- x
BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri
7972 Cevap685097 Görüntüleme87 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1522 Mesaj
12 Ağustos 2008; 22:15:02 

Selamlar FIR_lama,

Evet Elbette 3 yil bizden harita guncellemesi alacaklar. Ayrca bu uc yil guncelleme aslinda sektore biraz daha inanc verebilmek icin bizim baslattigimiz bir insiyatif, bunun sebepleri var;

1. insanlar yollar durmadan degisiyor.. sonrada bizden tonla para ister bu firmalar demesinler diye, basta insanlara gerekli guveni verebilmek icin
2. sektordeki firmalarin o bu su firma 2 yil sonra batar filan gibi laflarina karsilik, sektorde bizim 10 yildan fazla harita isiyle buyudugumuzu bilmeyenlere bu guveni verebilmek icin,

Zaten biliyorsunuz, 3 yil sonra tahminen cihazi da yenilemek isteyecegi icin kullanici, bu durumda insanlari cok ugrasma korkusu olmadan urun alabilmesini sagliyoruz..

IGO 2006; Evet NNG'nun tek yapmasi gereken, haritayi hem IGO 8 icin, hem 2006 versiyonu icin derlemek.. Ama su ana kadar eski IGO 2006 engine getiren hic kimseye bu 3 yillik guncellemeyi vermedik.. bir sure sonra bu sureyi de 2 yila indirecegiz.. bu sure asamali olarak dusecek, yani simdi urun alanlara odul gibi olacak bu... 2. el olarak urunu satabilmeyi de saglayacak...

bence iyi bir strateji.. siz ne dersiniz???

Saygilarimla,

Alim K.
quote:

Orjinalden alıntı: FIR_Lama

gps türk cihazlarında igo ekran görüntüleri kullanıyor ve igo 2006 arayüzlü ekranlarla yaptığı tanıtımlarda 3 yıl harita güncellemesi denmekte... yani siz 3 yıl daha igo 2006 için harita üretmeye devam edecek misiniz? igonun 2011 yılına kadar 2006 versyonunu kullanmaya niyeti var mı?

Alim Kucukpehlivan
Basarsoft Bilgi Teknolojileri A.S.

2694 Mesaj
12 Ağustos 2008; 23:36:48 

strateji elbette güzel... igo zaten leziz :) ama 3 yıl daha desteği zaten ürünü değiştirirler diye lafın gelişi mi koydular bilmek istedim... hani 2 yıl sonra biz 2006 desteklemiyoruz, bize şu kadar verin igo 2010 verelim filan demesinler :) sonuçta amaç yer bulmak olunca bize ne 3d binalardan... google earthde bile pek sevmem, biraz eski kafa diyelim :)

peki size sektör içindeki biri olarak son bi soru:
sirfinstantfix2 gibi bi olay var... ayrıca şu avrupa uydularını vs destekleme mevzusu... bunun avantajı nasıl bir şeydir? hani devrimsel birşey mi olacak? yoksa 10m olan gps sapmasını 4m'ye düşürmesi ve 40sn olan bağlantı süresini 15snye düşürmesi dışında bir fark yok mu? bunlar bana pek devrimsel gelmedi ama tabiki büyük bir gelişme...

neyse ben haftaya izne gidiym geliym... o zamana kadar bi sürü yeni model gelsin de iş gören eski modeller daha da ucuzlasın...

PSN/XBL: Gokhanca

1522 Mesaj
13 Ağustos 2008; 8:11:07 

Selamlar FIR_Lama,

AB icinde boyle bir sey soz konusu degil. Hele bir otomotiv sektoru zorunluluklari var ki, mesela arabalarda yedek parca uretim ve temin garantisi satistan sonra 10 yil filandir.. Yani NNG, 2 yil sonra IGO 2006 destegi yok diyemez.. IGO 2006 satmayabilir.. fakat IGO 2006 sahibi olanlar icin veri temini yapmak zorunda.. zaten zor bir sey de degil...

Gelelim diger sorunuza;
arabaniza bindiniz, adresi girdiniz ve yol tarifi 45 saniye sonra basladi.. o arada saatte 80'e cikabilirsiniz ve en az 250-300 m yol almis olursunuz.. bu da belki 2-3 yol segmenti edebilir.. Navigasyon sektorunun en cozulmemis sorunlarindandir bu uydu kaybi, yeni baslangic durumlarinda tarifin gec gelmesi.. bu yeni gelen teknolojiler bu alani adresliyorlar ve emin olun keyfi daha iyi olur bu tur urunlerin...

Sevgiler..

Alim K.
quote:

Orjinalden alıntı: FIR_Lama

strateji elbette güzel... igo zaten leziz :) ama 3 yıl daha desteği zaten ürünü değiştirirler diye lafın gelişi mi koydular bilmek istedim... hani 2 yıl sonra biz 2006 desteklemiyoruz, bize şu kadar verin igo 2010 verelim filan demesinler :) sonuçta amaç yer bulmak olunca bize ne 3d binalardan... google earthde bile pek sevmem, biraz eski kafa diyelim :)

peki size sektör içindeki biri olarak son bi soru:
sirfinstantfix2 gibi bi olay var... ayrıca şu avrupa uydularını vs destekleme mevzusu... bunun avantajı nasıl bir şeydir? hani devrimsel birşey mi olacak? yoksa 10m olan gps sapmasını 4m'ye düşürmesi ve 40sn olan bağlantı süresini 15snye düşürmesi dışında bir fark yok mu? bunlar bana pek devrimsel gelmedi ama tabiki büyük bir gelişme...

neyse ben haftaya izne gidiym geliym... o zamana kadar bi sürü yeni model gelsin de iş gören eski modeller daha da ucuzlasın...

Alim Kucukpehlivan

1270 Mesaj
13 Ağustos 2008; 8:32:06 

bende çok araştırdım. aşağıda ismini ve modelini vermiş olduğum cihazı uygun gördüm.

GPSTURK LOGIC GEAR XL488 4,3” Araç Navigasyon GPS Cihazı (Türkiye Sokakları, MP3 - MP4 Multimedya ö

karadeniz bölgesi renault ve diğer marka araclarınızın hasarları ve kasko çözümlerinizde yanınızdayım
hasan yavuzyılmaz _ hasanyy@mynet.com

105 Mesaj
13 Ağustos 2008; 14:56:27 

tamam da bu gear logic harita update i için güvence veriyor mu?

2694 Mesaj
13 Ağustos 2008; 16:32:46 

3 yıl veriyor... alim bey de onayladı...

