azerbaycan araba fiyatları
102 Cevap40223 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

44 Mesaj
17 Haziran 2008; 21:45:44 

Arkadaşlar az önce azerbaycan kanalında yayınlanan reklamda gördüm. 3.5 lt benzinli otomatik toyota camry 48000 manat oda 40000 dolar mış.Kafayı yememek elde değil, halkını vergilerle cezalandıran kaç tane ülke var acaba? birde bişeyi merak ettim türkiye ye toyata lar hangi ülkeden geliyor da euro ile satış yapılıyor anlamak mümkün değil.Bence toyota dolar maliyetli ürünleri'de euro ile satıyor türkiye de.

1501 Mesaj
17 Haziran 2008; 22:00:45 

gerçekten kızmakta haklısın arkadaşım türkiyede hangi arabadan alıosan bi tanede devlete alıyosun

3530 Mesaj
17 Haziran 2008; 22:05:05 

quote:

Orjinalden alıntı: cobra41

gerçekten kızmakta haklısın arkadaşım türkiyede hangi arabadan alıosan bi tanede devlete alıyosun

ayrıca ne kaç depo benzin alıyorsan 3 katıda devlete alıyosun hani küçükken oyun kartlarını çocuklar dağıtır ya 1 sanaaaa 3 banaaaa aynen öyle

302 Mesaj
17 Haziran 2008; 22:39:21 

Evet arkadaşlar çok haklısınız.Hani diyecem ülkemiz çok iyi bir araba üreticisi de devlet kendi markamız kazansın diye böyle vergi bindiriyo dışardan gelen arabalara diyecem ama öyle bir durum da yok yani üreticiler var ama yabancı marka kazanıyo parayı ha bizim insanımız da kazanıyo da ee bu markalarda dışardan ithal edilen araçlara göre hiç de ucuz değil yani 2-3 milyar fark varsa belki var.

3865 Mesaj
17 Haziran 2008; 22:40:39 

orada yakitta buraya cok daha ucuz zaten..

5753 Mesaj
17 Haziran 2008; 22:49:35 

Geçen ay Bakü'deydim. Benzin 60 cent.

Hyundai Sonata 25.000 $
Mitsubishi Pajero 3.0 V6 39.000 $
Hyundai Santa Fe 35.000 $
Türkiyenin yarı fiyatına hatta daha da az. Caddeler 6 silindirli SUV kaynıyor. Çok zengin bir ülke olsa anlarım . Devlet anlayışları farklı demek ki.

3865 Mesaj
17 Haziran 2008; 23:12:17 

yeralti kaynaklarini baskalari degil kendileri kullanmaya basladigindan beri eskisine gore cok gelistigini soyluyorlar?..

2247 Mesaj
18 Haziran 2008; 0:28:39 

bizim ülkenin kaderi

hep başkalarında gözümüz kalır.

bir gözümüz benzin fiyatında bir gözümüz araçta

New Astra Edition

triger

9091 Mesaj
18 Haziran 2008; 0:40:45 

quote:

Orjinalden alıntı: kkvan

Hyundai Sonata 25.000 $
Türkiyenin yarı fiyatına hatta daha da az. Caddeler 6 silindirli SUV kaynıyor. Çok zengin bir ülke olsa anlarım . Devlet anlayışları farklı demek ki.

volgalar ne kadar?

orada 20 inch jantlı hummer kadar lada var
inanılır gibi değil

1208 Mesaj
18 Haziran 2008; 0:44:13 

Bu da bizim kadrimiz heralde

HANÇER | | 24

2048 Mesaj
18 Haziran 2008; 1:37:51 

quote:

Orjinalden alıntı: resniper

Arkadaşlar az önce azerbaycan kanalında yayınlanan reklamda gördüm. 3.5 lt benzinli otomatik toyota camry 48000 manat oda 40000 dolar mış.Kafayı yememek elde değil, halkını vergilerle cezalandıran kaç tane ülke var acaba? birde bişeyi merak ettim türkiye ye toyata lar hangi ülkeden geliyor da euro ile satış yapılıyor anlamak mümkün değil.Bence toyota dolar maliyetli ürünleri'de euro ile satıyor türkiye de.

