Şimdi Ara

## VisionTek Radeon HD 4850 Test Sonuçlarıyla Birlikte Ortaya Çıktı ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
9.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## VisionTek Radeon HD 4850 Test Sonuçlarıyla Birlikte Ortaya Çıktı ##

AMD-ATi'nin Haziran ayının son haftası içerisinde duyurmayı planladığı Radeon HD 4800 serisiyle ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Firmanın özellik fiyat ve performans seviyesi ile şimdiden kullanıcılar arrasında merak uyandırmaya başladığı Radeon HD 4850'nin referans modeline ilişkin yeni test sonuçları arka arkaya görünmeye başladı. 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan RV770 Pro gpu'sunu kullanan kart 256-bit bellek veri yoluna ve 512MB GDDR3 belleğe sahip. DirectX 10.1 ve PCIe 2.0 desteğinin yanı sıra Crossfire X ve yüksek tanımlı videolar için geliştirilmiş UVD teknolojisi ile donanımsal hızlandırma da yapabilen HD 4850'nin ay sonu itibariyle ülkemiz pazarında eğer fiyatlarda son dakika değişikliği olmaz ise 229$+KDV seviyesindens satışa sunulması bekleniyor. Şimdi dilerseniz VisionTek firmasını referans tasarımı esas alan HD 4850 modeline yakından bakalım.

Test sistemi: 4GHz'de çalışan Core 2 Extreme QX9650, CAS5 zamanlamalarıyla 960MHz'de çalışan 4GB Patriot bellek ve DFI X38 anakart. VisionTek Radeon HD 4850 modelinin referans hızlarda yani 625MHz gpu ve 200MHz bellek saat hızlarına sahip olduğunu da belirtelim. Son not olarak skorların muhtemelen Beta sürücüler ile alındığını, kartların lansmanı ile birlikte yeni sürücülerin de kullanıma sunulabileceğini hatırlatalım.

Not: FX ibaresi bana ait değildir.

Detay inceleme ve ürün hakkında bilgi için;
    http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=191096
    http://fxvideocards.com/VisionTek-Radeon-HD-4850-p-16381.html
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Skorlar güzel
  • 3dmarkdan baska birseyler de gorsek
  • 3D mark skoru yerine birde oyundaki performansını görmek lazım.
  • skorlar gerçekten güzel sanırım dh da video inceleme olmadan oyun testlerini göremicez
  • Vantage puanı 9800GTX den oldukça iyi ama 3D06 skoru 9800GTX e göre oldukça düşük.
    Ne iş anlamadım gitti
  • skorlardan hiç anlamıyorum. bana oyun skorları fln lazım. Test yapmışken onuda yapsalar keşke
  • galiba vantage puanı sm 4,1 olduğu için yüksek.2006 puanına bakarsak bu kartın 8800gt den pek teüstün olmadığını görebiliriz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fettah34

Vantage puanı 9800GTX den oldukça iyi ama 3D06 skoru 9800GTX e göre oldukça düşük.
    Ne iş anlamadım gitti

bu şeye benziyo önceki 2900xt de falan da böyle olmuştu eski testlerde daha az puan alırken yeni testlerde daha fazla puan almıştı(rakiplerine göre) heralde gpu mimarileri geliştikçe testlerde ona göre oluyo zaten 3dmark06 2-2.5 senelik test bu saatten sonra onla karşılaştırma yapılmaz vantage kullanılmalı artık bence.
  • Aynı cpu skoru ile alınmış o/c'lu 8800gt

• quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Not: FX ibaresi bana ait değildir.

ilahi hocam sende güldürdün bizleribuarada sonuçlar beklendiği gibi.neresi garip geldi?
  • http://my.ocworkbench.com/bbs/attachment.php?attachmentid=1254&stc=1&d=1213282451
    Bu test ve yukarıda PASHA nın verdiği testlere göre Fx57 nin verdiği 3D testi fake kokuyor.

Çünki 4.0Ghz'deki QX9650 nin CPU puanı bu teste göre 6278.
    PASHA'nın kendi testinde aldığı 3,7Ghz hızında 5780 puan de bunu doğrular niyelikte.

Kime neye inanacağımızı şaşırdık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fettah34 -- 14 Haziran 2008; 11:11:31 >
  • Ben elimdeki kartla aynı işlemci skoruyla 14650 aldım açıkcası biraz hayal kırıklığına uğradım diyebilirim..%40-50 hızlı olmasını bekliyordum en azından ortalıkda dolaşan testler bunu söylüyordu bakalım belki oyunlarda sonuçlar farklı çıkar.
  • quote:

http://my.ocworkbench.com/bbs/attachment.php?attachmentid=1254&stc=1&d=1213282451
    Bu test ve yukarıda PASHA nın verdiği testlere göre Fx57 nin verdiği 3D testi fake kokuyor.

PASHA'nın kendi testinde aldığı 3,7Ghz hızında 5780 puan de bunu doğrular niyelikte.

Detaylı inceleme için;
  • quote:

Verdiğim 3dmark06 skoru bana ait değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: omerf

Ben elimdeki kartla aynı işlemci skoruyla 14650 aldım açıkcası biraz hayal kırıklığına uğradım diyebilirim..%40-50 hızlı olmasını bekliyordum en azından ortalıkda dolaşan testler bunu söylüyordu bakalım belki oyunlarda sonuçlar farklı çıkar.

katılıyorum dostum.sanırım ati gene cortlıyacak
  • performansı ne olursa olsun alacağım. kasamda güzel duracak
  • Vantage'da, xtreme settings de 2800 puan almış 4850,
    GX2 ve 9800GTX kaç puan alıyordu bundan?
  • Sıcaklıklar konusuna değinmiş incelemeyi yapan. Stok soğutucu ile boşta 79C 'de çalışıyormuş. Daha sonra kendisi soğutucuyu söküp A.S Ceramique macununu kullanmış ve sıcaklık boşta 54C olmuş. Soğutmada sıkıntı var gibi sanki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

http://my.ocworkbench.com/bbs/attachment.php?attachmentid=1254&stc=1&d=1213282451

Detaylı inceleme için;

Pekde fake gibi durmuyor ama 4.0Ghz deki QX9650 nin 3,7Ghz deki Q6600 le aynı puanı almasını nasıl açıklayacağız?

Coj testide yapmışlar...
    En azından 4xAA açınca artık kartlar göçmüyor...

1920x1200 default AA kapalı

1920x1200 default, 4xAA
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.