Şimdi Ara

Düğün için amfili ses mikseri ayarı nasıl yapılır?(Yamaha EMX 512)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
9.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 gün içinde bu amfili mikser anasıl kullanılır öğrenmem gerekiyor.Acil olarak tam desteğe ihtiyacım var.İsteyenler için kendi çektiğim fotolarıda paylaşabilirim.BİLEN HERKESDEN RİCA EDİYORUM LÜTFEN YARDIM VE BİLGİLERİNİZİ ESİRGEMEYİN.
    (notebook'dan müzik çalacağım ve bu amfi ile salonun hoparlörlerine bağlantı yapılacak.Benim sormak istediğim üstündeki ayarlar nasıl yapılır.Tek tek öğrenmek istiyorum.)

(linke bakmayı unutmayın)
    http://www.yamaha.com/yamahavgn/CDA/ContentDetail/ModelSeriesDetailPF/0,,CNTID%25253D38160%252526CTID%25253D227800,00.html

Düğün için amfili ses mikseri ayarı nasıl yapılır?(Yamaha EMX 512)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musyun -- 19 Haziran 2008; 20:05:40 >

• sadece laptoptan müzik çalacaksan mikrofon falan bağlanmayaacaksa işin çok kolay aux ya da tape in gibi bi giriş olmalı ordan pc ye bağlayacaksın onun ses ayarını yani azaltmak ve çoğaltmak için bir de master tarzi bir ayr olmalı bu 2sinden sesi azaltıp çoğaltabilirsin bir de hoparlörleri bağladıktan sonra ekolayzır ayarlarını yap onu mekana göre yapmalısın ne ses boğulmalı ne de kulağı tırmalamalı bunu kendin belirleyeceksin çok açık şekilde anlatamamış olabilirim özel olarak sormak istediğin düğme warsa zoom lu fotosunu veya düğmenin üzerinde ne yazdığını belirtirsen yardımcı olurum
  • Resim çok büyük en ince ayrıntısına kadar bakabileceğniz şekilde.Resim üzerinden yardım edebilirseniz çok minnettar olacağım.

http://www.woodbrass.com/images/woodbrass/YAMAHA+CONSOLE+EMX312SC.JPG
  • 1)Comp. yazan sarı ayar düğmesi ne işe yarar?
    2)Monitor nedir?
    3)Power amp limiter yazan panel ne işe yarar?
    4)Benim laptoptan çıkan kablonun kırmızı ve beyaz uçlarını nereye bağlamam en uygun olur?

(resimi kaydedip büyülterek sormak istediğim yerleri çok rahat görebilirsiniz)

• quote:

Orjinalden alıntı: musyun

1)Comp. yazan sarı ayar düğmesi ne işe yarar?
    2)Monitor nedir?
    3)Power amp limiter yazan panel ne işe yarar?
    4)Benim laptoptan çıkan kablonun kırmızı ve beyaz uçlarını nereye bağlamam en uygun olur?

(resimi kaydedip büyülterek sormak istediğim yerleri çok rahat görebilirsiniz)

1 ) Kompresör ( Comp ) senin işine yaramayacak çünkü kompresörlü kanalları kullanmıyacaksın, es geçiyorum.
    2) Monitör , normal ses çıkışlarının dışında amplifike edilmemiş bir ses çıkışıdır, o çıkışı müzisyenlere sahneye doğru bir hoparlör koyar ona bağlarlar genelde, müzisyen kendini duysun diye, yüksek ihtimalle kullanmana gerek olmayacaktır. Kullanacak olursan ya aktif bir hoparlöre yada en az bir ampli ve bir hoparlöre ihtiyacın olacak.

3) Power Amp Limiter, ses çıkışının belirli bir gücten yukarı ulaşmamasını sağlayarak, amplinin yanmasını engeller, açtığında gelen ses sana yetiyorsa açık bırakmanı öneririm.

4) Laptopundan gelen kırmızı beyaz kabloyu fotografta 9/10 numaralı kanaldaki kırmızı beyaz girişe takabilirsin, taktığın girişin tam üstündeki düğmeler ayar düğmelerin. LEVEL ile volümünü kontrol edersin, High ( tiz ) - Mid - Low ( bas ) ayarları ile bas tiz mid ayarlarını kulak zevkine göre ayarlayabilirsin, Effect yazan potansı mutlaka kapalı tut yoksa sesler birbirine karışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzanova -- 20 Haziran 2008; 13:24:39 >

• @Jazzanova:

Çok teşekkür ederim.
    (başka sorun olursa sizi rahatsız edebilirim.)
  • @jazzanova arkadaş çok net şekilde açıklamış ksura bakma ben biraz geç gördüm msjı kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.