Şimdi Ara

BASARSOFT Haritaları ve Guncel Basarsoft Haberleri (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.969
Cevap
99
Favori
1.000.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sygic'in 7.7 versiyonu cikti. bu versiyon, hem arayuzde bazi sorunlar vardi (arama ekraninda) hem de hizda bazi sorunlar vardi.. bunlari cozmus durumda. Bu versiyonu beklerken biraz vakit gecti, yilbasindan sonra ayin 7 sinde filan geldi. Sonucta derleme isine yeni basladik ve bitti sayilir.. sanirim pazartesi gunu webde yayina girebilir.. sizleri daha fazla bekletmeyecegiz..

Bir de bundan sonra daha hizli derleme yapabilmek icin yeni bir derleyici yazilimi gelistirdik..

Alim K.

quote:

Orjinalden alıntı: erdem09

Sayın Alim Bey,2008/10 haritası Navigo-Sygic için ne zaman hazır olacak yani biz ne zaman sizin web sayfanızdan güncelleme yapabileceğiz?Bir türlü cevap verilmemiş sygic için:(
  • alim bey yeni versiyonda İnşaallah Tokattan Antalyaya rota çizerken bizi istanbuldan dolaştırmaz. :)) Dört gözle bekliyoruz.
    quote:

Orjinalden alıntı: akucukpehlivan

Selamlar Erdem09,

Sygic'in 7.7 versiyonu cikti. bu versiyon, hem arayuzde bazi sorunlar vardi (arama ekraninda) hem de hizda bazi sorunlar vardi.. bunlari cozmus durumda. Bu versiyonu beklerken biraz vakit gecti, yilbasindan sonra ayin 7 sinde filan geldi. Sonucta derleme isine yeni basladik ve bitti sayilir.. sanirim pazartesi gunu webde yayina girebilir.. sizleri daha fazla bekletmeyecegiz..

Bir de bundan sonra daha hizli derleme yapabilmek icin yeni bir derleyici yazilimi gelistirdik..

Alim K.

quote:

Sayın Alim Bey,2008/10 haritası Navigo-Sygic için ne zaman hazır olacak yani biz ne zaman sizin web sayfanızdan güncelleme yapabileceğiz?Bir türlü cevap verilmemiş sygic için:(

• Selamlar Tnrskr,

Bende Sygic'in bir eski surumu var, 7.6.. Tokat'tan Antalya'ya istanbul'dan dolastirmiyor.. Bununla birlikte, Ankara'dan dolastiriyor.. IGO ve Garmin bunu Kayseri Konya uzerinden yapiyor.. ve aralarinda hala 150 km'ye yakin fark var..

Bu hatalar, yazilimin bizim haritalari yorumlarkenki hatalari.. her seferinde bunlari raporlayarak iyilestirmeler yapmasini sagliyoruz yazilim firmasina. Simdi 7.7 den biraz daha umitliyiz.. Bakalim ne cikacak.

Saygilar.

Alim Kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: tnrskr

alim bey yeni versiyonda İnşaallah Tokattan Antalyaya rota çizerken bizi istanbuldan dolaştırmaz. :)) Dört gözle bekliyoruz.
    quote:

Selamlar Erdem09,

Alim K.

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akucukpehlivan -- 18 Ocak 2009; 7:46:26 >

• ben tabi biraz abartıyorum ama gerçekten igoda aldığım sonuçları para vererek aldığım sygicte alamıyorum malesef.. ptesi yükleyebilecekmiyiz yeni versiyon ve haritayı
    quote:

Selamlar Tnrskr,

Bende Sygic'in bir eski surumu var, 7.6.. Tokat'tan Antalya'ya istanbul'dan dolastirmiyor.. Bununla birlikte, Ankara'dan dolastiriyor.. IGO ve Garmin bunu Kayseri Konya uzerinden yapiyor.. ve aralarinda hala 150 km'ye yakin fark var..

Bu hatalar, yazilimin bizim haritalari yorumlarkenki hatalari.. her seferinde bunlari raporlayarak iyilestirmeler yapmasini sagliyoruz yazilim firmasina. Simdi 7.7 den biraz daha umitliyiz.. Bakalim ne cikacak.

Saygilar.

