Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.969
Cevap
99
Favori
1.000.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 24 /06/2008 salı günü İstanbul ofisinizde buluşmak üzere iyi çalışmalar.

quote:

Orjinalden alıntı: akucukpehlivan

Sevgili MSorer,

Su anda italya'dayim. Meshur Pisa'dayim. iki gundur soka girdim diyebilirim.. niye mi?

Soyle ki; is ziyareti icin geldigimiz firma, havaalanina yakin 4 yildizli bir otelde yer ayirtmis.. Havaalanindan taksiye bindim.. Maalesef otel haritada yok..!!IGO biliyorsunuz Teleatlas kullanir.. haritaya baktim, 2007/10 haritasi.. TA datasheet'e bakiyorum.. 310 bin POI var diyor.. 5 yildir calismakta olan benim kaldigim 4 yildizli otel yok!! Allah'tan taksi soforu adresi buldu bir sekilde.. TomTom'u vardi acmadi bile..!

bu aksam da soyle Pisa kulesine dogru bir yuruyus sonrasi nehir kenarina yuruduk.. Bir cok meshur meydandan filan gectik.. tren istasyonuna 1 km uzakta, restoranlar, eczaneler.. hic bir sey yok.. kilise ve okullar disinda!! Sonra da dedim ki.. yok bir sey demedim yav...

Cuma aksami donuyorum, sali gunu istanbul ofisindeyim. Gelin, mutlaka goruselim. Cayimizi icersiniz. IGO icin ise, IGO 8 siparisini onumuzdeki hafta verecegiz.. sizden on odeme aliriz artik..ilk IGO 8 resmi musterisi olursunuz.. hemde IGO 8 olur , hem de IGO 2008/4 olur...

Haa bu arada.. bir kere daha Alitalia ile ucmam.. ucacaksam da.. kongo cumhuriyeti bile daha iyi hava yolu isletir... bilginize...

saygilar..

Pisa'dan sevgiler.

Alim Kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: msorer

Alim Bey ne olur bana da bir cevap ne zaman İstanbulda olcaksınız... Sizinle görüşme ve iGO PDA versiyonunu almak istiyorum.

quote:

Selamlar Baudrate,

IGO'nun kirik surumleri, IGO'nun populer ve iyi bir yazilim olmasi sebebiyle cok ilgi almasindan var diye dusunuyorum.. oturup kiracaklarini soyleyen varsa, adamlari tanimiyorsunuz derim.

Bu kirik urun kullanmak, bizim arabalari aksamlari gizlice alip, gezip, 2-3 gun sonra geri getirmekten farksiz bizim acimizdan.. Ama bir yandan da pazar gercekleri var.. taninmadan bir urun satilmaz.. bu kirik kullanimin bir sekilde tanitim olduguda yadsinamaz bir gercek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msorer -- 20 Haziran 2008; 12:13:08 >

• Alim Bey ,

teşekkür ederim önceki cevaplarınız için. bir diğer sorum ise yolbil yazılımınız NokiaN95 te çalışır mı? çalışırsa nerden temin edip alabilirim?

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baudrate -- 20 Haziran 2008; 13:36:58 >
  • Selamlar,

Nokia N95 ustunde Sygic Drive diye bir yazilimimiz var, onla size cozum sunabiliriz. Isin guzel tarafi, tak calistir, yani 3 gun sonra Nokia N95'ten vazgectiniz, E90 aldiniz... tek yapmaniz gereken SD karti digerine takmak.. Bildiginiz gibi pazardaki butun urunler boyle kolay tasinamiyor.. Bu arada ayni urunu Windows Mobile ortaminda da kullanabilirsiniz, yani Windows'lu bir cihaza da gecebilrsiniz rahatlikla..

Fiyat; 129 + KDV, yani 152,5 YTL

Yolbil maalesef sadece Windows Mobile ortaminda calisiyor..

Kolay gelsin.

