- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
TÜV Türk -randevu sistemi hizmeti 22 ilde
1181 Cevap231528 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     9 [11] 13 14 15 16 17 18      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

6537 Mesaj
22 Aralık 2008; 15:46:59 

quote:

Orjinalden alıntı: OneMore

galiba polatlıdakilerde sivrihisara gidiyor. sivrihisar eski sistemde ve aşırı kalabaşık oluyomuş. polatlı da arabalar gördüğüm akdarıyla biraz bakımsız.

sivrihisar iyiymişte daha 1.5 sene var benim gitmeme, ozamana kadar orayada sıçramış olurlar sanırım

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Aralık 2008; 15:52:25 

14 şubata kadar 81 il bitmiş olcakmış.

şuan 67 fln diye duydum. 15-20 güne 70 küsür vilayet 14-15 şubatta da 81 vilayetin hepsi bitmiş olcak

15408 Mesaj
22 Aralık 2008; 20:02:17 

Bugün yine bir arkadaşım TÜV Türk macerası yaşamış..

Aracı muayeneye götürdüğünde aracının lastiklerinden 6'sı kabak sayılabilicek durumdaymış..Söylemişler ve yeni lastik alıp yeniden sıraya girmiş.
Ardından sıra ona gelince tekrar içeri girince aracının kasasının uzun olduğunu,20 cm kısaltmasını söylemişler..
Zaten kamyoncunun para kazanabilmesi için aracının kasası büyük olması lazım,kasayı 20 cm kısalttırmak mantıksızlıktan başka hiçbirşey değil..
Bu kadar katı olunmaması lazım..

2505 Mesaj
22 Aralık 2008; 23:07:23 

quote:

Orjinalden alıntı: resmonse

[font="Trebuchet MS"]Evet arkadaşlar, bu gün Polatlı' ya gidip muayenemi yaptırdım. Sabah 07.45 gibi oradaydım. Muayene 08.30' da başlıyor. Biraz daha geç gitseniz de olur. Güler yüzlü güvenlik görevlisi sıra numaranızı veriyor. 5. sırayı aldım. Güler yüzlü elemanların incelemesiyle saat 10.00 gibi muayenem bitti. Sıra yok, stres yok...

Muayeneye gidecek arkadaşlara tavsiyelerim:
1- Vergi dairesinden "borcu yoktur" yazısını alın. En azından vergi dairesinden borcunuzun olmadığını sözle de olsa teyid ettirin (Yeğenbey vergi dairesine telefon ederek sözle onay almanız bile yeterli).
2- Ruhsatınızda muayene tarihi yazacak yer yoksa EK-1 belgesi alın (en yakın şoförler cemiyetinden alabilirsiniz. Polatlı' nın girişindeki Şoförler cemiyetinden bile alabilirsiniz ama orası 09.00' da açılıyor, fiyatı 8 YTL civarında. Orada da sıra yok.
3- 2 adet üçgen reflektör ve tarihi geçmemiş 1 adet yangın söndürücünüzü bulundurun. Ecza çantanız da tam olsun.
4- Camlardaki filmlere karışmıyorlar, kusur bile yazmıyorlar. (Benim sadece arka sağ-sol kapılarda en koyusunda film var. Arka camda yok) Yalnızca "trafik polisi çevirirse ceza yazar" diye sözle uyarıyorlar.
5- Bütün lambalar (farlar, sinyal, sis lambaları, iç lambalar vs) çalışır durumda olsun.
6- Silecekler çalışır durumda olsun (lastikleri düzgün silsin)
7- LPG' li aracınız varsa işlemleri tam olsun (benim aracımda LPG olmadığı için işlemlerinin ne olduğunu bilmiyorum)
8- Ceset torbası ve boyunluk falan sordukları yok.

İstasyonda WC, içme suyu mevcut. Karnınız acıkırsa diye bisküvi vs yanınıza alın. Etrafta bakkal, market falan yok.
Evraklarınız ve diğer malzemeleriniz tam olsun yoksa sıradan çıkmadan alabileceğiniz bir yer yok. Mecburen sıradan çıkıp Polatlı merkeze gideceksiniz. Dönüşte tekrar sıraya girmeniz gerekiyor fakat yine de sıra çabuk geliyor.
Polatlı' da biraz özel sebeplerle oyalandım. Saat 12.30 gibi Ankara' ya döndüm. Yine de dönerken baktım, sırada 10-15 araç falan vardı. En son saat 16.00' da araç kabul ediyorlar. Geç kalırsanız geri dönmek zorunda kalırsınız.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Merak ettiğiniz bir şey olursa cevaplamaya çalışırım.

Bu yangın tüpünün tarihi nasıl geçmemiş olacak bilgin varmı? Geçen gün bu başlıkta ben sormuştm "nanometre dolu gösteriyorsa sorun yok" demişlerdi. Bu konuda bilgin varmı sonra problem yaşamayayım. Her tarafımız da yangın tüpü oldu. Yeni tüp almak istemiyorum...

Bide birisi tam olarak istenenleri listelese de herkes kendini check etse. Bugün ben ilk yardım çantası almaya gittim zorla boyunluk satacaklardı...

DH bir konuya tıklayınca reklam koyuyon onu anladık da, geri dönmek isteyince bida reklam koymayı anlayamadık... İlla reklamı gözümüze mi sokacaksın. Lanet olsun bu para hırsına!!!...
Tekir: 2005 - 2009

Uzaklaştırılmış
22 Aralık 2008; 23:29:27 

arda hocam yasa daha çıkmadı mı ya. danıştay seçimleri bayram derken 15 ocağa yetişir inşallah?

149 Mesaj
22 Aralık 2008; 23:41:34 

quote:

arda hocam yasa daha çıkmadı mı ya. danıştay seçimleri bayram derken 15 ocağa yetişir inşallah?

şu an bi gelişme yok tıkandı gibi sanki. yüzbinlerce araç sahibi mağdur bu durumdan neyi bekliyorlar anlamıyorum

P4 631 3GHZ (CADER MİLL) (OC İLE 4000), ASUS P5B
zotac 9600 GT Synergy, 2*1 GB CORSAİR 800 MHZ,
160 GB SAMSUNG, 470 watt TT
BİM Fan Club

Uzaklaştırılmış
22 Aralık 2008; 23:49:13 

genel müdürünüzün 14 kasımda açıklaması var kasım sonu diyordu. aralık sonuna da razıyız biz ocak sonu olmasın da

pek tabi tuvtürk ün karı zararı yok bu işte de bürokrasi işte. bu dünyayı özelleştirsen yine de uffacık bi bürokrasi gelip bizi bulur ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneMore -- 22 Aralık 2008; 23:48:03 >

149 Mesaj
22 Aralık 2008; 23:51:40 

quote:

Orjinalden alıntı: BmCpRo827

Aracı muayeneye götürdüğünde aracının lastiklerinden 6'sı kabak sayılabilicek durumdaymış..Söylemişler ve yeni lastik alıp yeniden sıraya girmiş.
Ardından sıra ona gelince tekrar içeri girince aracının kasasının uzun olduğunu,20 cm kısaltmasını söylemişler..
Zaten kamyoncunun para kazanabilmesi için aracının kasası büyük olması lazım,kasayı 20 cm kısalttırmak mantıksızlıktan başka hiçbirşey değil..

