- x
CLİO SYMBOL GRUBU
23428 Cevap1230040 Görüntüleme51 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     236 [238] 240 241 242 243 244 245      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6055 Mesaj
6 Şubat 2011; 23:55:18 

quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

yeni symbolle birleşsek sen ozman gör abi ucar forum :D

abi dediğin dogru ola bilir ama bazı insanların düşüncesinde onu kullanan en iyi bilir düşüncesi var. o yüzden orda tahminen 6 arkadasımız var zaten onlar bura geliyor ama bilmeyenler yeni kullanıcılar ve sorunu cıkanlar. oraya yazcak bu yüzdende orası minimum işleyecek. işlemez diye bir sey olmayacak.

6055 Mesaj
7 Şubat 2011; 0:04:23 

mert abi arabanın renginden dolayı park sensörlerinin siyah olması sırıtmamış.
gözüme takılan birsey oldu gerci gereksiz olabilir ama plaka cercevesindeki bayinin ismi yani reklam yaptıgın yer :) bana sıradan geldi. ben titiz ve objektif baktıgımdan yadırgadım acıkcası ismi.

2473 Mesaj
7 Şubat 2011; 0:10:04 

quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

abi dediğin dogru ola bilir ama bazı insanların düşüncesinde onu kullanan en iyi bilir düşüncesi var. o yüzden orda tahminen 6 arkadasımız var zaten onlar bura geliyor ama bilmeyenler yeni kullanıcılar ve sorunu cıkanlar. oraya yazcak bu yüzdende orası minimum işleyecek. işlemez diye bir sey olmayacak.

Ya işleyip işlememesi problem değil aslında leon hocam mantıken şimdi ileriyi düşürsek tekrar kasa değişiminde orası biter genel bir isim gene bizim clio symbol grubu,yeni kasa symbol grubu bana mantıklı gelmiyor.Artı bir araba araştırmak istediğinde bir forum sitelerini bakayım kullanıcaların yorumlarını alayım dersin clio symbol forumu yazsan googleye direk donanım haber çıkıyor aslında renaultun bize para vermesi lazım iyi reklamını yapıyoruz

...

6055 Mesaj
7 Şubat 2011; 0:31:30 

quote:

Ya işleyip işlememesi problem değil aslında leon hocam mantıken şimdi ileriyi düşürsek tekrar kasa değişiminde orası biter genel bir isim gene bizim clio symbol grubu,yeni kasa symbol grubu bana mantıklı gelmiyor.Artı bir araba araştırmak istediğinde bir forum sitelerini bakayım kullanıcaların yorumlarını alayım dersin clio symbol forumu yazsan googleye direk donanım haber çıkıyor aslında renaultun bize para vermesi lazım iyi reklamını yapıyoruz

tabikide ileriyi düsündüğümüzde orasıda biter dogru, peki biz halen symbole binermiyiz orası kos kocaman soru işareti ?
2013 de makyajını tazeler sonra 2016 kadar bu model sallar tahminen. 2016 haziran cıkışlılar yani 2017 modeller yeni bir form acarlar : )

benim icin farketmez. faliyete gecirelim nevar neyok anlayalım.
olayı gözlemlemek lazım ,sözel nedesek boşta kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 7 Şubat 2011; 0:33:40 >

1073 Mesaj
7 Şubat 2011; 0:35:06 

quote:

mert abi arabanın renginden dolayı park sensörlerinin siyah olması sırıtmamış.
gözüme takılan birsey oldu gerci gereksiz olabilir ama plaka cercevesindeki bayinin ismi yani reklam yaptıgın yer :) bana sıradan geldi. ben titiz ve objektif baktıgımdan yadırgadım acıkcası ismi.

koyu rengin faydaları hocam ben arabayı galariden aldım onun ismi idi zaten araba muğladan tekirdağ geldikleri için plakaları sökmüşler galerinin adı olan plakalıkları koymuşlar ondan sonra 59 plakayı takmayıp hazırda bekletmişler hani aldığım zamanın ertesi günü arbayı almaya geldim plakayı takmışlar gittim bi çay içtik sonra ladım arabayı çıktım galariden plakalıklardaki yazı solmaya paşladı zaten plakalığı söküp plakanın yanlarını beyeza bayayıp sadece plkayı takıcam öle çok hoş bi görüntü oluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert karip -- 7 Şubat 2011; 0:37:43 >

2013 FİAT LİNEA ACTUAL PLUS MULTİJET 95 HP

6055 Mesaj
7 Şubat 2011; 0:51:08 

quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

koyu rengin faydaları hocam ben arabayı galariden aldım onun ismi idi zaten araba muğladan tekirdağ geldikleri için plakaları sökmüşler galerinin adı olan plakalıkları koymuşlar ondan sonra 59 plakayı takmayıp hazırda bekletmişler hani aldığım zamanın ertesi günü arbayı almaya geldim plakayı takmışlar gittim bi çay içtik sonra ladım arabayı çıktım galariden plakalıklardaki yazı solmaya paşladı zaten plakalığı söküp plakanın yanlarını beyeza bayayıp sadece plkayı takıcam öle çok hoş bi görüntü oluyo

ewet hocam seninle hemen hemen aynı fikirdeyiz. genelde spor otomobillere cercevesiz plaka yakısıyor. özellikle beyaz renktekilere.
hemen hemen aynı fikirdeyiz derken bence hic boya işine girme
2 seçenek var
1. plakanın siyah kısmını kestirt.
2. kromkaplı plaka çerceveleri satılıyor yada özel olarak yaptırıyorsun.
krom cam çıta yapan yerler yapar plakalıgı.

