- x
CLİO SYMBOL GRUBU
23446 Cevap1233506 Görüntüleme51 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     256 [258] 260 261 262 263 264 265      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6063 Mesaj
24 Haziran 2011; 22:23:18 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

iyi güzel hoşta ben anlamam böyle yanarlı dönerli işleri sırf fiyat arttırmak için yapılan bir uygulama,olucak fiyatı 50 bin kimse almaz gene.

: ) dedigne katılıyorum fakat zaten bu arabanın tek tutunma dalı var oda ucuz olması, 50.000tl verdikten sonra giderim nissan qashqai alırım.
qashqai çok begeniyorum ama iç konsalu, tasarımı hiç güzel degil...

sonucta daci gibi nissanda renault bünyesinde calışan marka. nissan marka 1. sınıf gözüyle bakılırken dacia 2. sınıf bir araba gözüyle bakılıyor...
şuanda türkiyeye gelirmi bilmiyorum ama daha önce benim cebe bununla ilgili mesaj gelmisti artık dacia duster renault marka olarak cıkcak diye..
bu mesaj türkiye icin mi gecerliydi avrupa icin mi bilemedim..

mertin mesajını görünce bakayım dedim internete amerika pazarına girmek icin ve renault markanın tekrar orda tutulması amaclı yapılan bir calısmasıymış...

268 Mesaj
24 Haziran 2011; 22:24:05 

Bütün forum dostlarına s.a.
arkadaşlar bende 2003 clio symbol 1.5 dci authentigue alize aldım klimalı şimdi bir sorum olacak
bana hidrolik direksiyonu öbür arabalara göre çok ağır geldi sizlere sorum normalmidir yoksa yumuşaması için yapılacak şeyler varmıdır?

Bir tek kuru bir canım var

6063 Mesaj
24 Haziran 2011; 22:50:57 

quote:

Orijinalden alıntı: lastsoner

arkadaşlar bende 2003 clio symbol 1.5 dci authentigue alize aldım klimalı şimdi bir sorum olacak
bana hidrolik direksiyonu öbür arabalara göre çok ağır geldi sizlere sorum normalmidir yoksa yumuşaması için yapılacak şeyler varmıdır?

hocam bunun bir kaç nedeni vardır, olayı basit yoldan kendimiz yapmaya çalısırsak.
1. tekerlerin havası inikse direksiyon sertleşir.
2. diresiyon hidrolik sıvısının ömrü 3 yıldır, 3 yıldan sonra özelliğini yitirir. fakat genelde disk frenler degişirken direksiyon hidroliği ile birlikte degişirse araba için cokdaha iyi olcaktır.
3. tekerlerin havası normalse, direksiyon hidrolik yagını degiştirdiysen halen devam ediyorsa sertlik, en önemli parca olan direksiyon pompasından kanaklı olan birsey olabilir.

şimdi ben yumuşak veya sert desem kendi hiseetiğimi söylerim fakat araya kıyaslama girince dokunup hissetmedikten sonra burdan saglıklı bilgi cıkmaz..

şuan icin sizin yapmanız gereken sey teker havasını kontrol etmek 32,33,34 psi gibi hava basıncı olması gerekir... ve direksiyon hidrolik yagını degiştirmeniz gerekir..

hava basarken tekerin soguk olması gerekir yoksa saglıklı hava basıncı basamazsınız.. tekere günes vurusada budurum böyle. sabah erkenden hava basmanızı öneririm..

genelde direksiyon yagı ile fren yagın aynı oldugunu ve konuldugunu söylüyorlar.
teknik servisi arayarak netür yag koyduklarını ve rengini sorun. eger serviste yaptırısanız 30,40tl gibi bir fiyatı olur, dısarda yaptırısanız ustanız varsa 20 tl yag işciligede 5,10 veririsiniz..

aracınız hayırlı olsun güle gülen kullanın,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 24 Haziran 2011; 22:51:57 >

1073 Mesaj
24 Haziran 2011; 23:23:24 

quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

: ) dedigne katılıyorum fakat zaten bu arabanın tek tutunma dalı var oda ucuz olması, 50.000tl verdikten sonra giderim nissan qashqai alırım.
qashqai çok begeniyorum ama iç konsalu, tasarımı hiç güzel degil...

sonucta daci gibi nissanda renault bünyesinde calışan marka. nissan marka 1. sınıf gözüyle bakılırken dacia 2. sınıf bir araba gözüyle bakılıyor...
şuanda türkiyeye gelirmi bilmiyorum ama daha önce benim cebe bununla ilgili mesaj gelmisti artık dacia duster renault marka olarak cıkcak diye..
bu mesaj türkiye icin mi gecerliydi avrupa icin mi bilemedim..

mertin mesajını görünce bakayım dedim internete amerika pazarına girmek icin ve renault markanın tekrar orda tutulması amaclı yapılan bir calısmasıymış...

heee bende kendi kendime dedim türkiyeyede gelir belki keşke gelse ama fiyatı uygun olursa

2013 FİAT LİNEA ACTUAL PLUS MULTİJET 95 HP

1073 Mesaj
24 Haziran 2011; 23:30:46 

quote:

Orijinalden alıntı: lastsoner

hayırlı olsun gardaş alah kazasız belasız kulanmayı nasip etsin

62 Mesaj
25 Haziran 2011; 0:30:42 

arkadaşlar benim arabanın debriyajı sertmiş bugün farkettik. kalkışta kavramada bi sorun görmüyorum. acaba 2008 model dizeli olanlarda bu durum var mı?
2001 model benzinli bi clioya bindim benimkinden daha yumuşaktı.

6063 Mesaj
25 Haziran 2011; 1:16:55 

quote:

Orijinalden alıntı: astonisos

arkadaşlar benim arabanın debriyajı sertmiş bugün farkettik. kalkışta kavramada bi sorun görmüyorum. acaba 2008 model dizeli olanlarda bu durum var mı?
2001 model benzinli bi clioya bindim benimkinden daha yumuşaktı.

hocam şunu rahatlıkla söyleye bilirim ki her arabada pedallar farklılık gösterir. sıfır arabada olsa 2 sıfır arabanın arasında fark oluşur.
araba aynı hersey aynı diye pedelların aynı olması beklenemez. şimdi sen baskı balataları degiştir diğinde yine debriajın kavrama noktası farklı olcak...
sert diyorsan debriyaj telindendir muhtemelen... tele bakıtırsan istediğin gibi yumuşak olur...

şahsi görüsüm bende sert pedalları seviyorum, dokundagunda ayagının altında pedal oldugunu hissedeceksin, yumuşak pedal bana hissiz geliyor ve araba kullandıgımı anlamıyorum...

benim araba fabrikadan geldiği gibi debriyaj ve fren sert geldi, gazın sert olması beklenemez zaten ben memnunum açıkcası sert olmasından, gecen ay aracı bakıma götürdüm bakım yapıldıgı sürecte ajentanın icine girdim ve tüm arabalara baktım test ettim herseyini ve onların debriyajına benim aracınkindende sert olan cıktıi birazdaha yumuşak olan cıktı fakat geneli sertti.. bunu rahatlıkla söyleye biliirm...

bu yüzden bunu kafana takmana gerek yok...

13071 Mesaj
25 Haziran 2011; 6:16:34 

quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

.