49 Mesaj
13 Ağustos 2008; 16:57:23 

anlamadım ben bu gpsturk cihazlarında igo2006 mı igo2008 mi var yukarıdaki mesajlarda igo2006 diyen var ama sitede 2008 yazıyor :S

113 Mesaj
13 Ağustos 2008; 17:14:30 

alim bey ;
bende xetec dtm 650 cihazı var bu cihaza igo-8 yüklenip kullanılabilirmi acaba eğer bu mümkünse ankarada bunu nerden ve ne kadara temin edebilirim
iyi çalışmalar kolaylıklar dilerim

TODAY TOMORROW TOYOTA

2694 Mesaj
13 Ağustos 2008; 17:37:21 

quote:

Orjinalden alıntı: yankee99

anlamadım ben bu gpsturk cihazlarında igo2006 mı igo2008 mi var yukarıdaki mesajlarda igo2006 diyen var ama sitede 2008 yazıyor :S

logicgear diye 2 modeli var(488 ve 4431 gibi bişiler olmalı modeller)... birinde 2006 diğerinde 2008 var... 2006 olan 220€+kdv, 2008 olan 280€+kdv gibi bi fiyattan olmalı...

1522 Mesaj
14 Ağustos 2008; 21:53:14 

Selamlar,

Maalesef yuklenmez.. bugun ofise bir beyfendi geldi..Piranha'nin iyi bir modelini almis.. Geldi Sygic yukletti ve gitti.
Sizde IGO8 yerine Sygic yukleyebilirsiniz.. hem bu urunu ayni zamanda Nokia'nizda, hem de HTC cep telefonunuzda kullanabilirsiniz..
bugune kadar gordugum en multiplatform yazilim.
Harita: Basarsoft 2008/7 haritasi

Kolay gelsin,

Alim Kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: lostlucky

alim bey ;
bende xetec dtm 650 cihazı var bu cihaza igo-8 yüklenip kullanılabilirmi acaba eğer bu mümkünse ankarada bunu nerden ve ne kadara temin edebilirim
iyi çalışmalar kolaylıklar dilerim

Alim Kucukpehlivan

935 Mesaj
14 Ağustos 2008; 23:40:01 

alim bey sygic de ben netten buldum haritayı 2008.4 açılışta teleatlas logosu çıkıyor.

HTC One (M8)

HTC UltraPixel™ // HTC Duo Camera™ // HTC Motion Launch™ // HTC Zoe™ // HTC BoomSound™

104 Mesaj
14 Ağustos 2008; 23:42:13 

Sanırım Sygic in bukarar esnek olmasının kaynağı java platformu üzerine kurulması..
Belki bilen vardır tomtom navigasyon cihazlarıyla arayuz aynıdır. Kullanımı kolay, harita konusunu açmayacagım üstte Alim bein yazısı var "Harita: Basarsoft 2008/7 haritasi " die.

104 Mesaj
14 Ağustos 2008; 23:45:49 

Lisanslı al Alim beyin parmak izi çıkıyor

935 Mesaj
14 Ağustos 2008; 23:48:59 

lisanlı almka ne kadar sygic kart olarak

HTC One (M8)

HTC UltraPixel™ // HTC Duo Camera™ // HTC Motion Launch™ // HTC Zoe™ // HTC BoomSound™

1522 Mesaj
15 Ağustos 2008; 0:45:12 

Selamlar,

129 YTL + KDV
1GB Kingston Micro SD -MiniSD SD adaptorleri ile birlikte.

Sygic'in yurtdisi versiyonlarinda Teleatlas Turkiye haritasi kullaniliyor. Bazi kisiler o haritayi kirik olarak kullanmaya calisabiliyor..farkli bir veri..
Bir de Sygic'in acilisindaki "Splash Screen" de eski versiyonlarda TeleAtlas logosu vardir. Burada Turkiye'de uretilen CepMap'in acilisinda Basarsoft logosu gelir.

bilginize.. ilginize...

Saygilarimla,

alim kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: recepolmez

lisanlı almka ne kadar sygic kart olarak

Alim Kucukpehlivan

89 Mesaj
15 Ağustos 2008; 2:03:45 

selamlar alim bey ve diğer okuyanlar;

GARMIN Nüvi 660 cihazını amerika'dan çok uygun bir fiyata getirdim, içine sizin haritalarınızdan yüklemek istiyorum?
Ancak pek bir bilgisizim, yani uzun zaman GPS kullandım ama hazır updateli kiralık araba GPS'leriydi...

Istanbul'dayım, Istanbul ofisinize illa gelmem mi gerekiyor yoksa internetten de satın alınabiliyor mu?

IGO falan pek bilgim yok, sadece harita update'i yeterli sanırım IGO gereksiz kaçar Garmin cihaza?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hush -- 15 Ağustos 2008; 2:05:51 >

1522 Mesaj
15 Ağustos 2008; 8:37:08 

Selamlar

size PM'e mail atiyorum ayrica, fakat zaten Garmin cihaza IGO yuklenemezdi.

kolay gelsin.

alim K.

Alim Kucukpehlivan

710 Mesaj
15 Ağustos 2008; 17:15:24 

Alim bey,
IGO8 satışa sunuldu mu TR haritası ile?
Sunuldu ise fiyatını öğrenebilir miyim? imzanızdaki sitelerde bulamadım.

1522 Mesaj
15 Ağustos 2008; 21:07:04 

Selamlar BJK_FAN,

IGO 8 maalesef Tek Ulke haritali olarak satisa sunulmadi. Eger Full Europe paketini satin almak isterseniz www.navigasyon.net adresinde satista. Lidyum adli bir firmanin ithalati ile getirilmis durumda. Fakat IGO ile yaptigimiz anlasma geregi, tek ulke haritasi sadece bizim urettirip ithal edebildigimiz bir urun. Bunun IGO 2006 MyWay Plus Türkiye stoklarimizin bitmeden getirilmesine baslanmayacak.

Bununla birlikte, fiyat indirimi ile birlikte satislarimiz hizlanmis durumda, anladigim kadari ile fiyat yuzunden uzun suredir satilamadi. IGO 8 geldiginde en az IGO 2006'nin ilk cikis fiyati olan 140 YTL + KDV'den satilacak. IGO 2006 ise 100 YTL + KDV olarak satista.

Saygilarimizla,

Alim Kucukpehlivan
quote:

Orjinalden alıntı: bjk_fan

Alim bey,
IGO8 satışa sunuldu mu TR haritası ile?
Sunuldu ise fiyatını öğrenebilir miyim? imzanızdaki sitelerde bulamadım.

Alim Kucukpehlivan

1164 Mesaj
16 Ağustos 2008; 7:41:21 

Merhabalar Alim Bey;
Sizi yerinizde görüp tanışma fırsatı bulduğum için gerçekten çok mutlu oldum.Yalçın Bey'le beraber sizinde insanlara yardım etme etme çabanız gerçekten takdire şayan.Kendi adıma çok teşekkür ederim.Forumlarda da bu çabanızın devam ettiğini görüyorum.Sizler gibi insanlar var oldukça ve bu işte profesyonel bilgileri amatör ruhla pekiştirdikçe,biz son kullanıcılar her zaman doğru ve güncel bilgilere ulaşabileceğiz.Lütfen bu olumlu tavırlarınızdan bizleri mahrum etmeyin ve hep böyle kalın.Tekrar teşekkürler.

