Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (325. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.968
Cevap
99
Favori
1.000.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dün (9.03.2013) tespit ettiğim iki değişikliği raporlayayım. Bolu, Atatürk Bulvarı işaretlenen kısım trafiğe kapanmış;

İzzet Baysal Caddesi Çarşı içi kısmı araç trafiğine kapanmış; yaya yolu olarak inşaatı sürüyor. Belki işlenmiş olabilir, ama değilse 2013.04 Gün. eklenmesi dileğimle.

Bilginize;

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri

Sevgiler, saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: malt1

quote:

Orijinalden alıntı: ZodiaK123

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: akucukpehlivan

quote:

Orijinalden alıntı: metehan16

quote:

Orijinalden alıntı: ogoksel

quote:

Orijinalden alıntı: wings35

quote:

Orijinalden alıntı: metehan16

merhabalar Arkadaşlar!!
    başarsoftun trafik hizmeti ne zaman başladı bilmiyorum ama ben yeni öğrendim. acaba bu hizmeti hangi navigasyonlarda kullanabiliyoruz acaba ve bütün iller için bu hizmeti alabiliyor muyuz ??
    bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse memnun olacağım.
    teşekkürler

next in yeni cihazlarında mevcut.

Navitech ve Piranhanın eski cihazların da da var

peki hangi iller var bilginiz varmıı?? bende igo primo var istanbul bursadan başka şehir yok

Selamlar Metehan16,

Basarsoft'un Radyo üzerinden Trafik Yayini var.
    NEXT ve Navitech marka cihazlar IGO ile, Garmin cihazlarda da kullanim soz konusu su anda. Goldmaster'da da var diye biliyorum.

Yayinin bulundugu yerler:
    IStanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya.

Piranha'nin Başarsoft haritasi ve IGO icermeyen bir urunden de trafik yayini yapan, alternatif bir trafik operatoru ile calistiklari bir calismalari var. Final karsilastirmayi bizim yapmamiz yanlis olur, ama bizim yaptigimiz testlerde neredeyse 3 kati daha basarili oldugumuzu soyleyebiliyor arkadaslarimiz.

Basarsoft haritalari, Basarsoft trafikli, TMC'li bir cihaz ile hele bu hafta yaptigimiz calismalardan sonra keyifli bir yolculuk yapabileceginizden emin olabilirsiniz. Bazi optimizasyon calismalarimiz da haritada yapilacagindan, 2013.4 haritamizda yansiyacak iyilestirmelerde olacak.

Yani Haritada olusturdugumuz ortalamanin ustundeki yapimizi, trafikte de sunmaktayiz diyebilirim.

Saygilarimla,

Alim K.

yetkili birisi burda cevap veriyordu şurayı düzelttiniz mi dediğimizde nereye gitti o

Dostum sana cevap veren Alim Bey şirketin sahibidir
    Sana cevap yazan arkadaş ta Necmettin Beydir.Kendisinin asli görevi yanlış hatırlamıyorsam harita mühendisi.Vakit buldukça burdaki geri bildirimleri cevapluyor

Benim kafama su takildi.mesela otobanda gidiyoruz sol tabelada yesil tabelada osmaniye antep yaziyor ve ucuncu okta saga dogru cikisin okdugunu belirten ok var.bazilarinda ise sagda cikisin okdugu halde uc ok var ve saga cikis oku yok.ne demek oluyor bu.bu bir hatami

Selamlar Malt1,

Tabelalar yol akisindan bagimsiz olarak renklenmekte ve sekillenmekte. Yani ayri bir dosya ile sisteme tanitiliyor.
    Bahsettiginiz gibi durumlar bazen karsilastigimiz seyler, yerini bildirirseniz kontrol ettirelim.

Tesekkurler.

Alim K.

• Bu kısaltmalarla ilgili geçen haftalarda yine bir kaç sıkıntı yaşadım, biri çok ilginçti. Cihaz Next YE-G 555, harita verileri Başarsoft

1- Ankara/Çankaya ilçe sınırları içerisinde bulunan, Demirtepe dediğimiz semtte "Şehit Bahadır Demir Sokak" lazım oldu. Sadece "Şehit" olarak yazıp arattırdım ve böyle bir sokak yok, geri kalanını tek başına yazıp aratmaya bile gerek duymadım, şehit ile başlayan tüm sokaklar geldi nasıl olsa diye düşüdüm. Çünkü bir çok sonuç geldi, ancak aradığımız sokak yoktu.

