- x
Sigortali Calisan Oldugum Halde Kredi Karti Alamiyorum. NEDEN?
31 Cevap746 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1540 Mesaj
18 Haziran 2008; 3:03:57 

Kendi isyerimizde sigortali olarak calisiyo gozukuyorum fakat hangi bankaya kredi karti basvurusu yapsam olumsuz sonuc aliyorum.

Sizce bunun sebebi nedir ? Bu konuda bilgisi olan varsa yardim etsin lutfen

176 Mesaj
18 Haziran 2008; 3:12:24 

Hangi bankalara başvurdun ? Babana söyle bir ek kart çıkarsın o kart geldikten sonra başvur bankalara..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meyan -- 18 Haziran 2008; 3:10:56 >

Övülmek isterseniz, alçakgönüllülügü yem olarak kullanabilirsiniz. Chesterfield

1514 Mesaj
18 Haziran 2008; 3:16:25 

bir bankadan kart alsan gerisi gelir.. referans olarak o kartı gösteriyorsun. sorgusuz sualsiz diğer bankalardan kart onayı çıkıyor.

1540 Mesaj
18 Haziran 2008; 3:17:13 

yas 19. Akbank ve Garantiye basvurdum. Akbankta hesabim var ve her ay baya bi para donuyo o hesapta kesin kabul edilir diyordum ama bugun ogrendim reddetmisler.

3171 Mesaj
18 Haziran 2008; 3:19:18 

sokakta heryerde ayakustu kredi karti dagitirkene bu zorluk neden anlamadim?

3897 Mesaj
18 Haziran 2008; 3:25:12 

kara listeye falan mı girdin acaba

2693 Mesaj
18 Haziran 2008; 3:32:53 

banada aynısı olmuştu...

ilk önce HSBC ye başvurun bana hemen vermişlerdi. sonra tam 6 kere başvurumu reddeden garanti bankası kendi ayağı ile kartımı getirdi. finansbank 3 kere başvurumu reddetmişti, kendileri aradılar kart verelim diye...

Malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu.

1540 Mesaj
18 Haziran 2008; 3:34:44 

kara listeye girdigimi zannetmiyorum akbank disinda hicbir bankayla bi isim olmadi akbank hesabima da babam duzenli para yatirir ben cekerim yaptigim tek sey bu

evet benimde sinir oldugum konu bu olur olmaz herkese kredi karti veriyorlar ama bana vermiyorlar. Aylik gelirimi 1000ytl olarak yaziyorum tum bilgileri tam yaziyorum meslek kismina yonetici yaziyorum daha ne yapiyim bilmiyorum

176 Mesaj
18 Haziran 2008; 3:36:34 

quote:

Orjinalden alıntı: salim89

kara listeye girdigimi zannetmiyorum akbank disinda hicbir bankayla bi isim olmadi akbank hesabima da babam duzenli para yatirir ben cekerim yaptigim tek sey bu

evet benimde sinir oldugum konu bu olur olmaz herkese kredi karti veriyorlar ama bana vermiyorlar. Aylik gelirimi 1000ytl olarak yaziyorum tum bilgileri tam yaziyorum meslek kismina yonetici yaziyorum daha ne yapiyim bilmiyorum

532 li hat al

1540 Mesaj
18 Haziran 2008; 3:54:39 

quote:

Orjinalden alıntı: Meyan

532 li hat al

isyeri adina kayitli faturali hat kullaniyorum

3092 Mesaj
18 Haziran 2008; 3:56:26 

yuksek lımıt alabılmek ıcın yuksek bordromu verıyosun 2000 ytl cıvarı vs

1540 Mesaj
18 Haziran 2008; 3:59:39 

quote:

Orjinalden alıntı: FRED BAKER

yuksek lımıt alabılmek ıcın yuksek bordromu verıyosun 2000 ytl cıvarı vs

yuksek limit istemiyorum sadece bi kredi karti istiyorum

264 Mesaj
18 Haziran 2008; 4:03:57 

Banka Şube Müdürü bi hatun bul bak o zaman herşey nasıl değişio..

DH ÜNİDER
Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye..!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
18 Haziran 2008; 4:06:10 

Bende üni. öğrencisiyim, hiçbir güvencem yok ama nereye başvursam bana kart veriyor, borç batağındayım.

3092 Mesaj
18 Haziran 2008; 4:08:00 

quote:

yuksek limit istemiyorum sadece bi kredi karti istiyorum

bence yasdan kaybedıyosun senın yaslarında bende cok uğrastım ama tek werdıklerı sey vadesız hesap bankamatık kartı oldu

1284 Mesaj
18 Haziran 2008; 4:08:27 

quote:

Orjinalden alıntı: Alptug1988

Bende üni. öğrencisiyim, hiçbir güvencem yok ama nereye başvursam bana kart veriyor, borç batağındayım.

Hatta başvurmadan eve geliyor artık...Her defasında bankaya gidip saydırarak çıkıyorum...

