Şimdi Ara

Sony PSP çılgınlığı aksesuarlarla devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
9.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony'nin taşınabilir oyun konsolu PSP oyun meraklılarının ilgisini üstüne toplamayı başardı. Geçtiğimiz günlerde Amerikada satışa sunulan bir (1) milyon adet PSP ünitesinin satışa çıktığı ilk gün tükenmesi, insanların bu konsolu nasıl merakla beklediklerinin bir göstergesi aslında. Oyun üreticileride boş durmuyorlar ve kısa sürede oldukça fazla kişiye ulaşan bu platform için ürettikleri oyunları piyasaya sürmeye ve yeni oyunların tanıtımlarını yapmaya devam ediyorlar.

Tabiki PSP sadece oyun bazlı bir cihaz değil ve multimedia özellikleride oldukça ağır basan bir ürün. Ayrıca üzerindeki giriş çıkışlar sayesindede ek aksesuarlara uyumlu. Üçüncü parti aksesuarlara uyumlu olunca tabiki üreticilerde boş durmuyorlar ve bu büyük ilgiden yararlanmak istiyorlar. Bir çok firmanın PSP uyumlu aksesuarları şu an duyrulmuş veya satışa sunulmuş durumda. PSP için aksesuar üreten firmalardan biride hepimizin yakından tanıdığı Logitech.

Logitech taşınabilir speaker, sterio çoklayıcı, gizli kulaklık ve PSP taşıma kabından oluşan PlayGear ailesinin tanıtımını geçtiğimiz günlerde yaptı. Playgear Amp isimli taşınabilir speaker seti PSP nizi mini müzik setine dönüştürmenize yardımcı olurken, PlayGear Pocket koruma kabı güçlendirilmiş polykarbonat yapısı sayesinde PSP nizi darbelerden ve çizilmelerden korurken yukarı açılan kapağı dışarıda oyun oynerken güneşlik görevini üstleniyor.

PlayGear Stealt kulak içi kulaklıklar ise üç (3) farklı büyüklükteki kulak içi girişi sayesinde en iyi kulak içi uyumu sağlıyor ve dış gürültülerden etkilenmeden yüksek kaliteli müzik ve oyun ses deneyimi sunuyor. PlayGear Share ise bildiğimiz basit sterio çıkış çoklayıcı fakat Logitech'in yüksek üretim kalitesi ile üretilmiş bu ürün PSP müzik keyfini arkadaşlarınızla paylaşmanızda yardımcı oluyor. Ürünler Amerikada haziran ayında, Avrupada ise temmuz ayında piyasada olacaklar. Önerilen son kullanıcı fiyatları ise PlayGear Amp için 79.99$, PlayGear Case için 19.99$, PlayGear Stealt için 19.99$ ve PlayGear Share için 9.99$

Tabi PSP için aksesuarlar üretecek olan bir çok firma var bunlardan biride Logic 3. Logic 3'ün mayıs ayından itibaren satışa sunacağı ürünler içinde PSP Travel Pack, içerisinde araba şarjı, uzayıp kısalabilen data kablosu, yine uzayıp kısalma özelliğine sahip kulaklık ve bunların hepsini içerisinde bulnduran bir taşıma çantasından oluşan bir kit ve yolculuklarınız sırasında oyun zevkinizin sürekliliği için birebir. Satış fiyatı Amerika için 19.99$. Logic 3'ün PSP Speaker ürünü yine Logitech PlayGear Amp gibi harici bir speaker çözümü fakat bu sefer Logitech Player Gear Amp'dan farklı olarak daha küçük ve elle oyun oynarkende taşınabilecek bir yapıya sahip, iki (2) adet 0.5w RMS speakerdan oluşan set çalışmak için bir (1) adet AAA pile ihtiyaç duyuyor. Fiyatı 19.99$.

