Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.969
Cevap
99
Favori
1.000.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet Elbette 3 yil bizden harita guncellemesi alacaklar. Ayrca bu uc yil guncelleme aslinda sektore biraz daha inanc verebilmek icin bizim baslattigimiz bir insiyatif, bunun sebepleri var;

1. insanlar yollar durmadan degisiyor.. sonrada bizden tonla para ister bu firmalar demesinler diye, basta insanlara gerekli guveni verebilmek icin
    2. sektordeki firmalarin o bu su firma 2 yil sonra batar filan gibi laflarina karsilik, sektorde bizim 10 yildan fazla harita isiyle buyudugumuzu bilmeyenlere bu guveni verebilmek icin,

Zaten biliyorsunuz, 3 yil sonra tahminen cihazi da yenilemek isteyecegi icin kullanici, bu durumda insanlari cok ugrasma korkusu olmadan urun alabilmesini sagliyoruz..

IGO 2006; Evet NNG'nun tek yapmasi gereken, haritayi hem IGO 8 icin, hem 2006 versiyonu icin derlemek.. Ama su ana kadar eski IGO 2006 engine getiren hic kimseye bu 3 yillik guncellemeyi vermedik.. bir sure sonra bu sureyi de 2 yila indirecegiz.. bu sure asamali olarak dusecek, yani simdi urun alanlara odul gibi olacak bu... 2. el olarak urunu satabilmeyi de saglayacak...

bence iyi bir strateji.. siz ne dersiniz???

Saygilarimla,

Alim K.
    quote:

Orjinalden alıntı: FIR_Lama

gps türk cihazlarında igo ekran görüntüleri kullanıyor ve igo 2006 arayüzlü ekranlarla yaptığı tanıtımlarda 3 yıl harita güncellemesi denmekte... yani siz 3 yıl daha igo 2006 için harita üretmeye devam edecek misiniz? igonun 2011 yılına kadar 2006 versyonunu kullanmaya niyeti var mı?

• strateji elbette güzel... igo zaten leziz :) ama 3 yıl daha desteği zaten ürünü değiştirirler diye lafın gelişi mi koydular bilmek istedim... hani 2 yıl sonra biz 2006 desteklemiyoruz, bize şu kadar verin igo 2010 verelim filan demesinler :) sonuçta amaç yer bulmak olunca bize ne 3d binalardan... google earthde bile pek sevmem, biraz eski kafa diyelim :)

peki size sektör içindeki biri olarak son bi soru:
    sirfinstantfix2 gibi bi olay var... ayrıca şu avrupa uydularını vs destekleme mevzusu... bunun avantajı nasıl bir şeydir? hani devrimsel birşey mi olacak? yoksa 10m olan gps sapmasını 4m'ye düşürmesi ve 40sn olan bağlantı süresini 15snye düşürmesi dışında bir fark yok mu? bunlar bana pek devrimsel gelmedi ama tabiki büyük bir gelişme...

neyse ben haftaya izne gidiym geliym... o zamana kadar bi sürü yeni model gelsin de iş gören eski modeller daha da ucuzlasın...
  • Selamlar FIR_Lama,

AB icinde boyle bir sey soz konusu degil. Hele bir otomotiv sektoru zorunluluklari var ki, mesela arabalarda yedek parca uretim ve temin garantisi satistan sonra 10 yil filandir.. Yani NNG, 2 yil sonra IGO 2006 destegi yok diyemez.. IGO 2006 satmayabilir.. fakat IGO 2006 sahibi olanlar icin veri temini yapmak zorunda.. zaten zor bir sey de degil...

Gelelim diger sorunuza;
    arabaniza bindiniz, adresi girdiniz ve yol tarifi 45 saniye sonra basladi.. o arada saatte 80'e cikabilirsiniz ve en az 250-300 m yol almis olursunuz.. bu da belki 2-3 yol segmenti edebilir.. Navigasyon sektorunun en cozulmemis sorunlarindandir bu uydu kaybi, yeni baslangic durumlarinda tarifin gec gelmesi.. bu yeni gelen teknolojiler bu alani adresliyorlar ve emin olun keyfi daha iyi olur bu tur urunlerin...