210 Mesaj
16 Ağustos 2008; 12:53:31 

Merhaba,

Haritanızın 2008.04 versiyonu ile yaptığım birkaç rota denemesinde tali yollarda hız değerlerinin çok düşük olduğunu gördüm. Şöyleki;

Tali yollar ....10 km/saat
Ort.Büy.Yol...30 km/saat
Ana Yol.........50-60 km/saat
Şehirlerarası anayol..80 km/saat

2007.10 Haritanızda ise çoğu yollda 90 km/saat ile hesap yapıyordu.

Ancak Tali yollar için verilen hız limiti çok düşük olunca şehir içi her rota ana yollar üzerinden yönlenmekte. Programlarda bu yüzden olsa gerek en kısa tali yoldan ana yola çıkarmaya çalışmakta ve çoğu zaman yolu uzatmakta.

Haritacılık bilgimle olmasada sürücülük deneyimlerimle daha yerinde rota hesaplamaları için;

Tali yollar ....30 km/saat
Ort.Büy.Yol...50 km/saat
Ana Yol.........70 km/saat
Şehirlerarası anayol..90 km/saat

şeklinde olmasını isterdim.

Eğer kanuni olarak tali yol hız sınırı 10 km/saat ise! yapılacak bişey yok ama sanki hızlar çok düşük tutulmuş gibi duruyor.

Cihaz garmin
Kolay gelsin...

265 Mesaj
16 Ağustos 2008; 13:25:03 

evet hız sınırlması problemini aşmayı bende başaramadım izmir içinde çoğu yol 70 olmasına rağmen 60 olduğu için ötmeye başlıyor şehir dışında 80 de şaka gibi :D

bunu kendimiz veya siz mi düzeltiyorsunuz yoksa yazılımdan mı

İmzam şu an itibariyle kural içidir sanırım :D

1522 Mesaj
16 Ağustos 2008; 15:35:26 

Selamlar xraytr,

yaptiginiz gozlemler bildigim kadar ile dogru, kesin rakamlari bizde Candan hanim bilmekle beraber, köy yollarınin hizinin cok dusurulmesini bizzat ben istedim.

2007/4-7 haritalarinda ozellikle, koy yollarinda hem cografi, hem nitelik acisindan sorunlarimiz cok yuksekti. Bunlari epey duzeltmekle birlikte, 81 il bitsin diye koy yollarina hic oncelik veremedik. Ama simdi ozellikle Arac Takip Sistemi yoneten partnerlarimizdan (yaklasik 50 bin arac takip ediyorlar!!) loglari temin ettik. Bu loglardan ozellikle sadece koylere giden araclarin yonetildigi verileri ayirarak bunlarin rehberliginde koy yollari datamizi tekrar elden gecirmeye basladik. Bu surecin sonunda hiz limitlerinde duzenlemeler yeniden yapilacak, ve limitler yukarilara cekilecek.

Bununla birlikte IGO8 de bildiginiz gibi ayarlarda, hiz limiti uyarisini kaldirabiliyorsunuz, veya sesi de kapatabiliyorsunuz.. :-)

Kolay gelsin.

Alim Kucukpehlivan
quote:

Orjinalden alıntı: xraytr

Merhaba,

Haritanızın 2008.04 versiyonu ile yaptığım birkaç rota denemesinde tali yollarda hız değerlerinin çok düşük olduğunu gördüm. Şöyleki;

Tali yollar ....10 km/saat
Ort.Büy.Yol...30 km/saat
Ana Yol.........50-60 km/saat
Şehirlerarası anayol..80 km/saat

2007.10 Haritanızda ise çoğu yollda 90 km/saat ile hesap yapıyordu.

Ancak Tali yollar için verilen hız limiti çok düşük olunca şehir içi her rota ana yollar üzerinden yönlenmekte. Programlarda bu yüzden olsa gerek en kısa tali yoldan ana yola çıkarmaya çalışmakta ve çoğu zaman yolu uzatmakta.

Haritacılık bilgimle olmasada sürücülük deneyimlerimle daha yerinde rota hesaplamaları için;

Tali yollar ....30 km/saat
Ort.Büy.Yol...50 km/saat
Ana Yol.........70 km/saat
Şehirlerarası anayol..90 km/saat

şeklinde olmasını isterdim.

Eğer kanuni olarak tali yol hız sınırı 10 km/saat ise! yapılacak bişey yok ama sanki hızlar çok düşük tutulmuş gibi duruyor.

Cihaz garmin
Kolay gelsin...

Alim Kucukpehlivan

748 Mesaj
16 Ağustos 2008; 22:22:42 

Bu konuya bende birşey ekliyeyim...skin desteğiyle hız sınırı uyarısını üstlere veya alt değerlere çekebilirsiniz...:)saygılar.

HTC DESIRE S S-OFF,ROOT VE CUSTOM ROM YÜKLEME İŞLEMLERİ İÇİN TIKLA

67 Mesaj
17 Ağustos 2008; 21:56:04 

Alim Bey Merhabalar. MIO C 520 cihaz için lisanslı IGO 8 ( Türkiye Haritası ) satın almak istiyorum. Başar softa bu konuda mail atmama rağmen cevap alamadım. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkür ederim.

104 Mesaj
17 Ağustos 2008; 22:09:27 

ta4chu Kardeş
muhtemelen şu program senin işini görecektir
http://www.navigasyon.n...igasyon_sistemi-54.html

3610 Mesaj
17 Ağustos 2008; 23:24:58 

Görmeyecektir....

Daha önce defalarca yazdık arkadaşlar,ta4chu nun sorduğu cihaz bir PND oysa siz ona PDA için olan kutulu yazılımı yazıyorsunuz.Ya alıpta kullanamayınca ne olacak ?

iGO8'i elinizdeki bir PND için yasal olarak alamazsınız !!! Sadece yeni bir cihaz ile edinilmesi mümkündür.

Kolay gelsin

Herşeyi bilirim havasında dolanan çok kişiler gördük,ama aldığı cihazlar uğruna döneni az gördük :) Bu tipler dikkat etsinler kendilerine ;)

60 Mesaj
18 Ağustos 2008; 13:07:49 

Merhaba.
Sahip olduğum araçta xetec dtm 620 ve navturk yazılımı maalesef default olarak geliyor. Ama ben artık navigasyonu kaybolmak için değil yol bulmak için kullanmak istiyorum.

