Şimdi Ara

göz içine mercek yerleştirme

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
668
Cevap
26
Favori
269.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaslar ben 20 yasında gozluk kullanan bi gencim... (sol göz 6.00 astigmat - sag göz 4.50 astigmat)

bundan 3 ay once dunyagoz e lazer olup 11 senedir kullandıgım gozlukten kurtulma hayalleri içindeydim... gittim ve orada amelıyet ıcın gereklı tetkıkleri yaptılar ve benım asla lazer amelıyatı olamayacagımı soylediler tabi benim hayallerım buyuk olcude yıkıldı....

sonra baska bi doktor tanıdıgımla konustugumda canını sıkma gozundekı ilerleme durunca göz içine mercek yerleştirme ameliyatları var onlardan olursun dedi... peki arkadaslar benim sorum su burda hiç bu amelıyattan olan varmı???.. ben netten arastırdıgımda katarakt olan hastalara uygulanabılıyo gibi şeyler yazıyo.... bilen arkadaslardan cevap beklıyorum...

• Bugün Dünyagöz Etilere gittim. Bu ameliyatı önerdiler. 17800 tl fiyat çıkardılar. Fakat doktor bana güven vermedi. Ameliyatı yaptırmamaya karar verdim. Fiyat ikinci planda, önce doktor-hasta ilişkisinde güven olmalı. Ben adama ameliyatın komplikasyonlarını soruyorum, o kaçtane ameliyat yaptığını anlatıyor. Çok ta ünlü biri, ismini vermeyeyim. Ama onu suçlamıyorum, sektör böyle işliyor. Belki çok sıkıştırsam"Gece araba kullanamayacaksın, hepsi bu" diyecekti. Ben arabaya lastik değil, gözüme mercek taktıracağım, bunun arabayla ne alakası var! Fakat dediğim gibi sektör çok acımasız. Siz vitrine bakıp aldanabilirsiniz, durum hiç te öyle değil. Gece karanlığında gözüne gelecek kuvvetli ışık büyük halelere neden olur, bu da görmeni çok kısıtlar dese, yazın güneş ışığı gözünü normalden fazla rahatsız eder dese kaç kişi bu ameliyatı yaptırır? Ben gözlükten kurtulmak için ameliyat oluyorum yazın güneş gözlüğü takmadan dolaşamayacaksam ne anladım bu işten demez misin? İleriki dönemlerde katarakta neden olduğu, mercek göze uyum sağlamazsa tekrar çıkarılmasının gerekebileceği ve daha benim bilmediğim kimbilir neler neler.

Burada yanlış anlaşılmaya neden olmayalım. Şişe dibi gibi gözlüklerle boğuşan, buyüzden psikolojisi, hayatı altüst olmuş insanlar için güzel bir uygulama olabilir. Fakat bu halinizle idare ediyorsanız vücudunuzun hiç bir yerini kestirip içine yabancı birşey koymayın, hele ki gözünüze...
    6. ayım bitti ve dün doktora rutin kontrole gittim. Lenslerin ve gözün durumunun çok iyi olduğunu söyledi doktorum.

benim son durumum ise az ışıkta görüntünün biraz zayıflaması ve akşam halelerin bir kısım daha devam etmesi harici hiç ama hiç sorunum yok. Gündelik yaşamımda büyük konfor halinde devam ediyorum.

6-12 ay zaman zarfında hiç sorun kalmayacağını söyledi doktor, kişiye göre değişirmiş. 6 ay sonra yani ameliyattan 1 sene sonra tekrar kontrole gideceğim.
  • Göz derecesi Lazer ameliyatı sınırlarını aşan hastalara bu ameliyatı öneriyorlar.Miyop 10-12 dereceye kadar Hipermetrop 6 dereceye kadar Astiğmatta da 4 5 dereceye kadar yapıyorlar lazer.Şimdi bu göz içine mercek ameliyatının 2 çeşidi var biri gözün içindeki doğal mercek çıkarılarak yapılan 2. si çıkarmadan yapılan.Ve doktorlar çıkarılmadan yapılanı öneriyorlar ve diğerinin ciddi riskleri var diyorlar.Bu ameliyat Dünyada en çok yapılan ameliyatmış.Görme keskinliği bin anda tavan yapıyormuş.Örnek: %50 60 sa %80 85 e kadar çıkabiliyormuş.Bu ameliyatı ben de olacağım.Bu konuyu çok araştırdım ve araştırıyorum.Bi yakınım lazer ameliyatı oldu gözünde bi miktar bozukluk kaldı.ama bu ameliyatta bu risk daha azmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bolu

