Şimdi Ara

ATi Radeon HD 4800 serisi HD 3800 serisi ile Crossfire oluyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ATi Radeon HD 4800 serisi HD 3800 serisi ile Crossfire oluyor ?

AMD-ATi'nin yeni nesil ekran kartlarını duyurmasına artık sayılı günler kaldı. Firma 25 Haziran'da RV770 gpu'sunu duyuracak ve HD 4850 modelini kullanıma sunacak. Temmuz ayının ilk haftası içerisinde ise GDDR5 bellekli Radeon HD 4870 modeli yaygınlaşmaya başlayacak. Bilindiği üzere AMD-ATi cephesinde, Catalyst 8.3 sürücüsü ile birlikte karma Crossfire desteği de gündeme gelmişti. Kullanıcuılar HD 3800 serisinde yer alan herhangi iki yada daha fazla modeli Crossfire çatısı altında birlikte kullanabiliyordu. Anlaşılan bu özellike HD 4800 serisi ile de devam edecek gibi görünüyor. Zira ortaya çıkan yeni bir görüntü bunu doğrular nitelikte. Gelen bilgilere göre iki adet Radeon HD 4850 ve Radeon HD 3870 birlikte çalışabiliyor. Tabi farklı kombinasyonlar için AMD-ATi'nin yeni sürücüler ile nasıl bir optimizasyon yapacağını bekleyip göreceğiz ama zaten fiyat avantajı olacak Radeon HD 4800 serisinin geriye dönük Crossfire desteği vermesi de kartların satış başarısı açısından önemli bir rol oynayabilir. Zira bugün yurt dışında HD 3850 modelinin fiyatı 65 Avro seviyesine kadar gerilemiş durumda.

• O zaman 3850 ve 3870 sahibi, CF destekli anakartı olanlar, kartlarını satmazlar. Alırlar bir tane 4850, deyme keyiflerine
  • quote:

Orjinalden alıntı: dIsAstEr

O zaman 3850 ve 3870 sahibi, CF destekli anakartı olanlar, kartlarını satmazlar. Alırlar bir tane 4850, deyme keyiflerine

valla öyle.Çok iyi haber sabah sabah. Saol Erdi hocam
  • güzel birşey olmuş helal olsun valla.eski kartı zararına satmak zorunda kalmaz adam en azından
  • Güzel haber...
    Ati artık yalama olmaya başlıyor gibi.yakında 3870X2 / 9800GX2 CF+SLI=CSFLI çıkarsalar fena olmaz
  • ATI gerçekten iyi iş çıkarıyor.
    Performansıyla olmasa da teknolojisiyle tartışmasız lider.
  • ATI önceki kullanıcılarını unutmuyor demek bu çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pardus34 -- 19 Haziran 2008; 9:36:35 >
  • OLMASINA OLUYODA ESKİ GPU YENİSİNE KÖSTEK OLUR BENCE
  • Hayatta yapmayacağım birşey. Gerçek performansın ne olacağı muamma. Eminin o 3870 diğer iki kartı zaman zaman kısıtlıyordur.
  • Şu an kullandığım 256mb bellekli HD3850'i HD4850 ile crossfire yapsam bellek miktarı etkilenir mi ?
  • bende bu haberi bekliyodum hd4870 his iceQ turboyu bekliyorum bekle beni karma CF ben geliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: PeGaSuS@01

bende bu haberi bekliyodum hd4870 his iceQ turboyu bekliyorum bekle beni karma CF ben geliyorum

bu adamın pc sınden korkulur.direk his ı bekliyor.acayip sogutma desen tam kartlar desen tam yürü be kim tutar seni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnrgndz_798 -- 19 Haziran 2008; 10:19:36 >
  • bu süper haber için tşk fx57...
    gerçekten güzel bi gelişme CF çok çok esnek bir teknoloji...
    yakında SLI bordlarda CF kullanımı hayal olmayabilir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

OLMASINA OLUYODA ESKİ GPU YENİSİNE KÖSTEK OLUR BENCE

Pek sanmıyorum. Nasıl Hybrid Crossfire'da entegre ekran kartıyla harici ekran kartının birlikte başarımı salt harici ekran kartının başarımından daha iyiyse aynısı bunlar için de geçerli olacaktır.
  • Vay atiye bak sen
  • Değmen benim gamlı yaslı gönlüme... oley 3870imi satmaya gerek kalmadı gibi. resimde 3800 de disable yazıyordu cf bölümünde acaba neden? saygılar...
  • Bu kadar kişi haberi okuyor. Fakat 3870'de crossfire'ın kapalı olduğunu göremiyor mu
    fx57 hocam bari sen yapma Eleman sadece 3ncü pci-ex slotuna takmış 3870'i. Donanim yöneticisinde görünsün hesabı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arsenik -- 19 Haziran 2008; 10:37:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: arsenik

Bu kadar kişi haberi okuyor. Fakat 3870'de crossfire'ın kapalı olduğunu göremiyor mu
    fx57 hocam bari sen yapma

gördüm gördüm hic cf yapmadıgımızdan bununla ilgisi oldugunu zannetmemiştim :) o disable olunca olmuyor mu ?
  • bende 2 tane msı hd3870 var bitenede hd 4870 alsam nolir acaba bi bilgi veririmisiniz?
  • Öyle böyle ama ATI kullanıcı dostu.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.