Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.969
Cevap
99
Favori
1.000.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eskiden 4 yerine 3 güncelleme alınca aldatıldığımızı düşünürdük.
    Sonralar 3 güncellemeye alıştırıldık.
    Sonra 3 ten 2 ye.
    Şimdi yılda 1 güncelleme bile yok.

Olay Nasreddin Hocanın aç kalmaya alıştırdığı eşek fıkrasına döndü. (Sözüm meclisten dışarı)

Nasreddin Hoca, bakmış ki arpa saman yazı getirmeyecek. Eşeğin arpasını her gün biraz kısmaya başlamış. Kısa kısa hayvancağızın yemi günlük bir avuç arpa olmuş. Bir gün ahıra girdiğinde eşeğin öldüğünü gören Hoca "yazık oldu" demiş, "tam açlığa alışacakken..."

Sizi her platformda destekleyen kullanıcılarınızı rezil ettiniz.
    Insanları kötülediğiniz yazılımlara mahkum ettiniz.
    Şimdi sakın Macarları suçlamayınız.

Yazık Başarsoft yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makaristo -- 23 Eylül 2015; 14:54:12 >
  • Eskiden 4 yerine 3 güncelleme alınca aldatıldığımızı düşünürdük.
    Sonralar 3 güncellemeye alıştırıldık.
    Sonra 3 ten 2 ye.
    Şimdi yılda 1 güncelleme bile yok.

Olay Nasreddin Hocanın aç kalmaya alıştırdığı eşek fıkrasına döndü. (Sözüm meclisten dışarı)

Nasreddin Hoca, bakmış ki arpa saman yazı getirmeyecek. Eşeğin arpasını her gün biraz kısmaya başlamış. Kısa kısa hayvancağızın yemi günlük bir avuç arpa olmuş. Bir gün ahıra girdiğinde eşeğin öldüğünü gören Hoca "yazık oldu" demiş, "tam açlığa alışacakken..."

Sizi her platformda destekleyen kullanıcılarınızı rezil ettiniz.
    Insanları kötülediğiniz yazılımlara mahkum ettiniz.
    Şimdi sakın Macarları suçlamayınız.

Yazık Başarsoft yazık.
    Başarsoft Nextgen uygulaması Google Play Market'ten kaldırılmış; hayırdır? Anladık bir işi beceremiyorsunuz ama parasını verdiğimiz şeyi istediğimiz zaman kullanabilelim değil mi? Hiçbir şekilde kurulum yapılamıyor çünkü tamamen kaldırılmış marketten; satın alma geçmişinde bile görünmüyor artık... Hadi güncelleyemiyorsunuz onu anladık; neden artık erişim yok uygulamaya? Parasını verdik bu uygulamanın; hangi hakla erişimi engelleyebiliyorsunuz?

Neden uygulamayı kaldırıp erişim dışı bıraktınız? Nedir açıklamanız; "güncelleyemedik, güncellenene kadar kimse kullanmasın istedik" mi diyeceksiniz? Size mi kaldı bunun kararını vermek, size kaldıysa niçin biz size para ödedik?
    Bakın bu mesajınızın tarihi 18/03/019; üzerinden 5 ay geçmiş...

Kusura bakmayın ama "haklı-haksız ithamlar olmuş" diyorsunuz ya; "haksız" olan tarafı bizimle paylaşsanız ya?