1073 Mesaj
7 Şubat 2011; 0:55:58 

quote:

ewet hocam seninle hemen hemen aynı fikirdeyiz. genelde spor otomobillere cercevesiz plaka yakısıyor. özellikle beyaz renktekilere.
hemen hemen aynı fikirdeyiz derken bence hic boya işine girme
2 seçenek var
1. plakanın siyah kısmını kestirt.
2. kromkaplı plaka çerceveleri satılıyor yada özel olarak yaptırıyorsun.
krom cam çıta yapan yerler yapar plakalıgı.

evt hocam haklısın geçen beyaz bi symbol gördüm (2007-2008) arabaya çok yakışmış bende ordan özendim benim arabaya yakışırmı acaba bide kestirme değilde boyamayı düşüniyom sprey boya olurmu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mert karip -- 7 Şubat 2011; 0:57:22 >

2473 Mesaj
7 Şubat 2011; 0:57:33 

quote:

tabikide ileriyi düsündüğümüzde orasıda biter dogru, peki biz halen symbole binermiyiz orası kos kocaman soru işareti ?
2013 de makyajını tazeler sonra 2016 kadar bu model sallar tahminen. 2016 haziran cıkışlılar yani 2017 modeller yeni bir form acarlar : )

benim icin farketmez. faliyete gecirelim nevar neyok anlayalım.
olayı gözlemlemek lazım ,sözel nedesek boşta kalıyor.

bence 2014-15 gibi yeni kasası çıkar bunun birşey kalmadı burda gelir hemen hocam

...

2473 Mesaj
7 Şubat 2011; 1:04:37 

quote:

evt hocam haklısın geçen beyaz bi symbol gördüm (2007-2008) arabaya çok yakışmış bende ordan özendim benim arabaya yakışırmı acaba bide kestirme değilde boyamayı düşüniyom sprey boya olurmu acaba

sprey boya uzaktan iyi gözükürde yakından biraz çakma gözükür mert ustam bence kestirmeniz isabet olur araca sportif bir görünüş kazandırırsınız.

...

6055 Mesaj
7 Şubat 2011; 1:13:36 

quote:

abi sprey boya olmasına olurda, plakanın taban rengi fosforlu beyaaz, akşam plakaya ışık vurdugunda sırıdır yakışmaz. gündüzde beyaz sprey boya ile forforlu beyazın arasında fark olur sırıdır.

internette arastırdım şimdi siyah boyalı kısmı selülozik tiner ile çıkartıyorlarmış. okudugum kadarıyla ne taban rengine zararı varmış nede tr yazılı mavi kısma. istersen detaylı araştır, senin icin dahada faydalı olcaktır.

2918 Mesaj
7 Şubat 2011; 1:13:52 

mümkünse 2015 ten önce çıkmasın yeni kasa yoksa bizimkilerin fiyatı düşer, ben satayım da ondan sonra

"BU MESAJDA ANLATILAN KİŞİ, KURUM VE OLAYLAR TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜDÜR."

6055 Mesaj
7 Şubat 2011; 1:25:38 

quote:

Orijinalden alıntı: kocaog!u

mümkünse 2015 ten önce çıkmasın yeni kasa yoksa bizimkilerin fiyatı düşer, ben satayım da ondan sonra

hocam eski kasaları gözden gecirisek 2000-2002 modele kadar ön farlar yüvarklatı.2003-2006 ya kadar olan modellerin ön far ve arka farın sınyal kısmı beyaz oldu.2007-2008 yılında tamponlar degişti. sonra mecburen yeni kasaya gecti : ) tahminen 2013te makyajını tazeler. yani ön farı degişir gibime geliyor. tabi bunun extraları olcaktır donanım olarak jant felan

yeni kasa deil makyajı tazeliyecek yeni ksanın cıkmasına 7,8 sene olacgını tahmin ediyorum.

vala hocam benim arabanın müşterileri 4 kişi hazırda bekliyor. tüm herkesin gözü arabamda : ) t

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 7 Şubat 2011; 1:30:51 >

1073 Mesaj
7 Şubat 2011; 1:33:54 

quote:

abi sprey boya olmasına olurda, plakanın taban rengi fosforlu beyaaz, akşam plakaya ışık vurdugunda sırıdır yakışmaz. gündüzde beyaz sprey boya ile forforlu beyazın arasında fark olur sırıdır.

internette arastırdım şimdi siyah boyalı kısmı selülozik tiner ile çıkartıyorlarmış. okudugum kadarıyla ne taban rengine zararı varmış nede tr yazılı mavi kısma. istersen detaylı araştır, senin icin dahada faydalı olcaktır.

hocam peki yalı boya ile boyasam sırıtır mı

6055 Mesaj
7 Şubat 2011; 1:48:25 

quote:

hocam peki yalı boya ile boyasam sırıtır mı

ikisini karsılaştırımsam eger sprey boya ,yaglı boyanın yanında daha iyi duracagını tahmin ediyorum. yaglı boya daha cok sırıdır gibime geliyor.
ben zemin rengi fosforlu beyaz oldugundan dolayı tuturamazsın rengini.
kestirme işine hiç bulasmıyorsun zaten krom kaplama cerceve, selilozik tiner.
diger masraflı yöntemi söylemem gerek yok ( özel plaka yapan yere gidip hem harf rakam yazı sitilini degiştirirsin kafana göre sonra emniyete gidip plakayı mühürletip kullancaksın) bunu yapmazsın ama yinede söyleyim dedim.

