Şimdi Ara

CLİO SYMBOL GRUBU (613. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.468
Cevap
83
Favori
1.896.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kafkas11

Arkdaşlar bugün aküyü değiştirdim radio çalışmıyor yav kod istedi usta onu mu girmesi gerekiyomuş nedir nerden bulcam o kodu kitapcıkları fln araştırdım ama bi sonuç alamadım nasıl yapcam onu?

lanet olsun herkesin başına geliyor abi yapıcak bişey yok banada aynısı oldu 2 gün müzik dinleyemedim bende buraya yazmıştım hatta abi onu burdan yardımla çözemezsin arabanın bi kağıtı var araçla ilgili detaylı bi a4 sayfa :D arkalı önlü benim ruhsatın içindeydi katlı onun en altında radyo kod yazar 4 haneli 8455 di benim denedikçe süresi artar abi kapanır yanlış girersen sırasıyla 1 -2 4-8- 16 -32 dakika bekletir. sıfırlamak için yine akü kutup başını sök :D süre çok bekletir sen çözemezsen renault bayine git bazıları ücret almaya bilirmiş öyle dedilerdi 20 tl felanda alabiliyorlarmış ben kendim çözmüştüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzzy222 -- 26 Kasım 2010; 17:56:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzzy222

quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

hocam lastik konusu sizin anlattıgınız bicimde tenik olarakda dogrusu bu. bana sordugnuz soruya gelirsek 130 frene bastıgımda tahminen 3 4saniye sonra abs devreye girdi. hic sag solada cekmedi. lastikleri her hafta kontrol ederim .sizsin araba olmus olması lazım ki sag sola cekmiştir birsey diyemem. gerci yaptıgım sey cok tehlikeli kimseninn yapmasını istemem ama otobanda 100 km hızla giderken direksiyonu bırakıp frene bastım sagsola cekme gibi birsey olmadı .direksiyon oldugu gibi yerindeydi. aracım 2009 model symbol. gerci beni hatırlarsınız domance ile sizden teknik konuda yardım aldım katalizör konuusnda.

ANLATMAK İSTEDİĞİM TAM O DEĞİLDİ lastikler şişikken 140 la giderken bi frene bas bide az manevra yap başıma 2 kez geldi bursaya giderken tırın arkadan giriyordu arabam kontrol senden çıkıyor az bunu anlamak zor tabi demek istediğim bu yanlış yapıyorsun farkı pek anlamazsın ama uç noktolarda bu hassasiyete o kadar çok ihtiyacın varki çok şişik lastik olsun en kral elektronik sistemli araç olsun sapıtır :D toza toprağa düştü zanneder araba kendini

hocam allah korumus diyorum. tabikide siizn dediğiniz gibi basıma gelmedi ama dediğnizi dikkate alacam bunu düsünmedim ben : ) tskler
  • quote:

Arkdaşlar bugün aküyü değiştirdim radio çalışmıyor yav kod istedi usta onu mu girmesi gerekiyomuş nedir nerden bulcam o kodu kitapcıkları fln araştırdım ama bi sonuç alamadım nasıl yapcam onu?

Bizim arkadaşın Megane 2 teybi senin gibi oldu aldığı bayi ücretsiz verdi Kodu

Bu arada bugün servise gittim orjinal paspas aldım 37 tl.. benim symbolü kasko yaptırdım .(Axa Renault kasko) 790 küsüre 10 taksit. Fiyat olarak nasıl uygunmu ?
  • Selam.14 - 15 bin civarı araç almayı düşünüyorum.Clio symbol tavsiye edermisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: concorde99

Arkadaşlar Clio Symbol 1.4 16V orjinal lastik ebatları kaçtır ve lastiklerin ön ve arka hava basıncları kaç olmalıdır?

Standart ölçü 175/65 R 14'tür. Ancak yaklaşık aynı yuvarlanma dairesine sahip 185/60 R 14'te kullanılabilir.

185/60 R 14 tercih edilirse lastik başına 1 cm'lik genişleme olacaktır. Bu yol tutuşa olumlu katkı sağlarken, yakıt tüketimini bir miktar arttırabilir.

