Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (727. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.898.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kafkas11

motor patlamada değilde yakma olayı oluyor cidden bir nevi patlama gibi dumanlar falan aynı şekilde clio motoru yakan arkadaşım var gerçekten durmadan uzun yol yapar işi gereğince birgün diyo motordan dumanlar çıkmata başaldı çektim kenara diyo dahada çalışmadı araba:) oda hızlı kullanır genelde.

şubablar erimiştir : )
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdrbrkn

benzine zam gelmiş yine 5 kuruş

hocam senin benzin haber verişne hastayım : ) ilk sen ögrenip söylüyorsun. bp her zman ki gibi önce zam yapmışa benziyor.

eee sen ne yaptın teker işini...
  • benzinal diye bi site var 2-3 günde bir bakıyorum zam oldumu direk yazıyorum :) bp yapmış zaten yine ilk önce.yarın diğerleride yapar.
    tekerde şimdilik iyi gibi 31-32 değiştiriyorum kafama göre ama senin dediğin gibi 38 e çıkarmadım hiç deniyim diyorum denk gelmedi bi türlü.araba ilk aldığım zamanlar daha hoşuma gidiyodu şimdi biraz hoşuma gitmemeye başladı değiştirmeyi düşünüyorum yakın zamanda.dizel alırım tabi artık.yavaş yavaş araştırmalara başladım yeni focusu bekliyorum bakalım fiyatı falan nasıl olacak.40-50 bin arası düşünüyorum bakalım kısmet artık...
  • quote:

benzinal diye bi site var 2-3 günde bir bakıyorum zam oldumu direk yazıyorum :) bp yapmış zaten yine ilk önce.yarın diğerleride yapar.
    tekerde şimdilik iyi gibi 31-32 değiştiriyorum kafama göre ama senin dediğin gibi 38 e çıkarmadım hiç deniyim diyorum denk gelmedi bi türlü.araba ilk aldığım zamanlar daha hoşuma gidiyodu şimdi biraz hoşuma gitmemeye başladı değiştirmeyi düşünüyorum yakın zamanda.dizel alırım tabi artık.yavaş yavaş araştırmalara başladım yeni focusu bekliyorum bakalım fiyatı falan nasıl olacak.40-50 bin arası düşünüyorum bakalım kısmet artık...

foruma ugramadıgından sorayım dedim tekerleri denk gelmişken diye. arabayı degiştirmendeki amacı bilmiyorum ama isteklerin arttıysa yetersiz gelmeye baslamıştır büyük olasılıkla. zevk meslesi ama kısmet olursa araba tercihlerini hem biizmle paylas hemde fikir edinmek amaclı buraya yaza bilrisin.

yeni ford focusu bende düsünüyordum ama cıkmadan sogudum diye bilirim. cünkü fiesta ile focus bire bir aynı cizgi ve hatlara sahip. bir boy büyüğü,bir boy kücügü gibi birsey olmuş. bazları tipo ile uno benzetmesi yapmış. bana mantıklı geldi acıkcası.
    farklı firmaların arabası benzetile bilir ama aynı markanın arabalarının benzemesi benim hosuma hic gitmedi acıkcası, uzaktan fiesta dediğin araba focus cıkabilir yada tam tersi uzaktaki focus olan araba yakından fiestadr. buyüzden arabanın karizması ciziliyor.
    ek olaraktan fuarda veya resimlerde gördüüğümüz iç mekanda radyo-mp3 sistemi sony diye gecerken- fordun kendi yaptıgı sistem oluyormuş. fiestadakinin aynısının biradaha geniş yapımı.
    cünkü yeni ford c max alanlar bu konuyu dile getirmişler ajentaya ama haksız cıkışlar.
    fordun yeni motorları hakkında pek bilgim yok ama avrupada ve türkiyede yapılan konusmalar yorumlar olumlu yönde.
    zaten eski kasadaki motordan şikayet oldugundan yeni motora gectiler diye düsünüyor. motor kasayı kaldırmadıgı gönde sikayetler vardı.