Konu içeriğinde yazılan mesajlara genel olarak katılmakla birlikte 48.000 manat'ın 40.000 USD değil 58.700 USD (40.000'den bayağı fazla yani) ettiğini belirtmek isterim. Gerçi bizde fiyatının 100.000 USD civarında olduğunu düşününce yine de çok uygun.

Satışın USD değil EURO ile yapılmasında fazla artniyet aramayın bence. 60.000 USD'lik araca 60.000 EURO diyecek halleri yok; kur dönüştürüp fiyat koyuyorlar. Bir ürünün döviz bazında satılması uygun görüldüyse bu döviz cinsinin Türkiye için EURO olması gayet doğaldır. Ayrıca neden hala kendimizi Azerbaycan'la falan kıyaslayıp araba fiyatları yarıdan ucuz diye dövünüyoruz? Aynı kıyaslamayı Almanya ile yaptığınız zaman (gerçi Avupa'da Camry yok galiba ama RAV4 için mesela) bizim fiyatlar kademeli vergi oranları yüzünden %30 falan daha pahalıdır ama Auris gibi düşük motorlu araçlarda fiyatlar dengeli bile diyebiliriz. Büyük motorlu araçlardan yüksek vergi alınmasından memnun olmamakla birlikte şahsen çok yanlış bulduğumu da söyleyemem. Devlet araç satışlarından belli bir vergi geliri elde etmeyi kafaya koyduktan sonra bu gelirin çoğunu Corolla yerine Camry'den alsın tabi.

Ayrıca şunu da söylemeliyim ki Azerbaycan veya Arap ülkeleri gibi ekonomileri tanrı vergisi doğal kaynakların üzerine kurulu ülkelerle bu tip fiyat karşılaştırmalarına itibar etmiyorum. Ne zaman ki bu ülkeler sadece araba veya benzin fiyatları ile değil, tüm yönleriyle yaşanmaya değer yerler haline gelirler, işte o zaman ben de onlara gıpta ederim.

2012 Citroén C4 Exclusive MCP + Cam tavan

3163 Mesaj
18 Haziran 2008; 1:43:03 

arac fiyati umrumda degil yakit fiyati su ankinin yarisina düsse yeter benim icin..

3463 Mesaj
18 Haziran 2008; 4:10:23 

yılını tam hatırlamıyorum ,araba pazarında eski kasa laguna adan fransadan getirmiş, kendi arabası tr de satıyo, konuştum adam fransadan 0 almış vergilerini ödemiş, sınırdan tr ye vergilerini ödemiş, ve burda diger araçlardan daha pahalıya satıyodu, birde böyle tepra görmüştüm..merak ediyorum almayadan bi araba alsam trenle geliyo sınıra kadar alman devletine vergi versem tr ye vergi versem burdan aldıgımdan dahamı hesaplı olur şimdi...

3173 Mesaj
18 Haziran 2008; 6:35:30 

http://www.toyota.com/camry/trims-prices.html
amerika da toyota camry satış fiyatı baz model 18920 dolar
en pahalısı (hibrid olanı) ise 25650 dolar
biz bu fiyata ancak corolla alırız

SKODA SUPERB 2013 1.6 TDI DSG

2048 Mesaj
18 Haziran 2008; 9:54:41 

quote:

Orjinalden alıntı: baranel

yılını tam hatırlamıyorum ,araba pazarında eski kasa laguna adan fransadan getirmiş, kendi arabası tr de satıyo, konuştum adam fransadan 0 almış vergilerini ödemiş, sınırdan tr ye vergilerini ödemiş, ve burda diger araçlardan daha pahalıya satıyodu, birde böyle tepra görmüştüm..merak ediyorum almayadan bi araba alsam trenle geliyo sınıra kadar alman devletine vergi versem tr ye vergi versem burdan aldıgımdan dahamı hesaplı olur şimdi...

