Şimdi Ara

**...Fiat Panda Kulübü...** 83Üye** (262. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.722
Cevap
48
Favori
492.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • clio sport tourer diye geçiyor kendi sitesinde, çok baktım, beğendim de. Dizeli sanırım otomatik vitesliler arasında en az yakan arabadır. Bagajı büyük. sıfırı için renault plan dan çok iyi bir ödeme planı da çıkardılar. (30bin peşinat ayda 35ay X 500 taksitle en sona da balon ödeme araç bedeli X %40 ) ama yakın çevremdeki bir kaç kişi sıfır clio için 62.000 TL (peşin fiyatıdır, taksitle 72.000 civarına geliyor) vermektense ikinci el C4 picasso ya 42-43 bin TL vermek daha iyidir diye ikna ettiler beni. (2009 - 2011 arası 100bin km altı)

3-4 aydır sürekli hem sıfır hem ikici el araçlara bakıyorum. 500L üzerinde baya durmuştum. MPV segmentine daha yakın hissettim kendimi, clio ferahlık açısından biraz alçak ve basık kalıyor.

önerin için teşekkür ederim,
    saygılar
  • aynı durumdayım sizinle
    öneri değil danışmaktı niyetim
    anlıyorum sanırım arka koltuk konusu da sıkıntılı clio da
    yani 3 ayrı koltuk daha iyi olacak
    ben de citroen bakmaya başladım ama fiyatlarda uçuk
  • Bugün C4 picasso kullanıcısı bi arkadaşla konuştum. Arabayı methede methede bitiremedi; konforlu, rahat, kullanışlı..evet pahalı gerçekten ama bu özelliklerde başka arabalara baktığımızda da ucuz araba yok. Özellikle 2014 başında yapılan ÖTV artışı ve euronun yükselişi mahvetti piyasayı.

2013 sonunda yeni kasa C4 picasso için bayi 62.000 TL peşin fiyat vermişken Haziranda gittiğinizde 80.000 TL istiyorlardı hemde aynı model arabaya. 2.el piyasası da fırladı bu gazla.. :(

diğer seçenekler;
    5 kişilik versiyonda
    Reno scenic (fiyatı neredeyse aynı)
    Peugeot 3008 (daha pahalı ama arka koltukları güzel değil)
    Seat Altea XL itech (kalite olarak bir gömlek daha düşük ama fiyatı da ona göre 20bin daha ucuz)
    Toyota Verso (dizel otomatiği çok pahalı ama çok kaliteli)

*tüm araçların birbirine göre daha üstün özellikleri vardır muhakkak, bütçeye ve ihtiyaçlara göre optimumu yakalamak mesele.

• mayback35 M kullanıcısına yanıt
    Bu listedeki araçların birçoğunu ben de inceledim. Panda kullanıcısı olarak dizel otomatik, geniş ve full donanımlı olmasını istiyorduk yeni aracın. Özellikle bu araçlar ile 500L arasında çok az hacim farkı olmasına şaşırdık. Nihai kararımızı 500L'den yana verdik. 36 bin TL'ye kadar sıfır faiz kredi vermesi de önemliydi. Renault da sıfır faiz kampanyası yapıyor hesapta ama sıfır faiz kullanırsanız 4 bin lira fiyata ek koyuyor. Fiat'da peşin fiyatına uyguluyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: setge2004

Bu listedeki araçların birçoğunu ben de inceledim. Panda kullanıcısı olarak dizel otomatik, geniş ve full donanımlı olmasını istiyorduk yeni aracın. Özellikle bu araçlar ile 500L arasında çok az hacim farkı olmasına şaşırdık. Nihai kararımızı 500L'den yana verdik. 36 bin TL'ye kadar sıfır faiz kredi vermesi de önemliydi. Renault da sıfır faiz kampanyası yapıyor hesapta ama sıfır faiz kullanırsanız 4 bin lira fiyata ek koyuyor. Fiat'da peşin fiyatına uyguluyorlar.

500l yi ne zaman ne kadara aldınız
    ve ödeme şeklinizi (krediyi) merak ettim
    teşekkürler.
  • 7 yıllık panda dualogic kullanıcısı olarak bende 500L ye çok baktım, baktım, baktım :)
    Dualogic şanzımanın sorunsuzluğu, 500L nin çekici tipi (kişiye göre değişir), baya düşündürdü beni. bu ayki 30bin TL ye 30 ay sıfır faiz kampanyası da çok iyi.
    Geçen ay test sürüşünde de dizel otomatiği kullandım, pandanın geniş versiyonuna binmiş gibi hissettim. yabancılık hissetmedim araca. Aynalar geniş geniş. B sınıfı MPV olarak geçiyor ama neredeyse C sınıfı kadar geniş iç hacim ve bagaj.

Bu iş birazda bütçeye bakıyor işte (40-45 bin aralığı), birde ikiz çocuk olduğu için arka tarafta 3 bağımsız koltuk olması (500L den daha geniş) bizi hep ikinci el C4 picasso ya itiyor.

Eğer 45 bin peşinatım olsaydı 72.450 TL ye Fiat 500L rockstar modelini alabilirdim. (cam tavan + 3110) ama işte bütçe meselesi, ayda 1000 TL ekstra maliyete katlanamıyorum.

Belki 55bin TL ye ikinci el Rockstar bulunabilir.

