Şimdi Ara

Tethering Iphone(iphone u modem olarak kullanma)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
5.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar iphone u modem olarak kullanarak edge baglantısı vasıtasıyla notebook tan ınternete baglanmanızı saglayan bır sıstem bu (bılmeyenler ıcın bır acıklama yapayım ıstedım)

sımdı dıyeceksınız nıye boyle bır topıc actın... Soyle ki ben denedim bu olayı hatta arastirmalarim sonucunda
    http://cre.ations.net/blog/post/tether-your-iphone
    sitesinin bircok forumun tavsiye ettigi bir link olarak karsıma cıktı. Ancak yaptıgım denemeler sonucunda telefonla bılgısayarı bırbırıne baglamayı basardım ancak ınternete bır turlu baglanamıyorum
    denemek ısteyen deneyen ve kullanabılen bırılerı varsa lutfen haberdar etsınler bırkac sorum olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dakkush -- 19 Haziran 2008; 23:00:37 >

• Denemedim ama linkini vereceğim sayfada hem MAC hem PC için bir yönerge var. O da bağlanamazsanız başka bir yöntem daha var diye sen senin sayfaya yönlendirmiş ;)
    BURADAN
  • arkadaslar baska deneyen yok mu acaba
    ıkı aleti birbirine bagliyorum herhalde ping attigim zaman response aliyorum
    ama internete baglanmiyor nedense
  • bu arada ping attiktan sonra baglanti kendiliginden kopuyor
    bu konuda bilgisi olan yok mu
  • azimle calisanın neler yapabilecegini bilirsiniz :D
    sonucta edge kullanarak ınternetın olmadıgı yerlerde laptop ınızı kullanarak ınternete gırebılrısınız
    gereklı olan yukarıdakı lınkte verılen sıtedekı yonergelerı yaptıktan sonra
    tinyproxy die bir app yuklemek ıphone a
    hepsı bu
  • baya bir azimle calistim ama olmadi
    sona yaklastim galiba ama nete baglanamadim. simdi adim adim yaptiklarimi yaziyorum hatam nerde yardimci olursaniz sevinirim;
    1) iphone openssh,tibyproxy yuklu durumda.
    2) Vista işletim sisteminde ağ bağlantıları -> kablosuz ag baglantisi -> özellikler -> TCP Ipv4 kısmına girip
    IP adresi: 10.3.3.1
    Alt ağ maskesi: 255.255.255.0 yaptim.
    3) Bağlantı ve Ağ kur -> Kablosuz geçici ağ kur -> (burada ağ ismi veriyorum ve güvenlik türüne kimlik doğrulama yok seçiyorum)
    4) Tüm bu işlemlerden sonra iphone bu ağı wireless gibi görüyor. hatta iphone üzerinden yönlendirici ve DNS 1080 görünüyor. internet bağlı
    görünüyor masaüstümden ama nete giremiyorum. yanlışım nerde yoksa iphone almakta mi?

• Arkadaşlar peki bunu yaptık diyelim, ücretlendirme olayı nasıl? iphone'dan edge'e bağlanır gibi pahalı mı?
  • Ücretlendirme telefonunuzdan internete girmenizle aynı olucaktır..sonuc olarak yaptıgınız veri transferi aynı olucaktır..
  • Arkadaşlar bende iphone ile notebook tan nete girmek istiyorum. Başarabilen oldumu acaba? Olduysa buraya teker teker nasıl yapıldığını yazarsa çok sevineceğim , şimdiden teşekkürler...

Vodafone ile iphone la nete çok rahat girebiliyorum , ah bide notebook tan girebilirsem tam süper olacak , lütfen yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpaybursa -- 25 Temmuz 2008; 11:33:46 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.