1073 Mesaj
7 Şubat 2011; 2:07:38 

quote:

ikisini karsılaştırımsam eger sprey boya ,yaglı boyanın yanında daha iyi duracagını tahmin ediyorum. yaglı boya daha cok sırıdır gibime geliyor.
ben zemin rengi fosforlu beyaz oldugundan dolayı tuturamazsın rengini.
kestirme işine hiç bulasmıyorsun zaten krom kaplama cerceve, selilozik tiner.
diger masraflı yöntemi söylemem gerek yok ( özel plaka yapan yere gidip hem harf rakam yazı sitilini degiştirirsin kafana göre sonra emniyete gidip plakayı mühürletip kullancaksın) bunu yapmazsın ama yinede söyleyim dedim.

yok en isi ben plaklığı sökiyim sadece plkayı takıyım

2918 Mesaj
7 Şubat 2011; 9:32:12 

araba.com dan bakıyorum 2011 modelin ikinci eline, 26 bin, 26.500 isteyenler var, millet uçmuş resmen :)

aralık ayında sıfırını 25 bine aldık :)

gerçi şu anda en exp + cp nin liste fiyatı 27.800 tl

bende 26.800 tl den satılığa koyayım arabayı,
liste fiyatının bin tl altında+kasko+park sensörü+alarm diye de yazarım, bakarsınız düşer birisi :D

arabanın şu an için bana maliyeti 26515 tl :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

6055 Mesaj
7 Şubat 2011; 11:10:09 

quote:

yok en isi ben plaklığı sökiyim sadece plkayı takıyım

abi en iyi sen bilirsin, öyle yaparsan çok kroca durur bence.

6055 Mesaj
7 Şubat 2011; 11:31:04 

quote:

araba.com dan bakıyorum 2011 modelin ikinci eline, 26 bin, 26.500 isteyenler var, millet uçmuş resmen :)

aralık ayında sıfırını 25 bine aldık :)

gerçi şu anda en exp + cp nin liste fiyatı 27.800 tl

bende 26.800 tl den satılığa koyayım arabayı,
liste fiyatının bin tl altında+kasko+park sensörü+alarm diye de yazarım, bakarsınız düşer birisi :D

arabanın şu an için bana maliyeti 26515 tl :)

abi aldıgın fiyata göre hesaplarsan işin iş. herkes fiyatlistesine göre hareket ediyor aldıgı fiyata göre hesap yaparmı hiç. en kötü ihtimal ile 2000tl altına satmalısın ki alıcı bulasın. zaten trafik islemleri 1000tlye yakın ücreti var kafadan.

arabana istersen ucak motoru tak, kimse bunda ucak motoru varmış bu araba bu fiyata deger demez. yani senin sensörler ve alarım kimsenin umrunda olmaya bilir.

kaskoyu geri çevre biliyorsun. yani kaç ay kullandıysan,kullandıgın kadar parasını alıyor. geriye kalan ayların parasını veriyor. kasko sorun deil :)
2,3 sene kullanmadan satmayı düsünme.

429 Mesaj
7 Şubat 2011; 12:07:13 

Arkadaşlar benim arabayı aldığımda sahibi k.b.e.k. ni vermemişti. Sizlerden ricam aracını sıfır almış olanlar bakım kitabına bakıp bana kullanılabilecek antifirizi söyleyebilirmisin standardı harf değer v.b simge varsa inceleyip bana bildirebilirmisiniz. Serviste yağla birlikte soğutma suyunuda değiştireceğim.Yanılmıyorsam bizim araçlara organik antifiriz konuyor.

2013 Symbol 1.2 Joy Beyaz

6055 Mesaj
7 Şubat 2011; 12:27:33 

quote:

Orijinalden alıntı: bunyas288

Arkadaşlar benim arabayı aldığımda sahibi k.b.e.k. ni vermemişti. Sizlerden ricam aracını sıfır almış olanlar bakım kitabına bakıp bana kullanılabilecek antifirizi söyleyebilirmisin standardı harf değer v.b simge varsa inceleyip bana bildirebilirmisiniz. Serviste yağla birlikte soğutma suyunuda değiştireceğim.Yanılmıyorsam bizim araçlara organik antifiriz konuyor.

abi suanda evde deilim ama daha önceler böyle konu acıldıgında bakmıştım. şu antifireze kayarsın şunu koyamazsın yazmıyordu. sogutma sıvısını 3yıl yada 90.000kmde degiştirin yazıyordu.

845 Mesaj
7 Şubat 2011; 14:17:30 

Bende kullanma kılavuzu var.Aynen sadece değiştirme periyodu yazıyor.Yetkili servisler güncel ne konulması gerekiyorsa koyarlar.Onlara bırakın bence...