0

Koleos almayı planlıyordum, bunumu beklesek

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

6063 Mesaj
25 Haziran 2011; 10:44:46 

hocam iki modelde paranız çöpe atılcagından dolayı kelos duster farketmez ikiside tutulan bir model degil.
kelosta kendini makyajladı ya bu sene yada diger sene cıkma ihtimali yüksek.
http://galeri.arabam.co...spx?vzn=13&Gallery=5822

dusterda türkiyeye gelme ihtimali olup olmadıgını bilmediğimden sadece varsayım ile konuşa biliyoruz. elimizdeki bilgilere göre.
tabikide duster ve kelos arasında cok bbüyük farklar var. en azından kelos tam bir jep arabası. boyutlarından alasıldıgı gibi... ve dusterdan 10 kat kaliteli
oldugunu düsünüyorum.

iki aracında arka tasarımı berbat ötesi ikiside benim tarzım olan birsey degil. zevk meslesi oldugu icin tamamen zevkinize bırakıyorum..

her zman dediğim gibi nissan qashqai tercih edilecek en uygun suv gruplarından bir tanesi...

21 Mesaj
25 Haziran 2011; 19:10:09 

Arkadaşlar merhaba yaklaşık bir ay önce 2007 clio symbol aldım.Araç 128 binde 17500 tl verdim .herkes çok para vermişsin diyor sizce nasıl.1.5 dci authentique 65 bg.Birde arbaya sis farı taktırmak istiyorum ne kadardır ve bunlarda kapının alt kısmı çok çirkin görünüyor. Biliyorsunuzdur ama yinede resim ekledim.O kısma bir şey ekleyebiliyormuyuz hoş durması için.Son olarak dün geri çıkarken tamponu vurdum pek birşey olmadı ama 2x2 cm lik bir ezik oluştu ama değiştirmeyi düşünüyorum kaç paradır orjinal veya yan sanayi tampon.Birde son olarak aracın arka kısmı daha havada ön kısım arkaya göre biraz daha alçak dizel olduğu için motor ağırmış ondan dolayı imiş doğrumudur.

0

Ekteki dosya (1)

Benide Gömerler Aklımdan Geçipte Yapamadıklarımla Beraber...

1073 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:34:33 

quote:

Orijinalden alıntı: ottoman_08

Arkadaşlar merhaba yaklaşık bir ay önce 2007 clio symbol aldım.Araç 128 binde 17500 tl verdim .herkes çok para vermişsin diyor sizce nasıl.1.5 dci authentique 65 bg.Birde arbaya sis farı taktırmak istiyorum ne kadardır ve bunlarda kapının alt kısmı çok çirkin görünüyor. Biliyorsunuzdur ama yinede resim ekledim.O kısma bir şey ekleyebiliyormuyuz hoş durması için.Son olarak dün geri çıkarken tamponu vurdum pek birşey olmadı ama 2x2 cm lik bir ezik oluştu ama değiştirmeyi düşünüyorum kaç paradır orjinal veya yan sanayi tampon.Birde son olarak aracın arka kısmı daha havada ön kısım arkaya göre biraz daha alçak dizel olduğu için motor ağırmış ondan dolayı imiş doğrumudur.

0

öncelikle arabanız hayırlı olsun allah kazası belasız kulanmayı nasip etsin sis farında tesisat çekili ise çok cüzi bir miktar ahaledibilirsiniz eğer tesisat yok ise pahalıya maal olabilir bende imzamdaki raç benzinli benim arbadada ağırlık önde yani benzinli dizel farketmiyor bütün 2007 symbollerde standart bişey fiyat diyorsanızsiz millete bakmayın fiyatı km sine göre iyi bence

492 Mesaj
26 Haziran 2011; 12:05:43 

Arkadaşım aracın hayırlı olsun kazasız belasız yolculuklar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2006 Clio Alize 1.5 dci Platin Gri
Samsung Galaxy Ace 2

1700 Mesaj
26 Haziran 2011; 14:28:13 

bu gün btane buji anahtarı altım 16 mm lik sanayiden 7,5 tl ye artık bujilerimi temizleyip zamanı değildiğinde değiştrebileceğim bir de hava filtresini sökebilmek için 10 mm lik bi anahtar aldım bakalım hava filtresi buji boğaz kelebeği temizliği yapabilceğim 10binde bir ......

62 Mesaj
26 Haziran 2011; 18:21:41 

quote:

hocam şunu rahatlıkla söyleye bilirim ki her arabada pedallar farklılık gösterir. sıfır arabada olsa 2 sıfır arabanın arasında fark oluşur.
araba aynı hersey aynı diye pedelların aynı olması beklenemez. şimdi sen baskı balataları degiştir diğinde yine debriajın kavrama noktası farklı olcak...
sert diyorsan debriyaj telindendir muhtemelen... tele bakıtırsan istediğin gibi yumuşak olur...

şahsi görüsüm bende sert pedalları seviyorum, dokundagunda ayagının altında pedal oldugunu hissedeceksin, yumuşak pedal bana hissiz geliyor ve araba kullandıgımı anlamıyorum...

benim araba fabrikadan geldiği gibi debriyaj ve fren sert geldi, gazın sert olması beklenemez zaten ben memnunum açıkcası sert olmasından, gecen ay aracı bakıma götürdüm bakım yapıldıgı sürecte ajentanın icine girdim ve tüm arabalara baktım test ettim herseyini ve onların debriyajına benim aracınkindende sert olan cıktıi birazdaha yumuşak olan cıktı fakat geneli sertti.. bunu rahatlıkla söyleye biliirm...

bu yüzden bunu kafana takmana gerek yok...

teşekkür ederim hocam.
pedaldan ben de şikayetçi değildim de bi arkadaş içime kurt düşürdü. baskı balatan bitmiş dedi canım sıkıldı.

62 Mesaj
26 Haziran 2011; 18:28:00 

quote:

0

arabanız hayırlı olsun.
benimki 2008 dci. benim arabamın da arkası biraz havada. diğer sorularınıza cevap veremeyeceğim ama ben size bi soru sorayım.
sizin direksiyonda vızıltı gibi uğultu gibi bi ses oluyor mu özellikle park ederken?

6063 Mesaj
26 Haziran 2011; 20:54:03 

quote:

hocam bencede cok vermişsin. aracın 4 yasında ve olması gereken km 60.000km olması gerekirdi.. eger bu aracın sahibi binici aile arabası ise... kmnin böyle olması gerekirdi.. kmsine göre yasına göre bu araba büyük ihtimal şirket arabasına benziyor... günü gününe bakımı yapıldıysa ileride pek fazla sorun yaşıyacagına inanmıyorum zaten 2 kere agır bakımdan gecmesi gerekirdi..

kmsinden dolayı fiyatı bana göre cok.. cok derken 2000tl gibi fazlalıgı var.. aracın kaporta durumunu belirtmemişsin. kaportasında bir hata varsa kesinlikle verilmez bu fiyata...

cizdiğin bölge maşbiyer, oraya göre maşbiyer bulursun ama araba modifiyeli durur. bu yüzden oranın öyle kalması bana göre daha iyi. alışıldık symbolün dısına cıkmamak gerek... yinede sen bilirsin..
sis farı valeo marka takılıyor servisteorjinal diye tanesi 150tl. dısarda da bulursun valeo markayı ama fiyatı konusunda tam bir bilgim yok..
eger cakma almayı düşünüyorsan sisfarının cam olmasına dikkat et. plastikler bugulanma ve sararma yapıyor...

büyük ihtimal tesisat cekili ama yinede bakmadan görmeden kesin birsey demek yanlış olur...

tamponun fiyatını bilmiyorum ama yaklasık 2000tl gibi bir fiyatı vardır diye tahmin ediyorum.. bence orayı rütuş yaptırın komple boyatmaya veya degiştirmeye gerek yok..

tüm arabalarda agırlık öndedir. önden arakaya dogru yukarı cıkar yapı ve tasarım geregi. şimdi dısardan bakıldıgında arkadası kalkık görünüyor ama hareket halinde veya arabayı calısır haldeyken arakası biraz daha iner.. zaten elfrenini cekerken kalktıgını ,el frenini indirirken indiğini farkedersin..