2013 Rockstar (20 bin km) 55.000TL VS 2010 C4 Picasso (70 bin km) 42.000TL arasında seçim yapacak olsam C4 ü seçerdim yine.

kredi öde öde daralıyor insan :) borçsuz da bir şey sahibi olunmuyor. Bakalım hayırlısı

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-sahibinden-2009-citroen-c4-picasso-5-kisilik-184594272/detay
    bu aracın donanımları hakkındaki bilgiler doğru mu?
    bir de kaç bin kmden sonra alınmamalı sizce

konu pandadan saptı kusura bakmayın
  • Bugün konuştuğum C4 picasso kullanıcısı arkadaşım 200bin KM ye kadar büyük bir sorun yaşamadığını, sonrasında turbosunun bozulduğunu söyledi. 235 bin kmde de aracı satmış.

Ben bi nedeni olmaksızın 100bin km altı almaya gayret ediyorum.

İlandaki aracın büyük bir kazası yok ise (çizik ve sürtünmeden dolayı olan boyama değişimleri kazadan bile saymamak lazım) güzel görünüyor.
  • teşekkürler en mantıklı seçim c4pcsso gibi o zaman
    çünkü bagaj kadar arkakoltuklarda önemli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onbirhood

quote:

Orijinalden alıntı: setge2004

500l yi ne zaman ne kadara aldınız
    ve ödeme şeklinizi (krediyi) merak ettim
    teşekkürler.

1.3 dizel Dualogic Rockstar donanımı, metalik bi-color, navigasyon ve geri görüş kamera hediyeli, TPMS (Lastik Basınç İzleme Sistemi) dahil
    Trafik işlemleri, Trafik sigorta dahil, Kasko hariç
    70.750 (36 bin TL 0 faiz kredili, 12 ay)

Daha önce cam tavanlı Scenic kullanmıştık. Bu araçta cam tavan istemedik.

• Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanın. Uygun fiyatlı almışsınız.

Kredi ile ilgili sorum olacaktı, 30bin 30 ay sıfır faiz mi kullandınız.? dosya masrafı alındı mı?
  • mayback35 M kullanıcısına yanıt
    İyi dilekleriniz için teşekkürler.
    30 bin 30 ay yok. 20 bin 20 ay var. Siz miktarı artırırsanız vade kısalıyor. 33 bin 12 ay var sanırım. ben 36 bin 9 ay kullandım.
    Haklısınız, yazmayı unutmuşum, 500 civarı dosya masrafı var.
    Esnaf kaydınız varsa 36 bin 12 taksit de yapıyorlarmış.

Bu arada 1 Ekim'den itibaren gelen araçlarda lastik basınç sistemi denen ve aksesuar listesinde 500.-TL olarak verilen TPMS sistemi de donanıma dahil geliyor. AB ülkelerinde zorunluluk olmasından dolayı böyleymiş galiba.
  • intenet üzerinden alabileceğim
    2011 pandama ön ve arka muz silecek arıyorum
  • Arka cama alamayabilirsin cunku tek parca diye biliyorum.
    Onlere metro marketlerden, bosh marka alabilirsin hemde 22 tl ye. Silecegin boyunu ve takma seklini bilmen yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2005 model Panda'da otomatik kapı kilitleme özelliği yok mu? Bagaj kilitleniyor ancak kapılar kilitlenmiyor, sistemde mi bir sıkıntı var diye merak ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Arkadaşlar 2005 model Panda'da otomatik kapı kilitleme özelliği yok mu? Bagaj kilitleniyor ancak kapılar kilitlenmiyor, sistemde mi bir sıkıntı var diye merak ettim.

Normalde var? Yol bilgisayarı menüsünden kontrol edin isterseniz. Belki özellik kapalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankay2

quote:

Orijinalden alıntı: _Maxy_

Arkadaşlar 2005 model Panda'da otomatik kapı kilitleme özelliği yok mu? Bagaj kilitleniyor ancak kapılar kilitlenmiyor, sistemde mi bir sıkıntı var diye merak ettim.

Normalde var? Yol bilgisayarı menüsünden kontrol edin isterseniz. Belki özellik kapalıdır.

Araç otomatik değil, iki satırlı yol bilgisayarı var. Yol bilgisayarında otomatik kilitlemeyle ilgili bir menü yok; ortalama tüketim, anlık tüketim, kilometre bilgileri v.s var.
  • Pandayı çok seviyorduk. Çokta memnunduk. Yenisini alma ümidiyle iyi denilecek bir fiyata satmıştık. Malesef yeni panda emsallerine göre fiyatı çok yüksek olduğundan başka marka bir aracımız var artık. :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar
    bi kaç ay önce, biraz mecbur kalarak 2014 model bi panda aldım, ilk zamanlar küçük olduğunu düşünüyordum ve dışardan bakınca da oyuncak gibi duruyordu :) ama kullandıkça alışmaya başladım ve hatta hoşuma bile gidiyor artık, sürüşü rahat ve seri bir araba, arabalardan çok anlamam bu arada, aracım 4000km de, nasıl yaktığını soran arkadaşlara cevap vereyim şuanda şehir içinde 29-30 kuruş yakıyor malesef ama sıfır araçlarda bu normal diyorlar, şimdilik tüp taktırmayı düşünmüyorum ama bu şekilde giderse 1.2 motor için çok yakıyor o yüzden taktırabilirim,
    aracım en boş modeli
    araca kolçak taktırmak istiyorum, takan oldu mu acaba? her araca uygun kolçaklar var, koltuğa falan zarar vermeden takmak mümkün mü? bir de küçük aracın içini daha verimli kullanmak için aksesuar tavsiyesi olan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.