tabikide tercih meselesi.
  • aslında benim araçtan memnunum her zaman söylediğim gibi hafiften gaza dokununca uçacak gibi olması çok hoşuma gidiyo :) benzindede sıkıntı yok 7 litreyi geçmiyo genelde şehir içi normal bence.ben bi bakayım araştırmayı yapayım seçenekleri paylaşırım tabikide burda.focusta dediğin gibi fiestaya benziyo hele bi gelsinde bakalım yakından.şuan düşündüklerim dacia duster (biraz farklı tarzda olsun diye), yeni citroen c4 (daha incelemedim bayiye gidip ama donanım ve görüntü olarak güzel geldi), megane, seat leon en son ihtimal...
  • quote:

düşündüklerim dacia duster (biraz farklı tarzda olsun diye), yeni citroen c4 (daha incelemedim bayiye gidip ama donanım ve görüntü olarak güzel geldi), megane, seat leon en son ihtimal...

abi duster symbolun jeep versiyonu,özellik yok symbol ile hersey aynı en basitinen arka otomatik camlar el freninin orda :) turkcell teknoloji paketine üyeyim daha önceleri mesaj gelmişti renault artık dusterı, daci yerine kendi adına üretcekmiş diye okumuştum.
    c4 icin yorum yapmak erken ama arka tarıfını güzel yapamamış. megane hb de yine aynı sekilde arka tarfını iyi yapamamış. arka farları megane st veya coupe gib yapsa on numara olcak ama arka farları basitlestirmiş. leonun yüzü eskidi yeni kasa cıkarta bilirler.
    renault latitude,yeni jetta,opel astra hb,lancia delta (fiat grubunun ),volvo s40 ( yeni kasa cıkma ihtimali yüksek.suanki mevcut kasada alına bilir ama yeniyi beklemekte fayda var) bunlarıda arastırma listene eklersen yada ekleyip cıkardıysan kısmet olursa o gün geldiğinde tam net yorumlar yaparım
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

benzine zam gelmiş yine 5 kuruş

hocam senin benzin haber verişne hastayım : ) ilk sen ögrenip söylüyorsun. bp her zman ki gibi önce zam yapmışa benziyor.

eee sen ne yaptın teker işini...

DOĞUŞ UN VİDEOSUNU EKLEYİN
  • quote:

aslında benim araçtan memnunum her zaman söylediğim gibi hafiften gaza dokununca uçacak gibi olması çok hoşuma gidiyo :) benzindede sıkıntı yok 7 litreyi geçmiyo genelde şehir içi normal bence.ben bi bakayım araştırmayı yapayım seçenekleri paylaşırım tabikide burda.focusta dediğin gibi fiestaya benziyo hele bi gelsinde bakalım yakından.şuan düşündüklerim dacia duster (biraz farklı tarzda olsun diye), yeni citroen c4 (daha incelemedim bayiye gidip ama donanım ve görüntü olarak güzel geldi), megane, seat leon en son ihtimal...

ARAÇINIZI NEDEN DEĞİŞTİRİYOSNUZ ?
  • quote:

misal seni hafta 1 kez dövseler kendini toparlarmısın toparlayamazmısın.

NE ÖRNEK VERDİN LEON YA KOPTUM SABAH SABAH :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tanseltan

slm dostlarım nasılsınız umarım iyisinizdir bende herzaman olmasada arada uğruyorum yanınıza beni unutmayasınız diye :) 2001 clio ma lpg taktırmamak için direniyorum şehir içi 42 kuruş yakıyor gerçi lpg taktırsamda yararlanamıcam diye düşündüğümden taktırmıyorum fabrikayla ev arası 2 km sabah evden fabrikaya gidene kadar gaza bile geçmez araba.bi sorum olacak size arkadaşlar,pazarlamacı bi abim var dizel araba almak istiyor, şuan kendisinde cıtroen nemo var ama binek araç alıcakmış busefer symbollerin dizelleri nasıl acaba tavsiye edermisiniz.3 seçenek var kafasında reno symbol,fiat linea,hyundai era dizel fiyatları yakın birbirine.bana sordu yeni kasayı kullanmadığım için yorum yapamadım,arkadaşlara sorarım dedim.bu abi pazarlamacı olduğu için sıfır araç alıyor 150bin i geçince satıyor devamlı yollarda yani yorumlarınızı bekliyorum saygılar...