1-Belki daha önce sorulmuştur mazur görün ama bu yolbil navigasyon yazılımını ben de kullanabilir miyim?
2-Eğer olursa sd karta yüklü olarak mı shop.yolbil den satın almam gerekir yoksa indirmem yeterli mi?
3-Hadi bunu da yaptım, plug&play yani hemen kullanabilir miyim?

Cevaplarınız için teşekkürler.

67 Mesaj
18 Ağustos 2008; 19:08:50 

quote:

Orjinalden alıntı: gps.navigation

Görmeyecektir....

Daha önce defalarca yazdık arkadaşlar,ta4chu nun sorduğu cihaz bir PND oysa siz ona PDA için olan kutulu yazılımı yazıyorsunuz.Ya alıpta kullanamayınca ne olacak ?

iGO8'i elinizdeki bir PND için yasal olarak alamazsınız !!! Sadece yeni bir cihaz ile edinilmesi mümkündür.

Kolay gelsin

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

1522 Mesaj
18 Ağustos 2008; 20:15:04 

Selamlar,

IGO 2006 temelli bir urununuz var elinizde. IGO 8 e zaten resmi olarakta gecemezsiniz.. Ama IGO 2006 ile devam edeyim derseniz, bizim PDA versiyonunu alip, ek guncelleme haritalari indirmeye devam edebilirsiniz, resmi ve lisansli olarak...

ama IGO 8 mumkun degil..

Alim K.
quote:

Orjinalden alıntı: ta4chu

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Alim Kucukpehlivan

1522 Mesaj
18 Ağustos 2008; 20:36:43 

BASARSOFT HABERI:

HP ile YOLBİL bir arada.

http://teknoloji.milliy...8432&Date=18.08.2008&b=“Üçüncü Nesli” avcunuzun içine alın&ver=66

http://h41131.www4.hp.c...nuzun-icine-alin--.html

Saygilarimla,

Alim Kucukpehlivan

Alim Kucukpehlivan

100 Mesaj
19 Ağustos 2008; 0:10:26 

quote:

Orjinalden alıntı: gps.navigation

Görmeyecektir....

Kolay gelsin

Arkadaşımız IGO8'in PDA ürününüYASAL OLARAK -KENDİ SORUMLULUĞUNDA- pekala satın alabilir. Bu anda NavNgo'nun kanun ve uluslararası sözleşmelerle korunan hakları SONA ERER. Alıcı açısından, SON KULLANICI OLARAK arkadaşımız PDA ürününü PNA sına göre modifiye edebilir veya uyarsa aynen kullanabilir,başarsoft ve ana şirket tarafından yapılacak tüm güncellemelerden de faydalanabilir. (HUKUKEN BÖYLE )

Öte yandan, programı aynen kullanamaz veya gerekli modifikasyonları yapmayı beceremezse de satıcı, imalatçı dan herhangi bir iade veya tazmin talebinde bulunamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi silverfoxtr -- 19 Ağustos 2008; 0:20:12 >

504 Mesaj
19 Ağustos 2008; 13:11:02 

Garmin Nuvi 200 için yeni harita ne zmn gelir acaba?

Samsung Galaxy S4 v4.3, iPad Mini Retina 32GB Wifi Space Gray, Playstation3 60GB PAL v3.00, Canon 400D DSLR, Pioneer PDP-436XDE Plazma, VSX-415-K Amplifier, DVR-540H-S HDD, Digiturk Plus

1522 Mesaj
19 Ağustos 2008; 17:25:40 

Selamlar,

yaklasik 1 aydir zaten var... Garmin'de derleyici bizde oldugu icin.. sorun olmuyor :-) Baytekin'den isteyebilirsiniz..

kolay gelsin.

Alim
quote:

Orjinalden alıntı: mrtbjk

Alim Kucukpehlivan

1164 Mesaj
19 Ağustos 2008; 20:40:26 

Merhabalar,sorduğum soru daha önce sorulmuş olabilir,öyleyse kusura bakmayın.igo 8 veya igo 6 yazılımını orjinal olarak barındıran 4.3 ekranlı ve bluetooth lu bir cihaz önerebilirmisiniz,şimdiden teşekkürler.

104 Mesaj
20 Ağustos 2008; 0:40:24 

quote:

Orjinalden alıntı: mrtbjk

cihazının harita bölümüne bak versiyon 2008.07 ide sorun yok değilse Garmin merkeze bi uğra

sozelsters

http://www.navigasyon.n...igasyon_sistemi-51.html
http://www.navigasyon.n...igasyon_sistemi-58.html
bu cihazları inceleyebilirsin..

bu linkte biinceleme yapılmış onada istersen göz at

http://www.hanginavigas..._navigasyon_cihazi.html

1488 Mesaj
20 Ağustos 2008; 8:24:27 

Alim bey merhabalar;
Geçen gün size ulaşmaya çalıştım.Hazır balgat'ta iken ama dışarıdaymışsınız.
Gerçi Candan Hanım'a mail attım ancak ulaşmadı herhalde...
Ankara'da yeni yapılan neredeyse trafiği tam değiştiren 6-7 adet yeni kavşak-alt geçit-köprüden size daha önce buraya yazarak bahsetmiştim.
Bu konu hakkındaki güncellemeler herhalde yapılar bittikten sonraki ilk derlemeye yetişir.
Mesela Ankara-Erymana Optimum önü alt-üst köprü ve yeni çevre yolu bağlantısını çok merak ediyorum..
Güncellemeler hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
Not:Gözüme çarpan yeni kavşak çalışmaları
1) Eryaman 2) Gimat/Urankent 3)Gar önü (bitti) 4)Ostim 5)Ankamall-Emniyet önüne gelmeden TCDD hastanesi önü köprü 6)AOÇ demiryolu geçiş (başlamadı ama tcdd hastanesinin arkasından olacağı söyleniyor)

SAYGILARIMLA,
Bilgehan VARGELOGLU

1522 Mesaj
20 Ağustos 2008; 9:23:34 

Selamlar Bilgehan Bey,

Her zaman bekleriz, ama is geregi epey disarda olabiliyoruz. ilettiginiz kavsak duzenlemeleri konusunda aslinda cok detayli bilgilere sahibiz. Soyle ki, ABB yol ve kavsak duzenlemelerini web sitesinden ve diger altyapi kurumlarina onceden dosyalar olarak iletiliyor. Bizde buralarda GIS projeleri yaptigimiz icin bunlardan haberdar oluyoruz.. baslamadan once.. Fakat bitmesinin ardindan bunlarin haritalara islenmesi ise belli araliklarla oluyor. Ankara'da 3 - 6 ayda bir supurme yapiliyor. Eger bu kavsaklardan tamamlananlar bu donguye denk gelirse, o donemki haritanin icine bu degisiklikler girmis oluyor. Ayni sey istanbul icinde soz konusu. Fakat istanbulda her release oncesi tem ve e-5 toptan taraniyor.. sanirim ankara'da da bu yapilmaya baslandi.. boylece her releasede degisiklikler islenmeye devam edecek.

