Şimdi Ara

**...Fiat Panda Kulübü...** 83Üye** (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.722
Cevap
48
Favori
492.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yok boyaya zararı olmuyor... Sadece çok uzun süre kalırsa boyada ton farkı yapabilir, zaten ruhsata işletmeyeceğinden muayene öncesi sökeceksin, o kadardan da bişey olmaz... Gene de bunu da bi sor bklm reklamcıya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albemus -- 8 Kasım 2008; 13:08:31 >
  • Yetkili Servislerin araçlarımız hakkındaki bilgi ve yaklaşımları ortada.(tabiki istisnalar mevcuttur:))

Rutin bakımlar/Sorunlar için aşağıdaki 3 seçenekten hangisi daha mantıklı olur?(Garantisi bitmiş araçlar için tabi:))

1-Fiat yetkili servisler
    2-Bosch car servisleri
    3-Özel servisler...
  • özellikle fiat araçlara bakan özel servisleri tercih ederim.
    gerçek usta bulmak zor, hele fiat servislerinde çok zor.
    Havnitekin bey kızacak bunlara ama malesef bu böyle.

quote:

Orjinalden alıntı: ankay2

Yetkili Servislerin araçlarımız hakkındaki bilgi ve yaklaşımları ortada.(tabiki istisnalar mevcuttur:))

Rutin bakımlar/Sorunlar için aşağıdaki 3 seçenekten hangisi daha mantıklı olur?(Garantisi bitmiş araçlar için tabi:))

1-Fiat yetkili servisler
    2-Bosch car servisleri
    3-Özel servisler...

• özel servisler konusunda çekincem Panda nın piyasada çok bulunmaması ve birçok aksamının elektrik ve elektronik destekli olması.(özellikle dualogic modeller:))Tabiki sadece Fiat araçlara bakan bu konuda uzman olmuş ustalar vardır ama onlarıda bulmak iş:)

*İstanbulda iyi ustası olan varsa söylesin (anadolu yakası)

quote:

Orjinalden alıntı: gpunto

özellikle fiat araçlara bakan özel servisleri tercih ederim.

quote:

Yetkili Servislerin araçlarımız hakkındaki bilgi ve yaklaşımları ortada.(tabiki istisnalar mevcuttur:))

1-Fiat yetkili servisler
    2-Bosch car servisleri
    3-Özel servisler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankay2 -- 11 Kasım 2008; 11:25:22 >

• palio go veya speedgear konusunda uzmanlaşmış kişiler bakabilir sanırım. gerçi o araçlardanda az var
  • quote:

Orjinalden alıntı: gpunto

özellikle fiat araçlara bakan özel servisleri tercih ederim.

quote:

1-Fiat yetkili servisler
    2-Bosch car servisleri
    3-Özel servisler...

selamlar...

hayır hiç kızmadım...çok ta haklı olduğunuzu bizzat ben de yaşadım...speedgear aracıma yetkili servis hatalı şanzıman yağı koydu...büyük bir dikkat eseri farkettim...ancak ilginç olan da speedgear'da kullanılan özel yağ sadece birmotlarda bulunuyor...!!!!

sevgilerimle....

• quote:

arkasında kod değil seri numara yazıyor. o numarayı bir programa giriyorlar, o programda teybin code veriyor:)

sizin teypte blaunkpunt olmalı, gidin onun servisine onlarda halledebilir. en azından teybi çıkartabilirler:) Bu arada çıkarmak için neden konsolu sökecekler onu anlamadım?

Benim bildiğim teybi çıkarmak için resimde görülen 4 deliğe ev yapımı olan şöyle bir aparat(tabi serviste orjinali olması gerek) iki taraftan sokularak teybi çekip kendin bile çıkartabilirsin:)

*Eski arabamın aparatını yanında vermişlerdi, çıkatıp takabiliyordum komple.

Ev yapımı teyp çıkartma aparatı
    **...Fiat Panda Kulübü...** 83Üye**

Kırmızı yuvarlak içine alınmış noktalara dikkat:)

quote:

Orjinalden alıntı: wrong_way

quote:

Orjinalden alıntı: lebu

teyp kodu için teybin kasasındaki seri no suna bakmak gerekiyor. kendim söküp bakmıştım , internette bir sitede yabancı birine seri numarasını vermiştim , kodu göndermişti.

yani arkasında o kod yazmıomu?seri numarasından çıkartabiliomu acaba servis.çünkü bana servisteki elemanlar kod arkasında dedi.servise çıkarttırmıcam ben onlara kalsa ön paneli komple sökelim diolar bende öle istrmiorum.bi oto teypçi halleder die düşünüorum.seri numarasını götürürüm servise onuda bilmeyiz derlerse başarılar dileyip çıkarım

servise götürdüğümde 2 kişi yaklaşık yarım saat uğraştılar ama çıkartamadılar teybi yerinden onun için ön paneli sökmemiz lazım komple dediler bende kabul etmedim.sizin anlattığınız şekilde bugün denedim ve ilk denememde teybi çıkardım
    seri numaralarını aldım ancak teyp hala radio blocked/wait yazıyor.bekliyorum şimdilik...

