Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (625. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 623624625626627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: damonbounce

@mert karip bırak yav gidip geely meely alayım deme. bi oyuncak yaptılar cocuklar kanser oldu. acayip dandik yapıyorlar abi hayatta güvenilmez bunların ürettikleri mallara bence. uzun yıllar araç piyasasında takılsınlar, pazardan biraz pay kapsınlar sonra düşünürüz.
    Mis gibim yerli malım reno duruken

aynen patron arabamdan son derece memnunum bi ara sisleri taktırıcam nasip olursa ama ona daha var şimdilik güzel herşey yolunda şidide nemo lara bakıyom sonrada bimper e geççem en son da fiorinoya uğrarım
  • quote:

1,6yı falan sürekli uzun yol yapmıyosan alma şart olsun şehir içinde binemezsin ona hele dur kalkta ne olur bilmiyorum 10 litrenin üzerine çıkarsın.
    Bizim reno 1,4e de 2,0 clioya da aynı göstergeyi takıyor kalıp ve gider masrafları azalması için. yani benim arabada da 250 gösterge var ama değil 250, 2 ile başlayan herhangi bi hıza bile çıkamadım
    Citroenle falan da kapışma boşver hadi virajları da geçtim düz yolda bile giderken sert rüzgarda arabanın şerit değiştirdiğine şahit oldum

Aynen hele bide hafif cam açık olsun denedim bir ara araba dans ediyo yolda fena bşy bide bu yol tutuşu bizim araçların ağırlığı az diyemi yoksa araçın doğasından mı kötü nedir bi çözüm yolu yok mudur?
  • yol tutuşunun kötü olmasının sebepleri
    -hafif
    -yerden yüksek
    -lastikler dar
    -dandik süspansiyon ...
    araç yere yaklaştırılırsa yüksek hızlarda aracın altından geçen rüzgar azaltılır buna doğru orantıyla yol tutuş iyileşir. bu sefer de ufak kasiste altını vurursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

quote:

@mert karip bırak yav gidip geely meely alayım deme. bi oyuncak yaptılar cocuklar kanser oldu. acayip dandik yapıyorlar abi hayatta güvenilmez bunların ürettikleri mallara bence. uzun yıllar araç piyasasında takılsınlar, pazardan biraz pay kapsınlar sonra düşünürüz.
    Mis gibim yerli malım reno duruken

aynen patron arabamdan son derece memnunum bi ara sisleri taktırıcam nasip olursa ama ona daha var şimdilik güzel herşey yolunda şidide nemo lara bakıyom sonrada bimper e geççem en son da fiorinoya uğrarım

Tatalar nasıl ya sizce onlarda ucuz baya :) araçınız konusunda katılıyorum benim araçım 2007-2008 model olsaydı baya mutlu olurdum cidden allah inşallah nasip ederi şöle devir göstergeli bir araç banada.
  • quote:

yol tutuşunun kötü olmasının sebepleri
    -hafif
    -yerden yüksek
    -lastikler dar
    -dandik süspansiyon ...
    araç yere yaklaştırılırsa yüksek hızlarda aracın altından geçen rüzgar azaltılır buna doğru orantıyla yol tutuş iyileşir. bu sefer de ufak kasiste altını vurursun

Evt yerden yükseklik ve lastiler en önemli etken tabiki yerden yüksek olması bence güzel birşey yol tutuşunu etkilesede,lastikleri geniş alsak bi işe yarar mı ciddi anlamda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

quote:

yol tutuşunun kötü olmasının sebepleri
    -hafif
    -yerden yüksek
    -lastikler dar
    -dandik süspansiyon ...

Evt yerden yükseklik ve lastiler en önemli etken tabiki yerden yüksek olması bence güzel birşey yol tutuşunu etkilesede,lastikleri geniş alsak bi işe yarar mı ciddi anlamda?

hocam büyük lastik alırsan arabyı yorarsın atıyom 2 kere dönceğine 1 kre döner
  • ya forum böle devam ederse şafakğı görcez galiba
  • quote:

ya forum böle devam ederse şafakğı görcez galiba

tatil günlerinde en sevidiğim şeydir :)
  • quote:

quote:

ya forum böle devam ederse şafakğı görcez galiba

tatil günlerinde en sevidiğim şeydir :)

hocam ii diyonda sabah ruh gibi oluyo daha sabah kalkığp arabayı yıkacam
    tabi hava ii olursa
  • şimdi dfm succe çıkmış 23.900 full + full ne ararsanız var

http://www.dfmturkiye.com/succe.html
  • beyler herkese iyi kaşmalar ben kaçar klavyenin başında uymaya başladım çünki
  • quote:

şimdi dfm succe çıkmış 23.900 full + full ne ararsanız var

http://www.dfmturkiye.com/succe.html

ilk defa gördüm
    ii geceler saolun sizede.
  • Helal olsun arkadaşlar forumda sabahlamışsınız Bilsem erken yatmaz takılırdım size gerçi bugün nöbetim var nöbete gidecem ama Herkese iyi pazarlar dilerim.
  • güzel sohbet olmuş güzel paylaşımlar varmış akşam....
  • quote:

Evet katılıyorum birtane arabaya vergi flnda alınmaması lazım aslında,buda eskilerin atı gibi bşy şimdi araba,aynı mantık sonuçta.