uzunluğa okadar dikkat edeceklerini sanmıyorum ama yükseklikte bir kaç kez sorun yaşadık yasa 4 metre diyor araç geliyor 4,3 m veya 4,5 m tabi önceden dikkat edilmediğinden herkez kafasına göre birşeyler yapıyordu. eğer zor durumdaysanız ulaştırma bakanlığına şikayette bulunun yasayı değiştirsinler 4,2 yapsınlar bizde onu kabul edelim sonuçta bu bu iş benim kariyerim ekmek kapım maddi manevi geleceğim 20 cm uğruna onları kaybedemem

BİM Fan Club

149 Mesaj
22 Aralık 2008; 23:56:00 

quote:

genel müdürünüzün 14 kasımda açıklaması var kasım sonu diyordu. aralık sonuna da razıyız biz ocak sonu olmasın da

pek tabi tuvtürk ün karı zararı yok bu işte de bürokrasi işte. bu dünyayı özelleştirsen yine de uffacık bi bürokrasi gelip bizi bulur ya

genel müdürde zor durumda galiba bir an önce çözülmesini istiyor merkeze sürekli şikayet yağıyor sonuçta bizim amacımız müşteri memnuniyeti.
yanlış bilmiyorsam iş yargıda bitiyor bir de ANKARA daki bürokratlarda

BİM Fan Club

15408 Mesaj
23 Aralık 2008; 0:04:11 

quote:

Orjinalden alıntı: arda38

uzunluğa okadar dikkat edeceklerini sanmıyorum ama yükseklikte bir kaç kez sorun yaşadık yasa 4 metre diyor araç geliyor 4,3 m veya 4,5 m tabi önceden dikkat edilmediğinden herkez kafasına göre birşeyler yapıyordu. eğer zor durumdaysanız ulaştırma bakanlığına şikayette bulunun yasayı değiştirsinler 4,2 yapsınlar bizde onu kabul edelim sonuçta bu bu iş benim kariyerim ekmek kapım maddi manevi geleceğim 20 cm uğruna onları kaybedemem

Arkadaşım uzunluktan mı bahsetti yoksa yükseklikten mi bahsetti onuda tam olarak anlamış değilim,aceleyle konuştuk..Fakat aracı kapalı kasa tenteli,büyük bir ihtimal yükseklikten sorun çıkarmışlardır.

İşten güçten başımızı kaldırıpta Ulaştırma Bakanlığıyla dialog kuracağımızı pek sanmıyorum. :)

Artık silahlaşmalar başladı muayene merkezlerinde..Muayene görevlisi birisinin arka stop lambalarını kırmış diye aracın sahibi muayene görevlisine silah çekmiş,daha neler olacak bakalım..

İlgilendiğiniz için teşekkürler bu arada..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BmCpRo827 -- 23 Aralık 2008; 12:02:50 >

149 Mesaj
23 Aralık 2008; 0:39:10 

quote:

Orjinalden alıntı: BmCpRo827

Arkadaşım uzunluktan mı bahsetti yoksa yükseklikten mi bahsetti onuda tam olarak anlamış değilim,aceleyle konuştuk..Fakat aracı kapalı kasa tenteli,büyük bir ihtimal yükseklikten sorun çıkarmışlardır.

İşten güçten başımızı kaldırıpta Ulaştırma Bakanlığıyla dialog kuracağımızı pek sanmıyorum. :)

Artık silahlaşmalar başladı muayene merkezlerinde..Muayene görevlisi birisinin arka stop lambalarını kırmış diye aracın sahibi muayene görevlisine silah çekmiş,daha neler olacak bakalım..

İlgilendiğiniz için teşekkürler bu arada..

o konuya fazla girmeyim fakat muayene görevlisinin yaptığı hatalı büyük ihtimalle fren lambaları yanmamıştır yansın diye vuruyordur görevlinin araç üzerinde herhangibir şeye müdahale yetkisi yok aracı nasıl teslim aldı ise öyle teslim etmek zorunda tamamen bilinçsizlikten veya yardım etme amaçlı fakat yanlış yapmış.

kamyoncular çiftçiler veya başka şahıslar avrupada nasıl haklarını arıyor ise bizim de aramamız lazım kise den ses çıkmayınca vuruyorlar abalının sırtına

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda38 -- 23 Aralık 2008; 0:39:38 >

BİM Fan Club

79 Mesaj
23 Aralık 2008; 9:36:18 

wallahi şimdi ayvayı yedik. benim motorda da devil egzost var illaki ses sınırını geçiyordur. anlamadıgım bu egzostlar avrupada da kullanılıyor. bizde neden sınıfta kalıyor. şimdi gideceğim nasıl olsa testten geçemeyecek. bir aparat ya da standart egzost takıp gideceğiz artık sonrada tekrar çıkartıp devili takacağız:) ya da kaldıysa eski usul yapan bir yer oralara gitmek lazım. bilgisi olan var mı kaldı mı eski usul?

Intel® Core™ 2 Duo T7500 ( 2.2 Ghz,800 Mhz FSB, 2 MB Cache, 64 bit )Intel® 9655PM Chipset, 512 MB nVIDIA® GF8600M GT 15.4" WXGA (1280 x 800 ) 4 GB DDR II 667 Mhz KINGSTON Bellek 160 GB 7200 RPM SATA VISTA® Ultimate TR 64 BIT İşletim sistemi

2 Mesaj
23 Aralık 2008; 10:17:09 

Merhabalar, ben muayene için Pendik Orhanlı istasyonuna dün(22 Aralık) gittim. Numaratörden numara aldığımda saat 12:59 idi. Tüm işlemlerimi bitirip çıktığımda saat 15:30 civarlarıydı. Hatta temiz kağıdı elimde hazır olsa daha da erken çıkacaktım. Çünkü beklerken ulaştırma bakanlığının sistemlerinde arıza olduğu için işlem yapamadılar. Yani hiç paniğe, telaşa gerek yok. Oradaki personel de son derece yardımcı, müşteri odaklı, işlerini son derece hızlı ve verimli yapıyorlar. Herşey tıkır tıkır işliyor.
Bir tek bence araba modellerinin konfigurasyonlarıyla ile ilgili bilgileri sürekli güncel olmalı. Çünkü benim raporumda "motor no okunamadı" ve "istepne yok" diye not düştüler. Aslında motor no sürücü kapısının iç tarafında, yeni kasa BMW lerde de 2006 dan itibaren istepne bulunmuyor.
Forum üyeleriyle paylaşayım istedim.

4058 Mesaj
23 Aralık 2008; 10:56:12 

quote:

Orjinalden alıntı: sqrm

wallahi şimdi ayvayı yedik. benim motorda da devil egzost var illaki ses sınırını geçiyordur. anlamadıgım bu egzostlar avrupada da kullanılıyor. bizde neden sınıfta kalıyor.