2- Ankara/Keçiören ilçe sınırlarında bulunan Etlik semtinde arkadaşla bir adres arıyoruz. Sokağın sadece "ŞEHİT" kısmı aklında fakat şehidimizin adını aklına yazamamış, çünkü çok ilginç sıra dığı bir adı var. O yüzden "ŞEHİT" yazıp tüm sokakları arattık ve aradığımız sonuç yine yok...

Bu iki sıkıntıyı arka arkaya yaşayınca bilgisayardan "Google Maps" yoluyla haritaya baktım, doğru sokak adlarını öğrendim ve navigasyonda arattığımda "ŞHT." diye kısaltılarak girildiğini gördüm. Etlik'teki adres meğer "Şht. BEYSAT BATMACA" sokak imiş. Arkadaşın aklına yazamadığı kadar da varmış yani.

Daha önce de "Üniv, Unv" kısaltmaları yüzünden sıkıntı yaşamıştım. Şimdi de "Şehit, Şht.". Tabi sokak adları ve bazı kurum adları çok uzun, kısaltma şart. Kısaltmalarda standart sağlandı mı sıkıntı yaşanmaz diye düşünüyorum.

• Alim Bey Merhaba;
    Çok araştırıp firmanızdan da yeterli bir cevap alamadığım için bu soruyu burada paylaşmak istedim. Biliyorsunuz piyasada çeşitli 2-Din araç multimedya/navigasyon sistemleri var. Bu sistemler gerek anlaşmalar gerekse maliyet hesapları yüzünden çok da bilindik olmayan navigasyon sistemleri ile beraber satılıyor. Benim aracım için de bu tip bir navigasyon yazılımı var. Gerek cihazımda TMC özelliği olmasından gerekse I-GO yazılımını LİSANSLI kullanma isteme sebebimden birçok yere başvurup satın almak istedim. Ama maalesef bütün çabalarım sonuçsuz kaldı. Herkesin malumu üzere korsan olarak ilgili yazılım kullanılabilmektedir. Fakat gerek kendimin yazılımcı olması gerekse de lisanslı ürün kullanıp emeğe saygı göstermek isterken bu çabalarımın sonuçsuz kalması da bir o kadar düşündürücüdür. Sorun şu ben ve benzeri durumda olan ve sizlerin emeğine saygı gösterip lisanslı yazılım kullanmak isteyenlere bu zulüm nedendir? Yazılımı isteyenlere tek olsa da satıp hem emeğinizin karşılığını almak hem de korsan yazılım kullanmamayı desteklemeniz gerekmez mi? Bir insan I-Go kullanmak istiyor ve bunu parasını verip satın alamadıktan sonra korsan kullanmaktan başka çaresi kalıyor mu?

Sizden ricam ekip arkadaşlarınız gibi " tek ürün satışımız yoktur. iyi çalışmalar" gibi bir cevap yerine lisanslı ürün kullanmayı teşvik edecek çözümler sunmanızdır ( i-go ile satılan araç multimedya sistemlerinden alın demeyin her markanın her araca göre modeli yok, modeli olanda da I-GO yok )
    İyi Çalışmalar..

• Selam , sabiha gökçen pegasus ekopark 'ın girişi kapanmış , erken gittiğim için beni etkilemedi fakat girişi bulamayıp uçağı kaçıranlar bile olmuş.
    Artık geçersiz olan girişi ve şu an kullanılan girişi ekte gönderiyorum.

Ekran görüntüsü için tıklayınız.
  • Necmettin bey selamlar;

Kayıtlı İsim -> OZEL HATMA HATUN HASTANESİ
    Doğru İsim -> ÖZEL FATMA HATUN HASTANESİ

Düzeltme rica ediyorum.

