Şimdi Ara

MSI'dan GeForce 8100 yonga setli yeni anakart

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MSI'dan GeForce 8100 yonga setli yeni anakart

Anakart dünyasının önde gelen isimlerinden MSI, AMD platformuna yönelik olarak hazırladığı yeni anakartını duyurdu. Nvidia'nın GeForce 8100 yonga setini temel alan K9N2V Neo kod adlı yeni model AMD'nin soket AM2 ve AM2+ formundaki güncel işlemcileriyle kullanılabiliyor. ATX form faktörüne sahip olan ve katı kapasitörleriyle dikkat çeken yeni model 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR2-1066MHz bellek desteği de sunabiliyor. Kullandığı yonga seti itibariyle DirectX 10 ve Hybrid SLI desteği sunabilen entegre grafik işlemci ile gelen anakart yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Harici ekran kartı kullanımı için konumlandırılan bir adet PCIe X16 slotuna ek olarak 2x PCIe X1 ve 3 adet te geleneksel PCI slotuna sahip olan MSI'ın yeni modeli farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebilen 6 adet SATA-II konnektörüne de sahip. Görüntü aktarımı için DVI ve VGA konnektörlerine sahip olan anakart ayrıca 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet özelliklerine de sahip. Kısa süre içerisinde kullanıma sunulması beklenen kartın fiyatı hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• hiç beğenmedim renklerini...gigabyteninkiler daha hoş geliyor jan janlı oluyor

ahanda ilk msj benden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m3lijh -- 19 Haziran 2008; 11:33:12 >
  • msi yine standart mobo tasarımına sadece çipset oturtup sürmüş piyasaya!!! en kötü tarafı da o pasif çipset soutucu tilt oluorum o hs ye
  • İstediği kadar katı kapasitör koysun, msi'ın amd uyumlu anakartları hoşuma gitmiyor!!!
  • chipset soğutucusu çok çok yetersiz.

eğer oyun oynanmaya kalkılırsa ısıdan dolayı bir süre sonra önce yavaşlama sonra kilitlenme yaşanır.

nvidia chipsetleri zaten çok ısınıyor. Bence iyi bir ürün değil.
  • rengi değismezmi hiç bunun
  • kartın tasarımı uygun gibi ama bu kart oyun için alınmaz
  • yaa ben sizleri anlamıyorum kartın neden görünüşüne önem veriyorsunuz özellikleri güsel olsun yeter
  • ekonomik iş gören bir pc için ideal olmus fakat o renkte olan kartı pc den anlamayan bile begenmez
  • O katı kapasitörleri kartın heryerine koyarak neyi amaçlamışlarki;kartın oc manyağı olduğunu felanmı ima ediyorlar dicem,bu karta fazla fantastik kaçacak.

Yaw zaten millet şu kartları alıp en fazla 7-8 yıl kullanıp bi köşeye kaldırıyo;kapasitörün ömrü 30 yıl olsa n'olcak,olmasa n'olcak.
  • ordakı game-port mu
  • Msı yda anakart dunyasının onde gelenlerınden olması enteresan bu Fatıh Urek in magazın dunyasının onde gelen ısmı denmesı gıbı bırsey olmus!
    Asus,Gıgabyte,Dfi,Abit,islemci ureten amd ve ıntelınde board urettıgını dusunursek pek gerılerde kalmıs olsa gerek.
    Msı hic sevmıyorum neden alıyımkı bu boardı.
    Kimse almasın bu markanın boardını iflas eder insallah.
  • çok uzun , gerekeksiz 3 pcı çok fazla, usb azve hdmı ı neden eksik. HDD ve DİSKET sürücü bağlantısı alakasız yerlerde. via çipsetli anakartlardaki gibi BASİT bir soğutması var.
  • Yaw 8100 ile ancak mario, volfied, word, v.s çalıştırabilirsin.

Bunları tercih edenler için sorun teşkil etmez zannedersem...
  • ATİNİN ÇÖZÜMLERİ DAHA MANTIKLI
  • quote:

Orjinalden alıntı: mastery

Msı yda anakart dunyasının onde gelenlerınden olması enteresan bu Fatıh Urek in magazın dunyasının onde gelen ısmı denmesı gıbı bırsey olmus!
    Asus,Gıgabyte,Dfi,Abit,islemci ureten amd ve ıntelınde board urettıgını dusunursek pek gerılerde kalmıs olsa gerek.
    Msı hic sevmıyorum neden alıyımkı bu boardı.
    Kimse almasın bu markanın boardını iflas eder insallah.

hocam bu nefretin niye
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.