hocam lpg taktırmamakla iyi ediyorsun.
    sanırım arkadasınız en baz donanımlısını alcak bu yüzden linea ve erayı tercih ederse symbolden 150-200kg kadar agır oldundan symbole göre cok yakalar.
    donanım olaraktan şu agır basar diyemem hepsi aynı.
    symbolun 1.5 65bg olması digerlerine göre dez avantaj.
    linea 1.3 90bg
    hyundai 1.5 80bg

symbolu satması ve parcası ucuz oldugundan ve yakıtta digerlerinden daha iyi oldugu icin symbolu tercih ederim.
    bunlar önemli deil dersen erayı tercih ederim, motorunun güclü olmasından dolayı. baska hic bi nedeni yok.

cümlelerim biraz kısıtlı cünkü hangi arabada hangi donanım secenegini ve symbol, linea icin hangi motor secenegini söylemediğinden dolayı. tam anlamıyla yardımcı olamıyorum.

bana kalırsa symbolun 1.5 dci 85 bg exp. modelini alırsa digerlerine on basar. symbol yada renault marka taraftarı deilim ama bu fiyata en mantıklı ve en iyi araba renault symbol.

leon saol dostum verdiğin bilgiler için motor seçeneğide önemli bizimiçin olursa 85 hb i tercih ederiz.rahatlıkta önemli tabiki ben mesela benim cliodan o konuda hiç memnun değilim kütük gibi araba yol tutuş sıfır.hyundai eraları beğeniyorum.bu arada bizim tertiplerden kimse kalmamış yav nerelerdesiniz arkadaşlar :) ozzy akmanhoca domanbouse turbox daha sayamadığımçok arkadaşı göremedim takılmıyolar heralde eskisigibi.ozzy motor almış heralde kendine hayırlı olsun dostum senin arabayla çok maceraların oldu :) bide herkes yenilemiş arabasını yav önce konuşurduk şu arıza çıktı yaptım şöle modifiye ettim aracı falan diye şimdi araçlar sıfır gerek kalmaz :) bi biz değiştiremedk aracı :) yeni arkadaşlarda hoşgelmişler herkese slmlar saygılar dliyorum...
  • quote:

abi duster symbolun jeep versiyonu,özellik yok symbol ile hersey aynı en basitinen arka otomatik camlar el freninin orda :) turkcell teknoloji paketine üyeyim daha önceleri mesaj gelmişti renault artık dusterı, daci yerine kendi adına üretcekmiş diye okumuştum.
    c4 icin yorum yapmak erken ama arka tarıfını güzel yapamamış. megane hb de yine aynı sekilde arka tarfını iyi yapamamış. arka farları megane st veya coupe gib yapsa on numara olcak ama arka farları basitlestirmiş. leonun yüzü eskidi yeni kasa cıkarta bilirler.
    renault latitude,yeni jetta,opel astra hb,lancia delta (fiat grubunun ),volvo s40 ( yeni kasa cıkma ihtimali yüksek.suanki mevcut kasada alına bilir ama yeniyi beklemekte fayda var) bunlarıda arastırma listene eklersen yada ekleyip cıkardıysan kısmet olursa o gün geldiğinde tam net yorumlar yaparım

ekledim leon kardeşim saolasın açıklamaların için.senin açıklayıcı anlatımlarını okumak iyi oluyor.
    quote:

ARAÇINIZI NEDEN DEĞİŞTİRİYOSNUZ ?