Vergi alınmaması bir yana 1.4 symbol için bu yıl toplam da 700 TL(12 aylık dönem için)vergi ödeyeceğiz ticar araç çalıştırıyoruz sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

quote:

Evet katılıyorum birtane arabaya vergi flnda alınmaması lazım aslında,buda eskilerin atı gibi bşy şimdi araba,aynı mantık sonuçta.

Vergi alınmaması bir yana 1.4 symbol için bu yıl toplam da 700 TL(12 aylık dönem için)vergi ödeyeceğiz ticar araç çalıştırıyoruz sanki.

ben en son temmuzda 248 tl mi öle bişey verdim 1.taksitini
  • quote:

hocam büyük lastik alırsan arabyı yorarsın atıyom 2 kere dönceğine 1 kre döner

175i çıkarıp 275 takacak halimiz yok ya müdürbişey olmaz . altı üstü 185 taban lasik takılır yani tabanı genişletiriz jant değişimine gerek kalmaz.

@kafkas11 e 185 lastik takmak tabanı bir nebze genişleteceğinden biraz daha iyi yol tutuş sağlayacağı kesin ama tabi bi C sınıfı araç kadar yol tutuşun iyileşmesi de beklenmez. Hem yol tutuşu nie bu kadar kafaya taktınız ki? bu güne kadar yol tutuş problemi yaşamadım ben e ona göre kullanmak lazım aracın sınırları belli.
    Araçta bazen eksikliğini baya hissettiğim tek şey abs olmaması..
  • quote:

Ya mert abi yanlış anlamada senden 2. kez okuyorum bunu marka tanınmamış die araçı kötüleseler nolur kötülemeseler nolur siz çok takıyosunuz bunu ben şahsen 89 model şahin alsam istediklerini desinler hiç umrumda olmaz boşverin hoşunuza gittiği gibi davranın.Gecen arabayı tanımadığım bi yerde yıkattım iç dış bende yardım ediyim dedim sohbet ede ede yıkıyoruz temiz bakmışsın arabana fln sıfır gibi maşallah dedi bir iki başladı kötülemete clioyları 97 model bordway var yanda o bile bundan kat kat iyi fln bitene kdr kötüle inan hiç birşey demedim en son dedim sizin araba ne dostum nissan dedi güldüm geçtim yani ne diyim ben böle cahil insanlar işte kendinde olsa ama varya araba ooo en kral araba olur yani değişik şeyler bunlar anlamış değilim.

Bizim insanımız arabaya aşırı enlam yüklüyor aslında yanlış neden mi avrupada japonyada araba onlar için sadece bir araç A noktasından B noktasına götürüp getirme amacı taşıyor bizse sanki bütün hayatımızı aracın içinde geçiriyoruz gibi.Kısacası arabayı araç olmaktan çıkarıp amaç haline getiriyoruz yanlış bence.Araba bizi güvenle Bir noktadan diğer noktaya sorunsuzca götürüyorsa o araba iyi arabadır.Nissanıda renault üretiyor satın aldı deseydiniz ya hocam.
  • quote:

ben en son temmuzda 248 tl mi öle bişey verdim 1.taksitini

Aracınız 2007 model olduğu için 1-3 yaşı geçmiş o nedenle 248 ödemişsinizdir.Ben geçen 6 aylık MTV için 324 lira ödedim yıllık bazda 648 lira yapıyor.Bu yıl(2011 için) gelen zamla birlikte benim aracım yıllık 697 lira mtv ödeyecek.
  • quote:

@kafkas11 e 185 lastik takmak tabanı bir nebze genişleteceğinden biraz daha iyi yol tutuş sağlayacağı kesin ama tabi bi C sınıfı araç kadar yol tutuşun iyileşmesi de beklenmez. Hem yol tutuşu nie bu kadar kafaya taktınız ki? bu güne kadar yol tutuş problemi yaşamadım ben e ona göre kullanmak lazım aracın sınırları belli.
    Araçta bazen eksikliğini baya hissettiğim tek şey abs olmaması..

Ali kardeş bende karda buzda ASR'nin eksikliğini çok hissediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 623624625626627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.