Alim Kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: tnrskr

alim bey yeni versiyonda İnşaallah Tokattan Antalyaya rota çizerken bizi istanbuldan dolaştırmaz. :)) Dört gözle bekliyoruz.
    quote:

Selamlar Erdem09,

Alim K.

quote:

• Alim bey merhabalar;
    Piranha voyager kullanıcısıyım ve basarsoft haritası yüklü cihazımda.Cihazın şehirlerarası rota çizimlerinde çok büyük hatalar var bence.Ben adıyamanda oturuyorum.Adıyamandan malatyaya,elazığa veya g.antepe rota çizdirdiğimde hangi seçenek olursa olsun (hızlı,kısa,ekonomik) hep köylerden,dağlardan tepelerden aşan yolları gösteriyor.Yani mantık olarak şehirlerarası yolculukta her zaman, şehirlerarası yolların en kısasını veya en ekonomiğini seçmesi mantıklı olmazmı?Yani çizdiği yolları çok iyi bildiğim için ancak altımızda 4x4 bir araçla seyahete çıkmamız lazım sorun yaşamamak için.
  • haklısınız.. değerlendiriyoruz. 2009.02 haritamızda düzgün olacaktır.

quote:

Orjinalden alıntı: engineer_hkn

Alim bey merhabalar;
    Piranha voyager kullanıcısıyım ve basarsoft haritası yüklü cihazımda.Cihazın şehirlerarası rota çizimlerinde çok büyük hatalar var bence.Ben adıyamanda oturuyorum.Adıyamandan malatyaya,elazığa veya g.antepe rota çizdirdiğimde hangi seçenek olursa olsun (hızlı,kısa,ekonomik) hep köylerden,dağlardan tepelerden aşan yolları gösteriyor.Yani mantık olarak şehirlerarası yolculukta her zaman, şehirlerarası yolların en kısasını veya en ekonomiğini seçmesi mantıklı olmazmı?Yani çizdiği yolları çok iyi bildiğim için ancak altımızda 4x4 bir araçla seyahete çıkmamız lazım sorun yaşamamak için.

• İyi bir gelişme o zaman.Bide şu 2009.2 ne zaman çıkacak ve biz piranhalara ne zaman yükleyeceğiz bir bilsek keşke.Ama anladığım kadarıyla piranha bize hiçbir zaman yardımcı olmuyacak(hayatta herşey tecrübeyle sabit maalesef).Böyle forumlarda sizlerin sayesinde bişeyler öğrenebileceğiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: engineer_hkn

İyi bir gelişme o zaman.Bide şu 2009.2 ne zaman çıkacak ve biz piranhalara ne zaman yükleyeceğiz bir bilsek keşke.Ama anladığım kadarıyla piranha bize hiçbir zaman yardımcı olmuyacak(hayatta herşey tecrübeyle sabit maalesef).Böyle forumlarda sizlerin sayesinde bişeyler öğrenebileceğiz.

Yerinizde olsam 2009 sonuna doğru çıkan güncellemeyi yüklerdim,çünki 1 güncelleme hakkınız var.

kolay gelsin
  • Merhabalar Alim Bey,
    Verdiğiniz bilgileri günlük takip ediyorum.Navigasyon hakkında çok bi bilgim yok.bir arkadaşım navteq hediye etti ama kullanamadım.Şu an onun yerine bir tane daha alacağım ama ne alayım bilmiyorum.Amacım sizin geliştirdiğiniz harıtaları kullanmak.Sizce hangi cihazı almalıyım?
  • Alim bey,Candan hn, merhabalar;
    Baytekinden Arzu hanım bugün haritanın yüklenebilir olacağını söylemişti,bugün akşam baktığımda download edilebilir değildi,mesajlaştık yarın sorunun çözüleceğini söylediler;Bugün her nasıl ise indirebilen bir arkadaşın postunu c/p yapıyorum,bazı sorunlardan bahsediyor ve yeni ilçelerin eklenmediğinden bahsetmiş,bu konudaki güncellenen hususlar ile ilgili kısa bilgi alabilirmiyiz,Teşekkürlerimle..

_Deathlesss__ Tarih 20 Ocak 2009; 14:32:51
    şuan için garmin sitesinden 2008.10 haritasını indirebilirsiniz. harita benim beklediğim gibi çıkmadı yeni ilçeler eklenmemiş sokak isimlerinde değişiklik göremedim fark ettiğim sadece e-5 yanyol bağlantıları oldu ve bazı hataları oldu bu hatalarda gpsde nereye dediğimiz zaman istanbul seçeneği her yerde çıkmıyor il/bölgeyi hecele deyip istanbul yazmak zorunda kalıyorum ve bir hata daha mesela merkez mh. leri var ve b.çekmecede gürpınar merkez mh. kıraç merkez mh. var bunları sadece merkez mh. olarak yazmışlar yani neresi olduğu gözükmüyor oysa 2008.07 de kıraç merkez mh . veya gürpınar merkez mh. diye yazıyordu bu durum diğer ilçelerdede birden fazla olduğu zaman sorun teşkil ediyor bugün beytekin ile konuştum bu durumu ayrıntılı mail atmamı istediler şubat ayında güncelleme çıkacak birdaha dedi o zaman düzeltebiliriz dedi bende ayrıntılı mail attım şimdilik2008.07 ile devam ediceğim. bilginize