Logic 3'ün en ilgi çekici ürünü üzerinde 47 adet tuş bulunan ve aynı zamandada ekran darbe koruyucu görevide gören PSP Keybord'u. Bu klavye sayesinde oyunlarda kayıt girmek yada ileriki Firmware güncellemeleri ile PSP ye eklenmesi beklenen Internet tarayıcısı ile internette gezme ve e-mail istemcisi ile mail alıp gönderme oldukça kolay olacak. Bu ürün için belirtilen satış fiyatı diğer ürünlerdede olduğu gibi 19.99$. Aslında Logitech'in sadece bir Sterio çoklayıcı için 9.99$ istediği düşünülürse oldukça makul hatta bedava :)

İnternete dolaşırken rastladığım ama tam olarak çıkış tarihleri hakkında veya özellikleri ile ilgili fazla bilgi bulunmayan ürünler ise PSP GPS alıcı ve PSP Phone du. Bu ilgi çekici ürünlerden PSP GPS o an bulunduğumuz yerin koordinat bilgilerini bize verirken uyumlu yazılımlarla yol bilgisi veya diğer arkadaşlarımızın nerede oldukları gibi bigilerede ulaşmayı mümkün kılıyor. PSP nin ekran kalitesi ve büyüklüğü düşünülürse oldukça etkileyici bir ürün. PSP Phone ise PSP üzerinden telefon görüşmeleri yapılabilmesini mümkün kılıyor. Tabi bunlar sadece söylentilerde olabilirler fakat yapılabilecekler hakkında bir bilgi edinmemizde yardımcı oluyorlar.

• zaten nerdeyse kusursuz bi aletti , bu parçalarla tam coşacak.

özellikle klavye süper.

tek sorun pil galiba.o da yedek pil ile çözülür.
  • Ya şu batarya ömrüne niye takılıyor bunu anlamıyorum.Renkoguyu 3 saat 40 dakka oynadım.
    PS2 kalitesinde dehşet ve eminim hayatınızda görmediğiniz kaliteli ve SONY lcd ekranda oyun oynamak 1 saat te olsa zevktir diye düşünüyorum.Diğer mm özellikleri ile dehşet verici çok sistem bir şey.(ata)
  • Bu aleti almam lazım, deliricem. Ebay'i mi kullansam? Burdaki japonyadan ithal olanlardan mı edinsem...
  • quote:

Orjinalden alıntı: khn

Ya şu batarya ömrüne niye takılıyor bunu anlamıyorum.Renkoguyu 3 saat 40 dakka oynadım.
    PS2 kalitesinde dehşet ve eminim hayatınızda görmediğiniz kaliteli ve SONY lcd ekranda oyun oynamak 1 saat te olsa zevktir diye düşünüyorum.Diğer mm özellikleri ile dehşet verici çok sistem bir şey.(ata)

haklısın aslında. yeterli bi süre gibi görünüyo ama oynamak lazım önce tabi.

lcd kalitesi demişken, bi sitede gördüm psp nin ekran kalitesi creative zen touch dan daha ii.

bi de teknode ye bi soru. bu dünya devi sony neden sharp ekran kullanmış acaba.diğer topic te var :D
  • çok manyak oyuncaklar
  • hoca bu oyun aleti dimi. fiyatını yanlış anlamadıysam 79 dolar diyor valla süper olur.
  • 79dolar olan kolonları sadece heheh
  • cihaz 500 YTL civarı.
  • yav 79$ ise Türkiyede daha fazla fiyata olacağı kesin şimdiden para biriktirmek lazım kolonlar süper bişeye benziyo
  • PSP sahibi şanslı arkadaşlara bir kaç sorum olacak.

- video dosyalarını nereye hangi formatta atıyoruz ve convert için hangi
    programı kullanıyorsunuz.

- PSP için oyunları nereden temin edebiliriz ve ne kadar?

- memory stick'e oyun atılabiliyor zannediyorum. Ama demo da olsun bu
    oyunlar nereden indirilir.

- arka zemin rengim yeşil ama internette farklı renklerde arka planlar
    gördüm bunu nerden nasıl değiştiririm.

Cihazı aldığım yerde oyun yoktu. Ankara'da başka bi yerde de oyun satan
    bulamadım.