175/65 R 14 ölçüye göre lastik basınçları:

NORMAL KULLANIM:

Ön:32 PSI
    Arka 30 PSI

YÜKLÜ KULLANIM:

Ön:33 PSI
    Arka 31 PSI
  • clio her zaman tavsiye edilir ...basit ama sağlamdır sorunsuzdur...bakımları yetkili servis dışında yaptırısan çok pahallı sayılmaz ayrıca yansanayi kaliteli yedek parça bulma imkanın var yani bakım yelpazesi geniş 60 bin bakımını 1000 liraya da yaptırısın 300 liraya da yaptırabilirsin...

arkdaşlar benım aracın üzerinde hala orjinal aküsü var aracım 57binde 2004 model markası da inci akü eğer değişrirsem yine inci alıcam sorunsuz bi akü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gladyator35.5

Selam.14 - 15 bin civarı araç almayı düşünüyorum.Clio symbol tavsiye edermisiniz?

Geniş bagajı, makul tüketimi ve performansı ve 2'nci el avantajı bu aracın en büyük avantajları..

Ancak bu araçtan çok büyük beklentilerinizin olmaması gerekiyor.

Sınıfındaki ve benzer fiyat aralığındaki bir çok otomobil gibi, vasat malzeme ve işçilik, yüksek seviyede olmayan yalıtım gibi dezavantajları bulunuyor.

Yine de avantajları dezavantajlarından daha fazla bence.. Bu nedenle, tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

arkdaşlar benım aracın üzerinde hala orjinal aküsü var aracım 57binde 2004 model markası da inci akü eğer değişrirsem yine inci alıcam sorunsuz bi akü

Aracınızın aküsü her an umulmadık bir zamanda bitebilir.

Benim aracımda da orijinal İnci akü vardı. 5 yıl sonunda bitmişti. Sizde 6 yıl olmuş.

Akünüzün şarjını kontrol ettirmenizi ve kışın sert koşulları başlamadan gerekiyorsa değişim yaptırmanızı tavsiye ederim.
  • iyi kötü bilmem galeride bakarken hepsi güzel duruyor. ben maisde bi elime ikram kahve ikram kraker aldım bakındım bakındım uuzun uzun daha ne olsun dedim . çaktım imzayı. bekar olsam multi palio alcaktım ama aile olunca illaki bagaj lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bunyas288

quote:

Bizim arkadaşın Megane 2 teybi senin gibi oldu aldığı bayi ücretsiz verdi Kodu

Bu arada bugün servise gittim orjinal paspas aldım 37 tl.. benim symbolü kasko yaptırdım .(Axa Renault kasko) 790 küsüre 10 taksit. Fiyat olarak nasıl uygunmu ?

hocam kaskoyu cok pahalı yaptırmıısn benim aracım 1.4 8v 2009 expresion modeli axa oyak kasko 625tl 12 ay taksit. paspasa gelince paspasta orjinal diye birsey yok bana göre teknik servisin para kazanması. sıfır aracıma koyuyan paspaslar kücük gelince mecburen kavucuk paspas aldım.markası pufi 40tl aldım. büyüklüğü diger paspaslara göre cok iyi.%100 kavucuk oldugundan yaz aylarında aracın ici 60 dereceyide bulsa koku felan yapmıyor. pufi markasını bilen varsa dünyanın önde gelen paspas markasıdır. nediyelim artık hayırlı olsun güle güle eskit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leon_312 -- 26 Kasım 2010; 21:30:31 >
  • turbox hocam aracım bazen frene bastığımda direksiyonu cevirirken yani kısacası extra elekrtirik kullanımlarında rolanti dalgalanması yapıyor ani duruşlarda inip cıkıyor fakat bu sadece kısa süreli yani bu eylemleri yaparken(frene basmak,direksiyon cevirmek...)sonra bir iki saniye içinde düzene giriyor.akünün sarji tam görünüyor yeşil yanıyor.aracıma lpg ayarını yaptırdım boğaz kelebeğini temizlettim ama bu devam ediyor aküden süphelenmem gerekir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: daldiy

iyi kötü bilmem galeride bakarken hepsi güzel duruyor. ben maisde bi elime ikram kahve ikram kraker aldım bakındım bakındım uuzun uzun daha ne olsun dedim . çaktım imzayı. bekar olsam multi palio alcaktım ama aile olunca illaki bagaj lazım.

Hayırlı olsun.