• Selamlar,

2008/10 verildi aslinda.. fakat testlerde bazi sorunlar gormus Baytekin firmasi, o yuzden onlari duzeltiyor olabilir arkadaslarim (sizlerden takip ediyorum bazen :- ))

Simdi soyle bir yanlis anlasilma olmasin....2008/7 den sonra 2008/10 ciktiginda biz 400 bin km yolu tekrar gezmis, bir 30-40 bin daha eklemisiz gibi bir algilama olmasin.. bu 3-4 aylik sureclerde buyuk sehirlerden bazilari guncelleniyor.. bazi ek ilceler ekleniyor. Bizim son veri guncellemizle ilgili verdigimiz resmi bilgi su sekilde;

2008/7 to 2008/10 Changes;
    İzmir, Bursa full update,
    İstanbul, Ankara, Kocaeli city center, major roads,
    Bursa new districts navigable; Gemlik, Orhangazi, İnegöl, Yenişehir, İznik , Mudanya
    İzmir new districts navigable; Dikili, Bergama, Aliağa, Menemen, Urla

Yani izmir ve bursa'da guncelleme yapmisiz.. eklenen ilcelerde yukarda yaziyor. Bu arada istanbul ankara ve kocaeli'nde ana arterleri tekrar gezmisiz.. Dolayisi ile buna gore yorumlar alabilirsek cok seviniriz.. Mesela Canakkale Biga yok.. ama bu yeni gelen haritada izmir'den 5, bursa'dan 6 ilce eklemisiz.. (bunlar navigasyonlu eklenenler... bir de navigasyonsuz eklenenler var, onlari rapor bile etmiyoruz..)

adres sorgulamada asagida bahsedilen sorun, derleme ile ilgili bir sorun olabilir.. bunun da sebebi, yaklasik her yeni release de Garmin bize yeni bir derleyici surumu gonderiyor.. burada surumler arasi farklar yasanabiliyor.. Bunlari da hepsini goremeyebiliyoruz.. anladigim kadari ile bahsedilen sorun bu turden bir sorun ve teknik arkadaslarimiz bakiyorlardir.. bakacaklardir..

Saygilarimla,

Alim Kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: bilgecik

Alim bey,Candan hn, merhabalar;
    Baytekinden Arzu hanım bugün haritanın yüklenebilir olacağını söylemişti,bugün akşam baktığımda download edilebilir değildi,mesajlaştık yarın sorunun çözüleceğini söylediler;Bugün her nasıl ise indirebilen bir arkadaşın postunu c/p yapıyorum,bazı sorunlardan bahsediyor ve yeni ilçelerin eklenmediğinden bahsetmiş,bu konudaki güncellenen hususlar ile ilgili kısa bilgi alabilirmiyiz,Teşekkürlerimle..

_Deathlesss__ Tarih 20 Ocak 2009; 14:32:51
    şuan için garmin sitesinden 2008.10 haritasını indirebilirsiniz. harita benim beklediğim gibi çıkmadı yeni ilçeler eklenmemiş sokak isimlerinde değişiklik göremedim fark ettiğim sadece e-5 yanyol bağlantıları oldu ve bazı hataları oldu bu hatalarda gpsde nereye dediğimiz zaman istanbul seçeneği her yerde çıkmıyor il/bölgeyi hecele deyip istanbul yazmak zorunda kalıyorum ve bir hata daha mesela merkez mh. leri var ve b.çekmecede gürpınar merkez mh. kıraç merkez mh. var bunları sadece merkez mh. olarak yazmışlar yani neresi olduğu gözükmüyor oysa 2008.07 de kıraç merkez mh . veya gürpınar merkez mh. diye yazıyordu bu durum diğer ilçelerdede birden fazla olduğu zaman sorun teşkil ediyor bugün beytekin ile konuştum bu durumu ayrıntılı mail atmamı istediler şubat ayında güncelleme çıkacak birdaha dedi o zaman düzeltebiliriz dedi bende ayrıntılı mail attım şimdilik2008.07 ile devam ediceğim. bilginize

• Merhaba arkadaşlar,

Önümüzdeki hafta hediye olarak İngiltere'den bir Garmin 200W geliyor ancak GPS cihazlarına pek aşina olmadığım için menü ve seslendirmeleri nasıl Türkçe yapacağım konusunda bilgi sahibi değilim. Garmin'in web sayfasında "Web Updater" isminde bir software var. Web Updater ile menü ve seslendirmeleri Türkçe yapabilir miyim? Diğer bir konu da harita tabii ki. Garmin 200W ile kullanılabilecek en iyi harita hangisidir?

