- x
CLİO SYMBOL GRUBU
23429 Cevap1230476 Görüntüleme51 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     203 [205] 207 208 209 210 211 212      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

4887 Mesaj
26 Kasım 2010; 17:51:48 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

hocam lastik konusu sizin anlattıgınız bicimde tenik olarakda dogrusu bu. bana sordugnuz soruya gelirsek 130 frene bastıgımda tahminen 3 4saniye sonra abs devreye girdi. hic sag solada cekmedi. lastikleri her hafta kontrol ederim .sizsin araba olmus olması lazım ki sag sola cekmiştir birsey diyemem. gerci yaptıgım sey cok tehlikeli kimseninn yapmasını istemem ama otobanda 100 km hızla giderken direksiyonu bırakıp frene bastım sagsola cekme gibi birsey olmadı .direksiyon oldugu gibi yerindeydi. aracım 2009 model symbol. gerci beni hatırlarsınız domance ile sizden teknik konuda yardım aldım katalizör konuusnda.

ANLATMAK İSTEDİĞİM TAM O DEĞİLDİ lastikler şişikken 140 la giderken bi frene bas bide az manevra yap başıma 2 kez geldi bursaya giderken tırın arkadan giriyordu arabam kontrol senden çıkıyor az bunu anlamak zor tabi demek istediğim bu yanlış yapıyorsun farkı pek anlamazsın ama uç noktolarda bu hassasiyete o kadar çok ihtiyacın varki çok şişik lastik olsun en kral elektronik sistemli araç olsun sapıtır :D toza toprağa düştü zanneder araba kendini

4887 Mesaj
26 Kasım 2010; 17:55:00 

quote:

Orijinalden alıntı: kafkas11

Arkdaşlar bugün aküyü değiştirdim radio çalışmıyor yav kod istedi usta onu mu girmesi gerekiyomuş nedir nerden bulcam o kodu kitapcıkları fln araştırdım ama bi sonuç alamadım nasıl yapcam onu?

lanet olsun herkesin başına geliyor abi yapıcak bişey yok banada aynısı oldu 2 gün müzik dinleyemedim bende buraya yazmıştım hatta abi onu burdan yardımla çözemezsin arabanın bi kağıtı var araçla ilgili detaylı bi a4 sayfa :D arkalı önlü benim ruhsatın içindeydi katlı onun en altında radyo kod yazar 4 haneli 8455 di benim denedikçe süresi artar abi kapanır yanlış girersen sırasıyla 1 -2 4-8- 16 -32 dakika bekletir. sıfırlamak için yine akü kutup başını sök :D süre çok bekletir sen çözemezsen renault bayine git bazıları ücret almaya bilirmiş öyle dedilerdi 20 tl felanda alabiliyorlarmış ben kendim çözmüştüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzzy222 -- 26 Kasım 2010; 17:56:33 >

6056 Mesaj
26 Kasım 2010; 17:57:40 

quote:

Orijinalden alıntı: ozzzy222

ANLATMAK İSTEDİĞİM TAM O DEĞİLDİ lastikler şişikken 140 la giderken bi frene bas bide az manevra yap başıma 2 kez geldi bursaya giderken tırın arkadan giriyordu arabam kontrol senden çıkıyor az bunu anlamak zor tabi demek istediğim bu yanlış yapıyorsun farkı pek anlamazsın ama uç noktolarda bu hassasiyete o kadar çok ihtiyacın varki çok şişik lastik olsun en kral elektronik sistemli araç olsun sapıtır :D toza toprağa düştü zanneder araba kendini

hocam allah korumus diyorum. tabikide siizn dediğiniz gibi basıma gelmedi ama dediğnizi dikkate alacam bunu düsünmedim ben : ) tskler

429 Mesaj
26 Kasım 2010; 19:48:40 

quote:

Arkdaşlar bugün aküyü değiştirdim radio çalışmıyor yav kod istedi usta onu mu girmesi gerekiyomuş nedir nerden bulcam o kodu kitapcıkları fln araştırdım ama bi sonuç alamadım nasıl yapcam onu?

Bizim arkadaşın Megane 2 teybi senin gibi oldu aldığı bayi ücretsiz verdi Kodu

Bu arada bugün servise gittim orjinal paspas aldım 37 tl.. benim symbolü kasko yaptırdım .(Axa Renault kasko) 790 küsüre 10 taksit. Fiyat olarak nasıl uygunmu ?

2013 Symbol 1.2 Joy Beyaz

5 Mesaj
26 Kasım 2010; 20:28:17 

Selam.14 - 15 bin civarı araç almayı düşünüyorum.Clio symbol tavsiye edermisiniz?

1700 Mesaj
26 Kasım 2010; 20:42:18 

quote:

Orijinalden alıntı: concorde99

Arkadaşlar Clio Symbol 1.4 16V orjinal lastik ebatları kaçtır ve lastiklerin ön ve arka hava basıncları kaç olmalıdır?