1540 Mesaj
18 Haziran 2008; 4:24:50 

maximum karta ve advantage black karta basvurdum bu bankalarda reddederse ek kart cikarttircam en limitsizinden

12228 Mesaj
18 Haziran 2008; 4:38:29 

Okulda kampüse gelmişlerdi, iş bankası işte üniversiteli kart verdi (kredi kartı) 1000 YTL limitim var. Arkadaşta başvurdu ona 300 limit verdiler. Aradaki tek fark okulumuz. O devlet üniversitesinde ben özel üniversitedeyim.

Gerçi 1000 lira yetmedi, bir de akbanktan aldık 500 liralık. Sağolsun burslar falan ödüyoruz.

176 Mesaj
18 Haziran 2008; 4:43:01 

quote:

maximum karta ve advantage black karta basvurdum bu bankalarda reddederse ek kart cikarttircam en limitsizinden

Yalniz bankalar bir havuzda bilgileri görebiliyo diye biliyorum.. Yani senin her bankadan reddedildigini maximum ve advantage görücek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meyan -- 18 Haziran 2008; 4:41:17 >

1500 Mesaj
18 Haziran 2008; 7:37:39 

Yaştan dolayı vermiyorlar felan diyenler oldu.Ben 16 yaşındayım ama İş Bankası'ndan çatır çatır aldım:)Çünkü babamda maximum gold,annemde ise normal maximum var.Babamınkinin ek kartı olarak gözükse aslında öyle değil.

iPhone 5 16 GB ∞ Macbook Pro 15" 2.66 GHz ∞ PS3 60 GB 4.46 CFW ∞ WD HD TV 2

218 Mesaj
18 Haziran 2008; 7:42:30 

Bu yazıları okuyunca şok oldum adıma şimdiye kadar istemediğim halde 2 kez kredi kartı geldi kapıda ilkini ne diye mecbur kabul ettim 2.yi etmedim ilkinde kargoyu kabul ettiğim için kartı iptal ettirene kadar bir ton uğraş verdim.. Bir ara bedava kredi kartı dağıtıyorlardı 3, 4 yıl önce sanırım, sokaklarda bile tezgahları vardı kredi kartı alana hediye veriyorlardı, şemsiye top gibi. :S

2242 Mesaj
18 Haziran 2008; 7:50:13 

Yiğenimin 3 gündür başımızı yediği iğrenç espirisi ile cevap veriyorum: ''Kaplumbağa Deden hahahahahah''

Muhtemelen çalıştığınız yerde eski değilsiniz veya bir banka geçmişine sahip değilsiniz. Artık bankalar kart verirken önceliği kredi geçmişini bildikleri insanlara veriyorlar, malum bankacılık yasasının değişimi ile beraber bankalar daha fazla risk almak durumundalar çünkü verilen krediler için devlet sorumluluk kabul etmiyor çoğu durumda.

Bunu aşmanın en kolay yolu, he rönüne gelene kredi kartı veren banka standlarından birisinden bir kredi kartı almanız iyi-kötü, sonrasında bu kartı en az 6 ay süre ile kullanmanız ve borçlarınızı gününde ödemeniz.

Daha sonra bu sizin kredi notunuz olacak ve ödemeleriniz zamanında ve tam olarak yapılmışsa, bir başka bankaya başvurduğunuzda ne kadar hızlı ve istekli bir biçimde size kredi kartı çıkarttıklarına şaşıracaksınız.

Ancak kesinlikle kredi kartı nasıl kullanılır konusunu iyice irdeleyin...

� Beşiktaş JK � ÇARŞI
Ey iman edenler Allah'ın size helal ettiği temiz şeyleri haram kılmayın, hududu da aşmayın. Doğrusu Allah, aşırı gidenleri sevmez. Allah'ın size verdiği rızıktan temiz ve helal olarak yiyin. İnandığınız Allah'dan sakının.Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)

Uzaklaştırılmış
18 Haziran 2008; 9:52:00 

quote:

Orjinalden alıntı: Alptug1988

Banka senin gibilerini sever zaten.. Faize katlar durur ordan kazanir.. Bana niye kolay kolay kart-kredi vs vermezler anlatayim, borcuma acaip sadigimdir gunu gunune oder asla taksit yapmam.. Nadir kullandigim durumlarda tek cekim yaparim, oteki ay gunu gecmeden muhakkak oderim.. Limitim 750 ytl dir defalarca arttirmak istediler reddettim, bana sormadan arttirdilar ortaligi birbirine kattim.. Kart ucreti istedikleri durumlar oldu genel mudurlugune gidip kapiya siyah celenk birakmadigim kaldi o derece isyan ettim

Tek bir kartim var ikinciyi cikartmak icin ugrasmadim bile.. Acaip bankalardan gonderilenleri de aninda iptal ettiriyorum ve telefonda da milleti itin bir taraflarina sokuyorum kime sordunuz da gonderiyorsunuz gibisinden saatlerce bagirip cagiriyorum..

Kredi kartini bedava para zanneden var.. Benim maasim kart limitimin 4 kati su an icin ve bekarim yani elime bakan kimseler yok yasimda genc.. Yani karta zilyonda bir ihtiyacim oluyor bilmem anlatabildim mi.. O yuzden bankalar beni sevmeeez...

