Şimdi Ara

## PowerColor Radeon HD 4850 Uzakdoğu'da Satışta ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
4.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## PowerColor Radeon HD 4850 Uzakdoğu'da Satışta ##

AMD-ATi'nin yeni nesil Radeon HD 4800 serisi ekran kartları ay sonuna doğru resmen anons edilmiş olacak. RadeonHD 4850 ve HD 4870 olmak üzere ilk etapta iki modelden oluşacak seri dahilinde ekran kartı güncellemesi yapmayı planlayanların önemli bir kısmı HD 4850 modeline yoğunlaşmış durumda. Bunun farklı sebepleri var tabi ki. Öncelikle AMD'nin kendi hazırladığı resmi performans tablolarına göre HD 4850 oyunlarda Nvidia'nın GeForce 8800GT çözümünden çok daha yüksek performans sunabiliyor.

55nm üretim teknolojisiyle hazırlanan RV770 Pro gpu'su üzerine inşa edilen grafik kartının ayrıca overclock potansiyeliyle de dikkat çekeceği kulaktan kulağa dolaşıyor ama bu konudaki başarımın ne düzeyde olacağını ancak kartlar çıkınca görebileceğiz. ATi'nin Radeon HD 4850 modelini kullanıcılar için önemli kılan bir diğer neden ise rakip Nvidia'nın ilgili segmentte henüz yeni bir model planının olması. Nvidia, GT200 tabanlı GTX 260 ve GTX 280 modellerini anons etmesine edecek ama bilindiği üzere GTX 260'da büyük bir ihtimalle GDDR5 bellekli HD 4870 modelinden daha pahalı olacak.

Nvidia cephesinde 9800GT hazırlıkları da yapılmakta fakat iddia edildiği üzere eğer 9800GT, 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanacağı söylenen G92b gpu'sunu kullanmazsa, Hybird Power özelliğini de bir kenara bırakırsak yeni bir 8800GS-9600GSO vakası ile karşılaşabiliriz. Tabi 9800GT gündeminin netleşmesi için Nvidia'nın resmi açıklamasını beklemekte de yarar var. AMD-ATi'nin önemli partnerlerinden biri olan PowerColor'ın HD 4850 modelinin Uzakdoğu'da (Hong Kong'da) satışının başladığına dair bazı haberler gelmeye başladı.

Gelen bu haberler içerisindeki en dikkat çekici nokta ise fiyat oluyor. Kartın Hong Kong'da yaklaşık 210$'lık fiyat üzerinden satıldığı belirtiliyor ki bu sizinle daha önce paylaştığımız 229$+KDV'lik Türkiye satış fiyatını da destekleyen bir seviye. Marka ve modeline göre değişmekle birlikte Radeon HD 4850 ve 4870'in şu anki bilgilere göre ülkemiz pazarına 229$+KDV ve 389$+KDV seviyesinden giriş yapması bekleniyor.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• çok güzel fiyatlar ya erkan kartı upgrade düşünenler kaçırmasın...
  • Güzel kart hadi bakalım hangi kartı seçip alcam beli olcak
  • fiyatlar uygun görünüyor ama bakalım gerçekten performans anlamında beklentileri karşılayacakmı?
  • kart çok güzel duruyor yaww
  • türkiyede de umarım ucuz olur belirtilen fiyatlar dan
  • Beyler bu kart 8800gt 9800gtx lerden dahamı iyi olcak şimdi? eğer öyleyse hali hazırda bir tane ekran kartı alasım var neden olmasın 9600xt den sonra hiç ATI kart kullanmadım nice kartlar geldi gecti elimden
  • alın size 9800gtx in alternatifi daha ucuza ati iyi iş çıkarttı
  • Daha önce yazmıştım. 4850 'yi piyasada 180 - 220$ arasında göreceğiz. ilk başta 220$ 'dan çıksa dahi hemen fiyatları düşecektir.

180$ 'da da nvidia 'ya çok büyük bir darbe vuracağına hiç şüphem yok.
  • 15194 iyi bir derece fiyatına göre bence birde o/c çekilirse süper olur
  • bu kartı alanı ki,mse duruduramaz
    euhuehueh
  • quote:

Orjinalden alıntı: freestyler7

15194 iyi bir derece fiyatına göre bence birde o/c çekilirse süper olur

tamam iyi diyosunda herkezde 9650 4000mhz oc lu işlemci yo ki yani benim 6750 ile alacagı puan 12000 zorlar ama geçemez belki de daha az
  • Allah aşkına 8800gt demeyin hala ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

quote:

Orjinalden alıntı: musasm

E8400 @4250 ve Zotac 8800 Amp ile 13600 puan alıyor iken bu işlemci skoruyla bu puan son derece başarısız.
    Hatta link de vereyim
    http://service.futuremark.com/resultAnalyzer.action?resultId=7068481&resultType=14

ATI cilere geçmiş olsun.

Ama pardon, ati ve driver dimi ?

Saçmalamayalım lütfen.

Kart üstteki sistemle overclocksuz olarak 6742 Sm3.0 puanı almış. Aynı sistemde 9800GTX 6100 Sm3.0 puanını bile zor görür.

Ve bu kartın fiyatının 210$ civarı olduğu düşünüldüğü zaman, kartın G92 lere kesin üstünlük kurduğu rahatça söylenebilir...

bende yazı hazırlıyordum baktım diğer konudan gelene kadar yazmışsın

• Ya hâlâ 3DMark üzerinden mi yorum yapılıyor?
  • Böyle bir kart bu fiyata önümüze sürüldüğü için mutlu olunması gerekirken tam aksine eleştiriliyor, nedir bu marka fanatizmi anlamak mümkün değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: freestyler7

15194 iyi bir derece fiyatına göre bence birde o/c çekilirse süper olur

Sanırım overclock yapılmış şekilde aldığı puan o bir üsteki resimde gösteriyordu overclock değerlerini.Açıkcası bende bu kartı heycanla bekliyorum 3DMark'da aldığı puan beni çokda mutlu etmedi açıkcası en azından 8800GT'den geçmeye değicek bi kart değilmiş gibi gösterdi kendini.Oyun performanslarını bekliyorum umarım onlarda iyi bi sonuç alırda bizde niyetleniriz..
  • 3d mark lar sistemi test eden bir benchmark programıdır.

ama 3d mark 06 artık işlemci etkisi cok hissedilir oldu yani puanlar cok guvenilir degil mesela 2900xt cosuo 3d markta ama oyunlarda 8800gts 320 gibi

4850 8800gt yi %40 gecen bir kart.

bakalım adam gibi testler cıksın

o/c lu diyorsunuzda bu kartın orjinal hızları 500/750 degilki?

675/1100 e cıkarmıs olsunlar

fx 57 nin resmi yayınladıgı dokumanlara bakın orada crysiste fln attıgı farklar ortada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgacem -- 13 Haziran 2008; 10:54:53 >
  • Biz kulanıcılar teknolojiye sürekli yetişmeye çalışıyoruz fakat o hep kaçıyor nedense. Yeni modeller çıksın, eskilerinin fiyatı düşsün diye bekliyoruz ama yeni modelleri gördükten sonra yine beklemeye devam ediyoruz. ATI'ye, böyle bir fiyata kart sattığı için teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

Ya hâlâ 3DMark üzerinden mi yorum yapılıyor?

3dmark06 üzerinden yaptığım yorumları sildim. Şimdi sıra 3dmark06 nedir öğrenmede
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.