Şimdi Ara

TÜV Türk -randevu sistemi hizmeti 22 ilde (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.178
Cevap
4
Favori
253.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: carcharodoncarcharia

İlk muayeneden geçemeyip 2.defa gittiğimizde sırada bir öncelik oluyor mu?

hem de bayaa oluyor
  • İyice sinir olmaya başladım ben bu işe artık..

Kamyonların kasalarının eteklerine standart kedi gözü lambalar takılacakmış..Kamyon sahibi arkadaşların bilgilerine..
    Bugün bütün gün serviste onlarla uğraştım, aslında güzel oldu..

TÜV Türk -randevu sistemi hizmeti 22 ilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 12 Şubat 2009; 10:43:49 >
  • arkadaşlar belediye otobüslerini muayenede gören varmı istanbulda dikkatimi çektide
  • Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaş muayene esnasında, araç şase numarasının "etjkl1234" olduğu halde ruhsatta sadece "1234" yazması sebebiyle, araç sahiplerini emniyete gönderip düzeltmelerini söylüyorlarmış.
    Ama ben noter satışı yaptım ve lpg taktırdım. Muayeneye girip yeni ruhsat çıkarttırmaktı amacım.
    Bu durumda ne yapmam gerekir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

...

ihg70www.tuvtürk.com. sağda haritada herşey yazıyor. şu an tunceli hariç geçmeyen yer kalmadı.

onca derde katlanıp muayeneye götürüyosan aracı bence egzozada sokuver yarın polis çevirince kusursuz ol söz hakkın olsun. egzozun da cezası çok.

O siteye bakmıştım zaten. Orada Kemerburgaz görünmüyor.
    Kemerburgaz'da bir muayene istasyonu vardı, orası ne oldu acaba?
    Göktürk'te oturuyorum, çok yakın bana, eğer hala faal ise boş yere uzaklara gitmeyeyim.

Son zamanlarda Kemerburgaz'daki muayene istasyonua giden var mı arkadaşlar?

Bende göktürkte oturuyorum en son işte geçtiğimiz yaz gittim 10 dakikada çıktım şuan ne durumda bilgim yok.
  • ekleme yapayım o halde.

tuvtürk sitesinde istasyon ve adresleri dışında herhangi mevki, semt bölgede muayene istasyonu bulunmamaktadır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Y4s1N

Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaş muayene esnasında, araç şase numarasının "etjkl1234" olduğu halde ruhsatta sadece "1234" yazması sebebiyle, araç sahiplerini emniyete gönderip düzeltmelerini söylüyorlarmış.
    Ama ben noter satışı yaptım ve lpg taktırdım. Muayeneye girip yeni ruhsat çıkarttırmaktı amacım.

LPG yeni mi taktırdın ? Yani ruhsata işletilmedi mi daha ? İşletmediysen;
    Zaten EK-1 belgesi ile gidiyorsun,oraya doğru numara yazılır.Ruhsat değiştireceğin için de bir problem yok.Hem devir, hem LPG montajını EK-1 ile hallediyorsun.
    LPG işli ise yine sorun yok; Devirde de EK-1 ile gidiyorsun.Muayene geçmişse araç muayeneye giriyor ücretli, eğer geçmemiş ise sadece tespit yapıp gönderiyorlar ki o da ücretsiz.
    Kısacası sen hangi iş için gidersen git,EK-1 ile gideceğine göre, bir problem yok.
    EK-1 belgesinin şöförler odası veya sigortacılardan doldurtabilirsin.Sen derdinin anlat onlar anlarlar zaten.
    Giderken sana vereceğim en büyük tavsiye, aracın motor numarasına bakacakları için o bölgeyi temizlet.Eğer motor numarası görünemeyecek durumda ise ( çok zor bir yerde direk okunamıyor ise) ya aracın faturası ile git ya da yetkili servisten bu aracın motor numarası şudur diye bir imzalı kağıt al öyle git.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tenekekutu

quote:

Orjinalden alıntı: Y4s1N

Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaş muayene esnasında, araç şase numarasının "etjkl1234" olduğu halde ruhsatta sadece "1234" yazması sebebiyle, araç sahiplerini emniyete gönderip düzeltmelerini söylüyorlarmış.