1)5 ay önce "güncel haritayı gönderdik" diyorsunuz; 5 ay sonra "ham verileri igo derliyor; 2-3 aylık gecikme oldu" diyorsunuz... Hani görüşüp güncel bilgiyi paylaşacaktınız?
    2)"Oto firmalarından baskı var" diyorsunuz; piyasa çoğunlukla "Navteq/Here" haritalarını kullanıyor, kim kime baskı yapıyor buyurun açıklayın?
    3)Google Play Store uygulamasındaki haritanız çok çok daha vahim; 2018.03 haritası kullanılıyor, uygulamanın son güncelleme tarihi 13/06/2018!!! Bakın 1 yıldan fazla zaman geçmiş siz hala "2-3 aylık gecikme oldu" diyip insanlarla dalga geçiyorsunuz!
    4)Madem yeni haritalarda gecikme olacak en azından niye 2018Q4 güncellemesini vermediniz?
    5)Uygulama bilgilerindeki mail ile size ulaşınca nasıl mağdur "etmiyorsunuz"? Mail gönderene özel güncelleme mi gönderiyorsunuz?
    6)Günü geçtim, haftayı geçtim; ayda 1 sefer foruma girip geri bildirim almak veya müşterileriniz nabzını yoklamak bu kadar mı zor? Zor ise niçin hesaplarınız var; kapatıp gidin forumdan madem... Şahsım adına konuşuyorum; ben enayi miyim en az haftada 1 sefer konuyu kontrol edip belki bir güncelleme haberi vardır diye kontrol ediyorum?
    7)Kusura bakmayın ama çözüm üretemecekseniz istediğim yerden yazarım; mail ile masal dinlemektense insanlar neyin ne olduğunu görür en azından forumda... Siz daha Google Play Store'da uygulamaya yapılan yorumlara olumlu veya olumsuz cevap vermiyorsunuz, niye size mail gönderelim?

Ücret ödeyen bütün müşterilerinizi mağdur ettiniz ve etmeye devam ediyorsunuz; bu durumu düzeltmek sizin elinizde, vaktinde yayınlayın güncellemeleri artık bir zahmet...
    +1
    Bir Başarsoft Nextgen mağduru daha !!! (+BEN)

Korsana bulaşmadık para verdik Başarsoft Nextgen aldık, AMA 1 seneden uzun süredir harita güncellemesi alamadık.
    Hala harita sürümü 2018.03

Parayla rezil olmak bu olsa gerek !!!

KİMSEYE ASLA BAŞARSOFT ÜRÜNLERİNİ ÖNERMİYORUM.
    CİDDİYETSİZ VE İLGİSİZ BİR FİRMA :(
  • Saygideger Forum uyeleri ve Navigasyon sevenler,

Basarsoft olarak 1 - 1.5 yil gibi bir surede haritalarimiza gosterdiginiz ilgi cok buyuk artis gosterdi. Bunlari da dikkate aldigimizda Basarsoft olarak bizlerden dogrudan haber verebilmek icin, ve de sizlerden dogrudan harita konusunda sorular, yorumlar alabilmek icin boyle bir konu basligi acmak istedim.

Umarim bir cok konu basliginin yaninda gorunur ve ilgi ceken bir konu olur.. :-)

Saygilarimla,

Alim Kucukpehlivan

• Güzelim başlığın geldiği şu hale bak, eklenen giflere bak. Admin mod her neyse yok herhalde. Bu adamları ben olsam değil bu başlığa, internete sokmam
  • Başarsoft Nextgen uygulaması Google Play Market'ten kaldırılmış; hayırdır? Anladık bir işi beceremiyorsunuz ama parasını verdiğimiz şeyi istediğimiz zaman kullanabilelim değil mi? Hiçbir şekilde kurulum yapılamıyor çünkü tamamen kaldırılmış marketten; satın alma geçmişinde bile görünmüyor artık... Hadi güncelleyemiyorsunuz onu anladık; neden artık erişim yok uygulamaya? Parasını verdik bu uygulamanın; hangi hakla erişimi engelleyebiliyorsunuz?

Neden uygulamayı kaldırıp erişim dışı bıraktınız? Nedir açıklamanız; "güncelleyemedik, güncellenene kadar kimse kullanmasın istedik" mi diyeceksiniz? Size mi kaldı bunun kararını vermek, size kaldıysa niçin biz size para ödedik?
  • quote:

Orijinalden alıntı: navman

Güncel Haritalar NNG'ye gönderildi. Mobil tarafta yayınlama süreci biraz daha geç gerçekleşiyor. Firma ile görüşüp güncel bilgiyi burada paylaşacağız.
    Bakın bu mesajınızın tarihi 18/03/019; üzerinden 5 ay geçmiş...