Standart ölçü 175/65 R 14'tür. Ancak yaklaşık aynı yuvarlanma dairesine sahip 185/60 R 14'te kullanılabilir.

185/60 R 14 tercih edilirse lastik başına 1 cm'lik genişleme olacaktır. Bu yol tutuşa olumlu katkı sağlarken, yakıt tüketimini bir miktar arttırabilir.

175/65 R 14 ölçüye göre lastik basınçları:

NORMAL KULLANIM:

Ön:32 PSI
Arka 30 PSI

YÜKLÜ KULLANIM:

Ön:33 PSI
Arka 31 PSI

2003 Clio Symbol 1.4 16V 98 Hp Gümüş Gri Stil+Güvenlik Paketi

1700 Mesaj
26 Kasım 2010; 20:47:01 

clio her zaman tavsiye edilir ...basit ama sağlamdır sorunsuzdur...bakımları yetkili servis dışında yaptırısan çok pahallı sayılmaz ayrıca yansanayi kaliteli yedek parça bulma imkanın var yani bakım yelpazesi geniş 60 bin bakımını 1000 liraya da yaptırısın 300 liraya da yaptırabilirsin...

arkdaşlar benım aracın üzerinde hala orjinal aküsü var aracım 57binde 2004 model markası da inci akü eğer değişrirsem yine inci alıcam sorunsuz bi akü

1700 Mesaj
26 Kasım 2010; 20:51:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Gladyator35.5

Selam.14 - 15 bin civarı araç almayı düşünüyorum.Clio symbol tavsiye edermisiniz?

Geniş bagajı, makul tüketimi ve performansı ve 2'nci el avantajı bu aracın en büyük avantajları..

Ancak bu araçtan çok büyük beklentilerinizin olmaması gerekiyor.

Sınıfındaki ve benzer fiyat aralığındaki bir çok otomobil gibi, vasat malzeme ve işçilik, yüksek seviyede olmayan yalıtım gibi dezavantajları bulunuyor.

Yine de avantajları dezavantajlarından daha fazla bence.. Bu nedenle, tavsiye ederim.

1700 Mesaj
26 Kasım 2010; 20:55:51 

quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

arkdaşlar benım aracın üzerinde hala orjinal aküsü var aracım 57binde 2004 model markası da inci akü eğer değişrirsem yine inci alıcam sorunsuz bi akü

Aracınızın aküsü her an umulmadık bir zamanda bitebilir.

Benim aracımda da orijinal İnci akü vardı. 5 yıl sonunda bitmişti. Sizde 6 yıl olmuş.

Akünüzün şarjını kontrol ettirmenizi ve kışın sert koşulları başlamadan gerekiyorsa değişim yaptırmanızı tavsiye ederim.

885 Mesaj
26 Kasım 2010; 21:21:33 

iyi kötü bilmem galeride bakarken hepsi güzel duruyor. ben maisde bi elime ikram kahve ikram kraker aldım bakındım bakındım uuzun uzun daha ne olsun dedim . çaktım imzayı. bekar olsam multi palio alcaktım ama aile olunca illaki bagaj lazım.

90 DOĞAN L meneviş mavi

6056 Mesaj
26 Kasım 2010; 21:27:11 

quote:

Orijinalden alıntı: bunyas288

Bizim arkadaşın Megane 2 teybi senin gibi oldu aldığı bayi ücretsiz verdi Kodu

Bu arada bugün servise gittim orjinal paspas aldım 37 tl.. benim symbolü kasko yaptırdım .(Axa Renault kasko) 790 küsüre 10 taksit. Fiyat olarak nasıl uygunmu ?

hocam kaskoyu cok pahalı yaptırmıısn benim aracım 1.4 8v 2009 expresion modeli axa oyak kasko 625tl 12 ay taksit. paspasa gelince paspasta orjinal diye birsey yok bana göre teknik servisin para kazanması. sıfır aracıma koyuyan paspaslar kücük gelince mecburen kavucuk paspas aldım.markası pufi 40tl aldım. büyüklüğü diger paspaslara göre cok iyi.%100 kavucuk oldugundan yaz aylarında aracın ici 60 dereceyide bulsa koku felan yapmıyor. pufi markasını bilen varsa dünyanın önde gelen paspas markasıdır. nediyelim artık hayırlı olsun güle güle eskit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 26 Kasım 2010; 21:30:31 >

1700 Mesaj
26 Kasım 2010; 21:30:35 

turbox hocam aracım bazen frene bastığımda direksiyonu cevirirken yani kısacası extra elekrtirik kullanımlarında rolanti dalgalanması yapıyor ani duruşlarda inip cıkıyor fakat bu sadece kısa süreli yani bu eylemleri yaparken(frene basmak,direksiyon cevirmek...)sonra bir iki saniye içinde düzene giriyor.akünün sarji tam görünüyor yeşil yanıyor.aracıma lpg ayarını yaptırdım boğaz kelebeğini temizlettim ama bu devam ediyor aküden süphelenmem gerekir mi ?

