6,8 iken 100kmde 7,8 oldu.. 1 litre bence hic birsey bence gayet normal ve konfor iicin fazlasıyla deger benzinin litresi 4,34tl düz hesap 4 tl ile arabadaki herkes yol boyu rahat ediyor bence bu paha bicilemez. bu yüzden klima hemen hemen her arabada 1 litre oynatır klimanın yaktıgı benzinden korkmuyorum. korkarakta klima acmıyorum..

bence rahatca kullanın aracın zevkini cıkarın...

vallahi yol bilg. bakmıyorumda benzin ibresini aşağı çekiyor bayağı hızlı giitm desem 100 km geçmedim yani sırf 2.el dizel e güvenmediğim iiçn benzinli aldım bide arabayı aldığımda benzin bu kadar pahalı değildi

6053 Mesaj
2 Ağustos 2011; 0:55:08 

quote:

nazik motor bana gitmez düşüncesideyim leon hocam ama bellide olmaz tamda karar vermiş değilim açıkcası,diğer düşüncelerine katılıyorum symbolle yavaş gitsen dert hızlı gitsen ayrı dert hiç rahat hissetmiyorum içinde ben kendimi Allaha şükür iyi işimizi görüyor memnunuz ama sıktı beni acayip artık devir saati görmek istiyorum en azından ya

abi sana turbolu motor olcak seni hiç bir motor kaldırmaz.....
focus ve astra kendince arastır diger arabalara bak sonra arabaları test etmek icin ajentalardaki arabalara bin kullan sonra son noktayı beraber koyarız... : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 2 Ağustos 2011; 0:57:00 >

1071 Mesaj
2 Ağustos 2011; 1:00:05 

quote:

focus ve astra kendince arastır diger arabalara bak sonra arabaları test etmek icin ajentalardaki arabalara bin kullan sonra son noktayı beraber koyarız... : )

hocam bu turbolu motor nedir hani renault un çıkardığı 1.4 turbo 130 bg falan ve bunungibiler yakıtları fazla mı az mı

6053 Mesaj
2 Ağustos 2011; 1:11:35 

quote:

hocam bu turbolu motor nedir hani renault un çıkardığı 1.4 turbo 130 bg falan ve bunungibiler yakıtları fazla mı az mı

abi renaultun turbolu motoru pek tutmadıgından kaldırılmıştı zaten bunuda belirtelimde okuyanlar renaultta varmıydı yokmuydu demesin..
turbolu araba cok taktırır fakat turbo devamlı devrede kalmaz bu yüzden normal benzinli gibi motor yakıtını tüketir.
4000 devirden sonra (eski arabalarda 3000) turbo devreye girer ve motora extra basınc uygulayarak performas sergilemsini saglar. tabikide dahada ayrınlısı var kısacası böyle ben böyle biliyorum zaten arastırdıgında uzun makaleler bulursun...

tüm dizel arabalarda turbo mevcut hatta sesini duymulsundur biraz inleme tarzında cok hos sesi vardır...

tabikide türbolu arabaların hepsinde turbonun ömrü vardır yaklasık 10 seneye yakın ömrü vardır. kafat yol giderken aracı zorlayarak yani turbo devereyedeyken turbo patladıgında 5000tl araca masraf acıyor. turbo 1000tl fakat motorun icine kacan parcalar diger verdiği zararlar büyük oldugundan 5000 tlye yakın masrafı var... bunuda belirteyim

2473 Mesaj
2 Ağustos 2011; 1:57:10 

quote:

bakalım hocam zaman neyi gösterir bekliyip görcez ama öncelikle herşeyin hayırlısı olsun tabii ki. ; )

...

1222 Mesaj
2 Ağustos 2011; 8:44:13 

quote:

hayırlı olsun hocam güle güle kulan..
zaten her konu acıldıgında donanımı olsun,konforu olsun,kalitesi olsun, saglamlıgı olsun fiyatıyla tamamen hakkını veren otomobil..
ilk başlardabende astra clasic 3 almaya karar vermiştim, cünkü fiyatıyla her yol astra cıkıyordu, birde yeni c4 vardı ama arka tasarımı iyi olmadıgı icin astraya karar kılmıştım. fakat olmadı : )

daha önce dediğim gibi astra 3 hakkını veren bir araba..

şimdi iki araba arasında kararsız kaldım yeni astra ve honda civic arasında gidip geliyorum. bakalım hangisi olcak :)

bildiğim kadarıyla suan icin astranın tek eksiği karter koruma yok,(motor altı koruma) bu opelin tüm arabalarında eksik olan birsey sırf senin araca özgü birsey degil...

genelde hediye olarak firmalar veriyor karter korumayı.. yanında extra olarak arac ic, dısı boya koruma, camfilmi gibi hediyeler veriyorlar..
sen sanırım birsey istememişsin..

renk olaraktan gride güzel renk, gri kullananlar araclarını degiştirdiklerinde veya tekrar arac aldıklarında gri genelde almıyorlar, bu yüzden rengin konusunda birsey diyemem ama, senin yerinde olsaydım alacım renkkoyu mavimsi bir ren var gece mavisi gibi o renk astraya cok yaskısıyor..

mesela ben yeni astrayı tercih edersem ya inci siyah yada teknik griyi tercih etcem, honda civic tercih edersem füme veya siyah tercih etcem..

seçtiğin renk bence benim zevkime göre astraya gri renk oturmamış... dediğim gibi gri renk hevesi ve cazibesi genelde insanlarda olur..

motor yeni oldugunda cekişlerde azda olsa problem yasaya bilirsin fakat alıştıgında sanada normal gelmeye baslayacaktır, ilk 1000kmlik rodaj süresini atlattıgında daha atak ve aktif olcaktır.. sırdan motor degil sonucta...

tekrar hayırlı olsun güle güle kullanman dilegiyle...

tekrar hayırlı olsun iyi kullanman dileyiyle..

saol dostum cümlemize kazasız belasız sürüsler..bende aracı alırken c4 le astra arasında kaldım ikinci el piyasasını düşünerek astrayı tercih ettim.renk konusuna gelince açık renk tercih edicektim beyaz yada gri ve ben gri olsun dedim clio bordo renkti bıktım onu yıkamaya koyu renk istemiyorum o yüzden.renk tercih meselesi tabiki.hediye olayına gelince bayi 34950 den 34250ye bıraktı aracı başka hiçbir bayi indirim yapmadı o yüzden hediye alamadık orjinal paspas ve yangın seti vardı o da hediye sayılmaz heralde.dizelinfiyatı 39800 e bıraktılar ama ben senede 8000km yol yapıyorum dizelin hakkını veremem diye almadım dizel araç iyimi kötümü yaptım bilmiyorum.ilerde satılırkende dizel araçlara iyi gözle bakmıyorlar gerçi bu araı uzun yıllar kullanmak amacıyla aldım bakalım artık ilk izlenimlerim olumlu hb olmasına rağmen bagajıda kullanışlı.bu fiyata konfor paketin dahil oması artı avantaj kullandıkça yorumlarımı yazarım

2011 astra clasıc3 hb essentia+konfor paket 1.6i 16v (115hp) gümüş gri

6053 Mesaj
2 Ağustos 2011; 11:27:40 

quote:

Orijinalden alıntı: tanseltan

saol dostum cümlemize kazasız belasız sürüsler..bende aracı alırken c4 le astra arasında kaldım ikinci el piyasasını düşünerek astrayı tercih ettim.renk konusuna gelince açık renk tercih edicektim beyaz yada gri ve ben gri olsun dedim clio bordo renkti bıktım onu yıkamaya koyu renk istemiyorum o yüzden.renk tercih meselesi tabiki.hediye olayına gelince bayi 34950 den 34250ye bıraktı aracı başka hiçbir bayi indirim yapmadı o yüzden hediye alamadık orjinal paspas ve yangın seti vardı o da hediye sayılmaz heralde.dizelinfiyatı 39800 e bıraktılar ama ben senede 8000km yol yapıyorum dizelin hakkını veremem diye almadım dizel araç iyimi kötümü yaptım bilmiyorum.ilerde satılırkende dizel araçlara iyi gözle bakmıyorlar gerçi bu araı uzun yıllar kullanmak amacıyla aldım bakalım artık ilk izlenimlerim olumlu hb olmasına rağmen bagajıda kullanışlı.bu fiyata konfor paketin dahil oması artı avantaj kullandıkça yorumlarımı yazarım

abi herseyi dogru düsünmüşsün, bir kaç yorum uste bir arkadasada dedim opelin dizeli iyi degildiye tamamen elde patlacak araba. citröenin dizelini düsünseydin eyvallaha ama opelin ki yaramaz baş agrıtır...