Alim K.
    quote:

Orjinalden alıntı: baudrate

Alim Bey ,

teşekkür ederim önceki cevaplarınız için. bir diğer sorum ise yolbil yazılımınız NokiaN95 te çalışır mı? çalışırsa nerden temin edip alabilirim?

Saygılar

• Selamlar Enistgok,

Aynen ic hatlarda da uctum. Roma-Pisa aktarmasinda ucagimiz istanbul'dan gec kalktigi icin (tek tehir Alitalia da idi) aktarmaya 1-2 dakika ile kacirdik. Gorevli hatun, siz dedi 45 dakika olmussunuz ineli!! ve 5 saat diger ucusu bekledik, ama yer yoktu.. dolu dediler.. belki acilir ya da trenle gidin dediler!! Neyseki gece yer buldular da Pisa'ya varabildik..

Donus daha muhtesemdi.. Pisa'dan Roma'ya.. Roma'dan NApoli'ye ucurdular, oradan da istanbul'a.. Yani bilmeyenler icin.. ilk once ankara'dan erzurum'a .. erzurum'dan da istanbul'a ucurduler..

Servisten hic bahsetmeyelim... bizim en ucuz ucus veren ucuslarimiz bile superdir.. NEyse.. gecti... memleket gibisi yok... :-)

Saygilar..

Alim Kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: Enistgok

quote:

Haa bu arada.. bir kere daha Alitalia ile ucmam.. ucacaksam da.. kongo cumhuriyeti bile daha iyi hava yolu isletir... bilginize...

Alim Kucukpehlivan

Eheh... onlar serviste bayram şekeri dağıtırlar yahu .. Kıpkıplar otobüs şirketi gibi, bir tek kolonya eksik... siz bir de iç hatlarında görün onları...

7 adet bavulu kaybedip 3 ayrı şehre göndermeyi başaran. Sonra da 7 tane bavulla yolculuk mu yapılır diye soran Alitalia çalışanlarına sevgilerimi bir kere daha sunarım.!!! -soruyu soran 1.80'lik fıstık hariç-

• Alim Bey,

Son 1 soru, MyGuide Türkiye haritasını siz mi üretiyorsunuz? MyGuide web sitesi üzerinde Türkiye'yi göremiyorum bile, hangi firma getiriyor acaba bu cihazı? (bkz.http://www.myguidegps.com/main/where-to-buy/countries/ vehttp://www.myguidegps.com/main/where-to-buy/distributors/)

Teşekkür ederim.

• Selamlar,

Oncelikle MyGuide Turkiye yetkilisi arkadasa foruma kaydolmasi ve kendileri ile ilgili konulari da takip etmeleri icin bilgi verecegim.
    MyGuide, IGO kullanan bir firma, dolayisi ile icinde IGO ve Basarsoft haritalari var.

Turkiye'de distributorleri yok. Direkt olarak kendileri var. Yani daha ust seviye bir temsil.

Saygilarimla,

Alim K.
    quote:

Orjinalden alıntı: kontrolet

Alim Bey,

Son 1 soru, MyGuide Türkiye haritasını siz mi üretiyorsunuz? MyGuide web sitesi üzerinde Türkiye'yi göremiyorum bile, hangi firma getiriyor acaba bu cihazı? (bkz.http://www.myguidegps.com/main/where-to-buy/countries/ vehttp://www.myguidegps.com/main/where-to-buy/distributors/)

Teşekkür ederim.

• quote:

Selamlar,

Oncelikle MyGuide Turkiye yetkilisi arkadasa foruma kaydolmasi ve kendileri ile ilgili konulari da takip etmeleri icin bilgi verecegim.
    MyGuide, IGO kullanan bir firma, dolayisi ile icinde IGO ve Basarsoft haritalari var.

Turkiye'de distributorleri yok. Direkt olarak kendileri var. Yani daha ust seviye bir temsil.

Saygilarimla,

Alim K.
    quote:

Alim Bey,

Teşekkür ederim.

