Şimdi Ara

ASTSUBAY MAAŞLARI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
242.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bi astsubay nekadar maaş alıyor? 9.derece 1. kademeden maaş almaya başlar yazıyor. ama bi maaş listesi yok.

ben hava astsubay olmayı düşünüyorum.aldıkları maaş ve çalışma şartları önemli tabiki.hafta sonu tatilleri var mı ve memurlar gibi sabah 8 akşam 5 mi çalışıyorlar?

Saygılar.

• Valla yerine göre değişiyor diye duydum. Zaten bu askerlikte her şey yerine göreymiş arkadaş
  • ben kıbrısdayım burda 1550 alıyolar Tr de biraz daha azdır
  • Kardeşim ben iyi bilirim bu işleri askerlik yapcaksan yürek ister bu iş her baba yiğidin harcı değildir!...

Yani annayacağın parayla pulla yapılmas bu işler..
    eğer parasında ve çalışma şartlarındaysa aklın hiç kalkışma böle bi işe...

• hv astsb ları diğer astsb lara nazaran daha rahattır. gerek çalışma saatleri gerek askerlik açısından. rahat dediğim yanlış anlaşılmasın elbette zaman zman denetlemeleri tatbikatları oluyor. bu birazda sınıfla ilgili. bi personelciysen nerdeyse 657 gibi olabiliyorlar. tabi yerine göre herşey aynen öyle..

sabah 8 akşam 4 çalışanda gördüm hv cılardan. sabah 8 akşam 5 te gördüm. haftasonları dediğim gibi tatil. tabi askerlik burda başlıyor. işler yoğun olur gitmek zorunda kalırsın olabilir her meslekte olabilir ama bi jandarma ya göre havacılarda bu çok nadir olur. kara subayından sa hv astsb yı rahat derler(: tabi subay her zman subaydır o tartışılmaz ama işte karacıların disiplini olsun sorumluluğu olsun çok daha serttir.

kıbrıs şark geçtiği için maaşları yüksek olur. 1500 aldatmasın sizi. zaten arkadaşta belirtmiş..

bnm bildiğim astsb lar 9-1 değil 11-1 den başlarlar lise seviyesi.ama tabi bu senin eğitim seviyene göe değişiyor zamanla. üni vs.. daha çabuk atlıyabilirsin sdereceleri. ama çok çok ta bişey farketmez. üni mezunu 657 memur dfüşünürsen 50-100 ancak.. tabi son yıllarda astsblara üni subaylara yüksek lisans şart gibi bi hale geldi. yapmayan yok. aazcıkta zorunlu gibi:D kısacasıda şu başlangıç maaşın 800-900 olmalı. net aralık veremiyorum. en son durumu bilmediğimden.. saygılar

• selamın aleykum oncelikle ben 2 yıllık üni mezunuyum unvanım tekniker ''maknine teknikeri'' askeriye uçak bakım angarına girmek istedim gerekli yerleri aradım sabah 8 akşam 5 hafta sonları tatil bir de nöbetlerin oluyor aylık 1200 tl maaşla işe başlıyormuşsunuz ve oldugunuz yerde kalırsanız hiç bi rütbe almazsanız 1600 ytl ile sınırlı kalıyormuş bu gun ku şartlarla 25 yıl bir fiil hizmet ettikten sonra emeklisniz hepsi bu kadar allaha emanet olun saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

hv astsb ları diğer astsb lara nazaran daha rahattır. gerek çalışma saatleri gerek askerlik açısından. rahat dediğim yanlış anlaşılmasın elbette zaman zman denetlemeleri tatbikatları oluyor. bu birazda sınıfla ilgili. bi personelciysen nerdeyse 657 gibi olabiliyorlar. tabi yerine göre herşey aynen öyle..

sabah 8 akşam 4 çalışanda gördüm hv cılardan. sabah 8 akşam 5 te gördüm. haftasonları dediğim gibi tatil. tabi askerlik burda başlıyor. işler yoğun olur gitmek zorunda kalırsın olabilir her meslekte olabilir ama bi jandarma ya göre havacılarda bu çok nadir olur. kara subayından sa hv astsb yı rahat derler(: tabi subay her zman subaydır o tartışılmaz ama işte karacıların disiplini olsun sorumluluğu olsun çok daha serttir.

kıbrıs şark geçtiği için maaşları yüksek olur. 1500 aldatmasın sizi. zaten arkadaşta belirtmiş..