Avupada da muayeneden kalmadıklarını nerden biliyon Tak-çıkar her ülkede var

871 Mesaj
23 Aralık 2008; 14:13:02 

Ekim ayının 19’unda Erzurum’da yaptırdım muayeneyi ben. İki gün geç kaldığım için 116 YTL ödedim. 0 Km aracın 1. yılında tampondaki bir çizik gözüme sokuldu, kısa farların ayarsız olduğu söylendi, sis lambalarının ayarsız olduğu söylendi. Ayrıca beni içeri davet etti adam koltuğa oturttu “hele şöyle lambalarını bir görelim” dedi ve 1. emir kipiyle sert komutlar verdi:
- Uzun far
- Kısa far
- Dörtlü
- Sağ sinyal
- Sol sinyal
- İçerden far ayarı yap bakim
- Fren
Bu komutları yerine getirirken sağ ile solu karıştırdım. Güleryüz görmedim, gayet asık suratlıydılar. Ayrıca siyah plakalı arabalar banttan uçarcasına geçiyordu. Devlet tarafından beklenen gevşeme daha şimdiden halledilmiş. Birçok vatandaşta bir yolunu bulmuş görevliye sarılıp şakalaşmak isteyen mi, sigara ikram eden mi ne ararsanız vardı.

Yangın tüpüne çok fazla önem veriyorlar benim ki yeni olduğu için ben çıktıktan sonra iki araç daha kullandı bu tüpü fazla bekleyemediğim için diğerlerinin de kullanmasına müsaade etmedim.
Madem farlar ve sis lambaları kusurlu doğruca servise gittim, servis herhangi bir kusur bulamadı ayarlarda. Ayrıca fren müşürünün arızalı olduğu serviste anlaşıldı. Bir yanlışınız olmasın araç muayeneden yeni çıktı ve hiçte fren yapmadım buraya gelinceye kadar dedim.
Başka yerlere de gösterdim farlarda ve sis lambalarında bir problem yok dendi.
Bir dahaki muayenede bunu nasıl isbat edeceğimi düşünüyorum şimdi.
Eski ve kusurlu araçların o bantlardan geçmesinin imkansız olduğunu düşünüyordum, ama özel idareye ait bir kamyon öyle çabuk geçti ki far kontrolü bile yapmadılar o araca. Kameraymış diğer çalışanlarmış hikaye yüzlerce araç geçiyor oradan hangi birini kontrol edecekler, bir iki yıla kalmadan burası da karayolları denetim istasyonlarına benzeyecek, ama yalnızca tanıdık olanlara veya yolunu bulanlara. Bu durum açıkça görünüyor.

imza atamıyorum şimdilik, sonra

49 Mesaj
23 Aralık 2008; 15:52:32 

Arkadaşlar, Istanbul'da karayollarına bağlı beylikdüzü ve kemerburgaz istasyonları kapandı mı, artık sadece TuvTurk mu yapıyor bu işlemi İstanbulda?

2125 Mesaj
23 Aralık 2008; 16:03:22 

www.tuvturk.com.tr adresinde gerekli bilgi var

"Yerinde söz söylemesini bilen, özür dilemek zorunda kalmaz"

22 Mesaj
23 Aralık 2008; 16:11:02 

Bu sabah saat tam 7:30 da Şile istasyonunda muayene icin sıraya girdim. Benden once gelmis 30 arac vardi ve saat 10 gibi tum islemlerim bitmisti. Araclarin hemen hemen tamaminin raporuna kisa far ayarsiz hafif kusur; motor no okunamadi hafif kusur yaziyorlar. Bunun disinda ilk olarak frenleri kontrol ediyorlar. Acikcasi diger istasyonlardaki durumu tam olarak bilmiyorum ancak bana gore tüv personeline yapilan elestireler biraz agir kaciyor. Gorebildigim kadariyla islerini son derece ciddiyetle yapiyorlar. Benden once ve sonra gelmis 15 den fazla otomobil, kamyonet ve vidanjorlerden olusan İSKİ araclari vardi. Benden oncekilerin tamami sirasini bekledi ve bazilari muayeneden gecemedi. Yani bazi arkadaslarin dedigi gibi kamuya ait araclar icin herhangi bir kayirma goremedim. Bunun yaninda damperli dorseli bir hafriyat kamyonuna da frenlerinden dolayi agir kusur yazdiklarini gordum. Ben kemerburgaz / gokturkte oturuyorum ve her hafta en az bir iki defa bu kamyonlarin karistiklari kazalara sahit oluyorum. Gokturk jandarmaya gore bu kazalarin cogu asiri hiz ve fren arizasindan kaynaklaniyor. Ve birileri cikip bu isleri bir duzene koymak, denetimleri artirmak ve isini layikiyla yapmak istediginde her nedense zorumuza gidiyor. Bundan uc sene once halkali muayene istasyonunda gordugum muameleden, kendini devlet yerine koyan memurlardan sonra bu sabah şile istasyonunda gordugum hizmetin sonuna kadar arkasinda olmak gerektigini dusunuyorum. İstasyon ve personel eksikligi gibi problemlerinde zamanla duzelecegini dusunuyorum.

0

0

Ekteki dosya (2)

4058 Mesaj
23 Aralık 2008; 20:48:47 

quote:

Orjinalden alıntı: Erzurum lu

Ekim ayının 19’unda Erzurum’da yaptırdım muayeneyi ben. İki gün geç kaldığım için 116 YTL ödedim. 0 Km aracın 1. yılında tampondaki bir çizik gözüme sokuldu, kısa farların ayarsız olduğu söylendi, sis lambalarının ayarsız olduğu söylendi. Ayrıca beni içeri davet etti adam koltuğa oturttu “hele şöyle lambalarını bir görelim” dedi ve 1. emir kipiyle sert komutlar verdi:
- Uzun far
- Kısa far
- Dörtlü
- Sağ sinyal
- Sol sinyal
- Fren
Bu komutları yerine getirirken sağ ile solu karıştırdım. Güleryüz görmedim, gayet asık suratlıydılar. Ayrıca siyah plakalı arabalar banttan uçarcasına geçiyordu. Devlet tarafından beklenen gevşeme daha şimdiden halledilmiş. Birçok vatandaşta bir yolunu bulmuş görevliye sarılıp şakalaşmak isteyen mi, sigara ikram eden mi ne ararsanız vardı.

Yangın tüpüne çok fazla önem veriyorlar benim ki yeni olduğu için ben çıktıktan sonra iki araç daha kullandı bu tüpü fazla bekleyemediğim için diğerlerinin de kullanmasına müsaade etmedim.
Madem farlar ve sis lambaları kusurlu doğruca servise gittim, servis herhangi bir kusur bulamadı ayarlarda. Ayrıca fren müşürünün arızalı olduğu serviste anlaşıldı. Bir yanlışınız olmasın araç muayeneden yeni çıktı ve hiçte fren yapmadım buraya gelinceye kadar dedim.
Başka yerlere de gösterdim farlarda ve sis lambalarında bir problem yok dendi.
Bir dahaki muayenede bunu nasıl isbat edeceğimi düşünüyorum şimdi.
Eski ve kusurlu araçların o bantlardan geçmesinin imkansız olduğunu düşünüyordum, ama özel idareye ait bir kamyon öyle çabuk geçti ki far kontrolü bile yapmadılar o araca. Kameraymış diğer çalışanlarmış hikaye yüzlerce araç geçiyor oradan hangi birini kontrol edecekler, bir iki yıla kalmadan burası da karayolları denetim istasyonlarına benzeyecek, ama yalnızca tanıdık olanlara veya yolunu bulanlara. Bu durum açıkça görünüyor.