Bu aralar 81 il bittikten sonraki yeni ilgi alanimiz ilk 10 buyuk kentimizin sanayi siteleri.. buralardaki oto servisleri, yollar, yonler.. adresler.. bunlar uzerine calisiyoruz.. cunku her arabanin arada bir ugradigi yerler buralar.. bir de ticari hacmi itibari ile de onem arzeden yerler.. bakalim bitince begenecek misiniz?

Ayrica Koy yollari uzerinde de calismaya basladik, boylece toplam kalitemizi arttirmaya calisiyoruz..

Saygilarimla,

Alim Kucukpehlivan
quote:

Orjinalden alıntı: bilvarch

Alim bey merhabalar;
Geçen gün size ulaşmaya çalıştım.Hazır balgat'ta iken ama dışarıdaymışsınız.
Gerçi Candan Hanım'a mail attım ancak ulaşmadı herhalde...
Ankara'da yeni yapılan neredeyse trafiği tam değiştiren 6-7 adet yeni kavşak-alt geçit-köprüden size daha önce buraya yazarak bahsetmiştim.
Bu konu hakkındaki güncellemeler herhalde yapılar bittikten sonraki ilk derlemeye yetişir.
Mesela Ankara-Erymana Optimum önü alt-üst köprü ve yeni çevre yolu bağlantısını çok merak ediyorum..
Güncellemeler hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
Not:Gözüme çarpan yeni kavşak çalışmaları
1) Eryaman 2) Gimat/Urankent 3)Gar önü (bitti) 4)Ostim 5)Ankamall-Emniyet önüne gelmeden TCDD hastanesi önü köprü 6)AOÇ demiryolu geçiş (başlamadı ama tcdd hastanesinin arkasından olacağı söyleniyor)

SAYGILARIMLA,
Bilgehan VARGELOGLU

Alim Kucukpehlivan

504 Mesaj
20 Ağustos 2008; 10:11:20 

quote:

Orjinalden alıntı: ubeyde

cihazının harita bölümüne bak versiyon 2008.07 ide sorun yok değilse Garmin merkeze bi uğra

sozelsters

Ne alaka anlamadım?
Ben ne soruyorum sen üstüne alınıp ne cevaplıyorsun?
Ne HP navigasyonu, ne incelemesi?
Ayrıca ben diyorum ki yeni harita geldi mi(2008.08) sen diyosunki gpsine bak?
Heralde benimki 2008.01 ki ben burada bu soruyu soruyorum.
Sonuçta ağustosta çıkacak dendi yeni harita.
Bir dahaki sefere soruları okuyabilirsen güzel cevaplar verebilirsin.
HP GPS'lerinin de reklamının yapılacağı yer burası değil...

Samsung Galaxy S4 v4.3, iPad Mini Retina 32GB Wifi Space Gray, Playstation3 60GB PAL v3.00, Canon 400D DSLR, Pioneer PDP-436XDE Plazma, VSX-415-K Amplifier, DVR-540H-S HDD, Digiturk Plus

3610 Mesaj
20 Ağustos 2008; 10:21:38 

Arkadaşın katılım yeri Eminönü,ne tesadüf ki 25 mesajında verdiği linklerin çoğu bir firmanın eminönü'nde bulunan bir iş yeri sitesi neyse fazla yorum yapmayalım

Ama genede o yazıyı size değil başka birine hitaben yazmış zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 20 Ağustos 2008; 15:20:56 >

Herşeyi bilirim havasında dolanan çok kişiler gördük,ama aldığı cihazlar uğruna döneni az gördük :) Bu tipler dikkat etsinler kendilerine ;)

748 Mesaj
20 Ağustos 2008; 15:04:10 

quote:

Orjinalden alıntı: akucukpehlivan

Selamlar Bilgehan Bey,

Her zaman bekleriz, ama is geregi epey disarda olabiliyoruz. ilettiginiz kavsak duzenlemeleri konusunda aslinda cok detayli bilgilere sahibiz. Soyle ki, ABB yol ve kavsak duzenlemelerini web sitesinden ve diger altyapi kurumlarina onceden dosyalar olarak iletiliyor. Bizde buralarda GIS projeleri yaptigimiz icin bunlardan haberdar oluyoruz.. baslamadan once.. Fakat bitmesinin ardindan bunlarin haritalara islenmesi ise belli araliklarla oluyor. Ankara'da 3 - 6 ayda bir supurme yapiliyor. Eger bu kavsaklardan tamamlananlar bu donguye denk gelirse, o donemki haritanin icine bu degisiklikler girmis oluyor. Ayni sey istanbul icinde soz konusu. Fakat istanbulda her release oncesi tem ve e-5 toptan taraniyor.. sanirim ankara'da da bu yapilmaya baslandi.. boylece her releasede degisiklikler islenmeye devam edecek.

Bu aralar 81 il bittikten sonraki yeni ilgi alanimiz ilk 10 buyuk kentimizin sanayi siteleri.. buralardaki oto servisleri, yollar, yonler.. adresler.. bunlar uzerine calisiyoruz.. cunku her arabanin arada bir ugradigi yerler buralar.. bir de ticari hacmi itibari ile de onem arzeden yerler.. bakalim bitince begenecek misiniz?

Ayrica Koy yollari uzerinde de calismaya basladik, boylece toplam kalitemizi arttirmaya calisiyoruz..

Saygilarimla,
Alim Kucukpehlivan

Alim bey harika bir fikir gerçekten tebrikler....Gerçekten oto sanayi siteleri güzel olur...

HTC DESIRE S S-OFF,ROOT VE CUSTOM ROM YÜKLEME İŞLEMLERİ İÇİN TIKLA

155 Mesaj
21 Ağustos 2008; 22:15:37 

Sevgili Basarsoft yetkilileri;

Bir aydır Navigo 869'um neden ev çıkışlı rota hesaplamalarında beni abuk subuk yerlere yönlendiriyor diye düşünüp duruyordum. Sonunda çözdüm.

Çağlayan Meydanı'ndan Şişli'ye Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinden giderken sizin haritalarda Abide-i Hürriyet-Mecidiyeköy yolu olarak gösterilen yere dönüş kesinlikle var. Sizden en son edindiğim haritada burası dönülemez olarak göründüğü için beni kah İzzetpaşa'nın daracık sokaklarına, kah AddressIstanbul tarafına, kah Çağlayan üzerinden Çevreyoluna yönlendiriyor.

Burası İstanbul'un göbeği, şevkiniz kırmak istemem ama böyle bir hatayı yadırgadım.

Ayrıca Cevahir AVM'nin yanındaki Fulya Caddesi'nden Bahçeler Sokak'a dönüş yasak. Kontrol etmenizi öneririm.

