Şimdi Ara

## PowerColor Radeon HD 4850 Mercek Altında - Galeri ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
4.518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## PowerColor Radeon HD 4850 Mercek Altında - Galeri ##

AMD-ATi'nin 25 Haziran'da resmi olarak duyuracağı Radeon HD 4800 serisine yönelik olarak NDA hala devam ediyor olsa bile kartların özellikle Uzakdoğu'da kullanıma sunulmuş olması lansmandan önce kartlar hakkında pek çok bilgiyi elde etmemizi sağladı. Özellikle olması muhtemel fiyat/performans iddiası ile kullanıcıların merakla beklediği HD 4850 modeli konusunda her geçen yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu haberimizde PowerColor'ın HD 4850 modeli ekseninde karta ait merak edilen detayları masaya yatıracağız.

Öncelikle kart AMD-ATi'nin referans tasarımını esas alıyor ve standart saat hızlarıyla geliyor. Tabi PowerColor lansmanı takip eden günlerde HD 3800 serisinde olduğu gibi soğutması özelleştirilen modeller de muhtemelen kullanıma sunacaktır. Standart saat hızlarıyla geliyor dediğimiz kartın grafik işlemcisi 625MMz'de bellekleri ise 1986MHz'de görev yapıyorlar. Kartın fiziksel görünümüne baktığımızda çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışına ek olarak bir adet 6pin güç konnektörüne sahip olduğunu görüyoruz. Tabi yüksek çözünürlüklü içerik için DVI-HDMI adaptörü de kutu dahilindeki yerini almış durumda.

55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV770 Pro gpu'sunu kullanan ve 256-bit bellek veri yolu ile gelen kart üzerinde Qimonda tarafından üretilen 1.0ns'lik bellek yongaları kullanılıyor. Toplamda 512MB GDDR3 bellek ile gelen kart bilindiği üzere DirectX 10.1 desteği ve yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da sağlıyor. Ülkemiz pazarında kullanıma sunulması beklenen kartın TR fiyatı hakkında şimdilik net bir bilgi olmasa da ortaya çıkan bazı fiyat bilgileri ışığında PowerColor yeni modeli de muhtemelen 200-230$+KDV aralığında kullanıma sunulabilir. kullanıma sunulabilir.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• oyun testleri ne zamana çıkar sizce?
  • Güzel inceleme olmuş Kartı bayağı soymuşlar.
  • soutucuz resimlerinde son derece düzgün ve ayarlı bi yerleşim görünüyor

gddr3 1GB ram olsa çok daha başarılı bi ürün olurdu bence
  • süper
  • bekliyorum geldiği gibi alacağım inşallah
  • kac watt psu lazim olacak acaba kesin rakamlar mevcutmu
  • bağzı kapasitörler katı değil dikkatimi çektide.
  • her cf destegı olan kartla uyusup uyusmadıgını gormek lazım.
    Sonradan yapılacak updatelerde sorun olabılır...
  • vlla ben bunu alırım bide CF yaparım anakart da değişmee gerek yok p35 olsn x38 olsn hepsiyle CF oluyo işşlh performansı da göz doldurur fiyatı gibi
  • Güzel bizim GT'nin miyadı dolunca bakarız bi çaresine.Bu arada fan'ın güç girişi 3 pinli olmuş iyi yani devir konrolü falan yapılabiliyordur daha da olmadı fan mate'e takarız sorun çözülür.
  • Referans görünümü 3850 ile aynı olduğundan antipatik geliyor tabiki 3850 den daha iyi bir kart ama his iceq veya gigabyte ultra durable 2 modelleri daha güzel bu kartın

Ayrıca tomshardware de 48xx lerin 480 sp olduğu yazıyor artık hangisi doğru bilmiyorum zaten fiyatından şüphe duyuluyor ama eğer doğruysa 48xx lerin g92 leri geçmesi hayal olur g92 leri diyorum çünkü gt200 ler ile zaten mücadele edemez bakalım ne olucak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 17 Haziran 2008; 14:27:59 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: alisan06

bağzı kapasitörler katı değil dikkatimi çektide.

Kimi extrem anakartlar bile katı kapasitör olmayabiliyor.Gerçekten ilginç.
  • Keşke biraz daha büyük bir fan kullanılsaydı.
  • şekil iyi bakalım geriside iyi olcakmı inş iyi olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: ManagerCall

3xxxx serisi ile sorunsuz cf olacak mı? saygılar...

Hayır. Bildiğim kadarıyla her seri kendi içinde CF olabiliyor. 3850 - 3870 , 4850 - 4870 gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dIsAstEr -- 17 Haziran 2008; 14:23:02 >
  • Nova'da satışa sunulmuş(26 hazirandan itibaren) hemde 199 usd+kdv ye!!!
  • hadi bakalım hayırlısı inş rekabet kızışırda bizde yararlanırız....
  • quote:

Orjinalden alıntı: hellmare

Nova'da satışa sunulmuş(26 hazirandan itibaren) hemde 199 usd+kdv ye!!!

http://novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3457

hadi arkadaşlar hucuuum :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: strikeforce

Ayrıca tomshardware de 48xx lerin 480 sp olduğu yazıyor artık hangisi doğru bilmiyorum zaten fiyatından şüphe duyuluyor ama eğer doğruysa 48xx lerin g92 leri geçmesi hayal olur g92 leri diyorum çünkü gt200 ler ile zaten mücadele edemez bakalım ne olucak

3800 sersi 666 mil transistor, 4800 serisi 800 küsür mil deniyor.. SP adedi %150 artıcak ama transistor sayısı %25 artacak, bu nasıl olacak bilemiyorum, artı buna tmu sayısının %100 arttığını, ropların sabit kaldığını farzedersek ati sp hesaplama yöntemini mi değiştirdi diye düşünüyor insan.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.