1073 Mesaj
26 Haziran 2011; 23:52:40 

komuşunun tepee ile sırt sırta

0

Ekteki dosya (1)

268 Mesaj
27 Haziran 2011; 14:50:25 

quote:

hocam bunun bir kaç nedeni vardır, olayı basit yoldan kendimiz yapmaya çalısırsak.
1. tekerlerin havası inikse direksiyon sertleşir.
2. diresiyon hidrolik sıvısının ömrü 3 yıldır, 3 yıldan sonra özelliğini yitirir. fakat genelde disk frenler degişirken direksiyon hidroliği ile birlikte degişirse araba için cokdaha iyi olcaktır.
3. tekerlerin havası normalse, direksiyon hidrolik yagını degiştirdiysen halen devam ediyorsa sertlik, en önemli parca olan direksiyon pompasından kanaklı olan birsey olabilir.

şimdi ben yumuşak veya sert desem kendi hiseetiğimi söylerim fakat araya kıyaslama girince dokunup hissetmedikten sonra burdan saglıklı bilgi cıkmaz..

şuan icin sizin yapmanız gereken sey teker havasını kontrol etmek 32,33,34 psi gibi hava basıncı olması gerekir... ve direksiyon hidrolik yagını degiştirmeniz gerekir..

hava basarken tekerin soguk olması gerekir yoksa saglıklı hava basıncı basamazsınız.. tekere günes vurusada budurum böyle. sabah erkenden hava basmanızı öneririm..

genelde direksiyon yagı ile fren yagın aynı oldugunu ve konuldugunu söylüyorlar.
teknik servisi arayarak netür yag koyduklarını ve rengini sorun. eger serviste yaptırısanız 30,40tl gibi bir fiyatı olur, dısarda yaptırısanız ustanız varsa 20 tl yag işciligede 5,10 veririsiniz..

aracınız hayırlı olsun güle gülen kullanın,

teşekkür ederim bir deneyim bakalım hanım boyle hıc begenmedi :(

Bir tek kuru bir canım var

492 Mesaj
27 Haziran 2011; 15:33:22 

arkadaşım aracınız hayırlı uğurlu olsun aynı sorun bende de vardı hid. direksiyon elektrik motorunun kömürleri bitmiş.elektrikçi usta garantili kömürlerini değiştirdi 70 tlye., şimdi parmağımla çevirebiliyorum. bence elektrikçiye göster bi direksiyon motoruna baksın. inşallah pompa arızası değildir. o biraz masraflı oluyormuş,sadece pompa fiyatı 300 civarı diye biliyorum. motorla çözülür umarım...

2006 Clio Alize 1.5 dci Platin Gri
Samsung Galaxy Ace 2

21 Mesaj
28 Haziran 2011; 11:41:57 

Cevap yazan arkadalara teşekkür ederim.
astonisos söylemiş olduğun vızıltı yok yada ben dikkat etmedim farktemedim.
Birde şunu sormak istiyorum bakıma kaç binde bir gidiliyor ve aracımın abs li olup olmadığını nasıl anlarım.

6063 Mesaj
28 Haziran 2011; 14:01:06 

quote:

Birde şunu sormak istiyorum bakıma kaç binde bir gidiliyor ve aracımın abs li olup olmadığını nasıl anlarım.

hocam 15.000de bir veya 1 senede bir hangisi önce dolarsa ozman bakıma götürceksin...
ister 15.000km yap bakıma götür ister 1 sene icerisinde 1000km yap 8000,10.000km yap 1 senesi doldugundan yine bakıma gircek..
daha 15.000 dolmadı diye bakıma sokmamazlılık yapma : )

yanılmıyorsan senin araç authentique donanımdı. authentique donanımda abs yok ama opsiyon olarak güvenlik donanımıda varsa abs ve yolcu hava yastıgı bulunmakta...

sende yolcu hava yastıgı yoksa abs yoktur. yolcu hava yastını bilmedgini varsayarsam yolcu tarafının konsol tarafında boşluk varsa hava yastıgı yoktur. zaten orası doluysa orda azar srp airbag ()hava yastıgı) diye..

frene sert basıp asılırsın tekerlerden cirrttt diye ses gelirse abs yok demek . eger frene asıldıgında fren pedalı yere sürtüyormuş gibi ses cıkarttıgında kart kurt diye.. ozman abs var demek..

2473 Mesaj
28 Haziran 2011; 20:15:57 

Kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar.

...

1073 Mesaj
28 Haziran 2011; 21:18:14 

sağol kafkas arkadaşlar hepinizin kandilli mübarek olsun

240 Mesaj
28 Haziran 2011; 23:00:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Teknik_Ogretmen

cevaplarınız için teşekkürler, ilk fırsatta deneyip sonuçları burada paylaşırım.

Soruna kökten çözüm için fitilleri değiştirdim. Tanesi 27,5 TL. 4 kapı için 27,5*4=110 TL, ne ses kaldı ne gıcırtı. oh be dünya varmış
Bu arada kandiliniz mübarek, dualarınız kabul olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknik_Ogretmen -- 28 Haziran 2011; 23:02:09 >

Packard Bell EasyNote TJ65-DT-022TK LG CINEMA 3D TV 42LW4500
HTC Incredible S

608 Mesaj
29 Haziran 2011; 2:30:25 

Merhabalar. Arkadaşlar 2002-2003 clio dizel arıyoruz kardeşe. Buralarda satan var ise yada bildiğiniz bir yerde bilgi verirseniz sevinirim. teşekkürler

1928 Mesaj
30 Haziran 2011; 13:28:31 

Arkadaşlar benim cilio gaza basınca araba sağa doğru gidiyo hemde sağlam gidiyo.Gazdan ayağını çekincede sola doğru gidiyo rot ayarı yaptırdım ama herhangi bir düzelme olmadı. Gerçi aracın ön amartisörlerinde sıkıntı var ama ondan yapmaz nedeni ne olabilir. Gaza basınca feci derecede araç sağa doğru gidiyo.