1700 Mesaj
26 Kasım 2010; 21:31:37 

quote:

Orijinalden alıntı: daldiy

iyi kötü bilmem galeride bakarken hepsi güzel duruyor. ben maisde bi elime ikram kahve ikram kraker aldım bakındım bakındım uuzun uzun daha ne olsun dedim . çaktım imzayı. bekar olsam multi palio alcaktım ama aile olunca illaki bagaj lazım.

Hayırlı olsun.

Renk olarak hangisini tercih ettiniz?

2277 Mesaj
26 Kasım 2010; 21:47:33 

Continentalin yan sanayisi 'Sportiva' marka bi lastik gördüm bu gün koçtaşta. 175/70/13 olan 70tl idi. bizim araçlara uyacak olan 65/14ü göremedim ama fiyatları yakındır herhalde. Ama yanakları falan yumuşacıktı conti gibi.. Lastik alacak arkadaşların bi incelemesini tavsiye ederim. Sert lastikler konforsuz oluyor..

1700 Mesaj
26 Kasım 2010; 21:52:40 

quote:

turbox hocam aracım bazen frene bastığımda direksiyonu cevirirken yani kısacası extra elekrtirik kullanımlarında rolanti dalgalanması yapıyor ani duruşlarda inip cıkıyor fakat bu sadece kısa süreli yani bu eylemleri yaparken(frene basmak,direksiyon cevirmek...)sonra bir iki saniye içinde düzene giriyor.akünün sarji tam görünüyor yeşil yanıyor.aracıma lpg ayarını yaptırdım boğaz kelebeğini temizlettim ama bu devam ediyor aküden süphelenmem gerekir mi ?

Direksiyonu çevirdiğinizde oluşan rölanti dalgalanması, akünün kuvvetli veya zayıf olmasına işaret etmez.

Dalgalanma, hidrolik direksiyon pompasının direksiyonun çevrilmesi esnasında motordan güç çekmesi neticesinde oluşur.

Akünün yolda bırakıp bırakmayacağını en iyi şarjını ölçtürerek anlayabilirsiniz.

Olmadık zaman ve yerse biterse, zor durumda kalabilirsiniz. Benim aracımda Haziran ayında kapının önünde akü bitmişti. Renault yardımı çağırdım, takiviye verip servise kadar gittim ve değiştirttim.

1700 Mesaj
26 Kasım 2010; 21:56:06 

quote:

Orijinalden alıntı: damonbounce

Continentalin yan sanayisi 'Sportiva' marka bi lastik gördüm bu gün koçtaşta. 175/70/13 olan 70tl idi. bizim araçlara uyacak olan 65/14ü göremedim ama fiyatları yakındır herhalde. Ama yanakları falan yumuşacıktı conti gibi.. Lastik alacak arkadaşların bi incelemesini tavsiye ederim. Sert lastikler konforsuz oluyor..

Daha önceki piyasa araştırmalarında edindiğim tecrübeye göre, 175/65 R 14'lerin yaklaşık 10-15 TL daha pahalı olduğunu tahmin ediyorum.

2473 Mesaj
26 Kasım 2010; 22:07:17 

quote:

Hem sen hangi marka aldın bakıyım....

Bas marka akü aldım usta övdü baya napayım 2 yıl ztn garantisi var 2 da ben veriyorum dedi

...

2473 Mesaj
26 Kasım 2010; 22:12:45 

quote:

Orijinalden alıntı: ozzzy222

lanet olsun herkesin başına geliyor abi yapıcak bişey yok banada aynısı oldu 2 gün müzik dinleyemedim bende buraya yazmıştım hatta abi onu burdan yardımla çözemezsin arabanın bi kağıtı var araçla ilgili detaylı bi a4 sayfa :D arkalı önlü benim ruhsatın içindeydi katlı onun en altında radyo kod yazar 4 haneli 8455 di benim denedikçe süresi artar abi kapanır yanlış girersen sırasıyla 1 -2 4-8- 16 -32 dakika bekletir. sıfırlamak için yine akü kutup başını sök :D süre çok bekletir sen çözemezsen renault bayine git bazıları ücret almaya bilirmiş öyle dedilerdi 20 tl felanda alabiliyorlarmış ben kendim çözmüştüm

Evt kitapcıkta yazıyo öyle şeyler okdumda bulamıycam heralde ben onu yaw artık bayiye gitcem napıyım,ücret isterlersede atarız 3-5

...