Bildiğim kadarını cevaplayayım.

Tüvtürk genel merkez müşteri şikayetlerini çok ciddiye alıyor.Birçok çalışanını yukarıda yazdığınız olumsuzluklardan dolay şimdiden işten çıkarttı.Keşke daha orada iken müşteri şikayet hattını arasa idiniz.Hatta direk geçen aracın plakasını alıp direk şikayeti somut hale de getirseydiniz derim.Kendi şikayetiniz ile de mutlaka ilgilenirler.Sonuçta sizin farınızı ölçen cihazda,piyasadaki far ayar cihazıda aynı standartta ölçüm yapıyor.Yalnız bir konuda uyarayım,eğer sanayide ölçtürttüğünüz cihazın kalibrasyonu yapılmamışsa ölçüm sonucu yanlış çıkabilir.
Sonuçta kurulum aşamasında olan bir şirket.Çok fazla da yeni eleman aldı.Bunların içinde elbet işinin hakkını veremeyenler çıkabilir.Fakat sadece şunu söyleyeyim, her şikayeti ciddiye alıyorlar ve sizin şikayetiniz havada kalmıyor, mutlaka o konu hakkında somut adımlarda atıyorlar.

2194 Mesaj
24 Aralık 2008; 13:46:18 

A.M.U. diğer adıyla Arda arkadaşım,

2007 model 207 sahibiyim, aracıma sonradan Xenon taktırdım, aslında farlar mercekli değil ancak tesadüfi bir şekilde far ayarı vs. bakımından orijinalle birebir bir ışık dağılımı yakaladık, yani milleti rahatsız etmiyor, arkadaşlarımla da öndeki araba, karşıdan gelen araba şeklinde denedik.
Farlara bakılırken mi bu durum göz önünde bulunduruluyor, yoksa sadece Xenon'un sonradan takılıp takılmadığı mı önemli? Gerçi zaten far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı arıyorsunuz, büyük ihtimalle bundan ağır kusurlu sayılacak. Ağustos 2009'da muayenem dolacak, Xenonları söktürüp gideyim en iyisi boşuna bir daha yorulmayayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 24 Aralık 2008; 13:48:28 >

238 Mesaj
24 Aralık 2008; 22:52:23 

Hocam o 20 cm kamyona yapılan arkadan bir çarpmada arabadakileri öldürebilir, bence buna dikkat etmeleri çok gerekli.

quote:

3982 Mesaj
24 Aralık 2008; 23:10:45 

vallahi çok güzel konu olmuş.. önceden de bakmıştım, aklıma takılan sorunlar vardı, onları da hallettik.. son zamanda gidenler var mı ankaradan? sıra kalabalık vaziyetleri nasıl? bir de ücreti nereye yatırıyorduk? orada mı, vergi dairesinden miydi? karıştırdım..

tüm ford araçlar bakım-servis rehberi: http://forum.donanimhaber.com/m_24210525/tm.htm

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.
Siyu Kabilesi

olur da 75 yıl yaşayabilirsek şu fani dünyada, sağlık için çok önemli olan uykuya günlük 8 saatten 25 yıl harcarken, iş için, yani çalışmak için, yani PARA için 10-12 saatten yaklaşık 34,5 yılımız gidiyor.. ömrümüzü bu şekilde tüketmeli miyiz? elbette çalışmalıyız ama biz bunun için mi yaşıyoruz?

6537 Mesaj
24 Aralık 2008; 23:27:50 

quote:

Orjinalden alıntı: Erzurum lu
Ayrıca beni içeri davet etti adam koltuğa oturttu “hele şöyle lambalarını bir görelim” dedi ve 1. emir kipiyle sert komutlar verdi:
- Uzun far
- Kısa far
- Dörtlü
- Sağ sinyal
- Sol sinyal
- Fren

sorcam sorcam hep unutuyorum nedir bu yükseklik ayarı hikayesi, uzun ya da kısa yakmak için iki tane konumu var düğmenin bunun dışında brşey yok ki?

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

149 Mesaj
24 Aralık 2008; 23:59:50 

quote:

Orjinalden alıntı: Ormanci

A.M.U. diğer adıyla Arda arkadaşım,

2007 model 207 sahibiyim, aracıma sonradan Xenon taktırdım, aslında farlar mercekli değil ancak tesadüfi bir şekilde far ayarı vs. bakımından orijinalle birebir bir ışık dağılımı yakaladık, yani milleti rahatsız etmiyor, arkadaşlarımla da öndeki araba, karşıdan gelen araba şeklinde denedik.
Farlara bakılırken mi bu durum göz önünde bulunduruluyor, yoksa sadece Xenon'un sonradan takılıp takılmadığı mı önemli? Gerçi zaten far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı arıyorsunuz, büyük ihtimalle bundan ağır kusurlu sayılacak. Ağustos 2009'da muayenem dolacak, Xenonları söktürüp gideyim en iyisi boşuna bir daha yorulmayayım.

---bu xenon, far yıkama, yükseklik ayarlayıcısı konusunu kafaya takmayın HEPSİ HAFİF KUSUR
---kırılma açısınıda yakalamışsınız galiba. yakalamasanız da hafif kusur oda ayrı bir olay
---karşıdan gelen değilde far cihazında ve düz bir zemin (milimetrik dahi hata olmayacak) test yapsanız daha iyi olur size şekil çizmek isterdim ama vaktim yok iyi bir farcı kırılma açısının nasıl olması gerektiğini bilir

birde ERZURUMLU arkadaşın yaşadıklarına üzüldüm hemen şikayet etsin şirket kalite üzerine çalışmaktadır yani müşteri memnuniyeti önemlidir birde devlet araçkarına ayrıcalık diye bir olay yok belediyeler araçlarına bakım için ek ödenek istemeye başladılar birde isim vermeyim bir devlet kurumunun araçları hiç geçmedi hepsi tekrara geldi. hususi resmi ve ticari araç arasında hiç bir fark yoktur SADECE İTFAYE, AMBULANS, POLİS EŞLİĞİNDE GELEN ZORUNLU MUAYENE VE ÖZÜRLÜ ARAÇLARINA SIRA ÖNCELİĞİ VARDIR, SIRA ÖNCELİĞİ DIŞINDA KİMSEYE HİÇ BİR AYRIM YAPILAMAZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda38 -- 25 Aralık 2008; 0:01:29 >

BİM Fan Club

149 Mesaj
25 Aralık 2008; 0:07:23 

quote:

Orjinalden alıntı: suicide

sorcam sorcam hep unutuyorum nedir bu yükseklik ayarı hikayesi, uzun ya da kısa yakmak için iki tane konumu var düğmenin bunun dışında brşey yok ki?