Alim Bey,

Ben bu arada telefon görüşmeleri yaptım. Sizden de hem Ankara ofisi hem de İst. Yalçın Bey'le görüştüm ve çok yardımcı oldu sağolsun. Başarsoft olarak gerçekten örnek olacak bir PR yürütüyorsunuz, tebrik ve teşekkür ederim.

MyGuide İstanbul'da ofis açmış evet ama Yalçın Bey'den aldığım telefon numarası üzerinden cevap vermediler. E-posta gönderdim, henüz cevap yok.

Almak istediğim ürün kısa süreli bir indirimde ve stokla sınırlı, bugün dahi gidip almayı düşünüyorum. Ancak, cevap bulamadığım soru, MyGuide 3100 aldığımda ücretsiz güncelleme hakkım olacak mı? Olacaksa muhatabım kim olacak (zira ürünü almadan önce bile ulaşamıyorum kimselere)? Olmayacaksa nasıl bir bedeli olacak bana bu güncellemenin ve kim tarafından yapılabilecek?

iGo olduğu için sizden harita satın alıp internetten indirip SD karta yükleyerek mi çalıştırabileceğim? Kırık haritalar mı yüklemem gerekecek?

Zamanınızı alıyorum ancak bu son soru işaretimi de giderirseniz çıkıp gidip alacağım bir tane. Ben soruları her birine cevap almak için sormadım, ne demek istediğimi anlatabilmek için sordum, siz zaten anlamışsınızdır.

Teşekkür ederim.

• Selamlar,

Benim MyGuide ile yaptigim son gorusmede bunun (yani haritanin guncellemesinin) ucretsiz olarak olmamasi yonunde bir egilimleri oldugu idi. Ben kendilerine bizim en az 1 yil guncelleme verdigimizi, hatta bu bir yilinda bir turlu sonunun gelmedigini belirttim.

Fakat MyGuide olarak, kendileri eger MyGuide formatinda 2007/10, 2008/4 gibi bir release cikarmazlarsa (ucretli veya ucretsiz) bunu bizlerin yapabilmesi teknik veya idari olarak imkansiz. Bu ancak TomTom'un kendi dururken Teleatlas'in harita release etmesi demek gibi bir seyle benzer olacaktir.

Ancak tek sekilde bu mumkun, IGO'nun PDA versiyonu SD kart olarak alinirsa ekleme yapilabilir. Bu da pek ucuza mal olmayacaktir size.

Umarim yardimci olabilmisimdir.

Saygilarimla

Alim Kucukpehlivan

Alim Bey,

Ben bu arada telefon görüşmeleri yaptım. Sizden de hem Ankara ofisi hem de İst. Yalçın Bey'le görüştüm ve çok yardımcı oldu sağolsun. Başarsoft olarak gerçekten örnek olacak bir PR yürütüyorsunuz, tebrik ve teşekkür ederim.

MyGuide İstanbul'da ofis açmış evet ama Yalçın Bey'den aldığım telefon numarası üzerinden cevap vermediler. E-posta gönderdim, henüz cevap yok.

Almak istediğim ürün kısa süreli bir indirimde ve stokla sınırlı, bugün dahi gidip almayı düşünüyorum. Ancak, cevap bulamadığım soru, MyGuide 3100 aldığımda ücretsiz güncelleme hakkım olacak mı? Olacaksa muhatabım kim olacak (zira ürünü almadan önce bile ulaşamıyorum kimselere)? Olmayacaksa nasıl bir bedeli olacak bana bu güncellemenin ve kim tarafından yapılabilecek?

iGo olduğu için sizden harita satın alıp internetten indirip SD karta yükleyerek mi çalıştırabileceğim? Kırık haritalar mı yüklemem gerekecek?

Zamanınızı alıyorum ancak bu son soru işaretimi de giderirseniz çıkıp gidip alacağım bir tane. Ben soruları her birine cevap almak için sormadım, ne demek istediğimi anlatabilmek için sordum, siz zaten anlamışsınızdır.