LPG yeni mi taktırdın ? Yani ruhsata işletilmedi mi daha ? İşletmediysen;
    Zaten EK-1 belgesi ile gidiyorsun,oraya doğru numara yazılır.Ruhsat değiştireceğin için de bir problem yok.Hem devir, hem LPG montajını EK-1 ile hallediyorsun.
    LPG işli ise yine sorun yok; Devirde de EK-1 ile gidiyorsun.Muayene geçmişse araç muayeneye giriyor ücretli, eğer geçmemiş ise sadece tespit yapıp gönderiyorlar ki o da ücretsiz.
    Kısacası sen hangi iş için gidersen git,EK-1 ile gideceğine göre, bir problem yok.
    EK-1 belgesinin şöförler odası veya sigortacılardan doldurtabilirsin.Sen derdinin anlat onlar anlarlar zaten.
    Giderken sana vereceğim en büyük tavsiye, aracın motor numarasına bakacakları için o bölgeyi temizlet.Eğer motor numarası görünemeyecek durumda ise ( çok zor bir yerde direk okunamıyor ise) ya aracın faturası ile git ya da yetkili servisten bu aracın motor numarası şudur diye bir imzalı kağıt al öyle git.

Anladım kardeşim. Teşekkür ederim. Yalnız şurası kafama takıldı. Normalde aracı aldığımda lpg vardı ama işli
    değildi. Ben yeni tüp taktırdım ve işleteceğim. Normalde aracın 2010'a kadar muayenesi var(Lpg'siz).
    Bu durumda da mı sadece tespit yaparlar?
  • Tespit yapılmaz.
    Tadilat muayenesine gireceksin.Yani araç sıfırdan muayene edilecek.Yani muayenen bir nevi yanmış oluyor.
  • 97 model OPEL CORSA aracım var..
    bir aksilik olmazsa yarın vizeye giricem..
    bütün hazırlıklarımı tamamladım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antique -- 3 Şubat 2009; 19:32:23 >
  • benim merak ettiğim, istasyonlar hala çok kalabalık oluyor mu?
    aralık ayında yıl sonu olması nedeniyle feci bir izdiham yaşanmıştı, yoğunluk hala devam ediyor mudur?
    izmirdeyim, en rahat hangi istasyondur, torbalı'ya gitmeye gerek var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: antique

benim merak ettiğim, istasyonlar hala çok kalabalık oluyor mu?
    aralık ayında yıl sonu olması nedeniyle feci bir izdiham yaşanmıştı, yoğunluk hala devam ediyor mudur?
    izmirdeyim, en rahat hangi istasyondur, torbalı'ya gitmeye gerek var mı?

İstasyonlara teker teker telefon aç sor bence,gitmeden önce.Örneğin çok kalabalık denen Ankara bile şu anda gayet rahatmış.Geçen bir arkadaşım 3 saatte işimi halletim dedi
    Birde tavsiyem eğer balatalarını yeni değiştirdi isen hemen muayeneye gitme.Gitmek zorunda isen de gitmeden önce biraz frenleri ısıt.Yeni balata takıldıktan sonra balatanın verimli hale gelmesi için 500-1000 km arası yol yapılması gerekir.Aracı ilk aldığınızdaki rodaj süresi gibi düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tenekekutu -- 3 Şubat 2009; 0:37:04 >
  • evet telefon açıp sormak işe yarıyor.

ANTİQUE 2. reflektör şart. ankaradaysan 3 liraya ünlü oto dan tedarik edebilirsin. fırsatçılara 10-15 lira bayılma zor da kalıpta.

yangın söndürme tüpü 6 ay da gözle kontrol, 1 yılda tamamen doldurma yapılıyor zannedersem. yani manometresi ve onaylı tarihi yeni olmalı. 97 yılından beri olan yangın tüpüne tahmin ediyorum hiç ellememişsindir bile. yerini unutmuş olabilirsin:)

far aayrını yeni yaptırdım ulen diye adamlara çıkışma "bozuk" çıkabilir. gerisi teferruat kolay gelsin.
  • Arkadaşlar nihayet vizeyi hallettim ama hiç kolay olmadı.. izmirdeyim, sabah 8'de bornova'daki istasyona gittim ama şunu söyleyebilirim ki sabah erkenden gitmenize hiç gerek yok çünkü çok kalabalık değildi..

1- far ayarı yaptırdığım halde onaylamadılar (AĞIR KUSUR)
    2- egzos son susturucunun içi dağılmış (AĞIR KUSUR)
    3- bu çok ilginç, arka emniyet kemerlerini tutacak olan kilitler koltugun altında olmasına rağmen AĞIR KUSUR yazmışlar.. onları koltuğun üstüne çıkart dediler.. yani rapora yazana kadar bana söylese 30saniyelik iş..

herneyse far ayarını yaptırdım, egzosu yenilettim, kemer tokalarını çıkardım geldim ve işlem tamam, vizeyi aldım, 2011'e kadar rahatım
  • quote:

Arkadaşlar nihayet vizeyi hallettim ama hiç kolay olmadı.. izmirdeyim, sabah 8'de bornova'daki istasyona gittim ama şunu söyleyebilirim ki sabah erkenden gitmenize hiç gerek yok çünkü çok kalabalık değildi..