Saygılar :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

Bu kısaltmalarla ilgili geçen haftalarda yine bir kaç sıkıntı yaşadım, biri çok ilginçti. Cihaz Next YE-G 555, harita verileri Başarsoft

bu kısaltma olayını ben de yıllardır çözemedim. gerçekten standart bir uygulama olması çok doğru olur. 5 harflik bir kelimeyi 3 harf ve 1 nokta kullanarak 4 harfe düşürmek zaten uygun bir kısaltma tekniği de değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

Bu kısaltmalarla ilgili geçen haftalarda yine bir kaç sıkıntı yaşadım, biri çok ilginçti. Cihaz Next YE-G 555, harita verileri Başarsoft

bu kısaltma olayını ben de yıllardır çözemedim. gerçekten standart bir uygulama olması çok doğru olur. 5 harflik bir kelimeyi 3 harf ve 1 nokta kullanarak 4 harfe düşürmek zaten uygun bir kısaltma tekniği de değil.

Neden kısaltmalar kullanılıyor ki? Karakter sayısı kısıtlaması mı yapılması gerekiyor acaba?

• yeni bir garmin nüvi40 cihaz aldım ürün açıklamasında yazmasına rağmen kavşak görünümleri özelliği çalışmıyor
    bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    cihaz içinde jcv uzantılı bir dosya bulunmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresefe

yeni bir garmin nüvi40 cihaz aldım ürün açıklamasında yazmasına rağmen kavşak görünümleri özelliği çalışmıyor
    bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    cihaz içinde jcv uzantılı bir dosya bulunmuyor.

Bu konuda sorgulama mercii Baytekin ve Basarsoft dur; sorun bakalım nasıl cihaz satiyorlarmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basarsoft

Saygılarımla,

Necmettin.

Merhaba,

Google Maps'te şunu arayınca ilgili bölgeye gidiliyor. "301. Sokak, Akhisar, Türkiye"

Burada sokak numaraları maps.google.com'da da igo yazılımında da hatalı. Doğrusu kırmızı ile yazdığım şekildedir. Aynı bölge için maps.bing.com un haritası doğrudur. Düzeltilirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murataygun -- 13 Mart 2013; 15:47:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: projessor

Köklükaya kaya köyünden sonra stabilize yol devam etmektedir. Ayrıca Karakaya Hidroelektrik santrali yolu haritalarda yok.
    Kırmızı yollar haritalara eklenmesi gereken stabilize yoldur. Pembe ile gösterilen yol ise asfalttır. Pembe yolun sonunda ise EÜAŞ karakaya Hidroelektrik santrali işletme müdürlüğü vardır.

Merhaba.

Belirtmiş olduğunuz yollar haritaya işlenmiştir. 2013.07 güncellemesinde inceleyebileceksiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

Necmettin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Twincharged Injection

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Twincharged Injection

Merhaba Necmettin Bey,

2012.10 v2 haritası yüklü Garmin cihazımda. Adana/Kozan'da Kalearkası Mevkii'nde bahçemiz bulunuyor. Cihazımda o bölgede bir yol görünmüyor ancak gittiğimde Sık Kullanılanlara ekledim. Google Maps'ta yol olarak haritanızdaki yol var ancak diğer yollar uydu görüntüsünde mevcuttur. 2013 haritanıza eklerseniz sevinirim.

Merhaba.

Google görüntüsünden kabaca çizerek yollayabilirseniz daha sağlıklı yardımcı olabilirim size.

Saygılarımla,

Necmettin.

Bu görüntüde yolları kırmızı ile çizdim, yollar asfalt değildir. Ancak resimde devamı görünmüyor yollar devam etmektedir güneye doğru.

Merhaba.

2013.07 datasına eklendi. Yayınlandığında inceleyebileceksiniz.

Saygılarımla,

Necmettin.

• quote:

Orijinalden alıntı: sefabaris

Mevcut haritada İstanbul Halkalı'daki Tarım Meslek Lisesi olarak kayıtlı bulunan alanda şu anda Sabahattin Zaim Üniversitesi bulunmaktadır. Düzeltirseniz sevinirim.

Merhaba.

Gerekli düzenleme yapılmıştır. 2013.07 güncellemesine inceleyebileceksiniz.