Düşük motorlu araçlar için fiyatlar Almanya ile neredeyse aynı zaten. Lüks araçlar ise orada ucuz ama burada üzerine vergi binice daha pahalı olacağı kesin.

quote:

Orjinalden alıntı: meta80

Uzakdoğu araçları ABD'de gerçekten çok ucuz. Hem az yakıp hem de bu fiyata satılırken çok tutmalarına şaşmamak gerek. Bizim için ilginç tarafı, verdiğin linke baktım biraz da baz Camry'de ön sis farları, ısıtmalı dikiz aynaları, yol bilgisayarı, dijital klima, alarm, VSC (yani ESP), vs. hep opsiyonel. Bizde ise motor itibarı ile fiyat zaten abaracağı için Toyota en dolu araçları gönderiyor. Kapaklı jant Passat için bile ayıpken Camry'de alaşım jant olmasa ne küfür yerdi ama Toyota...

4269 Mesaj
18 Haziran 2008; 10:36:43 

forumda emorusi hocam var, ondan azerbaycandaki araçlar hakkında bilgi alabilirsiniz

Intel Q6600 --- ASUS P5Q-Pro
Sparkle SF-PX88GT512D3-HP --- Corsair Dominator 2x2gb DDR2 1066mhz
Logitech MOMO Racing + Logitech Dual Action
Coolermaster RC-690 --- Samsung HD321KJ
Samsung S3 mini --- iPad 16gb --- PSP 1001 --- iPod nano 6g 8gb
Canon 550D + 18-55MM IS + 50mm 1.8f + 55-250mm IS-II

16494 Mesaj
18 Haziran 2008; 10:42:51 

quote:

camrynin en lüs modelinin fiyatiyla trde sıfır corolla alınmıyor

Opel Vectra 1.9 CDDesign Edition
150 ps 320 nm 6 ileri Active Select

684 Mesaj
18 Haziran 2008; 15:48:01 

O fiyata camry alsan ne olacak ki motorlu taşıtlar vergisi, benzin parası.... Bu ülkede bindirmezler adamı öyle arabalara
quote:

Orjinalden alıntı: warrior sako

quote:

camrynin en lüs modelinin fiyatiyla trde sıfır corolla alınmıyor

ALKOLSÜZKEN YOLU NET GÖRÜRSÜNÜZ. YAŞAMI DA...

2414 Mesaj
18 Haziran 2008; 15:54:35 

quote:

Hyundai Sonata 25.000 $

yarı fiyatından az

Hayattayken yaşayalım...

5753 Mesaj
18 Haziran 2008; 16:13:19 

quote:

Orjinalden alıntı: individual

quote:

Hyundai Sonata 25.000 $

volgalar ne kadar?

inanılır gibi değil

Rus Mercedesi Volga Valla onu sormadım. Gözüm döndü çünkü

Yav kırmızı ışıkta duruyosun. Land Cruiser, yanında BMW 7.40 arkasında, S500. Böyle bir yer işte.
Bi de adım başı Lexus var. Taksilerin büyük çoğunluğu '95-2005 arası Mercedes. Gümrük vergisi Türkiyedekinin 8 de 1'i kadar. Almanyadan getiriyolarmış.

2664 Mesaj
18 Haziran 2008; 18:09:58 

ya azerbaycanı anlıyorum adamlarda petrol cıkıyor.ama ya diger ülkeler?gene en pahalısı bizde.gecenlerde bir dergiide okudum bizim devletin elde ettigi yıllık vergilerin yarısı arabalardanmış yani bu vergiler olmasa devlet gelir elde edemicek.yani tamamen bu vergiler üzerine kurulmuş sistem, bunu asla degiştirmicekler zaten ,bize uzaktan bakmak kalıyor sadece millet binerken...