Teşekkür ederim.

• Selam,

Ben az once MYGUIDE ile gorustum, kendileri de cok detaylı bilgilendirmede bulundular, harita ve ürün hakkında, cihaz kaliteli ve bilinir bir cihaz.. Forumları da cok eskiden beri takip edermis yetkili kisi, ancak son donemde yogun tempoda uzak kalmıs..
    Telefon tekrar, ihityacı olana; 0 212 219 79 31 fax 0 212 219 84 57, call center 0 212 276 72 76
  • Merhabalar,

Avrupa pazarında 2008 itibariyle dördüncü sıraya yerleşmiş MyGUIDE markası olarak, uzunca bir süredir Türkiye pazarı için çalışmalarımızı yürütmekteydik, son dönemlerde sizin de pek çok noktada görebileceğiniz gibi çeşitli kanallar vasıtasıyla satışlara da başlandı..

Uzunca süredir navigasyon sektöründe çeşitli kademelerinde çalışan birisi olarak, gerek MYGUIDE markası ile ilintili gerekse de tüm navigasyon sektörü, ürünleri ve pazarları hakkında elimden geldiğince bilgimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım..

Her türlü konuda lütfen çekinmeden sorguluyor olunuz..

Şimdilik kısa tutmaktayım, ileride bol bol görüşmek üzere ..

Saygılarımla,
  • Selamlar,

Basarsoft'un son data surumu hakkinda bilgi vermek istedim;
    Bu hafta sonu itibari ile 81 il merkezindeki navigasyon verisi toplama calismalarimiz bitti. Bu calismalarda gecen haftalarda Güneydoğu ve iç anadolu'daki bazi eksik kentleri de tamamlamis olduk. Buralarda kapi numaralarida sokak baslangic bitislerine islendi. Bu veriler, 2008/7 haritası içinde bulunacak, sanirim 1 ay icinde pazarda olacaktir.. belki 6 hafta..

Simdi yeni donem icin 3-4 buyuk sehirde veri guncellemesi yapilacak (izmir, konya, gaziantep vb. gibi) ve de koy yollari uzerinde ozel bir calisma yapilacak. Bunlarinda 2008/10 verisine yetismesi için çalışacagiz. Bir başka hedefte kıbrıs, fakat sanirim sıcaklar dolayisi ile oradaki calismayi kisa birakmak durumunda olacagiz.

Simdilik bu kadar, daha detayli istatistikleri 1 hafta sonra paylasabilirim sanirim. Su anda saha loglari isleniyor ofiste...

Saygilarimla,

Alim Kucukpehlivan

• igo 2008.4 haritası daha çıkmadımı.
  • Selamlar,

2008/4 haritasi cikti, su anda yeni IGO siparislerinde 2008/4 haritasi yuklu geliyor olacak. IGO 2006 PDA versiyonu alan eski musterilerimizin de ucretsiz download edebilmesi icin IGO'nun web sitesine yuklenmesi konusunda haber bekliyoruz NNG'dan.

Bu haritada ozel bir fark var.. Tum adreslerin yaninda ilce ve mahalle yazarken, ayni zamanda PostaKodu'da yaziyor... Ve Posta Kodu'nu verip, o kodun icinde bulunan sokaklardan dogrudan arama yapabiliyorsunuz.. Avrupa'daki gibi...

Kolay gelsin.

Alim K.
    quote:

Orjinalden alıntı: blackmagicman

igo 2008.4 haritası daha çıkmadımı.
  • Selamlar Alim Bey,

Geçen hafta MediaMrkt İstanbuldan Mio C220 satın aldım içinde Başarsoftun 2007/7 haritası yüklü geldi heryerde aramama rağmen daha güncel bir sürüm bulamadım nette, bu son 2007/7 haritasında özellikle yaşadığım bölge Ataşehirde önemli yanlışlıklar var belki yeni harita güncellemesi ile giderilmiştir diye düşünüyorum fakat bulamıyorum, İyi Çalışmalar & Çok Teşekkürler.