Saygılarımla,

Necmettin.
  • quote:

Necmettin bey osmaniye unversitesinin oralar yeni yerlesme oldugu icin harita cok eksik ve yanlis.oralar icin duzenlemeler oldu mu.ve adanada guncellemeler oldu mu.serit bilgisi ozelligi androidlerde yokmu.birde ben tabelalari anlamiyorum.mesela iki mavi tabela cikiyor.soldakinde adana yaziyor diyelim ama iki ok var mesela tabelada biri duz ok biri duz okunyaninda saga dogru ok.bu tabelalari bana bir aciklasaniz.2013.04 guncellemesi ne zaman yayinlanir android icin.navigasyon sirasinda sag tarafta yukseklik kalan sure ve varis zamani yaziyor.ben ise anlik hizim ve kalan km yazsin istiyorum nasil ayarlayabilirim.burde navigasyon sirasinda sag ustte otoyol simgesi cikiyor basinca en yakin dinlenme yerini felan gosteriyor galiba ama bazen km sayarken geriye dogru birden fazla isaret yaniyor mesela petrol istasyonu isareti ve dinlenme yeri.bu durumda ekranda geriye dogru sayilan yer neresi oluyor.

Merhaba.

Sorularınızı teker teker yanıtlamaya çalışayım.

" osmaniye unversitesinin oralar yeni yerlesme oldugu icin harita cok eksik ve yanlis.oralar icin duzenlemeler oldu mu." Hayır, Bu güncelleme için bir yenilik yok.

"ve adanada guncellemeler oldu mu." Evet, adana ile ilgili değişiklikler var.

"serit bilgisi ozelligi androidlerde yokmu." Bildiğim kadarıyla aynı IGO versiyonunu kullanan tüm cihazların özellikleri aynı.

"birde ben tabelalari anlamiyorum.mesela iki mavi tabela cikiyor.soldakinde adana yaziyor diyelim ama iki ok var mesela tabelada biri duz ok biri duz okunyaninda saga dogru ok.bu tabelalari bana bir aciklasaniz." Bu yazdığınızdan anladığım ikinci tabelada da Adana yazıyor. Bu tip bir durumda iki yönden de gidince Adanaya ulaşabileceğinizden bahsediyor.

"2013.04 guncellemesi ne zaman yayinlanir android icin." Henüz kesin bir tarih yok.

"navigasyon sirasinda sag tarafta yukseklik kalan sure ve varis zamani yaziyor.ben ise anlik hizim ve kalan km yazsin istiyorum nasil ayarlayabilirim." Sağda çıkan o verilere biraz uzun basılı tutarsanız hangi özellikleri ekleyip çıkarabileceğinizi gösteren bir menü açılır.

"burde navigasyon sirasinda sag ustte otoyol simgesi cikiyor basinca en yakin dinlenme yerini felan gosteriyor galiba ama bazen km sayarken geriye dogru birden fazla isaret yaniyor mesela petrol istasyonu isareti ve dinlenme yeri.bu durumda ekranda geriye dogru sayilan yer neresi oluyor." Geriye doğru'dan neyi kasttettiğinizi tam olarak anlayamadım.

Saygılarımla,

Necmettin.

• quote:

quote:

Necmettin bey osmaniye unversitesinin oralar yeni yerlesme oldugu icin harita cok eksik ve yanlis.oralar icin duzenlemeler oldu mu.ve adanada guncellemeler oldu mu.serit bilgisi ozelligi androidlerde yokmu.birde ben tabelalari anlamiyorum.mesela iki mavi tabela cikiyor.soldakinde adana yaziyor diyelim ama iki ok var mesela tabelada biri duz ok biri duz okunyaninda saga dogru ok.bu tabelalari bana bir aciklasaniz.2013.04 guncellemesi ne zaman yayinlanir android icin.navigasyon sirasinda sag tarafta yukseklik kalan sure ve varis zamani yaziyor.ben ise anlik hizim ve kalan km yazsin istiyorum nasil ayarlayabilirim.burde navigasyon sirasinda sag ustte otoyol simgesi cikiyor basinca en yakin dinlenme yerini felan gosteriyor galiba ama bazen km sayarken geriye dogru birden fazla isaret yaniyor mesela petrol istasyonu isareti ve dinlenme yeri.bu durumda ekranda geriye dogru sayilan yer neresi oluyor.

Merhaba.

Sorularınızı teker teker yanıtlamaya çalışayım.

" osmaniye unversitesinin oralar yeni yerlesme oldugu icin harita cok eksik ve yanlis.oralar icin duzenlemeler oldu mu." Hayır, Bu güncelleme için bir yenilik yok.