Kusura bakmayın ama "haklı-haksız ithamlar olmuş" diyorsunuz ya; "haksız" olan tarafı bizimle paylaşsanız ya?

1)5 ay önce "güncel haritayı gönderdik" diyorsunuz; 5 ay sonra "ham verileri igo derliyor; 2-3 aylık gecikme oldu" diyorsunuz... Hani görüşüp güncel bilgiyi paylaşacaktınız?
    2)"Oto firmalarından baskı var" diyorsunuz; piyasa çoğunlukla "Navteq/Here" haritalarını kullanıyor, kim kime baskı yapıyor buyurun açıklayın?
    3)Google Play Store uygulamasındaki haritanız çok çok daha vahim; 2018.03 haritası kullanılıyor, uygulamanın son güncelleme tarihi 13/06/2018!!! Bakın 1 yıldan fazla zaman geçmiş siz hala "2-3 aylık gecikme oldu" diyip insanlarla dalga geçiyorsunuz!
    4)Madem yeni haritalarda gecikme olacak en azından niye 2018Q4 güncellemesini vermediniz?
    5)Uygulama bilgilerindeki mail ile size ulaşınca nasıl mağdur "etmiyorsunuz"? Mail gönderene özel güncelleme mi gönderiyorsunuz?
    6)Günü geçtim, haftayı geçtim; ayda 1 sefer foruma girip geri bildirim almak veya müşterileriniz nabzını yoklamak bu kadar mı zor? Zor ise niçin hesaplarınız var; kapatıp gidin forumdan madem... Şahsım adına konuşuyorum; ben enayi miyim en az haftada 1 sefer konuyu kontrol edip belki bir güncelleme haberi vardır diye kontrol ediyorum?
    7)Kusura bakmayın ama çözüm üretemecekseniz istediğim yerden yazarım; mail ile masal dinlemektense insanlar neyin ne olduğunu görür en azından forumda... Siz daha Google Play Store'da uygulamaya yapılan yorumlara olumlu veya olumsuz cevap vermiyorsunuz, niye size mail gönderelim?

Ücret ödeyen bütün müşterilerinizi mağdur ettiniz ve etmeye devam ediyorsunuz; bu durumu düzeltmek sizin elinizde, vaktinde yayınlayın güncellemeleri artık bir zahmet...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mortarxl -- 21 Ağustos 2019; 18:45:8 >

• Kavşaklarda alttan mı geçeceğiz, üstten mi gideceğiz? İnsan bilemiyor. Bu konuda bir çalışma yapılması lazım

• Başarsoft gibi devasa bir firma olacaksın, kendini Google Maps Türkiye Çözüm Ortağı olarak lanse edeceksin ve tamamen Google altyapısı üzerine inşa edilmiş Android Markette yerini alamayacaksın. Bana sorun farklı sebeplerden kaynaklanıyor olabilir gibi geliyor.

1- Google - Başarsoft çözüm ortaklığında sıkıntı olabilir.
    2- IGO firması ile arasında sıkıntı olabilir. Zira bizim kullandığımız harita bu apk altında çalışıyor. Apk olmadan harita bir işe yaramaz.
    3- IGO ile Google arasında bir anlaşmazlık olabilir ve bu durumdan Başarsoft etkilenmiş olabilir. Çünkü dünyanın neresinden satın alırsanız alın Türkiye haritası IGO lisansı altında çalışıyor.
    4- IGO kaçak kullanıcılar nedeniyle programı marketten geri çekmiş olabilir.

Keşke Sygic ile çalışılsa da en iyi harita en iyi programla kombine edilmiş olsa. Şahsen yine satın alırdım programı.

Sıkıntı ile ilgili olarak yapılan açıklamanı doyurucu olmadığı açıklamayı yapan ilgili arkadaşın da malumu zaten. Başvurular yapıldı vs deniyor ama yeniden yayına alınma tarihi ile ilgili bir bilgi paylaşılmıyor. Markette program yazıp yayınlayan birkaç arkadaşım prosedürün bu derece karmaşık olmadığı, aksine yayına alıp satış veya reklamlar üzerinden para kazanmanın hedeflendiği bilgisini verdi bana.