Saygılarımla,
  • Alim bey yeni haritada (2008.01 - 080513 IGO8 için) kapı numaraları düzelecek demiştiniz fakat yeni harita ve yeni poilerle de kapı numaraları düzelmemiş. Halbuki 2007.10 haritasında (IGO2006 da) herşey çok güzel çalışıyordu kapı numaraları tam ve çok düzgündü... Problem tam olarak nedir acaba bu kapı numaraları konusunda???

Birde İzmir'de bildiğiniz gibi (belki bilmiyorsunuzdur) yaklaşık 6 aydır Çiğli bölgesinde yol çalışmaları var ve 1-2 ay içinde tamamen bitip tamamlanacak. Bir daha ki haritada bunu hemen düzeltir misiniz yoksa 2 harita sonra falan mı düzelir? (şu anda yolları garip garip yerlerden verdikleri için yer yer dağlara taşlara çıkmışız gibi gösteriyor IGO )

Gerçekten çalışmalarınız çok etkileyici ve çok güzel bir de ufak tefek hatalar olmasa herşey muhteşem olacak (en azından İzmir için). Son bir sorum daha var biz bu IGO8'i Türkiye'den ne zaman ve ne kadara alabiliriz? Autoupdate hizmetlerinden yararlanabilecekmiyiz? Pda için mini-sd şeklinde satılacak mı?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedy -- 1 Temmuz 2008; 15:09:55 >

• Selamlar Emirbt,

kotu haber.. Artik MIO üzerinde bizim haritalarimiz yok. Muhtemelen urununuzu MIO web sitesinden ilk guncellediginizde, yaziliminizi ve/veya haritanizi replace edecek sistem. Ve Teleatlas'in 2008/1 veya 2008/4 datasini yukleyecek. Ben bu haritanin nasil bir harita oldugunu bilmiyorum. kaliteli ve iyi bir harita olabilir. belki de sizin icin iyi haberdir.. Ama bizim icin kayip bir musteri demek...

Saygilarimla,

Alim K.
    quote:

Orjinalden alıntı: Emirbt

Selamlar Alim Bey,

Geçen hafta MediaMrkt İstanbuldan Mio C220 satın aldım içinde Başarsoftun 2007/7 haritası yüklü geldi heryerde aramama rağmen daha güncel bir sürüm bulamadım nette, bu son 2007/7 haritasında özellikle yaşadığım bölge Ataşehirde önemli yanlışlıklar var belki yeni harita güncellemesi ile giderilmiştir diye düşünüyorum fakat bulamıyorum, İyi Çalışmalar & Çok Teşekkürler.

Saygılarımla,

• Selamlar Speedy,

esasen 2008/4 datasindan itibaren kapi numaralari daha ciddi duzelmis durumdadir. 2007/10'dakinden daha duzgun oldugu kesin. Ama tam %100 demek, Turkiye'yi ve Turkleri tanimamak demektir. (gecenlerde Konya Belediyesi'nden bir arkadasimiz anlatiyordu, adam evini tasirken, kapisini da tasiyor ve numarasi ile birlikte !! diyor)

Izmir.. evet izmir'imiz eskidi. Konya, Antep ve İzmir'de guncelleme yapacagiz, ama ancak 2008/10'a yetisir.. zira 2008/7 su anda stop edildi, IGO icin hazirlaniyor.

IGO 2006 urunumuzu satin alanlar, yakinda ucretsiz 2008/4 verisini webden indirip kullanabilecekler. IGO 8 satin alanlar (ki daha siparisini ancak verecegiz., 2008/7 ile gelsin istiyoruz) da bir sonraki guncellemeyi ucretsiz alacaklar..

Fiyat: 140 YTL + KDV olacak, yani ayni, IGO 8 IGO 2006'da ayni olacak...

Saygilarimla.