2006 clio 3 hb expression 1.2 16V
Nokia lumia 1520

6063 Mesaj
30 Haziran 2011; 14:08:07 

quote:

Orijinalden alıntı: yahyademirci

Arkadaşlar benim cilio gaza basınca araba sağa doğru gidiyo hemde sağlam gidiyo.Gazdan ayağını çekincede sola doğru gidiyo rot ayarı yaptırdım ama herhangi bir düzelme olmadı. Gerçi aracın ön amartisörlerinde sıkıntı var ama ondan yapmaz nedeni ne olabilir. Gaza basınca feci derecede araç sağa doğru gidiyo.

hocam pek anlamam ama kendimce cevap vereyip belki sorun amortisörde ola bilir cünkü agırlık merkezini dogru düzgün ayarlayamıyordur...
zaten böyle durumda ilk aklam gelen rot ayarıdır. rot ayarı yaptırdıgınızdan dolayı rotu söylemem gerek yok .. lastik hava basıncındanda kaynaklı olabilir bunuda ihmal etmeyiniz..

sorun ön akslardada olabilir ,birsey rotil diyorlardı unuttum rotillerde de sorun olabilir... teknik servise giderek durumu arz edin ordaki ustanın görüşünü alın. yaptırmanız şart degil teknik serviste bilgi edinmek icin ücrette almıyorlar.. size yol gösteririler kesin ve net olarak..

tabi serviste yaptırmanızı öneririm.. her bölümün ustası farklı oldugundan orda ne var ne yok cok daha iyi bilir ve sorununuzu dört dörtlük yaparlar...

araba ile giderken kesinlikle yavaş gidin ön düzeni bozmakla kalmazsınız araba kendini atı verir Allah muhafaza takla actırır...

1928 Mesaj
30 Haziran 2011; 14:43:54 

lastik hava basınçlarındada bişey yok 32 ye ayarlamışım dünde kontrol ettim. Araba sağa doğru çekmiyo resmen gaza basınca araba sağa doğru fırlıyo sanki sol taraf hiç iş yapmıyomuş aracın sadece sağ tekeri güç veriyomuş gibi. gazdan çekincede araba sola çekiyo normal bi çekme yani. Anlamadım çok ilginç müsait olunca gösterecem bi ustaya ama ilk defa böyle bişey gördüm oraçlar normalda sağa sola çekerler o çok başıma geldi ama bu değişik araba resmen gaza basınca sağa doğru gidiyo.

Nokia lumia 1520

21 Mesaj
30 Haziran 2011; 17:23:57 

arkadaşlar arbama yeni kılıf aldım daha takmaya fırsatım olmadı.Ama arka koltuğa baktım sırt kısmı sökülmüyor yada ben sökemedim nasıl sökülüyor .

2473 Mesaj
30 Haziran 2011; 18:16:01 

quote:

lastik hava basınçlarındada bişey yok 32 ye ayarlamışım dünde kontrol ettim. Araba sağa doğru çekmiyo resmen gaza basınca araba sağa doğru fırlıyo sanki sol taraf hiç iş yapmıyomuş aracın sadece sağ tekeri güç veriyomuş gibi. gazdan çekincede araba sola çekiyo normal bi çekme yani. Anlamadım çok ilginç müsait olunca gösterecem bi ustaya ama ilk defa böyle bişey gördüm oraçlar normalda sağa sola çekerler o çok başıma geldi ama bu değişik araba resmen gaza basınca sağa doğru gidiyo.

Sağa çekiyor derken hocam direksiyonda da faaliyet gidiyormu sola doğru çevirebiliyormusunuz ve direksiyon sertliği nedir ?

...

1928 Mesaj
30 Haziran 2011; 18:36:33 

direksiyon çevrilebiliyo ama sürekli sola doğru baskı yapmak zorunda kalıyosun. direksiyon sertliği normal clio sertliği

Nokia lumia 1520

2473 Mesaj
30 Haziran 2011; 20:23:17 

quote:

direksiyon çevrilebiliyo ama sürekli sola doğru baskı yapmak zorunda kalıyosun. direksiyon sertliği normal clio sertliği

eğer sağ taraftan darbe almadıysan çekmenin sebebi lastiklerin eski olmasındanda kaynaklanabilir dostum bir taraf daha çok aşınmıştır o tarafa doğru çekme yapar araç.

...

13 Mesaj
2 Temmuz 2011; 17:15:03 

Merhaba
Arkadaşlar symbol 2011 exp. benzinli aracım şuan 1800 km.ler de.
Rodaş zamanı geçmiştir diye düşünüyorum. 5.vites de otobanda 100-110 arası gidiyorum. Motorun tam anlmıyla
yani performansıyla ilgili ne kadar daha km. yapmalıyım? El kitabında 2000 3000 bin km.den sonra performansını
göreceksiniz diye yazıyor ama bilemiyorum. Leon Hocam seninle daha önce yazışmıştık. Bana 1000 km.den sonra
neler yapmam gerektiği hakkında genel bilgi verebilirim demiştin...
Yardımlarınızı rica edebilir miyim?

Tşk...

493 Mesaj
2 Temmuz 2011; 23:53:20 

slm arkadaslar nasılsınız ıyısınızdır ınsallah....gorsellık bakımından araca yapmak ıstedıklerım var goruslerınızı almak ıstedım..yaptırmak ıstedıklerım..sunler... home floow-farların gec kapanması...ıc aydınlatmayı artırmayı dusunuyorum..-bır de cam modulu taktırmak ıstıyorum goruslerınız nelerdır..

CLİO 4 1.2 JOYY

6063 Mesaj
3 Temmuz 2011; 0:15:28 

quote:

Orijinalden alıntı: vın art

Merhaba
Arkadaşlar symbol 2011 exp. benzinli aracım şuan 1800 km.ler de.
Rodaş zamanı geçmiştir diye düşünüyorum. 5.vites de otobanda 100-110 arası gidiyorum. Motorun tam anlmıyla
yani performansıyla ilgili ne kadar daha km. yapmalıyım? El kitabında 2000 3000 bin km.den sonra performansını
göreceksiniz diye yazıyor ama bilemiyorum. Leon Hocam seninle daha önce yazışmıştık. Bana 1000 km.den sonra
neler yapmam gerektiği hakkında genel bilgi verebilirim demiştin...
Yardımlarınızı rica edebilir miyim?

Tşk...

hocam rodaj süresi 1000km fakat performans ve yakıt tasarrufu icin tam anlamıyla 4000,5000km yapman gerekir..
tabikide bu süreçte performans performans kaybını veya motorun hantalaşmaması icin belirli aralıklarda bir takım şeyler yapman gerekir...
ilk bakıma kadar rodaj ayarını nasıl gecirdiysen aracı yumuşak şekilde kullandıysan ilk bakıma kadar böyle kullanmanı tavsiye ederim...

yukarda belirttiğim gibi belli aralıklarda motoru devirli kullanmanı öneririm.. atıyorum haftada 1 kere olur 1 ayda bir olur 3 ayda bir olur 2 ayda 2 kez gibi belirli zamanda belirli aralıklarda yaparsan motorun performans açısından cok daha iyi olur...

2. viteste 4000devirden sonra vites degiştirisin. veya 3500
3. viteste 4500 devirden sonra vites degiştirisin veya 4000
4. viteste 4000 devirden sonra degiştirirsin veya 4500
5. viteste 5500 devirde kullanırsın.. veya 4000

yani vites gecişlerini yüksek devirde yap.. tabikide bunları yaparken otobanda yap ... sehir ici zaten buna müsayip degil bildiğin üzere..
birde şuvar 4000 ne geldin hemen vites degiştirme 1. ve 2. vites haric 3,4,5. viteslerde 15 ve 30 saniye böyle devirli kullan sonra vites degiştir...

haftada veya ayda yada 3 ayda bir yaptıgında bu performansı.... normal kullanırken 3000 devirde vitesleri degiştir...

sen 5. viteste 110 yaptıgını söylüyorsun ben 3. vitste 110 yapıyorum .

tabikide normal kullanırken 5. vites 110 iyidir. 130 kmden sonrası gercekten risk içeriyor...

aracın ilk bakıma girdikten sonra nasıl kullanırsan kullan herseyini tamlamışsındır..
yine devirli kullanman gerekiyor ama bu 6 ayda 1 olur ,1 senede 1 olur sana kalmış birsey.....