Renk olarak hangisini tercih ettiniz?
  • Continentalin yan sanayisi 'Sportiva' marka bi lastik gördüm bu gün koçtaşta. 175/70/13 olan 70tl idi. bizim araçlara uyacak olan 65/14ü göremedim ama fiyatları yakındır herhalde. Ama yanakları falan yumuşacıktı conti gibi.. Lastik alacak arkadaşların bi incelemesini tavsiye ederim. Sert lastikler konforsuz oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

turbox hocam aracım bazen frene bastığımda direksiyonu cevirirken yani kısacası extra elekrtirik kullanımlarında rolanti dalgalanması yapıyor ani duruşlarda inip cıkıyor fakat bu sadece kısa süreli yani bu eylemleri yaparken(frene basmak,direksiyon cevirmek...)sonra bir iki saniye içinde düzene giriyor.akünün sarji tam görünüyor yeşil yanıyor.aracıma lpg ayarını yaptırdım boğaz kelebeğini temizlettim ama bu devam ediyor aküden süphelenmem gerekir mi ?

Direksiyonu çevirdiğinizde oluşan rölanti dalgalanması, akünün kuvvetli veya zayıf olmasına işaret etmez.

Dalgalanma, hidrolik direksiyon pompasının direksiyonun çevrilmesi esnasında motordan güç çekmesi neticesinde oluşur.

Akünün yolda bırakıp bırakmayacağını en iyi şarjını ölçtürerek anlayabilirsiniz.

Olmadık zaman ve yerse biterse, zor durumda kalabilirsiniz. Benim aracımda Haziran ayında kapının önünde akü bitmişti. Renault yardımı çağırdım, takiviye verip servise kadar gittim ve değiştirttim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damonbounce

Continentalin yan sanayisi 'Sportiva' marka bi lastik gördüm bu gün koçtaşta. 175/70/13 olan 70tl idi. bizim araçlara uyacak olan 65/14ü göremedim ama fiyatları yakındır herhalde. Ama yanakları falan yumuşacıktı conti gibi.. Lastik alacak arkadaşların bi incelemesini tavsiye ederim. Sert lastikler konforsuz oluyor..

Daha önceki piyasa araştırmalarında edindiğim tecrübeye göre, 175/65 R 14'lerin yaklaşık 10-15 TL daha pahalı olduğunu tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon_312

Hem sen hangi marka aldın bakıyım....

Bas marka akü aldım usta övdü baya napayım 2 yıl ztn garantisi var 2 da ben veriyorum dedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzzy222

lanet olsun herkesin başına geliyor abi yapıcak bişey yok banada aynısı oldu 2 gün müzik dinleyemedim bende buraya yazmıştım hatta abi onu burdan yardımla çözemezsin arabanın bi kağıtı var araçla ilgili detaylı bi a4 sayfa :D arkalı önlü benim ruhsatın içindeydi katlı onun en altında radyo kod yazar 4 haneli 8455 di benim denedikçe süresi artar abi kapanır yanlış girersen sırasıyla 1 -2 4-8- 16 -32 dakika bekletir. sıfırlamak için yine akü kutup başını sök :D süre çok bekletir sen çözemezsen renault bayine git bazıları ücret almaya bilirmiş öyle dedilerdi 20 tl felanda alabiliyorlarmış ben kendim çözmüştüm

Evt kitapcıkta yazıyo öyle şeyler okdumda bulamıycam heralde ben onu yaw artık bayiye gitcem napıyım,ücret isterlersede atarız 3-5
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbox
    Daha önceki piyasa araştırmalarında edindiğim tecrübeye göre, 175/65 R 14'lerin yaklaşık 10-15 TL daha pahalı olduğunu tahmin ediyorum.

Evet abi nerdeyse ölçüler aynı, hiçbir ekstra malzeme olmamasına rağmen sırf 65/14 daha çok talep ediliyor diye daha pahalı. lanet olsun bu satış stratejisine.
  • s.a arkadaşlar nasılsınız ben gideli forum baya ilerlemiş
  • Buldum arkadaşlar bu arada sonunda bu radio kodunu garanti bilgileri diye ince bi kitap var onun içinde yazıyormuş görememişim.

A.S mert ustam iyiz allaha şükür sen yokken akü bitti benim onu değiştirdim fln radio çalışmadı kodu buldum oo bi sürü olaylar oldu
    sen nasılsın bu arada işler nasıl
  • 
Sayfa: önceki 611612613614615
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.