Alim Kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: speedy

Alim bey yeni haritada (2008.01 - 080513 IGO8 için) kapı numaraları düzelecek demiştiniz fakat yeni harita ve yeni poilerle de kapı numaraları düzelmemiş. Halbuki 2007.10 haritasında (IGO2006 da) herşey çok güzel çalışıyordu kapı numaraları tam ve çok düzgündü... Problem tam olarak nedir acaba bu kapı numaraları konusunda???

Birde İzmir'de bildiğiniz gibi (belki bilmiyorsunuzdur) yaklaşık 6 aydır Çiğli bölgesinde yol çalışmaları var ve 1-2 ay içinde tamamen bitip tamamlanacak. Bir daha ki haritada bunu hemen düzeltir misiniz yoksa 2 harita sonra falan mı düzelir? (şu anda yolları garip garip yerlerden verdikleri için yer yer dağlara taşlara çıkmışız gibi gösteriyor IGO )

Gerçekten çalışmalarınız çok etkileyici ve çok güzel bir de ufak tefek hatalar olmasa herşey muhteşem olacak (en azından İzmir için). Son bir sorum daha var biz bu IGO8'i Türkiye'den ne zaman ve ne kadara alabiliriz? Autoupdate hizmetlerinden yararlanabilecekmiyiz? Pda için mini-sd şeklinde satılacak mı?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler...

• Sayın Alim Bey Merhabalar,
    Yukarıda bir arkadasa vermiş olduğunuz cevap ilgimi çekti açıkcası bayağı sevindim.
    Bildiğiniz üzere (hatırlarsanız sizi Ankarada ziyaret ettiğimde yanımda Tomtom Go 720 mide getirmiştim ve hatta siz ekran hassasiyetini çok beğenmiştiniz.Tepe grubundan) mi136 dışında birde tomtom go 720 ım var.Yurt dışında kullanmak için almıştım geçen yıl.Teleatlas dediğinizde hemen yakında TOMTOM için TR haritalarınında çıkacağını düşünüyorum / anlıyorum.Acaba doğrumuyum? Bu arada TR harita ve POI çalışmasını Teleatlas sizle yapmadıysa kimle yaptı.Sizden başka layığıyla bu işi kim yapacak ki? Bu durumda tomtom cihazlar için yeni TR Haritalarının pek de sizinki kadar detaylı olacağına inanmıyorum.
    Sevgilirimle,
  • açıklamalarınız ve cevabınız için çok teşşekkür ederim bu gerçekten olayla ne kadar ilgili olduğunuzu gösteriyor o zaman izmir'İ kontrol ederken kapı numaralarını da bi elden geçirin lütfen gerçekten adres kontrol ederken inanılmaz rahatlatıyor işlerimizi
  • bu haritaları TA için infotech hazırlıyor.

http://www.infotech.com.tr/TR/haberler/haber_detay.asp?hid=165

gorundugu kadarıyla kapsamı su an icin cok genis degil

quote:

Orjinalden alıntı: bilvarch

Sayın Alim Bey Merhabalar,
    Yukarıda bir arkadasa vermiş olduğunuz cevap ilgimi çekti açıkcası bayağı sevindim.
    Bildiğiniz üzere (hatırlarsanız sizi Ankarada ziyaret ettiğimde yanımda Tomtom Go 720 mide getirmiştim ve hatta siz ekran hassasiyetini çok beğenmiştiniz.Tepe grubundan) mi136 dışında birde tomtom go 720 ım var.Yurt dışında kullanmak için almıştım geçen yıl.Teleatlas dediğinizde hemen yakında TOMTOM için TR haritalarınında çıkacağını düşünüyorum / anlıyorum.Acaba doğrumuyum? Bu arada TR harita ve POI çalışmasını Teleatlas sizle yapmadıysa kimle yaptı.Sizden başka layığıyla bu işi kim yapacak ki? Bu durumda tomtom cihazlar için yeni TR Haritalarının pek de sizinki kadar detaylı olacağına inanmıyorum.
    Sevgilirimle,

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.