Para iadesi isteyen arkadaşların izleyecekleri yol belli. Haliyle o yola başvurun demeyecekler. Ben şahsen bir 15 gün daha sabredin derim. Ama koşulsuz iade de etseler Başarsoft'un dişine dokunacağını sanmam.

• DD252Admin kullanıcısına yanıt
    Kast ettiğiniz şunlar mıdır acaba?

Varış yeri seçtikten sonra en üstte bir kum saati beliriyor:

Rota bilgisi tıklayınca şu görüntü geliyor:

Bu da üst resimdeki "trafik sıkışması" uyarısnı tıklayınca gelen görüntü:

Uygulamayı daha önce satın almama rağmen telefondaki bir sorun sebebiyle ancak yükleyebildim. Şu anda görsellik ve kullanışlılık açısından çok beğendim. "Keşke şunlar da olsaydı" veya "şu şekilde olsaydı" dediğim ufak tefek şeyler de yok değil elbette.

Bu arada farklı bir şehirde, misal İstanbul gibi, iki farklı nokta arasında rota nasıl çiziliyor bilmiyorum. Böyle bir şey varsa da ben göremedim. Aynı şekilde epey karıştırdım ama "uygulama içi satın alma" ile ilgili herhangi bir şey de göremedim. Yani ücreti ödenip indirilebilecek ya da etkin hale getirilecek bir özellikle de karşılaşmadım. Herşey içinde gibi geldi bana. Ha, ileride yaparlarsa bilemem tabi ki.

Sonuç olarak yeni uygulamayı bu haliyle beğendim. İnşallah güncellemelerde de çok gecilme olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozgur42 -- 2 Şubat 2016; 18:24:28 >

• Sevgili Droid Razr,

Vurgun lafini daha dolu daha net iletmenizi bekliyoruz :-)
    Haberimiz yokta işin açığı.. !

Kısaca şunu söylemekte fayda var,
    IGO, NNG adli macar bir firmanın ürünü. Ve değişik platformlar için satilan bir ürün.
    NNG, şu anda 1000 calisana ulaştı. ve temel hedef pazarı Otomotiv, linefit denilen pazar. Yani üretilen arabanın içine koyulan cihazlarda yüklü gelmek.
    10 küsür ülkede ofisleri var. Türkiye'de basarsoft partneri araciligi ile faaliyetlerini yürütüyor. Tüm bu pazarlari alt alta koyduğumuzda, büyüklük olarak, getiri olarak Türkiye çok çok aşağılarda.

Tüm bunlara rağmen, Başarsoft'un ve bizzat benim kişisel çaba ve gayretlerimle, hiç planlanmamış işleri bile bin bir nazla yaptirtiyoruz.
    Patronlarını çok iyi tanıyorum. Ama yıllar önce ayda bir kere telefonlaşabildiğimiz bu adamlarla artık yılda bir kere ancak bir araya gelebiliyoruz.

Otomotivde 25-30 Euro sadece yazılıma, 40-50 Euro da haritaya ve binlerce adet fatura keserlerken, Türkiye'de Google Play'de olabildiğince subsidize edilmiş ürünlere destek alabilmemiz cok kolay olmuyor. Adetleri de Yandex'in download adetleri ile karşılaştırmayı kim akil ediyorsa artık !!! :-)))

Size bir örnek vereyim. Spotify türkiye'de 2014 yılında 1 milyon download a ulaştığında kaç tane paralı sürüm satılmıştı biliyor musunuz ???

Çok zor tahmin edersiniz.. 4 Yazı ile Dört !!!

Anladınız siz beni!

Bu konuda sizlerden destek ve anlayış beklerken, bu tür eleştiriler almak bizlerin de motivasyonunu düşürüyor.

Şöyle sorayım:

Yandex son on aramanızdan kaç tanesinde doğru adresi yakalayabildiniz???

Sevgi ve Saygılarımla,

Alim K.