Göz derecesi Lazer ameliyatı sınırlarını aşan hastalara bu ameliyatı öneriyorlar.Miyop 10-12 dereceye kadar Hipermetrop 6 dereceye kadar Astiğmatta da 4 5 dereceye kadar yapıyorlar lazer.Şimdi bu göz içine mercek ameliyatının 2 çeşidi var biri gözün içindeki doğal mercek çıkarılarak yapılan 2. si çıkarmadan yapılan.Ve doktorlar çıkarılmadan yapılanı öneriyorlar ve diğerinin ciddi riskleri var diyorlar.Bu ameliyat Dünyada en çok yapılan ameliyatmış.Görme keskinliği bin anda tavan yapıyormuş.Örnek: %50 60 sa %80 85 e kadar çıkabiliyormuş.Bu ameliyatı ben de olacağım.Bu konuyu çok araştırdım ve araştırıyorum.Bi yakınım lazer ameliyatı oldu gözünde bi miktar bozukluk kaldı.ama bu ameliyatta bu risk daha azmış.

teşekkür ederim yorum için.. baska bi bilgisi olan varsa bizimle paylassın arkadaslar...
  • Bu yöntemde, gözlük camının yaptığı düzeltmeyi yapacak güçteki çok daha küçük boyutlara sahip bir merceği göziçine yerleştiriyorlar. Çok komplike bir işlem olmamakla beraber "risksiz" denilemez. Sonradan yerleştirilen merceğin kendi merceğinizde katarakta neden olma veya göz tansiyonuna neden olma ihtimali mevcut.

Diğer yöntemlerde olduğu gibi uygun bir merkezde ayrıntılı olarak değerlendirildikten sonra gözün bu işleme uygun olup olmadığına karar verilmelidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bugraq

Bu yöntemde, gözlük camının yaptığı düzeltmeyi yapacak güçteki çok daha küçük boyutlara sahip bir merceği göziçine yerleştiriyorlar. Çok komplike bir işlem olmamakla beraber "risksiz" denilemez. Sonradan yerleştirilen merceğin kendi merceğinizde katarakta neden olma veya göz tansiyonuna neden olma ihtimali mevcut.

Diğer yöntemlerde olduğu gibi uygun bir merkezde ayrıntılı olarak değerlendirildikten sonra gözün bu işleme uygun olup olmadığına karar verilmelidir.

cok tesekkurler bilgiler için...

daha baska bilgileri olan varsa bilgilendırırse daha cok sevinirim..
  • bende bu yönteme baş vurmayı düşünüyorum dünya gözde

ama tam emin olmak için bilgisi olanlardan bilgi vermelerini istiyorum
  • Merhabalar. Bende sol göz için 7 sağ göz için 3 numara ve astigmata sahibim.Uzun zamandır da lazer tedavisi için uğraşıyorum gitmediğim yer kalmadı ve hiçbiri uygun bulmuyor lazeri ama bugün dünya gözde ekstra yöntem olarak bu göz içi mercek yöntemini söylediler.

Şahsen ilk kez bugün duymuş oldum bu yöntemi ve araştırmaya başladım.Konu açılalı epey olmuş ama içimizde o tarihten bu yana bu yönteme başvuran oldumu ve nasıl sonuç aldı paylaşırsa çok iyi olur...
  • şimdi öncelikle ben 26 yasındayım göz numaram 6 hipermetroptu 2 numarada astigmat vardı. önce bursa göze gittim lazer olurum diye kornea uygun ama numara yuksek yapamayız dedıler hayallerim yıkıldı. göze damla dmlatılınca numaralar 8e kadar yükselmiş. aradan 2 sene geçti ve bukezde dünya göze gittim ordki doktorda bana lazerle çizerim ama geri gelebilir dedi. mercek takılması içinde uygun dedi. çizdirsemmi mercekmı taktrsam karar veremedım. sonra tekrar bursa göze gittim 2 sene öncekı muayene olan doktor bana lazerle çizilmez çizsem 2sene önce ben çizerdim paranızı alıp yatmak istiolar dediler. bursagözdeki doktorun methinide duyunca 7.000 tl tutan fakik lensleri taktrmaya karar verdim. yaklaşık olarak 1 ay oldu amelliyat olalı öncelikle şunu söylim ciddi anlamda bir keskinlik görüş açısı falan genişledi. gece ışıklarda şuan için parlama ve yansımalar oluyor gece araç kullanırken sıkıntı yaratıyor işallah geçer. numaralarım 0 oldu. sağ gözde astigmat yok ancak sol gözde astigmat 2 numara kaldı. sorun yaratırsa onuda çizeriz dedi. buarada şunu belirtmelıyım hipermetrop dikişli oluyor miyopi dikiş kullanılmıyor. benım astigmatımda deikişten kaldı. Şuan için sorunum yok ancak kaçkez 20-10 tansyonla hastaneye kaldrıldım basım catlarcasına ağrıdı. göz doktorum mercek böle bı yan etkı yapmaz dıyor. ben ise acaba mercek gözüme uyum sağlamadımı dıye düşünüyorum. dahiliye doktoruda gözle alakalı değildir bu dedi stresten dedi. bakalım 1 ay sonra neler olacak dikişler alınınca. umarım hersey yolunda gider benımde merak ettıgım şayet bu mercek gözüme uyum sağlamadysa kı orneklerı var tekrar cıkartılıyormuşş. yalnız çıkartılırsa eskı numaramda artış olurmu bunu doktoruma soracagım.. BENIM IZLENIMLERIM BUNLAR YARDIMCI OLABILDYSEM NE MUTLU BANa
  • hakanbrs87 H kullanıcısına yanıt
    Hocam son durmumun nedir? benım annemde de hem astıgmat hem mıyop hem hıpermetrop var . Mercek takmayı onermısler. 5000 tl de para ıstıyorlar. Parayı ozel sıgorta karsılıyor sorun yok ama pek guvenemıyoruz. su an bır sıkıntın var mı ? @hakanbrs87
  • Kirroboy K kullanıcısına yanıt
    valla şuan için yakın görmede bı sorun yok uzagı zaten goruyordum herkes cok memnun ama ben memnun kalmadım bugun tam 2 ay bıtıcek gece ısıklar cok rahtsız edıyor parlamalar oluyor gozluk taksam daha ıyımıs paranla rezıl olmak bole bişey olsa gerek eger sorunlarım devam etmesse lensı cıkarttrmayı bıle dusunuorum cunku agrı yapıo ozellıkle gecelerı ısıga karsı yardımcı olabıldysem ne mutlu
    @hakanbrs87

