Şimdi Ara

## Toshiba'dan Cell İşlemcisiyle Desteklenen Yeni Dizüstü Bilgisayar ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Toshiba'dan Cell İşlemcisiyle Desteklenen Yeni Dizüstü Bilgisayar ##

## Toshiba'dan Cell İşlemcisiyle Desteklenen Yeni Dizüstü Bilgisayar ##

Dizüstü bilgisayar dünyasının baş aktörlerinden biri olan Toshiba iddialı modellerini konumlandırdığı Qosmio serisi dizüstü bilgisayar ailesine yeni bir model daha ilave etmeye hazırlanıyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde firmanın özellikle oyunculara yönelik olarak hazırlamakta olduğu Qosmio X305 modelinin görsel ve detaylarını sizler ile paylaşmıştık. Elimize ulaşan yeni bilgilere göre Toshiba, Qosmio X305 ile birlikte yine aynı seri dahilinde geliştirilen Qosmio G55 modelini de önümüzdeki ay içerisinde kullanıma sunacak. X305 modelinin aksine G55 modeli oyunculardan öte yüksek performanslı çoklu ortam bilgisayarı almak isteyen mobil profesyonellere yönelik olarak hazırlanıyor. 18.4" büyüklüğünde ekrana sahip olan ürünün desteklediği çözünürlük ise 1680x945. Intel platformunu kullanan ve 45nm üretim teknolojisiyle hazırlanan mobil işlemci kullanan Qosmio G55'i diğer modellerden farklı kılan bazı önemli farklılıklar da bulunuyor. Nvidia'nın GeForce 9600M GT çözümünün grafik yükünü üstlendiği dizüstü bilgisayar ayrıca dört çekirdekli Cell işlemcisine de sahip. Bu işlemcinin görevi ise HD yani yüksek tanımlı videolara yönelik olarak donanımsal hızlandırma yapabilmek. 250GB'lık iki adet HDD ile donatıldığı belirtilen ürünün entegre FM alıcısı da bulunuyor. Toshiba Qosmio G55'in Temmuz ayında kullanıma sunulması bekleniyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bu "Cell" muhabbeti PS3'teki muazzam işlemci değil mi yahu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

Bu "Cell" muhabbeti PS3'teki muazzam işlemci değil mi yahu ?

Evet ancak PS3'deki Cell 9 çekirdekli. Bence gereksiz bir eklenti olmuş. Nitekim mevcut ekran kartı da Pure Video HD ile donanımsal hızlandırma yapabilmekte.
  • ben de x86 dan başka platformda bir laptop mu üretildi diye heyecanlanmıştım, boşunaymış,
  • ps3 dize geldi sanırım bide ps3 oyunlarıda çalışsa tamamdır
  • quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

ben de x86 dan başka platformda bir laptop mu üretildi diye heyecanlanmıştım, boşunaymış,

Aynen katılıyorum.
  • ben ps3 ün ekran kartına hastayım. benzer bir ekran kartı gelmiyorki alalım şöyle 100 ytlye ps3 grafiği verebilen
  • quote:

Orjinalden alıntı: yc#1

quote:

Evet ancak PS3'deki Cell 9 çekirdekli. Bence gereksiz bir eklenti olmuş. Nitekim mevcut ekran kartı da Pure Video HD ile donanımsal hızlandırma yapabilmekte.

ps3 te 9 çekirdekli işlemci mi var
  • Tipi çok güzel
  • p3 te oyun oynamak pc nin verdiği zevki vermez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: wolveray

ben ps3 ün ekran kartına hastayım. benzer bir ekran kartı gelmiyorki alalım şöyle 100 ytlye ps3 grafiği verebilen

ağzından bal akıyor ama bi 0 daha eklemek lazım o fiyata
  • Yanıltıcı başlık olmuş galiba. Toshiba'nın en işe yaramaz laptop serisi, sevemedim gitti
  • Bilen bir arkadaş aydınlatırsa iyice kafam karıştı. Cell x86 temelli değildi ki nasıl laptop üretmiş Toshiba?
  • Windowstan başka işletim sistemi çalışacak sanırım , cell ayrı özellikte 8 çekirdek artı bir adette Ibm Power pc ana işlemciden oluşuyordu değikmi ?
  • Performans değerlerini görmeden konuşmak için çok erken...
  • ps3'ün grafikleri bence hiçte iyi değil bir kere AA ve AF hiç yok arka fonlar hep 2D+ geriside tek donanimlı bir makine üzerine oyun yazmaya kalıyor
  • quote:

quote:

Sadece hızlandırma yapmıyordul herhalde!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: gktgys

quote:

quote:

ps3 te 9 çekirdekli işlemci mi var

evet 9 çekirdekli...

• quote:

Orjinalden alıntı: ckukner

Bilen bir arkadaş aydınlatırsa iyice kafam karıştı. Cell x86 temelli değildi ki nasıl laptop üretmiş Toshiba?

Sistemin ana işlemcisi haberde de değinildiği üzere Core 2 Duo. Cell burada bir nevi yardımcı işlemci (co-processor) görevi görüyor. Bir zamanlar DVD oynatmak için kullanılan kullanılan MPEG 2 kartları gibi düşünebilisiniz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.