Artık Hyundai ix35 Siyah

2324 Mesaj
18 Haziran 2008; 18:31:08 

quote:

Orjinalden alıntı: resniper

arkadaşım 48000 manat 58500$ yapar,yapma gözünü seveyim maaşı manat olarak alıyoruz

toyotada kampanya var fiyatlar düştü şimdi o fiyatında altında.

merak eden olursa istediğiniz aracın fiyatını yazarım

4421 Mesaj
18 Haziran 2008; 19:01:24 

Azerilerin kafası devlet işlerine pek çalışmıyo demek ki...

yapıcaksın benzinin litresini 3$ sattığın araçlardan da fahiş vergi alıcaksın ohh miss...

millet neye hücum ederse dayıycaksın vergiyi...

biniceksin üstüne, vurucaksın kırbacı vurucaksın kırbacı

779 Mesaj
18 Haziran 2008; 23:53:15 

azerbaycan parası dolardan değerli mi?

olric

6174 Mesaj
19 Haziran 2008; 0:02:38 

quote:

Orjinalden alıntı: extremeenvy

yapıcaksın benzinin litresini 3$ sattığın araçlardan da fahiş vergi alıcaksın ohh miss...

bunlar bana çok yakınımızdan bişeyler hatırlattı ama neyse

2012 Tiguan 1.4 TSI BMT S&S
2012 Polo 1.6 TDI Comfortline

1801 Mesaj
19 Haziran 2008; 0:49:15 

quote:

Orjinalden alıntı: extremeenvy

+1923

Hiç işte. Ne biçim ülke Azerbaycan.

2048 Mesaj
19 Haziran 2008; 2:18:04 

quote:

Orjinalden alıntı: kayake

azerbaycan parası dolardan değerli mi?

Azeriler yaklaşık bizimle aynı zamanlarda, bizim liradan sıfır atmamız tarzı bir uygulamaya gittiler. 5000 eski manat değerinde "yeni manat" para birimini çıkarttılar.

Bilmeyenler için Azerbaycan'ın yakın geçmişte çok zor günler geçirdiğini; SSCB'nin dağılmasının ardından 90'ların başlarında dört haneli enflasyon oranı (yanlış okumadınız; 92-93-94 yıllarında %1000'in üzerinde idi) gördüğünü hatırlatmak isterim. Daha sonra ekonomik istikrar programları ve doğal kaynakların kullanımı sayesinde enflasyon makul seviyeye indi (2008'de %16 bekleniyormuş). Ancak halen ülkede bizimkinden daha beter, içler acısı bir gelir dağılım adaletsizliği mevcut. Ülkenin yarısı fakirlik seviyesinin altında yaşıyor ve bizim "aman ne ucuz" dediğimiz araba fiyatları maalesef onlar için pek bir şey ifade etmiyor.

Azerbaycan'ın durumuna bakınca gün gelip bizim de petrol veya başka bir doğal kaynağımız olsa bile milletçe zenginleşeceğimize dair umutlarım maalesef yok oluyor. Zengin daha zengin olacak, gariban yine ezilecek...

746 Mesaj
19 Haziran 2008; 8:39:43 

Azerbeycan da petrol var Gürcistana ne demeli benzin lt 1.5 tl.

18 Mesaj
9 Ağustos 2010; 1:08:18 

bencede size katılyorum araba fiyatları bizde çok yüksek buradan bakabilirsiniz ARABA FİYATI

1599 Mesaj
9 Ağustos 2010; 1:57:07 

bide o kadar vergi nerelere gidiyor çok merak ediyorum

1564 Mesaj
9 Ağustos 2010; 2:12:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ATOM ANT

uçak ve gemilere

1458 Mesaj
9 Ağustos 2010; 5:38:14 

quote:

Orijinalden alıntı: oflazca

Ayrıca şunu da söylemeliyim ki Azerbaycan veya Arap ülkeleri gibi ekonomileri tanrı vergisi doğal kaynakların üzerine kurulu ülkelerle bu tip fiyat karşılaştırmalarına itibar etmiyorum. Ne zaman ki bu ülkeler sadece araba veya benzin fiyatları ile değil, tüm yönleriyle yaşanmaya değer yerler haline gelirler, işte o zaman ben de onlara gıpta ederim.

