Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (628. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 626627628629630
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

hortumların uzun olması hem yakıtı arttırır hemde çekiş düşer. nedeni ise; uzun oldukça regülatör buharlaştırmayı ne kadar hızlı yaparsa yapsın illaki ölü nokta olduğunda gaz yetiştirememe olacaktır. otomatikmen araçta tekleme ve çekiş gücü düşer. çekiş düşünce ya gaz ayarını yükseltmek gerenkir yada gaza yüklenmek gerenkir. oda yakıtı arttırır. çok denedik ve bu sonuçlara vardık

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=22504 bu daha detaylı.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

benım motntaj da enktörler resimdeki gibi.

Montajın son hali resimdeki gibi mi? Yani LPG Enjektör besleme kabloları resimdeki gibi korumasız mı? Yoksa üzerine yanmaz koruyucu kılıf taktılar mı motorun o bölgesinde sıcaklık çok yüksek oluyor da...
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

...hortumların uzun olması hem yakıtı arttırır hemde çekiş düşer. ...

Yakıtından zaten memnumum hortumları biraz daha kısaltacak olursak herhalde bedavaya yakın gideriz gerçi lpg zammından sonra bu da zor da!
    Opet'te geçen hafta 1,87 tl olan litresi 2,14 olmuş burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icon33 -- 4 Aralık 2010; 21:19:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: icon33

quote:

benım motntaj da enktörler resimdeki gibi.

Montajın son hali resimdeki gibi mi? Yani LPG Enjektör besleme kabloları resimdeki gibi korumasız mı? Yoksa üzerine yanmaz koruyucu kılıf taktılar mı motorun o bölgesinde sıcaklık çok yüksek oluyor da...

bütün kablolar yanmaz bantla kaplandı..bu benim aracımdaki değil tesilen bi resim ama şekil böle yani
  • icon 33 senin hortumlar uzun sayılmaz ama daha da kısalablirler ben bi renault 21 montahı gördüm adam 40 cm hortum kullanmış neredeyse

• Yakıt zammından sonra benden de bir "zihni sinir porocesi" arabanın tabanını deldirip ayak yeri açtıralım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icon33 -- 4 Aralık 2010; 21:33:41 >
  • quote:

icon 33 senin hortumlar uzun sayılmaz ama daha da kısalablirler

BRC forumundan kısaltmam gerektiğini söylediler aksi taktirde cut-off durumundan çıkınca enjektör vaktinde yakıt yetiştiremezmiş
  • İcon33
    Hocam senin araçta Brc takılı ..bu kablo kesme manifold delme şi yok diyor Brc
    bu nasıl bir şey ? hakikaten dedikleri gibimi delmeden kesmeden mi yapıyorlar
  • slm arkadaslar bugun benzın ıstasyonuna gırdım cıktıgımda bayaaa bı hafıflık hıssettım sebebını solemeye gerek yok.su lpg olayı kafama takıldı sımdı bızım borular lastık ustune yanmaz bıse fılan gecırılmemıs sadece bıkısımda kumasa benzer bıse sarılmıs.bıde benım enjektorler motorun arkasında sımdı bu ıymı kotumu anlayamadım zaten manıfolduda deldırdık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cozep

slm arkadaslar bugun benzın ıstasyonuna gırdım cıktıgımda bayaaa bı hafıflık hıssettım sebebını solemeye gerek yok.su lpg olayı kafama takıldı sımdı bızım borular lastık ustune yanmaz bıse fılan gecırılmemıs sadece bıkısımda kumasa benzer bıse sarılmıs.bıde benım enjektorler motorun arkasında sımdı bu ıymı kotumu anlayamadım zaten manıfolduda deldırdık...

kumaşa benze bişey dediğiniz büyük ihtimalle yanmaz bant.motorun arkasında olması hortumların kısa tutulması açısından iyidir ancak bu sefer de hortum boylarında eşitsizlik oluşuyor 1-2 cm kadar
  • Edirnede oturan var mı bizden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: damonbounce

Edirnede oturan var mı bizden?

hocam edirneye yakın ben varım bide dayımlar edirnede bi köyde oturuyolar hayırdır
  • bulgaristanda benzin 2lira gaz da 1 lira civarıymış da ondan. bi pasaport tamamdır gir bulgaristana fulle çık. sırf bu yüzden edirneye taşınacam ha
    zaten bu istanbul trafiği olsun her tip insanı olsun sinir ediyor beni
  • quote:

bulgaristanda benzin 2lira gaz da 1 lira civarıymış da ondan. bi pasaport tamamdır gir bulgaristana fulle çık. sırf bu yüzden edirneye taşınacam ha

hocam gel taşın. tekirdağ uğrarsan gel bi çay çorba içeriz
  • quote:

bulgaristanda benzin 2lira gaz da 1 lira civarıymış da ondan. bi pasaport tamamdır gir bulgaristana fulle çık. sırf bu yüzden edirneye taşınacam ha