fiyat konusuna gelince diger bayilerin indirim yapmamalarına şaşırdım, ben yeni opel icin 3500tllik indirim yaptım diger bayilerdee ise 2000 ile 2500 indirim aldım.

renk konusuna gelince tahmin ettiğim gibi fakat gri rengi bizlere sorsaydım daha iyi olurdu ama zevk meselesine oldugundan illa bunu alcaksın diyemem.

ben platin gri kullanıcısyım, tamam aracın kirli olmasını az cok ört pas ediyor, fakat tam anlamıyla temiz göründüğü anlamına gelmez....

lakin gel görkü bu gri renk araba sahibi icin diger renklerden farksızlasıyor. tamamen nerde ne oldugunu rahatca göre biliyorsun. yani bu gri renkteki toz olayı veya kirlenmesi olayı arac sahibi daha iyi bilir ...

bu yüzden renk olayı cidden arac sahibi icin önemsizlesiyor yakında nedemek istedigimi anlarsın....
renk olayında sadece araca yakışan ve göz zevkine uyumlu rengi bula bilmende...

aracın 2. el durumunu iyi düsünmnüssüm, astranın h kasası yani senin aldıgın piyasada iyi tutundu... symbol gibi rahatca satarsın...
dizel arabaya herkes iyi bakmıyor ama dizeli iyi kullandıgın sürecede satılmama gibi bir durum söz konusu degil...

aracından memnun kalcagına inanıyorum, tabikide ufak tefek birseyleri cıkcaktır, genel anlamda memnun kalcaksın, belki yol sesinden memnun kalmaya bilirsin, symbolle kıyasladıgın icin senin acından cok iyi olsada aracın kendi segmentine göre yol sesinin iyi veya kötü oldugu ortaya cıkar :)

yinede yorumlarını bekliyorum...

6053 Mesaj
2 Ağustos 2011; 11:28:43 

quote:

bakalım hocam zaman neyi gösterir bekliyip görcez ama öncelikle herşeyin hayırlısı olsun tabii ki. ; )

yani abi hayır getirmeyecekse olmasın :)

1222 Mesaj
2 Ağustos 2011; 13:04:52 

quote:

abi herseyi dogru düsünmüşsün, bir kaç yorum uste bir arkadasada dedim opelin dizeli iyi degildiye tamamen elde patlacak araba. citröenin dizelini düsünseydin eyvallaha ama opelin ki yaramaz baş agrıtır...

fiyat konusuna gelince diger bayilerin indirim yapmamalarına şaşırdım, ben yeni opel icin 3500tllik indirim yaptım diger bayilerdee ise 2000 ile 2500 indirim aldım.

renk konusuna gelince tahmin ettiğim gibi fakat gri rengi bizlere sorsaydım daha iyi olurdu ama zevk meselesine oldugundan illa bunu alcaksın diyemem.

ben platin gri kullanıcısyım, tamam aracın kirli olmasını az cok ört pas ediyor, fakat tam anlamıyla temiz göründüğü anlamına gelmez....

lakin gel görkü bu gri renk araba sahibi icin diger renklerden farksızlasıyor. tamamen nerde ne oldugunu rahatca göre biliyorsun. yani bu gri renkteki toz olayı veya kirlenmesi olayı arac sahibi daha iyi bilir ...

bu yüzden renk olayı cidden arac sahibi icin önemsizlesiyor yakında nedemek istedigimi anlarsın....
renk olayında sadece araca yakışan ve göz zevkine uyumlu rengi bula bilmende...

aracın 2. el durumunu iyi düsünmnüssüm, astranın h kasası yani senin aldıgın piyasada iyi tutundu... symbol gibi rahatca satarsın...
dizel arabaya herkes iyi bakmıyor ama dizeli iyi kullandıgın sürecede satılmama gibi bir durum söz konusu degil...

aracından memnun kalcagına inanıyorum, tabikide ufak tefek birseyleri cıkcaktır, genel anlamda memnun kalcaksın, belki yol sesinden memnun kalmaya bilirsin, symbolle kıyasladıgın icin senin acından cok iyi olsada aracın kendi segmentine göre yol sesinin iyi veya kötü oldugu ortaya cıkar :)

yinede yorumlarını bekliyorum...

dostum fiyat konusunda yeni astrayı örnek olarak göstermişsin banada o araç için 2000tl indirim sundular.bu aracın şuan kampanya fiyatı ve istediğin yere sor indirim yapmazlar bu araç için çok cüzi rakamlar olur ben istanbulda hatrı sayılır bayilere bile sordurdum tanıdık vasıtasıyla 500tl indirim yaptılar.o yüzden aracı çok uygun fiyata aldığımı düşünüyorum ki istanbuldaki bayiler araca 1 ay sonrasına gün verdiler araç yok zaten.ben edirne keşanı aradığımda ellerinde siyah rengin olduğunu istediğim aracında ay sonuna kadar geleceğini söylediler almanyadan gelmiş gümrükte bekledi bikaçgün ayın 30unda teslim aldım aracı.

1071 Mesaj
4 Ağustos 2011; 2:20:48 

TANSELTAN yeni araban hayırlı uğulu olsun allah kaza bela vermesin

dün istanbul da bir akraba gittim giderken 180 km gidebilir diyodu yol bilg. güvenemedim 50 tl benzin aldım giderken klima açıktı falan gittim gelirken yine klima açıktı gözüm hep yol bilgisayarında 70 km falan yazıyodu benzin ışığı yancak diye ödüp kopuyo çorlu sapağında 50 tl tekrar benzin aldım bune kardeşim bir istanbul a gittim geldim 100 tl benzin bu arabanın yakıtı beni korkutmaya başladı

6053 Mesaj
4 Ağustos 2011; 2:47:58 

quote:

dün istanbul da bir akraba gittim giderken 180 km gidebilir diyodu yol bilg. güvenemedim 50 tl benzin aldım giderken klima açıktı falan gittim gelirken yine klima açıktı gözüm hep yol bilgisayarında 70 km falan yazıyodu benzin ışığı yancak diye ödüp kopuyo çorlu sapağında 50 tl tekrar benzin aldım bune kardeşim bir istanbul a gittim geldim 100 tl benzin bu arabanın yakıtı beni korkutmaya başladı

abi depoyu fullemeyince arabaya koydugun çerik bucuk benzin ile gittiğin yolu bilemezsin habire benzin alırsın.. benim dikkatimi cekti daha öncelerdende fakat yazmak bugüne kısmet oldu, full depo doldurdugunda belirli bir kmye kadar sanki depodan benzin gitmiyormuş gibi oluyor, yarımın bir diş altına inen kadar resmen benzin göstergesi asagı zor iniyor... fakat yarımın bir diş altında oldugunda aracın nasıl yaktıgını anlamayıp sanki birden asagı iniyor gibi davranıyor gösterge fakat icindeki benzini tahmin ettiğinde ve yol bilgisayarına baktıgımda aynı litreyi gösteriyor...

yani diyecegim şu ki yarın deponun altında benzin varsa aracın ne yaktıgını anlayamazsın. sanki birden düşüyor gibi oluyor fakat son R ile birlikte son 2 diş kaldıgında benzin göstergesi hiç asagı inmiyormuş gibi oluyor okadar yol gittiğin halde...

depoyu fullemedikten sonra çerik bucukla arabanın gittiğini anlayamazsın ve eger dikkatinizi cektiyse full depo doldurduktan sonra araba milimal derecede performaslanıyor. şahsen bana öyle geliyor ve araba bana bunu yansıtıyor...

abi depoyu fullediğinde benzin göstergesini takip et benim dediğim gibimi olcak vede aracın performansına dikkat et...

aracın ne yaktıgını yolbilgisayarından bilirsin, eger cok yakıyor desen hava filitresini ve bujileri degiştir....