429 Mesaj
7 Şubat 2011; 14:28:13 

Servis arkadaşın megan 2 ye petrol ofisi antifiriz koymuş.Başka servisi aradım d tipi antifiriz diyor.Organik antifiriz d tipi yazdım bu çıktı http://www.castrol.com/...20062&contentId=6009056 benzeri birde totalde var.
Bilgiler için teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bunyas288 -- 7 Şubat 2011; 14:29:28 >

2918 Mesaj
7 Şubat 2011; 14:30:09 

quote:

abi aldıgın fiyata göre hesaplarsan işin iş. herkes fiyatlistesine göre hareket ediyor aldıgı fiyata göre hesap yaparmı hiç. en kötü ihtimal ile 2000tl altına satmalısın ki alıcı bulasın. zaten trafik islemleri 1000tlye yakın ücreti var kafadan.

arabana istersen ucak motoru tak, kimse bunda ucak motoru varmış bu araba bu fiyata deger demez. yani senin sensörler ve alarım kimsenin umrunda olmaya bilir.

kaskoyu geri çevre biliyorsun. yani kaç ay kullandıysan,kullandıgın kadar parasını alıyor. geriye kalan ayların parasını veriyor. kasko sorun deil :)
2,3 sene kullanmadan satmayı düsünme.

zaten satmayı düşünmüyorum şu anda leon,
benim demek istediğim, adamlar bizim arabanın ikinci eline internette 26 bin tl fiyat çekmişler, ona hayret ediyorum. o fiyata alacak keriz varmıdır onu merak ettiğim için bende koyayım internete arayan olacak mı diyorum :)

6055 Mesaj
7 Şubat 2011; 21:30:46 

quote:

zaten satmayı düşünmüyorum şu anda leon,
benim demek istediğim, adamlar bizim arabanın ikinci eline internette 26 bin tl fiyat çekmişler, ona hayret ediyorum. o fiyata alacak keriz varmıdır onu merak ettiğim için bende koyayım internete arayan olacak mı diyorum :)

sanmam arayan olacagını. galerciler arasa bilmem. orasını ama satsan senin 2011 sümbülün ile benim 2009 sümbülün arasında 1000tl fazla oynar. bu fiyat yıl olarak deil,sadece özellik olarak oynar.
ciddi rakamlar oynarsa 4000,5000 gibi neden alalan olmasın ki. 1000tl icin almaya konusmaya degmez.

2918 Mesaj
7 Şubat 2011; 21:55:11 

Allah kaza bela vermesin, 4-5 sene binmeyi düşünüyorum sümbülüme

"BU MESAJDA ANLATILAN KİŞİ, KURUM VE OLAYLAR TAMAMEN HAYAL ÜRÜNÜDÜR."

2473 Mesaj
7 Şubat 2011; 23:31:40 

quote:

sanmam arayan olacagını. galerciler arasa bilmem. orasını ama satsan senin 2011 sümbülün ile benim 2009 sümbülün arasında 1000tl fazla oynar. bu fiyat yıl olarak deil,sadece özellik olarak oynar.
ciddi rakamlar oynarsa 4000,5000 gibi neden alalan olmasın ki. 1000tl icin almaya konusmaya degmez.

öyle ilan verenler zaten sizin gibi düşünüyor genelde hocam bakalım keriz düşürebilcez mi yoksa satmaya niyetleri yok yani fantazi peşindeler ''söz meclisten dışarı''

arada fark yok leon dostum ya banada 2012 symbol nasip olmasın mı :D

...

6055 Mesaj
7 Şubat 2011; 23:47:35 

quote:

Allah kaza bela vermesin, 4-5 sene binmeyi düşünüyorum sümbülüme

ewet abi normalinde de bu zaman zarfı icinde kullanıp degiştirmak gerekir ama tekrar sıfır almayacaksan gül gibi ilk göz nurunu satıpta yıl bakımından daha düsük model almanın hic lüzümu yok.
2. ele binip , daha yüksek 2. el alsan neyse ama sıfıra binipte 2. el almak biraz garip bir durum olur.

aracım dizel olsaydı arabamı satma geregi duymazdım asla ,10 seneye yakın kullanırdım. borcunun bitmesini bekliyorum 6000tl kaldı : )

2473 Mesaj
8 Şubat 2011; 0:05:10 

quote:

ewet abi normalinde de bu zaman zarfı icinde kullanıp degiştirmak gerekir ama tekrar sıfır almayacaksan gül gibi ilk göz nurunu satıpta yıl bakımından daha düsük model almanın hic lüzümu yok.
2. ele binip , daha yüksek 2. el alsan neyse ama sıfıra binipte 2. el almak biraz garip bir durum olur.

aracım dizel olsaydı arabamı satma geregi duymazdım asla ,10 seneye yakın kullanırdım. borcunun bitmesini bekliyorum 6000tl kaldı : )

hocam aslında bende memunum ama authentique modeli çok boş ya devir saati bile yok uyuz oluyorum o işe işte

...

6055 Mesaj
8 Şubat 2011; 0:05:16 

quote:

arada fark yok leon dostum ya banada 2012 symbol nasip olmasın mı :D

ewet abi arada fark yok denecek kadar çok az miktar oynuyor. onuda soludugun sıfır kokusu ve ilk dokunan kendin olması için veriyorsun. : )
vala abi sana her araba nasip olur. zaten senden bomba gibi bir araba bekliyorum.

2012 symbol düsünürsen 2013'ü bekle derim :) büyük olasılıkla makyaj tazeleyecek.
suanda bizim 2.el symboller 3000,4000tl düserken. 2012 de alınan makyajsız kasa,2013te cıkacak olan makyajlı kasaya göre 5000,6000tl düser 2.ele

bu söylediğim tamamen istatistige dayalı birsey.
kendi arabam diye demiyorum 2009 model araclar daha şanslı fiyat konusunda yaptgım istatistik bilgilerine göre.

2340 Mesaj
8 Şubat 2011; 0:20:21 

quote:

Geçmiş olsun Allah şifa versin.

saygılar

bende işlerden dolayı pek takılamıyorum bu aralar özledim forum arkadaşlarını yaw

Allah razı olsun kardeş çok şükür biraz daha iyiyim.Selametle kal.