Olur mu acaba öyle birşey
  • @kafkas11 neden olmasın müdür. İstanbulun tadı kaçtı yav hayat çok zor. Edirneye bi ara bi uğrayıp bakam ben nası bişyermiş diye
    hem ordan gaz benzin alma hikayesini de birkaç yerde duymuştum
    darkhardware sitesinde 440CDX nickli bi arkadaş geçen sene şöyle bir mesaj atmış :
    quote:

Edirne'de ikamet eden arkadaşım haftada 1 gün Bulgaristan'a gidip geliyor...

Bulgaristan'da mazot + normal benzin bizden daha ucuz.. hem seyahat niyetine geçiyor hemde karlı oluyor..

Aslında bir gün öyle bir gün gelecek ki biz İstanbul'da ikamet edenler için bile 300 km x 2 = 600 km. mesafe yolculuk yapıp Bulgaristan'dan yakıt alıp gelmek evinizin dibindeki benzinciden almaktan çok daha ucuza gelecek...

@mert karip eyvallah abi gelirsek içeriz bi çorba ya edirnede iş bulabilirmiyim kolayca onu düşünüyorum ben.
  • quote:

@kafkas11 neden olmasın müdür. İstanbulun tadı kaçtı yav hayat çok zor. Edirneye bi ara bi uğrayıp bakam ben nası bişyermiş diye
    hem ordan gaz benzin alma hikayesini de birkaç yerde duymuştum
    darkhardware sitesinde 440CDX nickli bi arkadaş geçen sene şöyle bir mesaj atmış :
    quote:

Edirne'de ikamet eden arkadaşım haftada 1 gün Bulgaristan'a gidip geliyor...

Bulgaristan'da mazot + normal benzin bizden daha ucuz.. hem seyahat niyetine geçiyor hemde karlı oluyor..

Aslında bir gün öyle bir gün gelecek ki biz İstanbul'da ikamet edenler için bile 300 km x 2 = 600 km. mesafe yolculuk yapıp Bulgaristan'dan yakıt alıp gelmek evinizin dibindeki benzinciden almaktan çok daha ucuza gelecek...

@mert karip eyvallah abi gelirsek içeriz bi çorba ya edirnede iş bulabilirmiyim kolayca onu düşünüyorum ben.

Ya biz bu ülke için gerekirse canımızı veririz verdikte gerçi ama bu ülkeyi bize bu hale getirdiler ya bunun hesabı hiç kolay olmayacak buna eminim.
    Bide eskiden olsa ortalık birbirine girerdi zamlarda fln şimdi hiç kimsenin sesi soluğu çıkmıyor onunda anlamış değilim yaw.
  • şırnakta görev yaptığım sırada bazı taksiciler haburdan ıraka gidip geliyorlardı yolcu götürüyorlarmış bu ford connetler var ya işte onlarla her birinin neredeyse 200 litre mazot deposu vardı...ama daha sonra buna da sınırlama getirmişler sanırım
  • yeni kasa symbol formunada yazdım cilo symbol gurubunada yazıyorum.arkadaslar size ne büyük faydalı bilgiyilerden birtanesini paylasmak isterim.
    bu zmanda benzin alırmısınız bilmem ama %100 saf benzin almak icin her kış aylarını dört gözle beklerim. çünkü kış aylarında benzin soguk depolarda beklediği icin benzinde yogunlaşma olur ve bu yogunlasma benzin deposunun dibine iner ve aldıgınız benzin %100 saflıkta olur ama sabah erkenden kalkıp gitmeniz gerekir. neden sabah diyorum aksamdan sabaha kadar benzinlikte durgunluk olur devamlı benzin pompaları calısmadıgından. sabahın erken saatlerinde (6.30,7.00 gibi ) giderseniz daha kaliteli benzin alırsınız.
  • havalar soğumaya başladı. yağ değiştirecek olan arkadaş varsa daha ince yağ koysunlar arabalara.. ince yağ soğukta ilk çalıştırmada motor parçalarına daha çabuk ulaşarak süntünmeyi ve aşınmayı azaltır. tavsiyem 0w30 yada 5w30.. e tabi motorunuzun yağ eksiltmiyor olması lazım.yağ eksilten motora daha ince yağ koyarsanız eksilme miktarı artar
  • 
Sayfa: önceki 626627628629630
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.