1071 Mesaj
4 Ağustos 2011; 3:22:46 

quote:

abi depoyu fullemeyince arabaya koydugun çerik bucuk benzin ile gittiğin yolu bilemezsin habire benzin alırsın.. benim dikkatimi cekti daha öncelerdende fakat yazmak bugüne kısmet oldu, full depo doldurdugunda belirli bir kmye kadar sanki depodan benzin gitmiyormuş gibi oluyor, yarımın bir diş altına inen kadar resmen benzin göstergesi asagı zor iniyor... fakat yarımın bir diş altında oldugunda aracın nasıl yaktıgını anlamayıp sanki birden asagı iniyor gibi davranıyor gösterge fakat icindeki benzini tahmin ettiğinde ve yol bilgisayarına baktıgımda aynı litreyi gösteriyor...

yani diyecegim şu ki yarın deponun altında benzin varsa aracın ne yaktıgını anlayamazsın. sanki birden düşüyor gibi oluyor fakat son R ile birlikte son 2 diş kaldıgında benzin göstergesi hiç asagı inmiyormuş gibi oluyor okadar yol gittiğin halde...

depoyu fullemedikten sonra çerik bucukla arabanın gittiğini anlayamazsın ve eger dikkatinizi cektiyse full depo doldurduktan sonra araba milimal derecede performaslanıyor. şahsen bana öyle geliyor ve araba bana bunu yansıtıyor...

abi depoyu fullediğinde benzin göstergesini takip et benim dediğim gibimi olcak vede aracın performansına dikkat et...

aracın ne yaktıgını yolbilgisayarından bilirsin, eger cok yakıyor desen hava filitresini ve bujileri degiştir....

vallahi doğru diyosun hocam net olarak kaç km gittiğini anlayamıyosun hava fitresini 75.000 bakımda değiştirmiştim bidahaki yağ değişiminde değiştiririm mesela ayvalığa gitmiştim geçen sene depoyu fullemiştim klima galiba açmamıştım hatırlayamadım dönerken 450 km gitmişim hala blmemkaç km gidersin diyodu gittim yine 50 tl benzin almıştım yani benzin çubuğu uzun yolda giderken R'ye yaklaştımmı tısoyrum yine benzine ilave ediyorum vallahi bu benzinli araba ne böle ya gerçi yılda 12.000 13.000 km yapan adamım dizel gerekmez ama yinede bezinli araba çok zorluyo naapsam doğuştan lpg'li arabalaramı sarsam

1212 Mesaj
4 Ağustos 2011; 4:14:21 

quote:

..ilerde satılırkende dizel araçlara iyi gözle bakmıyorlar gerçi bu araı uzun yıllar kullanmak amacıyla aldım bakalım artık ilk izlenimlerim olumlu hb olmasına rağmen bagajıda kullanışlı.bu fiyata konfor paketin dahil oması artı avantaj kullandıkça yorumlarımı yazarım

Hayırlı olsun güzel araç. F/P olarak iyi bir tercih. Motoru da LPG uyumlu. Yakıtı sorun olursa düşünülebilir. Serviste Landi Renzo kiti takıyorlar.

2009 Symbol Exp. 1,4 8v-kumsal bej+BRC

1222 Mesaj
4 Ağustos 2011; 10:34:39 

mertkarip,icon33 teşekkürler arkadaşlar hepimize kazasız belasız sürüşler.aracı bugün ilk defa yıkadım kuruladım.küçük gözüküyor ama cliodan fazla yordu beni çok ayrıntı var nikelaj kaplı ızgaralar falan uğraştırdı bayağ.hepsiburada dan sünger almıştım onunla yıkadım fırça vurmayı düşünmüyorum kılcal çizikler oluşuyor.bide boya koruma sipariş verdim gelince boya koruma yapıcam.sanayide kaportacıya sordum 200tl istedi boya korumaya.25tlye sipariş verdim kendim yaparım.koltuk kılıfı baktım ama airbag var koltukların yanlarında burdakiler uymadı özel siparişte pahalı geldi beklemeye aldım şimdilik.siyah kilimler var onlardan alıp oturduğum yere sererim en azından.ilk defa sıfır araç aldım heyecan var azcık herşey birden olsun istiyoruz ama olmuyor :) saygılar..

6053 Mesaj
4 Ağustos 2011; 12:29:23 

quote:

aracı bugün ilk defa yıkadım kuruladım.küçük gözüküyor ama cliodan fazla yordu beni çok ayrıntı var nikelaj kaplı ızgaralar falan uğraştırdı bayağ.hepsiburada dan sünger almıştım onunla yıkadım fırça vurmayı düşünmüyorum kılcal çizikler oluşuyor.bide boya koruma sipariş verdim gelince boya koruma yapıcam.sanayide kaportacıya sordum 200tl istedi boya korumaya.25tlye sipariş verdim kendim yaparım.koltuk kılıfı baktım ama airbag var koltukların yanlarında burdakiler uymadı özel siparişte pahalı geldi beklemeye aldım şimdilik.siyah kilimler var onlardan alıp oturduğum yere sererim en azından.ilk defa sıfır araç aldım heyecan var azcık herşey birden olsun istiyoruz ama olmuyor :) saygılar..

abi ilk defa yıkadıgından dolayı detaylı yıkamışsındır, ilk veya milyonkezde yıkasan hiç kimse hiç kimsenin aracını detaylı bir bicimde silmez...
bu yüzden sılkılmadıgın sürece devamlı efor sarfetmek gerekiyor.... şahsen ben öyleyim ilk yıkadıgım ile şimdiki yıkadıgım arasında bir fark yok..

aracın cok kirli degilse şampuanla yıkamana gerek yok.. bir tas yardımıyla ( yogurt kabı olabilir) su dökerek ve diger elinle ovuş turarak silersen senin icin cok daha iyi olur, eger şampuanla yıkarsanda ilk önce aracı elinle tozu kiri yok et sonra şampuanla su ile sünger sür, cünkü aracın üstündeki toz kir süngere pışarak yine kılcal cizikler oluşur...

laki araba cok kirli ise benzinliin oto yıkamacısına su tuttur, evine yakın ise evinin önünde sünegrele şampuanla yıkarsın.. eger uzaksa nemli bezlerini götür orda bir güzel siler parlatırsın...

şahsen ben böyle yapıyorum.... kılcal ciziklerim yok denecek kadar az, görmek icin kendini kasman gerekir o derecede aracı bakımlı yıkarım...
her nekadar yumuşak fırçada olsa fırca kullanmanı istemem. oto yıkamacıda olsa ne sünger nede fırca ile yıkat.. cünkü o süngerler bezler ,fırcalar kaç arabanın kirini tasıyor. nekadar temiz yıkadıklarını söyleserde inanmanı istemem..

eger oto yıamacıda yıkatmak ve sildirmek istersen kendi fırcanı ve kendi bezlerini götür... bizim oto yıkamacıda cok görüyorum bu yüzden böyle birsey yaparsan kendi malzemenle git.....

boya koruma olayına gelince keşe bize sorarak hareket etseydin... şahsen kendi adıma konuşmak gerekirse kendimce bu işi profesyonelce yapıyorum..
bu yüzden ne her boya korumayı tavsiye ederim nede her boya koruma aracıma sürmem. cünkü kimyasal madde oldugu icin güneşin annında nasıl tepkime vercegini bilemiyorsun. belki aracın boyasını yumuşatır belki sertleştirir, belki aracın boyasını milimal derecede inceltir...

kafana göre boya koruma almasaydın keşe. zaten 25,30 tllik boya korumanında nekadar kaliteli olacagı mechul.. tabikide şuda var çok para vermekle iyi malda alınmıyor. arastırark alcaksın..