2014 FİAT DOBLO 1.3 MULTİJET URBAN

2473 Mesaj
8 Şubat 2011; 0:24:18 

quote:

ewet abi arada fark yok denecek kadar çok az miktar oynuyor. onuda soludugun sıfır kokusu ve ilk dokunan kendin olması için veriyorsun. : )
vala abi sana her araba nasip olur. zaten senden bomba gibi bir araba bekliyorum.

2012 symbol düsünürsen 2013'ü bekle derim :) büyük olasılıkla makyaj tazeleyecek.
suanda bizim 2.el symboller 3000,4000tl düserken. 2012 de alınan makyajsız kasa,2013te cıkacak olan makyajlı kasaya göre 5000,6000tl düser 2.ele

bu söylediğim tamamen istatistige dayalı birsey.
kendi arabam diye demiyorum 2009 model araclar daha şanslı fiyat konusunda yaptgım istatistik bilgilerine göre.

onu yazarken aklımada tam senin yazdığın geldi hocam zaten kesin ben öyle bir zamana rastlar öyle bir zamanada rastlarsa pek önemsemiyorum çünkü baya uzun binmeyi düşündüğüm için,genede insan makyajlı kasaya binmek ister oda var tabi sıfır alcaksın sonuçta :D

...

2473 Mesaj
8 Şubat 2011; 0:28:41 

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

Allah razı olsun kardeş çok şükür biraz daha iyiyim.Selametle kal.

...

2340 Mesaj
8 Şubat 2011; 0:31:44 

quote:

[:(hocam aslında bende memunum ama authentique modeli çok boş ya devir saati bile yok uyuz oluyorum o işe işte

Kardeş araban temizse ki bildiğim kadarıyla temiz bin,benzinin 4 TL mazotun 3.50 olduğu devirde sadece iş için binilir araba değiştirmek ise cebe zarar sadece.Varsın devir saati olmasın ben zaten devir saatine bile bakmıyorum çoğu zaman yol boş olursa sakin gidersem nadiren bakarım motor sesini dinlerim genellikle birde sadece arıza ışıklarını ve hararet göstergesini kısa sürelerle kontrol ederim güvenliği tehlikeye sokmayacak şekilde tabi.Reno olacak o kadar kapı tutamaklarını koymamış arkaya:)

6055 Mesaj
8 Şubat 2011; 0:42:35 

quote:

onu yazarken aklımada tam senin yazdığın geldi hocam zaten kesin ben öyle bir zamana rastlar öyle bir zamanada rastlarsa pek önemsemiyorum çünkü baya uzun binmeyi düşündüğüm için,genede insan makyajlı kasaya binmek ister oda var tabi sıfır alcaksın sonuçta :D

: ) kalp kalbe karsıymış. arabaların yüzleri eskidi. artık yavas yavas yeni versiyonlar cıkıyor. 2011-2012 arasında araba alınmaz diye düsünüyorum hic bir marka. 2012-2013 yılında yeni yüzler tam rayına oturmuş olur. uzun yıllar bineceksek eger bence tam yerinde değişiklik olur. eski kasa ile yeni kasaya geciş indirimi 5000tl oynatıyor.
almışken neden yeni versiyon olmasın ki. yenin yanında eski model durcak aynı yıl olmalarına reagmen ,hic bir anlamı ve espirisi kalmıyor sıfır almanın.

opel corsa indirime gecti makyaj tazeleyeceginden dolayı. ford focuslar halen indirim yapıyor yeni kasa gelceinden dolayı, yakında hondada indirime gecer yeni civic modelin gelmesine. toyota corolla ve auris aynı sekilde yenilenecek. peugeot 308 yenilenecek,renaultu demem gerek yok : ) hep bunlar 2012-2013 yılları arasında gerceklesecek. almak mantıklı deil diye düsünüyorum.

ferrari ff modelini cıkardı üretime gecirmedi tüm arabalar 2012-2013 yılını bekliyor :) :)

2473 Mesaj
8 Şubat 2011; 1:20:22 

quote:

Kardeş araban temizse ki bildiğim kadarıyla temiz bin,benzinin 4 TL mazotun 3.50 olduğu devirde sadece iş için binilir araba değiştirmek ise cebe zarar sadece.Varsın devir saati olmasın ben zaten devir saatine bile bakmıyorum çoğu zaman yol boş olursa sakin gidersem nadiren bakarım motor sesini dinlerim genellikle birde sadece arıza ışıklarını ve hararet göstergesini kısa sürelerle kontrol ederim güvenliği tehlikeye sokmayacak şekilde tabi.Reno olacak o kadar kapı tutamaklarını koymamış arkaya:)

insan zaten anlıyor motorun sesinden ustam ama benim hoşuma gidiyor böle kalkışlarda falan çıkıp inmesi vites düşürünce fırlaması yukarıya doğru zaten dediğin gibi adam akıllı binemiyoruz bari binerken zevk alıyım diyorum allaha şükür araba temiz gerçekten.

...

6055 Mesaj
8 Şubat 2011; 1:23:02 

ben arkadaşın dediğne katılmıyorum. bankada 50krş borcun olsun bak nasıl o parayı işletiyor. bir bakamışsın 50krş 500tl olmuş. o yüzden üfak miktarda olsa cebine giren parayı düşünceksin, eskiden bende diyordum aman ne var ki 50krş,1 tl fazla vermişsin cok mu diye ama suan ki aklım ozmanlar olsaydı ben suanda mercedese biniyordum.

ben şikayatci deilim arabada yok yok. herkesin özellik,konfor anlayışı farklı oluyor.
ben renaultun otantik modelini anlamış deilim. ama otantik ile exp.arasındaki 1750tl yi bir yerden çıkartacak,cıkartmak zorunda.
Allah bilir otantiklere 2 tane buji koyuyorlardır fabrika çıkışlı.