364 Mesaj
21 Ağustos 2008; 22:49:00 

arkadaşım bence 1 aydır navigasyon kullanıp, bu forumda sadece 11 mesaj atmış biri olarak fazla sert daldın, bu bizim milletin şanındandır heralde :)

ben navturk ilk çıktığında babalar gibi 895 ytl sayıp alanlardanım, ama 1 hafta içinde gördüm ki navturk ün o zamanki hali (şimdiki ile ilgilenmedim hiç) benim zaten bildiğim kolay yerleri biliyor benim bilmdiğim yerleri o da bilmiyor, bu durumda bu bilgisiz hatta biraz da ilgisiz bu cihazı aynen geri verdim kurtuldum,

diyeceksin eee

eeesi basarsoft haritası İstanbulda benim bilmediğim hatta adını bile duymadığım mahallelerin hepsini biliyor, hatta çoğunluk aradığım adresin kapısına kadar götürüyor (bu durum garmin 2008.07 için daha geçerli) bence sen bildiğin yolu kendin git bilmediğin yolda cihazına sor derim

ama kesin olan bir şey var ki bu kadar plansız ve her isteyenin istediğini yaptığı bir şehir/ülkede, gözü kapalı navigasyon cihazına asla güvenemeyeceğiz, misal dün Reşitpaşa da dereye inen ve çöğunluk gecekondulardan oluşan Cengiz Topel isimli bir caddeye Kongre caddesi ismi verildiğini gördüm, bu durumda adresi bulalamdım tabi, ne alaka kongre, neden değiştirirsin ismi ....

emeğe de saygı lütfen

1164 Mesaj
21 Ağustos 2008; 23:06:37 

quote:

Orjinalden alıntı: ubeyde

sozelsters

Teşekkürler @mrtbjk,şu cihaza karar kılacağım galiba.igo 8 olması ayrı bir avantaj ama tecrübeli arkadaşlardan bu cihazın kaltesi hakkında bir yorum bekliyorum.
0

2 Mesaj
21 Ağustos 2008; 23:13:27 

İçinde IGO 2008 TR + Avrupa haritası olan, 4.3" ekranlı bir navigasyon cihazı arıyorum. Böyle bir ürün yok mu, ben mi bulamadım ?

48 Mesaj
21 Ağustos 2008; 23:59:06 

sozelsters

Arkadaş bu iki çihaz ile bende ilgileniyorum. Hp ipaq 316 ın çift çekirdekli 600 mhz lık olması bir avantaj olsa gerek. Ayrıca InstantFix özelliğide var. Fakat Waas-Egnos desteği vermı öğrenemedim.

Logicgear xl4431b nin 3 yılıık Harita desteği ve 8 gb lık sd kullanabilirliği de bir artıdır. Ayrıca fiyatıda sunduğu özelliklere göre bence iyi. Bu makinanın da Waas-Egnos ve InstantFix desteği varmıdır ? Bilmiyorum

Her iki cihazın da İGO8+ Başarsoft yazılım ve haritasını kullanması da ayrı bir avantajdır.

Bu konuda tecrübeli değilim bunlar sadece aldığım notlar. Bu iki makina ile ilgili tecrübeli arkadaşlar görüşlerini bizimle paylaşsalardı daha rahat karar verebilirdik.

3610 Mesaj
22 Ağustos 2008; 0:57:00 

InstantFix dediğiniz özellik genelde çoğu cihazda vardır zaten,bu bağlantı süresini 40sn ile 2dk arasına indirir.SirfInstantFixII ise çok farklı birşeydir,ve uydu sayısına bağlı olarak bu süre 3sn ile 15sn arasında değişir.

Logicgear çin orijinli bir tedarikçidir,ve Çinde sadece henüz 1 firma InstantFixII desteği veriyor,o da maalesef Logicgear değil,umarım Logicgear'da ileride çıkacak modellerde bunu verir.Çünki Logicgear üretici değil,alıp satan bir firma.

Waas+Egnos desteği içinse daha önce yazdığım gibi navigasyon yazılımında 33 ve üzeri uyduları görmeniz gerekiyor,eğer görmüyorsanız yoktur.

SIF v2 desteği olan cihazları yazalım akıllarda soru işareti kalmasın...

- Garmin Edge 605/705 Bike GPS
- Garmin nuvi 2x5 (Rx Networks GPStream)
- Garmin nüvi 7xx (SIFv2)
- HP iPaq 310
- Medion P4425 (Son ROM güncellemesi ile)
- Mio Moov 200 ve 300 (SIFv2)
- Becker Z-101 ve Z-200 (SIF v2)
- Navman S30
- Next YE-G 828 (SIF v2.1)
- Next YE-G 708 (SIF v2.1)

Bunlardan Next modelleri ve Mio Moov serisi herhangi bir internet bağlantısı yapmadan direk olarak GPS uydularından konum datasını alır ve hesaplama yapar.Diğerleri için cihazı en az haftada bir evinizde vs. internete bağlamak durumundasınız.PDA kullanlar bilirler QuickGPS yazılımı benzer işi yapar,ama şöyle bir dezavantajı vardır.

Diyelim ki siz evde datayı aldınız ve cihazı başka konumda yada ertesi gün açtınız,o zaman fix süresi gene uzayacaktır,çünki cihaz datayı en son gördüğü konuma göre yapar.Oysa direk indirenlerde böyle bir şey söz konusu değil.

AGPS ile SIF v2 'yi karıştırmayın aman,müsait zamanımda onlarıda ayrı ayrı açıklarım.

Ayrıca sadece Next modellerinde dilerseniz SIF vII yi devre dışı bırakabiliyorsunuz,yapmanız gereken sadece igo8 içinden port ayarını değiştirmek ama eminim kimse değiştirmeyecektir.sabit konumda 38sn ile 5-15sn arasında ciddi fark vardır.Birde hareket halinde iken cihazı açma huyu vardır bazılarının bu süre diğer cihazlarda hava durumuna göze bazen çok uzar hatta sinyal alamayınca bazılarınız durup cihazı kapatıp açar vs.vs O nedenle hassasiyet için bu bulunmaz bir özellik.

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gps.navigation -- 25 Ağustos 2008; 9:58:42 >

1164 Mesaj
22 Ağustos 2008; 12:48:39 

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

48 Mesaj
22 Ağustos 2008; 13:02:40 

gps.navigation

Bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum.