O sıkıntıyı dedıgınız gıbı yasayanlar varmıs. gecelerı araba kullanamayan ınsanlar bıle varmıs. su anlık en buyuk dezavantajı bu heralde. Bı sure daha gecınce umarım duzelır. Sız hangı sehırde nerde amelıyat oldunuz acaba ? Su an bu amelıyatta tecrubesı olmayan doktor cok var gıbı. Bende doktor arastırması yapmaktayım su anda.
  • Kirroboy K kullanıcısına yanıt
    doktor bu mercek operasyonunu turkıyede yapan ılk kısı ıyı bı doktor ama hergoze uyum saglamadgıda soylenıyor bakalım zamnla duzelıcek dıyor doktorum. bursa göz bulent kose doktorumun adı
    Çok tesekkur ederım bılgılerınız ıcın. @hakanbrs87
  • bolu kullanıcısına yanıt
    hakanbrs87 H kullanıcısına yanıt
    Konuyu biraz hortlattım ama bende bu konuyu merak ediyorum ? acaba ameliyatınızı oldunuz mu ?

@hakanbrs87

Hocam siz nasıl oldunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karayell -- 8 Nisan 2014; 21:02:36 >
  • Selam arkadaşlar göz içine mercek taktırıp hala şikayeti devam eden var mı bilgilendirirseniz sevinirim bende düşünüyorum teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar ben de 6 derece hipermetropum,icl/fakik ameliyatı önerdiler.Memnun olan olmayan varsa bizi bilgilendirebilirse çok sevinirim
  • Beyler Türkiye'de "fakik" yani göz içi lensi kullananlar çok az sanırım kimseden ses çıkmıyor...
  • ben de de 6.5 hipermetrop 2.5 astigmat var her iki gözdede izmirde karşıyaka göze gittiğimde multifokal lens takalım dediler 4000-7000 arası fiyat verdiler kalitesine göre ama kaliteli bi hastanede olmak lazım ameliyat olan kimse yok mu bilgilendirse göz içi mercek hakkında
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkgenci64

ben de de 6.5 hipermetrop 2.5 astigmat var her iki gözdede izmirde karşıyaka göze gittiğimde multifokal lens takalım dediler 4000-7000 arası fiyat verdiler kalitesine göre ama kaliteli bi hastanede olmak lazım ameliyat olan kimse yok mu bilgilendirse göz içi mercek hakkında

Dostum belli bir zaman sonra değişmesi gerekiyormuymuş. Dezavantajı varmıymış.? Aslında lazere göre daha kesin bir çözüm gibi duruyor ancak, pek yaptıran yok sanırım. Yada lazere göre ücreti yüksek olduğu için tercih edilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanbrs87

doktor bu mercek operasyonunu turkıyede yapan ılk kısı ıyı bı doktor ama hergoze uyum saglamadgıda soylenıyor bakalım zamnla duzelıcek dıyor doktorum. bursa göz bulent kose doktorumun adı

Hocam son durum nedir.? Önceki mesajında belirttiğin şikayetler düzeldi mi.? Herhangi bir sıkıntı var mı.?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.