Uzaklaştırılmış
18 Haziran 2008; 9:54:25 

her sigortalı alana kart verdikten sonra bu hale geldi memleket zaten 19 yaşında ne kredi kartı banka doğru yapıyor sonra askere gttim ayağına borçlu arayacak banka sen önce bir askere git baba harçlığından kurtul sonra kredi kartıyla hava at

42 Mesaj
18 Haziran 2008; 10:59:37 

SENİN HERZAMAN KREDİ KARTI BORCUNU ÖDEYEBİLECEĞİN RİSKİNİ GÖZE ALAMIYORLARDIR BÜTÜN BANKALAR.

ÇÜNKÜ BANKALAR; EKSTRESİNİ ÖDEYEMEYEN, ONLARA SÜREKLİ ASGARİSİNİ ÖDEYİP SÜREKLİ FAİZİNİ PAŞA PAŞA HER AY TAKSİT OLARAK ÖDEYEN VE BU ŞEKİLDE BANKALARA GİREN BEDAVA NAKİT AKIŞINI HİK EKSİLTMEYEN İNSANLARI ÇOK SEVERLER.

BOŞVER YAA KREDİ KARTIN OLMASIN KONTÖRLÜ TELEFON KARTIN OLSUN,
KREDİ KARTIN OLMASIN CARREFOUR KARTIN OLSUN.
İLLADA OLMASI GEREKİCEKSEDE MAX 200 YTL LİMİTİ OLSUN :)

closeyoureyesforworld

42 Mesaj
18 Haziran 2008; 11:02:09 

VALLA AYNI BENİM GİBİ DÜŞÜNEN Bİ ARKADAŞTA YAZMIŞ ZATEN :)

closeyoureyesforworld

1540 Mesaj
18 Haziran 2008; 12:44:24 

benim kredi karti almak istememin sebebi netten yaptigim alisverislerde kullanmak ve taksit yaptirmak icin.

Bugun babamla konustum oyak bankla anlasmis her ay tum sigortali calisanlarin maaasi oyakbankta acilacak maas hesabina yatiririlcakmis. Yani buyuk ihtimalle oyak banktan kredi karti alabilcem.

398 Mesaj
18 Haziran 2008; 14:26:46 

banada garanti bankası musallat oldu.Hergün arar hale gelmişlerdi ısrarla verelim diyordu kapıdan kovsam bacadan girer gibi bıktırmışlardı.
Bu aralar çok şükür aramıyorlar.

Since 2002 - Ozzy

4737 Mesaj
18 Haziran 2008; 14:52:26 

quote:

Orjinalden alıntı: Brain Wave

Yiğenimin 3 gündür başımızı yediği iğrenç espirisi ile cevap veriyorum: ''Kaplumbağa Deden hahahahahah''

Muhtemelen çalıştığınız yerde eski değilsiniz veya bir banka geçmişine sahip değilsiniz. Artık bankalar kart verirken önceliği kredi geçmişini bildikleri insanlara veriyorlar, malum bankacılık yasasının değişimi ile beraber bankalar daha fazla risk almak durumundalar çünkü verilen krediler için devlet sorumluluk kabul etmiyor çoğu durumda.

Bunu aşmanın en kolay yolu, he rönüne gelene kredi kartı veren banka standlarından birisinden bir kredi kartı almanız iyi-kötü, sonrasında bu kartı en az 6 ay süre ile kullanmanız ve borçlarınızı gününde ödemeniz.

Daha sonra bu sizin kredi notunuz olacak ve ödemeleriniz zamanında ve tam olarak yapılmışsa, bir başka bankaya başvurduğunuzda ne kadar hızlı ve istekli bir biçimde size kredi kartı çıkarttıklarına şaşıracaksınız.

Ancak kesinlikle kredi kartı nasıl kullanılır konusunu iyice irdeleyin...

sana tamamen katılıyorum kardes.. zamanında hsbc ye basvurmustum şansa felan aldık bı kredı kartı

daha sonra arkadasla beraber garantiden bonus cıkarmaya karar verdik.. tamamen bılgılerımız aynıydı ona vermedıler bana hemen çıktı.. önemli olan ilk kredı kartı gerısı cok kolay.. ama 2 den fazlada kullanmayın derım aslında benım ıkıncıyı cıkarmamda salakca fakat cok az kullancam

781 Mesaj
18 Haziran 2008; 15:07:57 

Çok şaşırdım.

1540 Mesaj
19 Haziran 2008; 0:08:46 

bugun isbanktan aradilar nufus cuzdani fotokobisi ve ikametgah istediler verdik bakalim ne olacak

1540 Mesaj
5 Temmuz 2008; 11:37:05 

Maximum kartim geldi sonunda

500 lira limiti vermisler ve her ay otomatik olarak artacakmis limit ama ben artmasini istemiyorum ne yapmam lazim acaba

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Sigortali Calisan Oldugum Halde Kredi Karti Alamiyorum. NEDEN?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328