HER ARAÇTA YOK GENELDE 5 KONUM VARDIR ARAÇ BOŞ İKEN 0 KONUMU KULLANILIR DAHA SONRA SİZ ARAÇA YÜK BİNDİRDİKÇE 1, 2, 3, 4, 5, DİYE ARTIRIRSINIZ YERİDE DİREKSİYONUN SOLUNDA GÖSTEGELERİN BİRAZ ALTINDA OLUR BAZI ARAÇLARDA DİĞİTALDİR FAKAT GENELDE MEKANİKTİR

BİM Fan Club

10734 Mesaj
25 Aralık 2008; 0:47:29 

Ankara İvedikde aracımı muayene ettirdim. Sabah saat 8:30 da sıraya girdim. Saat 15:00 da sıra bana gelebildi. Saat 15:20 de işimi bitirebildim. Bir hatırlatma,son aracı 16:30 da alıyorlar.

Muayene istasyonların sayısı arttırılmalı...

3101 Mesaj
25 Aralık 2008; 1:08:57 

bu muayene ıslerını boyle bır kurulusun yapıyor olması gercekten cok guzel umarım kımseye hak gecmeden ıslerını herzaman tıtızlıkle yaparlar

bu sayede 2.el arac alacak olanlarında ıclerınde bı nebze 2. ele guven artımı olur

eskiden allah a emanet olduğu ıcın bu ısler 2.el arac almak bır kabus halıne donusuyordu

6537 Mesaj
25 Aralık 2008; 2:05:15 

quote:

HER ARAÇTA YOK GENELDE 5 KONUM VARDIR ARAÇ BOŞ İKEN 0 KONUMU KULLANILIR DAHA SONRA SİZ ARAÇA YÜK BİNDİRDİKÇE 1, 2, 3, 4, 5, DİYE ARTIRIRSINIZ YERİDE DİREKSİYONUN SOLUNDA GÖSTEGELERİN BİRAZ ALTINDA OLUR BAZI ARAÇLARDA DİĞİTALDİR FAKAT GENELDE MEKANİKTİR

anladım demek ki benim için gereksiz bir ayrıntı

Mustafa Kemal ATATÜRK

2505 Mesaj
25 Aralık 2008; 20:03:29 

Önemli bir uyarı;

DOBLO, CONNECT, KANGO, PARTNER, TRANSPORTER gibi araçlardan çift sıra koltuklu olup arkada camları olanlar ruhsatlarında "ÇİFT SIRA KOLTKLU CAMLI VAN" yazıp yazmadığına baksınlar yoksa problem yaşayabilirer. Benim yaşadığım gibi. Sıfır aldığımız Cennect Kombi van için Ruhsatında Camlı Van yazması gerektiği söylendi. Ağır kusur olarak belirtildi.

Yarın ruhsatı değiştirmeye uğraşacağım. Eğer aracınız Yukardaki gibi ise ve "ÇİFT SIRA KOLTUKLU CAMLI VAN" ibaresi yoksa muayeneden önce ruhsatınızı düzelttirin...

DH bir konuya tıklayınca reklam koyuyon onu anladık da, geri dönmek isteyince bida reklam koymayı anlayamadık... İlla reklamı gözümüze mi sokacaksın. Lanet olsun bu para hırsına!!!...
Tekir: 2005 - 2009

1964 Mesaj
26 Aralık 2008; 5:36:31 

birazdan ewden cıkıp dudulludaki istasyonun yolunu tutacam. yukarıda bi ark telaş yapmaya gerek yok falan demiş pendikdeki istasyona giden.gelsinde dudullunun halini gorsun saat 12de gittim ve 2km araç kuyruğu vardı.ilerlediginide gormedim. bakalım şimdi bu saatte gidince ne farkedicek

Uyman gereken imza kurallarını okumak için çok çalışman lazım...

238 Mesaj
26 Aralık 2008; 19:30:20 

Bugün yaşanmış taze bir tecrübe ;
Dün gece 22 gibi evime de pek uzak olmayan Ankara Eryamandaki Tüv istasyonuna gittim (amacım öncelikle yerini bulmaktı) O sırada 5 araba sıradaydı ve o anda 2 araba daha geldi. Basit bir öngörüyle herkes geceden sıraya giriyor, kesin akşama doğru burası rahatlıyordur diye düşünerek bugün saat 15 de Eryamandaki Tüv istasyonuna gittim. Tahminim kısmen doğru çıktı, kilometrelerce kuyruk yoktu, yaklaşık 100 araba falan vardı önümde. Toplam 2.5 saatlik bir beklemenin sonucunda sıra geldi, 15-20 dk lık bir incelemenin sonucunda raporu alabildim.
- Vergi borcu yoktur yazısı götürmüştüm ama ona gerek olmadı. Sistem çalışmadığında (ya da bazen karışıklık olup vergi borcu görünüyormuş) gerekebilir diye o belgeyi istiyorlarmış.
- Onun haricinde muamele iyi
- İlk yardım çantası içeriğim yetersizmiş, hafif kusur
- Bir de araçta lpg vardı. Stepne sabitlenmemiş diye hafif kusur yazmışlar, başka sorun yok.

1964 Mesaj
27 Aralık 2008; 2:05:51 

sabah 6da ewden cıktım 6bucukta dudullu kadosan içersindeki tüv istasyonundaydım.sagda solda polisler arabaları sıraya sokuodu.sabahın 6bucugu ben onumde az sıra wardır die bakınaya cıktım ve eflaketi o zaman gordum. sabahın 6bcugunda onumde 500 araç wardı. dedim olamaz imkansızki insanlar 1 gece onceden arabalarını bırakıp ewlerine gitmişler..

orda isyan bayragını cekip rotamı şileye cewirdim,nası olsa dur kalk ile aynı benzin parasını yakacaktım.kadosandan şile yoluna gecicekken aklıma samandıra geldi.dedim bi şansımı deneyim.bi kaç kişiye sorduktan sonra samandıraki tüv istasyonuna ulaştım.saat 7bucuk gibiydi.kuyruk kadosana gore az geldi ve sıramı beklemeye başladım.bekledim bekledim bekledim...

sıra bana geldi aracı teslim ettim. bu sırada istasyon 10 görevli varsa 2si asabi,2si sakin,geriye kalan 6 kişininde ne yapacagı belli olmuodu.kimisi didik didik ilk yardım çantası içinde olması gereken el fenerine kadar sorgularken kimiside kolaylık gösterdi..

aracı geçen hafta yetkili serviste yıllık bakıma sokmuştum yagsı falan balataları deişti komple..

muayne sonucu raporda ise motor yag akıtma oldugu,şanzımanda yağ akıtma oldugu yazıodu.bunlar hafif kusurlu sayılmakta ama ben sinir oldum daha gecen hafta bakıma soktugum arabanın bu 2 problemle karşıma cıkması canımı sıktı ve hemen servise teli caktım dedim böle böle muaynede bakan arkadaş böle rapor werdi dedim.abi arabayı getir bakalım dediler..gitti servise problem yok terleme yapmışş dedilerki arabanın ilk sahibi olmakla beraber 8 yıldır hiçbirzaman bu tarz problemide olmamıştı.

nese 7bucukta girdigim samandıra istasyonundan 12bucukta işlemlerim tamamlanmış olarak cıkabildim.hadi ben öğrenciyim ama işi gücü olanlar ne yapıcak cok merak ediyorum