aracımı değiştirmem tamamen sıfır almak ve dizel almak istememdendir yoksa araçla ilgili pek bi sorunum yok.almışken iyi bişey olsunda en az 5-10 sene bineyim diyorum...
  • quote:

quote:

ooo abi benim reel hayatta örneklerim meşurdur, benim konusmalarımdan anlamayan veya kafasında soru işareti kalan birisi örneklerimle kesin ve net cözüme gidiyorum.
    bu örnekte cıkan anlam ; yavas yavas vucudun zedelenmeye baslar,kendini icten ice cürütürsün ve ölüme terk edilirsin. motorda böyle kendini zamanla yıpratır, bigün bakmışsınki motor marş basmıyor : )

sabah sabah seni güldüre bildiysek ne mutlu : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 1 Mart 2011; 14:16:32 >
  • quote:

ekledim leon kardeşim saolasın açıklamaların için.senin açıklayıcı anlatımlarını okumak iyi oluyor.

rica ederim abi, araba işi hobi yada sıradan birsey görünsede keske dememk icin biton para döküyorsun bazılarında karsılıgını alırken bazılarında karsılıgını bulamıyorsun. herks nokta tış yapmak ister buyüzden ince eleyip sık dokuyacaksın..
  • quote:

quote:

hiç sorma hocam ya, bende işyerindeyim şimdi okurken gülmemek için zor tuttum kendimi.
    çok çarpıcı ve akıldan çıkmayacak bir örnek.
    keyifli ve anlaşılır anlatımı için leon arkadaşımıza tekrar teşekkür etmek istiyorum kendi adıma.
  • Benzin yine zamlanmış.95 Oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı 4.10 tl...Güle güle kullan Türkiye
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaog!u
    hiç sorma hocam ya, bende işyerindeyim şimdi okurken gülmemek için zor tuttum kendimi.
    keyifli ve anlaşılır anlatımı için leon arkadaşımıza tekrar teşekkür etmek istiyorum kendi adıma.

ben tskkür ederim abi uzun yorumlarımı sıkılmadan okudugnuz icin.
    reel hayatta böyle oldugumdan dolayı olaya veya soruların üzerine düserim, sanki karsımda kardesim dostum, arkadasım varmı gibi acıklama yapma geregi duyarım. kimsenin bile bile yanlış yapması, gönlüm elvermez. cift taraflı (olumlu olumsuz) düşündüğümden dolayı sonuca odaklıyımdır.
    kendimi size yansıta bildiysem ne mutlu bana..
  • evet arkadaşlar yarında benzinden sonra mazota zam bekliyorum çok kötü oldu ya fiyatlar inanılmaz artıyor sonumuz hayır olsun akülü araba alacam bu gidişle ....!
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kocaog!hiç sorma hocam ya, bende işyerindeyim şimdi okurken gülmemek için zor tuttum kendimi.

ben tskkür ederim abi uzun yorumlarımı sıkılmadan okudugnuz icin.
    reel hayatta böyle oldugumdan dolayı olaya veya soruların üzerine düserim, sanki karsımda kardesim dostum, arkadasım varmı gibi acıklama yapma geregi duyarım. kimsenin bile bile yanlış yapması, gönlüm elvermez. cift taraflı (olumlu olumsuz) düşündüğümden dolayı sonuca odaklıyımdır.
    kendimi size yansıta bildiysem ne mutlu bana..

ALKIŞŞŞŞ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafkas11 -- 1 Mart 2011; 18:05:41 >
  • arkadaşlar bizim arabaların depoları 50 litre değilmi ben bugün depoyu doldurdum 27 litre aldı içindede 10-15 litre benzin vardı taş çatlasa 45 litre olmuştur olmamıştır bile..neden böyle olabilir nette yazan depo 50 litre şimdiye kadar ben 50 litre aldığını görmedim...
  • quote:

arkadaşlar bizim arabaların depoları 50 litre değilmi ben bugün depoyu doldurdum 27 litre aldı içindede 10-15 litre benzin vardı taş çatlasa 45 litre olmuştur olmamıştır bile..neden böyle olabilir nette yazan depo 50 litre şimdiye kadar ben 50 litre aldığını görmedim...

Evet bizim araçların deposu 50 litre ama biraz daha uğraşırsan 2-3 litre daha alıyor. ben aybaşında doldurmuştum.
  • 
Sayfa: önceki 725726727728729
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.