Bizi itmeye devam etsinler demekki, ne bu saçmalık yav?

Görende ----- tövbe estağfurullah!!!

2130 Mesaj
9 Ağustos 2010; 6:26:27 

Vergi Vergi Vergi yılalrdır böyle hükümetle alaskı yok

Asosyallik Üzerine

Nedir bu dünyadaki yahudi egemenliği ?

1202 Mesaj
9 Ağustos 2010; 14:00:05 

quote:

Orijinalden alıntı: dj appıah

quote:

uçak ve gemilere

kasten bitirilmeyen hatta el altından hemde gözbebeğimiz bildiğimiz kurumlardaki anlı şanlı kişiler tarafından desteklenen teröre gidiyor bu vergiler.uyanmazsak hesap sormazsak dahada gidecek.ulan şerefsizler parayı pulu geçtim o analaradamı acımıyorsunuz siz insan değilmisiniz sizinde çocuğunuz yokmu.

nice adam gördüm üstünde elbise yok,nice elbise gördüm içinde adam yok.

5753 Mesaj
9 Ağustos 2010; 14:44:58 

quote:

quote:

uçak ve gemilere

O uçak TC nin başbakanına alındı. Tayyip Erdoğan'a değil Bu gün ona tahsis edilir, yarın başkasına.

Başbakan Türkiyenin en önemli kişisidir. Dolayısıyla 20-30 yıllık bir uçakla başına gelebilecek bir kazanın Türkiye'ye maliyeti 60 milyon $ 'ın çok daha fazlası olur.

251 Mesaj
9 Ağustos 2010; 20:53:04 

quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

quote:

quote:

uçak ve gemilere

O uçak TC nin başbakanına alındı. Tayyip Erdoğan'a değil Bu gün ona tahsis edilir, yarın başkasına.

Başbakan Türkiyenin en önemli kişisidir. Dolayısıyla 20-30 yıllık bir uçakla başına gelebilecek bir kazanın Türkiye'ye maliyeti 60 milyon $ 'ın çok daha fazlası olur.

Bahsedilen uçaklarını almadan önce kullandığı uçaklar öyle 20-30 yıllık uçaklar değildi, en yaşlısı 10 yaşında bile değildi. Ayrıca uçaklar araba gibi değildir, bir uçağın tüm bakımları düzgün yapıldığında en fazla 60 yıl sorunsuzca hizmet edebildiği bilimsel olarak kanıtlanmış olup, dünya üzerinde çokca örnekler bulunmaktadır. Lütfen gözünüzü dört açın ve verdiğiniz muazzam miktardaki vergilerin öncelikle sizin ihtiyaçlarınızı karşılaması gerektiği gerçeğini unutmayın. Monarşik bir ülkede değil, bir cumhuriyette yaşadığımızı unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucak_muhendisi -- 9 Ağustos 2010; 20:54:22 >

3752 Mesaj
9 Ağustos 2010; 21:11:11 

bu konu döner dolaşır, siyasette biter...

geçme namert köprüsünden alırsa sel alsın seni,yatma çakal gölgesinde yerse aslan yesin seni...

1513 Mesaj
9 Ağustos 2010; 21:13:38 

Romanyada sıfır golf VI kampanyalı fiyatı 10.630 euro www.volkswagen.ro burdan göre bilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmeta60 -- 9 Ağustos 2010; 21:28:56 >