2310 Mesaj
27 Aralık 2008; 4:13:40 

merhaba. dostum bizim araç 98 model mazda.Ankara da yaşıyorum. ön sağdan bir kazası haricinde bı değişeni falan yok. LPG uygulattık işletmeye gidecem. lastikler pek iyi değil birde egzsot muayenesi geçmiş. hülasa beni böyle basit şeyler için uğraştırılarmı yoksa kalkıp kırıkkale veya sivrihisar mı gideyim?
ha birde benim araç 01 plaka. bu tüvtürk de sorun oluyormu?

quote:

Orjinalden alıntı: worms

Bugün yaşanmış taze bir tecrübe ;
Dün gece 22 gibi evime de pek uzak olmayan Ankara Eryamandaki Tüv istasyonuna gittim (amacım öncelikle yerini bulmaktı) O sırada 5 araba sıradaydı ve o anda 2 araba daha geldi. Basit bir öngörüyle herkes geceden sıraya giriyor, kesin akşama doğru burası rahatlıyordur diye düşünerek bugün saat 15 de Eryamandaki Tüv istasyonuna gittim. Tahminim kısmen doğru çıktı, kilometrelerce kuyruk yoktu, yaklaşık 100 araba falan vardı önümde. Toplam 2.5 saatlik bir beklemenin sonucunda sıra geldi, 15-20 dk lık bir incelemenin sonucunda raporu alabildim.
- Vergi borcu yoktur yazısı götürmüştüm ama ona gerek olmadı. Sistem çalışmadığında (ya da bazen karışıklık olup vergi borcu görünüyormuş) gerekebilir diye o belgeyi istiyorlarmış.
- Onun haricinde muamele iyi
- İlk yardım çantası içeriğim yetersizmiş, hafif kusur
- Bir de araçta lpg vardı. Stepne sabitlenmemiş diye hafif kusur yazmışlar, başka sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik -- 28 Aralık 2008; 4:31:38 >

Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar.

271 Mesaj
27 Aralık 2008; 13:07:18 

Bugün ben de muayenemi yaptırdım. Aracım 1999 Citroen Xsara.

Sabah 4'de kimse yoktur diyerek Ankara İvedik muayene istasyonuna gittim. Ancak daha erken gitmeliymişim. 90. sırayı ancak alabildim. Diğer şöförlerle birlikte ateş yakarak ısınmaya çalıştık. Öndeki araçların bir kısmının muameleci yada karaborsacı her neyse o amaçla sıraya sokulduğunu gelir gelmez anladım. 20 sırayı satmaya çalıştılar, ama sabah 4'de gidip de parayla sıra satın alacak halim yoktu. Neyse.

Araç muayeneye girdi. Muayene sonunda görevli şasi numarasının ruhsatta hatalı işlenmiş olduğunu belirtti. Daktilo harflerinden biri yanlış basılmış. Bu ağır kusura girer, ancak ek-1 belgesi getiririm diyorsanız bekleteyim dedi. Ordaki muamelecilerden 15 YTL'ye Ek-1 hazırlattım. Ek-1 üzerinde hafif kusurlu olarak muayenem tamamlandı. Ruhsatı değiştirmem gerektiği ve emniyete 100 YTL civarı para ödemem gerektiği belirtildi. Ki o ortamda benden başka araçlarda da benzer ruhsat hataları çıkmıştı ve emniyetin zamanında düzgün hazırlamadığı ruhsatlar yüzünden şimdi biz ruhsat parası ödemek durumunda kaldık.

Aracımdaki hafif kusurlar
Kısa far hüzmesi ayarsız
Plaka aydınlatma işlevini yerine getirmiyor
Yangın söndürme tüpünda tarih barkodu yok
Motorda yağ kaçakları

Ayrıca belirtmek isterim ki, sıra çilesi haricinde içerideki teknisyenlerin ilgisi ve yaklaşımı gayet güzel. Kibar ve iletişim kurmayı bilen insanlar, sorulara yanıt veriyor ve yol gösteriyorlar.

Dipnot : Bugünlerde çokça kişinin başına geliyor gibi görünüyor. Şasi numarası nedeniyle Ek-1 belgesine muayene kaydı yapılınca ruhsatın işlenmesi ve muayenenin ruhsata geçirilmesi ne şekilde oluyor. Bir de bugünden itibaren emniyete ruhsat işleri için gitmem için bir süre var mı? Yani şu kadar süre içinde ek-1 ile muayenesi tamamlanan kişiler emniyete başvurmalıdır diye belirtilmiş bir kural var mı? Yoksa bu belge ile de devam edebilir miyim bir süre?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CarpeNoctem -- 27 Aralık 2008; 13:06:10 >

1964 Mesaj
27 Aralık 2008; 13:19:34 

ek 1 belgesini bende 10milyona aldım ama şöförler birliginde 50kuruşa weriolarmış bilginize sunulsun.

10734 Mesaj
27 Aralık 2008; 14:07:17 

Hafif kusur aldım,aracım 2008 model...

Sol far biraz aşağıya bakıyormuş.. Farketmedim hiç.

2142 Mesaj
27 Aralık 2008; 23:02:54 

Benim muayene 25 Haziran'da doluyor ama ben son güne bırakmak istemiyorum. Ne kadar önce gidebiliyoruz istasyona? Atıyorum 15 gün önce gidebiliyor muyuz?

825 Mesaj
28 Aralık 2008; 2:45:32 

26 Aralık ta saat 10:00 da İstanbul Sultanbeyli deki muayene istasyonuna gidip kuyruğa girdiğimde önümde yaklaşık 150 araç vardı. Ben bunun çok fazla olduğunu düşünürken Dudullu dan buraya gelenler, bu kuyruğun hiç bir şey olmadığını, orada kuyruğun 2 km. yi geçtiğini ve muayene yaptırma şansı olmadıklarını düşündükleri için buraya geldiklerini ifade ediyorlardı.
Saat 14:00 civarı numara alabildim ve 15:45 de aracımın muayenesi tamamlandı.
Yaklaşık 6 saat araç muayenesi için bekledim.
Allahtan aracımda ağır kusur olarak nitelenen hiç bir şey çıkmadı.
Eğer çıksaydı bir de onları tamamlayarak tekrar numara alıp beklemem gerekecekti ki bu da nerden bakılırsa 2 - 3 saat daha beklemek zorunluluğu getiriyor.
Bu da gittisi geldisi ile bir iş gününün heba olması anlamını taşıyor.
Benden çok önce sıraya girip kornası ahenkli çalmadığı gerekçesi ile ağır kusurlu sayılan bir aracın sahibi sonuca ne kadar itiraz edip tartıştıysa da gidip yeni bir korna taktırak gelip kuyruğa girmeden tekrar numara aldı, ben işimi halledip çıktığımda o hala sıranın kendisine gelmesini bekliyordu.
Tavsiyem eksikliklerinizi giderdikten sonra muayene istasyonuna gitmeniz şeklinde eskisi gibi düşünüp bir şey olmaz ya mantığı ile giderseniz sonuçlarına katlanmak durumunda kalırsınız.
İstasyon çalışanları gayet saygılı ve nazik davranıyordu ben kendilerinde bir kusur göremedim.
Yalnız bir şey dikkatimi çekti.
Önümde bulunan 150 araç ve benden sonra kuyruğa girmiş olan bir o kadar araç içinde bir tane taksi yoktu.

