Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (616. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 614615616617618
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bunyas288

Turbox bide bu triger olayını sorayım size şimdi benim araç 2007 model ama daha 7000 kmde 2011 debunun trigerini değişmek lazımmı yoksa bekliyelim mi sıkıntı yaratırmı bize

Mesajınızı yeni gördüğüm için biraz gecikmeli yanıt veriyorum.

Bence 2011'e kadar 50.000 Km sınırına ulaşmadığınız sürece değişim yaptırmanıza gerek yok..

Eğer 2013'e kadar da 50.000 Km sınırına ulaşmazsanız, o tarihlerde değişimi düşünürsünüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moondance

Peki bu şekilde bağlantı yaptırırsak sis farını açtığımızda gösterge tablosunda ön sis farı ikaz ışığı da yanacak mı acaba? Dikkat çekmesi ve orjinal olması bakımından benim için önemli bu...

Paralel bağlanacağı ve tek düğmeden kumanda edileceği için, aynı anda hem ön sis farları hem de arka sis lambaları yanacaktır.

Bu nedenle, bence tek uyarı ışığı yeterli olur.
  • Arkadaşlar bizim Symbollerde Kapı açık ve emniyet kemeri takılı değil ikaz ışığı yokmu Arabayı kullanırken farkettimde benim emniyet kemer ikaz lambası ya yok ya da yanmıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbox

quote:

Peki bu şekilde bağlantı yaptırırsak sis farını açtığımızda gösterge tablosunda ön sis farı ikaz ışığı da yanacak mı acaba? Dikkat çekmesi ve orjinal olması bakımından benim için önemli bu...

Paralel bağlanacağı ve tek düğmeden kumanda edileceği için, aynı anda hem ön sis farları hem de arka sis lambaları yanacaktır.

Bu nedenle, bence tek uyarı ışığı yeterli olur.

tamam işte 75.000 bakımda clionun orjinal sisleri taktırıcam arabada sisleri yakınca ayrı bi hava oluyo
  • quote:

Arkadaşlar bizim Symbollerde Kapı açık ve emniyet kemeri takılı değil ikaz ışığı yokmu Arabayı kullanırken farkettimde benim emniyet kemer ikaz lambası ya yok ya da yanmıyor..

bende de yanmıyor

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

1.4 8V kullanıcıları arkadaşlar şehir içi yakıt tüketiminiz litre ve kuruş olarak ne kadar benzinde?

6.5 Lt/100km. Ancak şehir içi derken anadolu yakası kartal-tuzla arası yumuşak kullanımda, yüksüz, klimasız ve sıkış trafik olmayan yolda alınan ve yol bilgisayarının son sıfırlama işleminden sonraki toplam kullanılan yakıt miktarını gösteren değer.
  • quote:

Arkadaşlar bizim Symbollerde Kapı açık ve emniyet kemeri takılı değil ikaz ışığı yokmu Arabayı kullanırken farkettimde benim emniyet kemer ikaz lambası ya yok ya da yanmıyor..

Bende de yanmıyor, zira aracımda böyle bir ışık mevcut değil..
  • quote:

Paralel bağlandığı zaman göstergede ön sis lambasının işareti yanmayacaktır ama sisler normal kullanım için çalışacaktır bir problem çıkmaz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

Sis farını taktıracak arkadaşlar boşuna sinyal kolunu değiştirmeyin arka sisleri çalıştıran kumandaya önleride paralel bağlatın nasıl olsa sisli havalarda arka sisleri aıyorsunuz ön sis lambalarıda açılır hem maliyetiniz azalır hemde sağını solunu söktürmemiş olursunuz.

aynen her zaman orjinallikten yanayımdır
  • şimdiye kadar mobil süper 3000 5w30 kullandım. bundan sonra bunu kullanacam. ne diyosunuz?