şimdi piyasada bir sürü boya koruma cila gibi ürünler satılıyor, bu ürünler amatör ürünler ve amatör oldugu icin 3,5 yıkamada akıp giden ürünler... ik basta memnun kalırsın yani sana o kayganlıgı ve parlaklıgı yansıtır ama her yıkamada ve güneste yok olup giden ürünler piyasadaki..

kalitelli ve kendini ispatlamış markalar yani profesyonel ürün üreten firmaların ürünleri gercek anlamda aracını korur ve boyanın diger ihtiyaclarınada yardımcı olurlar. her hafta 1 kere yıkadıgını düsünürsek 5,6 ay boya koruma aracın üstünde tutunur..

ben kendim dünyanın en 1. sınıf ürününü kullanıyorum, boyanın üstünde 5,6 ay dayanmasına ragmen ben her ay boya korumamı yaparım vede sonderecede sonsuz memnunum... kullandıgım marka meguiars, ürünün adı ise nxt 2.0

bu yüzden aracına birsey alırken yaparken paradan kacmayıp en iyi olanını almalısın....
sonax ,turtle gibi amatör markalar kendi capınca yani amatör guruplarının en iyileri fakat işin detayına inince en iyi oldukları halde aracı maf ede biliyorlar..

benim arkasım sonaxın torpido parlatıcısını aldı sözde parlatıcı, ve passatın ön kolsolunu resmen maf etti. parlaklıktan cok rengini aldı. üstündeki kaplama mat ama istediğin kadar parlatıcıda sürsen matı hic birzman parlatamasın.. fakat rengini alması onun icin resmen felaketti..

bu yüzden bana veya diger arkadaslara danısarak alırsan senin icin cok daha iyi olur....

1222 Mesaj
4 Ağustos 2011; 14:49:34 

leon dostum haklısın araca her koruyucuyu kullanmamak lazım aldık bikere napalım ama kullanmam gerekirse tedirgin etti söylediklerin :) bu ürünü aldım
http://www.hepsiburada....=20035736&SKU=OTM095536

senin dediğin markada da bu ürün var iş yaparmı acaba
http://www.hepsiburada....216&categoryId=20035736
ya da sen bana nerden bulabileceğimi yaz senin kullandığın boya koruyucuyu ben bulamadım.
bide şu ön kaputa taş vurmaları yok mu deli oluyorum boya koruyucunun onlara faydası olurmu acaba film kaplatmayı bile düşünyorum ne yapabilirim başka

6053 Mesaj
4 Ağustos 2011; 15:52:17 

tanseltan

abi dogruyu söylemek gerekirse kendi acımdan bu ürünü kullanmazdım adı sanı belli degil, alman malı diye satışa sunulmuş...

bana gösterdiğin meguiars markalı ürün cok eski bir ürünü tavsiye etmem...

sipariş ettiğin ürün geldimi bilmem ama onu iade ederim. yerine meguiarsın şampuanını alırım.. hepsi buradaki iletişim yerini arayarak ürünü şptal etdip bu ürünü siteye bilirsin.... son derecede memnun kalacagın bir ürün diger şampuanlardan gercekten farklı. zaten bunu hisedeceginine eminim. bende bu şampuanı kullanıyorum, billür gibi aracı temiz ve alımlı yapıyor...

hepsi burada .comda meguiars ürünü yoktu ve geldiğinde fiyatlar 2 katıydı fakat meguiarsın disbürütörü indirim yapaıp kendi ürünlerine dogal olarak hepsi burada. comda yaptı.. ürünlerin asıl fiyatı o degil... bu önerdiğim şampuanın asıl fiyatı 45tl idi... cila yerine bu sampuanı al paran bosuna gitmemiş olur..

http://www.hepsiburada....664&categoryId=20035761

benim kullandıgım meuiars nxt 2.0 wax ürününü kullanıyorum 500ml bana tam 1 sene yetiyor... bende senin gibi düsündüm 300,400 tl verene kadar alırım 50,70 tlye 1 sene boyunca her ay uygularım diyerekten cıktım bu yola.. vede iyikide cıkmısım.. kullandıkları topu topuna 30,40 gram koruyuu bile degil 300tl fiyat cekiyorlar.. tamam el emegine saygım var ama bu kadar faşiz bir fiyat olmaz..

ben avrupadan getirttiğim icin şurdan burdan alırsın, bulursun diyemem... ben sadece boya koruma ile sınırlı kalmadım kullandıgım boya koruyucu 500milim degildi 2 litrelik almıştım, genel temizleyici ve parlatıcı aldım, ve şampuan almıştım zmanında . tabi ozman hepsi burada sitesinde satılmıyordu. vede aldım ürünler cok pahalı oldugundan satılmazsı imkansız halde.. cok litrelik aldıgımdan. bana ucuza geldiği icin bu yolu sectim...

eger istanbuldaysan alacagın yeri söyleye bilirim birisne kullandıgım meguiars nxt 2.0 tavsiye etmiştim istanbulun bir yerinde bulmuş.. meguiars bayi varmış. oto yıkamacı ve meguiarsın her ürününü satıp vede uyguluyormuş... sanırım meguarsın subesi.. o yazılan formu bulup sana söyleye biliirm yerini..... eger bulamazsan aynı kalitede başka bir ürün tavsiye ederim...

şimdi neden ben sana bu ürünü öneriyorum ona gelelim.. senin aldıgın ürün boya koruyucu ve cila diye geciyor..
halbu ki cilada milimal derecede boyayı inceltme katkısı var. parlaklı vermesini saglıyor ama boyayıda incelmesine neden oluyor....

ben sana wax,glaze gibi ürünler önerdim yani meguiars nxt 2.0 dediğinde wac diye üstünde yazar büyükce..
wax, glaze boya koruyucuları boyayı asla inceltmezler, aksine boyanın üstünde bir katman oluşturarak boya koruyucu görevini yapar. ve icinde bulunan balmumum madesi sayesinde araca extra bir parlaklık verir. icinde bazı maddeler sayesindede kılcal cizikleri kapatma özelli var..

kapatma derken sadece üstünü kapatır her daim yok etmez ürün boyanın üstünden cıktıgında tekrar o kılcal cizikler görünmeye başlar..

merguiars veya dengi markalar zibarth, 3m,autoGlym markaları boyanın üstünde daha fazla tutunan ürünler üretir.. 3,4 yıkamada akıp giden ürünler üretmez ve bu marklar profesyonel markalardır.

eger sen meguşars markanın ürününü bulamazsan AutoGlym bu markayı önercem.. hepsi burada.comda mevcut.... ilk önce meguiarsı arstır sonra bu markanın ürününü alırsın..

kaput filmini tavsiye etmem 500,700tl verene kadar 120,130km hız yerine 90,80km hızla git hem aracın zarar görmez hemde keyifli yolculuk gecirmiş olursun... uzun yoldada önüne kamyon almazsan tamamen taş, mıcır arabana gelmez...

vede kaput filmini aratırırsan cok yazdıgım icin yazmak istemiyorum kaput filmi daha fazla zarar veriyor kaputa... tasların boyayı kavlatmasını önledin peki diger zarrlar nelcek bunuda arastır derim....

1222 Mesaj
4 Ağustos 2011; 17:15:33 

leon ilgin için saol dostum. ben şuan sonax ın şampuanını kullanıyorum.dediğin şampuandan sipariş vericem en kısa zamanda.serviste kauçuk paspas almadığıma pişman oldum arabaya göre kesiyorlardı sonra yaptırırız dedim 60tl di 3000bakımına gidince taktırıcam.dediğin marka boya korumayı bulamadım nette alıcak yer.ben tekirdağlıyım istanbulda kardeşim var sordurucam ona bulur belki

6053 Mesaj
4 Ağustos 2011; 17:58:13 

quote:

eyvallah abi nedemek elimden geldiğince iyi sekilde yönlendirmek isterim herkesi...
o ürünü şimdi bir arkadasa önerdiğim sayfaya baktım da o söyle bir adres tarfif etmiş istanbullular icin...

anadolu yakasında olup da almak isteyenler idealtepe sahilde kadıköye giderken sağ taraftaki megauiars bayisinden alabilirler.
birde istanbul floryada bayisi oldugunu duydum... iki yerede baksın derim..
fakat ürünün indirimli fiyatı 55,60 tl ama bu kadı köyden alan arkadas 77 tlye almış eski fiyatından almış.. 20 tlye yakın fazla veriyorsun bunuda belirteyim..

aldıgın ürünümü uygularsın arabana yoksa benim tavsiye ettiğim ürünümü kullanırsın bilmem ama sana ufak capta tenik bilgi verebiliirm, nasıl uygulayacagın konusunda....

paspas konusuna gelince sanıırm opellin orjinalinde olan kece paspasları veriyor. tabikide kece pas pas son derecede kullanışsız..
arabaya göre özel kesim yapıyorlarsa tabikide daha iyi fakat 3,5 fazla verip birazdaha büyük kestirmeni tavsiye ederim.. cünkü ilerde cok sıkıntı yasarsın.. ve paspas cok oluklu olsun ki suyu dısarı cıkarmasın, veya tozları... büyük paspassa cagre var ama kücük pas pasa cagre yok bu yüzden tıkırt kestirme....