6063 Mesaj
3 Temmuz 2011; 0:30:12 

quote:

Orijinalden alıntı: cozep

slm arkadaslar nasılsınız ıyısınızdır ınsallah....gorsellık bakımından araca yapmak ıstedıklerım var goruslerınızı almak ıstedım..yaptırmak ıstedıklerım..sunler... home floow-farların gec kapanması...ıc aydınlatmayı artırmayı dusunuyorum..-bır de cam modulu taktırmak ıstıyorum goruslerınız nelerdır..

hocam benim düsünceme göre
home floow özelliği cok gereksiz bir özellik. normal standart donanımdada bu özellik mevcut ama 1 allahın kulu kullanmış degil...
adından belli oldugu gibi sen eve rahatlıkla gidene kadar belirli süre sonra kendiliğinden sönüyor.. bu özelli hic bir yerde kullanamazsın, villada oturusun heryer zindan olur bel ki kullanırsın. bunun yerine arabanın basında birsi durun biris evden el fenerini getrsin sonra arabanın yaındakide eve gellir el feneri ile...

iç aydınlatma olabilir..
cam moduda ola bilir, eger benim bildiğim gibi aracın camları acaıkken sen aracı uzaktan kumandalı anahtar ile kapattıgında otomatikmen camlarda kendi kendine kapanan özellik olması gerekir..

hevesini kırmak gibi olmasın ama bence hic birsey yaptırmaaa.. tamam isteklerin güzel ama bizim arabaya göre degil.
aracını satarsın bu özelliklerde olan araba alırsın.. daha iyi girdiğin zahmete degmez...

41 Mesaj
3 Temmuz 2011; 21:19:24 

http://www.sahibinden.c...inal-km-53316679/detay/

arabamı satıyorum en son kaç eder

sürtmeden dolayı şoför kapısı ve sol ön çamurluk orjinali ile değişti

6063 Mesaj
3 Temmuz 2011; 22:22:48 

quote:

Orijinalden alıntı: m6nay

hocam sürmeden veya kazadan dolayı degişmesi farketmez neticede degişmiş birsekilde..

şimdi aracınıza nasıl fiyat bictiniz bilmiyorum ama netteki ilanlarla nerdeyse kafa kafaya. zaten netteki fiyatlar şişik birde bunun üstüne sizde ekleyince ortaya inanılmaz fiyatlar çıkıyor....

full orjinal 2006 model araba 16.500tlye gider.. sizin arabanın tek tutundugu dal kmsi...16.000tlye temiz gider 16,500tl direnin derim...

cünkü 2010 model yeni symbol otantik 20,000tlye gidiyor bir arkasada 10.000kmde sattı... sizin araba 6 yasında, o arkadasın arabası 2 yasında arada 4 yas varken arada 3000tl varsa benim tercihim yeni symboldan yana olur.

bu yüzden 3 ü 5i aramadan arabayı 16.000tlye temiz satın derim.. ben alıcı olsam 14.000tlden fazla vermezdim...

bir tane daha önernek verirsem burda bir arkadasda eski symbolünü satıp 2005 model olması lazımdı yada 2006 full orjinaldii, kmsini bilmiyorum 15.000tlye sattmış. yerine yeni symbol almış...

artık gerisini siz düsünün..

385 Mesaj
3 Temmuz 2011; 22:59:56 

17000 den aşağı verme
quote:

Honda Civic Premium 2012 FD6 otm.

1073 Mesaj
3 Temmuz 2011; 23:48:46 

arkadaşlar iyi akşamlar nasılsınız iyisiniz cuma akşamı iş yerinnden çıktım kvşaktan çıkarkan arka tampona sürttü (sağ) arabadan indim iş yerindenden bi arkadaş çıktı dedi ben senin arbayı yaptırıcam ulan dedim senin yaptırmanı beklicem bilmediğim usta arabaya ne yapcak ne etcek c.martesi gittim benim tanıdık ustaya akşam verdim aravbayı bu sabah aldım 50 tl ye işi hallettim daha önce ufak bir sürtük vardı sağ tarfta oda aradan çıktı hiç karşı taraftan araba sürttün diye para istemedim bana yakışanda buydu tamam dedim kardeşim sen git yoluna ben hallederim

1073 Mesaj
3 Temmuz 2011; 23:51:35 

quote:

hocam benim düsünceme göre
home floow özelliği cok gereksiz bir özellik. normal standart donanımdada bu özellik mevcut ama 1 allahın kulu kullanmış degil...
adından belli oldugu gibi sen eve rahatlıkla gidene kadar belirli süre sonra kendiliğinden sönüyor.. bu özelli hic bir yerde kullanamazsın, villada oturusun heryer zindan olur bel ki kullanırsın. bunun yerine arabanın basında birsi durun biris evden el fenerini getrsin sonra arabanın yaındakide eve gellir el feneri ile...

iç aydınlatma olabilir..
cam moduda ola bilir, eger benim bildiğim gibi aracın camları acaıkken sen aracı uzaktan kumandalı anahtar ile kapattıgında otomatikmen camlarda kendi kendine kapanan özellik olması gerekir..

hevesini kırmak gibi olmasın ama bence hic birsey yaptırmaaa.. tamam isteklerin güzel ama bizim arabaya göre degil.
aracını satarsın bu özelliklerde olan araba alırsın.. daha iyi girdiğin zahmete degmez...

leon hocamın dediği gibi te dal km si çok aşağı vermiyor istemiyosanız 16.750 satın derim ama gerçekten km olsun vs temiz arbaymış bide o koyduğunuz fiyata makyajlı kasalar var ve bariz bi donanım farkı var

1073 Mesaj
3 Temmuz 2011; 23:56:53 

dün 2011 hyundai accent era kullandım crdi 110 luk direksiyon görüş performans vb çok güzel arabaydı yanlız bişey farkettim süspansiyon çok sert kesinilkle bozuk yola girdimi hiç afettimiyo çok sarsıyo konfor açısından bu yüzden bidaki arabam kesinikle ve kesinlik le dacia duster olacak ne olursa olsun tek kelime ile duster e aşık oldum daha öncede foruma duster hakkında bişeyler yazmıştım araba beni çok etkiledi

6063 Mesaj
4 Temmuz 2011; 0:06:04 

quote:

arkadaşlar iyi akşamlar nasılsınız iyisiniz cuma akşamı iş yerinnden çıktım kvşaktan çıkarkan arka tampona sürttü (sağ) arabadan indim iş yerindenden bi arkadaş çıktı dedi ben senin arbayı yaptırıcam ulan dedim senin yaptırmanı beklicem bilmediğim usta arabaya ne yapcak ne etcek c.martesi gittim benim tanıdık ustaya akşam verdim aravbayı bu sabah aldım 50 tl ye işi hallettim daha önce ufak bir sürtük vardı sağ tarfta oda aradan çıktı hiç karşı taraftan araba sürttün diye para istemedim bana yakışanda buydu tamam dedim kardeşim sen git yoluna ben hallederim

geçmiş olsun abi.. var öyle artistik yapmaya çalışıpta sürten cok oluyor.. genelde hep arkama bakarı m ama kırmızı ışıkta full arkata bakarım, dengesizin teki yan seride gecmek istiyor bakıyorum iş biraz tehlikeli olcak öne gidi veriyorum...