Benim gibi GPS'le ilk kez tanışacak birine uzun uzun cevap yazmaya uğraşmaktansa sorularıma cevap bulabileceğim bir web sayfası önerebilirseniz de sevinirim.

Yardım ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler
  • Selamlar

Benim de bir sorum olacak. Garmin cihazlar için alış tarihinden itibaren şu kadar yıl içinde şu kadar güncelleme yapılabilir gibi bir kısıtlama var mı? Ona göre 2008.10 haritasını yüklemeyi düşünüyorum.
    Forumda aradım ama tam olarak bir cevap bulamadım

Yardımlarınız için teşekkürler.
  • Sn. coldstrom,

İlk aldığımda garmin nüvi 200 cihazımın program sürümü 4.0 idi. Webuptader programını kullanarak bunu 5.0'a upgrade ettim. Bildiğim kadarı ile bu upgradeler aşağıdaki özellikleri yüklemektedir:

ses güncellemeleri,
    ekrandaki çizimin hızı,
    ekranda çıkan bazı objelerin görünürlüğü...

quote:

Orjinalden alıntı: coldstorm

Merhaba arkadaşlar,

Önümüzdeki hafta hediye olarak İngiltere'den bir Garmin 200W geliyor ancak GPS cihazlarına pek aşina olmadığım için menü ve seslendirmeleri nasıl Türkçe yapacağım konusunda bilgi sahibi değilim. Garmin'in web sayfasında "Web Updater" isminde bir software var. Web Updater ile menü ve seslendirmeleri Türkçe yapabilir miyim? Diğer bir konu da harita tabii ki. Garmin 200W ile kullanılabilecek en iyi harita hangisidir?

Benim gibi GPS'le ilk kez tanışacak birine uzun uzun cevap yazmaya uğraşmaktansa sorularıma cevap bulabileceğim bir web sayfası önerebilirseniz de sevinirim.

Yardım ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler

• selamlar benimde navigo 869 cihazım tuhaflaşmaya başladı..2008/7 haritası kullanıyorum fakat sygic'in son versiyonu benim cihazda problem çıkarmıştı ve Yalçın Bey'in yönlendirmesiyle ben de eski versiyona yeni harita kombinasyonunu yüklemiştim cihaza ve ilk zamanlar sorunsuz çalışan cihaz şimdilerde hareket halindeyken donup kalıyor görüntü ve 20-30 sn. sonra yeni görüntü geliyor ve mütemadiyen böyle sürüp gidiyor,resetledim yine aynı ben 120 ile giderken cihaz 70 gösteriyor(geriden geliyor)duruyorum 80 görünüyor..cihazdan iyice soğudum,Alim Bey ne yapacağım bir çare lütfen..cihazımı elden çıkaracağım en sonunda o olacak
  • Sayin Erdem09

anladigim kadari ile cihazinizi ithalatcisina geri servis icin gondermelisiniz. Donanimsal bir durum yasiyorsunuz.. Yoksa Sygic veya harita bugun farkli, yarin farkli calisacak durumda degil...

Saygilar.

Alim K.
    quote:

selamlar benimde navigo 869 cihazım tuhaflaşmaya başladı..2008/7 haritası kullanıyorum fakat sygic'in son versiyonu benim cihazda problem çıkarmıştı ve Yalçın Bey'in yönlendirmesiyle ben de eski versiyona yeni harita kombinasyonunu yüklemiştim cihaza ve ilk zamanlar sorunsuz çalışan cihaz şimdilerde hareket halindeyken donup kalıyor görüntü ve 20-30 sn. sonra yeni görüntü geliyor ve mütemadiyen böyle sürüp gidiyor,resetledim yine aynı ben 120 ile giderken cihaz 70 gösteriyor(geriden geliyor)duruyorum 80 görünüyor..cihazdan iyice soğudum,Alim Bey ne yapacağım bir çare lütfen..cihazımı elden çıkaracağım en sonunda o olacak

• Alim Bey merhaba,

2008.10, 2009.2 ve 2009 sonuna doğru çıkacağını belirttiğiniz haritalar hakkında fikir danışacağım, Cihazım garmin, yüklü harita 2008.7

* hiç harita güncellemesi yapmadım ücretsiz 2 hakkım mı var, ürünü 3 ay önce aldım.