2473 Mesaj
8 Şubat 2011; 1:25:58 

quote:

: ) kalp kalbe karsıymış. arabaların yüzleri eskidi. artık yavas yavas yeni versiyonlar cıkıyor. 2011-2012 arasında araba alınmaz diye düsünüyorum hic bir marka. 2012-2013 yılında yeni yüzler tam rayına oturmuş olur. uzun yıllar bineceksek eger bence tam yerinde değişiklik olur. eski kasa ile yeni kasaya geciş indirimi 5000tl oynatıyor.
almışken neden yeni versiyon olmasın ki. yenin yanında eski model durcak aynı yıl olmalarına reagmen ,hic bir anlamı ve espirisi kalmıyor sıfır almanın.

opel corsa indirime gecti makyaj tazeleyeceginden dolayı. ford focuslar halen indirim yapıyor yeni kasa gelceinden dolayı, yakında hondada indirime gecer yeni civic modelin gelmesine. toyota corolla ve auris aynı sekilde yenilenecek. peugeot 308 yenilenecek,renaultu demem gerek yok : ) hep bunlar 2012-2013 yılları arasında gerceklesecek. almak mantıklı deil diye düsünüyorum.

ferrari ff modelini cıkardı üretime gecirmedi tüm arabalar 2012-2013 yılını bekliyor :) :)

aynen katılıyorum leon dostum makyaj değişikliklerinide söyliyim bu yeni polo var ya ön tampon ve arka tampon keskin çizgilerle belirlinip araça böyle sanki birden ayağa kalkcakmış hissi veriyorlar aslında direk modifiyeli spor görünüş kazanıyor araçlar, nesil atlıyoruz araçlarda bu bir gerçek.

...

6055 Mesaj
8 Şubat 2011; 1:41:33 

quote:

aynen katılıyorum leon dostum makyaj değişikliklerinide söyliyim bu yeni polo var ya ön tampon ve arka tampon keskin çizgilerle belirlinip araça böyle sanki birden ayağa kalkcakmış hissi veriyorlar aslında direk modifiyeli spor görünüş kazanıyor araçlar, nesil atlıyoruz araçlarda bu bir gerçek.

aynen öyle abi katılıyorum.yavaş yavaş çığır atlıyoruz. aslında prototipleri hazır bugün cıkar deseler yarına uzay mekiği gibi arabalar yollarda olur ama alıştıra alıştıra,begendire bengendire, ileri yıllara hazırlıklar başladı denile bilir.

2918 Mesaj
8 Şubat 2011; 9:34:34 

quote:

yok dostum bundan sonra 2. el alacağımı sanmıyorum, 2. el alacaksam satmam zaten arabamı, ne zaman üst sınıf sıfır araç alma imkanım olursa o zaman değiştiririm.

sıfır araca binmenin zevki ve rahatlığı başka

2340 Mesaj
8 Şubat 2011; 14:17:10 

quote:

yok dostum bundan sonra 2. el alacağımı sanmıyorum, 2. el alacaksam satmam zaten arabamı, ne zaman üst sınıf sıfır araç alma imkanım olursa o zaman değiştiririm.

sıfır araca binmenin zevki ve rahatlığı başka

2340 Mesaj
8 Şubat 2011; 14:21:32 

Arkadaşlar geçen ön cam çatlağını çizdirmiştim çatlak durdu ilerlemedi camcı abi ilerler faydası olmaz demişti camı değiştirelim gibisinden ben yok çizdirelim en son çare değiştirmek olsun demiştim işe yaradı çatlağı ufak olanlar kesinlikle gidip cam değiştirmesinler çatlak büyümeden gidip elmasla çatlağın ucunu daire içine aldırın camcıya.

6055 Mesaj
8 Şubat 2011; 18:00:50 

sonunda benim sileceklerde cortladı :) tüm teknikservisler 42.50tl istedi. ben 25 tl ye yarın arkadaşımın ordan halletcem. :)
sileceklerinizi kontrol edin ortasındaki ince baglantı yerine bakın. sileceklerimin silmesi normal ama ordasındaki ince yeri yırtılmış kesik kesik haldeydi.
kış ayında yarı yolda kalmayım diye degiştiriyorum yoksa idare edecek bir biçimde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 8 Şubat 2011; 18:03:13 >

1221 Mesaj
8 Şubat 2011; 20:24:23 

Cama gelen yağmur damlası az olunca araç üzerinde orjinal gelen silgeç marka silecekler gürültü çıkarıyor. Aracın ilk gününden beri çalışması aynı gittiği yere kadar Kısmetse öbür kışa girerken valeo marka alırım.

2009 Symbol Exp. 1,4 8v-kumsal bej+BRC

1221 Mesaj
8 Şubat 2011; 20:33:43 

quote:

Arkadaşlar geçen ön cam çatlağını çizdirmiştim çatlak durdu ilerlemedi ..

Geçen hafta duble yolda sakin sakin giderken beni sollayan biri taş fırlatınca ön camın sol ön tarafı da parmak ucu kadar çatladı. İçim cız etti. Sıfır araç iyi güzelde her yeni çizikte insan sanki kendi vücuduna bir şey olmuş gibi üzülüyor.