• beyler bugün arabaya iç dış girdim araba pırıl pırıl oldu ama marketten gelirken bi yağmur yağdı tamamdır araba mortingen şıtrayze
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert karip

beyler bugün arabaya iç dış girdim araba pırıl pırıl oldu ama marketten gelirken bi yağmur yağdı tamamdır araba mortingen şıtrayze

benzin alınca yıkıyolar. dışıyla uğraşma boşu boşuna
  • quote:

Orijinalden alıntı: damonbounce

quote:

beyler bugün arabaya iç dış girdim araba pırıl pırıl oldu ama marketten gelirken bi yağmur yağdı tamamdır araba mortingen şıtrayze

hocam senın araba açık renk toz kir çok belli etmez benim araba koyu renk olduğu içn yıkandınmı silinmedinmi su ize oluyo hoşuma gitmiyo kılım çünki böle beyaz yada gri olsa bi su atarım çamurları temizlerim camları çekicekle alırım kaprta kurusun oyüzden içi hallediyom sonra dışa gelsdinmi su sünger sabun yıkıyom camları temizliyomsonra kapı araları sonra paspasları yıkıyom araba bezle sildikten sonra lastiklere cilala gerçi ben ara sıra yıkyo genelde %99,9 benim olan yıkıyo çekiyo arabayı evin önüne artıl 2 3saat araba ile uğraşoyo tabi temiz temiz kulanmasıda bana kalıyo
  • quote:

şimdiye kadar mobil süper 3000 5w30 kullandım. bundan sonra bunu kullanacam. ne diyosunuz?

hocam bu 0w 40 bizim arabala göre deil söyle deil bu yag performanslı arabalar içindir. 5w30 koymanda hata. bizim arabalar icin en iyi yag kalınlıgı 5w40 dır. ne fazlassı nede eksiğine ihtiyacı vardır. marka olaraktan mobil 1 en iyisi ona sözüm yok. yag kalınlıgında hata yapmanı istemem. insanda kan nedemekse motordada aynısı demek tir. örnek vermek gerekirse senin kanın A rh+ sana A yada b yada 0 rh- versek olurmu olmaz.motordada öyle 5w 40 tam kanına uygundur.
  • quote:

quote:

quote:

hocam senın araba açık renk toz kir çok belli etmez benim araba koyu renk olduğu içn yıkandınmı silinmedinmi su ize oluyo hoşuma gitmiyo kılım çünki böle beyaz yada gri olsa bi su atarım çamurları temizlerim camları çekicekle alırım kaprta kurusun oyüzden içi hallediyom sonra dışa gelsdinmi su sünger sabun yıkıyom camları temizliyomsonra kapı araları sonra paspasları yıkıyom araba bezle sildikten sonra lastiklere cilala gerçi ben ara sıra yıkyo genelde %99,9 benim olan yıkıyo çekiyo arabayı evin önüne artıl 2 3saat araba ile uğraşoyo tabi temiz temiz kulanmasıda bana kalıyo

hocam dedigniz dogru ama o acık renk kulanan icin gecerli birsey deil.benim aracımın rengide platin gri arabanın temiz haliyle cok azda olsa tozlanmıs hali insanın gözüne batıyor ve o arabayı cok kirli görmeye baslıyorsun. tabi dısardan baskası baktıgında kirli tozlu arabaya birsey yok gibi dursada inanın o kir toz arabanın sahibine öle görünmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbox

quote:

Turbox bide bu triger olayını sorayım size şimdi benim araç 2007 model ama daha 7000 kmde 2011 debunun trigerini değişmek lazımmı yoksa bekliyelim mi sıkıntı yaratırmı bize

Mesajınızı yeni gördüğüm için biraz gecikmeli yanıt veriyorum.

Bence 2011'e kadar 50.000 Km sınırına ulaşmadığınız sürece değişim yaptırmanıza gerek yok..

Eğer 2013'e kadar da 50.000 Km sınırına ulaşmazsanız, o tarihlerde değişimi düşünürsünüz.