2011 Bmw 116i
2014 Jetta 1.2 tsi

2 Mesaj
3 Aralık 2010; 21:31:52 

aslında konuya muhattap şey vergi. ve vergi türkiye'de alınamayan, kimsenin ödemediği bir şeydir. bu nedenle alınması garanti olan kalemlerde fahiş vergi uygulanır. salak gibi her vergiyi öderseniz tabi ki çok gelir, siz de yurdun %70'i gibi vergi kaçırmalı ve sisteme ayak uydurmalısınız. sistem herkesin vergi kaçırdığı varsayılarak tasarlanmıştır. merak etmeyin maliye de bütün vergileri ödemenizi beklemiyor, ödeyebileceğiniz kadarını ödeyin kaçırabildiğiniz kadarını kaçırın. pokunu yemiş tavuk gibi başınızı öne eğip düşünmeyin. yani guzel abilerim kardeşlerim , hani bir deyiş vardır: AYIP YATAKTA OLUR DİYE.
işte bu ve buna benzer alınan vergiler asıl AYIBIN nerede ve kimde olduğunu kısaca özetlemektedir bize.
birileri vergi kaçırmaya devam eder. onlardan alamadığı parayı vergi verenlere yansıtır.
birileri oğluna gemicik alır. birileri ise bir çift ayakkabı alamaz çocuğuna ve sonra kendini köprüden nehre atıp intihar etmeye kalkar.
birileri ülkenin bütün kaynaklarını satar. birileri ise ülke toprakları elden gitmesin diye toprağın altında yatar.

benzinden %67 vergi alınır ama alınan yalnızca vergi değildir ASLINDA DOĞDUĞUN TOPRAKLARDA BİRGÜN BİLE RAHAT EDEMEYECEĞİN DÜŞÜNCESİ ALIR SENİ VE YENİ BİR GÜN BÖYLE ŞEYLERİ HATIRLAYINCA SENİ SENDEN ALIR. DEPRESİF DEPRESİF HAYATINA DEVAM EDERSİN. Aq

1 litre benzinde kim ne kazanıyor?

devlet 2.45 tl % 67.12
rafineri 0.90 tl % 24.65
ana dağıtıcı 0.15 tl % 04.10
istasyon 0.10 tl % 02.73
taşıyan 0.05 tl % 01.36

TOPLAM: 95 oktan fiyat 3.65 tl % 100.00

HADİ ŞİMDİ HEP BERABER KÜFREDELİM...

4283 Mesaj
3 Aralık 2010; 21:56:02 

quote:

Orijinalden alıntı: ahmeta60

Romanyada sıfır golf VI kampanyalı fiyatı 10.630 euro www.volkswagen.ro burdan göre bilirsiniz.

Nokia Şarjı Bulunur
Çağrılık Kontör Mevcuttur
Okeye 4. Tavlaya 2. Olunur
Adres Tarif Edilir.

522 Mesaj
4 Aralık 2010; 13:32:29 

hadi petrol yok diyelimde ülkemizde üretilen araçlar yurt dışından gelen aynı sınıftaki ve kaliteli araçlarla aynı fiyat hatta daha pahalı.ithal araçların gümrüğü var vs var yerli üretime ne oluyorda şaha kalkıyor.devletin yerli oto imalatçılarının kulağını çekmesi lazım ve yerli otoya vergi indirimi yapması lazım ama nerde hayalde

783 Mesaj
4 Aralık 2010; 14:50:04 

biz alışmışız aşırı vergi ödemeye şimdi vergiler düşse kudurur bu millet mazallah.

522 Mesaj
4 Aralık 2010; 22:38:07 

benzin fiyatı 5 tl de olsa önemli değil bindiğimize sayarızda daha alıp binmeden araç kadar vergi ödemek koyuyor insana

3089 Mesaj
4 Aralık 2010; 22:58:54 

quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

yuh polo 8250 (16 milyar) euro

3757 Mesaj
4 Aralık 2010; 23:40:40 

Bizde araba almak bir mesele,özellikle lüks segmentte.
Örneğin K.Irakta Kürt yönetiminin olduğu yerlerde Land Cruserlar 50 bin $ civarı fiyatları var ki bu araç orada satılan en lüks araçların başında geliyor yani herkes alamıyor.Artık sen hesapla diğer markaları.

1189 Mesaj
5 Aralık 2010; 14:04:35 

quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

yuh polo 8250 (16 milyar) euro

oha ya şaka mı bu !?!?!?!?!

Money couldn't buy friends, but you got a better class of enemy.