öyle durumlarda tabiki adamın tanıdıgı ustaya degil yetkili servise götürceksin... vala sen iyi adamışsın ki karşı taraftan hiç birşey talep etmemişsin...
ben olsam karşı tarafa 1tlde olsa yapılan iş yaptıtdırırdım... gözü körmü artistik yapmaya calısırken sürttürmüş...

yaptıgın hareket son derecede cörmert ve iyimser yaklaşmıssın ama, bir yöndende sürten kişiye kötülük yapmışsın... şimdi o adam rahat rahat yolda yine aynı şekilde artistik yapmaya calıscak.. cezasını ödeseydi bak bakalım bir kez daha yapa biliyormuydu..
çok parası varsa yine aynı çakallıgını yapar. zaten yoksa birde üstüne üstelik hasarı yaptırıyorsa 2. kez yapma olasılıgı %99 ortadan kalkar...

nediyelim Allah daha beterinden saklasın...

6063 Mesaj
4 Temmuz 2011; 0:29:31 

quote:

leon hocamın dediği gibi te dal km si çok aşağı vermiyor istemiyosanız 16.750 satın derim ama gerçekten km olsun vs temiz arbaymış bide o koyduğunuz fiyata makyajlı kasalar var ve bariz bi donanım farkı var

abi alıntıyı yanlış almışsın.. düzeltmende fayda var... abi ben olayı yüzeysel yazdım işin içine detay girince olay bambaska yere gidiyor... en basitinden bu araba 4 yaşında ve agır bakıma ihtiyacı var km ne olursa olsun, yapılması gerekiyor... servise gittiğinde 1500tl ye yakın fiyatı olcaktır..
şimdi alan adam 17.000tlye aldı eyvallah , hadi 1000tl olsun agır bakım ücreti 18.000 tl ettimi, 260tl temmuz ayı vergisi var mı ettimi sana 18.260tl..
noterdi,ruhsattı, zorunlu trafik sigortasıydı derken en az 500tl enttimi sana 18.760tl...

bu arabayı alan kişi 17.000tllik arabayı 18.760tlye alcak..
daha alan adam yüzeysey bakım yapcak 150tlye ,seneye aracın muaynesi var 170 tl, 22tlde egzos muaynesi olcak... eee araba bana 20.000tlye mal oldu...

sıfır ayarında yeni symbol alsam 20.000tlye iyi olmaz mı... sorarım savunan arkadaslara diger arkadaslara...
demek ki bir yorumda bulunurken paldır küldür, bu arabaya deger bu arabanın hakkıdır gibi cümleler kurmamk lazım..
bu dediğim sırf bu araba için degil nerdeyse aynı ayar tüm arabalar icin söylüyorum...

quote:

dün 2011 hyundai accent era kullandım crdi 110 luk direksiyon görüş performans vb çok güzel arabaydı yanlız bişey farkettim süspansiyon çok sert kesinilkle bozuk yola girdimi hiç afettimiyo çok sarsıyo konfor açısından bu yüzden bidaki arabam kesinikle ve kesinlik le dacia duster olacak ne olursa olsun tek kelime ile duster e aşık oldum daha öncede foruma duster hakkında bişeyler yazmıştım araba beni çok etkiledi

ewet eranın bu sorunu var, kullanan herkeste süspansiyon sertliğinden şikayetci...
duster iyi araba ama bütceye göre veya fiyatına göre almak mantıklı ama birazdaha birseyler katıp iyi birseyler alına bilir..
duster kötü demiyorum tasarım olaraktan daha iyi ola bilirdi özellikle arka tarafı....

kalitesine gelince symbolden hic bir farkı yok....
begendiysen almanı öneririm neticede zevk meselesi.. bende tercih edebilirdim fakat kalitesini gectim tasarım olarak benim görselligme uymuyor...

1073 Mesaj
4 Temmuz 2011; 0:34:50 

quote:

geçmiş olsun abi.. var öyle artistik yapmaya çalışıpta sürten cok oluyor.. genelde hep arkama bakarı m ama kırmızı ışıkta full arkata bakarım, dengesizin teki yan seride gecmek istiyor bakıyorum iş biraz tehlikeli olcak öne gidi veriyorum...

öyle durumlarda tabiki adamın tanıdıgı ustaya degil yetkili servise götürceksin... vala sen iyi adamışsın ki karşı taraftan hiç birşey talep etmemişsin...
ben olsam karşı tarafa 1tlde olsa yapılan iş yaptıtdırırdım... gözü körmü artistik yapmaya calısırken sürttürmüş...

yaptıgın hareket son derecede cörmert ve iyimser yaklaşmıssın ama, bir yöndende sürten kişiye kötülük yapmışsın... şimdi o adam rahat rahat yolda yine aynı şekilde artistik yapmaya calıscak.. cezasını ödeseydi bak bakalım bir kez daha yapa biliyormuydu..
çok parası varsa yine aynı çakallıgını yapar. zaten yoksa birde üstüne üstelik hasarı yaptırıyorsa 2. kez yapma olasılıgı %99 ortadan kalkar...

nediyelim Allah daha beterinden saklasın...

hocam haklısında kazada tutanak bile tutmadık bide artslik derken haklısın manyaklarla uğraşıyoz bütün gün hadi bana geldi yırtı herkes biz değil bitane manyağa denk gelirse ozamn yandı işte + iş yerinden tanıdık niye böğle yaptım 1 veya 2 yıl önce ramazan ayında tabi ozaman broadway var bende geri geri gelirken dalmışım küt diye park halindeki bi arabaya vurdum üniversitenin otoparkında çarptığım arabanın arkası dağıldı benim arabanın bi arka lambanın köşesini kırıldı şimdi adamı çağırdım böle böle dedim benim trafik sigortam var öder ama sigorta ödemedi neden çünki kaza trafiğe kapalı alanda olmuş diye adam gitti kenki kaskosunda yaptırdı arabayı ama tabi işyerinden olmasa tanıbadğım etmediğim bir insan tabi ikide kuruiu kuruşna parayı alırım ve alhtan o gün yani cama ters terafıma denk gelmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert karip -- 4 Temmuz 2011; 0:36:14 >

6063 Mesaj
4 Temmuz 2011; 1:02:03 

quote:

hocam haklısında kazada tutanak bile tutmadık bide artslik derken haklısın manyaklarla uğraşıyoz bütün gün hadi bana geldi yırtı herkes biz değil bitane manyağa denk gelirse ozamn yandı işte + iş yerinden tanıdık niye böğle yaptım 1 veya 2 yıl önce ramazan ayında tabi ozaman broadway var bende geri geri gelirken dalmışım küt diye park halindeki bi arabaya vurdum üniversitenin otoparkında çarptığım arabanın arkası dağıldı benim arabanın bi arka lambanın köşesini kırıldı şimdi adamı çağırdım böle böle dedim benim trafik sigortam var öder ama sigorta ödemedi neden çünki kaza trafiğe kapalı alanda olmuş diye adam gitti kenki kaskosunda yaptırdı arabayı ama tabi işyerinden olmasa tanıbadğım etmediğim bir insan tabi ikide kuruiu kuruşna parayı alırım ve alhtan o gün yani cama ters terafıma denk gelmedi

vala abi arabaya bindiğiin an trafik hatayı, dalgınlıgı kabul etmiyor. bayag bi oluyor bir arkadasım anlatmıştı, cogu araba emniyet kemerini takmayınca ötmeye başlıyor, bazı insanlarda cözümü kemeri baglatıp koltugun arkasından geciriyorlar ve böylelikle kemer ikaz sesinin ötmesini engellemiş oluyorlar ve olduklarını sanıyorlar...

emniyet kemerini koltugun arkasından geciren ve park halinde duran bir araca , bir araba geri geri gelerek vuruyor ve park halindeki kemeri baglıı durun aracın hava yastıkları acılıyor.

yani diyecegim o ki dalkgınlıkmış, kolaylık olsun diye bazı seylerden kaçmayacaksın..