bnm bildiğim astsb lar 9-1 değil 11-1 den başlarlar lise seviyesi.ama tabi bu senin eğitim seviyene göe değişiyor zamanla. üni vs.. daha çabuk atlıyabilirsin sdereceleri. ama çok çok ta bişey farketmez. üni mezunu 657 memur dfüşünürsen 50-100 ancak.. tabi son yıllarda astsblara üni subaylara yüksek lisans şart gibi bi hale geldi. yapmayan yok. aazcıkta zorunlu gibi:D kısacasıda şu başlangıç maaşın 800-900 olmalı. net aralık veremiyorum. en son durumu bilmediğimden.. saygılar

astsubaylar yuksek okul mezunu olanlar gibi 8-1 den baslamaları gerekir ama nedense astsubaylara ozel bişey bu 9-1den baslarlar.lise mezunu astsubaylarda 10-1den baslarlar ama artık yuksekokul oldu en dusuk seviye.
    astsubay olduktan sonra istersen prof ol maaşın artmaz rutbe almazsın buda sadece astsubaylara ozel bi uygulama.2002deki maaş 600 simdi 1800

• Sana katılıyorum arkadaşım.Fakat bazı arkadaşlar benim çoluğum çocuğum var diyerek onları nasıl geçindiricem diyerek maaşları soruyor.Sen vatanını milletini gönülden yürekten savun.Devlet hem sana hem ailene sonsuza kadar bakar.http://forum.donanimhaber.com/m_33847528/tm.htm Forumda zaten konu var.Açmak gereksiz olmuş.Konu devamını bu linkten yaparsanız sevinirim
  • 8-1,9-1 ve 10-1 bunlar ne oluyor saygı değer arkadaşlarım ben bu sene astsubaylığı deneyecem ne fiyatı nede görev şekli nede görev yeri benim için fark etmez çok istiyorum bilemezsiniz..

ASTSUBAY olamak tek istegim he niee subay olmuyon derseniz meslek lisesinden mevzun olacam bu sene 12. sınıfı okuyorum ve bir sorum olacak astsubaylıktan (subay)lığa yükselebiliyormuşuz öle mi sınavla notların 90 üzeri felan olması gerekiyormuş öle mi tam bilmiyorum ama yardımcı olur musunuz?
  • Arkadaşlar askerlik Para için değil, VATAN içindir. Öncelikle bunu belirteyim. Maaşları merak edenler için söyleyim 2000 TL'den az.... Ayrıca Sabah 08:00 - Akşam 05:00 diye bir durum genel olarak söz konusu değil.
  • tam bilmiyorum ama 1600tl civarı alıyorlar ancak doğuda görev yapanlar ekstradan 500tl tazminat alıyor
  • iyimiş :S adamların bişey yaptığı yok ki..
  • kardes 8 5 tamamda nob astsb lıgın var basta kursıyerlıgın var trompeter arkadasın dedıgı gıbı para ıcın yapıcaksan hıc yapamassın zaten ortamına gırınce zorlugunuda anlarsın. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

iyimiş :S adamların bişey yaptığı yok ki..

batıdakiler yapmıyor ama doğudakilerin rütbesiz askerden farkı yok
  • arkadaslar cogunuz kulakdan duyma bilgilerle konusyorsunuz bakın ben size biraz anlatıyım nedir bu hava astsubay 1 si yas 21 en fazla olucak 2 si sabuka vs gibi seyleriniz olmuycakfiziki kosullarda uyuyosa 2 yıllık astsubay meslek yuksek okuluna baslarsınız onerim hava astsubay sebebi ise türkiyede fazla hava fazla olmadıgı icin karacı olursanız isiniz zor aynı sekilde jandarma astsubayda oyle deniz iyi ama onermem gel gelelim meslek yuksek okulunu bitirdik dogu goreviniz zorunludur yaparsınız ve paranızı kazanmaya bakarsınız yukarda arkadasımın dedi gibi askerlık para icin yapılmaz bence bu bir sevgidir icinde istek varsa en iyisini yaparsınız ve unutmayın 94 milyarlık senet imzalıycaksınız 3 yıl boyunca askeriyede kalıcam ve belirli suclardan ordudan atılmıs olmam takdırınde odeyecegim diye sonra 3 yıl hizmet verdikden sonra isin bal kısmı gelıyor her astsubay ve subaylara ozel kuvvetler komutanlıgından bordo berelik egitimlerine katılmak isteminiz diye bir kagıt gelır gonul esaslıgına baglıdır zorunlu deildir eger kabul ederseniz 3.5yıl sat (su altı taarruzu) sas (su altı savunma) parasutle atlama 1 den fazla dili konusma halkla ilişkiler her turlu silah ve donanımı professionel sekilde kullanma piskolojık harekat vs... 47 tane kurs bitirmeniz gerekiyor yurt ici ve yurtdısı kurslar bunlar herturlu egitimi alıyorsunuz ve sizi olum makınası yapıyorlar emirlerinizi genel kurmay baskanlıgından alırsınız bende bu sene hava astsubay icin calıstım issallah olucak bi kac taktıkde benden size egerki adam sana arkandanki duvarın rengi ne diye sorarsa basını kesinlikle arkaya cevirme karsıdaki duvara bak ve soyle sonucda aynı renk =) bana kırmızı kalemle yesil yazabilrmsiniz derse nasıl yazcam diye dusunme direk yesil yazısını yaz bi denizde peygamber efendimiz s.a.s ve ataturk boguluyor diye soru sorarsa tek vereceginiz cevap o an vatanım ve milletim icin hangisi yararlı olucaksa onu kurtarırdım demeniz lazım vs... bunun gibi kucuk akıl oyunları kanmayın sakın allah izin verirse bordo berelige tek gecicem tak hayalım isin parasında pulunda degilim saygılarımla allah herkesin gonlune gore versin ...