http://www.joomlacms.eu.org

1964 Mesaj
28 Aralık 2008; 2:57:30 

quote:

Orjinalden alıntı: tuti

26 Aralık ta saat 10:00 da İstanbul Sultanbeyli deki muayene istasyonuna gidip kuyruğa girdiğimde önümde yaklaşık 150 araç vardı. Ben bunun çok fazla olduğunu düşünürken Dudullu dan buraya gelenler, bu kuyruğun hiç bir şey olmadığını, orada kuyruğun 2 km. yi geçtiğini ve muayene yaptırma şansı olmadıklarını düşündükleri için buraya geldiklerini ifade ediyorlardı.
Saat 14:00 civarı numara alabildim ve 15:45 de aracımın muayenesi tamamlandı.
Yaklaşık 6 saat araç muayenesi için bekledim.
Allahtan aracımda ağır kusur olarak nitelenen hiç bir şey çıkmadı.
Eğer çıksaydı bir de onları tamamlayarak tekrar numara alıp beklemem gerekecekti ki bu da nerden bakılırsa 2 - 3 saat daha beklemek zorunluluğu getiriyor.
Bu da gittisi geldisi ile bir iş gününün heba olması anlamını taşıyor.
Benden çok önce sıraya girip kornası ahenkli çalmadığı gerekçesi ile ağır kusurlu sayılan bir aracın sahibi sonuca ne kadar itiraz edip tartıştıysa da gidip yeni bir korna taktırak gelip kuyruğa girmeden tekrar numara aldı, ben işimi halledip çıktığımda o hala sıranın kendisine gelmesini bekliyordu.
Tavsiyem eksikliklerinizi giderdikten sonra muayene istasyonuna gitmeniz şeklinde eskisi gibi düşünüp bir şey olmaz ya mantığı ile giderseniz sonuçlarına katlanmak durumunda kalırsınız.
İstasyon çalışanları gayet saygılı ve nazik davranıyordu ben kendilerinde bir kusur göremedim.
Yalnız bir şey dikkatimi çekti.
Önümde bulunan 150 araç ve benden sonra kuyruğa girmiş olan bir o kadar araç içinde bir tane taksi yoktu.

saat 7de kuyruğa girdim bende dudulludan gelip..12de cıkabildim.

1634 Mesaj
28 Aralık 2008; 3:02:23 

quote:

Orjinalden alıntı: sofokles2000

Benim muayene 25 Haziran'da doluyor ama ben son güne bırakmak istemiyorum. Ne kadar önce gidebiliyoruz istasyona? Atıyorum 15 gün önce gidebiliyor muyuz?

Bir önceki muayene tarihini geçmemek koşuluyla istediğiniz tarihte gidebilirsiniz. Ancak bir sonraki muayene tarihlerinizi geri çekmiş olursunuz. Bu nedenle çok erken gitmenizi önermem. İki üç gün önce gitmek yeterlidir sanırım.

374 Mesaj
28 Aralık 2008; 8:58:00 

quote:

Orjinalden alıntı: set

Hafif kusur aldım,aracım 2008 model...

Sol far biraz aşağıya bakıyormuş.. Farketmedim hiç.

2008 model arac muayeneye giriyormu?

5464 Mesaj
28 Aralık 2008; 14:59:23 

quote:

Orjinalden alıntı: h3x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oneMoreaCupofCoffee -- 28 Aralık 2008; 15:00:16 >

İmzanız kural dışıdır! ||Gonuşma

1634 Mesaj
28 Aralık 2008; 15:19:25 

quote:

Orjinalden alıntı: h3x

2007 sonunda alınmış 2008 model hafif ticari ise girer.

4332 Mesaj
28 Aralık 2008; 16:17:48 

YA ARKADAŞLAR DİKKAT EDİYORUMDA HEPİNİZ 2000 MODEL ÜZERİ ARAÇLARDAN SÖZ EDİYORSUNUZ.iYİ TAMAM GÜZEL BİR KONU YARDIMLAŞMA AMACIYLA FALAN AMA ŞUNUDA UNUTMAYALIMKİ MUAYENELERDE ASIL SORUN ESKİ MODEL ARAÇLAR İÇİN.YANİ ÜLKEMİZ YOLLARINDAKİ ESKİ MODEL ARAÇLARDAN SÖZ EDİLDİĞİ ZAMAN BİRÇOK KİŞİ''BİNMEYİN KARDEŞİM GEÇMİYORSA'' DİYE DÜZ MANTIK CEVAP VEREBİLİYORLAR.YA ZATEN BU MİLLETİN CEBİNDE PARASI OLSA BİNMEZ.
ŞİMDİ DEVLETİN BU İNSANLAR İÇİN KOYDUĞU YENİ KARARLARA BAKIN.
.MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ YİNE ZAMLANDI(%12)
.MUAYENELERİ ÖZELLEŞTİRDİ(2000 MODEL ARAÇLARIN BİLE GEÇEMEDİĞİ BU SİSTEMDE ESKİ MODEL ARABASI OLAN YANDI)

YA GELDE İSYAN ETME.

K.Atatürk

2142 Mesaj
28 Aralık 2008; 19:58:29 

quote:

Orjinalden alıntı: rayen

Bir önceki muayene tarihini geçmemek koşuluyla istediğiniz tarihte gidebilirsiniz. Ancak bir sonraki muayene tarihlerinizi geri çekmiş olursunuz. Bu nedenle çok erken gitmenizi önermem. İki üç gün önce gitmek yeterlidir sanırım.

@rayen
Teşekkürler cevap için. 3-4 gün önce gitmek yeterli olacaktır sanırım.

Arkadaşlar,
Göztepe'deki istasyon Tüvtürk olmayacak mı acaba? Konu hakkında bilgisi olan var mı?
Deneyimlerinize göre en tenha istasyon hangisi oluyor İstanbul'da?
Şile'ye gitmek mantıklı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sofokles2000 -- 28 Aralık 2008; 19:58:58 >

1964 Mesaj
28 Aralık 2008; 20:45:56 

istanbul anadolu tarafındasın sanırım.göztepe tamamen kapandı cok değerli bi arazi yakında birilerine peşkeş çekerler...

dudullu yalan..sabahdan samandırayı dene gittin baktın cok dolu şileye basarsın ordan zaten aynı yol ustunde..

2142 Mesaj
28 Aralık 2008; 21:31:11 

quote:

Orjinalden alıntı: dewr

istanbul anadolu tarafındasın sanırım.göztepe tamamen kapandı cok değerli bi arazi yakında birilerine peşkeş çekerler...

dudullu yalan..sabahdan samandırayı dene gittin baktın cok dolu şileye basarsın ordan zaten aynı yol ustunde..

Gitmeme daha çok var aslında ama şimdiden bilgilenmek için sormuştum. Ama bu bilgiler yakın zamanda gidecek olan arkadaşların işine yarar mutlaka. Cevap için teşekkürler.

