Şimdi Ara

wireless modem nasıl kurulur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
15.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar çok basit bir olay ama pek bilgim olmadıgı için soracaktım
    şimdi benim masaüstü bir bilgisayarım vardı ve normal kablolu adsl modemle baglanıyordum nete.
    şimdi bir de dizüstü aldım 2sini aynı anda nete baglamak için en kısa yoldan ne yapabilirim?
    kablosuz modem alsam dizüstü kendi içindeki wireless özelligiyle baglantıyı alacak fakat masaüstü bilgisayar için ayrı bir aparat mı almam gerekir yoksa bu aparat modemin içinden çıkar mı?
    bir de kablolu modemi kablosuz yapan aparatlar varmış galiba nasıl oluyor acaba bir bilginiz var mı?
    şimdiden teşekkürler..

• öncelikle pcye aparata gerek yok kabloyla aynen dewam eğer ille alıcam diyorsan 35 40 lira gibi fiyatı var usb bellek boyutunda tam ama gerek yok
    git güvenlik yazılımı wlan hızı vs gibi koşullara bakarak modemini al ZyXEL tavsiyemdir
    kablodan pcye taktıgın modem aynı pcnin yanında dursun
    modemi bagladıgında 192.168.1.1 yazıcaksın ZyXEL için anlatıyorum
    modem şifresi 1234 olur genel olarak 1234 girip tmm diip pw değişiceksin
    kullanıcı@ttnet
    pw
    llc VSVSVS (ALIRSAN ANLATIRIM İSTEDİĞİN GİBİ) yapacaksın
    Wirelless Lan Kısmından Wirelles Enable edip wirelles şifreni koyucaksın laptobu açıp şifre girip bağlanacaksın
    modem iyi olursa yatak odana koy modemi çık 3 kat üst komşundan internete gir ;)
  • şeyi anlayamadım ben 2modem de aynı anda baglı mı olcak?
    yani kablolu modem masaüstüne baglı diyelim telefon hattından kablosuz modemi tel hattına nasıl baglıcam?
  • quote:

Orjinalden alıntı: transacoustic_

şeyi anlayamadım ben 2modem de aynı anda baglı mı olcak?
    yani kablolu modem masaüstüne baglı diyelim telefon hattından kablosuz modemi tel hattına nasıl baglıcam?

kardeş wireless modemin senin düz modeminden hiç bir farkı yok 1 anten fazlası var
    yani eski modemi takar gibi takıcaksın ama durdugu yerde wlanda olucak eski modemi sat bi wireless modem al
    wirelles modemi eski modemin gibi aynen kullan pcde kablo ile
    bi yandanda laptobundan gir ;)
  • heh tamam şimdi anladım çok teşekkürler..
    uygun fiyatlı ne önerebilirsiniz peki?
  • http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=45&productid=bd93075
    bak bu modemi bende kullanıyorum sorunsuz sıkıtısız güvenli güzel bir modem
    birde
    Philips SNA6500 güzel bir modem oda var bende şuanda eski modemim arkadaşa vericem :=)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.