2277 Mesaj
26 Kasım 2010; 22:29:21 

quote:

Orijinalden alıntı: turbox
Daha önceki piyasa araştırmalarında edindiğim tecrübeye göre, 175/65 R 14'lerin yaklaşık 10-15 TL daha pahalı olduğunu tahmin ediyorum.

Evet abi nerdeyse ölçüler aynı, hiçbir ekstra malzeme olmamasına rağmen sırf 65/14 daha çok talep ediliyor diye daha pahalı. lanet olsun bu satış stratejisine.

1073 Mesaj
26 Kasım 2010; 22:29:59 

s.a arkadaşlar nasılsınız ben gideli forum baya ilerlemiş

2013 FİAT LİNEA ACTUAL PLUS MULTİJET 95 HP

2473 Mesaj
26 Kasım 2010; 22:35:42 

Buldum arkadaşlar bu arada sonunda bu radio kodunu garanti bilgileri diye ince bi kitap var onun içinde yazıyormuş görememişim.

A.S mert ustam iyiz allaha şükür sen yokken akü bitti benim onu değiştirdim fln radio çalışmadı kodu buldum oo bi sürü olaylar oldu
sen nasılsın bu arada işler nasıl

...

2473 Mesaj
26 Kasım 2010; 22:38:53 

quote:

Sen en son lastikleri değiştirmiştin dimi damonbounce ustam ne almıştın memnunmusun??

...

1073 Mesaj
26 Kasım 2010; 22:41:31 

quote:

Buldum arkadaşlar bu arada sonunda bu radio kodunu garanti bilgileri diye ince bi kitap var onun içinde yazıyormuş görememişim.

A.S mert ustam iyiz allaha şükür sen yokken akü bitti benim onu değiştirdim fln radio çalışmadı kodu buldum oo bi sürü olaylar oldu
sen nasılsın bu arada işler nasıl

valla hocam aynı işten güçten başımızı kaldıramıyoz anca c.martesi pazar bakıyoz foruma forumı inceledim hocam şöle bi tabir var arabanın bişeyi çalışmadımmı bişey bozuldumu arabaya düşman kesilirsin ama yaptırdınmı gözüne melek gözükür hiç arzası olmadınmı bi yerde çizik olmadınmı düya senin olur

1700 Mesaj
26 Kasım 2010; 22:43:52 

@damonbounce

Bir sonraki lastik değişiminde 185/60 R 14 ölçüsünde lastik taktırmayı düşünüyorum.

Bu sayede yol tutuşa biraz daha katkı olur herhalde..

1073 Mesaj
26 Kasım 2010; 22:46:38 

ya ben arabaya sis farı taktırmayı düşünüyom çok uğraştırır mı ve fiyat olarak çok pahalı olurmu

2340 Mesaj
26 Kasım 2010; 23:03:36 

quote:

nasıl bir miktar paramız gidiyor.
Bu arada bas marka bi akü var 2 yıl garantili kampanyası var mış usta 70 tl dedi bide usta tanıdık dedi mutlu veya inci alsan oda gitcek 5 sene bu gitcek 4-5 sene fark etmez dedi benimde aklıma yattı yarın ondan taktırcam bi sorun çıkar mı sizce?

Benim eski arabaya ismi tanınmış olmayan bir akü almıştım aküyü taktırdıktan sonra marşa basınca hemen alıyordu yani aldığınız kişi sağlamsa sattığının arkasında duruyorsa alın ben öyle yaptım satan abimiz yakındı sağlamdı hiçbir sorun çıkmamıştı kullandığım 1 yıl boyunca.

2014 FİAT DOBLO 1.3 MULTİJET URBAN

2277 Mesaj
26 Kasım 2010; 23:04:27 

@turbox;
daha büyük lastik takmak yakıt tüketimini artıracağından yine 175/65/14 aldım ben. Gerçi tüketimdeki artış yüzde kaça denk gelir onu da bilmiyorum ya..

@kafkas11;
Evet yedekteki sıfır goodyear GT2nin yanına 89Tlye bir tane daha GT2 alıp önlere taktırdım. E gt2 pek güzel bi lastik değil ama direksiyon biraz yumuşadı işte.. Elimde hiç kullanılmamış gt2 olmasa almazdım bunu. Ki üretim yılı da 2009. üretimden kalkan bir lastik. Birdaha lastik alırsam ya continental ya da onun yan ürünü sportivalara bakıcam. Yumuşak güzel lastik..

quote:

Orijinalden alıntı: mert karip
ya ben arabaya sis farı taktırmayı düşünüyom çok uğraştırır mı ve fiyat olarak çok pahalı olurmu

evet çok uğraştırır pahalı olur vazgeç. sellektör kolu falan değişecek ne gerek var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damonbounce -- 26 Kasım 2010; 23:06:09 >

2340 Mesaj
26 Kasım 2010; 23:20:40 

quote:

s.a arkadaşlar nasılsınız ben gideli forum baya ilerlemiş

iyiyiz kardeş sen nasılsın?Keyifler nasıl?