5648 Mesaj
28 Aralık 2008; 22:29:53 

hadımköy tüv e gittim saat 2 gibi ama akşam 9.30 gibi sıra geldi bir sürü eksik var tamamlayıp tekrar götüreceğim 13 maddelik bir eksik listesi verdiler dün itibarıyla eksikleri giderdim yarın tekrar gideceğim

G.S

3238 Mesaj
28 Aralık 2008; 23:38:25 

arkadaşlar istanbulda kemerburgaz muayene istasyonu kapandı mı acaba?tüvtürkün sitesindede görünmüyor.

Honda Civic HB 1.8 i-Vtec i-Shift

3878 Mesaj
29 Aralık 2008; 13:45:22 

Araç muayene ücretlerine de yüzde 12 zam

Karayolları Trafik Muayene İstasyonlarında yapılacak araç muayene ücretleri, 1 Ocak 2009 tarihinden geçerli olmak üzere yüzde 12 oranında arttırıldı.
Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Akif Ulusoy imzasıyla yayımlanan Harçlar Kanunu Sirkülerine göre, araç muayene ücretlerinde yeniden değerleme oranı çerçevesinde yapılan artış sonrasında yeni yılda araç sahipleri, aracın cinsine göre 63,7 TL ile 165,2 arasında teknik muayene harcı ödeyecek.
1 Ocak’tan itibaren araç muayene ücretleri şöyle olacak:

-Otobüs, kamyon, çekici ve tankerler: 165,2 TL
-Otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römork: 123,9 TL
-Traktör (römorklu ve römorksuz), motosiklet, motorlu bisiklet: 63,7 TL Bu arada 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 35 inci maddesinin 2 nci fıkrasında yer alan "Muayene süresi geçirilen her ay için muayene ücreti, yetki verilen gerçek veya tüzel kişi ya da alt işleticiler tarafından, yüzde 5 fazlası ile tahsil edilir. Ay kesirleri tam ay olarak hesap edilir" hükmü vergi dairelerince yapılacak harç tahsilatı sırasında dikkate alınmayacak.

Alıntıdır.

3982 Mesaj
29 Aralık 2008; 14:31:55 

"borcu yoktur" yazısı falan aldık diyor bazı arkadaşlar, neden acaba o yazı? herkes mi alacak? evet'se neden? yoksa elimizi kolumuzu sallaya sallaya gidecek miyiz? var mı bilen??

tüm ford araçlar bakım-servis rehberi: http://forum.donanimhaber.com/m_24210525/tm.htm

Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak.
Siyu Kabilesi

olur da 75 yıl yaşayabilirsek şu fani dünyada, sağlık için çok önemli olan uykuya günlük 8 saatten 25 yıl harcarken, iş için, yani çalışmak için, yani PARA için 10-12 saatten yaklaşık 34,5 yılımız gidiyor.. ömrümüzü bu şekilde tüketmeli miyiz? elbette çalışmalıyız ama biz bunun için mi yaşıyoruz?

10734 Mesaj
29 Aralık 2008; 14:47:51 

[font="Verdana"]
quote:

Orjinalden alıntı: ibrahim0686

YA ARKADAŞLAR DİKKAT EDİYORUMDA HEPİNİZ 2000 MODEL ÜZERİ ARAÇLARDAN SÖZ EDİYORSUNUZ.iYİ TAMAM GÜZEL BİR KONU YARDIMLAŞMA AMACIYLA FALAN AMA ŞUNUDA UNUTMAYALIMKİ MUAYENELERDE ASIL SORUN ESKİ MODEL ARAÇLAR İÇİN.YANİ ÜLKEMİZ YOLLARINDAKİ ESKİ MODEL ARAÇLARDAN SÖZ EDİLDİĞİ ZAMAN BİRÇOK KİŞİ''BİNMEYİN KARDEŞİM GEÇMİYORSA'' DİYE DÜZ MANTIK CEVAP VEREBİLİYORLAR.YA ZATEN BU MİLLETİN CEBİNDE PARASI OLSA BİNMEZ.
ŞİMDİ DEVLETİN BU İNSANLAR İÇİN KOYDUĞU YENİ KARARLARA BAKIN.
.MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ YİNE ZAMLANDI(%12)
.MUAYENELERİ ÖZELLEŞTİRDİ(2000 MODEL ARAÇLARIN BİLE GEÇEMEDİĞİ BU SİSTEMDE ESKİ MODEL ARABASI OLAN YANDI)

YA GELDE İSYAN ETME.

Binmeyin denmiyor, yaptırın kusurlarını, trafiği tehlikeye atmayın deniyor...

Gelen zamma bende karşıyım, 50 YTL bile bana göre yeterli, çünkü zaten çok fazla sayıda araç var, kazançları rahat rahat yeter...

Model önemli değil, önemli olan trafiğe zararı olmaması...

Adamın rotu balansı bozuk, direksiyonunda boşluk var, yolda geziyor!!!

Adamın far ayarı bozuk geceleri gözünü oyuyor!!!

Adam çakma xenon taktırmış geceleri kör ediyor!!!

Adamın fren lambaları yanmıyor, fren yapıp yapmadığını anlayamıyosun!!!

Adamın sinyali bozuk dönüşlerde ne yapacağını bilmiyosun!

Adamın eksozu ayarsız, yayalar yol kenarında boğuluyor!!

Adamın freni geç tutuyor buyur bakalım, her an her şey olabilir,kazaya davetiye!!!

Dün akşam buzlanma var, adamın zinciri yok, bütün trafiği tıkadı, bekle babam bekle!!!

Daha sayayımmı!!!

Kimsenin bunları yapmaya hakkı yok!!!

2194 Mesaj
29 Aralık 2008; 15:50:11 

quote:

---bu xenon, far yıkama, yükseklik ayarlayıcısı konusunu kafaya takmayın HEPSİ HAFİF KUSUR
---kırılma açısınıda yakalamışsınız galiba. yakalamasanız da hafif kusur oda ayrı bir olay
---karşıdan gelen değilde far cihazında ve düz bir zemin (milimetrik dahi hata olmayacak) test yapsanız daha iyi olur size şekil çizmek isterdim ama vaktim yok iyi bir farcı kırılma açısının nasıl olması gerektiğini bilir

- Arda hocam cevap için çok teşekkür ederim. Önceki mesajlarda ağır kusur sayıldığını okumuştum o yüzden emin olayım dedim.
- Evet kırılma açısını yakaladık zannedersem.
- Demek istediğini anladım hocam, zaten far ayarını yaptırırken fark ettik, aracı bayiden aldığım ayarlar biraz yamukmuş, onları düzelttiler. Kırılma açısını zaten far ayarı yapan eleman böyle tekerlekli ayaklı bir zımbırıtıyı farın önüne dayayıp oradan ayarladı ve kırılma açısına baktı.
Daha sonra biz dışarıda arabayı düz bir zeminde duvara tutup baktık Abuk subuk bir dağılım yok sanırım...
Milleti kör edip özellikle sövmelerini istemediğimden bu duruma özellikle dikkat etmiştim, saçma bi dağılım olsaydı direk söküp geri verecektim