Lafım sana degil sadece sosyal mesaj içerikli bilgide bulundum...

1073 Mesaj
4 Temmuz 2011; 1:17:18 

quote:

vala abi arabaya bindiğiin an trafik hatayı, dalgınlıgı kabul etmiyor. bayag bi oluyor bir arkadasım anlatmıştı, cogu araba emniyet kemerini takmayınca ötmeye başlıyor, bazı insanlarda cözümü kemeri baglatıp koltugun arkasından geciriyorlar ve böylelikle kemer ikaz sesinin ötmesini engellemiş oluyorlar ve olduklarını sanıyorlar...

emniyet kemerini koltugun arkasından geciren ve park halinde duran bir araca , bir araba geri geri gelerek vuruyor ve park halindeki kemeri baglıı durun aracın hava yastıkları acılıyor.

yani diyecegim o ki dalkgınlıkmış, kolaylık olsun diye bazı seylerden kaçmayacaksın..

Lafım sana degil sadece sosyal mesaj içerikli bilgide bulundum...

estafurullah hocam

41 Mesaj
4 Temmuz 2011; 1:56:57 

quote:

Orijinalden alıntı: excharon

17000 den aşağı verme

saol

41 Mesaj
4 Temmuz 2011; 2:13:50 

@mert karip saol tavsiyen için

@leon_312

hocam sende saol tavsiyen için ama 260 tl vergi + noter + ruhsat +trafik sigortası her aracta olmayacak mı?

evet aracımın bakımı mutlaka vardır kabul edıyorum ama 28.500 km dekı arac la sıfır ayarı symbol un hıc bı farkı yok kı

aynı konfor , aynı malzeme , yanı hersey aynı ha 2006 ha 2010 bence hıc 1 fark yok

ayrıca

"daha alan adam yüzeysey bakım yapcak 150tlye ,seneye aracın muaynesi var 170 tl, 22tlde egzos muaynesi olcak... eee araba bana 20.000tlye mal oldu..."

demişsin eger alacak boyle pazarlık etmek ıcın yanıma gelır sızın gıbı 14.000 teklıf ederse kovarım adamı yanımdan

ayrıca seneye degıl muaynesi 2013 de ve muayne 170 tl degıl

14.000 tl vereceksen defol gıt derım artık

ayrıca sıfır ayarında yeni symbol alsam 20.000tl ye alacagın aracın vergısı egzosu muaynesı yuzeysel bakımı hıc mı yok ???

bu 3.000 tl cıkardıgın masrafları yenı symbol alırken 2.000tl cıkarınca yenı symbol de 22.000 tl ye gelmeyecek mı ??

mıllete paldır kuldur yorum demıssın ama ben senın hesabını gercekten anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m6nay -- 4 Temmuz 2011; 2:22:02 >

11 Mesaj
4 Temmuz 2011; 9:43:21 

Mayıs ayında 2002 model clio exp aldım. bende renocuların araına katıldım. Her ikinci el aracın bakımlarını yaptırdım. Fakat aracı alırken üzerinde bulunan lpg kiti çok yakıyor. Onun için bir kaç kere ayar yapıldı fakat düzelmedi. aslında bugün LPG servisine gidip baştan aşağı LPG sistemini göstermek istiyordum. ama akşam işe giderken kontrolsuz kavşakta ana yoldan giden bir megane tali yoldan hızla gelen ford fiastay çarptı . ben araç kullandığım için dikkat edemedim. Ama fiestadan bir kadın ile bir çocuk uçmuş ve her ikiside ölmüş. Fiestanın hava yastıkları açılmamış. megane da ise sadece son ön taraf ezilmiş. Bunu görünce arabadan birden soğudum. Acaba satsam ımı diyorum.

6063 Mesaj
4 Temmuz 2011; 10:55:20 

quote:

hocam araba almak böyle birşey, ilk yorumumda ben yüzeysel yazdıgımdan fazla yüklenmek istemedim.
internetteki fiyatlar zaten şişirilmiş vaziyette , hepsinin 1500tl inmesi gerekir asıl fiyatlarına satılması icin. zaten asıl fiyata satılan arabalar şak diye satılıyor...

vergi,note,rruhsat,trafik sigorta her arabada olcak...
tutundugunuz dal kmsi oldugu icin sıfır ayarındaymış felan yazmayın lütfenn önünüzde 2 versiyon var.
1 makyajlı kasa symbol
2 yeni kasa symbol..

kalite konusuna gelince ikisini iyi detaylıca karsılastır derim, 2 versiyonda plastikten yapılma ama plastiklerinde kalitesi var, bunuda unutmayalım.. olaya plastik gözü ile bakarsak oda plastik buda plastik eyvallah fark yok derim ama araya kalite girince ayrı bir boyut kazanıyor...

fakat görsellik olarak tamamen degişmiş ön kolsol var, sag,sol-ön arka camurluklar plastikten degil tamamen saçtan olmuş.
yeniyi anlatmama gerek yok hersey ortada zaten..

sizin arabanın agır bakımı gelmiş, yeni arabada 2010 model 10.000km veya 20.000km icin konusuyorum daha agır bakıma 3 senesi var.... kadadan zaten 1500tl oynuyor...

hocam nasıl oluyor anlamış degilim yeni aracların muaynesi 3 yıldan sonra tekrar muayneye gidiyor ve sonrasında 2 senede bir muayne oluyor..
sizin araba 5 yasında ,sıfır alındıgında 3 sene muayne derdi yok... yani 2009da muaynesi bitmiş ve tekrar muayneye girmiş olması gerekir ve en son muaynede 2011 de olması gerekir.. benim hesabıma göre..
ewet muayne ücreti 170tl degil 135,7 tl....

muayne fiyatını düzelden birsii agır bakım hesabınıda düzeltmesi gerekir.. 1000tl dedim ama asıl fiyatı 1500tl civarı serviste..

sana yeminle kafadan sıkarak fiyat söylemedim ben 14.000tl verirdim... kovarsın veya söversin orası tamamen sana kalmış birsey..
ful orjinal olsaydı 16.000tl verirdim. 17.000verdikten sonra 2007 makyajlı kasa symbol alırım. 3000tl fazla verir yeni symbol alırım....