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson_Crusoe

Halen çıkmadı 2016.03 harita ve yine Türkiye' nin en büyük ilk 10 ilinden biri olan Gaziantep için yine bir güncelleme yok... şaka gibi varsa yoksa Ankara, İstanbul ve Türkiye' nin en büyük köyü İzmir güncellemesi,

Türkiye'nin en büyük köyü olarak gördüğünüz İzmir şu an sizin yaşadığınız Gaziantep ten daha modern ve gelişmiş. Zihninizdeki şu yapıyı güncelleyin Windows 10 Temmuz sonunda bile ücretsiz güncellemeyi bitirecek, siz halen eski kafadan devam...
  • İzmir'i köy zannediyorsanız bence sizin bir güncelleme almanız lazım😎
  • Başarsoft mobil uygulamalarıyla bütün güvenilirliğini kaybetmiştir. Öncelikle Başarsoft Navigation ile korsanlarından aylar sonra güncellemeleri vererek bizleri mağdur ettiler. Zaten program da takılmakta sorunlar çıkarmakta, LG G4 kullanıyorum son derece güçlü bir telefon bu uygulamada takılıyor, atlayarak geçiyor. Ne yabancı harita yüklenebilir, ne hız kameraları için bir düzeltme yapılabiliyor, her yeri sıkıntılı. Korsan kullananlar istediği gibi keyfine bakıyorlar. Bir ara program store'dan yok oldu, uzunca zaman yükleyemedik sonra yeni program gelecek o yüzden gibi açıklamalar yapıldı. Sonra burada herkes Nextgen'e geçirilecek diye vaat de bulunup, ardından öyle değilmiş, başka uygulamaymış, vs diye açıklamalar yaparak mevcut kitleyi tamamen kaybettiler. Bu program yeterince güncellenmiyor, takılıyor, birçok özelliği eksik.

Artık Google Maps kullanıyorum, ücretsiz, sorunsuz, asiste etme özelliği de eklenmiş, haritası da indirilip çevrimdışı kullanılabiliyor. Bu devirde kesinlikle böyle profesyonelleşmemiş şirketlere para vermeyin. Ben hakkımı helal etmiyorum. O kadar para verdim aylardır kullanmıyorum bu yazılımı takılması, güncellenmeyişi her şeyi ayrı sorun. Google Maps'le ücretsiz devam edin arkadaşlar. Ya da siz de herkes gibi korsan kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mthan -- 6 Haziran 2016; 11:28:03 >

• hasanmustafa06 kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin belediyenin yaptığı değişikliklere hiç bir şirket yetişemez
  • Klasik güncelleme işleri. Başarsoft'un bu tavrı şaşırtıcı değil, hep böyleler. Türk firmalarında sıkça rastlanan hak ettiğinden fazla ilgi görüp büyümeyi kaldıramayan yapılar. Günün birinde sıkı bir yabancı firma ya rakipleri olur ya da sahipleri olur geçer gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .BUTTERS STOTCH.

adamın sorusuna cevap versenize. aynı şeyi bende merak ediyorum. niye bu kadar sorumsuzsunuz anlamıyorum ki

Alıntıları Göster
    +1
    Bir Başarsoft Nextgen mağduru daha !!! (+BEN)

Korsana bulaşmadık para verdik Başarsoft Nextgen aldık, AMA 1 seneden uzun süredir harita güncellemesi alamadık.
    Hala harita sürümü 2018.03

Parayla rezil olmak bu olsa gerek !!!

KİMSEYE ASLA BAŞARSOFT ÜRÜNLERİNİ ÖNERMİYORUM.
    CİDDİYETSİZ VE İLGİSİZ BİR FİRMA :(
  • Arkadaşlar,
    Garmin cihaz kullananlar için Başarsoft 2022T1 Nisan 2022 tarih etiketli harita indirilebilir durumdadır.

https://www.baytekin.com.tr/harita-guncelleme

Bilginiz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basarsoft

quote:

Orijinalden alıntı: Ozgur42

Necmettin Bey, gerçekten de haritalarınızda o bölgede "Kutalmışoğlu Süleyman Şah Parkı" diye bir park görülüyor. Fakat ben bu parkı daha önce hiç duymadığım gibi internette bile ismine rastlamak çok zor. Anladığım kadarıyla şu anki park alanının küçük bir kısmına zamanında yapılmış ve uzun süredir bakımsız bekleyen bir parkmış. Bu yeni parkla beraber kaldırılmış. Şu an öyle bir park yok.