155 Mesaj
23 Ağustos 2008; 2:57:03 

quote:

Orjinalden alıntı: hayalbert

arkadaşım bence 1 aydır navigasyon kullanıp, bu forumda sadece 11 mesaj atmış biri olarak fazla sert daldın, bu bizim milletin şanındandır heralde :)

ben navturk ilk çıktığında babalar gibi 895 ytl sayıp alanlardanım, ama 1 hafta içinde gördüm ki navturk ün o zamanki hali (şimdiki ile ilgilenmedim hiç) benim zaten bildiğim kolay yerleri biliyor benim bilmdiğim yerleri o da bilmiyor, bu durumda bu bilgisiz hatta biraz da ilgisiz bu cihazı aynen geri verdim kurtuldum,

diyeceksin eee

eeesi basarsoft haritası İstanbulda benim bilmediğim hatta adını bile duymadığım mahallelerin hepsini biliyor, hatta çoğunluk aradığım adresin kapısına kadar götürüyor (bu durum garmin 2008.07 için daha geçerli) bence sen bildiğin yolu kendin git bilmediğin yolda cihazına sor derim

ama kesin olan bir şey var ki bu kadar plansız ve her isteyenin istediğini yaptığı bir şehir/ülkede, gözü kapalı navigasyon cihazına asla güvenemeyeceğiz, misal dün Reşitpaşa da dereye inen ve çöğunluk gecekondulardan oluşan Cengiz Topel isimli bir caddeye Kongre caddesi ismi verildiğini gördüm, bu durumda adresi bulalamdım tabi, ne alaka kongre, neden değiştirirsin ismi ....

emeğe de saygı lütfen

Sanal ortamlara askeri düzenin yansıtıldığı bir yer gözüyle bakmıyorum. Birisinin fikrini okurken de, yazarken de hiç önemsemiyorum o mesaj sayısını.

Bir ay benim için bir kullanıcının GPS hakkındaki bilmesi gerekenleri bilmesi için yeterli bir süre. Zaten benim eleştirilerim de kullanıcı eleştirisiydi. Uzmanlığına girmem, ilgi alanım değil.

Başarsoft haritaları burada çok övülmüştü. Eminim çok da iyidirler. Fakat sanırım buradaki aşırı övgüler nedeniyle benim beklentim Türkiye gerçeğinin üzerine çıktı.

Bir aylık kısa GPS tecrübem ve 12 mesajlık ucube mesaj performansımla söyleyebileceğim: şu an için sadece GPS ile, hiç yol bilmeden trafiğe çıkmak pek akıl karı değil. Faydalı mı: Oldukça faydalı; lakin kusursuz bir kurtarıcı olduğu söylenemez.

Daha iyi olacağına inanıyor ve çalışmaları destekliyorum. (Hem de sadece manen değil satın da alarak, "emeğe saygı"mız sonsuz!)

271 Mesaj
25 Ağustos 2008; 2:49:11 

Alim bey,

Ankara Kastamonu rotasında bir terslik oluşuyor, işin içinden çıkamadım. En hızlı rota dediğimde beni istanbul otoyoluna sokup 338 km ile 3 saat 58 dakika'da kastamonuya götürüyor. En kısa rota dediğimde ise köy yollarından 216 km'lik 8 saatlik uzun bir yolculuğa çıkarıyor.

Normalde gidilmesi gereken yolu çizmesi için rotaya Çankırı'yı katıyorum ve sonuç, 244 km ve 3 saat 50 dakikalık bir yolculuk.

Kısaca bana en hızlı rota dediğimde otoyol öneriyor, ancak otoyolla gittiğimde 100 km'ye yakın yol ve 10 dakika daha uzun süren bir yol veriyor. Ki 244 km'lik Çankırı üzerinden gittiğim yolun maksimum 3 saat sürdüğü gerçeğinden yola çıkarak acaba standart şehirlerarası yollardaki hız limitleri düşük, otoyollar yüksek tutulduğu için mi bu şekilde bir rota çiziyor diye düşünmeden edemiyorum.

Özellikle Ankara'dan yakın bir şehre giderken böyle bir rota çizince ister istemez kafam karıştı. Ben mi bir hata yapıyorum yoksa harita kaynaklı bir probleme mi denk geldim.

Bir de şehir içi ile ilgili bir bildirimim olacak. Subayevleri girişini altınparkın karşısından (Cihangir caddesi) veriyor. Orayı kapalı işaretlerseniz, çünkü o geçiş başbakan için yapıldı ve diğer araçların geçişi yasak. Subayevlerinin normal girişi benzinliğin yanından(Fahrettin Altay Caddesi). Ancak ileride (Cihangir Caddesi) giriş göründüğü için rotayı subayevlerine gelirken yanlış çiziyor.

Yine subayevlerine fatih köprüsünden gelindiğinde Fahrettin Altay caddesinden şehit makbule sokağa girmesi gerekirken orda giriş olduğunu görmüyor ve İrfan Baştuğ caddesine kadar götürüp girişin olmadığı cihangir caddesine yönlendiriyor. Kısaca subayevlerinin giriş olan yerleri girilmez, giriş olmayan yeri ise girilir şekilde işaretlenmiş. Subayevleri açısından özetlersek Fahrettin Altay caddesinden gelindiğinde her iki yönden şehit makbule sokağa giriş var, İrfan baştuğ caddesinden gelindiğinde ise cihangir caddesine giriş yok.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CarpeNoctem -- 25 Ağustos 2008; 3:23:11 >

210 Mesaj
25 Ağustos 2008; 10:07:45 

CarpeNoctem;

Başka bir konu başlığında benzer bir uyarıyıda ben yazmıştım ..

http://forum.donanimhab...4/key_//tm.htm#25627504

Kullandığınız yazılım, navigasyon cihazı, harita versiyonu vs. bilmiyorum ancak eğer garmin ise paralı yol seçeneğini kapatarak denerseniz sonuç değişebilir.

Kolay gelsin...

Çankırı dan geçmeyen ancak 3 saat 48 dk (266 km) lık bir rota mevcut..(paralı yol kapalıyken). Paralı yol serbest olduğunda 3 saat 58 dk.

Çankırı dan geçmemesi sizin belirtiğiniz gibi o güzergahın 3 saat 50 dk sürmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xraytr -- 25 Ağustos 2008; 10:18:43 >

271 Mesaj
25 Ağustos 2008; 13:58:23 

@xraytr

Evet Garminciyim. Ben de ikinci bir rota ekleyerek, yani rotayı belirledikten sonra çankırı'dan da geç dediğimde düzgün rotayı çiziyor. Bildiğim bir yol olduğu için bu avantajı kullanıyoruz, amma velakin bilmediğimiz yollar için de kafamızı karıştırıyor. Acaba aynı haritayı kullanan diğer yazılımlarda durum nedir? Örneğin igo'cular Ankara Kastamonu yazdıklarında ek bir işleme gerek duymadan doğru yolu çizebiliyor mu? Ben akademik amaçla Türkiye'de ciddi şekilde bilmediğim yollara girmek durumunda olacağım, sanırım öncelikle rotayı yola çıkmadan netleştirip daha sonra doğru rotayı çizdiğinden emin olup yola çıkmakta yarar var. Aksi halde Ankara Kastamonu örneğinde olduğu gibi, hem daha uzun hem daha geç varılan yolu verebiliyor Garmin. (Ya da garmin harici cihazlara mı kaymalıyım, diğer cihazlarda durum nedir bilemiyorum)

210 Mesaj
25 Ağustos 2008; 15:50:52 

CarpeNoctem

Verdiğiniz örneğe geri dönersek ortada 2 sorun var.