şimdi vergi olayına gelince herkes Allahın emri ödüyecek. ama siz suanda sattıgınız icin temmuz ayı vergisini arabayı kim alırsa o kisi temmuz sonuna kadar elinde sonunda ödeyecek... suan icin araba almak isteyen insanlar bu vergi sorununu karsı tarafa yani size yıkarlar..
sıfır veya 2000 model araba olsun bu vergiyi ödüyecekler... ödemeyecekler demiyorum aslaa...

sıfır araba garantili oldugundan 3 ve arabanın garantiden düsmemesi icin 3 sene boyunca servis kontrolünde bakımı yapılması gerekir. servise gittiğin zmana en son araba kac bin kmde geldiğini şakdiye söylecektir.. ordaki km ile arabada km arasında fark olmayacagı icin bakımı yapılması şart degil...
kişi arzu ederse bakım yaptıra bilir yüzeysel birsey diyemem.

ilk yorumda sizin arabaya alıcı gözüyle bakmadan yüzeyel yorumda bulundum. bir arkadasda veya böyle yorumda bulnan kişiler 17.den asagı inme, felan filan derse ozman ben ince detayına girer herseyini yazarım alıcı gözüyle...

söylediklerine lafım yok herkesin düsüncesine saygı duyarım. ama ince detayını anlatınca 17.000tl vermek nekadar dogrudur diye sormak isterim.
mal sizin malınız oldugundan istediğniz fiyatı söylemekte özgürsünüz, bu benim haddime düsmez.. herkesin arabası kendine kıymetli oldugundan kimse kimsenin arabasına laf atamaz..

ama birisi gelip beyler bu araba alınırmı alınmazmı dediğinde o araba vezirde olur rezilde. ben burda en agır aleştiri yapan detaylarıyla acıklayan birisiyim... burda beni sevende var sevmeyende.. bu yüzden burası bilgi paylasım platformu oldugundan herseye acık olmak gerek...

sıfır arabada 2010model icin konusuyorum noter,ruhsat ve sigorta masrafı ve bu ay ki vergisi var.. 750-1000tl masrafı var...

6063 Mesaj
4 Temmuz 2011; 11:02:47 

quote:

Orijinalden alıntı: omerbulbul

Mayıs ayında 2002 model clio exp aldım. bende renocuların araına katıldım. Her ikinci el aracın bakımlarını yaptırdım. Fakat aracı alırken üzerinde bulunan lpg kiti çok yakıyor. Onun için bir kaç kere ayar yapıldı fakat düzelmedi. aslında bugün LPG servisine gidip baştan aşağı LPG sistemini göstermek istiyordum. ama akşam işe giderken kontrolsuz kavşakta ana yoldan giden bir megane tali yoldan hızla gelen ford fiastay çarptı . ben araç kullandığım için dikkat edemedim. Ama fiestadan bir kadın ile bir çocuk uçmuş ve her ikiside ölmüş. Fiestanın hava yastıkları açılmamış. megane da ise sadece son ön taraf ezilmiş. Bunu görünce arabadan birden soğudum. Acaba satsam ımı diyorum.

hocam genelde sorunlu arabaları insanlar hemen elden cıkarmasına bakar ,3 ü 5i aradan satarlar... zaten aracın hormanlarını bozan lpg. birde bunun üzerine kalitesiz lpg gelince sorunların ardı arkası kesilmiyor.....

arabadan sogumanı istemem tamamen senin sorunun lpg ile alakalı aynı lpg başka bir aradada olsa atıyorum bmw yine aynı sorunla kasılasırsın. bu kezde bmwden sogdum dersin...

brc markadan aşagı marka ne alınır nede taktırılır.... brc lpg markanın yanı sıra tabiki en önemlisi işcilik. bir üstanın eline kaliteli lpgde versen onu cok kötü duruma getire biliyor, kötü lpg verdiğindede onu en iyi duruma getiriyor ama kalitesiz lpg takıldıgından illa bir sorun vercektir.. bu yüzden lpg ustasının cok iyi olması gerekir. lpg fiyatları heryerde asagı yukarı aynı... sen sadece ustayı iyi bulcaksın...

arabanda problem varsa satmanı öneriirm. ben son kez iyi bir ustaya gösteririm ve ona göre hareket ederim dersen sen bilirsin....

37 Mesaj
4 Temmuz 2011; 12:31:15 

merhaba arkadaşlar

geçen hafta perşembe günü aracıma lpg taktırdım. cuma günü ise duran trafikte aracıma arkadan vurdular. aracı renault servisine götürdüm. servis aracımı lpgli olduğu için almadı. lpg sökütmemi istedi. acaba bu lpg söktürülüp tekrar taktırma işlemi olurmu.

şimdiden teşekkür ederim.

6063 Mesaj
4 Temmuz 2011; 12:47:34 

quote:

Orijinalden alıntı: fatihmert08

merhaba arkadaşlar

geçen hafta perşembe günü aracıma lpg taktırdım. cuma günü ise duran trafikte aracıma arkadan vurdular. aracı renault servisine götürdüm. servis aracımı lpgli olduğu için almadı. lpg sökütmemi istedi. acaba bu lpg söktürülüp tekrar taktırma işlemi olurmu.

hocam bence çok saçma senin aracına her türlü bakmak zorundalar benim dilgiğim kadarıyla.. cevrendeki renault servislerini arayarak veya renault müdürlüklerindeki servisleri arayarak tam anlamıyla bilgi ögrenmeni isterim...

tabikide lpgyi sökmen mümkündür.. fakat tekrar cok iyi montaj yapılması gerekir ,yoksa lpg iyi randıman vermez....

servis olayını iyi araştır derim aldıklarını biliyorum ben......
atıyorum almadıklarını varsayarsam lpg tankını söktür bence motorla alakası yok cünkü hasar arkada, motordaki lpg düzeni ile ne alakası var anlamışta degilim...

belki servis ückagıtcı servis ise ,sen onlardan talep etceksin sökme takma işlemini ve extra ücret almaya yönelik birsey ola bilir.....
sana samimi söylüyorum burda yani ankarada servis kendi elleriyle lpg takıyor.....

hatta servis söyle ückagıtcılık yapıyor.. sıfır arabalar lpg taktırmak istiyor ve servisten bilgi alıyorlar serviste aynen su sekilde söylüyor normalde lpg takılan araclar garanti dısı oluyor fakar lpgyi biz takarsak garanti dısı yapmayız diyorlar.... hatta sana renault bayinin adını söyleyim neziroglu renault...
göral peugeotta öyle... yani iş serviste bitiyor...

böyle saçma sapanda iş görmedim senin anlattıgna göre...

büyük geçmiş olsun...

2008 Mesaj
4 Temmuz 2011; 13:09:51 

Öncelikle geçmiş olsun. Lpg takılınca aracın garantisi tamamen bozulmuyor. Sadece motorun garantisi bozulmuş oluyor. Arkadan alınan darbe de lpg tankına veya ara bağlantılarına zarar gelmişse belki de servis ondan el sürmek istememiştir.

Siz yine de başka servislere de bir sorun...

quote:

Orijinalden alıntı: fatihmert08

merhaba arkadaşlar

| AMD FX-6300 | ASUS M5A97 EVO R2.0 | ASUS GTX 650TI DIRECTCU II O.C 2GB | GSKILL 4GB RIPJAWSX DDR3 1600MHZ RAM | ADATA SP900 120 GB SSD | WD CAVIAR GREEN 1TB SATA 3.0 64MB CACHE 7200 RPM | XIGMATEK - ASGARD 382 PURE BLACK | EDIFIER X600 | LG 42LN575S | LOGITECH DFGT | XBOX CONTROLLER | ACER 5734Z | RENAULT SYMBOL 2011 1.4 |

151 Mesaj
4 Temmuz 2011; 13:49:31 

lpg li aracın garantisi devam eder, diğer servisleri arayıp sorun, onlar farklı şeyler söyeleyeceklerdir.

http://gozlugol.com/

6063 Mesaj
4 Temmuz 2011; 13:54:56