2340 Mesaj
26 Kasım 2010; 23:23:48 

quote:

Orijinalden alıntı: turbox

@damonbounce

Bir sonraki lastik değişiminde 185/60 R 14 ölçüsünde lastik taktırmayı düşünüyorum.

Bu sayede yol tutuşa biraz daha katkı olur herhalde..

Taktırdıktan sonra görüşlerinizi bekliyoruz.Ayrıca aracın çekişini nasıl etkiler 1.4 8V olanları?

6056 Mesaj
26 Kasım 2010; 23:28:25 

quote:

hocam sis farlarını takmak 10 dakikayı bile alamaz eger baglantı kablolarını cekik ise. kablolar yoksa rahat 30 dakikayı alır. cifttin fiyatı 300 350 tl arası bildiğim kadarıyla .teknik serviste öle duymustum..

1700 Mesaj
26 Kasım 2010; 23:36:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Adalet mülkün temeli

Taktırdıktan sonra görüşlerinizi bekliyoruz.Ayrıca aracın çekişini nasıl etkiler 1.4 8V olanları?

En son 2008 Haziran'da değiştirmiştim lastikleri.. Değişimden bu yana yaklaşık 2,5 yıl geçti ve yaklaşık 16.500 Km yapmışım.

Bir sonraki değişimi 2012 yaz sonunda yaparım herhalde..

185/60 R 14 lastiklerin 1,4 16V'lerde kullanılabileceği kullanım kılavuzunda yazıyor. Ancak 1,4 8V'ler için 175/65 R 14 öneriliyor yanılmıyorsam..

185/65 R 14 lastikler 1,4 8V'lere de takılabilir, ancak nispeten daha düşük güç ve tork nedeniyle bence gereksiz.

6056 Mesaj
26 Kasım 2010; 23:36:31 

quote:

arabanınn cekisinde azda olsa azalma olcaktır. yakıt tüketimi artcaktır. tabi yeni lastik oldugundan insan hemen farkedemez ilk yorumları söyle olcaktır gayet sesiz, kuru zeminde ve ıslak zeminde performansı iyi memnunum simdilik : ) diye bilir. cünkü benim arkadaslarımda lastik degistirdiklerinde bu yorumları yapmıslardı.

2473 Mesaj
26 Kasım 2010; 23:45:24 

quote:

Benim eski arabaya ismi tanınmış olmayan bir akü almıştım aküyü taktırdıktan sonra marşa basınca hemen alıyordu yani aldığınız kişi sağlamsa sattığının arkasında duruyorsa alın ben öyle yaptım satan abimiz yakındı sağlamdı hiçbir sorun çıkmamıştı kullandığım 1 yıl boyunca.

Evet öyle yaptım ztn BAS marka akü aldım yeni çıkmış kampanyalı fln dedi 70 tl ye hallettim 2 yıl garantisi var 2 yılda ben veriyorum dedi,eski usta gidince bunla kurdum arayı iyi insan Allaha şükür telefonunu falan aldım bakalım neler olcak

...

2473 Mesaj
26 Kasım 2010; 23:49:21 

quote:

Evet yedekteki sıfır goodyear GT2nin yanına 89Tlye bir tane daha GT2 alıp önlere taktırdım. E gt2 pek güzel bi lastik değil ama direksiyon biraz yumuşadı işte.. Elimde hiç kullanılmamış gt2 olmasa almazdım bunu. Ki üretim yılı da 2009. üretimden kalkan bir lastik. Birdaha lastik alırsam ya continental ya da onun yan ürünü sportivalara bakıcam. Yumuşak güzel lastik..

Hımm evt şimdi hatırladım gene kötünün iyisi diyosun yani,bende pirille p3000 kullanıyorum oda artık satana kadar arabayı idare eder beni

...

1222 Mesaj
27 Kasım 2010; 6:00:37 

quote:

...benim aracım 1.4 8v 2009 expresion modeli axa oyak kasko 625tl 12 ay taksit. ...

2009 Haziranda servisteki acentadan Axa kasko 480 'e yapılmıştı. 2010 haziranda yenilemek istediğimde yine aynı fiyata 480'e yenilediler 10 taksitle. Küçük şehirlerde daha ucuz oluyor herhalde.

2009 Symbol Exp. 1,4 8v-kumsal bej+BRC

1222 Mesaj
27 Kasım 2010; 6:20:51 

quote:

...frene bastığımda direksiyonu cevirirken yani kısacası extra elekrtirik kullanımlarında rolanti dalgalanması yapıyor .....aracıma lpg ayarını yaptırdım ...

Yıllık filtre değişimi için lpg'ciye gittiğimde, farları açıp direksiyonu tam tur çevirip frene basıp klimayı da açarak bu yüke göre ince ayar yaptılar.