Aşağıya google ekran görüntüsünü de ekliyorum. İşaretli yer bu yeni parkın giriş noktasıdır. Yalnız google uydu görüntüsü de son halini yansıtmıyor. Zira Otopark alanları falan gözükmüyor. Ancak gene de haritanıza işlerseniz bu parkı hiç bilmeyen biri gene de ulaşabilir en azından. Kolay gelsin...

Selamlar.

Gerekli düzenlemeyi yaptık, 2014.10 güncellemesine dahil olacak.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Necmettin.

Daha oncede anlatmaya calistigim guzel bir ornek... Bu harita guncellemeleri icin aylarca beklemek zorundamiyiz ? Baska kestirme bir yol yok mu :) Komple haritayi degil ilgili degisen bolum guncellenemez mi ? Hatta abartsak biraz bu is aninda online yapilamama nedeni lisans isleri mi ???

• Selamlar,

Naviextras Toolbox üzerinde 2014.07 Harita güncellemesi yayınlanmıştır. Güncellemelerinizi indirip cihazlarınıza kurabilirsiniz.

Hayırlı olsun

Keyifli navigasyonlar.
  • google maps de, android cihazlarda çevrim dışı harita kullanımının Türkiye' ye yasaklı olması kimin sorumluluğunda. Google neden böyle bir yasak uyguluyor anlamıyorum. Eskiden ne güzel bölge bölge harita indirirdik.

Acaba Türkiye'nin mi bir yaptırımı var da bunu engelliyor google.

Gerçi google cephesine bakarsak, herşey yasak türkiyeye Markette bile bulamıyoruz. Haritalar(maps) yüklü olmasa telefona indiremeyeceğiz marketten, asistan deseniz öyle çalışmıyor TR de, navigasyon zaten hiç çalışmadı, en önemli program olan google play hizmetleri bile TR kayıtlı cihazla girince gözükmüyor markette. Android'i komple yasaklasınlar da kurtulalım arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: GÖKHANK

Merhaba Sayın Başarsoft Yetkilisi veya sorularıma cevap verebilecek forumdaşım.
    LG telefonuma, Google Playdan 15 EUR'a Başarsoft haritası kullanan IGO PRİMO alacağım.
    Yanlış kişiye soruyorsam ve yanlış yere mesaj yazıyorsam özür dilerim ama IGO PRİMO iletişim mailinden sorularıma cevap alamıyorum.
    1- Başarsoft harita güncellemeleri, Google Playdan lisanslı alınan bu uygulamayada yansıyormu?
    2- 15 EUR karşılığında, haritaları ve güncellemeleri ne kadar süre ile alıyoruz?
    3- Şimdi bu mesajı okuyan arkadaşları duyar gibiyim, ne gerek var para veriyorsun, internet de dolu bedavaya IGO PRİMO bulabilirsin diye. Bu bedava indirilenler ile lisanslı ürünün arasında; kul hakkı ve emeğe saygı dışında bir fark varmı?
    Teşekkürler

Sayın Gökhank,

3. maddenize yorum yapayım;

1. Aynen bizlerin emeklerini çalmamış oluyorsunuz.
    2. Haritalar sizin araştırmanıza vb. gerek kalmadan sisteminize otomatik güncelleniyor.
    3. Trafik bilgileri de ücrete dahil olarak sisteminizde çalışıyor.
    4. Hata vb. bildirirken göğsünüzü gere gere, gerçekten hakkınıza dayanarak iletiyorsunuz !

Desteğiniz ve örnek yaklaşımınız için çok çok teşekkürler.

Saygılarımla,

Alim K.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.