• En güzeli garantisi bitmiş araçlar için özel servis... Hatta benim gibi ustanız tanıdıksa gidin parçaları kendiniz alın (ister orjinal ister yedek parça) sonra da ustanıza taktırtın. Sadece işçilik verirsiniz, böylece servis de parçaya kar payı koymaz... :)
  • bu yazılan yöntemlerden sonra yetkili servise pek gidesim kalmadı:) Hiç eğitim vermiyorlarmı kardeşim servisteki elemanlara?

*Yol bilgisayarından Şanzıman sorunu yazan aracın bagajını hızlıca kapatınca sorunun çözüleceğini iddia etme
    *Teybi yerinden çıkarmak için komple ön paneli sökme eğilimi.

wrong way arkadaşım, teybi çıkartabilmene sevindim:)
    code için internette bir arama yapın isterseniz; elinde program olupta forumlarda paylaşım yapan arkadaşlar oluyor.

quote:

servise götürdüğümde 2 kişi yaklaşık yarım saat uğraştılar ama çıkartamadılar teybi yerinden onun için ön paneli sökmemiz lazım komple dediler bende kabul etmedim.sizin anlattığınız şekilde bugün denedim ve ilk denememde teybi çıkardım
    seri numaralarını aldım ancak teyp hala radio blocked/wait yazıyor.bekliyorum şimdilik...

• Orjinalden alıntı: ankay2

bu yazılan yöntemlerden sonra yetkili servise pek gidesim kalmadı:) Hiç eğitim vermiyorlarmı kardeşim servisteki elemanlara?

*Yol bilgisayarından Şanzıman sorunu yazan aracın bagajını hızlıca kapatınca sorunun çözüleceğini iddia etme
    *Teybi yerinden çıkarmak için komple ön paneli sökme eğilimi.

wrong way arkadaşım, teybi çıkartabilmene sevindim:)
    code için internette bir arama yapın isterseniz; elinde program olupta forumlarda paylaşım yapan arkadaşlar oluyor.

bidahaki sefere servise nasıl güvenicem bilmiorum zaten =)
    forumlarda arattım ve bir program buldum.seri numarasını girince bana bi kod verdi ama doğrumudur bilmiorum.teyp tekrardan kod istediği zaman tekrar servise gidicem onlar büyük ihtimal bana doğru kod u verir (yani umuyorum) eğer bendeki kodla aynıysa program düzgün çalışıo demektir.o zaman sizlerlede paylaşırım ne olur ne olmaz elinizde bulunsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wrong_way -- 12 Kasım 2008; 17:33:54 >

• arkadaşlar ben teyp kodunu buldum yanlız içinde 0 var.bu teyplerde kod girerken sıfırı nasıl giricez bileniniz varmı acaba?
  • Resimli Soru:)

Bugün arabayı yıkattıktan sonra birşey farkettim. Sanırım benim arabada parça eksik:) Resimde görüldüğü üzere sürücü tarafındaki vites konsolundaki kalorifer koruyucu plastik kapağı bende yok?Sizin araçlarda varmı? Yoksa bendeki eksik mi merak ettim...

• Resim eklemeye başlamışken biraz canlansın topik... Yeni fotolarını ekleyim bari

Fotolo inceleme;

DIŞ;

Önden olduğundan daha büyük bir araç izlenimi veriyor:)

Arkadan küçük olduğu daha belli sanki

Yandan koymazsak olmaz...

İÇ

Ön konsol orta kısım

Göstergeler (çalışma öncesi)

En sevdiğim yazı...

Ön koltuklar

Arka koltuklar

İşte bagaj

Şimdilik bu kadar... Herhangibi modifiye yaparsam eklerim

• görünüşü benim araca da çok benziyo arkadan benimkide küçük gibi duruyor. sanki yanlardan bastırmışlar yukardan fırtlamış gibi
  • ankay araban çok temizmiş bende eklerim bi ara bu ara biraz kirli yıkamacıya verdikten sonra çekeyim fotolarını
  • eyvallah...aslında içinin komple detaylı iç temizliğe ihtiyacı var ama fotolarda pek belli olmuyor

*şu sürücü koltuğunun altındaki kalorifer için sende parça varmı yoksa bizim modeller böylemi?(bknz fotoların üzerindeki resimli soru mesajı )

quote:

ankay araban çok temizmiş bende eklerim bi ara bu ara biraz kirli yıkamacıya verdikten sonra çekeyim fotolarını

• benimkide aynıymış ya demesen farketmezdim ben orayı yolcu tarafındakinde kapak var bizimkinde neden yok acaba
  • vay fiat malzemeden çalmış demekki:)

quote:

benimkide aynıymış ya demesen farketmezdim ben orayı yolcu tarafındakinde kapak var bizimkinde neden yok acaba
  • olsun ya bizim ayakar daha ii ısınır
  • Oraya kapak koysalar benim gibi 46-47 giyenlerin ayağı gaza basamazdı sanırım :) Aynı soruyu ben arabayı aldığım zamanlar servise sormuştum, onlarla bu ortak karara varmıştık
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.