Sevgiler..

Alim K.
    quote:

Orjinalden alıntı: FIR_Lama

strateji elbette güzel... igo zaten leziz :) ama 3 yıl daha desteği zaten ürünü değiştirirler diye lafın gelişi mi koydular bilmek istedim... hani 2 yıl sonra biz 2006 desteklemiyoruz, bize şu kadar verin igo 2010 verelim filan demesinler :) sonuçta amaç yer bulmak olunca bize ne 3d binalardan... google earthde bile pek sevmem, biraz eski kafa diyelim :)

peki size sektör içindeki biri olarak son bi soru:
    sirfinstantfix2 gibi bi olay var... ayrıca şu avrupa uydularını vs destekleme mevzusu... bunun avantajı nasıl bir şeydir? hani devrimsel birşey mi olacak? yoksa 10m olan gps sapmasını 4m'ye düşürmesi ve 40sn olan bağlantı süresini 15snye düşürmesi dışında bir fark yok mu? bunlar bana pek devrimsel gelmedi ama tabiki büyük bir gelişme...

neyse ben haftaya izne gidiym geliym... o zamana kadar bi sürü yeni model gelsin de iş gören eski modeller daha da ucuzlasın...

• bende çok araştırdım. aşağıda ismini ve modelini vermiş olduğum cihazı uygun gördüm.

GPSTURK LOGIC GEAR XL488 4,3” Araç Navigasyon GPS Cihazı (Türkiye Sokakları, MP3 - MP4 Multimedya ö
  • tamam da bu gear logic harita update i için güvence veriyor mu?
  • 3 yıl veriyor... alim bey de onayladı...
  • anlamadım ben bu gpsturk cihazlarında igo2006 mı igo2008 mi var yukarıdaki mesajlarda igo2006 diyen var ama sitede 2008 yazıyor :S
  • alim bey ;
    bende xetec dtm 650 cihazı var bu cihaza igo-8 yüklenip kullanılabilirmi acaba eğer bu mümkünse ankarada bunu nerden ve ne kadara temin edebilirim
    iyi çalışmalar kolaylıklar dilerim
  • quote:

Orjinalden alıntı: yankee99

anlamadım ben bu gpsturk cihazlarında igo2006 mı igo2008 mi var yukarıdaki mesajlarda igo2006 diyen var ama sitede 2008 yazıyor :S

logicgear diye 2 modeli var(488 ve 4431 gibi bişiler olmalı modeller)... birinde 2006 diğerinde 2008 var... 2006 olan 220€+kdv, 2008 olan 280€+kdv gibi bi fiyattan olmalı...
  • Selamlar,

Maalesef yuklenmez.. bugun ofise bir beyfendi geldi..Piranha'nin iyi bir modelini almis.. Geldi Sygic yukletti ve gitti.
    Sizde IGO8 yerine Sygic yukleyebilirsiniz.. hem bu urunu ayni zamanda Nokia'nizda, hem de HTC cep telefonunuzda kullanabilirsiniz..
    bugune kadar gordugum en multiplatform yazilim.
    Harita: Basarsoft 2008/7 haritasi

Kolay gelsin,

Alim Kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: lostlucky

alim bey ;
    bende xetec dtm 650 cihazı var bu cihaza igo-8 yüklenip kullanılabilirmi acaba eğer bu mümkünse ankarada bunu nerden ve ne kadara temin edebilirim
    iyi çalışmalar kolaylıklar dilerim

• alim bey sygic de ben netten buldum haritayı 2008.4 açılışta teleatlas logosu çıkıyor.
  • Sanırım Sygic in bukarar esnek olmasının kaynağı java platformu üzerine kurulması..
    Belki bilen vardır tomtom navigasyon cihazlarıyla arayuz aynıdır. Kullanımı kolay, harita konusunu açmayacagım üstte Alim bein yazısı var "Harita: Basarsoft 2008/7 haritasi " die.
  • Lisanslı al Alim beyin parmak izi çıkıyor
  • lisanlı almka ne kadar sygic kart olarak
  • Selamlar,