Bu bilginizde eksiklikler var. Servis bakım kitabında 4 yıl yada 60.bin km yazarlar, benim aracım hb olduğundan böyle yazıyor, 50.binde olsa zaman aşımından dolayı o kayış yıpranır. Yani km dolmasa bile yıldan dolayı değiştirmenizde fayda var. 2011 ideal değişim zamanıdır. Zira 2013 2007'den bu yana 6 yıl eder bu da her an risk demek. İlerleyen vade de bu kayış koparsa motorunuz ciddi hasarlar görebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burock26 -- 28 Kasım 2010; 2:56:45 >
  • slm arkadaslar su sis lambası olayını bukadar sorun etmeyın cokta basıt ben kendım yaptırdım aracım 2008 extreme yan sanayı 2 adet lamba aldım 100tlampuliçinde daha öncekı sayfalarda acıklamalı yazmıstım bilmenız gerekenler====tampondakı siyah yerlerı lamba yuvasından kızgın pıcakla keseceksınız tam oturuyo sıkıntı etmeyın lambanın montajını yaptıracaksınız 30 tl verdım usteya en önemlısı kablo çektırmenıze gerek yok burdan servıse gıdıp kabloları arka sıslere paralel ve parklarla bırlıkte yanacak sekılde ayarlattım ustersızz hepsı bukaderrr ahada resimiii 1.5 senedır kullanıyomm ve orjınallıkte bozulmadı
  • göstergede arka ön hepsı gösterıyo bu arada kablolar cekılı oldugu için servıs 5 dakıkada yaptı bılgınız olsun

• ayrıca servısten ögrenebılırsınız kablonun cekılı olup olmadıgını extremelerde cekılı
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

quote:

şimdiye kadar mobil süper 3000 5w30 kullandım. bundan sonra bunu kullanacam. ne diyosunuz?

hocam bu 0w 40 bizim arabala göre deil söyle deil bu yag performanslı arabalar içindir. 5w30 koymanda hata. bizim arabalar icin en iyi yag kalınlıgı 5w40 dır. ne fazlassı nede eksiğine ihtiyacı vardır. marka olaraktan mobil 1 en iyisi ona sözüm yok. yag kalınlıgında hata yapmanı istemem. insanda kan nedemekse motordada aynısı demek tir. örnek vermek gerekirse senin kanın A rh+ sana A yada b yada 0 rh- versek olurmu olmaz.motordada öyle 5w 40 tam kanına uygundur.

Ya millet ben arabayı teslim alırken yola çıkacaz sağlam olsun diye yağı değiştirdim 10-40 elf koydum siz 5-40 ideal diyorsunuz 500 km yol yaptım Şimdi değiştirmem mi gerekli bu yağı

birde bu motor kaputuna yolda giderken taş geliyor iz yapıyor malum bizim symbollerin boyası çok süper yaa ..kaput filmleri var çektirsek faydası olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cozep

slm arkadaslar su sis lambası olayını bukadar sorun etmeyın cokta basıt ben kendım yaptırdım aracım 2008 extreme yan sanayı 2 adet lamba aldım 100tlampuliçinde daha öncekı sayfalarda acıklamalı yazmıstım bilmenız gerekenler====tampondakı siyah yerlerı lamba yuvasından kızgın pıcakla keseceksınız tam oturuyo sıkıntı etmeyın lambanın montajını yaptıracaksınız 30 tl verdım usteya en önemlısı kablo çektırmenıze gerek yok burdan servıse gıdıp kabloları arka sıslere paralel ve parklarla bırlıkte yanacak sekılde ayarlattım ustersızz hepsı bukaderrr ahada resimiii 1.5 senedır kullanıyomm ve orjınallıkte bozulmadı

ya diyom bende taktırayım sis farı ben dün kaputu açıp baktım kablo çekili mi diye baktım sağ tarafta bi koblo var ama sol da yok herhaldde atantiklerde çekili değil koblo çektirmek çok zahmetlimi
  • 
Sayfa: önceki 614615616617618
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.