özel kesim paspas demeseydim sana pas pasta öneririm . renaultun verdiği ne kavucuk nede naylondan yapılma paspastı ve kücük geliyordu. kısa sürede kavucuk pas pas arayısına girdim. ve en iyi en kaliteli paspas yapan marka pufi.. ben pufi bubble modelini aldım.%100 kavucuk ve asla koku yapmıyor... ozman 40,50 tlye almıştım... şimdi bakıyorum arada sıra 70 ile 90 tl arası fiyatı var....

sende buna dikkat et koku yapıp yapmadıgna... vede fiyatı uygun almanı tavsiye ederim servisten...

şampuanda dediğim gibi tavsiyettiğimi alırsan aradaki farkı anlayacaksın. bende ilk basta sonaxın cilalı şampuanını kullandım suyu köpürmüyordu...
sonrasında meguiarsın şampuanını kullanında gercekten sonax alarak ve nasıl büyük hata yaptıgımı anladım..

kullanmaya basladıgında söyleyeceklerini merakla bekliyorum vede boya koruma uygulaması yaptıgında yorumunu bekliyorummm..

şunuda söylemek isterim ki... hangi aracı alırsan al acık renkli arabada boya koruma yaptıgın anlasılmıyor fakat iki aynı arac yan yana geldiğinde bariz sekilde farklılık oluyor.... koyu renkli arabalarda bir kez daha kendini belli ediyor parmakla gösterilecek hale geliyor araba...
gri beyaz gibi acık renkli arabada yaptıgın uygulama belli olmuyor..

1222 Mesaj
5 Ağustos 2011; 15:06:52 

quote:

eyvallah abi nedemek elimden geldiğince iyi sekilde yönlendirmek isterim herkesi...
o ürünü şimdi bir arkadasa önerdiğim sayfaya baktım da o söyle bir adres tarfif etmiş istanbullular icin...

anadolu yakasında olup da almak isteyenler idealtepe sahilde kadıköye giderken sağ taraftaki megauiars bayisinden alabilirler.
birde istanbul floryada bayisi oldugunu duydum... iki yerede baksın derim..
fakat ürünün indirimli fiyatı 55,60 tl ama bu kadı köyden alan arkadas 77 tlye almış eski fiyatından almış.. 20 tlye yakın fazla veriyorsun bunuda belirteyim..

aldıgın ürünümü uygularsın arabana yoksa benim tavsiye ettiğim ürünümü kullanırsın bilmem ama sana ufak capta tenik bilgi verebiliirm, nasıl uygulayacagın konusunda....

paspas konusuna gelince sanıırm opellin orjinalinde olan kece paspasları veriyor. tabikide kece pas pas son derecede kullanışsız..
arabaya göre özel kesim yapıyorlarsa tabikide daha iyi fakat 3,5 fazla verip birazdaha büyük kestirmeni tavsiye ederim.. cünkü ilerde cok sıkıntı yasarsın.. ve paspas cok oluklu olsun ki suyu dısarı cıkarmasın, veya tozları... büyük paspassa cagre var ama kücük pas pasa cagre yok bu yüzden tıkırt kestirme....

özel kesim paspas demeseydim sana pas pasta öneririm . renaultun verdiği ne kavucuk nede naylondan yapılma paspastı ve kücük geliyordu. kısa sürede kavucuk pas pas arayısına girdim. ve en iyi en kaliteli paspas yapan marka pufi.. ben pufi bubble modelini aldım.%100 kavucuk ve asla koku yapmıyor... ozman 40,50 tlye almıştım... şimdi bakıyorum arada sıra 70 ile 90 tl arası fiyatı var....

sende buna dikkat et koku yapıp yapmadıgna... vede fiyatı uygun almanı tavsiye ederim servisten...

şampuanda dediğim gibi tavsiyettiğimi alırsan aradaki farkı anlayacaksın. bende ilk basta sonaxın cilalı şampuanını kullandım suyu köpürmüyordu...
sonrasında meguiarsın şampuanını kullanında gercekten sonax alarak ve nasıl büyük hata yaptıgımı anladım..

kullanmaya basladıgında söyleyeceklerini merakla bekliyorum vede boya koruma uygulaması yaptıgında yorumunu bekliyorummm..

şunuda söylemek isterim ki... hangi aracı alırsan al acık renkli arabada boya koruma yaptıgın anlasılmıyor fakat iki aynı arac yan yana geldiğinde bariz sekilde farklılık oluyor.... koyu renkli arabalarda bir kez daha kendini belli ediyor parmakla gösterilecek hale geliyor araba...
gri beyaz gibi acık renkli arabada yaptıgın uygulama belli olmuyor..

leon dostum sipariş verdiğim boya korumayı iptal ettim firmadan gelmeden ve dediğin oto şampuanının siparişini verdim iyi oldu.paspas konusunda dediğin gibi içi havuzlu olanlar daha mantıklı servistekiler nasıldı görmedim havuzlu değilse almam dışardan bakarım.bide bagajın zeminine plastik tepsi baktım opelin aksesuralarına 128tl diyor.nalburlarda var plastıik kalın malzemeler onlardan alıp kessem bagaja göre olurmu acaba sen kullanıyormusun böyle bi malzeme bagaj için.2 haftada bir bizim köye gidip su alıyorum bagajın halıflexi ıslanmasın.clioda başıma geldi ben farketmedim halıflex çekmiş suyu yada yanlardan almış stepnenin olduğu yer su doluydu şaşırdım görünce bakmasam küflenicekti.

6053 Mesaj
5 Ağustos 2011; 16:47:13 

quote:

leon dostum sipariş verdiğim boya korumayı iptal ettim firmadan gelmeden ve dediğin oto şampuanının siparişini verdim iyi oldu.paspas konusunda dediğin gibi içi havuzlu olanlar daha mantıklı servistekiler nasıldı görmedim havuzlu değilse almam dışardan bakarım.bide bagajın zeminine plastik tepsi baktım opelin aksesuralarına 128tl diyor.nalburlarda var plastıik kalın malzemeler onlardan alıp kessem bagaja göre olurmu acaba sen kullanıyormusun böyle bi malzeme bagaj için.2 haftada bir bizim köye gidip su alıyorum bagajın halıflexi ıslanmasın.clioda başıma geldi ben farketmedim halıflex çekmiş suyu yada yanlardan almış stepnenin olduğu yer su doluydu şaşırdım görünce bakmasam küflenicekti.

hocam boş yere para vermemene sevindim, şampuan almakla cok iyi etmişsin gercekten aradaki farkı görceksinn...
servisteki paspaslar olukludur yoksa kavucuk pas pasın bir anlamı kalmıyor kece paspasla karsılastırdıgımızda... yine bakmanı öneririm dışarda dediğim marka servise göre pahalı, vede diger pas paslara görede pahalı. ama kalitesi oınnumara boyutlarıda öyle...

bagaj havuzuna gelince kesinlikle almanı tavsiye ederim, çok işe yarayan birsey. dediğin gibi su dökülmesine veya diger tozlu,sulu mamullerin keceye yayılmamasını saglıyor...

servis pahalı ben servise sordugumda 350 tl fiyat cekmişlerdi bagaj havuzuna . bende kavucuk pas pas almaya gitmiştim bauhause yapı marketine. orda bagaj hauzuna denk geldim 30 muydu 40 mıydı fiyatını tam hatırlamıyorum almıştım.. tabi diger kaliteli bagaj havuzları gibi degil ama işimi fazlasıyla görüyor... özel kesim bagaj havuzu gibi degil tam kare seklinde 3 boyutu vardı ben en büyüğünü almıştım, alırkende bagaja büyük gelirdi yyordum fakat büyük gelmedi assine 1 karış kücük geldi...

kaliteli birsey alayım dersen http://www.ypsplast.com.tr/opel.html bu siteden almanı tavsiye ederim...
benim gibi işimi görsün diyorsan bauhause varsa oralarda bula bilirsin bagaj havuzunu yoksa sanayide 25,30 tlye rahatlıkla bula bilirsin...