"ve adanada guncellemeler oldu mu." Evet, adana ile ilgili değişiklikler var.

"serit bilgisi ozelligi androidlerde yokmu." Bildiğim kadarıyla aynı IGO versiyonunu kullanan tüm cihazların özellikleri aynı.

"birde ben tabelalari anlamiyorum.mesela iki mavi tabela cikiyor.soldakinde adana yaziyor diyelim ama iki ok var mesela tabelada biri duz ok biri duz okunyaninda saga dogru ok.bu tabelalari bana bir aciklasaniz." Bu yazdığınızdan anladığım ikinci tabelada da Adana yazıyor. Bu tip bir durumda iki yönden de gidince Adanaya ulaşabileceğinizden bahsediyor.

"2013.04 guncellemesi ne zaman yayinlanir android icin." Henüz kesin bir tarih yok.

"navigasyon sirasinda sag tarafta yukseklik kalan sure ve varis zamani yaziyor.ben ise anlik hizim ve kalan km yazsin istiyorum nasil ayarlayabilirim." Sağda çıkan o verilere biraz uzun basılı tutarsanız hangi özellikleri ekleyip çıkarabileceğinizi gösteren bir menü açılır.

"burde navigasyon sirasinda sag ustte otoyol simgesi cikiyor basinca en yakin dinlenme yerini felan gosteriyor galiba ama bazen km sayarken geriye dogru birden fazla isaret yaniyor mesela petrol istasyonu isareti ve dinlenme yeri.bu durumda ekranda geriye dogru sayilan yer neresi oluyor." Geriye doğru'dan neyi kasttettiğinizi tam olarak anlayamadım.

Saygılarımla,

Necmettin.

hani otobandayken sag ustte isaret cikiyor basinca.en yakin dinlenme tesisi petrol istasyonu felan yaziyor kalan km olarak.bazen hem dinlenme tesisi hemde petrol istasyonu simgesi yaniyor ve kalan km olarak hangisininki yaziyor.

• Sayın @malt1

Otoyol Bilgi panelinden bahsediyorsunuz. O panel sadece otoyola girdiğinizde aktif olur.

quote:

bazen hem dinlenme tesisi hemde petrol istasyonu simgesi yaniyor ve kalan km olarak hangisininki yaziyor.

Her ikisine de kalan mesafeyi yazar; yani 37Km. yazıyorsa ve hem benzinlik hem de dinlenme tesisi işareti aktifse; o noktada bensin ve dinlenme tesisi imkanı var demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Sayın @malt1

Otoyol Bilgi panelinden bahsediyorsunuz. O panel sadece otoyola girdiğinizde aktif olur.

quote:

bazen hem dinlenme tesisi hemde petrol istasyonu simgesi yaniyor ve kalan km olarak hangisininki yaziyor.

Her ikisine de kalan mesafeyi yazar; yani 37Km. yazıyorsa ve hem benzinlik hem de dinlenme tesisi işareti aktifse; o noktada bensin ve dinlenme tesisi imkanı var demektir.

evet otoyol bilgi panelinden bahsediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dravicenna31

Necmettin Bey iyi calışmalar.

Antakya'nın en merkezi ve önemli cad. olan Atatürk caddesi 3 yıldır tek yön ancak sizin haritalarınızda 2012.10 dahil hala cift yön olarak görünüyor. Düzeltirseniz sevinirim.

Merhaba.

Ekran görüntünüz açılmıyor fakat bu teslimde Antakyada önemli çalışmalar yaptık, yayınlandığında inceleyebileceksiniz.

Saygılarımla,

Necmettin.

• quote:

Orijinalden alıntı: AURIS

Merhaba Sn. Başarsoft yetkilisi,

İstanbul/Fatih'te Yedikule, HacıEvhaddin Caddesi - Eğridut Sokak kısımlarında hız limiti 20 olduğu halde , cihazda 50 olarak yazıyor. Düzeltirseniz sevinirim, iyi çalışmalar...

Merhaba.

Gerekli düzenlemeyi yaptık, 2013.07 güncellemesinde inceleyebileceksiniz.

Saygılarımla,

Necmettin.
  • 
Sayfa: önceki 323324325326327
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.