Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (634. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @ozzzy222 eski nesil dizel al şöle mercedes 220D falan. marketten ucuz kanola yağını doldur mis gibi gez. KMde 15 kuruşun üstüne çıkmazsın vallakanola yağının 5 litresi 11,5tl. daha ucuzu da vardır aslında alıp dolduracan. en ucuzunu alsak da olur yemeyecez sonuçta. bu da benim uydurmam değil ha eski dizellere ucuz bitkisel yağ koyanlar varmış.

@leon_312 herif iyi içiyor da ben içmeyecem benzine karıştıracamevi de yakıyodu herifler az kalsın
  • leon o ne öyle yav yakıyolar şekeri su karıştırıyo bilmemne ne biçim içki. direk içseler olmuyomu
  • quote:

Orijinalden alıntı: CCGT

leon o ne öyle yav yakıyolar şekeri su karıştırıyo bilmemne ne biçim içki. direk içseler olmuyomu

hocam ben sandımki benzin arttı kendini en yüksek alkollu ickiye verceksin sandım :) bu ickinin temelinden gelen birsey ,ickiyi sekere dökceksin sonra eriyene kadar yakarsın karıstırıp icersin. normalde icersin ama 1,2 dakika sonra kendini dünyayı kurtaran adam olarak göürüsün. ilk cıktıgında %90 alkol oranını icenler komalık ve felc gecirme riskini arttırdıgından dolayı %70 indirdiler. bünye meselesi ama bu yesil perinin karsısında duran yok en fazla 5 dakika dura biliyorlarmış.sonrasında ucuyorsun.
  • quote:

@ozzzy222 eski nesil dizel al şöle mercedes 220D falan. marketten ucuz kanola yağını doldur mis gibi gez. KMde 15 kuruşun üstüne çıkmazsın vallakanola yağının 5 litresi 11,5tl. daha ucuzu da vardır aslında alıp dolduracan. en ucuzunu alsak da olur yemeyecez sonuçta. bu da benim uydurmam değil ha eski dizellere ucuz bitkisel yağ koyanlar varmış.

@leon_312 herif iyi içiyor da ben içmeyecem benzine karıştıracamevi de yakıyodu herifler az kalsın

Kardeş enjektörleri tıkar diye biliyorum sonuçtu turbo yok diye her türlü yakıt kullanılacak diye bir kural yok mazot pompasına enjekötreler vs. zararı var.Bir tanıdık arabasını birine emanet vermişti araba eski pejo dizeldi turbo vs.olmayan biyodizel kullanmış arabayı mahvetmiş bir sürü para ödemişti yaptırmak için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

leon o ne öyle yav yakıyolar şekeri su karıştırıyo bilmemne ne biçim içki. direk içseler olmuyomu

hocam ben sandımki benzin arttı kendini en yüksek alkollu ickiye verceksin sandım :) bu ickinin temelinden gelen birsey ,ickiyi sekere dökceksin sonra eriyene kadar yakarsın karıstırıp icersin. normalde icersin ama 1,2 dakika sonra kendini dünyayı kurtaran adam olarak göürüsün. ilk cıktıgında %90 alkol oranını icenler komalık ve felc gecirme riskini arttırdıgından dolayı %70 indirdiler. bünye meselesi ama bu yesil perinin karsısında duran yok en fazla 5 dakika dura biliyorlarmış.sonrasında ucuyorsun.

Absenta onun alkol oranı %85 fena yani şeker olayı kana daha çabuk karışsın die yapılan birşey allaha şükür öyle huylarımız yok ama biliyorum
  • quote:

@ozzzy222 eski nesil dizel al şöle mercedes 220D falan. marketten ucuz kanola yağını doldur mis gibi gez. KMde 15 kuruşun üstüne çıkmazsın vallakanola yağının 5 litresi 11,5tl. daha ucuzu da vardır aslında alıp dolduracan. en ucuzunu alsak da olur yemeyecez sonuçta. bu da benim uydurmam değil ha eski dizellere ucuz bitkisel yağ koyanlar varmış.

Bugün hiç araştıracak vaktim olmadı yaw bu alkol olayını CCGT ama yarın arıycam bakalım nediyorlar brz zor gibi yasakmış cidden dışarda satılmıyor.
  • @leon_312 yok yav haftada 2 bira yeter bize

@Adalet mülkün temeli ; valla yerli sitelerde olsun youtubede olsun baya bi gördüm ben bu bitkisel yağ olayını.. ağır vasıta desen zaten adamlar 10 numara yağdan başka bişey kullanmıyomuş. enjektörünü pompasını bozan araç da var bozmayan da..
  • quote:

@leon_312 yok yav haftada 2 bira yeter bize

@Adalet mülkün temeli ; valla yerli sitelerde olsun youtubede olsun baya bi gördüm ben bu bitkisel yağ olayını.. ağır vasıta desen zaten adamlar 10 numara yağdan başka bişey kullanmıyomuş. enjektörünü pompasını bozan araç da var bozmayan da..

hocam genelde bu yag meselesini tırcılar kamyoncular yapıyormus.
  • quote:

@leon_312 yok yav haftada 2 bira yeter bize

10 numara yağla komple depoyu doldurmuyorlar mazot ile karıştırıp kullanıyorlar.yakında göreceğiz arabaları evin önünden kıpırdatamaz hale geleceğiz.
  • zaten bizim clioların dizellerine hayatta yağ konmaz.turbosu enjektörü common raili bilmemne hepsini bozar(herhalde)..
    eski tip bi dizel olsaydı ben denerdim.
  • Sayfa: << < önceki 414 415 416 417 418 419 420 421 422 [423]

demin 250 sayfaydık şimdi yine 423 olduk hayırlı olsun. bi ayarlıyamıyolar şu forumu
  • quote:

hacı bi ara düşünmedim değil ama asla yolda kalacak araba almam biliyorsun takıntılıyım
  • tekrar merhaba arkadaşlar..
    benim aracın sağ ön tarafından lık lık diye bir ses geliyor az ama beni rahatsız ediyor..
    üç tane ustaya gösterdim hepside ses gelecek yer yok dediler.
    sağ amortisör, rot kolları,viraj demiri takozları değişti yinede kesilmedi gelen ses.. kafama takılıp duruyor
    daha önce böyle sorun yaşayan varmı aranızda yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultegra

tekrar merhaba arkadaşlar..
    benim aracın sağ ön tarafından lık lık diye bir ses geliyor az ama beni rahatsız ediyor..
    sağ amortisör, rot kolları,viraj demiri takozları değişti yinede kesilmedi gelen ses.. kafama takılıp duruyor
    daha önce böyle sorun yaşayan varmı aranızda yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar..

müdür direksiyonda titreme var mı lıklık yaparken? varsa balans ayarından olabilir. eğer titreme yoksa lıklık diye lastiğin bozuktur ondan yapıyodur.. Benim de lastiğin biri bozuktu aynı dediğin gibi lıklıklık ses yapıyodu çok hafif. ama her hızda yapmıyordu. ön lastikleri değiştirdim düzeldi.

Ayrıca sen sağ ön sanarsın soldan geliyodur aslında. son çare bi lastiklere baktır bakalım

new reno fluans reklamını da eklemeden geçemeyecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damonbounce -- 10 Aralık 2010; 17:01:15 >
  • Orijinalden alıntı: damonbounce

Orijinalden alıntı: ultegra

tekrar merhaba arkadaşlar..

müdür direksiyonda titreme var mı lıklık yaparken? varsa balans ayarından olabilir. eğer titreme yoksa lıklık diye lastiğin bozuktur ondan yapıyodur.. Benim de lastiğin biri bozuktu aynı dediğin gibi lıklıklık ses yapıyodu çok hafif. ama her hızda yapmıyordu. ön lastikleri değiştirdim düzeldi.

Ayrıca sen sağ ön sanarsın soldan geliyodur aslında. son çare bi lastiklere baktır bakalım

DİREKSİYONDA HERHANGİ bişey yok lastikleride yeni değiştirdim.
    forumda dolaşırken gördüm fren kaliperleri ses yapıyormuş cliolarda bendede boşluk var kaliperlerde
    acaba onlar hafif vuruntu şeklinde ses verirmi içeriye?...çukur yada tümseklerde..
  • quote:

Orijinalden alıntı: damonbounce

new reno fluans reklamını da eklemeden geçemeyecem

damonbounce ;

Bu yaptığın oldumu şimdi Hocam biz depoya koymaya benzin bulamıyoruz elin adamı arabaya döküp yakıyor.
    Şaka bir yana hesap kesildi yarın gideyimde depoyu doldurayım bakalım bize ne kadara patlayacak..
  • s.a arkadaşlar kusura bakmayın ne zamndır giremiyom foruma ilk kar düştü tekirdağa bugün maşşallah symbol üm ilk mar aldı ama biraz boğokluk yaptı sanki ama yine ilk marş aldı araba 71.000 km oldu 4000 km kaldı 75.000 bakıma buj,leri falan ozamn değiştiricem
  • 75.000de buji mi değiştiriliyor müdür?
    benim bildiğim 30,000de bir değişir. yani 60,000deyken değiştirttiysen hiç gerenk yok

Ayrıca sizin tekirdağ çok soğuk olur beah sen kesin motor yağı 10w40 koydurmuşsundur. Birdahakine ya 5w30 yada 0w30 koydur daha güzel olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damonbounce -- 10 Aralık 2010; 20:04:33 >
  • beyler sanırım ikinizde yanlıs biliyorsunuz. 20.000 de veya 2yılda bir buji degisir. motorun saglıgı acısından her bakımda degistirilmesi daha iyidir. ben kendim bujiyi 1 bucuk sende bir,hava filitresini 6 ayda bir degistiririm. hem motorun verimliğigini arttırmıs oluyorum hemde yakıtta tasarruf ediyorum. zaten taktıgım parcaların parasını rahatlıkla benzinden cıkartıyorum. sizlerede öneririm.
  • leoncum;

senin buji bilgin de, motor yağı bilgin de hepsi yanlış. Sen nerden ediniyorsun bu bilgileri? ben kullanıcı el kitabına bakarak üreticinin tavsiye ettiği buji değişim aralığından bahsediyorum ki o da 30,000km. ama sen 20,000 diyorsun
    Ayrıca 2 yıl hikayesi nedir? kayış gibi kauçuk malzeme değil ki bu 2 yılda bozulsun??
  • 
Sayfa: önceki 632633634635636
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.