2009 Symbol Exp. 1,4 8v-kumsal bej+BRC

429 Mesaj
8 Şubat 2011; 20:39:53 

Arkadaşlar arabanın deposunu geçen ay hesap kesiminde doldurmuştum. 600 km yi devirdim depoda 3 lt ye yakın benzin var.nerden baksanız 30 km de bu benzin gider Demek bizim arabalar bir depo ile rahat 600 km yapar. 600 km nin 100 km si şehir dışı kemere gittim geldim.Geriye kalan 500 km si şehir içi Yol bilgisayarı ortalamayı 7.8 gösteriyor. Bu arada benzin lambası depoda 8 litre benzin kalınca yanmaya başlıyor bilgilerinize..

2340 Mesaj
8 Şubat 2011; 20:44:50 

quote:

Orijinalden alıntı: icon33

Geçen hafta duble yolda sakin sakin giderken beni sollayan biri taş fırlatınca ön camın sol ön tarafı da parmak ucu kadar çatladı. İçim cız etti. Sıfır araç iyi güzelde her yeni çizikte insan sanki kendi vücuduna bir şey olmuş gibi üzülüyor.

Evet kolay kazanılmadığı için insanın canı sıkılıyor geçen yaz tatilinde düğün vardı akrabanın arka kapıyı 4-5 santim kadar derin olmayan şekilde çizilmiş ah dedim o çizeni bir bulsam ama nerede durur mu yerinde.Cam çatlağını fazla bekletmeden çizdirin daha da ilerler sonra.

6055 Mesaj
8 Şubat 2011; 21:51:40 

quote:

Orijinalden alıntı: icon33

Cama gelen yağmur damlası az olunca araç üzerinde orjinal gelen silgeç marka silecekler gürültü çıkarıyor. Aracın ilk gününden beri çalışması aynı gittiği yere kadar Kısmetse öbür kışa girerken valeo marka alırım.

hocam ben aracı aldıgımdan beri sessiz calısıyor maşallah. tam aklımda deil ama tek ile baslıyan marka yazıyordu ilecegin altında.
camda kat kat su izi bırakıyorsa yada silecekler zorlanıyorsa indirip kaldırmada degiştir muhakgah. cünkü cünkü silecek ayarın bozulur ve silecek motorunu bozarsın. ayet böyle bir durum varsa.

6055 Mesaj
8 Şubat 2011; 22:01:54 

quote:

8 litre benzin kalınca yanmaya başlıyor bilgilerinize..

hocam gerci arabalarımızın motoru,deposu aynı ama nekadar benzin kaldıgını bilmiyorum ama yol bilgisayarı 70 km götürür yazıyor. şuan hesap yaptıgımda icinde 4,5 litre benzin var halen ışık yanmıyor bende. yarın benzin alcam, denemek isterdim nezaman yancak diye ama arabaya zarar verdiğinden ugraşmaya degmez.

8 litre ciddi bir deger 150 km götürür sehir ici :) eger benim arac ile kıyas yaptıgımda şamandıran bozuk olma ihtimali var. yada benim bozuk olma ihtimali var.

429 Mesaj
8 Şubat 2011; 22:59:14 

quote:

hocam gerci arabalarımızın motoru,deposu aynı ama nekadar benzin kaldıgını bilmiyorum ama yol bilgisayarı 70 km götürür yazıyor. şuan hesap yaptıgımda icinde 4,5 litre benzin var halen ışık yanmıyor bende. yarın benzin alcam, denemek isterdim nezaman yancak diye ama arabaya zarar verdiğinden ugraşmaya degmez.

8 litre ciddi bir deger 150 km götürür sehir ici :) eger benim arac ile kıyas yaptıgımda şamandıran bozuk olma ihtimali var. yada benim bozuk olma ihtimali var.

leon;
Araba 70 km götürür yazıyorsa arabanın deposunda 8 lt den fazla yakıtın vardır. Ne senin ne de benim şamandıra bozuk değildir :) Senin hesapta yanlışlık var
Tahminimce deponda 13-14 litre yakıtın var çünkü lamba yandıktan sonra menzil göstermez oluyor.
Depoyu doldururak anlayabilirsin senin söylediğine göre araban 36-37 bilemedin 38 litre benzin alır.

6055 Mesaj
8 Şubat 2011; 23:16:12 

quote:

leon;
Araba 70 km götürür yazıyorsa arabanın deposunda 8 lt den fazla yakıtın vardır. Ne senin ne de benim şamandıra bozuk değildir :) Senin hesapta yanlışlık var
Tahminimce deponda 13-14 litre yakıtın var çünkü lamba yandıktan sonra menzil göstermez oluyor.
Depoyu doldururak anlayabilirsin senin söylediğine göre araban 36-37 bilemedin 38 litre benzin alır.

tabikide abi tam net hesaplama deil ama her zman 80kmlik yolu 4 litre benzinle gidip geliyorum yol bilgisayarına verdiği deger göre.
dediğin dogrudur şimdiye kadar lamba yanmadan gittim. hep 200km götürür yazdıgında hep 34-35 litre aldıgında pompa atıyordu. senin söylediğin hesaba geliyor hemen hemen : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 9 Şubat 2011; 1:33:30 >

429 Mesaj
9 Şubat 2011; 0:29:26 

leon_312
Hocam senin imzadaki gibi bende resim yüklemek istiyorum nasıl yapacam bana anlatırmısın resmi ayarladım küçültüm ama imzanın yanına yükleyemiyorum