429 Mesaj
27 Kasım 2010; 7:10:26 

quote:

Orijinalden alıntı: icon33

2009 Haziranda servisteki acentadan Axa kasko 480 'e yapılmıştı. 2010 haziranda yenilemek istediğimde yine aynı fiyata 480'e yenilediler 10 taksitle. Küçük şehirlerde daha ucuz oluyor herhalde.

Vaybe benim kasko niye pahalı o zaman.. bende servisteki acentadan yaptırdım acaba 2007 olduğundan mı kaynaklanıyor. kaskoyu yapan bayan diyorki genç olursa sürücü o zaman fiyat yükselir diyor ozaman babamın ismine yaptıralım dedim çok yaşlı olursada yükseliyomuş nasıl iş anlamadım Poliçeye baktım indirimler bölümünde plaka indirimi diyor.

429 Mesaj
27 Kasım 2010; 7:19:55 

quote:

Yıllık filtre değişimi için lpg'ciye gittiğimde, farları açıp direksiyonu tam tur çevirip frene basıp klimayı da açarak bu yüke göre ince ayar yaptılar.

Alaşılan Lpg taktırırken tercihim BRC den yana olacak

1222 Mesaj
27 Kasım 2010; 8:06:03 

quote:

Alaşılan Lpg taktırırken tercihim BRC den yana olacak

Dacia 1,4 8v symbolle aynı motora sahip ve garanti dahilinde fabrika çıkışlı Landi Renzo montajlı olarak çıkıyormuş. Dolum ağzını da benzinin olduğu yere takıyorlarmış. Bu seçeneği de düşünmek gerekir.

edit:imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icon33 -- 27 Kasım 2010; 8:28:59 >

429 Mesaj
27 Kasım 2010; 9:18:22 

quote:

Dacia 1,4 8v symbolle aynı motora sahip ve garanti dahilinde fabrika çıkışlı Landi Renzo montajlı olarak çıkıyormuş. Dolum ağzını da benzinin olduğu yere takıyorlarmış. Bu seçeneği de düşünmek gerekir.

Alternatif olarak düşünülebilir. Bir çok firma sıfır aracı LPG li satış yaparken neden renault LPG ye garanti vermezki hayret bişey.

1073 Mesaj
27 Kasım 2010; 9:49:05 

quote:

hocam sis farlarını takmak 10 dakikayı bile alamaz eger baglantı kablolarını cekik ise. kablolar yoksa rahat 30 dakikayı alır. cifttin fiyatı 300 350 tl arası bildiğim kadarıyla .teknik serviste öle duymustum..

hocam 300 350 mi neaptın beya sanayide taktırırm ben kim gitçek servise

1073 Mesaj
27 Kasım 2010; 10:36:31 

quote:

@turbox;
daha büyük lastik takmak yakıt tüketimini artıracağından yine 175/65/14 aldım ben. Gerçi tüketimdeki artış yüzde kaça denk gelir onu da bilmiyorum ya..

@kafkas11;

evet çok uğraştırır pahalı olur vazgeç. sellektör kolu falan değişecek ne gerek var?

hocam sanayide yaptırıcam sisleri + nden niye kol değişiyoki biz arkadaş sprınge taktırdı düğmeye basıyo arklarda önlerde yanıyo

845 Mesaj
27 Kasım 2010; 11:44:16 

mert karip sanayi usulü yaptırmanı çok tavsiye etmiyorum.Doğru kolu değiştirmezler ve muhtemelen rezistans düğmesinin olduğu alana bir düğme takarlar ama bence orjinali bozulur.Hiç servisten fiyat almadım ama daha orjinal iş çıkaracaklarına eminim.En azından fabrika çıkışı sis farlı gibi kullanırsın.

31 Mesaj
27 Kasım 2010; 11:44:52 

Babama sıfır Clio Grand tour almak istiyoruz.Şu anki arabası 2001 symbol rna güvenlik paketi(2 havayastığı,abs),65000km'de,orjinal(lpg falan takılmadı)En ufak kazası bile yok.Acaba bayi takasta yaklaşık kaça alır?Piyasadan düşüğe aldıklarını biliyoruz da kaça alırlar bilemiyoruz?Bayinin kaça alacağı hakkında yaklaşık bir fikriniz varsa paylaşırsanız çok memnun olurum.
Teşekkürler

845 Mesaj
27 Kasım 2010; 11:46:26 

Ben bu sene kaskoyu yenilettim.Axa'dan hasarsızlıkla birlikte full kasko 487 liraya maloldu.9 taksite de bölündü.Bana çok uygun geldi.