2473 Mesaj
5 Ağustos 2011; 18:43:51 

quote:

kaliteli birsey alayım dersen http://www.ypsplast.com.tr/opel.html bu siteden almanı tavsiye ederim...
benim gibi işimi görsün diyorsan bauhause varsa oralarda bula bilirsin bagaj havuzunu yoksa sanayide 25,30 tlye rahatlıkla bula bilirsin...

Baya kullanışlı birşey gerçekten almak lazım.

...

5 Mesaj
7 Ağustos 2011; 11:57:14 

quote:

allah razı olsun dostum araç hakkında ilk izlenimlerim malzeme kalitesi olarak güzel gerçekten parasının hakkını verene bi araç.herşeyin standart oluşu beni cezbetti.motora alışamadım sanırım benim clio ile 2. viteste çıktığım yokuşu çıkamadım astrayla durdu gitmiyor.1.vitese attım gaza yüklendim zor kalktı :) motor yeni diyemi yapıyo yoksa ben gaz ayarınamı alışamadım bilmiyorum.
herkesin ramazanı hayırlı olsun...

dostum bahsettiğin aracı 2004 yılında ilk çıktığında aldım.İnan bana geçen yıla kadar servise sadece bakımları için uğradım.Geçen yıl su devir dayım pompası kaçırdığını söyleyip serviste değiştiler yani 7 yıl boyunca sorunsuz kullandım aracı Geçen hafta da ihtiyaçtan dolayı satmak zorunda kaldım.Ama dediğin gibi araç devrini almadan zorlanıyor yokuş çıkarken baya gaza köklemen gerekiyor. hayırlı olsun

6053 Mesaj
7 Ağustos 2011; 23:30:43 

beyler nette gezinirken gözüme birsey takıldı ve bakayım dedim, burclara göre araba yorumunda bulunmuşlar. benim burç harfi harfiyen uyuyor.....
ya sizin ki...

http://askmen.mynet.com...izdeki-otomobil?start=1

1071 Mesaj
8 Ağustos 2011; 1:37:58 

quote:

beyler nette gezinirken gözüme birsey takıldı ve bakayım dedim, burclara göre araba yorumunda bulunmuşlar. benim burç harfi harfiyen uyuyor.....
ya sizin ki...

http://askmen.mynet.com...izdeki-otomobil?start=1

vallahi benimde doğru çıktı 16 kasım akrep hele orda yazan son satır bana göre

1222 Mesaj
8 Ağustos 2011; 8:43:07 

bosver61, saol dostum araç gerçekten insana sağlamlık hissi veriyor performansıda gayet tatmin edici dün 100km yol yaptım 5 kişi var araçta yokuşlarda falan vites düşürmeye gerek duymadım hiç.ama gözüm yol bilgisayarında hep anlık yakıt sarfiyatına bakıyorum moralim bozuluyor :) ölçmedim ama şehir içi 50 krş yakar heralde.
leon dostum bende baktım burç yorumlarına boğa burcuyum gri ve kırmızı rengi sevdiğimizi söylüyorlar.benim clio kırmızıydı astra gri renk iyi tutmuş :)

8 Mesaj
8 Ağustos 2011; 11:04:13 

quote:

rica ederim hocam insallah sorunun aynısıdır ve cözülür yoksa ses olayı gercekten can sıkmaya başlıyor insanın kafasında..
tahminen aynı sesi tarif ediyoruz, cözülcegine inanıyorum insallah olumlu cevabınla bu kesinleşir...

Evet leon hocam nihayet aracı cumartesi günü sanayide bir ustaya götürme fırsatım oldu servise götürmedim çünkü işlem çok basitti o yüzden sanayiyi tercih ettim aracı kaldırdık tarif ettiğin gibi önce ön tekerlerin ortasındaki koruma saçını komple söktük. daha sonra eleman orta kısımdan hafifçe eksoza vurdu ve aynı sesi duyduk abi ses bu ses mi dedi evet dedim aynen daha sonra yine sökülen saç kısmın altında kalan yerden eksoz bağlantı vidalarını bir iki diş daha sıkılaştırdı ve tekrar ortadan eksoza vurdu ses kesilmişti.
Daha sonra birlikte yol testine çıktık ses mes kalmadı şu an hiçbir sıkıntı yok yani yorum tam isabet hocam teşekkürler servisin iki saatte bulamadığı sorunu toplasan 10 dakika sürmeyecek sürede hallettik sanayideki usta abi sen nereden tespit ettin sesin buradan geldiğini diye sordu ben de anlattım servis çözüm bulamadı ben de girdim nete başladım araştırmaya diye oradan buldum deyince adam şaşırdı yapma yaa iyiymiş bana da adresi ver de ben de arada bakayım dedi :)) başka arkadaşların da başına gelebilir ilk bakacakları yer burası olsun selamlar...

Symbol 1.4 Expression 75 bg - 2010 - Bulut Gri - BRC MY11 LPG

6053 Mesaj
8 Ağustos 2011; 11:36:05 

quote:

Orijinalden alıntı: murat-45

eyvallah abi yardımcı olabildiysem ,duanıda aldıysam ne mutlu bana...
dediğim gibi ses olayı insanı çileden cıkartıyor ve tamamen moral bozucu birsey kimsenin basına gelmesini istemem..

205 Mesaj
8 Ağustos 2011; 18:35:09 

Arkadaşlar 2001 model 1.4 symbol un ön cam fiyatı ne civarda acaba haberi olan varmı?

492 Mesaj
8 Ağustos 2011; 19:55:58 

tanseltan öncelikle aracın hayırlı olsun kazasız cezasız sürüşler... aracın her gördüğümde şöyle bi baktığım, model olarak çok beğendiğim bi araba.
arkadaşlar yine bir şey danışacaktım size. bir haftadır debriyaj pedalım gacırdıyor. ayrıca vites geçişeri zorlaştı. hele geri vites cartlıyo desem yeridir. pedal 1/3 gibi kısaldı sanki. basıyorum ayağım döşemeye yapışıyo hemen. tüm bunlar debriyaj baskısının bittiğini mi gösteriyor? bi fikri olan varmı?

2006 Clio Alize 1.5 dci Platin Gri
Samsung Galaxy Ace 2

1071 Mesaj
8 Ağustos 2011; 22:59:16 

quote:

Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

tanseltan öncelikle aracın hayırlı olsun kazasız cezasız sürüşler... aracın her gördüğümde şöyle bi baktığım, model olarak çok beğendiğim bi araba.
arkadaşlar yine bir şey danışacaktım size. bir haftadır debriyaj pedalım gacırdıyor. ayrıca vites geçişeri zorlaştı. hele geri vites cartlıyo desem yeridir. pedal 1/3 gibi kısaldı sanki. basıyorum ayağım döşemeye yapışıyo hemen. tüm bunlar debriyaj baskısının bittiğini mi gösteriyor? bi fikri olan varmı?

debriyaj gıcırdıyo derken hani gart gurt sesler mi geliyo sayın abdullah09nazilli arkadaşım bide depriyajaya pışıyo diyosun tutkluk hissi mi verio

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert karip -- 8 Ağustos 2011; 23:05:30 >