• aklınız takılmasın maas konusunra 2000 bin tl ye kadar cıkıyor orduya hızmet verdikce miktarınız artar boy kılo ise misal boy 1.90 son 2 hanesinin 4 kilo fazlası olabir en yuksek oda 94 kılo artık aranız 3 metre felan yoksa tabi :D saygılarımla ...
  • Burada yazılanların çoğu gerçek bilgiden uzak ve güncel değil. Doğru olanlarda var tabi.En güzeli bu işte çalışan birisini bulup yüzyüze konuşmak.
  • Konu biraz eskiymiş ama güncel bilgileri yazayım. Belki faydalanan çıkar.

Ben askerliğimi 331. kısa dönem olarak bir hava hastanesinde yaptım. Oradaki astsb.lar hem havacı hem de sağlıkçı olduğundan öğrendim ne kadar kazandıklarını. Düşük rütbeli astsb.ları tam olarak bilemiyorum ama bir başçavuşun maaşı 2000 TL civarı iken kıdemli başçavuş maaşı 2250 TL civarı. Tabi ki kişiden kişiye farklılıklar gösterecektir çünkü bir başçavuş için bu 2000 TL civarı net maaş, yaklaşık 4bin TL'lik bir brütten geriye kalan para ve abartmış olmayayım ama yaklaşık 10 kalem kadar kesinti var. 3-5 tane de tazminat kalemi var. O yüzden brüt maaştan net maaş hesaplanırken herkesin aldığı para birbirinden az da olsa farklı olacaktır.

Bunun yanında o dolgun brüt maaşın bir kısmı OYAK'ta birikiyor. Her ne kadar oraya yatırılan para çok fazla olmasa da OYAK'ın yaptığı satışlarla içerideki paraları belli bir yüzdeyle katlanarak artıyor. Örneğin yeni başlamış bir kıdemli çavuş'un 2bin TL'si, emekliliğine yaklaşmış bir kıdemli başçavuşun da 100bin TL'si olsun OYAK'ta (ki emeklilik yaklaşınca 100bin TL rahat oluyor benim anladığım kadarıyla). Diyelim ki OYAK bir satış yaptı ve içeride parası olanlara %10 verdi. Böylece kıdemli çavuşun 2.2bin TL'si, kıdemli bşçvş'un da 110bin TL'si olmuş oldu. Tabi kariyerleri boyunca bu böyle katlana katlana gidiyor ve emekliliğinizde bu parayı toptan alıyorsunuz.

Bu OYAK birikimlerinin yanında tabi ki emekli sandığı vs gibi yerlerden de para alıyorsunuz emekli olunca. Benim oradaki komutanlarımdan bi tanesi henüz 38-39 yaşında ve yanlış hatırlamıyorsam 70bin TL civarı parası var OYAK'ta. Bir de 1976 girişli bir astsb vardı ki kendileri emekli olunca 300 bin TL civarı para alacak.

Umarım faydalı olur.

• bahane42 adlı kardeşim kendini fazla kasma peygamber atatürk sorularıyla çünkü biri seni keklemiş.Ordu asla böyle bi soru sormaz.zaten mülakatta aranan şey çok farklı bunu girip çıktıktan sonra anlarsın.yani birine nerede oturduğunu okulunu ailesini sorar, başka birine mercidabık savaşını sorar.mercidabığı sorduğu kişi zaten elenmiştir.
  • sayın xhellfirex yeri burası değeil belki ama yine astsubaylıkla ilgili bu yeni astsubaylar konusunda ki iyileşmeler ne zaman gerçekleşecek acaba bu myolardan harb okuluna geçş falan bu daha önce olmuş bişeymi olacak bişeymi yeni uygulamayamı girecek yani yoksa daha önce varmıydı.Ben balıkesir astsubaylık yapı tesisatı teknik bölüm kazandım subaylık kontenjanı açılırmı bu bölüme ilerde yada bugün açılıyormu.temel bölüm olan yönetim işletmedenmi (temel bölüm) daha fazla subalıga geçiş kontenjanı verlilyor yoksa yapı tesisat olan teknik bölümemi.Cevap verirseniz sevinirim.Bilgisahibi değilseniz olan birilerinin ismini verirseniz sevinirim.

saygılarımla.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.