Şimdi Ara

## Transcend 2.5' Boyutundaki Yeni SSD'lerini Duyurdu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Transcend 2.5' Boyutundaki Yeni SSD'lerini Duyurdu ##

Flash bellek teknolojisini esas alan katı halli diskler yani SSD'ler her geçen gün bir daha yaygınlaşıyor. Günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan mekanik disklerin yerini alacağı söylenen, araştırmacıların öngörülerine göreyse fiyatlarının ideal seviyeye inmesi ve yaygınlaşmasının 2009 sonrasını bulacağı belirtilen SSD'ler için bellek ve depolama çözümleri üzerine çalışan firmalar yoğun mesai harcıyorlar. Bellek dünyasının önemli isimlerinden Transcend de yeni SSD modellerini duyurdu. Firmanın 2.5" boyutunda olan iki yeni SSD modelini birbirlerinden ayıran fark ise kullandıkları arabirim. Ürünlerden biri SATA diğeri ise IDE arabirimini destekliyor. 2.5" boyutunda ve 64GB kapasitesinde olan yeni diskler SLC tipi bellek yongaları kullanmaktalar. 119MB/sn okuma ve 64MB/sn yazma hızlarına sahip olan disklerin iki yıllık garanti ile geldiği ifade edilirken fiyatları hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

• Yakında fiyatları alınabilir seviyelere düşsün de biz de alalım.
  • +1

Ben de heyecanla bekliyorum.
  • 2009 sonu yabancı ülker için bizim için 2010 sonu olur herhalde
  • transcend olayı bütümüş ben de onun 8lık flashını kullanıyom neyse sunlar na biran once ucuzlasa da alsak yaw
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.