1071 Mesaj
8 Ağustos 2011; 23:48:52 

arkadaşlar herkese iyi akşamlar imzamdaki araca malum benzin fiyatları nedeniyle aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum aklımda brc var ama
lpgnin artı ve eksi yönlerini söliyebilirmisiniz ve
benim içiçn en önemli şey güvenlik ve haberlerde rastlıyoruz kaza yapan lpg li araçlar patlıyo vb şeyler bu beni lpg den çok soğutuyo bu arabalr kaza yapınca nden patlıyo

ve performans olarak araba çok etkilrniyo mu ki benim yaşadığım yer tekirdağ tekirdağı merkez bilen bilir hiç düz yer yok ya bayır aşağı yada bayır yukara hiç düz yer göremzsin lpg taktırırsam beni üzermi

son olarak arkadaşımda 2006 renault clio alize var ve çalıştırırknen marş birz uzun tutuyo yani araba hemen çalışmıyo ben lpg takarsam benim arabadada aynı şey olurmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert karip -- 8 Ağustos 2011; 23:55:40 >

6053 Mesaj
9 Ağustos 2011; 0:35:38 

quote:

arkadaşlar herkese iyi akşamlar imzamdaki araca malum benzin fiyatları nedeniyle aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum aklımda brc var ama
benim içiçn en önemli şey güvenlik ve haberlerde rastlıyoruz kaza yapan lpg li araçlar patlıyo vb şeyler bu beni lpg den çok soğutuyo bu arabalr kaza yapınca nden patlıyo

ve performans olarak araba çok etkilrniyo mu ki benim yaşadığım yer tekirdağ tekirdağı merkez bilen bilir hiç düz yer yok ya bayır aşağı yada bayır yukara hiç düz yer göremzsin lpg taktırırsam beni üzermi

son olarak arkadaşımda 2006 renault clio alize var ve çalıştırırknen marş birz uzun tutuyo yani araba hemen çalışmıyo ben lpg takarsam benim arabadada aynı şey olurmu

hocam lpgden kaynaklı sorun cıkarsa eger insallah cıkmaz ama artık aracın her parcasını degiştirme yönüne gidersin. bu yüzden tek eksisi bu...
artı yönü benzinin yarı fiyatına lpg doldurup tekirdagı karış karış gezmen olur..

marka konusunda takıla bilecek en iyi marka brc . prins ve teleflexi saymazsak eger.
güvenlik konusunda hiç kuşkun olmasın. lpgli arac patlamaz insanlar bilincsiz ve abartılı haber yapıyorlar ki sanki olayın baş nedeni lpgymiş gibi görülüyor.. daha öncede demiştim benzin deposunda benzin olmadıgında lpg patlar. daha dogrusu benzin deposu patladıgından bununla birlikte lpgde etkilenerek dogal olarak lpgde patlıyor..

depoda benzin olmadıgından dolayı patlıyor dedik asıl bunun baş nedeni benzin pompasından dolayı. benzin pompası benzinle sogudugundan dolayı depodada benzin olmadıgı icinde ekendini alevlendirerek direk patlama yoluyla kendini ifade ediyor...
yani lpgli arac kullanıyorsan benzindeponda en az ceyrek depo benzin bulundurman şart....

şunuda ek bilgi olarak vereyim..
ben lisedeyken arkadasımdan birsey ögrenmiştim.. okul basladıgında tatil zamnındaki ne geyik yaptıklarımızdan bahsediyorduk . arkadaşım tüpcünün yanında işe başlamış, tüpün inceliklerinden bahsediyor, oydu buydu derken dolu tüpün patlamadıgını söyledi, olayın aslı boş tüpteymiş boş tüp patlarmış... dediğine göre....

zaten lpg boş olmayacagı icin bu sorun pekte önemli degil ama bilgin olsun diye söyledim...

yakıt tankını silindir almanı öneriirm, cünkü simit tanklar icindeki lpgnin nekadar oldugunu yanlış belirttiği icin silindir taktırmanı öneriirm.

bunun dısında her zman dediğim gibi lpg taktıracaksan ustanı cok iyi secmelisin. lpg markası ve kalitesi her yerde aynı...fakat hangi kit kullandıgını felan cok iyi takip etmeliisn ve sag sola sorarak ögrenmelisin neye dikkat etmeliyim felan diyerekten..... lpg parcasının bununa dikkat et sunana dikkat et diyemem bilgi sahibi degilim...

araba ilk calıstıgında benzinle calıstıgı icin arkadasının bujileriyle ilgili bir sorunu vardır diye tahmin ediyorum..
yani ilk calıstırmada lpg den dolayı zorluk yaşama gibi bir durum söz konusu degil...

atıyorum ilk calıstırdıgında lpgnin yandıgını varsayarsak, lpg benzine göre daha gec alevlenen yanıcı madde. bu yüzden saniye olarak veya salise olarak fark edersin ama öyle uzun süre marsa basmak gibi yine durum söz konusu degil...

lpg bujileri konu olmuştu, ben halen karsıyım ama ben bir arkadasıma sordugumda, lpg daha gec alevlendiğinden dolayı bu bujilerin lpgyi daha iyi yaktıgını söylemişti. nekadar doru bilmem ama bence buji orjinal olmalı cünkü fabrika motora göre ayarladıgından dolayı her buji farklı motorlarda farklı tepkime verecegine inanıyorum...

k. bakma karman corman yazdım ama anlamdıgın ve anlasılmayan yer olursa orayı belirtirsen tekrar anlasılşır halde yazarım...

6053 Mesaj
9 Ağustos 2011; 0:59:05 

quote:

Orijinalden alıntı: sancopanco

Arkadaşlar 2001 model 1.4 symbol un ön cam fiyatı ne civarda acaba haberi olan varmı?

hocam asagı yukarı 800 1000tl civarındadır. tabi bu fiyat servis icin gecerli.. dosarda nekadara yaptırısınız bilmiyorum ama 500tlyede yaptırsanız,200tlyede yaptırsanız önemli olan camın kalitesidir atıyorum bir cam vardı cok iyi hız keser bir cam vardır gittiğin gibi gösterir.

camın özelliklerini bilmiyorum ama dereceli olması ve hatasız olması gerekir.. bayag bi oluyor megane 3veya fluence formunda okudum adam aracı sıfır almış ve yolda giderken yolun dalgalandıgını görmüş servise gitmiş, serviste dogrulamış camın hatalı oldugunu kabul edip degiştirmisler...hatırladıgım kadarıyla. bu yüzden cam önemli..

sanırım önlerde mikalı cam kullanılıyor kolay kırlmaması icin.. camın buz gibi dagılmasınada havalı cam diyorlar, ucuz diye taktırısın havalı cam takarlar atıyorum yolda cama tas sıçradıgında tuzla buza dönsür, camın kırılmasını gectim odanda sizi tehlikeye sokar..

eger serviste taktıracaksanız bir sorun olmaz ama dısarda taktıracaksanız bu gibi şeylere dikkat etmeniz gerekir..

205 Mesaj
9 Ağustos 2011; 2:50:07 

quote:

hocam asagı yukarı 800 1000tl civarındadır. tabi bu fiyat servis icin gecerli.. dosarda nekadara yaptırısınız bilmiyorum ama 500tlyede yaptırsanız,200tlyede yaptırsanız önemli olan camın kalitesidir atıyorum bir cam vardı cok iyi hız keser bir cam vardır gittiğin gibi gösterir.

camın özelliklerini bilmiyorum ama dereceli olması ve hatasız olması gerekir.. bayag bi oluyor megane 3veya fluence formunda okudum adam aracı sıfır almış ve yolda giderken yolun dalgalandıgını görmüş servise gitmiş, serviste dogrulamış camın hatalı oldugunu kabul edip degiştirmisler...hatırladıgım kadarıyla. bu yüzden cam önemli..

sanırım önlerde mikalı cam kullanılıyor kolay kırlmaması icin.. camın buz gibi dagılmasınada havalı cam diyorlar, ucuz diye taktırısın havalı cam takarlar atıyorum yolda cama tas sıçradıgında tuzla buza dönsür, camın kırılmasını gectim odanda sizi tehlikeye sokar..

eger serviste taktıracaksanız bir sorun olmaz ama dısarda taktıracaksanız bu gibi şeylere dikkat etmeniz gerekir..

bilgilendirdiğin için teşekkürler hocam

492 Mesaj
9 Ağustos 2011; 8:03:41 

quote:

tutukluk değilde gart gurt doğru kelime.aynen o sesi veriyo. yapışıyo derken de, eskisi gibi yukarıda değil debriyaj onu demek istedim.boşluk var sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdullah09nazilli -- 9 Ağustos 2011; 8:04:50 >

Samsung Galaxy Ace 2

492 Mesaj
9 Ağustos 2011; 8:05:22 

tutukluk değilde gart gurt doğru kelime.aynen o sesi veriyo. yapışıyo derken de, eskisi gibi yukarıda değil debriyaj onu demek istedim.boşluk var sanırım.