1.si garmin algoritmasından kaynaklanıyor olabilir. Çünkü 3 saat 48 dk ile en hızlı seçim varken 3 saat 58 dk lık yolu vermesi hatalı olabilir.

Çözümü: Her durumda paralı yol seçeneği kapalı olsun ama illaki paralı yoldan gitmek isterim derseniz paralı yolda geçiş noktası eklemeniz.

2.si veri sağlayıcıdan kaynaklanıyor. Hata denilmez heralde ama durumu bir kez daha tespit edelim. Şu mesajımda tespit yapmıştık zaten

http://forum.donanimhab...3/key_//tm.htm#25676615

Yolların hız kısıtlamalarını tekrar düzenlediklerinde sorun umarım çözülmüş olur. Yani 244 km yol 3s50dk ama 266 km yol 3s48 dk bu durumda Garmin napsın sürücüde en kısa süreyi seçmişken mecbur o yoldan yönlendirme yapacak. Bu harita ile ve bu cihazla enkısa süre seçili durumda iken bilinmedik ve bozuk yollara sapacağınıza pek ihtimal vermem.

Diğer programlar ne sonuç verir ben pek fazla merak etmiyorum. Çünkü bu hız sınırlamaları ile belirtilen iki nokta arasındaki en hızlı mesafenin 3 saat 48 dk olduğuna eminim. Pek çok örnek rota üzerinde deneme yaptım. Nüvi den daha kısa süreli bir rota bulurmuyum acaba? neden ordan saptı burdan sapmadı gibi..

Harita verisi ve cihaz yazılımı rotalamada birer bütün olduklarından başarsoft konusunda cihaz ismi biraz fazla geçti gibi oldu ama mecburiyetten. Ancak bu konu başarsoft haritaları hangi yazılımlarla daha iyi sonuçlar vermekte hangi yazılımların aradığı istediği veriyi tam olarak sağlayabilmekte diyede sorulabilir.

789 Mesaj
25 Ağustos 2008; 17:06:15 

Başarsoftun 2008/07 haritasını Garmin Nüvi 200 ile kullanmaktayım keşke aynı haritayı igo 2006 plus veya igo8 ile kullanabilseydimi herzaman söylüyorum..
İgo için ise benim tercihim 2006 plus ,ama malesef pda'mda kullanamamaktayım.Bu arada sorayım 2006 plusu iç hafızalı Diamondda çalıştırabilen varmı varsa ucuzlamışken bir adet almak istiyorum..

1522 Mesaj
26 Ağustos 2008; 0:13:56 

Selamlar,

sanirim 2008/10 haritasinda bunlari duzelmis olarak goreceksiniz. Cunku su anda koy yollarinin kotu ve niteliksiz olanlarinin elimine edildigi, ama kaliteli ve devamli kullanimda olanlarinin one cikarildigi ve hizlarinin daha mantikli hale getirelecegi bir calisma yurutuluyor.

Burada da acik olmakta fayda var, oyle 350 bin KMlik koy yolunun 3 ay gibi bir surede tek tek gezerek bitirilebilmesi mumkun degil (en azindan bizim o kadar cok paramiz yok geri donusu hemen olmayacak bu calisma icin) fakat cok super bir destek sistemimiz var, tum koylere giden araclarin kendilerinin kontrol edilebilmesi (hirsizlik, gasp vb. durumlari) kullandiklari arac takip sistemlerinin urettigi milyonlarca nokta koordinatini yollarin rektifikasyonu icin kullanmaktayiz. boylece goreceli olarak, zaman icinde cok daha iyi sehirler arasi yol yonlendirmelerine sahip olacagiz.

Bununla birlikte programdan programa farkli rotalarin cizildigini de belirtmeden gecemeyecegim. Sanirim yine bu konu icinde, cesme'den kurtkoy'e giden bir arkadasimiz Bursa'dan yalova'ya epey farkli bir rotadan gitmis idi, ama Yolbil en genel gecer rotayi vermisti.. IGO bile bunu bir kac denemeden sonra zor yakalamisti. Dolayisi ile programsal farkliliklari da unutmamak lazim, bir de yolun belli yerlerine check-point, ara durak atmak, hakikaten gerekli bir sigorta boyle durumlar icin...

Saygilarimla,

Alim Kucukpehlivan
quote:

Orjinalden alıntı: bilgecik

Başarsoftun 2008/07 haritasını Garmin Nüvi 200 ile kullanmaktayım keşke aynı haritayı igo 2006 plus veya igo8 ile kullanabilseydimi herzaman söylüyorum..
İgo için ise benim tercihim 2006 plus ,ama malesef pda'mda kullanamamaktayım.Bu arada sorayım 2006 plusu iç hafızalı Diamondda çalıştırabilen varmı varsa ucuzlamışken bir adet almak istiyorum..

Alim Kucukpehlivan

210 Mesaj
28 Ağustos 2008; 21:58:14 

Merhaba,

Çok azda olsa arkadaşımdan son haritayı deneme fırsatım oldu. Bugüne kadarki tüm aramalarda bulunduğum sokak çıkmıyordu. Haritada gözükmesine rağmen adres sorgusunda yoktu ancak benzer isimli diğer sokak çıkıyordu.

Şimdi aynı sorguyu kapı nosuna kadar devam ettirdiğimizde benzer isimdeki tüm sonuçları görebiliyoruz. Bu haliyle rağbet çok olacaktır (zaten vardı ama biran önce güncelleyelim diyenler). Kapı nosunu kayıtlardan farklı girmişseniz çıkmıyor tabiki ancak hiç no girmeden boşda geçseniz aynı isimli tüm benzer sonuçları almanız mümkün.

Tali yol hızlarıda bir kademe yukarı çekilmiş 15-25 km gibi olmuş sanırım ve bu halide şehir içi rota sonuçlarında gözle görülür normalleşme yapmış.

İyi çalışmalar.

cihaz garmin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xraytr -- 28 Ağustos 2008; 22:08:26 >

789 Mesaj
28 Ağustos 2008; 22:09:48 

Son harita dediğiniz 2008/07 olarakmı? Garmindemi İgo 2006 damı denediniz...

364 Mesaj
30 Ağustos 2008; 10:57:46 

Alim bey İstanbul daki tüneller sanırım bitmek üzere, sizin haritalarda bu tüneller de olabilecek mi ?