*2008.10 izmir ve bursa da güncelleme var demiştiniz. Güncellemeler sadece yüklü olmayan İzmir otoban bağlantıları mı anayollardaki. Benim özellikle poilere çok ihtiyacım oluyor. Onlarda bir gelişme ve değişiklik var mı? Bursa da özellikle şehrin dış kısımlarında Hamitler mahellesi, Gürsu, Kestel gibi yeni yerleşim yerlerinde daha açılmamış, çalışma olan toprak yollardan rota çiziyor. Güncelleme sonrasında bu durum düzelir mi yoksa artar mı? 2008.10 da bahsettiğiniz ilçeler haricinde mahalle ve sokaklarda da çalışmalar bu güncelleme de var mı?

*2009.02 veya 2009 sonunda çıkacağını bahsettiğiniz haritada buna ilave nereler olacak. Adapazarı, Tekirdağ, Çorlu, bölgelerinde önümüzdeki dönemde güncelleme olacak mı? İzmir ve Bursa da bunun dışında başka güncelleme olacak mı?

Çok sık seyehat ettiğim için ve şehir içinde araçla yoğun çalıştığım için daha detaylı bilgilere ihtiyaç duyuyorum. Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

• Selamlar Historyalp,

* evet 2 hakkiniz var, ve 2009 icinde almak durumundasiniz. Yani 2010'da birini kullanayim diyemeyeceksiniz.

* 2008.10 izmir ve bursa'nin update islemi yururken release edildi.. temel itibari ile 2008.10 da veya en temizi 2009.2 de tum bursa ve tum izmir guncellenmis olacak. Ama mesela daha bursa'nin dis ceperleri (ki sanirim bahsettiginiz yerler) su anda guncellenmekte.. Burada yolun adindan, poi'sine, yonunden hiz limitlerine kadar her seye bakiliyor.. Bir nevi yaptigimiz is aslinda yeni uretim gibi bir is.. cunku 3-4 aydir bitmedi !!!

* adapazari tekirdag gibi yerler yakin planda yok.. cunku su anda bildigim kadari ile bizden daha iyi bu yerleri verebilen rakibimiz yok.. biz daha cok verimizin kendi icindeki durumlarina bakiyoruz, kayseri ve antep su anda ilk hedeflerimiz arasinda. Yaza dogru da (sezonbasinda) Antalya'yi tekrar yapacagiz..

umarim bunlar beklentilerinizi karsilayacaktir.

Saygilarimla,

Alim Kucukpehlivan

quote:

Orjinalden alıntı: historyalp

Alim Bey merhaba,

2008.10, 2009.2 ve 2009 sonuna doğru çıkacağını belirttiğiniz haritalar hakkında fikir danışacağım, Cihazım garmin, yüklü harita 2008.7

* hiç harita güncellemesi yapmadım ücretsiz 2 hakkım mı var, ürünü 3 ay önce aldım.

*2008.10 izmir ve bursa da güncelleme var demiştiniz. Güncellemeler sadece yüklü olmayan İzmir otoban bağlantıları mı anayollardaki. Benim özellikle poilere çok ihtiyacım oluyor. Onlarda bir gelişme ve değişiklik var mı? Bursa da özellikle şehrin dış kısımlarında Hamitler mahellesi, Gürsu, Kestel gibi yeni yerleşim yerlerinde daha açılmamış, çalışma olan toprak yollardan rota çiziyor. Güncelleme sonrasında bu durum düzelir mi yoksa artar mı? 2008.10 da bahsettiğiniz ilçeler haricinde mahalle ve sokaklarda da çalışmalar bu güncelleme de var mı?

*2009.02 veya 2009 sonunda çıkacağını bahsettiğiniz haritada buna ilave nereler olacak. Adapazarı, Tekirdağ, Çorlu, bölgelerinde önümüzdeki dönemde güncelleme olacak mı? İzmir ve Bursa da bunun dışında başka güncelleme olacak mı?

Çok sık seyehat ettiğim için ve şehir içinde araçla yoğun çalıştığım için daha detaylı bilgilere ihtiyaç duyuyorum. Yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.

• 2008.10 İNDİREBİLEN VARSA BURDAN LINK VEREBILIRMI
  • Hakyol1 arkadas.
    iste link burda

quote:

Orjinalden alıntı: HAKYOL1

2008.10 İNDİREBİLEN VARSA BURDAN LINK VEREBILIRMI

ayrica Profil isminle istegin tezat olusturuyor, umarim profil ismini degilde kendini degistirisin.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.