845 Mesaj
27 Kasım 2010; 11:49:11 

Benim arabam 2006 model ama hala üzerinde orjinal akü ve lastikler var.Sanırım gelecek yıl içerisinde hepsi bir şekilde değişecek.Yani sizlerin ortalama söylediklerinize göre akümün 6 ayla 2 yıl arası ömrü kalmış Peki değiştiren arkadaşlara soruyorum.Bu fabrika çıkışı özel tahliye sistemi falan varmış akü için.Yeni aldığınız aküler buna uyumlu olarak takıldı mı?

1073 Mesaj
27 Kasım 2010; 11:55:28 

quote:

Orijinalden alıntı: moondance

mert karip sanayi usulü yaptırmanı çok tavsiye etmiyorum.Doğru kolu değiştirmezler ve muhtemelen rezistans düğmesinin olduğu alana bir düğme takarlar ama bence orjinali bozulur.Hiç servisten fiyat almadım ama daha orjinal iş çıkaracaklarına eminim.En azından fabrika çıkışı sis farlı gibi kullanırsın.

hocam valla bilmiyom bi ara gitcem sanyie 75.000 bkımda soracam nasıl yapıyolarmış

6056 Mesaj
27 Kasım 2010; 12:25:30 

quote:

hocam cok iyi fiyata yaptırmıssınız. ankaranın hangi ajentasına gitsen aynı fiyatı biciyorlar. sanmam kücük büyük sehirler arasında farklılık olacagını sonucta fiyat belirlerken merkez axa ya fax cekip o fiyatı veririler ajenta kendi kendine fiyat vermiyor. gerci sizin kide ful kaskodur yada deildir.kasko poliçesini ince kücük yazılarla yazıldıgında bazı maddeleri kasko ajenta cıkarıyor belki ondan ucuzudur. aklıma baska birsey gelmiyor.fark bayag büyük

6056 Mesaj
27 Kasım 2010; 12:37:36 

quote:

Vaybe benim kasko niye pahalı o zaman.. bende servisteki acentadan yaptırdım acaba 2007 olduğundan mı kaynaklanıyor. kaskoyu yapan bayan diyorki genç olursa sürücü o zaman fiyat yükselir diyor ozaman babamın ismine yaptıralım dedim çok yaşlı olursada yükseliyomuş nasıl iş anlamadım Poliçeye baktım indirimler bölümünde plaka indirimi diyor.

hocam bzde renulttun ajentasından yaptıdık ama 2007 bukadar fiyat bicmeleri cok anlamsız.yha daha önceden axa koskonuz vardı onu bozdurdunuz sonra bu sene bu fiyatı bictiler. bu fiyata akla birsey gelmiyor.birde seye bakın kasko policesinde arbanıza nekadar deger bicilmiş. (pert olma durumunda) ayrıntılı anlatmak gerekirse bu işin aslını digerarkadasıma yazmayı unuttutum umarum burayı okur. herkes aynı aracı full kasko yapıp sonraıda fiyat farklılı varsa kosko policesinde maddeler eksiktir.yada arabanız pert durumunda deger bicilen fiyatı düsüktür.ger arabanızın degeri pert durumunda yüksek deger bicilirse bu deger kasko fiyatına yanısır.ben kendi arabamı örnek vermek gerkirse piyasada 22.500 dgeri var su durumda ama kaskoda 23.750 deger bicilmiş. fiyat farklılıgı bu gibi durumlarda yansıtılır. tabi alah kaza bele vermeden kullanmak nasip etsin ,nsanları kasko kurtarmıyor. bu kasko fiyatına 2007nin degerine nekadar fiyat bicilmiş merak ettim yazarsanız sevinirim.

1222 Mesaj
27 Kasım 2010; 13:15:56 

quote:

... pert durumunda deger bicilen fiyatı düsüktür.ger arabanızın degeri pert durumunda yüksek deger bicilirse bu deger kasko fiyatına yanısır...

Sıfır araçta ilk yıl içerisinde pert olursa yeni araç kaskodan veriliyor bunun dışında iki yaşından itibaren pert olması durumunda piyasa fiyatından ödeme yapıyorlar.

6056 Mesaj
27 Kasım 2010; 13:28:34 

quote:

Sıfır araçta ilk yıl içerisinde pert olursa yeni araç kaskodan veriliyor bunun dışında iki yaşından itibaren pert olması durumunda piyasa fiyatından ödeme yapıyorlar.

aynen öle hocam ama arabanın degerini yükseltip indirmek ajentaya kalmıs birssey anlasmaya baglı.

2277 Mesaj
27 Kasım 2010; 13:31:12 

illa sis farı takmak istiyosanız sanayiden iki tane alıp sıcak silikonla yapıştırın gitsin yanmaz ama görüntü olur.. zaten bizim renolar bi acayip. arka sağda da sis lambası yok sadece solda var. sağ tarafta tesisat bile yoktur Allah bilir.