6055 Mesaj
9 Şubat 2011; 1:45:43 

quote:

leon_312
Hocam senin imzadaki gibi bende resim yüklemek istiyorum nasıl yapacam bana anlatırmısın resmi ayarladım küçültüm ama imzanın yanına yükleyemiyorum

hocam resmin maximum boyutu 100*100 olması gerekiyor boyutu 2kb olması gerkiyor. pcye kayıtlı resim 2,3kb ise upload ettiğin yer 2 kb olarak kaydettiyse,resim ekranda cıkar. ama uploada 2,1 cıkarsa cıkmaz : ) resmi ayarladıktan sonra.

http:// ................ jpg sonunda jpg yazcak. jpgin yanında başka birsey varsa sen image yazdıgın halde [simage] [/simage] kodları cıkar ekranda. ön izleme yaparak yaparsan iyi olur.

upload icin http://imageshack.us/ bu siteyi kullan. resmi yükledikten sonra direc linkteki adresi imzana kopyala hptt............... jpgimage kodunun icine kopyalıyorsun

photoshopta yaptıgım için resmin pikxelinde düşüklük yok. bi koy görelim resmi olmadı ben küçültür linki yollarım.

abi renkli yazdıklarım hep image yazılı olcak. hata verdiğinden dolayı simage cıkıyor. sana anlattıgım gibi imagenin yerine hep simage cıkar hatalı adres ve jpg yazının yanında baska birsey varsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 9 Şubat 2011; 1:50:46 >

6055 Mesaj
9 Şubat 2011; 18:34:55 

quote:

hocam ben aracı aldıgımdan beri sessiz calısıyor maşallah. tam aklımda deil ama tek ile baslıyan marka yazıyordu ilecegin altında.
camda kat kat su izi bırakıyorsa yada silecekler zorlanıyorsa indirip kaldırmada degiştir muhakgah. cünkü cünkü silecek ayarın bozulur ve silecek motorunu bozarsın. ayet böyle bir durum varsa.

hocam senin dediğin gibi sileceklerin markası silgeç. yanında teklastik yazıyor gözüme o şarptı onu söyledim sana. renault teknik servisi aynı marka aynı silecegi 42.5 satarken ben 35tlye aldım renault yedek parçaçıdan . tanıdıgımada gittim ama hic bir silecek markası bizim arabalara göre uyumdeil. depolarında kalmamış galiba fabrikadan istek üzerine getirttiriyorlarmış sözde. arkadasım olmasına ragmen güvenmedim.

aldıgım sileceklerden cok cok menunum.silgeç markayı tavsiye ederim. fabrikanın koydugu silecek ile bnim aldıgım arasında cok fark var. aynı marka olmasına ragmen benim aldıgım daha kaliteli gibi geldiikisini kıyasladıgımda.

renault işini bulmus illa orjinal aldıracak. orjinalden başka silecek olmuyor. silecek alanlara dikkat.

2473 Mesaj
9 Şubat 2011; 23:26:47 

quote:

aynen öyle abi katılıyorum.yavaş yavaş çığır atlıyoruz. aslında prototipleri hazır bugün cıkar deseler yarına uzay mekiği gibi arabalar yollarda olur ama alıştıra alıştıra,begendire bengendire, ileri yıllara hazırlıklar başladı denile bilir.

evet leon aynen öyle markalaşmış oyunlarda böyle küçük küçük değişikliklerle ilerliyor uyuz oluyorum zaten bu işe adamların 10 yılı hatta 20 yılı garantide kasmadan yapıyorlar zaten mecbur öyle uymak zorundayız çünkü başka yapan birisi yok!!!

yeni türk markası bir araç var piyasada ucuza elektirik ile çalışcakmış onu bekleyelim bakalım nasıl olucak tabi ne zaman çıkar bilinmez

...

2473 Mesaj
10 Şubat 2011; 19:22:57 

0

bugün lastiklerin havasını kontrol ediyordum ki birde ne göreyim civi batmış lastiğin birine daha alalıda 5-6 ay olumuştu lastikleri neyse artık hayırlısı dedik ,civi çıkartılıp yama yapıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafkas11 -- 10 Şubat 2011; 19:32:35 >

...

1073 Mesaj
10 Şubat 2011; 19:30:45 

s.a neyler nasılsınız i siniz inşallah rahatsızlanmıştım bayadır foruma giremiyorum bugün renault un sitesine baktım flunce 37.000 tl ye çıkmış beniznlisi tabi zincirleme dizelide öle 42.000 tl bide bunlar baz model bu flunce alanlar şikayetçi bazı forumda okuyomda adamlar döktürüuo resmen neyse acaba şu yeni symbollerin maakyajlısı ne zaman gelecek heycanla bekliyom bide 2010 da arabam.com sitesinde polo sedan çıktı baktım resimlere baya güzel ama aradan 1 sene geçti hala ses yok

6055 Mesaj
10 Şubat 2011; 19:35:13 

quote:

bugün lastiklerin havasını kontrol ediyordum ki birde ne göreyim civi batmış lastiğin birine daha alalıda 5-6 ay olumuştu lastikleri neyse artık hayırlısı dedik ,civi çıkartılıp yama yapıldı.

abi sanıırm dişli tarafından girmiş. kolay kolay girmez ama aksilik yha hep bizi bulur. iyiki farketmişsin daha büyük hasarlara neden olmamış.
yama yapılan lastik randıman vermez digiştirene kadar lastige güvenme ve sıklıkla kontrolünü yapmanı öneririm..
geçmiş olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 10 Şubat 2011; 19:48:41 >

1073 Mesaj
10 Şubat 2011; 19:41:40 

quote:

0

geçmiş olsun kafkas kardeş