129 YTL + KDV
    1GB Kingston Micro SD -MiniSD SD adaptorleri ile birlikte.

Sygic'in yurtdisi versiyonlarinda Teleatlas Turkiye haritasi kullaniliyor. Bazi kisiler o haritayi kirik olarak kullanmaya calisabiliyor..farkli bir veri..
    Bir de Sygic'in acilisindaki "Splash Screen" de eski versiyonlarda TeleAtlas logosu vardir. Burada Turkiye'de uretilen CepMap'in acilisinda Basarsoft logosu gelir.

bilginize.. ilginize...

Saygilarimla,

alim kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: recepolmez

lisanlı almka ne kadar sygic kart olarak
  • selamlar alim bey ve diğer okuyanlar;

GARMIN Nüvi 660 cihazını amerika'dan çok uygun bir fiyata getirdim, içine sizin haritalarınızdan yüklemek istiyorum?
    Ancak pek bir bilgisizim, yani uzun zaman GPS kullandım ama hazır updateli kiralık araba GPS'leriydi...

Istanbul'dayım, Istanbul ofisinize illa gelmem mi gerekiyor yoksa internetten de satın alınabiliyor mu?

IGO falan pek bilgim yok, sadece harita update'i yeterli sanırım IGO gereksiz kaçar Garmin cihaza?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hush -- 15 Ağustos 2008; 2:05:51 >
  • Selamlar

size PM'e mail atiyorum ayrica, fakat zaten Garmin cihaza IGO yuklenemezdi.

kolay gelsin.

alim K.
  • Alim bey,
    IGO8 satışa sunuldu mu TR haritası ile?
    Sunuldu ise fiyatını öğrenebilir miyim? imzanızdaki sitelerde bulamadım.
  • Selamlar BJK_FAN,

IGO 8 maalesef Tek Ulke haritali olarak satisa sunulmadi. Eger Full Europe paketini satin almak istersenizwww.navigasyon.net adresinde satista. Lidyum adli bir firmanin ithalati ile getirilmis durumda. Fakat IGO ile yaptigimiz anlasma geregi, tek ulke haritasi sadece bizim urettirip ithal edebildigimiz bir urun. Bunun IGO 2006 MyWay Plus Türkiye stoklarimizin bitmeden getirilmesine baslanmayacak.

Bununla birlikte, fiyat indirimi ile birlikte satislarimiz hizlanmis durumda, anladigim kadari ile fiyat yuzunden uzun suredir satilamadi. IGO 8 geldiginde en az IGO 2006'nin ilk cikis fiyati olan 140 YTL + KDV'den satilacak. IGO 2006 ise 100 YTL + KDV olarak satista.

Saygilarimizla,

Alim Kucukpehlivan
    quote:

Orjinalden alıntı: bjk_fan

Alim bey,
    IGO8 satışa sunuldu mu TR haritası ile?
    Sunuldu ise fiyatını öğrenebilir miyim? imzanızdaki sitelerde bulamadım.

• Merhabalar Alim Bey;
    Sizi yerinizde görüp tanışma fırsatı bulduğum için gerçekten çok mutlu oldum.Yalçın Bey'le beraber sizinde insanlara yardım etme etme çabanız gerçekten takdire şayan.Kendi adıma çok teşekkür ederim.Forumlarda da bu çabanızın devam ettiğini görüyorum.Sizler gibi insanlar var oldukça ve bu işte profesyonel bilgileri amatör ruhla pekiştirdikçe,biz son kullanıcılar her zaman doğru ve güncel bilgilere ulaşabileceğiz.Lütfen bu olumlu tavırlarınızdan bizleri mahrum etmeyin ve hep böyle kalın.Tekrar teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.