Samsung Galaxy Ace 2

844 Mesaj
9 Ağustos 2011; 9:15:06 

quote:

Bu aralar bende de aynı düşünce var.Arabam litre tüketimi olarak çok ekonomik yakıyor ama benzin fiyatları çok pahalı maalesef.Kasımda teknik muayeneye gireceği için karar vermem gerekiyor.Taktırma konusunda tereddütlerim var ama takıtırırsam kesinlikle Brc tercih edeceğim.Sana da öneririm.Ama dikkat edeceğin husus montaj yerinin 2A yetkili bayi olması.Firma Brc'nin Türkiye yetkili distribütörü..Verdikleri garanti epey sağlam ve müşteri problemlerini ciddi takip ediyorlar.Ve kitleri tamamen orjinal.Ben çok araştırdım.Çalıştığım yerde 2.0 Focus,1.6 Avensis ve 1.4 16v Clio Symbol araçlarda yetkili bayiler tarafından Brc kitler takılı ve arabalara bindiğim zaman gözlemliyorum,hiçbir problem yok.Gelelim tereddütlere;

-Araba olduğundan fazla yakıt tüketecek.Yani benim arabam şu an şehiriçi 1 lt benzinle 12 km yol yaparken 1lt otogazla 10 km yapacak.Yani yarı yarıya bir tasarruf söz konusu değil.

-Yıllık ortalama 8500-9000 km yol yapıyorum.Hergün işe gelir gider (toplam 20 km) yazları tatile çıkarım.Bu km ile sistemi amorti sürem 2 yılı bulacak.

-Kaliteli kite vereceğim para sanırım 1600-1650 lira..

-Çalışma ve çekiş problemi dediğim gibi bir montaj olursa olmuyor.Bunu yukarıda bahsettiğim araçlarda gözlemledim.

-70 liraya 29 litre otogaz alınıyor.Benim arabamla yaklaşık 290 km şehiriçi yol anlamına gelir bu.

-Yine 70 liraya 16 litre benzin alınabiliyor.Bu da benim arabamla şehiriçi 193 km yol anlamına geliyor.

-Yani arada 70 liralık yakıt için 97 km'lik bir fark söz konusu.Şehirlerarası yollarda yaptığınız km'lere göre ortalamasını siz hesaplayın artık.

-Bu şartlarda dönüşüm yaptırmaya değer mi değmez mi noktasındayım.Arada fark kesinlikle var ama o kadar uğraşmaya değecek bir fark mı emin değilim.Unutmayın ki bunu kit üreticileri söylüyor;arabanız %15-%20 daha fazla lpg tüketecek ama lt fiyatı ucuz olduğu için tasarruf yapmış olacaksınız.Kesinlikle az yakması söz konusu değil.www.dacia.com.tr sitesinden bakabileceğiniz orjinal lpg'li modellerin tüketimlerine baktığınızda da bu durumu desteklediğini göreceksiniz.

Bu bağlamda kendi araştırmalarımın sonuçlarını da belki faydalı olur diye tüm Clio Symbol forumu kullanıcılarıyla paylaşmış olayım.

Edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moondance -- 9 Ağustos 2011; 9:22:34 >

1071 Mesaj
9 Ağustos 2011; 16:07:15 

quote:

Orijinalden alıntı: abdullah09nazilli

hocam aynı sorun benim arabadada va 1 ay önce arabayı sanayiye götürdüm adam şöle bir baktı sprey falan sıktı biraz yumuşadı şuanda bir sıkıntı yok gibi gözüküyo 90.000 km bakımda depriyaş baskı balata değiştiricem zaten ama bir ustaya göster büyük ihtimal yağsız falan kalmıştır yada debriyaj telinin değişmmesi gerekmektedir geçen bu sorunla ilgili bir yazı okumuştum calio symbollerde kronik sorunmuş hatta 2011 clio symnolerde gözükiyomuş bu debriyj sorunu

1071 Mesaj
9 Ağustos 2011; 16:29:57 

quote:

Orijinalden alıntı: moondance

Bu aralar bende de aynı düşünce var.Arabam litre tüketimi olarak çok ekonomik yakıyor ama benzin fiyatları çok pahalı maalesef.Kasımda teknik muayeneye gireceği için karar vermem gerekiyor.Taktırma konusunda tereddütlerim var ama takıtırırsam kesinlikle Brc tercih edeceğim.Sana da öneririm.Ama dikkat edeceğin husus montaj yerinin 2A yetkili bayi olması.Firma Brc'nin Türkiye yetkili distribütörü..Verdikleri garanti epey sağlam ve müşteri problemlerini ciddi takip ediyorlar.Ve kitleri tamamen orjinal.Ben çok araştırdım.Çalıştığım yerde 2.0 Focus,1.6 Avensis ve 1.4 16v Clio Symbol araçlarda yetkili bayiler tarafından Brc kitler takılı ve arabalara bindiğim zaman gözlemliyorum,hiçbir problem yok.Gelelim tereddütlere;

-Araba olduğundan fazla yakıt tüketecek.Yani benim arabam şu an şehiriçi 1 lt benzinle 12 km yol yaparken 1lt otogazla 10 km yapacak.Yani yarı yarıya bir tasarruf söz konusu değil.

-Yıllık ortalama 8500-9000 km yol yapıyorum.Hergün işe gelir gider (toplam 20 km) yazları tatile çıkarım.Bu km ile sistemi amorti sürem 2 yılı bulacak.

-Kaliteli kite vereceğim para sanırım 1600-1650 lira..

-Çalışma ve çekiş problemi dediğim gibi bir montaj olursa olmuyor.Bunu yukarıda bahsettiğim araçlarda gözlemledim.

-70 liraya 29 litre otogaz alınıyor.Benim arabamla yaklaşık 290 km şehiriçi yol anlamına gelir bu.

-Yine 70 liraya 16 litre benzin alınabiliyor.Bu da benim arabamla şehiriçi 193 km yol anlamına geliyor.

-Yani arada 70 liralık yakıt için 97 km'lik bir fark söz konusu.Şehirlerarası yollarda yaptığınız km'lere göre ortalamasını siz hesaplayın artık.

-Bu şartlarda dönüşüm yaptırmaya değer mi değmez mi noktasındayım.Arada fark kesinlikle var ama o kadar uğraşmaya değecek bir fark mı emin değilim.Unutmayın ki bunu kit üreticileri söylüyor;arabanız %15-%20 daha fazla lpg tüketecek ama lt fiyatı ucuz olduğu için tasarruf yapmış olacaksınız.Kesinlikle az yakması söz konusu değil.www.dacia.com.tr sitesinden bakabileceğiniz orjinal lpg'li modellerin tüketimlerine baktığınızda da bu durumu desteklediğini göreceksiniz.

Bu bağlamda kendi araştırmalarımın sonuçlarını da belki faydalı olur diye tüm Clio Symbol forumu kullanıcılarıyla paylaşmış olayım.

Edit:imla

haklısın hocam araba az yakıyo ama bezin fiyatlarından dolayı taktırmak şart gibi özellikle güvenlik açısından beni çok tedirgin ediyor ben yılda 12.000km falan yapıyorum ve rahat arabaya 5 yıl bincem arabanın motora verdiği zarar söz konusu ki bazı okuduğum forumda lpg den yaptığımız tasarufu zaten motorun masrafı olarak geri döncek sonuçta kuru yakıt yağlanma olmuyo çekişten düşüşü beni endişe ettiriyor sonuçta benim kaldığım yerde düz biyer yok ya bayır aşağı ya bayır yukarıda olmadı eski 1998 efsane kasalardan almak aklıma gelmiyor değil çünki arabda 1.6 16 v 114 bg var bir akrabamda çünki araba çok temiz kullanım ktapçkları ve yedek anahtarı bile var ve 13 yaşında araba olmasına rağmen 74.000 kmde