149 Mesaj
5 Aralık 2010; 19:39:33 

30 yıldır terörle boğuşan ve teröre 300 milyar $ harcayan, IMF amcasına faizinin dahi ödenmesi mümkün olmayacak miktarda borcu olan, hangi parti başa gelirse gelsin önce cebimizi dolduralım düşüncesinde olan liderlerin olduğu, nerden vergi kaçırırım diye düşünen biçare halkı olan, öylede doluyor böylede doluyor diyen söz sahibi iş adamları olan, dünyanın köprüsü görevi gören, dünyanın en değerli madeni borun %70(emin değilim 72 olabilir) lik kısmına sahip olan fakat işleyemeyen, benzinin litresinin 4 TL ye dayandığı bir ülkede, üretemeyen ama çok güzel montajlayan otomotiv sanayisi olan bir ülkede, ülkenin bel kemiği olan ÖTV ve KDV vergisinin uçan kuştan yeni doğan bebeğin kıçındaki dondan bile alan bir ülkede, avrupada 90' lı yıllarda standart olarak sunulan özelliklerin 2010 üretimi araçlarda hala opsiyonel sunulduğu güzeller güzeli bizim güzide ülkemizde ucuz satılabilmesi sizce mümkün müdür ? Bence değildir, balık kavağa çıkınca bizde ucuz ama kaliteli, donanımlı arabalara bineriz...

Sağlıcakla Kalın..

2130 Mesaj
5 Aralık 2010; 21:26:36 

quote:

Orijinalden alıntı: individual

quote:

Hyundai Sonata 25.000 $

volgalar ne kadar?

inanılır gibi değil

Nivalar da çok güzel araçlar arazide mükemmel (kullanmak nasip olmadı cok bilgi edindim )

Asosyallik Üzerine

Nedir bu dünyadaki yahudi egemenliği ?

1 Mesaj
28 Aralık 2010; 7:59:27 

arkadaslar.burdakilerin;en basindan assaga kadar hirsiz,dolandirici ve rusvetci oldugunu herhalde cogunuz bilmiyorsunuz,bu ucuzluk politikasi tamamen bastakilerin assagidakileri uyutmasindan baska birsey degil.buraya bakip bosuna ic gecirmeyin,canim ulkemiz her nekadar pahali gibi gorunsede kuban olalim topragimizdaki insanliga,caliskanliga,ferasetlilige.ha birde bunlari Turk diye dusunen varsa yanilir,eger bunlar Turkse Turkiyedekilerin alayi yahudi oglu yahudu demektir

1559 Mesaj
28 Aralık 2010; 8:11:51 

biri bir uçağın 60 yıl dayandığını yazmış...
acaba kendileri 60 yıllık bir uçağa binip İstanbul'dan Ankara'ya gider mi...

IMZANIZI BEĞENMEDİK | | İstediğiniz imzayı kullanabilmek için bize reklam vermelisiniz.

3075 Mesaj
28 Aralık 2010; 9:41:29 

yakıt fiyatları düşşe yeter araç fiyatını artık umursamıyorum..şimdi sömestrda memlekete adanaya gidecektimz ama 1000 km..git gel en az 2 depo en azzz ama o da yetmez 3. depo ister git gel 2000 küsür km...artık araç fazla yakmasın diye 75-80 km hızla takılıyoruz..nerden baksan 2 depo 400..3 depo 600TL vazgeçtim..

204 Mesaj
28 Aralık 2010; 9:50:34 

Eşşeğin bol olduğu yerde semer vuran çok olur

1074 Mesaj
28 Aralık 2010; 10:52:29 

quote:

Orijinalden alıntı: diyorveburayıdağıtıyorum

aslında konuya muhattap şey vergi. ve vergi türkiye'de alınamayan, kimsenin ödemediği bir şeydir. bu nedenle alınması garanti olan kalemlerde fahiş vergi uygulanır. salak gibi her vergiyi öderseniz tabi ki çok gelir, siz de yurdun %70'i gibi vergi kaçırmalı ve sisteme ayak uydurmalısınız. sistem herkesin vergi kaçırdığı varsayılarak tasarlanmıştır. merak etmeyin maliye de bütün vergileri ödemenizi beklemiyor, ödeyebileceğiniz kadarını ödeyin kaçırabildiğiniz kadarını kaçırın. pokunu yemiş tavuk gibi başınızı öne eğip düşünmeyin. yani guzel abilerim kardeşlerim , hani bir deyiş vardır: AYIP YATAKTA OLUR DİYE.
işte bu ve buna benzer alınan vergiler asıl AYIBIN nerede ve kimde olduğunu kısaca özetlemektedir bize.
birileri vergi kaçırmaya devam eder. onlardan alamadığı parayı vergi verenlere yansıtır.
birileri oğluna gemicik alır. birileri ise bir çift ayakkabı alamaz çocuğuna ve sonra kendini köprüden nehre atıp intihar etmeye kalkar.
birileri ülkenin bütün kaynaklarını satar. birileri ise ülke toprakları elden gitmesin diye toprağın altında yatar.

benzinden %67 vergi alınır ama alınan yalnızca vergi değildir ASLINDA DOĞDUĞUN TOPRAKLARDA BİRGÜN BİLE RAHAT EDEMEYECEĞİN DÜŞÜNCESİ ALIR SENİ VE YENİ BİR GÜN BÖYLE ŞEYLERİ HATIRLAYINCA SENİ SENDEN ALIR. DEPRESİF DEPRESİF HAYATINA DEVAM EDERSİN. Aq

1 litre benzinde kim ne kazanıyor?

devlet 2.45 tl % 67.12
rafineri 0.90 tl % 24.65
ana dağıtıcı 0.15 tl % 04.10
istasyon 0.10 tl % 02.73
taşıyan 0.05 tl % 01.36

TOPLAM: 95 oktan fiyat 3.65 tl % 100.00

HADİ ŞİMDİ HEP BERABER KÜFREDELİM...

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++++++ 1234567891234567X891234567891234567X89123456789132X346584657414687X4123489431864325X 498512886129849x999

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix22 -- 28 Aralık 2010; 10:53:18 >

Eğer Herşey Üstüne Üstüne Geliyorsa, Belkide Sen Ters Yöne Gidiyorsundur!!

1059 Mesaj
7 Ocak 2011; 21:09:37 

yahşiymiş

http://www.sevenhill.com/
nw9440, pavilion g6, caravelle & polo

12 Mesaj
19 Ocak 2012; 22:17:33 

quote:

Orijinalden alıntı: cankatnart

arkadaslar.burdakilerin;en basindan assaga kadar hirsiz,dolandirici ve rusvetci oldugunu herhalde cogunuz bilmiyorsunuz,bu ucuzluk politikasi tamamen bastakilerin assagidakileri uyutmasindan baska birsey degil.buraya bakip bosuna ic gecirmeyin,canim ulkemiz her nekadar pahali gibi gorunsede kuban olalim topragimizdaki insanliga,caliskanliga,ferasetlilige.ha birde bunlari Turk diye dusunen varsa yanilir,eger bunlar Turkse Turkiyedekilerin alayi yahudi oglu yahudu demektir

cankatnart ben azeriyim, hem de gururla soyluyorum ben turkum, konusmana dikkat et, ne verdiniz de alamiyorsunuz azerbaycandan da boyle cirkin seyler konusuyorsunuz azerbaycan hakkinda,

1514 Mesaj
19 Ocak 2012; 22:21:09 

quote:

Orijinalden alıntı: ^Biotech^

orada yakitta buraya cok daha ucuz zaten..

Neredeyse bedava

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

535 Mesaj
19 Ocak 2012; 22:36:45 

Bizde daha 12 yasinda ortalama c sinif araclar 10 bin dolar :-) gelde cik icinden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Skoda Octavia Elegance 2002
Ford Taunus GTS 2.0 1993(emektar)

1112 Mesaj
19 Ocak 2012; 22:37:26 

Amerika'ya 2 haftalığına gitme fırsatım olmuştu.
16.000$'a civic vardı.