Vereceğiniz ceveplar için şimdiden teşekkürler.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flashpoint -- 28 Mart 2005, 12:37:34 >
  • Arkadaşım video'lar için ayrıntılı bilgiyi burada bulabilirsin. Oyun demoları şu an için yok. Birşey daha sanırım sendeki PSP Japonya için üretilen versiyon. Bu versiyonun için update çıktı. Nette araştırırsan nasıl yapacağını bulursun. Güle güle oynaman dileğiyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hertenkele -- 28 Mart 2005, 16:24:58 >
  • OYUNLARI DOGUBANKTA 50 euro.

COK MU PAHALI ACABA___???

BEN ALMAYACAGIM İCİN DUSUNMEDİM AMA... GALİBA BİRAZ COK....

quote:

Orjinalden alıntı: vivacocha

bu aletin oyunlarını nerden alıyosunuz öyle çok para verip almıyosunuzdur herhalde dimi..
  • bunun çipi çıkmadan alınmaz =) sirkeci de 90dolar fiyat çektiler oyunlarına
  • arkadaslar istanbul akmerkez de gordum actım baktım ama sole diim bi internet sitesinde okudum daha bu versiyonu cok bozukluk kapsıyomus o yuzden yeni versiyonunu beklemekte fayda war derim size
  • bunun oyununu 90 dolar verilirmi
  • Oyunların ameikadaki fiyatı 25$'dı yanlış hatırlamıyorsam.. Bende alacam inşallah araştırıyorum aleti..
  • cok ii
  • kesin bi kopya olayı yaparlar bence. yoksa türkiyede işi zor. ben hayatta alamam mesela. ama kopya olursa almak isterim tabi.
  • flashpoint
    quote:

PSP sahibi şanslı arkadaşlara bir kaç sorum olacak.

- video dosyalarını nereye hangi formatta atıyoruz ve convert için hangi
    programı kullanıyorsunuz.

- PSP için oyunları nereden temin edebiliriz ve ne kadar?

- memory stick'e oyun atılabiliyor zannediyorum. Ama demo da olsun bu
    oyunlar nereden indirilir.

- arka zemin rengim yeşil ama internette farklı renklerde arka planlar
    gördüm bunu nerden nasıl değiştiririm.

Cihazı aldığım yerde oyun yoktu. Ankara'da başka bi yerde de oyun satan
    bulamadım.

Vereceğiniz ceveplar için şimdiden teşekkürler.

Saygılar

1.mpg4 formatında ms deki movie klasörüne atıyoruz.Şu an kullandığım converter Sony İmage converter japonca

2.İşte Bu ülkede bulunmaktan bunu için nefret ediyorum ya.
    Tahatakale ye gittiğimde ki gittiğim zaman doğubankta oyun yoktu müşterinin elinde Ridge Racer vardı hemen daldım dükkana alım dedim yok dedi bir tane idi yakaladım çocuğu çocuk"Abi 100 dolar versen veremem deyince şansıma tüküreyim dedim.Bende Rengokuyu aldım.

3.Memory Stick olayında oyun atma olayı var diye duydum ama öyle umd deki gibi değil bence.

4.İşte Malumdur ki bir SONY klasiği.Bilirsiniz sony'nin ürünlerinde bir style'lik vardır ya sony de bunu yapmış.Animasyonlu renk seçeneği aya bağlı bir background yada desktopda denebilir.
    Aslında şunu söylemek lazım genellikle pc windows vb. gibi mobile cihazlarda kişiselleştirmek her zaman istenilen vede her üründe olan bir olgudur.Ben sizi bilmem ama bende garipsedim bu özelliği ne bileyin arka plana resim atamadıktan sonra dedim ama kısacası bu sony psp dedim.
    Ben zaten bunu oyun oynamak için aldım.

Şu an düşünclerinizi okuyor gibiyim hafiften pda 'ye çevirme veya olmasını düşünüyor gibisiniz.
    Ama iyi tabi mpg np3 atrac3 wi-fi ir-da yetmedi bir de bluetooth, dokunmatik ekran telefon olsun BAŞKAAAA...!

Ha bu arada şu elinde DS olan ox'lara diyorum ki gidin kendinize başka bir takoz bulun .

PSP+SX1 =600 euro ha gider başkalarıda sırf hava olsun diye YOKYA telefon alır...
    Amma yazdım be tutmayın beni..

4.Ankarayı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khn -- 28 Mart 2005, 23:34:12 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.