2473 Mesaj
27 Kasım 2010; 13:49:49 

quote:

Orijinalden alıntı: moondance

Benim arabam 2006 model ama hala üzerinde orjinal akü ve lastikler var.Sanırım gelecek yıl içerisinde hepsi bir şekilde değişecek.Yani sizlerin ortalama söylediklerinize göre akümün 6 ayla 2 yıl arası ömrü kalmış Peki değiştiren arkadaşlara soruyorum.Bu fabrika çıkışı özel tahliye sistemi falan varmış akü için.Yeni aldığınız aküler buna uyumlu olarak takıldı mı?

Benim aküde orjinaliydi daha dün değiştirdim fabrika çıkışı tahliye fln sormadım ama herşey orjinaline göre olduğu kesin tabiki başka nolabilir ki?

...

6056 Mesaj
27 Kasım 2010; 13:55:01 

quote:

illa sis farı takmak istiyosanız sanayiden iki tane alıp sıcak silikonla yapıştırın gitsin yanmaz ama görüntü olur.. zaten bizim renolar bi acayip. arka sağda da sis lambası yok sadece solda var. sağ tarafta tesisat bile yoktur Allah bilir.

hocam arka sisin maksatı zaten tektir tüm araclarda bu böle bazılarında var ama nadir tek tük görürsün. fren ile sisi ayırt etmek icin kullanılır tek sis. cünkü cift sis kullanılırsa arka farlardan uzak tutulması gerek yani tampona koyarlar . buda aracdaki maliyeti oldukca artırır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 27 Kasım 2010; 14:02:19 >

429 Mesaj
27 Kasım 2010; 15:29:51 

quote:

[

hocam bzde renulttun ajentasından yaptıdık ama 2007 bukadar fiyat bicmeleri cok anlamsız.yha daha önceden axa koskonuz vardı onu bozdurdunuz sonra bu sene bu fiyatı bictiler. bu fiyata akla birsey gelmiyor.birde seye bakın kasko policesinde arbanıza nekadar deger bicilmiş. (pert olma durumunda) ayrıntılı anlatmak gerekirse bu işin aslını digerarkadasıma yazmayı unuttutum umarum burayı okur. herkes aynı aracı full kasko yapıp sonraıda fiyat farklılı varsa kosko policesinde maddeler eksiktir.yada arabanız pert durumunda deger bicilen fiyatı düsüktür.ger arabanızın degeri pert durumunda yüksek deger bicilirse bu deger kasko fiyatına yanısır.ben kendi arabamı örnek vermek gerkirse piyasada 22.500 dgeri var su durumda ama kaskoda 23.750 deger bicilmiş. fiyat farklılıgı bu gibi durumlarda yansıtılır. tabi alah kaza bele vermeden kullanmak nasip etsin ,nsanları kasko kurtarmıyor. bu kasko fiyatına 2007nin degerine nekadar fiyat bicilmiş merak ettim yazarsanız sevinirim.

Dün yaptırdım kaskoyu değer olarak 20 bin görünüyo 21 bin yap dedim fiyat arttı kalsın dedim Bu arada full kasko muafiyet yok

Symbol Dynamique almadan sis farını bende çok araştırdım. bir tane Symbol Exreme pazarlığı yapmış anlaşmıştım. Ona taktırmayı düşünüyordum yanılmıyorsam expression extreme donanımda tesisat çekili sinyal kolu değişiyor sis lambalarıda yuvasına takılıyor bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bunyas288 -- 27 Kasım 2010; 15:36:58 >

6056 Mesaj
27 Kasım 2010; 15:36:38 

quote:

Dün yaptırdım kaskoyu değer olarak 20 bin görünüyo 21 bin yap dedim fiyat arttı kalsın dedim Bu arada full kasko muafiyet yok

Symbol Dynamique almadan sis farını bende çok araştırdım. bir tane Symbol Exreme pazarlığı yapmış anlaşmıştım. Ona taktırmayı düşünüyordum ar yanılmıyorsam expression extreme donanımda tesisat çekili sinyal kolu değişiyor sis lambalarıda yuvasına takılıyor bu kadar

waow mükemmel deger bicmişler.neden pahalıya yaptırdıgın belli. sikayette bulunmamak lazım fiyat konusunda.

2340 Mesaj
27 Kasım 2010; 15:37:49 

1.4 8V kullanıcıları arkadaşlar şehir içi yakıt tüketiminiz litre ve kuruş olarak ne kadar benzinde?

2340 Mesaj
27 Kasım 2010; 15:39:54 

Sis farını taktıracak arkadaşlar boşuna sinyal kolunu değiştirmeyin arka sisleri çalıştıran kumandaya önleride paralel bağlatın nasıl olsa sisli havalarda arka sisleri aıyorsunuz ön sis lambalarıda açılır hem maliyetiniz azalır hemde sağını solunu söktürmemiş olursunuz.