3- bu çok ilginç, arka emniyet kemerlerini tutacak olan kilitler koltugun altında olmasına rağmen AĞIR KUSUR yazmışlar.. onları koltuğun üstüne çıkart dediler.. yani rapora yazana kadar bana söylese 30saniyelik iş..

herneyse far ayarını yaptırdım, egzosu yenilettim, kemer tokalarını çıkardım geldim ve işlem tamam, vizeyi aldım, 2011'e kadar rahatım

öncelikle geçmiş olsun, bu muayeneyi yapanada oha artık. kafa basmıyormu bu adamların da koltuğun arasına kaçmış olabileceğini düşünemiyorlarmı
  • quote:

Arkadaşlar nihayet vizeyi hallettim ama hiç kolay olmadı.. izmirdeyim, sabah 8'de bornova'daki istasyona gittim ama şunu söyleyebilirim ki sabah erkenden gitmenize hiç gerek yok çünkü çok kalabalık değildi..

bu mesajının bi üstündeki mesajın son cümlesine bak (far ayarı)
  • quote:

Orjinalden alıntı: OneMore

bu mesajının bi üstündeki mesajın son cümlesine bak (far ayarı)

ya sorma bana en gıcık teknisyen denk geldi..
    hem benim aracı kontrol ediyordu hem de diğerlerine bağırıp duruyordu..
    aha dedim yan bastık.. aynen de öyle oldu..
    yukarıdaki mesajda saydıklarım AĞIR KUSUR olanlardı, bunların yanında birkaç tane de HAFIF KUSUR vardı;

1- arka cam silecek düzgün silmiyormuş (HAFIF KUSUR)

2- motor no bulunamamış (HAFIF KUSUR)

3- sadece arka camda film var (HAFIF KUSUR)
  • quote:

Hocam geçmiş olsun
    1-Far ayarı yaptırdığınız yere dikkat edin.Muayeneden geçirmekle ünlenmiş yerlerde yaptırın.Bu işi hakkıyla yapıp yapmadığını anlamak için;
    Far ayarı yaptığı zemin mutlaka düz olmalı,cihazı duruşundandan zaten anlarsınız cihaz nuh nebi yılından kalmış olmamalı,ayar yapmadan önce aracın ortasına getirip cihaz ile aracı eşitlemeli eğer direk cihazı farın karşısına getirip ayar yapmaya çalışıyorsa bilin ki bodozlama yaptırıyor.Özellikle Bosh Car servisler bu işten anlıyorlar.Tavsiye ederim.
    3-Muayene raporunu size verinceye kadar araca müdahale etme,araçtan bir parça sökme veya çıkarma ve herhangi ön kusurun giderilmesi için size söylemeleri yasak.Bu kurala uymadıkları için denetçileri tarafından tutanak tutulmuş birçok çalışan varmış.İşten atılmaya bir sebepmiş bile.Sadece olayı tek taraflı düşünmeyin.Muayeneyi yapanları da 40 kişi denetliyor.
  • Ben dün gittim muayeneye, Kavaklı-Silivri'ye. Kesinlikle tavsiye ederim orayı, duyumlarım dogrultusunda Dudullu ve Hadımköy'de çok fazla sıra oluyomuş. 200 hatta 300üncü sıraları alanlar var.

Ben dün sabah egzoz muaynesei yaptırmak için 8de cıktım evden Sanayide onu hallettim önce, oralarda biraz oyalandıktan sonra da ver elini Selimpaşa. 14üncü sırayı aldım 9:45 sularında ve tekrar eve döndüğümde(Maslak) saat tam 11.30du.

2 adet reflektörünüz olsun, tarihi geçmemiiş bir yangın tüpü, ilk yardım çantası. Arka koltuktaki kemer tokaları koltugun altına sıkıştıysa onları çıkartın.

Kesin vergi dairesine gidip borcunuz varmı ogrenin. Bizim yoktu aslında ama iyiki gitmişim, 2008/2 vergisi bilgisayarda çıkmadı, o yuzden "baglattırdım" onu(ne demekse). Bunlardan baska bir sorun çıkmaz zaten.

Bu arada egzoz muayenesine de gerek yokmuş.

Mauyene sonucunda bizim Golf'te:
    - Sağ kısa far ayarsız cıktı(hafif kusur)
    - Motor numarasını bulamamışlar(hafif kusur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 5 Şubat 2009; 11:57:11 >
  • 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.